www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pytanie o specjalizacje miast.
Author Message
Brennus

Posted: 2011-10-15, 18:35   Pytanie o specjalizacje miast.

Witojcie!

Początkowo nie robiłem miast ze specjalizacjami, ale teraz zaczynam, bo w końcu trzeba podwyższyć poziom gry i przerzucić się na księcia czy wyżej
Chodzi mi o to, aby ktoś w miarę jasno opisał mi jakie są wymagania, aby miasto komercyjne było dobre i to samo z produkcyjnym. Co najlepiej w nich budować? (no dobra nie w, ale obok, bo w to wiem ) Z góry dzięki za pomoc. Jakbyście jeszcze dali jakiegoś screena z miastami obu typów to byłbym ogrooooooooomnie wdzięczny :padam:
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-10-16, 07:53   

Na początek:
www.civilization.org.pl/f...t=specjalizacja

www.civilization.org.pl/f...t=specjalizacja

Brennus

Posted: 2011-10-17, 13:19   

Dzięki Beny. Dam Ci zielonego ptaszka jeśli będę mógł. Tematy ogromnie się przydały :)

Teraz kolejne pytanie:

Uploaded with ImageShack.us

Jak widzicie na powyższym screenie zaplanowałem pozycje na miasta. mk - komercyjne mp - produkcyjne. To z lewej ma być mk, a przy porcie z prawej nie widać rybek, które są w zasięgu pracy. Jeszcze w środkowym mieście mamy na południu jedną górkę (zauważyłem część). Jak myślicie czy miasta zaplanowane przeze mnie są w dobrych miejscach? Co źle zrobiłem w budowie? Co można by było poprawić? W góry dzięki za pomoc. Proszę o odpowiedzi :)
Last edited by Brennus on 2011-10-17, 13:19; edited 1 time in total  

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-10-17, 13:39   

Miasto MP przy swinkach raz w góre aby objac złoto,to miasto ma tak wypasiony teren ze najlepiej jakby byla to stolica.

Ogolnie nie wiem co miales na mysli piszac ze ten port to miasto komercyjne.Z morza masz max 3-4 monety z chatki 5-6 monet.Ten port jest bardziej produkcyjny niz komercyjny :) Te zalewy sa znacznie bardziej komercyjne z chatką niz cokolwiek innego.Trzecie miasto nie stawiałbym przy jedwabiu ale u góry przy drugim zlocie

Moja propozycja dostawienia 2 miast jak ponizej.To jest opcja miast z rozszerzeniem kultury ,a jak chcesz od razu obrabiac zloto to miasto przy swinkach jeszcze raz w góre.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Brennus

Posted: 2011-10-17, 13:57   

Dzięki ponti

Właśnie gdzieś tam na górze miałem zamiar postawić miasto, ale to się jeszcze okaże, bo na razie zagalopowałem na północ od stolicy, żeby mieć miedź (mieć miedź, fajnie brzmi ;D), bo gdzie indziej w zasięgu wzroku nie ma jej. Co do portu, niech będzie, że jest produkcyjny. Ale i tak można tam postawić parę chatek, bo ryby + pszenica + krowy to sporo jedzenia i miasto.

Mam kolejne pytanie, wyrażam nadzieję, że mi pomożecie. Wrzucam save gry http://www.speedyshare.co...BeyondSwordSave Gram na noblu. Nie śmiejcie się bo jestem początkującym graczem. Krótki opis gry: Na początku wykrywam hinduizm i zwiedzam okoliczne tereny. Zakładam drugie miasto i niedługo po tym buduję wyrocznię z której powstaje konfucjanizm. I tym sposobem kolejna religia ląduje w moich granicach. Następnie spokojnie się rozwijam i buduję świetne miasta komercyjne i niezłe produkcyjne. Nagle atakuje mnie Justynian! W tym momencie gra zaczyna się rozkręcać. Buduję armię aby zapobiec przejęciu miast i "odkroić" kawałek jego terenu. Moi żołnierze dzielnie walczą w międzyczasie przejmując teotihucan i scytian, które leżało na granicy z wrogiem. Wojna była ciężka z powodu braku przygotowania jednak mając przewagę technologiczną udało mi się włączyć Nicomedię do terytorium Majów. Po chwili ogromny oddział bizantyjski ruszył do Nicomedii mając w zamiarze zaatakować moje wycieńczone wojska i odbić stracone miasto. Spróbowałem zastosować pokój jako ostatnią deskę ratunku. Udało się! Justynian zaprzestał walk przy okazji oferując mi mały trybut. Dzięki ogromnym wpływom z religii wydaję na naukę 100% moich przychodów! Jestem najbardziej zaawansowanym technologicznie państwem i niedługo po pokoju wynajduję grenadierów. Rozpoczynam ich masową produkcję i modernizuję niektóre jednostki. Jednakże Justynian niczego nie ucząc się z poprzedniej wojny rusza ponownie! Po wielu ciężkich bojach udało mi się całkowicie anektować Bizancjum niszcząc najsłabsze miasta. I tutaj jest moje pytanie: Co teraz? Grę co prawda wygrałem (jako cesarz konstantyn!!! około 1950 r.), ale zamierzam ją spędzić ciekawiej niż tylko nudne wciskanie przycisku z turami i czekanie aż statek kosmiczny przyleci. Co robić? Kogo atakować. Bardzo proszę o rady i wytknięcie wad w mojej grze.
Last edited by Brennus on 2011-10-30, 13:47; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum