www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Ambasada Tyłka w Kingowie" (LDeska)
Author Message
Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-15, 21:40   Pakt "Ambasada Tyłka w Kingowie" (LDeska)

Pakt numer 1033, założony 2011-04-08 11:04:17 przez LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) )

Nazwa paktu: Ambasada Tyłka w Kingowie

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: LDeska
King_Chrobry
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-15, 21:40   

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-08 11:05:17
Witam sojusznika! Czy dobrze mi donoszą sąsiedzi że sąsiadujecie z Egiptem Centurionowym? Jeśli tak to poproszę o odpowiedź jakie są wasze relacje, czy możemy się dogadać w sprawie ataku na niego?

King_Chrobry (King Chrobry ( Stalin / Zulusi ) ) 2011-04-08 19:59:13
Witam, Nie dogadamy się :) My żyjemy w Wielkiej Przyjaźni. Patrz w jawnych na "Pakt Braterski"

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-08 22:02:28
Ale może coś się dogadamy? Zobacz co Egipt myśli o paktach jawnych: http://forum.civilization...pic.php?t=16375 to był na razie jedyny pakt jawny który został złamany i to właśnie przez Egipt... Więc i z wami może postąpić tak samo...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-12 23:34:29
Drogi sąsiedzie chcę odwołać się do waszego sumienia. Egipt zaatakował Arabię i ją zniszczył. Próbowałem zaprowadzić pokój na tej granicy - podpisaliśmy pakt jawny z Egiptem i Persją a mogliśmy Egipt zniszczyć razem z Persją. Zajęliśmy się pokojową rozbudową a tutaj Egipt złamał pakt jawny i zajął dwa miasta Persji. Teraz ja próbuję znowu zaprowadzić tutaj pokój ale widzę że wasze wojska wspierają agresora. Czy to się godzi? Porzuć tego zdrajcę i wycofaj wojska a nie poskąpimy wam terenu po Egipcie i gwarantujemy pokojowe współżycie. My umów nie łamiemy a Egipt jak widać bez problemu, naprawdę nie godzi się z nim współpracować a co dopiero wspierać własnymi wojskami :zdziwko:
Nie chcemy z wami walczyć - nasze wojska które już weszły do Egiptu to prawie 60 jednostek w tym prawi 15 katapult i dużo słoni. Prosimy o nie angażowanie się w ten konflikt - za samo nie wypowiedzenie nam wojny proponujemy wam sowite wynagrodzenie.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-13 13:05:06
Czy możemy liczyć na współpracę? Liczymy że nie będziecie zawsze i do końca świata wspierać Egiptu - nawet gdy Egipt łamie pakty. Może równie dobrze złamać i was pakt. Nie chcemy walczyć z Zulusami, zgódźcie się na negocjacje a nie rozpoczniemy tutaj wtedy ogromnej wojny tylko szybko wymierzymy sprawiedliwość zdrajcy...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-14 14:47:43
Puk puk Ziemia do Kinga! Może zamiast tracić wojsko jakoś się dogadasz z nami? Wycofasz jednostki, zostawisz jedną - paktu nie złamiesz i nam się nie narazisz i sypniemy miastem albo dwoma po byłym Egipcie? Byłby to początek udanej współpracy w obliczu takiego sąsiada jak Ruda Budika :)

King_Chrobry (King Chrobry ( Stalin / Zulusi ) ) 2011-04-14 15:05:52
Logicznie ujmując powinienem przyjąć Twoją propozycję. Z drugiej jednak strony chcę wywiązać się z zobowiązań wobec sojusznika, który wiem wiem, że idealnym nie jest w dotrzymywaniu umów. Ale też nie chcę być zdrajcą. A to byłoby niezaprzeczalne niestety.

Interesuje was zagłada całego Egiptu ? Czy chodzi o odbicie tych dwóch miast? Może da się to wynegocjować jeszcze bez walki ?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-14 15:22:46
Ja negocjuję z Centem żeby było bez walki ale on nie chce - uważa że pójdziesz za nim w ogień i że po tych dwóch miastach nas odeprze. Ja uważam znowu że nie bo my z Cheosem cały czas wojsko dosyłamy na front no i jest pat.
Pytanie jest takie: czy Cent uzyskał twoją zgodę na zaatakowanie Fausta? Bo jeżeli macie pakt o obronie to on nie może sobie atakować kogo chce a potem biec do ciebie na skargę. Jeżeli on sobie sam zaatakował Fausta to moim zdaniem nie jesteś mu nic dłużny - napadł na sąsiada łamiąc pakt jawny a jak ja dotrzymuję mojego paktu i idę na pomoc to biegnie do ciebie żebyś mu pomógł :zdziwko:
Ja chcę się dogadać - naciśnij na Centa żeby negocjował to może nie będzie wojny i zażynania naszych krajów na budowanie ciągle wojska. Ja mam ogromne koszty, mam największą armię i widzę że drugi w kolejności ma dużo mniej... więc nie chcę dalej robić wojska..

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-14 20:30:21
Admin uznał że wasz pakt nie jest paktem obronnym - czyli nie musisz się martwić że byś go złamał nie pomagając Centowi. Ponawiam propozycję - za nie pomaganie Centowi dwa jego miasta i pakt jawny ze mną. Wiesz, sąsiedzi są agresywni - Ruda Budika i Hechter na północy, dobrze mieć choć jednego sprawdzonego sąsiada a ja się za takiego uważam :] od początku gry miałem sojusz z Marbą i Faustem. Broniłem i bronię ich do końca, teraz proponuję Tobie taki sojusz ze mną.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-21 22:35:23
Drogi Wodzu - czy nie dość już udowodniłeś że wspierasz Egipt? Czas chyba na pomyślenie co będzie po Egipcie... nie ukrywam że chciałbym z wami współpracować bo moim głównym zmartwieniem będą Hechter i Rudi. W tym celu proponuję wam pokój na zasadach poszanowania granic. Nie chcę z Zulusami walczyć więc proszę o pokój - ja tylko atakuję Egipt który jest tu agresorem, wypełniam swoje pakty jawne - nic do was nie mam. Rozpatrzysz moje poselstwo?

King_Chrobry (King Chrobry ( Stalin / Zulusi ) ) 2011-04-22 09:54:21
Rozpatruję :) Mam pytanie - czy na Egipcie postawiliście wyrok eksterminacji narodu, czy też są inne możliwości ?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-22 10:14:36
Nie sądzę aby sam Faraon chciał żyć w rezerwacie... poza tym wiesz jaka jest jego wiarygodność co do paktów... miałbym takie zarzewie ciągłego konfliktu pod bokiem. Jeśli chodzi o mnie to jak zdobędę Memfis i stolicę to mogę podpisać pokój ale Faraon się na to nie zgodzi no i nie wiem co zrobią jego sąsiedzi - kto tam w ogóle jest na dalekim zachodzie bo nie wiem? Czy nie wejdzie "na trzeciego" żeby się łatwo miastami obłowić?

King_Chrobry (King Chrobry ( Stalin / Zulusi ) ) 2011-04-22 22:49:37
Komunistyczne Plemiona Zulu odmówiły dalszej pomocy Egiptowi. Czujemy się z tym faktem źle ale za to czujemy że żyjemy jeszcze :)
Możemy negocjować teraz pokój :)

Stalin

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-22 22:52:00
Proponuję po prostu pokój, nie mam żadnych żądań wobec Zulusów. Mam za to radę - patrząc na to co wyczynia Ruda Małpa radzę zbroić się na potęgę...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-23 22:26:41
Wysłałem propozycję pokoju. Mój generał na waszym terenie jest tylko dlatego że złapał dwóch egipskich robotników którzy tam zbiegli - już wracam nim do siebie.

King_Chrobry (King Chrobry ( Stalin / Zulusi ) ) 2011-04-24 00:04:38
thx -bo sam zapomniałem o poselstwie tym .

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-25 22:36:14
Dziękujemy za zawarcie pokoju. Czy zgodzicie się podpisać ze mną pakt o nieagresji? Chciałbym naprawdę się spokojnie porozwijać a poprzednio Faraon Cent mi nie pozwolił... ty mógłbyś skupić się na koalicji anty-Rudej na którą masz moje pełne błogosławieństwo i poparcie :) Nawet możemy granice otworzyć i zasobami się powymieniać żeby tylko Ruda was tam nie podbiła po jednym na raz po kolei jak do tej pory robi... Co wy na to?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-26 14:40:55
Puk puk, jest tam kto :niepewny: ?

King_Chrobry (King Chrobry ( Stalin / Zulusi ) ) 2011-04-26 18:14:22
Właściwie to jest mi potrzebny pakt o nieagresji z gwarancją wsparcia w momencie agresji Rudej :oczami: thx

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-26 19:27:20
Ja będę szczery: zależy mi na tym żebyś żył i miał się dobrze ale nie dam rady podpisać paktu o takim wsparciu - mam jeszcze napiętą sytuację na froncie. Bardziej mi chodziło o to żebyś ty spał spokojnie - mój sojusznik Faust mi pisał że się mnie bałeś podobno :zdziwko: Ja nie mam pretensji - podpisaliśmy pokój i mam zamiar go respektować.
Z mojej strony taki pakt jawny jest też na rękę bo sąsiedzi moi zobaczą że mam granice spokojne to nie będą chcieli mnie atakować.
Proponuję więc pakt o nieagresji na 30 tur a co do pomocy w razie ataku Rudej - nie mówię nie o ile moje granice będą zabezpieczone.
I jeszcze jedno - czemu się boisz Rudej? Przecież ona utnkęła chyba w wojnie z Larym bo tam Ponti się wkręcił. Moim zdaniem mógłbyś nawet zaatakować prewencyjnie Rudą i w takiej koalicji poważnie go nadgryziecie i dzięki temu przestanie tak połykać po jednym sąsiedzie jak do tej pory. Ja naprawdę jak tylko dam radę to pójdę i pomogę. Zmontujcie jakąś koalicję przeciwko niemu - pakt jawny ze mną da ci wolną rękę co do działania przeciwko Rudej. Daj znać czy się zgadzasz.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 21:20:46
Drogi sąsiedzie bardzo proszę o odpisywanie bo tak rzadko się odzywasz że zaczynam się obawiać i trzymam nadal armię na zdobytych terenach.
Proszę o pakt jawny o nieagresji na 30 tur a jako tajną klauzulę oferuję ci moje wsparcie w miarę moich możliwości gdyby Ruda zaatakowała.

King_Chrobry (King Chrobry ( Stalin / Zulusi ) ) 2011-04-27 23:02:06
Oj sąsiedzie - ok jest bardzo :) - granice już zaproponowałem otworzyć. I oczywiście pokój z gwarancjami na 30 tur :) z możliwością kontynuacji przecież :)
Myślę że spełniam tym Twoje oczekiwania.

Stalin

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 23:38:16
Jak najbardziej, cieszę się niezmiernie z tego paktu. Zaraz zrobię stosowny wpis i proszę o potwierdzenie w paktach jawnych. Chciałbym też nawiązać jeszcze bliższą współpracę odnośnie Rudej - wiem że obawiasz się ataku z jej strony. Czy robisz dużo wojska? Czy współpracujesz z innymi sąsiadami Rudej? Bo samemu nic nie zdziałasz a jeśli Ruda się dogada z Pontim i podpisze pokój to na pewno jej wojska gdzieś pójdą - nie wiadomo gdzie ale gdzieś na pewno... wiem że graniczy z tobą i z Hechterem i z Pontim. Jeżeli wiesz z kim jeszcze to wypadałoby się z nimi porozumieć jak widzą swoją przyszłość. Mi się wydaje że nie jest różowo bo Ruda połyka sąsiadów w tempie oszałamiającym.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-17 22:49:42
I jak sąsiedzie sytuacja? Ruda nie niepokoi was?

King_Chrobry (King Chrobry ( Stalin / Zulusi ) ) 2011-05-18 20:28:01
A co ? prowadzicie już rozmowy o rozbiorze SPZ ?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-18 21:12:09
Nie prowadzimy, skąd takie podłe insynuacje? Chcę tylko wiedzieć czy aby nie działa to w drugą stronę... Inkowie nie mają zamiaru atakować a jedynie chcemy być pewni że spotkają się ze wzajemnością ze strony SPZ.

King_Chrobry (King Chrobry ( Stalin / Zulusi ) ) 2011-05-29 14:59:57
W tym świecie - proszę władzę Inków o wejście za mnie do Misia w poniedziałek i wtorek. Mój stary sojusznik Cent - odinstalował civkę :szok: (jakaś kara za to ? :D się należy mu ? ) . A i innych tez trudno znaleźć.

A w Misiu będzie tam ciekawie - bo Wraith mnie zaraz napadnie - a jeszcze 3 tury do brązu mam :(

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-29 22:14:29
Nie ma sprawy tylko że ja robię tury wieczorami, około 21-22. Podaj dane - hasło, nacja, od kiedy do kiedy robić tury. Najlepiej przez PW na forum żeby tutaj paktu nie zaśmiecać...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-06-01 23:41:32
Z powodu inwazji Chin na Persję potrzebuję przedłużyć nasz pakt - chcę tam pomóc a widzę że się zbroisz... więc wolałbym mieć zapewnienie w postaci paktu jawnego (chyba się nam już skończył albo zaraz skończy). Zgodzilibyście się na przedłużenie?

King_Chrobry (King Chrobry ( Stalin / Zulusi ) ) 2011-06-02 14:13:44
Pewnie, że się zgadzam. To małe zbrojenie i tak jest zbyt małe na antyrudą.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-06-03 09:16:38
To super ale jest jedno "ale" - widzę że po twoim kraju grasuje rydwan dalekowidz Rudej... dlaczego pozwalasz mu na to? On sobie stamtąd wchodzi na pewno na mój teren i robi rozeznanie. Bardzo proszę wywal jego rydwan stamtąd...

King_Chrobry (King Chrobry ( Stalin / Zulusi ) ) 2011-06-03 11:58:15
Nie no - jest na moim terenie ? Wczoraj nikogo nie widziałem - serio ? i to przy Twojej granicy - to niemożliwe wręcz.

King_Chrobry (King Chrobry ( Stalin / Zulusi ) ) 2011-06-03 14:44:10
Faktycznie jest ten ADHD na moim terenie :( Ile taki chariot śmiga na turę po drogach, gdyż poprzednio nie widziałem go, chyba ze wlazł mi do miasta i nie zauważyłem.

Pewnie mi zaraz bigos się zacznie. Jakie stanowisko Egiptu będzie ?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-06-03 15:33:02
W sensie myślisz że będzie atakował???

King_Chrobry (King Chrobry ( Stalin / Zulusi ) ) 2011-06-03 16:53:48
No bo po co mu te przejażdżki , więc tak myślę.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-06-03 21:47:16
No ja myślałem że sonduje mój teren a nie twój i zrobi jakiś rajd komandosami. Zdecydowałem podejść i sprawdzić osobiście z pomocą wojska :niepewny:
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum