www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Upadek Holandii a co baby na bazarze klepią trzy po trzy
Author Message
Rudi2

RooseveltImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 217/71
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-06-13, 02:33   Upadek Holandii a co baby na bazarze klepią trzy po trzy

Załączam dwa screeny.
Pierwszy to podział Holandii przez 5 zaborców.
Drugi to sytuacja taktyczna na turę przed unicestwieniem.

Last edited by Rudi2 on 2012-06-13, 03:47; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Rudi2

RooseveltImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 217/71
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-06-13, 03:33   

Opis do screena pierwszego.
Po nagłym ataku Petera na Holandię straciłem 90% całego swojego wojska stacjonującego w strefie którą zajął Peter. Nie byłoby to możliwe gdyby Bodek wywiązał się z naszych sojuszniczych planów obrony bo dobór i ilość wspólnie tam ustawionych jednostek pozwalał na skuteczna obronę. Tego nie widać na screenie ale powyżej jest bardzo wąski przesmyk i gdyby Peter szedł po 2 kratki rycerzami to dostałby salwę z naszych katapult i byłby dobity wojskami pieszymi (miast rdzennych Petera w ogóle nie widać na screenie bo są bardzo daleko). Tak skuteczny i szybki atak japońców był możliwy po drogach Bodka, Peter wbił się pomiędzy te 5 moich miast i odciął a następnie wybił całe wojsko nim zdążyli się cofnąć. zostałem praktycznie bez wojska przy biernej postawie sojusznika.
40 rycerzy gnało w stronę stolicy więc wszystko co miałem ściągałem do centrum by postawić obronę aż Bodek uderzy z góry i rycerze Petera najdą się w okrążeniu (Bodkowi jeszcze wierzyłem, że to "samowolka" Petera ale póki jest na jego terenie to nie może atakować go bo dojdzie do teleportacji. Logiczne i miałem prawo w to wierzyć tym bardziej, że wcześniej dostał moją pomoc gdy Peter jego zaatakował. By uchronić stolicę odpuściłem nawet obronę miasta z cudami i Peter ją zajął (teraz jest odbite). Reszta miast została bez wojska ale Petera zatrzymałem. Skoro miasta od strony Pontiego i Didi stały puste to ci bez problemów je zajęli. Wałek? Trzeba być prymitywnym wojakiem by próbować bronić się na tak wielu frontach i rozdrabniać obronę w sytuacji gdy wojska prawie w ogóle nie miałem. Należało odczekać aż dotrą wojska sojusznika Bodka i dopiero po wyparciu Petera odzyskiwać swoje miasta na innych frontach. Proste a jeśli jakiś mądrala miałby lepszy plan to chętnie wysłucham. Jednak sojusznik uznał, że lepszy interes ubije gdy przyłączy się do krucjaty przeciw Holandii i Bodek zamiast bić Petera zajął moje miasto (górne po prawej) miasto był bez obrony ale tu wałka Bodek, Peter i Cheos nie widzą. Mista od strony Pontiegi i Didi też były bez obrony ale Cheos żąda logów z bitwy przy bronieniu bo Bodek uznał to za wałek. Bezczelność biorąc pod uwagę, że zdrajca May (nie Bodek) idzie stackiem na moją stolicę i oczekuje, że jednostki przerzucę na inny front by odbijały moje miasta po stronie Pontiegi lub Didiego. Nie ma tak dobrze jeszcze by kolega sterował moim wojskiem. Wojska mam niewiele bo to udało mi się wyciąć i ściągnąć w porę w reszty miast gdy widziałem nadchodzących Didi i Pontiego. nawet z wyspy która na polecenie Bodka zdobywał wcześniej Cent też wycofałem jednostki (pozostała jedna bo już miejsca na łodziach nie było). To jednak nie przeszkadza Bodkowi i Cheosowi szukać wałka dlaczego od strony Pontiego na wyspie nie było obrony. Nie było bo nie stwiałem oporu zarówno od strony Petera, Bodka, Didiegi jak i Pontiego. Wszystko do dwóch najważniejszych miast. Dlaczego? Bo tam szedł zdrajca May i ewentualnie jeszcze sprawca upadku Holandii Peter. Nie będzie mi nawet Admin wpływał na jakim kierunku mam stawiać obronę bo to sprawa mojej nacji i suwerennej decyzji.

Opis do screenu drugiego.
To sytuacja z ostatniej tury. Zwracam uwagę, że jedynie stolica ma tak rozległa kulturę i kontroluje olbrzymi obszar co spowalnia ruchy wojsk z każdej strony i decyzja o jej obronie jest najbardziej optymalna. Rozdzielenie nielicznych obrońców na obronę 7 odpuszczonych miast (te które zajął Peter już nie doliczam) to taktyka AI więc jeśli Bodek chcesz grać z procesorem to włącz sobie inną opcję w menu Civki.
Obecnie wycofuję też nielicznych obrońców z miasta z cudami by na jutro postawić ich do stolicy pod którą będzie stał już stack Bodka i szturmował po wykonaniu mojej tury.
Cent ma galeony na morzu i penie zajmie miasto po prawej a Didi idzie na miasto z cudami.
Mam dostać bana za to, że bronię się w stolicy czy za to, że zamiast bronić się przed Didim, Centem bronię się przed Bodkiem? Po to Bodek wcisnął teraz pauzę bo mu nie w smak takie rozwiązanie? Trzeba umieć się zachować kolego bo gramy w zespole a nie pod Bodka.
Jak chcesz mieć Kolosa i Wielką Latarnię to trzeba było ją sobie zbudować gdy grałeś swoją nacją jeszcze :P

To wszystko w temacie z mojej strony.
Skoro tak leciutko koleżka jeden z drugim dają do zrozumienia, że moja gra z nimi im nie leży i najchętniej widzieliby mnie na aucie w następnej edycji to nie widzę w tym powodów do płaczu.

Nie nie nie róbcie mi tego błagam. Dam ekstra na serwer, na domenę, na pozycjonowanie, na tacę, na dzieci w Ugandzie, na wolne związki zawodowe i branżowe, na święta państwowe i kościelne, na święty spokój i wasze wieczne odpoczywanie. Nieeeeeee :hold:
Last edited by Rudi2 on 2012-06-13, 07:35; edited 1 time in total  

Bodek 

KatarzynaImperium Majów

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-06-13, 08:14   

Pięknie
wszystko pięknie
ale jak zwykle nie na temat

Chcesz się bronić w stolicy proszę, chcesz się bronić w mieście z Latarnią proszę, zaatakowali cię wszyscy wokół trudno. Dla mnie nie ma większego znaczenia czy w stolicy będzie 32 czy 36 unitów. Mam tyle że i tak zdobędę i tak.

ALE NIE PODKŁADAJ SIĘ
Ty się teraz specjalnie i celowo podłożyłeś Didiemu.
Sam byłeś w takiej samej sytuacji jak teraz w Dyplo6 i domagałeś się BANA dla Scoobiego za to że się podłożył jednemu wybranemu przez siebie "sojuszniczemu wrogowi".
I miałeś 100% racji - za takie zachowanie należy się BAN. Ale teraz Ty tak zagrałeś i to niestety w porozumieniu z Didim.

Żeby była jasność ja nie wiem w jakich okolicznościach Didi i Ponti zdobywali miasta, mam nadzieję że walczyli a nie brali puste uprzednio opróżnione na sygnał. Nie wiem tego niech Admin sprawdzi

ALe to co zrobiliście wczoraj z Didim to WAŁ NA BEZCZELA W BIAŁY DZIEŃ

Opis WAŁA
Rudi 2 tury temu zebrał wojo i ruszył odbić miasto z Latarnią, zebrał sporo maców, pik i rycerzy japońskich przegonił. Równocześnie znajdujące się tuż obok miasto Didiego z jednym axem nie uległo odbiciu !!! Dlaczego ?? Bo to niezgodne z planem podłożenia się.

W tej samej turze z Bizancjum dwóch dzielnych rycerzy (którym strach jest obcy) wyruszyło na misję zdobycia podłożonego miasta z Latarnią. Didi wjechał nimi w sam środek Holadni i znalazł się ogniu rażenia lekko 8 pików. ALe przecież wiedział że go nie zaatakują bo to podkładka.

Rudi widząć tych dwóch rycerzy oczywiście nie zaatakował ich tylko wszytskimi pikami z miasta uciekł :rotfl:
Mógł zostawić choć jedną pikę aby zachować pozory ale się bał że jeszcze jakiś random i miasto się obroni więc jako obrońcę wybrał ciężko rannego rycerza.

I teraz najlepsze na deser:

Didi DOKŁADNIE WIEDZIAŁ o tym że miasto będzie puste zanim się jeszcze zalogował do gry !!!!!!!!!!!!!
Gdyż na tajnych mi napisał że "jego konnica wchodzi dziś pod Utrecht i zamierza je spalić"
No jak pięknie to sobie Didi zaplanował że zamierzał podbić 2 rycerzami 6 pików i 6 macków.
Brawo Didi
Skąd Didi wiedział że miasto zostanie opróżnione do podkładki ?????

Mało tego jego wpis jest z godziny 9,27 a Rudi swoją turę zrobił ok 11 czyli Didi to wiedział zanim jeszcze Rudi się podłożył. Wiedział że zgodnie z planem dziś Rudi mu podstawia pod nos miasto z Latarnią a on je dwoma konikami spali..........

WAŁ NA MAXA

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 51/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-06-13, 08:16   

hmm... no i tak szczerze gdzie tu wałek? Jak atakuje 'fefnastu' to zawsze armia broni się przed jednym agresorem bo inaczej się nie da.

edit:
nie widziałem postu Bodka wcześniej - no jeśli tak jest jak pisze Bodek to trochę inna para kaloszów :chytry:
Last edited by Centurion on 2012-06-13, 08:18; edited 1 time in total  

bombel79 

Surjawarman IIImperium Etiopskie

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 65/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2012-06-13, 08:48   

Rudi, nie mnie. oceniac bo się na bronieniu nie znam, sle z taka defensywa to mozna nawet na misia się nie zalapac...

Ale dla mnie i tak największym hardcorem jest ten impiak... ma u mnie ksywke "rudy 102 bez szarika"... gdyby ponti miał 4 takich. impiakow to w 5 turek caly swiat by podbił.... dobrze ze do mnie wezucil jakies muszkiety i koniki w duzej liczbie a nie tego impiaka bo nie miałbym szans...

Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 51/67
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Reprimends:
 3/3/6
Posted: 2012-06-13, 08:52   

dla oserwatorów:

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-06-13, 08:53   

Impiak to jest najmniejszy problem - co jest niezgodnego z regulaminem żeby się umówić już po zajęciu jakichś tam miast i ataku w wypiętego dupala, że "ja nie wchodzę ci dalej, broń się przed pozostałą trójką, w zamian ty nie odbijasz tego co ci zająłem a ja sobie oglądam bitwę impiakiem???

Nie szukajcie dziury w całym, ten impiak tam stoi od jakichś 4 tur i ponti w tym czasie nic nie zdobył u Holandii ani nic, po prostu patrzy co się dzieje pewnie za pozwoleniem. :)

edit:
Nef no z tą Etiopią to przegiąłeś, tak z połowy jej już nie ma ;)
Last edited by Centurion on 2012-06-13, 08:54; edited 1 time in total  

Bodek 

KatarzynaImperium Majów

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-06-13, 09:04   

Sprawa Impiaka mnie nie interesuje
Sprawa wszelkich poprzednich miast zajętych przez kogokolwiek - to niech Admin w savach grzebie i oceni

Ale dokładnie teraz na moich oczach nastąpiło PODŁOŻENIE miasta Utrecht pod "sojuszniczego wroga"
Celowe i zaplanowane

I na to akurat są odpowiednie zapisy w regulaminie.

Nefliqus 

podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Reprimends:
 3/3/6
Posted: 2012-06-13, 09:13   

Bodek wrote:
Sprawa Impiaka mnie nie interesuje
Sprawa wszelkich poprzednich miast zajętych przez kogokolwiek - to niech Admin w savach grzebie i oceni

Ale dokładnie teraz na moich oczach nastąpiło PODŁOŻENIE miasta Utrecht pod "sojuszniczego wroga"
Celowe i zaplanowane

I na to akurat są odpowiednie zapisy w regulaminie.

Ale gdzie tu podkładanie jeśli Holandia gra w swoim interesie. Jak obroni stolicę to przetrwa dłużej. Ponti i Didi pewnie stolicy mu nie będą atakować po oddaniu im kilku miast. To jak w realu, Polacy też się do stolicy w WW2 wycofali. Broni sobie po prostu stolicy i tyle. Gdyby oddał Tobie stolice bez walki to dopiero byłby przekręt.

giggs 

Helped: 2 times
Piwa: 43/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2012-06-13, 09:20   

Tak samo jak i na niedozwolone zastępstwa jest odpowiedni punkt w regulaminie, który jednak został nagięty.

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

Posted: 2012-06-13, 09:21   

giggs wrote:
Tak samo jak i na niedozwolone zastępstwa jest odpowiedni punkt w regulaminie, który jednak został nagięty.

I dlatego lubimy wujka gigsa :ok: :rotfl:

cheos 

Nieznany

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-06-13, 09:35   

Nefliqus wrote:
Ale gdzie tu podkładanie jeśli Holandia gra w swoim interesie. Jak obroni stolicę to przetrwa dłużej. Ponti i Didi pewnie stolicy mu nie będą atakować po oddaniu im kilku miast.

5.1 Zabrania się wywoływania sztucznych wojen, których celem będzie ominięcie mechaniki gry lub obejście jej (przesunięcie stolicy, zniwelowania niezadowolenia, spalenia sojusznikowi miasta, które może zostać zdobyte przez wroga itp.)
7.3 Przekazywanie miast między graczami jest zabronione bez zgody admina.

A zgody Admina nie było.

Nefliqus 

Reprimends:
 3/3/6
Posted: 2012-06-13, 09:40   

Mi się wydaje że najpierw go zaatakowali a dopiero później się z nimi dogadał.
Last edited by Nefliqus on 2012-06-13, 09:54; edited 2 times in total  

didi

Czyngis ChanImperium Bizantyjskie

Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2012-06-13, 09:40   

Sorry Bodek, ale nie wierz we wszystko co Ci napisze na tajnym ;)
Napisałem, że moja konnica wchodzi w zasieg miasta i zastanawiam sie czy go nie spalicz
To miała byc karta przetargowa do rozmów z Tobą.
Moje koniki w rzeczywistosci szły dopiero na rozpoznanie i nie były w zasiegu Utrechtu, były dalej.
Gdyby było jak pisałem to Utrecht bym w tej turze zdobył, a nie byłem w stanie.
I nie wiedziałem czy zastane puste miasto, czy 20 jednostek, nie wiedzielem tez gdzie jest armia Petera.
Ale fakt faktem Rudi moje jednostki oszczędzał więc z tego zacząłem korzystać.
Wczesniejsze miasta były nieobstawione i jak padnie Rudi takze nie będą bo sa za bardzo wysunięte. Od poczetku biore pod uwagę, że ktoś je odbije, lub spali. Dla mnie tam jest priorytetem zachowanie armii, dlatego jej trzon trzymam na zapleczu.

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

Posted: 2012-06-13, 09:54   

Ja nie za bardzo rozumiem dlaczego jest przywalanie się do wcześniej zdobytych z zaskoczenia miast przez didi/ponti - rudi walczył z Peterem, wycofał wszystko, żeby obronić stolicę. Ponti/didi to wykorzystali i zdobyli po 2 miasta z zaskoczenia. Co w tym jest dziwnego, tymbardziej, że było to jak najbardziej na zysk Holandii bo jednak Peter stolicy nie zdobył.

Więc nie wiem o co cheos ci chodzi z punktami regulaminu, które wkleiłeś.

Do sytuacji aktualnej się nie odnoszę ale wcześniej wszsystko było w zgodzie z regulaminem moim zdaniem.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum