www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Kronika Dyplo6
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-01-25, 19:52   Kronika Dyplo6

Gdzieś w oddali widziałem Malinowego osadnika.
Gdzieś w oddali widziałem Malinowego robotnika.
Gdzieś w oddali widziałem Malinowego wojownika.
Ktoś powiedział, że to nie prawda ale ja wiem swoje.
Widziałem je, Maliny i ich przywódce Wielką Maline Wnuczusia
Nazwa może komiczna, ale nie jest kosmiczna jest po prostu Malinowa.
I już wiem jak się nazywa kraj Malin, To po prostu królestwo Malinowe.

paraGraf 

xfire: paragraf30
plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2011-01-25, 20:50   

Plemie Sarmatow rozpierzchlo sie po bogatej w zwierzyne krainie. (Wojownicy od razu dostrzegli w oddali grozne niedzwiedzie - ogloszono wielka oblawe.) Starszyzna plemienna pod przewodnictwem laskawej Elzbiety poszukuje dogodnego miejsca do zalozenia pierwszej osady. Wybor padl na zagajnik nad zrodlami rzeczki, ktora wspolplemiency nazwali Bystrą. Wkrotce sie osiedlimy.
Postaw piwo autorowi tego posta

piteroter 

xfire: LordHavelockVetinari
Helped: 2 times
Otrzymał 3 piw(a)
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-01-25, 21:02   

Imperium Zua, Rozpusty I Zepsucia zalozyla swą pierwszą osadę, a jako że kolor, który pojawil się po jej zalożeniu bliski byl różowemu nazwano ją Sodomą. Jest tam naprawdę bardzo malowniczo... ptfu mhrocznie i różowo. W planach już jest zalożenie następnych ośrodków szerzenia zla pod wszelaką formą to znaczy: Gomory i Sosnowca. Wasz drogi... ptfu mhroczny Piteroter, Imperator Zua, Król Rozpusty i Szerzyciel Zepsucia pozdrawia... ptfu przeklina was w swoim wlasnym imieniu.
Last edited by piteroter on 2011-01-25, 21:11; edited 1 time in total  

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 59/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2011-01-25, 21:24   

Zielone Berety Mansy Musy rozpierzchly sie po polance... polanka byla nieduza, ale dalo rade upchnac kilka namiotow... przede wszystkim zwiad i ekploracja. Do ekploracji okolicznych terenow zglosil sie Lesio, robotnik budowlany... uzbrojony w lopate zaczal siac zamet i zniszczenie w okolicznym lasku... jedyne co mial do powiedzenia to krotkie "E, tam"

Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 48/67
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2011-01-25, 21:50   

Syn króla Persów, Darius przybył do stolicy Celtów, starego ludu żyjącego w pokoju na północnych krańcach Europy. Kilka lat temu, gdy przybyli do jego ojca emisariusze Celtów, nikt nie spodziewał się że Dariuszowi zapisane w gwiazdach jest małżeństwo z jedyną córką starego króla tego dziwnego plemienia magów. Stolica Celtów położona jest nad pięknym jeziorem, z którego wypływa rzeka wijącą się wśród pagórków i lasów. Jakim władcą będzie Darius? Krwawym i wojowniczym czy zauroczonym pięknem swej młodej żony budowniczym pałaców...?
Last edited by Nefliqus on 2011-01-25, 23:44; edited 2 times in total  

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-01-25, 23:04   

Kronika Tahuantinsuyu

I stała się jasność. A z jasności wyszły zwierzaki i Inkowie. Z cienia wyszły inne ludy które na pewno spróbują zagarnąć Ziemie Tahuantinsuyu. Nie pozwolimy na to! Dlatego nasze pierwsze miasto powstało przy rudych twardych bryłkach i wierzchowcach które chcemy kiedyś ujarzmić. Szkoda tylko że nasz lud znający Rolnictwo nie widzi NIGDZIE nic do jedzenia! Niech no my spotkamy tego Wielkiego Admina który nas tak urządził!

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2011-01-26, 00:34   

Podskakuje żwawo dziwczę może nie największej urody ale za to zgrabne że aż strach. Gębusia się śmieje gdy ogląda okolicę. Jak tu ładnie, jak tu uroczo. Łoj tu to sobie domek postawię. Tam będzie obórka, za tym laskiem złotko się świeci a tu słoniowe cacuszka będą. Ooo a tam duużo dobrego jedzonka. W zagródce i koniki się zmieszczą i jakieś górki niewysokie a na jednej to nawet skarby znaleźć można.
Różowe buciki śliczniutko zasznurowane, bluzeczka w zielone groszki, rajstopki nowiutkie białe w delikatny wzorek. Wszyściutko pachnie aż w nosku kręci. Nawet bączki puszcza z wdziękiem do taktu piosneczki wesołej. Kawlirów jakoś tylko nie widać żadnych a mówią, że taka panna to byle pacana nie powinna sobie brać. To i prawa ale panna jest dobrej myśli. Wie że przyjdą a łona już ich ugości należycie. Hej hej chłopcy a jest tam który?

-Boudica?
-No. Nadchodzę luby!!!
Last edited by Rudi2 on 2011-01-27, 22:55; edited 3 times in total  

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-01-26, 07:35   

Περικλῆς
Ja otoczony chwała przybywam na te ziemie starożytnego kraju by zaprowadzić ład i porządek. Tutaj nad wielkim Nilem założymy pierwsze osady. A każdy kto wiernie służyć będzie krajowi otrzyma obywatelstwo a wraz z nim liczne przywileje.

Obywatelstwo obejmować będzie następujące prawa publiczne:

* czynne i bierne prawo wyborcze do Rady i Zgromadzenia Ludowego
* prawo piastowania urzędów Peryklesowskich.
* Prawo do stawania przed sądem

Obywatelstwo obejmować będzie następujące prawa prywatne:

* wstępowania w związek małżeński
* kupna i sprzedaży ziemi

Do obowiązków obywateli należy:

* płacenie podatków
* służba wojskowa
* nienaganne życie prywatne
Last edited by Centurion on 2011-01-26, 07:36; edited 2 times in total  

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-01-26, 22:08   

Wielki Sumita - Yokozuna Japonii - wódz kraju o wdzięcznym nazwisku Yayami Omate założył Tokio w roku 4000 pne

Na pytanie swoich współplemieńców (po postawieniu ostaniej budowli Tokio wychodka publicznego) :

- co dalej?

odpowiedział:

- 彼はあなたをすべて殺してやる (Kare wa anata o subete koroshite yaru)

Wielki Tłumacz tamtych czasów z Abchazji środkowo wschodniej Gugiel Translattoh ,przełożył wypowiedz Wielkiego Yokozuny Yayami Omate na języki zrozumiałe a było to w tym samym pięknym czerwcowym dniu.

Dołączono także zdjęcie:

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 13/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-01-27, 10:52   

hehe dobre :) Moi też cos tam założyli, na razie są daleko za murzynami z techami więc piją, bzykają itp :) ogólnie się opylają. Idę zwiedzać teren i szukać sąsiadów ;)

faust_ 

xfire: faust_
Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-01-27, 10:54   

4000 BC, nareszcie koniec wyczerpującej podróży. Młody etiopski wódz objoł wzrokiem ziemie swej nowej ojczyzny, która z rodzinnej wioski powołała go do panowania nad światem :padam: *.

*Tak przynajmniej mówił mu ten z śmieszną brodą co na niego wołają "Wielki Wezyr". :padam:

Generalnie Zarazkowi podobała się nowa rola i padający na twarz ludzie, nie
był też sam ponieważ zabrał w tą podróż całą wioskę. Nauczył się już trochę nowego języka, na tyle aby wysłuchiwać jęczenia tego małego człowieczka co mówią na niego :naukowiec: "Architekt".

- "Panie zechciałbyś jeszcze przeanalizować bieżącą lokację pod kątem aprowizacji ludności, chciałbym zwrócić twą uwagę na wysoką dostępność surowców i bliskość rzeki, dodatkowo ..."
- Znaczy mam powiedzieć czy tu się budujemy
- "Wasza miłość tak szybko przeanalizował całą dostępną dokumentacje, jednak chciałbym nieśmiało zauważyć że pośpiech nie jest "
- Cisza!

W sumie jest górka, dużo widzieć, jest rzeka jest gdzie popływać, jest jest późno i jestem głodny, hmm ...

- Tu budować szałasy !

Swoją drogą będzie trzeba dowiedzieć się więcej o tych całych tabliczkach ze żmijkami. Bardzo podobne miał ten co Wielki Wezyr mówił na niego "Ambasador",
naprawdę wszystkim bardzo smakował. :)
Tylko Wielki Wezyr był niezadowolony, pewnie dlatego że go nie zaprosiliśmy i jak przyszedł to zostały tylko stopy. Ja
tam się mu nie dziwie, też nie lubię stóp - za dużo małych kości. A swoją drogą kto by pomyślał, że o taką drobnostkę się obrazi. Taki chudy i taki łakomy :szok: .

Szaman miał rację jak mówił, że trzeba go bacznie obserwować bo to człowiek jest skryty i tajemniczy :chytry: . Ja tak zrobiłem, obserwowałem jego oczy jak patrzył na
obgryzioną czaszkę tego Ambasadora - pewnie sam miał ochotę na mózg - mniam.
Ten Wezyr niby taki mądry to jednak naprawdę jest sługa prosty, jakby nie wiedział że mózg przysługuje wodzowi. Nie jestem konserwatywny ale jakiś porządek
musi być zachowany. Na czymś musimy oprzeć tą naszą cywilizację. Ja to Wezyra nawet lubię, dużo rozmawialiśmy. Obiecał dużo pomagać w rządzeniu. Widać zależy mu
i bardzo się stara , nauczę go jeszcze zachowania przy stole i będzie już całkiem ucywilizowany. :)

Rano przyszedł przeprosić za swoje zachowanie :padam: , mówił że Ambasador to jest wysłannik innego króla do mnie i jest bardzo ważny bo oznacza szacunek i uznanie.
No w końcu mówi jak człowiek !. U nas też z innymi wodzami wymienialiśmy podarki. Wyślę tamtemu królowi swojego kuzyna. Dosyć dosyć jest już utuczony, z bardzo smacznej rodziny. Taki kuzyn króla to chyba wystarczająco ważny - hm ... , a niech to, wyśle dwóch. Tamten król musi wiedzieć, ze mam gest. Kto wie
może znowu wyślę mi nowy Ambasador, albo więcej. Tamten król jest mądry, ja też bym tak zrobił - na początek bym jednego wysłał na posmakowanie a potem
więcej.

Z tych moich kuzynów to tu nie ma pożytku, Wielki Wezyr kategoryczne zabronił ich zjadać bo niby mają królewską krew. Znaczy taką jak ja. I faktyczne jak Jobodo się zranił to miał czerwoną - zupełnie jak moja.

King_Chrobry 
* * *

xfire: kingchrobry1
Helped: 1
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-01-27, 12:02   

W miejscu, gdzie wydarzył się Cud tzn. gdzie nagle pojawiło się poletko dzikiego ryżu - powstaną Socjalistyczne Plemiona Zulusów - SPZ

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-01-27, 12:50   

Z wyspy wśród lodów wita Was Julek Cezar :)

Przypominam że obowiązuje zakaz atakowania sąsiadów przez pierwsze 10 tur.
Dla tych którzy nie mogą aż tyle wytrzymać, i chcą wojsko podszkolić, ogłaszam akcję

"Polowanie na niedźwiezie"

Do wygrania troszkę złota :)
Szczegóły w odpowiednim wątku.

http://civilization.org.p...3b956255#162428

Powodzenia
Last edited by Bodek on 2011-01-28, 08:29; edited 1 time in total  

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 80/247
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-01-27, 22:22   

POŁAĆ CIVILIZOWANYCH

...pochylił się nasz przywódca stada Terapeutus nad brzegiem rzeki, zanużył swoje obie skacowane dłonie w bystrej i chłodnej cieczy - drżenie ustało.
Wystarczyło muśnięcie warg...ten smak, irytujący i zarazem kojący.
Radości nie było końca.
Połać Civilizowanych odkryta i chmielem naznaczona...
na pochybel marskości

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-01-27, 22:59   

Kronika Tahuantinsuyu

- Szefie, szefie, problemy!
- Ciągle problemy z tą służbą, co tam znowu?
- Wielkie brunatne COŚ na horyzoncie!!!
- Dobra, bez paniki, BEZ PANIKI, AAAAA nie chcę umierać, jestem za młody!!!
- Ale Władco, spokojnie, on nie zbliża się do naszych siedzib

Ale było już za późno, młody władca wybiegł w panice i słychać było tylko klaskanie gołych pięt o pośladki (też gołe).

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum