www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2011-04-24 Jans - delpietro 1-0
Author Message
delpietro 

Piwa: 1/3
sierżant  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-04-24, 19:58   2011-04-24 Jans - delpietro 1-0

1. Jans (Otto von Bismarck)
2. delpietro (Napoleon)
Mapa: LD Mirror Pangaea

Nacje random. LDmirror. Pewne zwycięstwo Jansa. Rozgrywka bodajże zaczęta jeszcze pod koniec marca, rozgrywana na 3 raty.
Nie rozumiem i nie wiem czy kiedykolwiek nauczę się czytać tą cholerną demografię ;)
Od 1 do ostatniej tury prowadziłem na punkty (może 3-4 tury Jans cieszył się z prowadzenia). Na początku przeważałem w popie, od ok. 80 tury Jans mnie troszkę wyprzedził, nie osiągnął żadnej znaczącej przewagi, cały czas byłem blisko ale nie dawałem rady dogonić. Stolicę miałem lepszą o parę ludków a Orlean był mniej więcej na poziomie najlepszego miasta Jansa. Za to schrzaniłem z miejscówką Lyonu co pewnie zaważyło o zacofaniu technologicznym. Z akceptacją, kasą (bardzo często GA), wojskiem, zbiorami było wporzo.
Największą bolączką był dla mnie wskaźnik piśmienni w którym to przegrywałem praktycznie od samego początku. Nie przejmowałem się tym za bardzo (strata wahała się przeważnie od 2 do max 7%) aż do czasu gdy ujrzałem że Jans wszedł we współczesność coś około 160 tury !!! Po prostu załamka :) Już wiedziałem że mam przechlapane (o tym zresztą wiedziałem od samego początku gry z Jansem :D ). Grę skończyliśmy w 183 turze po skutecznym zdemolowaniu moich 2 największych miast za pomocą bombek.
Garść screenów:

Ten screen został zrobiony parę tur po zrobieniu nieudanego desantu na ziemię wroga. Jans pozwolił mi nawet popalić kopalnie, plantacje i takie tam, a po naruszeniu jego miasta rozprawił się z moimi muszkietami i longami, za pomocą strzelców i kuszników. Resztkami sił wróciłem oceanem do siebie, a na próbującego kontrować przeciwnika czekały już 3 fregaty, które zniszczyły parę bezbronnych jednostek :)

Sytuacja w demo pod koniec gry nie wskazywała na rychły pogrom, ale niepokoił szybki wzrost produkcji Jansa który wyprzedził mnie w fabrykach o jakieś 15-20 tur. Pewnie już koleje zaczął robić.

Tutaj odwrót po nieudanej próbie ataku.

Jeszcze raz demo. Tutaj widać że przeciwnik ma już 2 bombki, które ładnie podniosły wskaźnik.

Na chwilę przed wielkim "kaboom".

Dzięki za grę i naukę.
Last edited by delpietro on 2011-04-24, 19:59; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum