www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Wybór nowego pbema

W jakiego PBEMa chcesz zagrać?
Rozwojowy
75%
 75%  [ 9 ]
Punktowany
25%
 25%  [ 3 ]
od Renesansu
0%
 0%  [ 0 ]
Voted : 12
Total Votes: 12

Author Message
Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 8/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-09-30, 22:02   Wybór nowego pbema

W wątku na temat nowego pbema padło kilka ciekawych propozycji więc teraz wybieramy zwycięską opcję.

Są 3 możliwości do wyboru (szczegóły w linkach):
- PBEM "rozwojowy" - http://civilization.org.p...p=188684#188684
- PBEM "punktowany" - http://civilization.org.p...p=188648#188648
- PBEM "od renesansu" - http://civilization.org.p...p=188597#188597

Proszę by głosowały tylko te osoby, które chcą zagrać w nowego pbema. Głosujemy do poniedziałku do godz. 20.00. Po wyłonieniu zwycięskiego pbema zostanie utworzony wątek gdzie ustali się szczegóły rozgrywki.
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 92/77
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-10-01, 00:29   

Ja gram na rozwojowego Pbema wojny od astro.
Wojna musi być bez tego civki nie ma :)

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-10-01, 09:51   

ja bym zagrał rozwojowego pbema na wyspach od astro z kontem po środku do kolonizacji i zadaniami punktowanymi jak proponuje KM. Z cudami, bez indów i finów. Może być nawet od renesansu.

Więc nie wiem, która to opcja :)

piteroter 

xfire: LordHavelockVetinari
Helped: 2 times
Otrzymał 2 piw(a)
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-10-01, 10:37   

Punktowany od początku, dużo nawalanki(najlepiej z dala ode mnie) plus jakieś kontynenty do kolonizacji.

KasztelanMirmil 

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2011-10-02, 09:58   

Punktowany wg mojej rozpiski na wyspach nie ma sensu.
Bo np. jak każdy będzie miał po jednym żelazie i zero możliwości kontaktu przed Galeonami, to bez sensu jest zadanie zdobądź jak najwięcej kopalni żelaza.
Zabawa na punkty wg tej rozpiski ma sens tylko na mapie takiej jak np. dyplo gdzie wszyscy mogą szybko mieć kontakt ze wszystkimi.
W moim pomyśle chodzi o to by mieć więcej powodów do dyplomacji czy działań szpiegami niż tylko "wyrżnąć sąsiada".

Mój pomysł jak widać ma niewielu chętnych. Gdyby jednak znalazło się 6 chętnych to można ruszać niezależnie od zwycięskiego projektu.

piteroter 

xfire: LordHavelockVetinari
Helped: 2 times
Otrzymał 2 piw(a)
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-10-02, 11:39   

6 powiadasz?
Ciebie też można do tej listy wliczyć? :)

Bodek 

xfire: bodek01
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-10-02, 13:28   

pawelt wrote:
ja bym zagrał rozwojowego pbema na wyspach od astro z kontem po środku do kolonizacji i zadaniami punktowanymi jak proponuje KM. Z cudami, bez indów i finów. Może być nawet od renesansu.

Więc nie wiem, która to opcja

Jak chcecie to Wam moge coś takiego przygotować i poprowadzić.
Mam sporo pomysłów a w D6 się za bardzo naparzali a za mało chcieli ciągnąc fabułe.
Aczkolwiek takie cele jak czytałem na Copie u Kasztelana są troszkę zbyt łatwe, ja bym troszkę je skomplikował.

I mniej losowości w celach żeby ktoś kto ma święte miasto Buddyzmu nie dostał celu rozprzestrzeniaj Konfu

A no i koniecznie postawione na Pitbosie u kogoś na 7 osób.
Maxowanie turek przy PBEMie to parodia civki nie gra

haram 

xfire: haram77
Piwa: 39/21
starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 10  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon 
Posted: 2011-10-02, 15:04   

Jeśli byłoby na Pitbossie, to rozwojowego na kontach też bym chętnie zagrał.
PBEMa nigdy nie grałem, ale to chyba turki o określonej godzinie robić, prawda? :/

pawelt 

generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-10-02, 16:17   

KM, wg mnie spokojnie da się zrobić pbema na punkty od galeonów. oczywiście musiało by być z wojnami, ale np można by tylko prowadzić na koncie do kolonicacji. Podobnie jak mocarstwa kolonialne na walczyły w europie, tylko w koloniach.

Bodek trzymam cię za słowo! :) Czyli mamy Mistrza gry. super!

Skoro pbem od astro, na kontach to maksowanie zabronione w gronie zaufanych graczy.
Ewentualnie można by przetestować pomysł scoobiego z filmikami, ale wg mnie to przerost formy nad treścią.

KasztelanMirmil 

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2011-10-02, 16:57   

piteroter wrote:
6 powiadasz?
Ciebie też można do tej listy wliczyć? :)

oczywiście

Bodek wrote:

Aczkolwiek takie cele jak czytałem na Copie u Kasztelana są troszkę zbyt łatwe, ja bym troszkę je skomplikował.

I mniej losowości w celach żeby ktoś kto ma święte miasto Buddyzmu nie dostał celu rozprzestrzeniaj Konfu

Na tym polega zabawa, by coś co było ważne w przeszłości, z czasem traciło na znaczeniu. By ktoś, z kim było ci po drodze przez 150 tur, mógł nagle znaleźć sojusznika w twoim najgorszym wrogu (bo nowe, zupełnie inne cele się pojawią).
Ale to oczywiście tylko moja wizja.
Bardzo chętnie zobaczę co na ten temat myślą inni i jak np. Ty byś to zrobił.

pawelt wrote:
KM, wg mnie spokojnie da się zrobić pbema na punkty od galeonów. oczywiście musiało by być z wojnami, ale np można by tylko prowadzić na koncie do kolonicacji. Podobnie jak mocarstwa kolonialne na walczyły w europie, tylko w koloniach.

Oczywiście, że się da. Ja tylko napisałem, że trzeba by po prostu od początku wymyślić inny zestaw celów, być może na inne okresy je rozłożyć itd.
Trzeba by się nad tym poważnie pochylić, ale już mamy kandydata.

pawelt wrote:

Skoro pbem od astro, na kontach to maksowanie zabronione w gronie zaufanych graczy.
Ewentualnie można by przetestować pomysł scoobiego z filmikami, ale wg mnie to przerost formy nad treścią.

Lepiej by było na PITBossie. Odejdzie problem. Ja np. na żadne nagrywanie filmów się nie pisze. Dodatkowa upierdliwość którą nie mam pojęcia jak obsłużyć, a poza tym przy moim uploadzie wysyłanie filmów to porażka. Nie każdy mieszka w Warszawie czy innym dużym mieście i ma szanse na szybki internet. Chyba że to tylko zabawa dla wybranych będzie :znudzony: .

pawelt 

Posted: 2011-10-02, 18:19   

Jeśli PITBoss to zaczyna to iść w stronę dypla hehe. ma to swoje zalety i wady. Główny problem to serwer i adminowanie. No i regulamin....

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 60/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-10-02, 18:46   

Tez bym w tym zagrał :) wszystko jedno jakie zasady :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2011-10-02, 18:47; edited 1 time in total  

lukgin

xfire: lukgin1
Postawił 1 piw(a)
młodszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-10-02, 23:23   

Ja też chętnie zagram jakiegokolwiek pbema.

Bodek 

xfire: bodek01
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-10-03, 11:11   

Heh
jak widzę to kilka osób by już coś zagrało (czytaj dyplo)
a że Dyplo7 się przeciąga to się zgłaszają do PBEMów byle coś zagrać....

Dobra to ustacie między sobą czy chcecie PBEMa czy coś na Pitbosie
Jeśli na Pitbosie to mogę to zorganizować a że chcecie z udziwnieniami czyli jakieś punkty to tak się da zrobić.

pawelt wrote:
Jeśli PITBoss to zaczyna to iść w stronę dypla hehe. ma to swoje zalety i wady

No to żeby nie było że to kopia Dyplo to proponuję jedną ale zasadniczą zmianę.
ZERO KONTAKTÓW między graczami poza kroniką.
Czyli nie ma tajnych jawnych, telefonów itp... chcesz coś powiedzieć światu -> pisz w kronice poselstwo do kogoś tam.

Tak żeby tą grę odróżnić od Dyplo.

Ale zaznaczam że ta gra to będzie NUDDDDDAAAA przez większość czasu bo każdy na swoim koncie będzie siedział i miasta i chatki stawiał... i tak do Astro.
Dopiero po Astro się zaczie coś dziać. Ale jak chcecie taką grę to prosze bardzo.

Każdy gracz zaczyna na dentycznej wyspie z miejscem na jakieś 6-8 miast.
W pobliżu byłyby małe wysepki do skolonizowania w zasięgu galer.
A gdzieś za oceanem będzie kont dla wszystkich do zasiedlenia.
Ale na koncie tym będzie siedział zły Admin i będzie swojej ziemi bronił :D

Potrzebuję z 7-10 graczy i kogoś chętnego z kompem i łączem żeby to u siebie postawił.
(Może Czajmen u niego już coś tam się gra)

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Piwa: 92/77
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-10-03, 11:33   

Ja tam się właśnie obawiam, pbema od astro ponad 100, 120 tur nic się nie będzie dzialo. Jedyny wyscig to będzie po cudy.

Można zrobić 2 pbemy (ala pitbossy) jeden rozwojowy drugi, normalna walka.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum