www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Dyplo 7: lokacje startowe
Author Message
cheos 

Nieznany

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-10-05, 03:14   Dyplo 7: lokacje startowe

Bardzo jestem ciekaw jaka waszym zdaniem lokacja startowe były najlepsza / najgorsza.
Chodzi mi o teren/mapę a nie o sąsiadów :P

Rudi2

Czyngis ChanImperium Bizantyjskie

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 217/71
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-10-05, 04:18   

Holandia miała jedną z bardziej zabiedzonych lokalizacji. Sąsiadów tak na 50% dobrych i 50% do strawienia.

Cheos a podałbyś może mapkę z 2-3 tury gdy wszyscy już miasta pozakładali? Można popatrzeć co i jak się poustawiało.
Last edited by Rudi2 on 2012-10-05, 04:22; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

czajmen 

xfire: czajmen
Helped: 2 times
Piwa: 20/39
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2012-10-05, 07:41   

Lokalizacja Francji była nawet OK, ale problem był taki, że 3 miasto nie było za bardzo gdzie upchać a i za dużo było górek / wody. Taki przesmyk mocno ogranicza. Do tego tereny wokół były raczej biedne. Ba były na pewno biedne. Z zadowalaczy nie licząc początkowego srebra było wino i koniec. Żadnego kalendarzowego czy łowieckiego zadowalacza nie było. Nie będę wspominać, że słonie to były hen hen daleko. Ogólnie mapa ci nie wyszła, tzn. za krótko chyba nad nią siedziałeś. Trzeba było jak Rihiter posiedzieć i dokładnie przeanalizować każdą startową lokalizację.

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 51/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-10-05, 07:49   

No miałem ten sam problem ze słoniami - był to kolejny argument dlaczego nie brałem na poważnie możliwości zdradzenia Kartaginy - on miał słoni sztuk 2, ja nie miałem, wszyscy sąsiedzi mieli. Cóż nie było wyjścia - potem dostawałem te słoniki za free przez pół gry :)
(po wystawieniu Larego - przykro mi Lary sprzedałem cię za słonie, podziękuj cheosowi :D )
Last edited by Centurion on 2012-10-05, 07:49; edited 1 time in total  

Lary33 

HammurabiImperium Świętego Cesarstwa Rzymskiego

xfire: lary33
Piwa: 35/27
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2012-10-05, 08:01   

No i Cent sie dzwie bo włąsnei dziek ianszej wsplnej akcji miełbys słonie zanim Kartagina zdąrzyął by ich użyc

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-10-05, 08:04   

Może tak a może nie. A sposób który wybrałem gwarantował mi słonie na 100%, a bez słoni graniczenie z Leszkiem by się bardzo źle skończyło oj bardzo, ja to wiem ;)

Whiteye 

FryderykImperium Koreańskie

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 62/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2012-10-05, 08:13   

Ze słoniami to Cheos faktycznie dał ciała. Ja rozumiem że nie każdy może mieć wszsystko, że muszą być surowce, o które trzeba walczyć ale w takim wypadku warto by je było umieścic dalej od lokacji startowych.

Proponuję żeby Scooby zrzekł sie pierwszego miejsca, zwyciężcą ogłaszamy Rihitera i ten się bierze za robienie mapy ;]

Lary33 

HammurabiImperium Świętego Cesarstwa Rzymskiego

xfire: lary33
Piwa: 35/27
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2012-10-05, 08:23   

Centurion wrote:
Może tak a może nie. A sposób który wybrałem gwarantował mi słonie na 100%, a bez słoni graniczenie z Leszkiem by się bardzo źle skończyło oj bardzo, ja to wiem ;)

No dobra nie ma co sie o to kłócić. szkoda ze nei mozemy zagrac alternatywnie i wtedy zobaczylibyśmy czy ty miałes racje czy ja ;)

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

Posted: 2012-10-05, 08:28   

no :D Alternatywnie to by było śmiesznie bo na pełnej :bipppp: zaraz po Rzymie i Persji bym jechał w Lesia, teraz wiedząc, że on żadnego wojska wtedy nie miał, żadnego! ;)
Last edited by Centurion on 2012-10-05, 08:28; edited 1 time in total  

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2012-10-05, 09:19   

Odezwał się chodzący arsenał :rotfl:

Rihiter 

Mehmed IIImperium Kartagińczyków

Piwa: 134/19
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2012-10-05, 09:21   

Centurion wrote:
(po wystawieniu Larego - przykro mi Lary sprzedałem cię za słonie, podziękuj cheosowi :D )

Dobrze, że za słonie, a nie za bobry z dżungli. :rotfl:

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2012-10-05, 09:21; edited 1 time in total  

Rihiter 

Mehmed IIImperium Kartagińczyków

Piwa: 134/19
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2012-10-05, 09:37   

Lokacja startowa Kartaginy była bez szału. Teren był w miarę różnorodny, ale w porównaniu z tym co widziałem w innych częściach mapy to jednak uznaję, że bez bogactwa (relatywnie).

Lokacja startowa Kartaginy - cyferkami się nie przejmujcie, to były jakieś tam moje zaznaczenia. Sety startowały z 1.

Największą wadą lokacji startowej Kartaginy była ciasnota i to jakich dostała sąsiadów. Byli to:
- agresywni Mali
- agresywna i charyzmatyczna Persja
- agresywny Rzym
- zaraz obok Persji i Rzymu był Egipt
- i na wschodzie Niemców

Dość ciekawe towarzystwo... a miejsca było tyle:

Sytuacja z 2 tury :)

Dopiero po skasowaniu dwóch nacji do spółki z Centem zrobiło się trochę przestrzeni, ale i tak nie jakoś bardzo dużo. W ilości miast zawsze byłem za czołówką.

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2012-10-05, 09:39; edited 1 time in total  

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

Posted: 2012-10-05, 09:39   

cule wrote:
Odezwał się chodzący arsenał :rotfl:

:ziewa:

ale nudzisz cule.
Sory winetu ale na początku przy walkach z Rzymem i Persją byłem przez długi czas w top3 w wojsku więc sobie daruj te docinki nie na temat.

czajmen 

xfire: czajmen
Helped: 2 times
Piwa: 20/39
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2012-10-05, 10:44   

Moja startówka (widok z 1 tury):

Niby fajna. Jest jedzenie. Miedź i konie daleko od siebie. Dużo wodnego jedzenia. Ale po za tym terem była kaszana. Zaraz na południu Niemcy Bodka, a później BBB. Na wschodzie pojawił się set Anglii i trochę mnie przyblokował - stąd moja wojna z nim. U góry było jedno wielkie nic. Marmur, góry, równiny. Rzeka była ale to już był teren Inków. Stolice też musiałem nad wodą postawić bo nie widziałem innego lepszego ułożenia. A nie będę przecież łazić kilka tur i szukać.

Więcej screenów w tajnym.

Ciekawe jak wy byście postawili miasta.

cheos 

Nieznany

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-10-05, 11:46   

Rudi2 wrote:
Cheos a podałbyś może mapkę z 2-3 tury gdy wszyscy już miasta pozakładali? Można popatrzeć co i jak się poustawiało.

Jak mi Scooby znowu przydzieli uprawnienia do forum to wrzucę save z roku 3480BC (najstarszy jakim mam).

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum