www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic


Wyniki Dyplo6
Author Message
Bodek xfire: bodek01
Helped: 7 times
Age: 42
Joined: 10 Oct 2006
Posts: 4963
Piwa: 97/1
Location: Łódź
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
  Posted: 2011-11-14, 23:28   Wyniki Dyplo6

Dyplo6 zostało zakończone :hurra:

Zwycięzcą został
CHEOS :padam: :padam: :padam:
GRATULACJE naprawdę ciężko wywalczone pierwsze miejsce

drugie miejsce zajęli wspólnie Lary oraz Cule którzy razem prowadzili Koreę mniej więcej po połowie
trzecie miejsce i to sensacja na skalę światową - Ldeska :padam:
Wreszcie miejsce na pudle dla naszego najbardziej zasłużonego Lesia.

A tak przedstawia się cała lista uczestników:

1. Cheos
2. Lary/Cule
3. Ldeska
4. Ponti
5. Rudi
6. Hechter
7. Bobek
8. Lukgin
9. King Chrobry
10. Wnuczus
11. Faust
12. Wraith
13. Centurion
14. Lary
15. Maxi
16. Bombel
17. Marba
18. Piteroter
19. Nefiqus
20. Martin
21. Scooby

Gratuluję i dziękuję wszystkim za udział i wspólną zabawę

Admin Dyplo6 - Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
cule xfire: culecivka
Joined: 26 Jul 2007
Posts: 3351
Piwa: 48/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-11-15, 00:01   

:wiwat: Cichaczem liczyłem, że mnie Bodek wciągnie na listę... :)

Gratuluję zwycięzcy, ale przy okazji wyrażam żal, że nie wygrał Rudi, bo wg mnie najbardziej na to zasłużył.

A największe ukłony dla admina. GENIALNE DYPLO! :padam:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LDeskaxfire: ldeska
Helped: 34 times
Age: 43
Joined: 29 Mar 2006
Posts: 23468
Piwa: 24/1
Location: Warszawa
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-11-15, 00:07   

Veto, Cheos bardziej zasłużył bo objął nację nie wygrywającą a osiągnął więcej niż by się ktokolwiek spodziewał. No i utrzymaliśmy tak dużą koalicję mimo problemów z koordynacją ruchu jednostek, ataku, wynajdowania technologii itd.
Jarkowi też jakieś małe gratulacje się należą bo trochę grał Sumerią chociaż Cheos chyba 80% czasu tak mi się zdaje
_________________
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
cule xfire: culecivka
Joined: 26 Jul 2007
Posts: 3351
Piwa: 48/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-11-15, 00:16   

No masz prawo do swojego zdania.

Cheos praktycznie nie prowadził wojen. Zdobył kilka miast na luku, które przejmował puste, a luk cofał się do mnie i dwa miasta na Turku, które też dostał za darmo. Zwycięstwo zawdzięcza bierności Korei, która znalazła się między młotem a kowadłem i musiała coś wybrać. Rudi zagrał z niesamowitym rozmachem i jak dla mnie rozwalił totalnie wszystko tym co zrobił. Oczywiście szacunek dla Cheosa za rozwój gospodarczy i dyplomację, ale mnie bardziej podobała sie gra Rudiego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cheos xfire: cheos01
Helped: 4 times
Age: 45
Joined: 04 Mar 2007
Posts: 6959
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-15, 00:23   

:P
_________________
Życie to bajka, tylko Dżina ciężko znaleźć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Shaka[D14]


Joined: 29 Oct 2018
Posts: 11192
Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-15, 01:13   

Ja też uważa, że porażka Rudiego. Bo jaka to była porażka. Sam prawie przeciwko światu, genialna ostatnia kontra i spalenie ważnego miasta Cheosa z korpami.Dla mnie całokształt gry Rudiego przyćmił Wasze zwycięstwo.

Oczywiście, dla was też gratulacje, że wam się udało


Bodek super, administracja. Super organizacja. Dla mnie też jesteś zwycięzca:)
Last edited by Shaka[D14] on 2011-11-15, 01:14; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudi2


xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Age: 98
Joined: 23 Mar 2007
Posts: 7834
Piwa: 218/71
Location: z Gotham City
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2011-11-15, 01:50   

He he he, tyle się naklepałem tekstów w tym Dypla a gdy trzeba napisać coś od siebie na koniec to nie wiem od czego zacząć.
Najpierw składam GRATULACJE dla Cheosa. Doskonała gra na dyplomację i umiejętność znalezienia się pomiędzy dwoma wielkimi mocarstwami jakim były swego czasu Koreia i Inkowie przy niewielkiej szansie na powiększenie terytorium. Wydawało się, że cudem będzie gdy przeżyje a tu proszę bardzo, kroczek po kroczku i ze średniego bezbronnego kraju wyrósł na potentata militarnego i gospodarczego. A wszystko to wycisnął z tego nędznego kawałka mapy pod nosem uzbrojonych po zęby sąsiadów :padam:
Zasłużone w pełni pierwsze miejsce.
Ja nie żałuję przegranej bo grało mi się pierwszorzędnie z wyjątkiem krótkiego okresu w połowie gdy musiałem mozolnie "dziargać" podniesienie gospodarki. Początek i koniec to świetna wciągająca rozgrywka. Nawet ta gdy już baty dostawałem.

Dziękuję też wszystkim z którymi moja Boudiczka miała przyjemność walczyć lub przyjaźnić się poczynając od zarania dziejów.
Szczególne podziękowania dla Hecha za wytrwałość i dotrzymanie danego słowa pomimo pokus zewsząd płynących, dla Cule od którego starałem się uczyć (nieskutecznie) jak roztropnie walczyć i nie doprowadzić do zapaści gospodarki, dla Cheosa (znów) za naukę znalezienia się w przegranej sytuacji i dokopania reszcie na koniec, dla Larego za bycie Larym ;) dla Leszka za naukę "jak przeżyć bez jaj", dla Pontiego za pokazanie jak gra sztywny i niereformowalny beton ;) , dla Centa który poległ za wcześnie i mam teraz wymówkę czemu nie udało mi się zbudować równoważnej koalicji dla tej triumfującej.
Bodek to osobny powód do podziękowań i podobnie jak pozostali ślę mu wielkie dzięki za rozwagę, bezstronność i trud jaki włożył by tacy maniacy jak ja i inni mogli się delektować Dyplo :padam:
Jeszcze raz dziękuję za udaną i pasjonującą grę.
_________________
Sytuacja jest świetna ale nie beznadziejna (S. Michalkiewicz)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
cheos xfire: cheos01
Helped: 4 times
Age: 45
Joined: 04 Mar 2007
Posts: 6959
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-15, 04:11   

cule wrote:
Cheos praktycznie nie prowadził wojen. Zdobył kilka miast na luku, które przejmował puste, a luk cofał się do mnie i dwa miasta na Turku, które też dostał za darmo.


Mmmm, jak by to ci powiedzieć. Może wojen nie prowadziłem w początkowej fazie gry bo w niej nie grałem. A później to walczyłem tylko nie za swoje ziemie a gdzieś, jak legia cudzoziemska.
Coś tam też taktycznie Rudej napsułem, jakieś ponoć strategiczne miasto. Akcja odbyłaby się wcześniej gdyby nie moja słaba znajomość mechaniki C4.
No i sprawdziłem na szybko, Sumeria zlikwidowała około 400 jednostek wroga w czasie swego istnienia, nie wiem, czy to takie nic. No i straciła około 315 jednostek w tym czasie. Proporcje się poprawiły pod koniec, wcześniej więcej wtop było.
no i miałem zawsze mniej miast od Korei i mniej terenu od Inki, o Mongolii nie wspominam bo tam to wszędzie daleko mi było.
No na marginesie chociaż będzie podsumowanie inki, JAK MOŻNA MIEĆ TAK MAŁO MIAST Z TAKIM TERENEM !!!
Mniej ode mnie a więcej terenu i jedzonka !
LESZKU ! ? :przestraszony:

Edit:
To też mnie mocno kusiło, gdybym przejął chociaż połowę miast Inka i zagospodarował teren po mojemu :oczami:
Przecież w fazie produkcji monet trzeba mieć z 50 miast tak sobie rozwiniętych aby nie potrzebować kolejnych.
Lepiej mieć nawet 10 dodatkowych miast nic nie robiących tylko złoto niż ich nie mieć.
_________________
Życie to bajka, tylko Dżina ciężko znaleźć.
Last edited by cheos on 2011-11-15, 04:24; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek1333 


Helped: 1
Joined: 20 May 2009
Posts: 2687
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-15, 11:00   

Heh więc do 50 tury to ja się wypowiem. Szybka i łatwa wojna z Celtami przyniosła jakiś tam łup, mianowicie miejsce na 2 miasta w tym jedno jak na początek nie najgorsze. Pomimo, że teren był badziewny miejsca wypracowałem sporo i chyba na zakończenie gry miałem 8 miast o ile się nie mylę przy 7 innych ( pamiętam jak przy podsumowaniu chyba miałem 6 a 2 sety już szły w stronę granicy z Lukiem :hyhy: - miałem dosyć tego jak mi Cent pisał, ze jakich to ja nie mam wspaniałych terenów i wolałem mu nie dawać kolejnego pretekstu ;) ).
Więc nie było tragicznie jednak z racji tego, że teren był właśnie dość marny (w porównaniu do innych) trzeba było myśleć co dalej, pomysłów było sporo ale to już nie moja historia.

Gratulacje Cheos, oczywiście, że po cichu trzymałem za Ciebie kciuki :]

Hm Bodek mógłbyś zrobić listę najlepszych terenów jakie mieli gracze ? Nic na siłę bo jeszcze musisz podsumowanie Rudiego zrobić ale fajnie by było :)

P.S Jeśli ja bym prowadził nację to pewnie Wraith grając Turcja otrzymałby w kluczowym momencie cichą pomoc czyli wysłałbym trochę wojska :) Ale to tak na marginesie - Francją bym się nie przejął bo nie mieli zbyt dużo wojska, a z 10 miast coś by się pościnało bo w technologii to byłem sporo do przodu ( w 50 turze miałem PNB porównywalne do Wraitha i Culego chyba ale 0 cudów i mizerna kultura więc pewnie byłem nawet do przodu przynajmniej na chwilę bo mało wydajne miasta jeszcze mnie trochę spowalniały).
Last edited by jarek1333 on 2011-11-15, 11:07; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cule xfire: culecivka
Joined: 26 Jul 2007
Posts: 3351
Piwa: 48/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-11-15, 12:04   

omg, proszę Jarek, chociaż na koniec dyplo przestań z tymi Twoimi słabymi terenami, które wziąłbym w zamian za mój startowy z pocałowaniem ręki...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cheos xfire: cheos01
Helped: 4 times
Age: 45
Joined: 04 Mar 2007
Posts: 6959
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-15, 12:16   

Cule, miałeś świetny teren startowy. Przede wszystkim Martina z bardzo fajną stolicą, gdzie jak przejmowałem nację miał jedną turę do religii (bez brązu i huntingu). Czytałem jak żeście się śmiali z Bąblem analizując co teraz wymyśla Martin.
Cule samo miejsce pod stolicą to nie wszystko jak pokazał Rudi zresztą.
_________________
Życie to bajka, tylko Dżina ciężko znaleźć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cule xfire: culecivka
Joined: 26 Jul 2007
Posts: 3351
Piwa: 48/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-11-15, 12:28   

No to ja miałem czy Martin? Bo znowu wracamy do tego samego co Jarek wypisuje. Na tej zasadzie to najlepsze tereny "startowe" miał Rudi, bo sobie podbił 3 nacje za jednym zamachem.

Jarkowi nikt nie kazał nosić pacyfki, miał Paragrafa i spokojnie mógł go atakować, nie zaatakował bo miał fajne tereny i bez tego.

Ale już tutaj nie spamujmy, kto widział screeny ten wie jakie bidne tereny miał Jarek :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cheos xfire: cheos01
Helped: 4 times
Age: 45
Joined: 04 Mar 2007
Posts: 6959
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-15, 12:40   

Oj Ty z Jarkiem to chyba trwałego sojuszu w D7 nie zawiążecie ;)
_________________
Życie to bajka, tylko Dżina ciężko znaleźć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Centurion Helped: 9 times
Age: 36
Joined: 24 Feb 2008
Posts: 10005
Piwa: 51/22
Location: Poznań
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-15, 12:43   

Z jarkiem tak już jest, jak się uprze to z wkurzenia aż się meble obgryza takie pierdoły wypisuje ;)
_________________
- Dlaczego Poniatowski przeniósł stolicę do Warszawy?
- Bo chciał oddychać wiejskim powietrzem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ponti xfire: marchwik
Helped: 9 times
Age: 39
Joined: 10 Apr 2006
Posts: 11211
Piwa: 60/68
Location: Góra Kalwaria
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-15, 12:54   

Tutaj macie watek o przyznaniu odznaczeń.Jako ze juz nie jestem Administratorem forum to od nowych Adminow bedzie zależało jak przyjąc nowe ikonki i komu je nadać.Przypominam ze założenie jest takie ze nacja która grała wiecej niz 1 osoba nie powinna otrzymac odznaczenia.W tym przypadku Lary i Cheos... dupa :) Ja np nie nadałem sobie ikonki za przeżycie Dyplo5 ,poniewaz kończyłem tamta gre jako Admin Dyplo i przekazałem swoja nacje innemu graczowi ,oczywiscie przyjeta zasada nie musi byc żelazna ale jezeli jest to nie ma miejsca na błędy.

http://forum.civilization...t=14848&start=0


Prosba do Was Admini jak chcecie to rozwiazac czy jezeli Lary i Cheos dostana,np czy Jarek ma dostac ikonke za pierwsze miejsce oraz Cule (dla mnie nie powinni -obaj porzucenie nacji) ?Moze o odznaczeniach ma zdecydowac Admin Dyplo?

Cóz dobrze ,że juz nie jestem Adminem :D
_________________
Naród wspaniały, tylko ludzie k***y - J.Piłsudski
Zaglądali do kufrów ,zaglądali do waliz, nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2011-11-15, 13:05; edited 4 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Podobne Tematy
Topic Author Forum Replies Last Post
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Announcement: Ogłoszenia Dyplo6
Bodek Dyplo #6 43 2011-10-14, 14:26
Bodek
No new posts Announcement: Zastępstwa w Dyplo6
Bodek Dyplo #6 170 2011-10-19, 10:10
Rihiter
No new posts Announcement: Mapa Dyplo6
dla kibiców
Bodek Dyplo #6 44 2011-11-11, 08:02
cheos
No new posts Announcement: Kalendarium Dyplo6
Bodek Dyplo #6 9 2011-03-10, 18:41
Shaka[D14]
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Announcement: Wojny w Dyplo6
Bodek Dyplo #6 0 2011-02-09, 18:04
Bodek

Czas generowania strony : 0.47 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group