www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Gra typu PBEM (moze dyplo)
Author Message
bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2006-12-27, 11:00   

Peter, mi nie chodzi o to zeby bylo anonimowo ale zeby sie nacje nie powtarzaly... bo jest duze ryzyko ze skonczy sie na 2-3 nacjach (10 Wikingow, 7 El i 1 Zagubiony Mahmed :)

maxibaca 

xfire: maxibaca
Helped: 5 times
kapitan  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2006-12-27, 11:09   

to racja z tymi elami :P

Postaw piwo autorowi tego posta

Morfik 

xfire: morfik911
Helped: 2 times
podporucznik  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2006-12-27, 11:11   

ja te chciabym zagra moecie mnie dopisa do listy

Peter 

xfire: peterek
Piwa: 43/13
genera dywizji  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 13 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Zoty gracz w demokracj - GwD2-kapitan 
Posted: 2006-12-27, 11:41   

No tak, ale w takim ukladzie nik Kaska nie bedzie chcial zagrac i zacznie sie dyskusja w wylanianie kolejnosci wybierania nacji przez graczy...... ktos sie nie pojawi i albo trzeba za niego wybierac albo czekac - zawsze beda niezadowoleni.
Ma ktos pomysl co z tym zrobic?

Obecnie sklaniam sie ku graniu na scenariuszu ktory zrobie:
- kazdy dostanie pare (tyle samo) zalozonych miast na poczatek z ustawiona produkcja na warriorow (to jak by ktos nie mogl wystartowac w danym dniu i aby nie stracil pierwszych cennych tur) - ewentualnie kilka setow, aby nie bylo ze zle miasta postawione ktos ma :) no ale wtedy kto pozniej przychodzi ten sam sobie szkodzi...
- po kilku workerow i warriorow
- dodam troche zwierzakow w okolicy :)
- wypada tez dodac troche barbow tak zeby nie bylo ze wszyscy od razu beda atakowac innych graczy :) Odrobina obrony panstewka przed barbami powinna urozmaicic rozgrywke :)
- predkosc gry to normal gdyz nauki beda i tak szybko szly z racji rozpoczynania gry z kilkoma setami/miastami
- jak sie bawic, to sie bawic - chatki wlaczone
- zastanawiam sie na "zawsze wojna" - czy wlanczac czy nie...
- wymiana nauk to zdecydowanie off :)
- mapa inlandsea czyli wielki lad a na srodku wielkie morze :)
- startowac bym chcial jutro wieczorkiem

bombel79 

genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2006-12-27, 12:02   

inland sea??? no, to zmienia postac rzeczy :) znajac moze szczescie dostane jakiegos leadera creatywno-filozoficznego albo uduchowionego :)

jestem zdecydowanie za opcja z mozliwoscia sojuszy (bez always war) ale bez mozliwosci wymiany nauk. Poza tym nie stawialbym miast ale dal jakiegos dodatkowego seta i 2 workow i z 2-3 wariorow.

Mam nadzieje Peter ze nie bedziesz tak dlugo generowal map az ulokujesz mnie z jakim Frederykiem na srodku pustyni :)

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
genera dywizji  Zoty order za specjalne zasugi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujcy, civilopedia  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi 2  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Zoty gracz w demokracj - GwD1-admin  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2006-12-27, 12:10   

bombel79 wrote:
Poza tym nie stawialbym miast ale dal jakiegos dodatkowego seta i 2 workow i z 2-3 wariorow.

O, to mi sie bardziej podoba :)

Jaki bdzie rozmiar mapy? Najwikszy? Jeli przedostatni to bdzie strasznie ciasno, barby sie nie zmieszcz :D

Jak bdziesz robi ten scenariusz? Wszystko bdziesz ustala, czy co tam komp wygeneruje. Bo np. jeli wybierzesz sobie mnie i jeszcze jakiego nowego za ssiadw to bdzie nieciekawie...

Peter 

genera dywizji  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 13 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Zoty gracz w demokracj - GwD2-kapitan 
Posted: 2006-12-27, 12:41   

Mapa - najwieksza.

Zrobilbym to tak - mapa generuje sie losowo, wpadam i dodaje setow, workerow, warriorow - moze jeszcze zerkne tak aby kazdy mial przynajmniej konie, braz lub zelazo...

Sasiadow moge ustalic dowolnie, ale chyba bedzie lepiej jak sie wezmie nacje unikatowe i kazdy bedzie deklarowal jaka nacja chce grac i w ten sposob sasiedzi beda losowi....

Tylko zaczyna sie kto jaka nacja bedzie gral - no ze nie wiem jak sie zmienia cechy lidera - tak kazdy by gral inna nacja a cechy nacji kazdy by mial takie jakie by chcial...

Jak na razie to zrobie chyba unikatowe nacje i gracze beda sobie po koleji brali jakiegos lidera z dostepnych....
Jakies inne pomysly?

stoickov 

xfire: stoickov
porucznik  Srebrny order za specjalne zasugi - nadworny grafik  Zoty zlotowicz - 7 zlotw  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2006-12-27, 14:48   

moze wybr nacji w kolejnoci odwrconego rankingu?
odwrci tabele stoickov na czele.
mi si wiking spodoba.
ale moze skoro nastawiamy sie na chec to random,
do tego chatki i barbarzyncy i ubaw po pachy gwarantowany,
nikt sie nie spina bo moe zawsze na warunki zwali ;)
Last edited by stoickov on 2006-12-27, 15:52; edited 1 time in total  

bombel79 

Posted: 2006-12-27, 15:31   

Peter, wedlug mnie sa 3 wyjscia:
1. Gracze deklaruja jakimi nacjami chca grac (w kolejnosci odwrotnej do ranku)
2. Gracze wchodza kto pierwszy ten lepszy i wybieraja nacje (to chyba niezbyt sprawiedliwe ale latwe do przeprowadzenia)
3. Nacje sa randomowe i wiekszosc tuz przed pierwszym ruchem sprawdza w civopedii co dany leader ma :)

Ja jestem za opcja nr 3... niech zyje radom!

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
genera dywizji  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2006-12-27, 15:49   

Peter wrote:
Widze ze zabardzo osoby nie zglaszaja swoich nacji jakimi chca grac, czyzby zdaja sie na random? :(

gdzies pisaem juz o losowaniu :)

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzyma 9 piw(a)
genera brygady  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 8 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Zoty gracz w demokracj - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2006-12-27, 18:12   

Witam wszystkich po witach :)

Te jestem za nacjami randomowymi.

Jedno mnie nie pokoi, a mianowicie czas na wykonanie turki. Nie wiem jak to jest w pitbossie ale czy te np. 24h odpowiada wykonaniu tury przez jednego gracza czy te przez wszystkich? Bo jesli bedzie to drugi przypadek to jak jeden z graczy ze rodka nie wykona swojej tury to zablokuje pozostaych. Peter wiesz jak to jest z tym limitem czasu na ture?

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
genera dywizji  Zoty order za specjalne zasugi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujcy, civilopedia  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi 2  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Zoty gracz w demokracj - GwD1-admin  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2006-12-27, 18:37   

Z tego co si domylam, to jest to swego rodzaju symultana. Robisz jedn tur dziennie i wali Cie to, kto ju zrobi tur, a kto jeszcze nie. Jeli kto nie zrobi tury i nie zaplanowa ruchw i produkcji, to tur wykonuje komp.

Jak sie myl, to mnie poprawcie.

Peter 

Posted: 2006-12-27, 18:46   

Bardzo blisko Beny - wszyscy moga robic ture jednoczesnie, czyli gramy minimum jedna ture dziennie - ten kto nie zrobi tury to ja traci (komp go nie zastepuje), chyba ze ma ustawiona produkcje i ruchy jednostek...

stoickov 

xfire: stoickov
porucznik  Srebrny order za specjalne zasugi - nadworny grafik  Zoty zlotowicz - 7 zlotw  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2006-12-27, 19:10   

jezeli minimum 1 tura dziennie, to co w wypadku jezeli wszyscy wykonaja 1 ture ?
od tego momentu liczy sie nastepne 24h? (chyba ze znowu wszyscy sie rusza, to mniej)?
czy moze jakies powiadamianie mailem?

Peter 

Posted: 2006-12-27, 20:07   

Dokladnie - jesli wszyscy zrobia ture, to zaczyna sie nastepna i odliczanie leci...
Powiadamianie meilami jest przewidziane w pitbossie - czytalem na civfanatykach ze jednak nie dziala niestety.
Testowalem to u siebie i niestety jak jak na razie tez nie dziala :(

Prowizorycznie mozna by zrobic powiadamianie na forum, czy cos w tym stylu....

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: