www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic


2011-06-09 giggs + Bobek1971 - Opiart + Alduviel
Author Message
Opiart xfire: Opiart
Helped: 1
Joined: 29 Apr 2010
Posts: 213
Location: Szczecin
młodszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-06-09, 23:31   2011-06-09 giggs + Bobek1971 - Opiart + Alduviel

1. giggs (Darius) + Bobek1971 (Suleiman)
2. Opiart (Wu Zetian) + Alduviel (Elizabeth I)
Mapa: nOval

Gra turniejowa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
giggs Helped: 2 times
Age: 42
Joined: 13 Sep 2010
Posts: 2815
Piwa: 43/39
Location: Hel
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-06-10, 12:14   

Zaczerpnięte z ksiąg chińskich wystawionych w Persko-Tureckim Muzeum Narodowym:

Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać.

Czymże byłby Pers bez Turczyna? Zaprawdę powiadam Wam, że nikim, bo czyż to nie morale przesądza na polach bitew, zaliż to nie hart ducha pozwala podnieść się z kolan w chwilach zwątpienia i upadku?!
Doprawdy historia imperium persko-tureckiego skrwawiona z zażartych bojach z barbarzyńcami ze wschodu obfitowała w momenty degrengolady, marazmu i czarnej rozpaczy, lecz dzięki niezłomności naszych braci w wierze ja Dariusz mogę z dumą pisać w tej kronice, że łeb hydry chińsko-angielskiej został urwany a prochy ich mężów rozwiał wiatr na przedpolach Pasargady i polach równiny ektabańskiej.

A zaczęło się tak:
Pierwsze walki z oddziałami ryżożerców miały miejsce na nieurodzajnej północy gdzie później pracowity naród perski wzniósł wspaniałe portowe miasto Pasargady. Wrogie odziały zostały otoczone w górach a następnie bez ryzyka wyeliminowane dzięki przewadze liczebnej oraz wydatnej pomocy oddziału nieśmiertelnych. Na południu Turcy bez szczególnych sukcesów penetrowali domeny poddanych jej królewskiej mości.
Niezwykła wydajność perskich haremów szybko napełniła mury stolicy tysiącami kandydatów na potencjalnych podatników, by wyeksploatować ich do cna wysłano te tabuny wraz z eskortą na wybrzeże Morza Wewnętrznego gdzie nad zatoką zachodnioperską założyli oni nowe miasto o nazwie Suza. Opierających się przymusowej kolonizacji popędzono do pracy czego efektem było szybkie połączenie wszystkich miast droga królewską.
Niestety na południu Turcy powodowani chorobliwą zazdrości nie kwapili się do rozsyłania swych żon poza rogatki Stambułu, co później miało przykre konsekwencje dla ich gospodarki.

Nad północą szybko zaczęły zbierać się czarne chmury, oto małe chińskie pokurcze wbite w pychę siłą swej armii z kabzami nabitymi pensami przekroczyły graniczną pustynię i zmierzały nieubłaganie w kierunku władztwa achmenidów rozpoczynając tym samym tysiącletnią wojnę północną. Wróg bez przeszkód dotarł pod Pasargady i tam została mu wydana pierwsza bitwa, której rezultat jest po dziś dzień sporem perskich historyków i "Koła Miłośników Chińskiego Rezerwatu". Jakby jednak nie było wróg musiał się wycofać w celu uzupełnienia strat. Nie minęło wiele czasu gdy znów armia żelaznych krasnali wspierana przez zaciężne odziały łuczników stanęła w miejscu niedanej potyczki. I znów popłynęła krew i znów każda ze stron przyznawała sobie laur zwycięstwa choć sytuacja na froncie w żaden sposób nie uległa zmianie. Dalsze średniowieczne walki toczyły się nieustannie choć z małym natężeniem.
Rozkwit renesansowych idei zaowocował przełomem w sztukach walki. Chińczycy i ich angielscy sługusi opracowali nowoczesną ofensywna doktrynę opartą na potędze pułków strzeleckich, doskonałym dowodzeniu i wielkim nasyceniu pola walki jednostkami do walki dystansowej.
W konserwatywnej Persji duet marszałków Giggsanida i Bobi Beya postawił na dynamiczno-ekonomiczną koncepcję obrony granic państwa, w której filarem był korpus janczarów oraz jazda, wszystko w oparciu o świetnie zorganizowaną sieć dróg i bonusy strukturalne.
Pierwszy chiński atak natrafił na doskonale zorganizowaną obronę a na linii frontu wyrosło miasto-twierdza Ekbatana. Rozbicie dużej części armii agresora skutkowało Kontruderzeniem perskich janczarów na chiński Kanton.
Tylko dzięki wyczyszczeniu angielsko-chińskich skarbców na potrzebę budowę murów i zamku w tymże mieście oraz postawieniu fortecy udało się Kantonowi przetrwać krytyczne chwile.
W międzyczasie na południu anglicy zamarkowali atak przez bezludne stepy w kierunku na Stambuł, który jednak dzięki szybkiemu przerzutowi perskiego korpusu posiłkowego został szybko powstrzymany a wróg po stracie kilku jednostek wycofał się w rozsypce.

Atak perski na Kanton został okupiony dużymi stratami, armia chińska zniszczona podobnie jak część infrastruktury miejskiej. Wydawałoby się, że w tej sytuacji tereny graniczne odetchną na jakiś czas od większych ruchawek.
Nadzieje na to okazały się jednak płonne. Anglicy w błyskawicznym tempie wyekwipowali nowe pułki strzelców a co gorsza rzutem na matę opanowali technologię dynamitu śląc tym samym na front nowoczesne jednostki artyleryjskie.
W tym stanie rzeczy na nowy zmasowany atak nie trzeba było długo czekać. Pierwsze dość brawurowe natarcie zostało przez persów odparte a straty w jednostkach były mniej więcej równe. Kolejna chińska ofensywa była już lepiej przygotowana. Kilka dywizjonów artyleryjskich, nowe pułki strzelców ruszyły do jakby się wydawało ostatecznego
szturmu na pozycje persów, Ci jednak roztropnie podpuścili nieprzyjaciela pod samo miasto i śmiałym manewrem wyprzedzającym rozbili część artylerii nieprzyjaciela oraz wyrżnęli w pień piechotę.
Do tego na angielskie wody terytorialne wypłynęła aliancka eskadra oceaniczna z zamiarem blokady surowców.
Ta niespodziewana klęska złamała morale chińskich sztabowców. Pod Kantonem stanęła druga twierdza a niedobitki wycofały się wgłąb państwa.

Miejsce rywalizacji militarnej zajął wyścig technologiczny, w który koalicja persko-turecka wchodziła z dużym opóźnieniem (stosunek 57-50 na naszą niekorzyść). Stagnacja na froncie jaskrawo wskazywała, że chinoangole upatrują w uranie sposobu na złamanie opornej Persji. Niestety jak szybko mieli się przekonać dotychczasowa gra na wyczerpanie wysiłkiem zbrojnym była tylko wybiegiem i wyścig po uran skończył się błyskawicznie (rezultatem 65-61 dla nas).

klimatyczne screeny wieczorem, na osłodę poglądowy replay przygotowany przez Nefa: rep

Rzut ogólny:


Demografia w chwili kapitulacji:


Panowie dzięki za grę raz jeszcze, partia była niezwykle emocjonująca :) . Udało nam się to w końcu dograć po czterech długich wieczorach.
Jak widać po przebiegu rozgrywki każdy miał swój patent na grę :) . Prawie połowę czasu gry miałem GA, aż dziw, że do tego dopuściliście dając mi Czikena i Tadka.

P.S. Niestety mam też złą wiadomość i przykro mi to obwieszczać, teamy są źle zbalansowane. Przenikanie bonusów dwóch nacji (nie chodzi o militaria) jest o wiele za duże :( . Nie rozwijam tego bo to oczywiste po opisie naszej partii i Opi z Alduvielem odczuli to na swojej skórze.
_________________
Generator szybkich postów nt. Civ5
 
Last edited by giggs on 2011-06-10, 18:26; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Maiar, Shaka[D14], wendkarzyk
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 48
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11874
Piwa: 88/369
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-06-10, 22:41   

Jak zwykle opis rewelka...jedna z najlepszych gier w civ V jaka zagrałem. Dzieki wszystkim za grę. :padam:
Last edited by Bobek1971 on 2011-06-10, 22:41; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Podobne Tematy
Topic Author Forum Replies Last Post
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "alduviel -scooby" (ScoobyDoo)
ScoobyDoo, Alduviel
Shaka[D14] Pakty już nie tajne 1 2011-09-27, 10:48
Shaka[D14]
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Admin - Faust (giggs)" (Rihiter)
Rihiter, faust_
Shaka[D14] PAKTY ODTAJNIONE 1 2012-09-24, 22:00
Shaka[D14]
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Admin - Indianie (giggs)" (Rihiter)
Rihiter, giggs
Shaka[D14] PAKTY ODTAJNIONE 1 2012-09-24, 22:00
Shaka[D14]
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Europa da sie lubić:)" (giggs)
giggs, KasztelanMirmil
Shaka[D14] Pakty już nie tajne 3 2012-07-24, 20:09
Shaka[D14]
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Braterstwo Wilków" (giggs)
giggs, bombel79
Shaka[D14] Pakty już nie tajne 1 2012-07-24, 20:09
Shaka[D14]

Czas generowania strony : 0.47 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group