www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: Marw
2011-10-05, 13:31
PBEM Kolonizacja - dyskusja ogólna
Author Message
KasztelanMirmil 

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2011-10-05, 14:53   

Ale to w końcu będzie gra na cele czy normalna ?
Postaw piwo autorowi tego posta

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-10-05, 15:42   

Quote:

Ale to w końcu będzie gra na cele czy normalna ?

Jeszcze nie wiadomo, badamy temat i możliwości.
Ja bym jak najbardziej chciał, żeby było na cele, ale nie wiadomo czy to wyjdzie i czy znajdzie się odpowiedni mistrz gry, czy sie tak da. Na razie próbujemy ustalić czy da się to puścić na PITBOSSie czy lepiej jednak PBEM.

KasztelanMirmil 

starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2011-10-05, 15:59   

Jak będą cele to ja chętnie się zapoznam z nimi i pewnie w to wejdę, jak nie będzie to raczej zacznę zbierać chętnych na drugą grę +/- wg mojej propozycji.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/364
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-10-05, 19:04   

jesli od poczatku to się piszę. ale poczekam na inne ustalenia.

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-10-05, 20:16   

No to ja opiszę jak bym to ja widział przy założeniu że byłaby to gra na Pitbosie a nie PBEM

1. Chciałbym aby ta gra ruszyła jako gra testowa no modzie pod Dyplo7. Mod jest w budowie i są pewne zmiany które już działają i moglibyście je przetestować przy okazji.
Największą zmianą jest to że kopalnie rosną tak jak chatki.
Czyli są cztery poziomy kopalń które rosną z czasem jak cotage, hamlet, village, town
Zrobiłem mine, mine2, mine3, mine4
mine +1 młotek
mine2 +2 młotki (tak jak teraz domyślnie jest)
mine3 +3młotki
mine4 +3 młotki +1 moneta

Rosną jak chatki, można je pilagować jak chatki teraz i nawet domyślnie na Emacypacji rosną szybciej tak jak chatki.
Wzmocniłem też specjalistów +1 (kolbka,monetka, młotek) tak aby nie tylko właściciel Piramid mógł grać na ekonomię specjalistów ale osłabiona została Repra +2 kolbki zamiast +3 tak aby naukowiec na reprze nadal dawał +6 kolbek - bez zmian.
Osłabiłem fina tak aby dawał +1 monetkę za pole z 3monetami a nie z 2 jak jest teraz
Jest jeszcze kilka zmian ale raczej kosmetyczne.

Teraz sama gra jak miałaby wyglądać.

7-10 graczy każdy na sowjej identycznej wyspie. Odzielone oceanem wymagane Astro aby dopłynąć.
Jeden duży kont do zasiedlenia i tu dwa warianty albo kont pusty albo jest Admin i broni swojego lądu. Nikogo nie atakuję tylko utrudniam zasiedlanie niczyjego kontu.
Kilka surowców byłoby tylko na tym dużym koncie np Uran, węgiel, aluminium, jakieś kalendarzowe tak aby był sens walczyć o kolonie na tym koncie.

Cele

Tutaj dałbym listę celówna początku gry dostępną dla wszystkich np 20 różnych, raczej wykonywalne dopiero od Astro.
I no wygrywa gręgracz który wypełni np 7.
Cały czas jest lista które są zrobione a które do zrobienia ciągle i gracze sami widzą kto już się zbliża do zwycięstwa i mogą temu ktosiowi odpowiednio przeszkadzać aby za szybko nie wygrał.

Ban na pewno na takiej mapie na kilka cudaków (Latarnia, Kolos, Piramidy) ale to do ustalenia.

I macie spokojną rozwojówkę przez pierwsze 3 miesiące a potem walczcie sobie jak chcecie.
Wygrywa ten kto wypełni określoną liczbę celów ale byłoby to raczej zbieżne że aby je wykonać trzeba być dobrze rozwiniętym i silnym państwem.

Tak to widziałem ale to Wasza czyli gracyz decyzja jak chcą sobie grać.
ABy utrudnić i uatrakcyjnić manewrowanie flotami można dać na morzach wiele małych wysepek górskich lub lodu tak aby powstały jakieś szlaki morskie i i korytarze morskie np na drodze do koloni... itp...

Zasadnicyz problem to serwer bo ktoś by to musiał u siebie na stałym łączu postawić.
Jak się znajdzie ochotnik to można sprawę ruszyć dalej.

Jak nie to grajcie sobie PBEM-a ja się nie wtrącam ale prosiłbym o granie na Modzie Dyplo7

pawelt 

generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-10-05, 20:39   

No właśnie, podstawowa sprawa, czy będzie serwer i admin techniczny. Od tego zależy kilka rzeczy.

Ktoś ma konkretny pomysł na serwer?

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/364
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-10-05, 21:08   

z serwerem nie ma co liczyc ze sie znajdzie darczynca..raczej nie ma szans.

KasztelanMirmil 

Posted: 2011-10-05, 21:22   

Brzmi ciekawie, a mogę prosić tak ze 3 przykładowe cele ?
Wolał bym bez broniącego admina, to już lepiej jakieś AI tam wsadzić jeśli ma nie stać puste
A dlaczego nie możemy postawić drugiego Dyplo na serwerze gdzie np. stoi dyplo Miś ?
Czajmen dał linka jak to zrobić, to czemu nie wykorzystać tego co już jest ?

pawelt 

Posted: 2011-10-05, 21:57   

wysłałem zapytanie do domela czy da sie postawić tą grę na serwerze dyplo6, zobaczymy co napisze

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-10-05, 22:51   

Bodek wrote:

1. Chciałbym aby ta gra ruszyła jako gra testowa no modzie pod Dyplo7. Mod jest w budowie i są pewne zmiany które już działają i moglibyście je przetestować przy okazji.
Największą zmianą jest to że kopalnie rosną tak jak chatki.
Czyli są cztery poziomy kopalń które rosną z czasem jak cotage, hamlet, village, town
Zrobiłem mine, mine2, mine3, mine4
mine +1 młotek
mine2 +2 młotki (tak jak teraz domyślnie jest)
mine3 +3młotki
mine4 +3 młotki +1 moneta

Rosną jak chatki, można je pilagować jak chatki teraz i nawet domyślnie na Emacypacji rosną szybciej tak jak chatki.
Wzmocniłem też specjalistów +1 (kolbka,monetka, młotek) tak aby nie tylko właściciel Piramid mógł grać na ekonomię specjalistów ale osłabiona została Repra +2 kolbki zamiast +3 tak aby naukowiec na reprze nadal dawał +6 kolbek - bez zmian.
Osłabiłem fina tak aby dawał +1 monetkę za pole z 3monetami a nie z 2 jak jest teraz
Jest jeszcze kilka zmian ale raczej kosmetyczne.

Ciekawe zmiany, a już na pewno te ze specjalistami. Co do fina to juz była taka propozycja w sumie ciekawa mogłaby zbalansować zwłaszcza konty.
Co do kopalni to też ciekawe, czyli na samym poczatku nei byłoby zbyt duzego kopa produkcyjnego :( Bo stawiajac kopalnie miałoby się 1 żarcia i 2 młotki z górskiej łąki. Troszkę przewalone, ze tak powiem na starcie. Choć później, 3 młotki to fajna alternatywa dla finów którzy stawiają chatki gdzie tylko sie da.
Last edited by jarek1333 on 2011-10-05, 22:52; edited 1 time in total  

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 51/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-10-06, 08:58   

kurde fajne, chyba muszę zainstalować z powrotem :D

KasztelanMirmil 

Posted: 2011-10-06, 10:58   

Przeglądam te wszystkie wątki utworzone przez Pawelta, ale się nie wypowiadam, bo tu kluczowe jest czy gramy na cele czy nie. Bo jak gramy na cele to trzeba by je najpierw poznać, żeby wiedzieć czy w ogóle opłaca się pakować na Pangee, które cuda są do zbanowania, co z wojnami itd.
Gdy gramy na cele to (jak sama nazwa wskazuje) dążymy do (być może) zupełnie innych celów niż w klasycznej grze,a ciężko się wypowiadać o grze w której nie wiadomo o co chodzi, jakie mają być zasady itd. :niepewny:

pawelt 

Posted: 2011-10-06, 11:10   

KM ogólne zasady są.
Teraz kwestia jak ruszamy, jako pbem, czy pitboss, a to zależy od tego czy znajdzie sie serwer.
Na pitbossie mamy mistrza gry (bodek), który wymyśli pewnie cele gry, chyba, że mamy mu pomóc.

Ja się nie podejmuję wszystkiego, bo nie mam tyle czasu. Też chciałbym zobaczyć zasady przez kogoś zrobione i jutro już grać. Niestety do takiej rozgrywki trzeba wiele przygotować, a najważniejszą sprawą jest mistrz gry. Tak więc na razie czekamy, aż sprawa się rozjaśni w kwestii serwera i mistrza gry, ale w międzyczasie można kilka innych rzeczy przemyśleć, żeby nie władować się na jakąś minę, która rozwali grę po pół roku fajnej zabawy.

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-10-06, 14:17   

KasztelanMirmil wrote:
Przeglądam te wszystkie wątki utworzone przez Pawelta, ale się nie wypowiadam, bo tu kluczowe jest czy gramy na cele czy nie. Bo jak gramy na cele to trzeba by je najpierw poznać, żeby wiedzieć czy w ogóle opłaca się pakować na Pangee, które cuda są do zbanowania, co z wojnami itd.
Gdy gramy na cele to (jak sama nazwa wskazuje) dążymy do (być może) zupełnie innych celów niż w klasycznej grze,a ciężko się wypowiadać o grze w której nie wiadomo o co chodzi, jakie mają być zasady itd. :niepewny:

Panowie

Nie mam teraz czasu żeby dokładniej odpisywać w odpowiednim watku na konkretny temat.
Ja bym chciał żeby ta gra (jeśli ja mam ją w jakiś sposób adminować i firmować swoim imieniem) była spójna
a nie jako zlepek decyzji różnych osób z których każda jest sama w sobie ciekawa ale wymieszane razem stworzą hybryde ni to pies ni wydra.

Poszukajcie jak i gdzie postwaić gre na Pitbosie.
Zresztą i tak jeszcze nie jest ukończony Mod Dyplo7.

KasztelanMirmil 

Posted: 2011-12-27, 18:15   

Chciałem tu nadmienić, że temat nie zmarł, tylko był przeze mnie potajemnie wałkowany i gra na cele z koncepcją bezpiecznych wysp i kolonizacji kontynentu niebawem powróci

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum