www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Negocjacje" (Deb)
Author Message
Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "Negocjacje" (Deb)

Pakt numer 2087, zaoony 2011-08-25 23:47:46 przez Deb (Deb Hammurabi/Sumeria)

Nazwa paktu: Negocjacje

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: Deb
Barteq
dzia
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-18, 21:51   

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-25 23:55:16
Witam.
Barteq odezwa si do mnie w ramach zawarcia pokoju na 30 tur, zaczynam si powoli skania ku temu jako e:
Sytuacja wg mnie wyglda tak:
- drukuj wojsko i szpiegw, wysyam wszystko na granic z Wami, w niedugim czasie tak jak ze stolic Japonii i miastem na pnoc bdzie podobnie w pobliskim frontowym miecie -10 zadowolenia -10 zdrowia
- ani ja ani Wy nie przebijecie si na t chwil i nastpi pat
- jest to okazja dla Indiaca ktry podbija ssiadw a my wykrwawiamy si i nic w zasadzie to ani mnie ani Wam nie daje
- Dzia bdzie wykoczony ekonomicznie (miasta rozwalone przez szpiegw) a koszty przestarzaej armii bd due
- Barteq wysyajc w moim kierunku wojsko odsuwasz coraz dalej od swoich terenw, a to moe wykorzysta...
- mog co odtajni a poro rozmw z Indiacem (prowokacja w ataku na Japoni), a przecie mogem wykorzysta sytuacj gdzie Barteq mg zniszczy jego armi a ja wej jak w maso od tyu... jeli chcecie szczegw opisz.
Przemylcie i ewentualnie dajcie zna.
Hammurabi

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-26 00:04:53
Zreszt co mi tam, Indianiec wmanewrowa mnie w wojn z Dzia, po tym jak doczy si Barteq, pakt do 150 tury mia zapewni mu pokj i nastpnie Twj rozbir. I jak widz teraz mamy si wykrwawi i on zje wisienk z tortu.
Tak jak idzie na atwizn jak zaatwi Pitera i teraz zaatwia Domela.
Powiem tylko e ze Skubiego to nieze kombinatorski typ

Barteq (Barteq) 2011-08-26 00:27:40
Nas napuszcza na Ciebie, obiecujc zote gry :) .

Barteq (Barteq) 2011-08-26 00:30:12
Spodziewaem si, e bd do rozbirki po Dzia, wic wsplna obrona, to dla nas obu bya jedyna szansa :) (oczywicie braem pod uwag wejcie Skubiego na tyy - i nadal bior :P ).

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-26 03:13:52
To prawda,bdziemy sie klinczowa i wtpie zeby szala zdecydowanie sie przechylia na czyj korzy,oboje troszku sobie obilismy gby:P
Jednak pokoju dla samego pokoju ja juz nie podpisze.
Ta gra mnie uczy ze w umowach musi by bardzo konkretnie wszystko ustalane bo potem sie mozna zdziwic
A wic-musz by tego pokoju jakies solidne podstawy

1.Zwrot mojego miasta przygranicznego-raczej bede przy tym obstawa
2.Wypacenie odszkodowania za spalenie Tokyo-mysle symboliczna kwota-chodzi mi o sam fakt
3.Zwrot zabranych 2roboli-pozotaych 2 mozesz zatrzymac
4.O zrujnowane eko przez szpiegw juz sie nie bde upomina-ale zaprzestanie dalszego zbierania spy.pkt by musi

5*Obaj z Bartkiem jestesmy ywo zainteresowani wsplnym z tob na Skubaca atakiem,jesli sie zgodzisz to jestem gotw zrezygnowa z wiekszoci roszcze

Co ty na to?
Zaznacze jeszcze ze z Bartkiem scisle wspdziaam.Za jego postawe po twoim ataku na mnie,bde go wspiera do koca gry

I taka techniczna sprawa-wyjezdam na 2dni(Lary bdzie mnie zastepowac),a jutro praktycznie cay czas pracuje(od 16 do 00)
Zawieszenie broni po sporym sukcesie militarnym nie jest nam na rke,wiec prosibym o jakas szybk deklaracje-wydajesz sie mimo wszystko solidnym(z tych wszystkich cwaniakw) wiec wystarczy mi sowo ze chcesz sie porozumie a szczegy dogadamy po moim powrocie
W tym czasie Lary i Bartek maj moje pene bogoswawiestwo,no i jest jeszcze tel.w razie co-518 177 528
pozdrawiam

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-26 17:03:44
Witam.
Wiem Dzia e Ci pokiereszowaem i to ostro troch i Bartka ale to ju nie a tak.
Teraz osobicie nie wiem dokadnie co z zrobi ze szczegami, ale...
Proponuj Wam sojusz i to myl i mam nadzieje do koca gry pocign.
To co zaszo to to, e ja jako czowiek podatny na sugesti daem si wkrci Skubiemu w wojn z Wami jego sprytnymi popiskiwaniami gdy by w potrzebie, a samemu okrelajc Was na ten sposb e wygldalicie mi w jego sowach na moich zagorzaych wrogw sprytnie manipulujcych .... zreszt po odtajnieniu sami zobaczycie, ale jak to si mwi czowiek (Polak) mdry po szkodzie.
Kolejna rzecz, e wiem e instalowalicie na mnie pakt wraz ze Skubim i innymi, std pewien przymus, bo przy takim ataku koalicji potrzebowabym wyci wikszo pastwa i troch czasu kosztowaoby mnie powrt do szybkoci odkrywania technologii (cinabym z niewolnictwa ludki z chatek) dla tego przyjem te ten pakt do 150tej tury z nim , tyle gwoli jasnoci.
No i dalej ... po tym co w ostatnich turach po Was si nauczyem to wiedza e jestecie ludmi na ktrych sowo mona liczy i nie dacie si rozbi ani zerwa przyjani nawet gdy sytuacja wisi na wosku. Std jestem pewny e mog na Was liczy. Dobra do o nas :) Czas na konkrety.
Jestem w 100% za tym eby skopa dupsko Skubiemu i trzyma si razem tak jak pisaem wyej do koca misia (od nienawici do mioci may krok :P )
Co do propozycji to
1. Ok.
2. Niestety nie.
3. Roboli zabraem 2 , 2 z dungli postanowiem ukatrupi poniewa odbiby ich. Oddam 2.
4. Ok
5. Sam chciaem to proponowa. Zwizuje mi rce na t chwil pakt, ale od czego s sprytne moliwoci i pewien w sumie nawet nie jeden pomys.
Najwaniejsze eby si nie zorientowa Indianiec o zawizanej pomidzy nami wsppracy.

Czyli reasumujc, wchodz do dyplo oferuj pokj, jedna rzecz tylko przedtem nie wiem czy mona przekazywa jednostki (to chyba wyczone przez mod), wic w tym ukadzie Dzia musiaby zabra jednostki w stanie wojny i w takim razie pokj zawarlibymy od przyszej tury. Zapytam si o to Pontiego.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-26 17:12:45
Sprawa techniczna, nie mona przekaza jednostek.

Barteq (Barteq) 2011-08-26 19:42:38
Nie wiem, czy Dzia da dzisiaj jak odpowied, bo wyjeda na weekend (chyba zastpstwo jest pitek, sobota; ewentualnie sobota - niedziela, ale nie jestem pewien). Ja te zaraz wyjedam (na zawody sportowe), wic rwnie, nie bd przez weekend aktywny na polu dyplomacji.

Poniewa widz spore szanse na porozumienie, to proponuj ustali zawieszenie broni do poniedziaku i wtedy wszystko poustalamy.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-26 20:36:42
To i Laremu - on chyba zastpuje Ci Dzia ? - mona to przekaza.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-26 21:25:56
Dodam jeszcze co :) Powiem tak chopaki, sdziem e po prostu zagram w to dyplo od tak, co tam si porozwijam poubijam, z nikim w zayo nie popadni grajc na maksiora moe po prostu wygram jako stary wyga w civk4 to dyplo, pozostajc samotnym wygranym. Pniej jako mi to ciyo, wic ze Skubim sdziem e bdzie dobrze jako dwch graczy KAC i zagramy o honor Kaca we dwjk, chciaem jego zaufania. No to i tak jak Ci Bartek napisa co wysaem, sdziem e chop si przekona do pracy zespoowej, e bdzie dobrze i zakoczymy to dyplo we dwch, podsuwaem mu mnstwo dowodw zaufania i sdziem e atakujc Ciebie Dzia bdziemy jakby to napisa, po prostu kumplami na zawsze (na cay mi;) ). No i stwierdziem w kocu, e to nie ma sensu, tak mi si widzi e Skubi chce wygra dyplo wycznie jako on sam, po trupach bez skrupuw kombinujc i sprzedajc wadcw. Wysza kupa, przejechaem si dosy na jego zagrywkach i wykorzystywaniu ludzi wok :( No i trafilicie si Wy :P Gdzie po tym wszystkim (o ile jak mam nadziej si potoczy) myl e szczcie i sukces nic tak nie bawi jak dzielc si nim :) Ale to wszystko mam nadziej w wietlanej przyszoci... tymczasem lec robi turk

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-26 21:58:05
Wykonaem ruch, wycofaem wojsko, cignem z obojga Was szpiegostwo, czekam w na odpowied.

Barteq (Barteq) 2011-08-26 22:12:22
Rwnie wycofuj szpiegostwo i nie rusz wojskiem.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-27 03:01:44
Lary bedzie mnie zastepowac 2tury(a moze nawet tylko 1) i prawdopodobnie nie bedzie mia co robic,a ja tak liczyem na boga wojny ;P
Bede mia natomiast dostp do netu,wiec jutro cos obszerniej odpisze bo dzis juz jestem zmeczony.Powiem tylko ze ciesze sie z kompromisu

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-27 10:40:53
No Laremu skoczya opinia, faktycznie cudownie si broni :)
Rozmawiaem z Larym, prosi eby wysa mu szczegy.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-27 10:42:49
Aha jeeli jest faktycznie ustalony kompromis, klikam pokj na 10 tur.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-27 18:18:19
Kliknem na pokj, wysaem Bartek do Ciebie pokj na 10 tur rwnie.
Panowie, czy zawieramy pakt jawny czy nie?
Jak dla mnie bardziej wartociowy byby tajny, ale nie bd si upiera.
Dwa, e wiem e mog mie u Was ograniczone zaufanie :P
Kolejna sprawa puciem do Dzia surowce dajce zdrowie i zadowolenie ktre ja mam podwjne a Ty nie masz, wic zniweluj troch skutki szpiegostwa.
Moemy otworzy granice i moecie poskautowa teren, chyba e w ramach tajnej operacji Skubiak, nie obnosimy si i nie afiszujemy na razie.
Co Wy na to?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-27 18:24:32
Aha, zamierzam postawi miasto tak jak na obrazku, mam nadziej e si zgadzasz. A miasto ktre spali Bartek odbuduj rwnie jednak w ramach przyjani 1 pole niej :)

Barteq (Barteq) 2011-08-27 21:26:53
Miasto wczoraj odbudowaem, take nie ma problemu. Pole niej si nie da, bo wszedby na drugie ;) .

Spokojnie. Tobie te 1 zniszczyem, wic uwaam, e jestemy kwita :) .

Co do negocjacji, to proponuj wszystko poustala na spokojnie, w poniedziaek. Ja te jestem na wyjedzie i mog wej raz dziennie na kompa, na bardzo sabym czu :) .

Pokj podpisz, jak tylko wejd.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-27 22:19:56
Ciesz si e pomimo caej afery ukada si.. :) no to do poniedziaku, udanego weekendu :)

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-27 22:34:10
Oj chopaki czuem e tak bdzie e Papcio upomni si o swojego golda z tymi miastami no c... mam nadziej e za bardzo tej daniny nie upierze na nas
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: