www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Closed by: LDeska
2011-02-09, 14:57
Return of the Sword - kronika mojej nacji
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-02-09, 14:57   Return of the Sword - kronika mojej nacji

Tutaj będzie opis moich posunięć w tej grze.

Wątek gry na fanatykach: http://forums.civfanatics...ad.php?t=408787

Ustawienia (ang.):
Spoiler:

Players:8
Game speed: normal
Difficulty: Monarch
Map: Greenwheel
Size: Standard
spoke width: 3 tiles
Sea level: high
Wrap: Toroidal
Climate: Temperate
1 player per area
No huts
No barbs
No random events
ALWAYS WAR
ALL victory conditions are enabled
Pitboss timer: 22 hours (about 24 real life hours)

Leader and civs selection (unrestricted) will be done by reverse pick with Financial leaders banned.

Spoiler:

Double moves: Players should not use double moves to gain an unfair advantage over their opponent. Double moves apply only in military unit movement. In settling and using great people they are allowed. In a case a player feels he has been double moved he should pause the game and post here so that the admin can look and decide.
To keep double moves players should take turns in playing their moves. Players should also pause the game to allow for their opponent to move if it is needed. In case of multiple people involved in the same war turns should be taken as well.

So for example:

Player A has 2 cities city X & city Y playes his moves and finishes turn
Player B then logs in and move a chariot 2 tiles from city X
Player C then logs in in same turn and moves a chariot 2 tiles from city Y

Player C & B should both wait for player A to play first next turn before they move. They should even PM player A telling him to log in game and move first.

Other rules:
No communication between players is allowed during the game. It is not allowed to discuss anything that is about the game.
Each player should keep a spoiler thread in these forums posting screens and explaining his strategy as the game develops.
Players should not look in other players spoiler threads
Players should not use any cheats/hacks like map hack etc
Players should not use game ruining bugs like the Liberialism bug. If a bug is discovered during the game or is known by some player it should not be used.
The use of Christo redentor in conjunction with the switching civics spy mission is banned
Blockade action from naval units is banned

Gracze (ang.):
1. Ntenistromeros - Suryavarman II
2. Indiansmoke - Peter
3. Voxsu _Asoka
4. Bemep - Zara
5. 2metraninja - Pericles
6. OT4E - mehmed
7. LDeska - Hatshepsut of Egypt
8. Penny - Hammurabi of Zulu

Każdy mój post będzie ukryty w spoilerze bo takie są wymagania gry - musimy robić kroniki i ukrywać je w spoilerze. Inni gracze nie mogą ich czytać.

Komentarze proszę dawać w wątku komentarzy, tutaj zamknę wątek tylko dla siebie i będę wrzucał same moje informacje.

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-02-09, 14:59   

Na razie musiałem wybrać przywódcę - przez pomyłkę wziąłem Wilhelma :wstyd: a finansowi są zakazani :) poprawiłem się na Hatty. Potem w/g odwrotnej kolejności wybieraliśmy państwa - wziąłem Egipt dla ich rydwanów, ciekawe czy uda się je wykorzystać...

Pamiętajcie że zabroniona jest dyplomacja i jest zawsze wojna. Mam nadzieję że pomożecie mi w tej grze :)

LDeska

Posted: 2011-02-11, 00:13   

Wrzuciłem do ukrywacza bo był restart gry więc ten opis tutaj jest nieaktualny

Spoiler:

Zaczynamy! Grę możecie śledzić tutaj: http://www.civstats.com/viewgame.php?gameid=2069
Zalogowałem się zrobić pierwszą turkę i zastałem:

Małże 4 :kromka: z latarnią 5, krówki na równinie 3 :kromka: czyli nie za bogato (Bodek by zrobił restart i dorzucił co nieco :rotfl2: ;) ) ale to losowa mapa - nie ma co narzekać. Ilość górek - aż 4 i kamień dadzą wysoką produkcję - miasto da radę bez żadnych dopalaczy urosnąć do "7" i będzie wtedy miało zabójczą produkcję bo 21 :mlotek: Postawiłem więc od razu:

Dwaj inni gracze którzy weszli przede mną jak widać po punktach wędrują (pewnie też na ciężkie górki wleźli). W techach idę po koniki (oby nam wyskoczyły - na takich mapkach o ile wiem wyskakują obok stolicy), wtedy możemy próbować kogoś zaskoczyć rydwanem albo dwoma na początku. Produkcja - robol żeby obrobić te krówki i mieć żarełka więcej. Potem proponuję rybołóstwo i zrobić kuter. Woj zapewni nam bezpieczeństwo na starcie więc zaczynam od robola.

LDeska

Posted: 2011-03-22, 22:53   

A więc wieści z frontu - strasznie to wszystko długo trwa no bo jedna tura dziennie (czasami dajemy radę dwie tury) a zaczynaliśmy od jednego robola... zrobiłem tego robola (dwa tygodnie, bagatelka) i ulepszam teraz zasoby. Będę potrzebował bardzo drugiego robola no ale mam teraz inne plany. Wyskoczyły mi blisko koniki a gram Egiptem :hyhy: Mój pierwszy woj zlokalizował Vox'a i ufortyfikował się przy jego stolicy w lesie. To go bardzo zapóźniło (i dobrze) czyniąc go łatwym łupem. Więc teraz plan jest taki: za turę miasto rośnie do "4", wprowadzam za 3 tury niewolnictwo i przycinam osadnika. Potem podłączam te koniki obok mojej stolicy i jak najszybciej robię ze 3 rydwany i próbuję zajechać Vox'a na samym początku. Oczywiście o ile nie będzie u niego miedzi bo inaczej to tylko spróbuję podgryzać. Mnie na szczęście nikt nie znalazł i mi nie przeszkadza..

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum