www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Dyskusja o Dyplo 7
Author Message
ScoobyDoo 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 88/76
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-10-05, 09:31   

Zastępcy nie są źli, to osoby które oddawały nacje powodowały problem. Zmiana władcy to zawsze zmiana polityki, (dobra z Koreą fausta i bizancjum didiego nie było problemów, ale wtedy gra była już ustawiona).
Fakt white to uczciwy człowiek i gral wg wskazówek fausta. Rudi grał wg wskazówek i dla przyjmeności.
Hmm natomiast zulus pontus to się na ruskiego wypiał.
Haha, wszystkim było miło jak geo musiał oddać nacje. Było wiele radości w różnych krajach.
Dobrze ruskiemu...
Postaw piwo autorowi tego posta

Bodek 

KatarzynaImperium Majów

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-10-05, 09:31   

Rudi2 wrote:
Paradoksem jest to, że teraz czepiają się graczy którzy od początku do końca wytrzymali w Dyplo bez zmiennika. Nawet ci co nację porzucili mędrkują zaczepnie

Rudi

tak dla jasności
ja się do nikogo nie "czepiam" - wyrażam tylko moje zdanie na pewne tematy
A mój wczorajszy post do Rihitera o tym że
"ma rozdwojenie jaźni i nie dzwoń do mnie" nie miał nic wspólnego z tym co się działo w samym dyplo tylko z sytuacją która miała miejsce wczoraj.

Zadzwonił do mie Rihiter ja nie miałem czasu bo coś tam załatwiałem w sprawach firmowych, poprosiłem aby zadzownił później.
Zadzwonił i zagadał jak tam wrażenia po dyplo co tam sądzisz i tym i o tamtym.
Spoko
Normalna rozmowa, też lubie obgadywać zakńczoną już grę tym bardziej że się poświęciło jej chyba z pół roku.
To była normalna rozmowa, w niektórych kwestiach się zgodziliśmy w innych nie i każdy przedstawiał swoje argumenty. Spoko.

A następnie wieczorem wchodzę na forum i czytam wpis Rihitera który jest zupełnie odmienny. Tak jakgdyby go pisała zupełnie inna osoba.
Dlatego napisałem że mi to wygląda jakby miał rozdojenie jaźni.

Nie dotyczyło to zupełni tego co się działo w grze tylko tego że przez telefon słyszę jedno a na forum czytam drugie
Dosłownie jakby pisała inna osoba

Nie wałkujmy już tego

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2012-10-05, 09:34   

Rudi2 wrote:
Maiar wrote:
Lary, ale tutaj jest problem ostatniego zdania.
Będziecie tą "dyskusję" prowadzili do usranej śmierci, bo żadna strona nie chce przyznać racji drugiej, a chce mieć ostatnie zdanie. : D

Nie Maiar to nie tylko problem ostatniego zdania to coś znacznie więcej. To szok poDoplomowy.
Pierwszy raz zdarzyło się, że nikt ze starej silnej gwardii nie liczył się w końcowej rozgrywce. "Mięso armatnie" :P grało jak chciało a my dinozaury byliśmy po prostu bezradni.

I znowu równoległa :D W czołowej szóstce masz 4 "starej gwardii", w tym Bodek, wg. słów Scooby'ego był jedynym realnym zagrożeniem dla jego zwycięstwa. Wracaj do nas Rudi! Nie zatracaj się w tych lepszych światach!

A skoro wracamy do dezerterów to na moją nację zastępca wszedł na następny dzień więc nie wiem gdzie tutaj macie wypaczanie rozgrywki? To że grał inaczej...jakbym go znalazł osobiście to tak czy siak grałby inaczej. Kilka osób pytałem i nikt nie chciał, jak odszedłem to znalazł się od razu i po kłopocie.

ponti 

Juliusz CezarImperium Zulusów

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 60/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2012-10-05, 09:45   

odniose sie do dyskusji o zastępowaniu.Kiedy Geo do mnie zadzwonił byłem w dośc szczególnej sytuacji rodzinnej,powiem wrecz ze bardzo kiepskiej ,po prostu byłem na rozdrozu w swoim życiu .Mialem pelno spraw na głowie oraz dodatkowo kompletnie nie interesowaly mnie gry komputerowe,nie chcialem zastepowac Geo ale Cheos do mnie zadzwonił ,potem Geo i mnie namówili .po 2 tygodniach znowu chcialem oddac nacje poniewaz nie mialem na to zupelnie czasu.Cola nie chcial Deb nie chcial ,wiekszosc graczy nie zglosiła sie pomimo ze chcialem i prosiłem wręcz ,zeby odejść.Ciagnałem ta gre bo lubie sobie posimowac ale moge powiedziec ze ja raczej doklikałem niż dograłem.W kazdej chwili swojej gry oddałbym Zulusów jezeli byłby chetny.Myslałem tez ze Didi wróci i bede mogl dac Zulusów Rudiemu a okazalo sie ze Rudi dogral ta gre do konca.Nie wiem czemu Didi nie grał mial zastepowac go Rudi 2 tygodnie.W koncu przyzywczaiłem sie juz do tych turek ale to nie była moja nacja ani moja gra.A teraz widze ze jeszcze za to dostaje po uszach ze sie zgodziłem zastepować.Wiec wszystkim hejterom przesyłam słodkie :smt097 W D8 raczej mnie nie bedzie z w/w powodów,dla mnie D7 skonczylo sie kiedy Bodek zastępujacy zdrajce Plewana ciachnal ostatnie miasto Sumerii.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2012-10-05, 09:50; edited 3 times in total  

Whiteye 

FryderykImperium Koreańskie

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 62/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2012-10-05, 09:54   

ponti wrote:
W kazdej chwili swojej gry oddałbym Zulusów jezeli byłby chetny.

Kilka razy pisałem że jestem chętny, więc przyjmijmy że oddałbyś Zulusów, gdyby pojawił sie chętny z odpowiednim skillem ;]

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

Piwa: 51/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-10-05, 09:57   

:D

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem, uczą tego w szkole ponoć ;)
Ja pisałem, że zastępstwa rozwalają grę a nie, że zastępujący, albo, że do zastępujących mam pretensje. Pretensje mam do pitoków co opuszczają nację, doskonale widząc jak dyplo wygląda podczas zgłaszania się i tyle. :P

cheos 

Nieznany

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-10-05, 10:18   

Lary33 wrote:
(..)Nie wiem Cheos gdzie były moje napinki przy zastępowaniu. Mzoesz to rozwinąc?

Gdybym zakończył wcześniej to byś nie miał okazji do wysmarowania kilkudziesięciu postów o wcześniejszym zakończeniu.
Gdybyś nie zastępował to byś nie grał (po zjechaniu) i również tej okazji byś nie miał.

Edit:
Lary to nie jest jakaś personalna wycieczka do ciebie.
Po prostu mój wewnętrzny kwiatuszek, że tyle osób w taki czy inny sposób opuściło Dyplo a ja żeby nie popsuć gry innym musiałem prosić, namawiać etc. na przejęcie nacji.
Nie wspomnę o PW jakie wysłałem do Pontiego aby zagrał Zulusami :wstyd:
Last edited by cheos on 2012-10-05, 10:26; edited 1 time in total  

bummbummbamm

Helped: 2 times
Piwa: 3/1
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2012-10-05, 10:23   

Po prostu zeby moc pokonac Scoobiego,Bodek i Rihiter potrzebowali siebie nawzajem bo to byla jeydna opcja - potem nastapilo by nowe rozdanie i tyle.Rihiter ma racje bo wcale sie nie musial na taki uklad godzic i wybral latwiejsza sciezke a Bodek ma racje bo faktem jest ze bez Rihitera niewiele mogl,end of story ; ) W misku np wszyscy pieknie zebrali sie przeciwko mnie i tez bylo fajznie : D

Lary33 

HammurabiImperium Świętego Cesarstwa Rzymskiego

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/27
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2012-10-05, 10:24   

Czyli uważasz ,ze moje pytania dotyczące zakończenia gry były bezzasadne.

Okey moze poprostu faktycznie nic juz nei bede pisał. Grajcie sobie. Powodzenia

cheos 

Nieznany

starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-10-05, 11:02   

Lary33 wrote:
Czyli uważasz ,ze moje pytania dotyczące zakończenia gry były bezzasadne.

Okey moze poprostu faktycznie nic juz nei bede pisał. Grajcie sobie. Powodzenia

Lary, chyba się na mnie nie obrażasz i przez to nie będziesz grał w D8 ? Przecież ja tam adminem nie będę.
A co do wcześniejszego kończenia gry bo zwycięzca jest już znany i nikt nie może nic mu zrobić to ja osobiście z tym podejściem się nie zgadzam. Dla mnie nie liczy się tylko zwycięzca a reszta to przegrani. Gram o zwycięstwo ale jak nie mam na nie szans to gram o jak najlepszą pozycję. Jak jestem ósmy to będę starał się być piąty albo czwarty a najlepiej trzeci aby wskoczyć na pudło.
Podejście, że jest tylko jeden wygrany a reszta przegrała po prostu mi nie leży.
Zajęcie piątego miejsca z 29 świadczy, że udało mi się wyprzedzić 24 graczy a tylko czterech jest lepszych.
Takie mam podejście i gdybym grał to by mnie osobiście wkurzało jakby ktoś mi szansę na zdobycie wyższej pozycji zabierał tylko dla tego, że pierwsze jest już zaklepane.
Dlatego moim warunkiem wcześniejszego zakończenie Dyplo 7 było jednomyślna zgoda wszystkich graczy.
Jeżeli nikt nie widział szansy / nie chciał poprawić swojej pozycji to gra jak najbardziej nie ma sensu. Jeżeli w Dyplo 8 będzie hegemon nie do pokonania i nie będę to ja :P to nie ma sensu abym w nie grał przy założeniu, że w momencie ustalenia hegemona kończymy bo klikanie przez dodatkowe dwa tygodnie w grze trwające rok to taki wielki koszmar.

cheos 

Nieznany

Posted: 2012-10-05, 11:09   

A zwolennikom zasady "jeden wygrany, reszta przegrana" proponuję założyć klub albo stowarzyszenie, zebrać trochę kasy i zrobić ogólnoświatową kampanię na rzecz nie przedłużania żadnych zawodów.
Po co dalej biec w maratonie jak już zwycięzca na mecie, wszyscy mogą się rozejść. Po co jakieś bezcelowe gry pucharowe o jakieś nie mające znaczenia trzecie miejsce. Po co w ogóle w sporcie tyle niepotrzebnie rozdawanych medali ? Jakieś bez znaczenia srebra czy brązy, wywalić, przecież zwycięzca jest tylko jeden !

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2012-10-05, 11:10   

Whiteye wrote:
Kilka razy pisałem że jestem chętny, więc przyjmijmy że oddałbyś Zulusów, gdyby pojawił sie chętny z odpowiednim skillem ;]

Kiedy przemowałem nacje to ciągle grałes.Fakt rzeczywiscie potem zgłaszałes sie ale nie mogłem ci dac tej nacji.Zulusi by tego po prostu nie dograli do końca.Z dużo wilków za dobry teren.Choc w sumie kiedy sie potem namyśliłem i chcialem ci oddać pojawiło sie Twoje zastępstwo za Fausta.To trwało chyba 2-3 dni pomiedzy Twoim zgłoszeniem a zastępstwem Fausta przez Ciebie.

Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2012-10-05, 11:12; edited 1 time in total  

czajmen 

xfire: czajmen
Helped: 2 times
Piwa: 20/39
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2012-10-05, 11:14   

Super założenie - lepiej grać byle jak byle do końca niż dać komuś co zagrałby o wiele bardziej poważnie, który by się starał COŚ zrobić.
Last edited by czajmen on 2012-10-05, 11:15; edited 1 time in total  

Rudi2

Czyngis ChanImperium Bizantyjskie

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 217/71
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-10-05, 11:19   

Powiedzcie ten banał maratończykom podczas biegu.

"Tyyyy spoconyyyyy, odpuść sobie chłooooopie. Już jeden taki dziś wygrał a wy jesteście przegrani bo tylko zwycięzca się liczy!!!!! Wracaj człowieku do domu (może jakieś gwizdy jeszcze przy okazji).

Naczytali się chłopcy banałów, naoglądali Van Damów czy Noriisów i lecą z filozofią "papierkowo-mocnych" ludzi - tylko wygrana się liczy.

ps. Cheos qurka, byłeś szybszy jak widzę z tym przykładem na maratonie :rotfl:
Last edited by Rudi2 on 2012-10-05, 11:21; edited 1 time in total  

ponti 

Posted: 2012-10-05, 11:22   

czajmen wrote:
Super założenie - lepiej grać byle jak byle do końca niż dać komuś co zagrałby o wiele bardziej poważnie, który by się starał COŚ zrobić.

Trzeba bylo się zgłosić na zastepstwo.Mówiłem jeszcze przed zastępowaniem ze nie mam czasu.

Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2012-10-05, 11:22; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum