www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "1-sze sroki za płoty (haram i geo)" (geo)
Author Message
Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "1-sze sroki za płoty (haram i geo)" (geo)

Pakt numer 1077, założony 2011-04-20 21:42:44 przez geo (geo Gilgamesz/ Mali )

Nazwa paktu: 1-sze sroki za płoty (haram i geo)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: geo
haram
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-18, 21:51   

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-04-20 21:46:22
Pan Mali geo, ukłony śle i obwieszcza. Że braci swych widzi, na polach szerokich. A w oczach ich błysk zrozumienia i kultury wszelakiej. Lud Mali nie dąży do zniewolenia ni was ni siebie. I kozy nasze wspólne na połączenie wysyła co by się radowały i wspólnym łajnem ziemię zasiliły. A w ramach obopólnych ustaleń, co by stopy nasze kurzawą i posoką się nie zlały przez kroki błędne. Obwieszczam, że żaden brat Mali dalej niźli 2 przesmyki co nas dzielą kroku nie uczyni a i tegoż samego z ust Waszych chce usłuchać.
A dla sąsiedzkiej dobroci przyczynku woje nasze na grę zwaną Mordobijem lub Base Palem! Zapraszają!

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-04-23 21:23:02
Witam lud Gilgamesha :)
Cieszą nas słowa pokoju i ze strony Babilonii przyjaźni możecie się spodziewać. Co do spraw granicznych, to zaiste presmyki są dobrym miejscem, ale chciałbym w przyszłości ostatnie miasto swoje w tym kierunku postawić - na dolnym przesmyku (koło ryżu). Jeśli się na to zgodzisz, to deklaruję, że wojska nasze poza kulturę tego miasta nie będą na wschód chodzić.

Pozdowienia,
Wilhelm van Oranje
Namiestnik Babilonii Holenderskiej

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-04-27 23:22:36
Witam sąsiada, i zęby swe wybiealm na tak dobre wieści. Co do przesmyków i miejsc siedleńczych mapy jeszcze nie wykuli mi pałkarze, zatem deklaracje natenczas to pustosłów zbyteczny, ale słowa twe w miodzie usznym osiadły, przeto trwać będą dla dobrosąsiedzkiej kołoegzystencji. A was sąsiedzie do Mordotłuka wyzywam, co by i Wasze wojaki krzepom zalśniły.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-05-20 14:39:06
Witam, jak się okazuje przy drugim rozdaniu kraje nasze też niedaleko wylądowały. Widziałem pakt z Larrym, ja też z nim graniczę. Dobrze jest znać sąsiada sąsiada. Może przyjdzie czas, że narodom naszym współpraca przypadnie ;)

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-05-20 20:09:37
Azaliż radość mnie ogarnęła.
Znać sąsiada, sąsiada wielce to nam odpowiada!
Jak mówią Mali, Gdy wycie słyszałeś a tam pasiesz, dobrze wiedzieć gdzie za dnia wilcy śpią.

Wędrowców w Twoje tereny posłałem, co byśmy zażyli się. (Zadzwonię.)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-05-31 16:03:32
Jak tam plany inwazji, iloma axami będziesz pierwszy atak robił?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-05-31 20:21:55
Nie wiem.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-03 00:07:59
Przydałby mi się, sojusznik w walce? Masz może kogoś z drugiej strony Inca? Płacę zlotem lub wdzięcznością.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-06-05 20:09:42
NA razie nie mam wojsk mobilnych na tyle, żeby tam dotrzeć w rozsądnym czasie. Dam znać, jakby się sytuacja zmieniła. Zobaczymy też jak u was rozwój wypadków.

p.s. Od wdzięczności wolę jednak brzęczące monetki :)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-06-05 20:11:31
p.s. Rozmawiaj z Faustem. On zdobył już stolicę Korei, więc główny cel ma osiągnięty. Może ze 2 rydwaniki podeśle za kaskę.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-05 21:40:01
Dzięki.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-07 00:34:28
Masz może statsy Larrego. Zbroi się? Bo mi jego worker pod granicą pracuje :)
Jakby co dobrze wiedzieć sąsiedzie, jeśli wędrówkę zamierza, miasta puste zostawi. DLA CIEBIE:)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-06-07 07:06:53
Jakiegoś axa ostatnio zbudował, ale zbrojeniem bym tego nie nazwał. Gratuluję postępów na froncie ;)

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-07 20:08:14
Dziękuję.
Ale mimo, ze armia 2 w wielkości na świecie, różnie być może.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-11 14:12:30
Jak tam Faust, masz jego statsy może? Armię mam taką, że się nie boję, ale wolę wiedzieć co u naszego wspólnego sąsiada. Po wojnie która poszła gładko armię zapewne ma i zapewne się rozgląda. Dobre masz z Faustem stosunki? Gotów podesłać mi co nieco na pomoc.. Btw może Twój miś wyniuchał jakieś surowce?
W ramach pomocy Larry ma już konie.

Widziałem ścinkę. Szykujesz coś ciekawego?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-06-11 16:56:45
Relacje z faustem pozytywne. Nie mam statsów, nie szpiegujemy się. A mojego misia zżarła banda wygłodniałych barbarzyńców zanim zdążył przekazać jakieś wieści :( U mnie na razie rozwój, na walkę jeszcze przyjdzie czas.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-11 17:12:33
Mało tych informacji... Szkoda.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-06-11 19:27:32
Maiar jest już trupem, miał piękne tereny (dał mi screena), więc będę miał silnego lukgina za sąsiada (kumpel fausta z real) :(

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-12 19:39:45
Dużo wiesz..
A Faust, Larry, Trebuch, Bobek... Coś ich łączy. Bo mnie jakos do Fausta najbliżej. Przynajmniej się odzywa.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-06-12 21:05:31
Przede wszystkim gratulacje :)
Z tych, co napisaleś, to na pewno Lary z Bobkiem się znają. Są na KAC-u od 100 lat i niejedno dyplo już razem grali. Bobek poszedł na maxa w rozwój, bo w tej turze 5 miasto dostawił. Trebuch raczej z nimi się nie zna za dobrze, bo on z COP-a jest.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-13 22:19:46
Larry i Bobek...
To chyba poziom lubienia Larrego, zaczyna mi się dostosowywać do Twojego poziomu lubienia Larrego :) A jaki jest? :)

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-13 23:38:33
Z kim sąsiadujesz od góry, bo chyba poznałem sąsiada.:)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-06-14 00:17:57
Larry tez dostawił 2 miasta, mogą być niebezpieczni w dalszym etapie, jestes zainteresowany kwestią Larego? Nie wiem kto od góry, morze mam.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-14 20:04:49
Średnio jestem zainteresowany Larrym. Jesteśmy o krok od przedłożenia jawnego. Do 70 tej.
Gdybyś go szedł to poza mną kogoś masz do wsparcia? Faust?
Teraz nie potrzebuję zbytnio miast, ale trwały sojusznik by się przydał. Taki który do końca gry będzie plecy robił. Daj szybko znać bo wypada mi sie podpisywać z Larrym.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-06-14 20:29:32
Obaj jesteśmy tu w miarę nowi, więc wspierać się wypada :D
Z tym 'do końca gry', to bym nie przesadzał, aale dla mnie rozwój za to morze, co nas rozdziela jest abstrakcją. Miałbym wtedy państwo o granicach nie do utrzymania w razie problemów.
Spróbuj podpisać do 60-tej, nie dłużej. Zobaczymy co się wykluje ;)

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-15 20:55:19
OK

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-15 21:10:53
Rydawny Fausta niebezpiecznie zbliżyły się do moich granic. A Faust obwieścił mi, że spali sobie MOJE usprawnienia i grzecznie wraca. Fajna propozycja, gdybym to ja z nią wyszedł i zapewne to kiedyś zrobię. Może pojedziemy kolegę, a Larrego potrzymamy na później?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-06-23 00:08:17
Rihiter ściemniał, że idzie na Trebucha, a wbił Marw-owi nóż w plecy ratując swojego kumpla. Czemu nie jestem zdziwiony :D

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-26 23:26:21
Brawo, bez wojen a jesteś super wysoko. Podziwiam.
Sąsiadujesz z Rihterem? Bo nie odpowiedziałeś z kim sąsiadujesz u góry.
Podzieliłem sie info z Rihterem, ze idziemy na Larrego.
Trochę, żałuję. Ale myślę, ze mam z nim lepiej dogadaną relacje niż Marw. Nie dostaniesz wjazdu., bo a - ja , b -wojna.
Jak myślisz Lukgin się zaangażuje w wojnę, bo jakoś nam się nie klei ten atak?
Nie boisz się Fausta. Obejrzy sobie Twoje puste miasta jak najmiesz go do walki. o_0

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-06-27 00:43:25
Od góry mam rihitera i marwa (który jest właśnie skutecznie konsumowany przez rihitera). Są za morzem.
Właśnie o to zaangażowanie się obawiam, ale zobaczymy jak będzie. Ty chyba też jakieś turki opuściłeś, mam nadzieję, że jesteś gotowy. Co do fausta, to poprowadzę go tak, by duzo nie zobaczyl, ale oczywiście ryzyko jest.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-27 21:30:16
OK.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-06-28 00:06:41
Czy naprawdę tak niewiele masz do zyskania?
Miasto z końmi, możliwość dostawienie jeszcze 1 pomiędzy, kasa za spalenie 2-ki, pozbycie się potencjalnego wroga, międzynarodowe szlaki ze mną.
Poza tym ja jestem skłonny się podzielić kasą, jak ktoś wyraźnie mniej zyska/więcej straci na tej wojnie.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-28 20:43:42
Trzymam Cię za słowo Haram a dodatkowo liczę na bardzo, bardzo stabilną granicą.
Ja naprawdę nie potrzebuje wojny, robię to dla frajdy.
Ale chcę mieć poczucie, ze zyskamy obaj.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-09 23:26:03
Haram,
Wreszcie mam czas coś napisać.
1.) Widziałeś moje straty.
2.) Raportowałem na bieżąco i jestem wiernym sojusznikiem.
3.) Nie prosiłem o złoto ze stolicy.
4.) York który miał przypaść mnie w rękach Larrego.
5.) W wojnę idę jak w dym.

Co ty na to byśmy mieli defensive pakt?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-09 23:26:15
btw - chetnie wymienie mapy

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-07-11 00:52:55
Dzięki za propozycję paktu obronnego. Wiem, że poniosłeś straty na tej wojnie i zachowałęś się bardzo porządnie mimo to (zwłaszcza biorąć pod uwagę Twoją opinię ;) ). Jak najbardziej liczę na przyjazne sąsiedztwo i wymianę handlową. Na tym etapie nie chcę jednak zawierać paktu defensywnego, mam nadzieję, że to rozumiesz.

Nie jestem pewien, ale chyba przez pomyłkę dałem propozycję rozwiązania open borders - odrzuć proszę, misklick. Propozycja wymiany towarów jak najbardzie aktualna.

Co do map, to jakie by Cię interesowały?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-07-13 21:31:24
Luki się wycofał rakiem i myślę, że to zrobił świadomie. Dlatego proponuję, aby kwestie Larego już tutaj omawiać (chyba, że chcielibyśmy jakiś kontrolowany przeciek spróbować :P ). Za 3 turki mam konstrukcje, ale Lary w tej ruszył wojem w moim kierunku. Dlatego chciałbym Cię prosić, abyś nie ruszał speara i axa z Londynu i nie zawierał zawieszenia broni z Larym.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-13 21:55:47
Haram,

Zgadzam się, nie ufam mu, za dużo przypadków i samowolki. Choć może na jego miejscu robilibyśmy to samo.
Zostanę w Londynie. W Yorku w zeszłej turze miał 2 archery i wariora, więc na pewno poszedł.

Nie chciałbym Cię zrazić, ale zależy mi na przedstawieniu Ci pewnej propozycji.
Która pewnie Ci się nie spodoba, ale ma swój sens.
Chciałbym byśmy przegadali podział, którego wcześniej nie było.
Ja wziąłbym Londyn a ty York i pozostałe miasta.
Dla mnie Londyn jest bliżej (mniejsza korupcja) bo naprawdę bardzo potrzebuję kasy, przy moim rozciągniętym terytorium.
Ty masz dobre miasto portowe (a porty jak wiemy dają Ci kasę tak jak i woda).
To jest prośba i jej realizacja nie zmieni mojego wsparcia dla kampanii.
Ale pomyśl co byłoby fair z tej kampanii.

PS.2 Czy jak mówimy o miastach Ponti nie powinien być dodany do paktu?
PS. No chyba, że Perykles zagrozi, że straci Pitu Pitu.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-17 12:59:27
Sytuacja ciekawa, w yorku 2 archery, sperar i warioir!
Ale nie wiem gdzie ma charioty. Axy widze u Ciebie, mozemy skoordynować jakos ruchy jak chcesz.

btw nie podpisuje z Lukginem, a ty z nim masz podpisany?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-07-17 17:51:26
Jak masz jakieś wojsko, to dawaj do Larego (nawet jak się nie uda nic zdobić, to się miedź odetnie i drogi porozcina). W białym kółku ma trzon swojej armii i wszystkie mobilne jednostki - razem 8 axe, 4 chariot, 2 spear. Jak widać są już daleko. Co ma w swojej kulturze, to widzisz. Nie może mieć chyba nic więcej, bo byłby pierwszy w armii chyba, a pierwszy ja jestem aktualnie. Masz też spokój faustem i bobkiem, więc myslę, ze chwila odpowiednia :)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-07-17 17:52:45
Chariota jednego utłuklem, może jeszcze 1 gdzieś być, bo chyba 6 miał.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-07-18 20:26:09
Laremu został już tylko 1 chariot, generał też poszedł do piachu.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-07-19 20:09:19
Wracając do Twojej propozycji - nie jestem zainteresowany. Ma ona faktycznie sporo sensu, ale dla mnie ma jeden zasadniczy minus. Będę miał wycięgnięte, niespójne granice państwa, a tego nie lubię.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-19 20:46:11
Szkoda.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-07-24 19:28:21
Lary chyba idzie na Ciebie teraz. Napisz dokładnie jakie jednostki stracił atakująć Cię w lesie. Jest okazja go sprzątnąć do zera jak będzie wojskiem u Ciebie, wtedy wojsko odparuje. Ja za 3 turki wchodzę do niego od północy.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-24 21:15:44
3 archery :(
Jak pójdzie, na mnie to będzie ciekawie.
Musisz go wtedy grzmotnąć, do zera.
Zabrakło mi kasy w tej turze na katapy :/
Więc będą najwcześniej za 4 tury.
Co do Yorku, dogadajmy się jakoś.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-31 22:48:57
Haram, armię masz potężną, gdzie ona, teraz jest?
Trzeba go kończyć, nie chcę znowu głowy nadstawiać. Jak nie teraz to podpisuję pokój z Larrym - zasłużył na to.
Proszę o deklarację.
Ze względu na braki finansowe, pilnie potrzebuje kasy.
Nie mogę utrzymać armii za granicami, proszę o podział łupów.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-01 00:59:57
Za jaką cenę odstąpiłbyś mi również York. Zaproponuj kwotę, jeśli wogóle rozważasz takie rozwiązanie.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-07 21:48:25
Dzięki za współpracę nad Larym. Szło jak po grudzie, ale w końcu się udało. Kasę przekazałem Pontiemu.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-08 00:33:32
Czekam i czekam. Dziś nie przyszła.
Jeszcze do ustalenia co dalej z terenem z żelazem...
Ale dziś już nie myślę.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-08 18:21:32
Hmm, ponti mi przesłał PW z informacją, że nie wie po co mu oferowałem 174. Tam było wszystko napisane komu i za co :zdziwko:
Przesłałem dziś ponownie przelew i wyślę jeszcze PW pontiemu aby nie było wątpliwości. Dzisiaj przelałem 124, pozostałe 50 dam za 2 tury, mam nadzieję, że to nie problem (kasa i tak jest zazwyczaj stopniowo wydawana).

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-08 18:22:18
Jeszcze jedno, podpisujemy jawny o nieagresji?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-12 16:53:52
Nie wiem czemu Ponti nie przekazał. Zaproponowałem mu ponownie w tej turze. Pakt do 140 myślę. Przygotuj treść.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-13 20:14:53
Nie wiem czemu treść o nie agresji nie wyszła.
Rwie mi połączenie napiszę jeszcze raz.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-15 19:52:37
Rihiter mam obronny z Siewim, widać formują się już obozy. Byłbyś chętny na Rihitera? Jeśli tak, to kiedy (ja osobiście jeszcze ze 20 tur mam zamiar swoim państwem się zajmować, potem ewentualnie mogę coś działać)?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-16 21:19:12
Faust naciska. Rozumiem, że chce ruszyć zaraz. Mnie wojna kompletnie nie pasi.
Dodatkowo, zarówno ty jak i Rihiter wywiązujecie się z tego co mówicie a z Faustem rozmawia mi się trudno i wolałbym by wojny ani z Rihiterem ani z Faustem w ogóle nie było.

Ciągle nie mam kasy od Pontiego... Ile przelałeś?

Chciałem Cie zapytać o 2 sprawy.
1.) Czy byłbyś zainteresowany Lukginem - ciągle mam niesmak i jestem gotów Ci pomóc i to znacząco.
2.) Wiesz, że Siwi ma 2 great Spayów i że prawdopodobnie dokładnie wie co robisz? Co o tym myślisz? Szczególnie, ze za każdym razem gdy mówię coś Siewiemu wie o tym Faust. Nie boisz się tego układu?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-16 21:28:20
Rozumiem, ja też nie wyrywam się do tej wojny, ale to trochę tak, że jak nie przejmujesz inicjatywy, to inni przejmą (kto wie czy nie względem Ciebie czy mnie). Mnie koalicja Siewi+Rihiter+Lukgin trochę przeraża.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-16 21:31:02
Mnie tez
Wolę koalicję Rihiter+ Haram + Geo
Ale generalnie unikam wojny.
Dlatego też szukam celów zastępczych.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-17 21:12:57
Z kronikarskiego obowiązku opisze po krótce ustalenia poczynione gdzie indziej:
Przejmuję Twoją część terenów po Larym za cenę 194 :moneta:
Transakcja miała na celu, abyś nie miał granicy z Boudicą. Dlatego dochodzi dodtkowy warunek - nie będę przepuszczał wojsk Boudicy, o ile będą szły w Twoim kierunku. Warunek, co mam nadzieję oczywiste, nie obowiązuje, jeżeli będziemy w stanie wojny. Niemniej jednak mam nadzieję, że to nigdy nie nastąpi :)

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-17 23:31:18
Zgoda.
Ja wierzę, że to nie nastąpi.
I chciałbym bys wiedział, ze jak na razie z żadnym sąsiadem nie współpracowało mi się równie owocnie.
Zastanawiałeś się nad obronnym? My dwaj?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-18 13:54:04
Nie wiem jeszcze. Współpraca się układa dobrze, natomiast miałem taką propozycje od 2 innych graczy. Ponadto właśnie widzę, że przegiąłem z paktami jawnymi, jestem opaktowany z każdej strony. I wbrew pozorom nie czuję się z tym komfortowo.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-18 21:35:26
A z kim nie masz?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-19 14:55:11
Aktualnie mam ze wszystkimi sąsiadami :

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-19 21:56:28
No to korzystaj z okazji i się rozwijaj.
Chciałbyś walczyć?
No wiesz jak chcesz możemy sobie wypowiedzieć pakt. :)
Mam już przedłużony z Egiptem to się nie martwię.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-21 13:55:33
Zastanowiłem się nad Twoją propozycją i jestem zainteresowany paktem defensywnym. Zredukuję kilka innych posiadanych paktów, natomiast z Tobą chcę mieć w dalszym ciągu pozytywne relacje.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-22 20:04:29
Muszę się zastanowić nad defensywnym.
Z jednej strony daje poczucie bezpieczeństwa z drugiej gdy powstaje siła to kole w oczy innych.
Co to znaczy zredukuję?
Mam budować wojsko, masz 10% zniżki nad cenę wojsk Fausta.:)

Mnie też dobrze się współpracuje.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-22 20:59:00
Nie rozumiem :zdziwko: Przecież to była Twoja propozycja. Czyżbyś nie zastanowił się proponując taki pakt, czy może to gra jakaś?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-22 21:58:05
Przepraszam, nie skojarzyłem.
Faktycznie napisałem o obronnym.
Z mojej strony było to głośne myślenie.
Jeśli jesteś za tak, to pozwól mi to również przemyśleć.
Proszę nie traktuj mojej prośby o zastanowienie się w formie gry, bo nie taką miałem intencję.

Haram czy Ty się na coś szykujesz lub coś Ci zagraża?
Wolę wiedzieć.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-22 22:16:11
Napiszę to możliwie otwarcie (liczę na dyskrecję) - jest jakiś konflikt między faustem i rihiterem (zapewne o ziemie trebucha). Rihiterowi w ramach redukcji paktów zapowiedziałem, że nie zamierzam odnowić jawnego (i tak nie potrafiłem mu zaufać i trzymałem tam armię). On sobie wydedukował, że z zamierzam go z faustem najechać i się napina, dodatkowo ma sojusz z Siewim. Generalnie mi nie zależy teraz na żadnej wojnie, ale widzę, że emocje wkoło szaleją. Nie czuję się szczególnie zagrożony, bo Siewiego i Rihitera mogę kontrolować jednym dużym stackiem, ale wojna zawsze oznacza koszty. Nasz pakt defensywny na pewno by ostudził emocje, a Tobie też daje sporo bezpieczeńwa od strony fausta i Rihitera.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-22 22:24:38
Dziękuję.
Teraz otwarcie ja.
NIE CHCĘ ŻADNEJ CHOLERNEJ WOJNY!

Wiem o konflikcie z Fausta i Rihitera i tego się nie boję.
Ale, obawiam się, że masz problemy z resztą sąsiadów Ottomanami i Francją.
Ottomani mają mega armię a Franca zachowuje się jak zawsze i ma mega szpiega.
Przepraszam, ale nie chcę walczyć w nieswojej wojnie.

Mogę podpisać pakt defensywny. Na Rihitera i Fausta. Tylko czy wtedy ich nie zeźlimy? I to miałem na myśli.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-22 22:33:43
Ottomanie mają inny cel, chyba nie trudno się domyślić kogo.
Ok, zastanów się jeszcze. Sojuszników wypada dobierać rozważnie.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-22 22:40:41
Zapomniałem dopisać - na Francję jestem cięty i wcale tego nie ukrywam :D
Ale mam już plan, jak tą kwestię rozwiązać.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-22 23:19:39
No właśnie trudno mi się domyślić.
Scooby czy Rihiter?

Co do Francji - ciekawe. Czyżby Egipt. Ja również nie ukrywam, że Francuzów i Ottomanów nie lubię.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-26 18:30:14
Przykro mi, ale nie mogę zdradzić szczegółów.

Mam również prośbę, aby Mesza Mesza II zajął jakieś stanowisko względem koncepcji paktu defensywnego. Jeżeli się rozmyśliłeś, to trudno. Nie zmieni to mojego przyjaznego postrzegania ludów MalInka. Chciałbym jednak wiedzieć jaka jest decyzja, bo dyplomacja czasem bywa skomplikowaną układanką :)

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-26 20:10:47
Szkoda, właśnie dlatego, że polityka jest układanką.
Pakt defensywny z Tobą oznacza konsolidację wrogów.
Egipt i Kartagina razem, to oznacza dla mnie wrogów.

Moja propozycja paktu:
Pakt Jawny - defensywny tur 30
W niejawnych - pełne zaangażowanie przeciw Egiptowi bądź Kartaginie
Przeciw pozostałym nacjom wypowiedzenie wojny - i dogadujemy finansowo jak wygląda wsparcie, najlepiej teraz.

Wiedz, że u mnie raczej nie zarobisz.
No i oczywiście tajemnica, że się dogadujemy na kasę i na co jeszcze.

PS. Myślisz by kogoś zaatakować? Bo mnie już znów trochę nudno.;p
Przypominam o silku :)

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-26 20:11:38
Co ty na to?
Wiem, że raz na wozie raz pod wozem ale...
Jeśli masz inne warunki proszę zaproponuj.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-26 21:05:42
Oj zmienny Mesza Mesza II w nastrojach, jeszcze chwilę temu pisał: NIE CHCĘ ŻADNEJ CHOLERNEJ WOJNY! ;)

Co do paktu - faktycznie dobrym pomysłem jest ustalenie na tajnych zasad współpracy w zależności od agresora. Myślę, że proponowane warunki są trochę korzystniejsze dla Ciebie (bo Tobie pokrywają 90% ryzyka, a mi znacznie mniej). Może dorzucimy Ottomans do opcji pełne zaangażowanie? I jeszcze jedno - jeśli mielibyśmy podpisywać taki defensywny, to wolałbym trochę dłuższy termin niż 30 tur. Mi nie chodzi o chwilowe zabezpieczenie, bo nic mi teraz szczególnie nie zagraża.

Silka przekazałem już wczoraj, ale logowałem się po Tobie, więc dzisiaj odbierzesz :)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-27 23:14:40
Jednak nie myliłem się co do Kartagińczyka. Babilonia idzie na wojnę :atakuje:
http://img217.imageshack.us/img217/3140/tajnem.jpg

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-28 00:11:22
Powodzenia.
Byś miał wolne plecy, ale również bym i ja je miał.
Wpisuję pakt defensywny, na wszystkich.
Dla mnie to rozwiniecie pokojowego.

PS. Obrazek się nie wyświetlił.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-28 17:13:54
I jak, podjąłeś decyzję jak się zachowasz podczas tego konfliktu? Jest chyba okazja na trochę terenu.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-28 23:05:28
Obrońco,
Podjąłem decyzję.
Atakuję Egipt.
Czuję, że stajemy do siebie plecami.
Zalewając się krwią naszych sojuszników.
Obydwoje nie chcemy
i nie potrzebujemy tych wojen.
Ale walczymy dla swojej... legendy
Dla swojego honoru...
Za słowa które padły...

Pomimo, że Ty stajesz przeciw Kartaginie
a ja staję przeciw Egiptowi.
Głęboko wierzę, że to co urosło
między nami przetrwa.

Ty nie musisz nic mówić,
ale ja bym chciał...
Byś wiedział,
jeśli Kartagina przetrwa,
będę Cię bronił.
Słowami, a jeśli zawiodą czynem.

Kartagińczyk prosił mnie o przekazanie Ci wyjaśnień knucia.
Ale to niczego nie zmieni...
Bo kryształ zostaje kryształem...
A jaka jest sól sam wiesz.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-29 00:30:17
Czuje się oszukany, muszę przemyśleć co dalej.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-29 00:34:58
Rozumiem.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-01 10:23:56
Zgodnie z moją wiedzą Kartagina podjęła rozmowy z Ottomanami i Egiptem w sprawie zawieszenia działań wojennych i ewentualnych odszkodowań. Jak się na to zapatrujesz?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-01 20:58:03
Wspieram, co chyba widać.
A ty?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-01 21:01:57
Porozumiałem się z Rihiterem, nie będę mu wypowiadał wojny.
Lukgin odwinął taki sam numer jak wtedy z Larym, chciał się wykpić z sytuacji naszym kosztem.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-01 21:05:39
Napiszę jeszcze nasze ustalenia odnośnie Egiptu, bo możesz być zainteresowany. Kartagina z Egiptem podpisze 10-turowe zawieszenie broni na czas negocjacji. Jak się nie dogadają przez te 10 tur, to będą dalej w stanie wojny. Wtedy ja już się w to nie mieszam, niech załatwiają między sobą.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-01 22:03:16
Dobrze.
Mam nadzieję, że się dogadają, bo wcale a wcale nie mam ochoty mierzyć się z największym stackiem świata. Jeśli się nie dogadają, to powiem szczerze, że nie ufam Egiptowi i będę dalej pomagał Kartaginie, ale trochę sobie przemyślałem.
Jak się teraz czujesz?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-03 09:28:27
Sojuszniku, myślę, ze cel swój osiągnąłeś, Kartaginę udało się uratować.
Nie myślisz o zakończeniu tego sporu?
Między Egiptem a Kartaginą narosło już bardzo dużo i ciężko będzie to odkręcić. Tylko czy to jest nasza sprawa? Jak wiesz, ja z Egiptem mam dobre relacje, a mimo to nie chcę dzwigać konsekwencji jego nieprzemyślanej polityki zagranicznej. Z Kartaginą mają teraz wyrównane szanse, jeżeli będzie woli porozumienia - niech rozstrzygną to między sobą.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-03 11:39:04
Tak mój cel, osiągnąłem.
Kartagina żwawa i dobry zdrowiu. A i od niej wiem, że ramię w ramię na Ottońskich zdrajców idziecie. Może wojsk byś najął, granica bliska a ja myślami coraz dalej od wojny.

Francja o Ciebie pytała... I mnie o defensywny prosiła.
Rozważam, róże opcje. Wiem, że Egipt Ci bliski i dużo dla niego zrobiłeś, pytanie czy nie chciałbyś się jednak zastanowić, by nie wykorzystać Francji i wspólnie na Egipt uderzyć. To tylko pytanie, ale zastanów się. Choć spodziewam się odmowy.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-03 11:40:18
Co do Egiptu.
Nie wiem co zrobić, wojska dla Twojej wiedzy już wycofuję.
Ale brak mi czasu na dogłębną analizę sytuacji.

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-18, 21:51   

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-03 19:22:08
A w jakim kontekście Francuz pytał? Co do Ottomana, to jeszcze nie podjąłem decyzji. No i masz rację, na Egipt mnie nie namówisz.
NA jakich warunkach i jakie wojska byłbyś skłonny wynająć?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-05 19:41:57
Za ile tur wojna?
Bo od tego zależy.
Ogólnie słonie, kusznicy, może rydwany lub Horsearcherzy.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-05 19:53:45
W turze 126 potrzebuję w okolicach Yorku. Nie dużo, jakieś 6-8 unitów (ze 3 crossy, reszta najlapiej slonie). Na jakich warukach finansowych?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-07 19:24:14
NA kogo tak się zbroisz sojuszniku? Chyba nie na Babilonię?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-07 20:07:35
To obrona.
Mam poważne problemy, wiec mój stack do najęcia, który już czeka... Hmmm pewnie zniknie.
Możesz mi coś opowiedzieć o polityce z Twojej perspektywy, kto z kim trzyma itd.?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-07 20:17:16
Z tego co słyszałem ostatnio, to niejaki Mesza Mesza II kręcił wielką koalicję na Egipt, ale mu nie wyszło ;)

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-08 20:05:50
Mało ale i dużo.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-08 20:12:08
Ale o co chodzi...? :zdziwko:

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-08 20:12:42
Nie ważne.
Btw najmujesz wojaszki?
Gotowe dla Ciebie...

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-08 20:35:31
Byś w końcu przestał tak knuć ;) Widzę, że już Ci się placówki dyplomatyczne mylą.
Co do woja, to jednak zrezygnuję. Nie chce mi się dla tych kilku unitów znowu Pontiemu tłumaczyć, w kronice pisać... Sorki za zamieszanie.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-09 18:26:08
Szkoda, a potrzebujesz za połowę ceny?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-10 10:18:51
Ok, dzięki. W sumie przydadzą się.
Niech się ruszą w kierunku Londynu.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-10 23:59:39
OK.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-11 00:11:41
Wiem, że coś Ci siedzi w głowie.
Nie chciałbym, byśmy się poróżnili i mieli mniej zaufania do siebie.
Na kogo teraz się zasadzasz? Nie zdradzę Cię obiecuję.

To ważne pytanie bo jestem o krok o podpisywania różnych paktów.
Z Twoimi potencjalnymi celami.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-11 00:17:39
Patrzę po prostu na możliwości rozwoju i zbyt wiele ich nie widzę. Ottomana już nie ma, zostaje Geo, Faust, Rihiter (2 fronty), Siewi. NAjlepsze relacje mam z Tobą i faustem, więc sam sobie odpowiedz.

p.s. sorry za zamieszanie z tymi sloniami, ale jeżeli jeszcze ich nie ruszyleś, to zrezygnuję jednak.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-11 16:24:54
Sojuszniku, przyznam że sam mam duże wątpliwości co do dalszych kierunków w polityce. Jak wspomniałem wcześniej możliwości rozwoju mam ograniczone. Ty zapewne też, bo jesteś otoczony przez Rihitera i jego przystawki. To, o co chciałbym Ci prosić, to abyś nie zawierał pochopnie zobowiązań, które które jeszcze bardziej ograniczą możliwość podejmowania decyzji. Wiem, że rozmawiasz pakcie obronnym z jednym z moich sąsiadów. Zastanów się czy faktycznie chcemy, aby w przyszłości dowolna akcja któregoś z graczy z sąsiedztwa doprowadziła do łacucha bezrefleksyjnych reakcji i definitywnie ustaliła w ten sposób strony konfliktu.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-11 17:28:40
Myślę i myślę.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-12 19:47:46
Zaproponuję coś otwarty tekstem. Liczę, że zostanie to między nami.
Zapewne wiesz, bo nie jest to już tajemnicą, że współpracuję z Egiptem. Zarówno Ciebie jak i mnie najbardziej ogranicza teraz Rihiter. Proponuję przygotowanie wspólnego ataku we 3 i rozbiór Rihitera. Jeżeli się zgodzisz i uda się to zrealizować, to ja wypowiem Egiptowi wszystkie wiążące nas umowy (żebyśmy się dobrze zrozumieli - nie pójdę na to, aby mu wbić nóż w plecy, ale wypowiem wszelkie wzajemne zobowiązania i zaczynam z nim dyplomację z czystą kartą). Zrobiłbym to po to, aby zawrzeć strategiczny sojusz z ludami MalInka. Po rozbiorze Rihitera graniczylibyśmy zarówno na północy jak i południu mając w dalszym ciągu możliwość rowoju na boki.
Co Mesza Mesza II myśli o takim rozwiązaniu?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-13 20:49:34
Myślę i myślę.
Oczywiście co mysli MEsza Mesza II w głowie jego ostanie.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-21 20:46:13
מה שלומך?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-27 20:10:26
Sojuszniku, nie mam pomysłu co dalej.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-29 20:33:43
To dołącz się do mnie. Wiesz, co planuję. Jak nie chcesz Rihitera, to przynajmniej stuknij mu trebucha. Sprowadził Cię do konta i zamknął przystawkami. Sorki za gorzkie słowa, ale tak to wygląda. Realnie patrząc jakie masz opcje? Zaatakować Egipt, po co? Nic nie zyskasz. Optymalnie masz do objęcia Trebucha, a potem ze 2 wysunięte na północ miasta Rihitera.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-30 21:21:02
Masz rację, że Rihiter mnie ogranicza. Tego nie rusz. To moje, to tamto, nie teraz, poczekaj. Jestem już wściekły. Zawdzięczam mu trochę, ale równie dużo Tobie. I nie wiem co zrobić. Nuży mnie gra, która teraz się toczy.
Nie chcę go zdradzać, ale mam już dość.

Z drugiej strony posłużyłeś się w rozmowie argumentem, że JA wejdę w Rihitera. Możesz mi przybliżyć czemu o mnie wspominałeś i co. Chciałbym potwierdzić co do mnie dotarło.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-30 21:32:29
Nie jestem pewien o co Ci chodzi, ale przychodzi mi na myśl tylko jedna możliwość.
Rozmawiałem z wnuczkiem i próbowałem mu uświadomić jakie konsekwencje mają zawarte w okolicy pakty. Jeżeli Rihiter mi wypowie wojnę, to Ty powinieneś się wywiązać z naszego paktu i wjchać do Rihitera. Tylko tyle i w takim konteście. Z nikim innym nie rozmawiałem na ten temat.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-30 21:41:33
Ok rozumiem dzięki.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-03 22:59:54
Zdecydowałem.

Pomimo, że jesteś sojusznikiem którego sobie wymarzyłem. Bystry, silny, lojalny wspierający, szczery - wiążą mnie moje własne słowa. Żałuję tego co powiedziałem i jest to dla mnie nauką, ale może w następnej grze mniej dam słów a więcej pogram.
Choć męczę się, chcę być konsekwentny.
Trzymam najpierw z Kartaginą. Nie pomogę Ci atakować Kartaginy. Do 163 tury nie wejdę w Twoje granice jeśli go zaatakujesz, jednak później będę gotów to zrobić...

W dniu dzisiejszym zdecydowaliśmy się podpisać porozumienie pomiędzy Malinka, Kartaginą i Francją.

To nie jest spowodowane wyciekiem informacji ode mnie, których mi udzieliłeś, lecz sytuacją polityczną i priorytetami.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-04 00:46:25
Trudno, niech i tak będzie.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-05 19:46:31
Chciałbym zwrócić uwagę, że pakt spisany sprytną ręką Cyrusa zawiera zapisy mogące postawić lud MalInka w kłopotliwej sytuacji. Wszak żeście nasz pakt krwią podpisali i zarzekali się, że on "pierwszy przed innemi".

Tak tylko informacyjnie wskazuję, bo w głębi serca noszę przekonanie, że wśród ludów MalInka przyjaźń wobec Babilonii jest nadal silna :)

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-05 20:48:08
Hmm poczytam.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-07 00:45:47
Haram,
Nie chcę by Twoje jednostki oglądały moją linie obrony. Uprzejmie proszę o opuszczenie terenów.
Pakt nie jest zawarty przeciw Tobie. Triumwirat jest to pakt pierwszy przed innymi, bo poza Tobą żadnych innych nie mam. Proszę Cie nie rób głupstw. Masz potęgę militarną i rozwojową którą dochodzisz Wrighta.

Napisz mi co kombinujesz.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-07 00:46:45
Jeśli zamierzasz wyrwać mi kawałek jak od Francji to ja go nie oddam.
I jestem gotów walczyć!

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-07 21:56:50
Sojuszniku, doprawdy czuję się dotknięty :( Że niby ja chciałbym coś od Ciebie wyrwać? Haracze wymuszam od sąsiadów, z którymi mam neutralne relacje, a o przyjaciół potrafię dbać. Czyż nie jest dla Ciebie korzystna nasza wymiana handlowa? I czy ja pomstowałem, gdy Twoje jednostki zwiedzały moje terytorium?

A tak poza tym, to czytałeś kronikę. To jest wątek fabularny ;)

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-08 21:34:15
Doceniam wątek fabularny, ale wiesz, że trzymam z Kartaginą.
Wygląda to dla mnie na próbę ataku z moich terenów. Co stawia mnie w bardzo złej sytuacji. Nie wiem co zrobić.
A co Ty zamierzasz?
Jak zamierzasz zamknąć ten konflikt?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-09 00:20:55
Konflikt zamierzam zamknąć w jedyny słuszny sposób - poprzez eliminację Kartaginy :)
Mam nadzieję, że to aż tak nie będzie ciążyć na naszych relacjach. Sam zresztą kiedyś napisałeś: "stajemy do siebie plecami zalewająć się krwią naszych sojuszników...".

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-12 11:53:30
Ciszę się, że znalazłeś inne rozwiązania.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-24 00:12:52
Z uwagi na nasze dotychczasowe relacje informuję z wyprzedzeniem - mam zobowiązania sojusznicze wobec Egiptu i zamierzam ich dotrzymać.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-25 22:49:25
Geo, jeżeli pomożesz mi z misjonarzem, tak jak rozmawialiśmy wcześniej, to zajmę się czym innym w najbliższym czasie. Macie jeszcze trochę czasu na wasze wojny i neutralność z mojej strony.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-25 23:59:37
Do kiedy ma być wykonane?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-26 00:04:10
W terminie 12-20 tur.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-26 00:04:39
Ok stoi.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-29 14:02:37
Cieszę się, że się dogadaliście. Z chęcią podpiszę przedłużenie naszego porozumienia :)

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-31 22:15:38
Ufff....

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-01 12:19:05
Temat misjonarzy już nieaktualny, poradziłem sobie.
Jak z tym paktem, jesteś zainteresowany przedłużeniem?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-11-01 13:38:25
Tak, przedłużamy.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum