www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji Wikingowie/De Gaule (Alexx)
Author Message
Rihiter 

Nieznany

Piwa: 134/19
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
  Posted: 2012-01-11, 23:15   Podsumowanie nacji Wikingowie/De Gaule (Alexx)

Czas podsumować pierwszego gracza, który odpadł - Alexxa :)

Alexx dołączył jako ostatni przez co wybierał nację i lidera już po wszystkich. Nie to jednak zaważyło na tym, że odpadł tak szybko, bo przy 18 graczach było jeszcze mnóstwo grywalnych, a nawet ciekawych nacji (np. moja luba - Kartagina :D ). Ponieważ wybierał i nację i lidera równocześnie mógł stworzyć jakieś zgrane, zaskakujące kombo. Nie zrobił tego. Wybrał ciut inaczej. Pozwolę sobie zacytować:

Alexx wrote:
mój skład na to euro2012:
Viking + De Gaulle

Czyli: Wikingowie (fish+hunt)/ De Gaulle (ind+char)

Hmmm. Jak historia pokazała do Euro2012 to połączenie nie dotrwało ;)

Po zakończeniu draftu pozwoliłem sobie podsumować wybory poszczególnych graczy, a wybór Alexxa opisałem następująco:

Rihiter wrote:
19. Alexx Wikingowie (fish+hunt)/ De Gaulle (ind+char) - okej, last but not least... Alexx i jego Weseli Wikingowie.
Dobra Rada na początek... pędź jak szalony do BW, bo masz NAJDALEJ ze wszystkich i marny Twój los jak Cię zbybają sąsiedzi bez BW jak już sami będą mieli.
Ale jeżeli już przetrwasz... Podkreślaliśmy z Cheosem, że rola morza będzie zwiększona, więc Wikingi to w sumie niezły kąsek. UB dający +1 do ruchu na wodzie, jednostka z amphibious jeszcze w średniowieczu. Oj będzie można wykorzystać te połączone ze sobą morza... przesmyki, wysepki... lepiej otoczę wyspę admina podwójnym pierścieniem górskim ^^
Sąsiedzi "przez wodę" Wikingów raczej spać spokojnie nie będą. Ci wzdłuż wybrzeża raczej też nie :D . To na prawdę mocna nacja na taką mapę z pokręconymi morzami.
Ale nie jest aż tak kolorowo, bo techy startowe są wątpliwe. Jeżeli przypadkiem trafi się tak, że wylądujesz na środku kontynentu a nie na wybrzeżu, oj, będzie lipton. Wykażesz pewnie w takim wypadku sporą determinacją żeby się do jakiejś wody dobić, hyhy.
Lider, tu się nie popisałeś... industrial, j.w., nie jestem fanem. Charismatic, to już lepiej. Będą miały te berserki ładne promocje. Pomyśl jednak jak były by fajne jakby miały agr+char ^^
Podsumowując: bardzo ryzykowny wybór. Wóz albo przewóz. Początek - hardcore. Jak przetrwasz - możesz strasznie namieszać.

Wiele się nie pomyliłem. Wybór był niezwykle ryzykowny, a ryzyko się nie opłaciło. Z drugiej strony wiem, że nie było one w pełni świadome. Miałem okazję wcześniej grywać z Alexx'em i znam go jako dobrego gracza - myślącego. Dlaczego wybrał tak niefortunnie? Przyczyną było niestety niedbalstwo. Alexx po prostu nie przeczytał poradnika dla nowych w Dyplo i podszedł do tej gry jak do PBM'a. Ogromny błąd. Dyplo to nie PBM i teraz już pewnie o tym wiesz Alexx. Wybrałeś nację niegrywalną na początku, bo najzwyklej w świecie nie zdawałeś sobie sprawy, że w Dyplo od samego początku jest walka, czasami o każdy kawałek ziemi.

Klamka jednak zapadła. Trzeba grać z tym co się wybrało. Robiąc mapę wrzuciłem Cię na wybrzeże, uznałem że jak już wybrałeś tych nieszczęsnych Wikingów to przegięciem było by abyś był w środku lądu :P
Pod stolicę miałeś super miejscówkę. Niektórzy rzekli by pewnie, że było tam dosłownie wszystko czego można sobie życzyć od stolicy, a dodatkowo aż prosiło się tymi Wikingami aby stawiać miasta na wybrzeżach. Poniżej screen lokacji startowej (dzięki Kasztelan za zgodę na umieszczenie widoku tego terenu, który teraz jest Twój).

Fioletowe kółko - pozycja startowa stacka z workami i setami.

Co prawda niektórzy uważają, że stawianie stolicy na wybrzeżu to duże ryzyko, ale Wikingami i przy takiej lokacji można się było na to pokusić. Osobiście postawił bym stolicę na twardej górce nad pozycją startową. Stawiając tak miasto miałeś w FatCrossie tak w zasadzie wszystko... były 3 żarełka (w tym dwa z twoich startowych techów!),było srebro, był brąz, super fajna długa rzeczka z kupą miejsca pod chatki, całkiem dobra produkcja... No wszystko. Tylko konie były by po za stolicą, ale miałeś jeszcze przecież 2 sety. Ty postawiłeś stolicę tam gdzie startowałeś setami. Why? Gdyby nie było tam tych małży to jeszcze bym tą decyzję mógł zrozumieć, przynajmniej próbował bym, ale stawiając stolicę dokładnie tam gdzie stały sety w ogóle odciąłeś sobie możliwość wykorzystania tych małży! Nie rozumiem Twojej decyzji zupełnie.

To już tura 7, gdzie widać jak Alexx postawił wszystkie swoje miasta. Moim zdaniem jedynym dobrze postawionym miastem jest TwinPeaks. Stolice omówiłem już wyżej, a DarkSide (ulubione miasto Maiara :rotfl: ) postawiłeś też trochę dziwnie. Jeżeli już miałbym postawić miasto tutaj, to przesunął bym je o 1 pole na prawo, tak aby mogło korzystać z jelonków, bo przecież na Animala i te owce musiałbyś czekać bardzo długo. Podejrzewam, że postawiłeś to miasto tam ze względu na górkę, chciałeś zrobić sobie twierdzę graniczną. Szkoda, że ta twierdza była gwoździem do trumny, bo sprowokowała chyba sąsiadów.
Moja propozycja postawienia miast Wikingami jest następująca:

Objął byś wszystkie strategiczne zasoby. Srebro, kuku i brąz mógłbyś zamiennie wykorzystywać dwoma miastami. Miasto południowe miało by na przyszłość bardzo fajne żarełko (kraby+2jeziorka z 3food!), a po AH koniki. To trzecie miasto można by ewentualnie przesunąć o 1 pole w lewo, postawić je na jedwabiu, a przez to móc wykorzystywać od razu jelonki i jeziorka zaraz po postawieniu latarni.
Co ważne, nie władował byś się Zulusom pod granice i kto wie, może być nie sprowokował ataku. Przytulił byś się ładnie do wybrzeża, przeczekał do BW, a później odetchnąwszy z ulgą odżył i mógł wejść do gry jak równoważny partner z 3 dobrymi miastami, w tym super stolicą. Stolicą, w której mógłbyś postawić wodne cudaki, bo przecież wziąłeś industrialnego lidera! To jak już go wziąłeś, to dlaczego ta stolica nie na wybrzeżu!? Wikingi z Wielką Latarnią, a może i z Kolosem... hmmm..., jak to opisywałem w podsumowaniu wyborów, mógłbyś wtedy namieszać.

Zaraz po rozpoczęciu rozgrywki obrobiłeś jelonki - bardzo słusznie. Jako tech do wynajdywania wziąłeś Górnictwo - również słusznie. Mogłeś co prawda zacząć od Koła, ale dzięki Górnictwo mogłeś obrobić srebro i szybciej pędzić do upragnionej przystani... BW. Niestety ponieważ nie miałeś Koła, Górnictwa ani Agrikultury od startu, to po obrobieniu jelonków workerzy się nudzili, ale z tym nic zrobić nie mogłeś. Włączyłeś reserch miningu i przyczaiłeś workerów na górce ze srebrem żeby je jak najszybciej obrobić. Tutaj drobna uwaga; mogłeś tam postawić tylko 2 worki, a jednego dać na inna górkę. Czy 2 czy 3, kopalnię robisz i tak w 2 tury, ale to szczegół. W 7 turze skończyłeś Górnictwo i od razu zacząłeś BW. To już był błąd, bo BW bez dróg i tak nic nie daje. Słusznym wyborem było więc zrobić wpierw Koło. Jedną turę później się zreflektowałeś i zmieniłeś na Koło - good, chociaż tury zawsze szkoda :P . W miastach początkowo produkowałeś Wariory, a później w swojej Twierdzy i TwinPeaks zmieniłeś na baraki. Te baraki to chyba był jednak za kosztowny luksus, trzeba było systematycznie trzepać pałkarzy. Od razu po miningu obrobiłeś sreberko i pracowałeś na nim miastem TwinPeaks, a stolicy pozwalałeś rosnąć na jelonkach i nieobrobionym kuku - słusznie.
Później zrobiłeś sobie kopalnię na brązie, też git. W turze 14 skończyłeś Koło... i rozpocząłeś AH :szok: Jak to mówi Wojewódzki w Porannym W-F'ie: SZOOOKKK!!! Co Ci przyszło do głowy? Jedyny słuszny wybór - BW. Jedyny. Każdy inny nie był błędem, każdy inny był głupotą. Dodatkowo baraki stawiały się już w każdym mieście, w stolicy też. Oczywiście turę później się zreflektowałeś i reserch zmieniłeś na BW... ok. Mimo wszystko tura w plecy.
W turze 16 w stolicy przerwałeś budowę Baraków i zmieniłeś na Settlera. Biorąc pod uwagę, że miasto miało 3 popa, to jest to kolejna niezrozumiała decyzja. Po co Ci było kolejne miasto na tym etapie? Twoim celem było przeżyć do BW! Trzeba było trzepać wojsko, takie jakie się dało. Tymczasem w 2 miastach stawiasz baraki, w stolicy częściowo zbudowałeś baraki i jedziesz seta, a 2 wariory czekają w kolejkach z -1t do ukończenia. W tej turze też widziałeś swoim miśkiem malijskiego Skirmisia. W ogóle sąsiadów (Mali i Zulu) widziałeś od samego początku prawie. Dwie nacje z bardzo wczesnymi UU. A Ty stawiasz sobie baraki i seta. Pełen luzik :cool:

I nadeszła tura 19 :)
Oczywiście tego, że w 18 Zulusi budowali drogę zaraz obok Twojej kultury nie zauważyłeś, jw. pełen luzik :cool:
Zulusi zaatakowali 5 wariorami :P i już w turze 20 zajęli Graniczną Twierdzę Wikingów.
Mali w turze19 mieli już 4Skirmy, kolejne 3 w budowie, w tym 1 prawie skończony. Co prawda ich wojska miały o wiele dalej, ale potrzebne były dopiero do zdobywania stolicy, bo z Twierdzą pałkarze Zulusów poradzili sobie sami.
Dalej bajka była już jednostronna, smutna i prosta do przewidzenia. Wrogowie parli naprzód, Wikingowie parli do BW... które wynaleźli w 23 turze. Cholernie późno jak na dyplo. Za późno, bo wtedy pod stolicą były już pierwsze skirmisie. W turze 25 Mali zajęli stolicę Wikingów. Jedno pole od stolicy stał oddział spirów wikingów... zabrakło jednej tury aby wejść nimi do stolicy. Przypominasz sobie Alexx, gdzie zginęła Ci ta tura? Pewnie i tak byś się już nie wybronił i ostatecznie by Cię zjedli, ale jednak bronił byś się pewnie dłużej. A kto wie, może na jakimś super farcie byś się nawet wybronił, zwłaszcza że w TwinPeaks za 3 tury miałbyś axa (2t jakby Ci gdzieś ta jedna nie zginęła ;) ).
Ostatecznie 2 tury później, bodajże w T27 wrogowie Wikingów zjedli do końca.

Minusy:
- zły wybór nacji, kiepski lidera, połączenie nieprzemyślane
- złe postawienie początkowych miast, w tym fatalne położenie stolicy (zmarnowana super miejscówka na nią i 1 żarełko)
- do momentu ataku Zulu i Mali totalny brak dyplomacji i aktywności na forum
- budowanie drogich, niepotrzebnych na tym etapie budynków/unitów (baraki, sety) zamiast woja
- gapiostwo (brak reakcji na budowanie drogi pod atak przez Zulu, zmarnowanie 1 tury najpierw na BW przed kołem, później co gorsza na AH przed BW)

Plusy:
- jak już Cię zaatakowali, to się ożywiłeś i stałeś się aktywny
- zagrałeś do końca i nie odpuściłeś, nie dałeś też wrogom zagarnąć workerów (co chyba było trochę Twoim fartem, a wrogów błędem, bo ich nie rozwiązałeś, ale po prostu odszedłeś i nie złapali, a mogli - popraw mnie jak się mylę)

Ocena końcowa: 1/10 - niestety.

Mam nadzieję, że zagrasz w kolejnym Misiu i tam już będziesz wykonywał przemyślane ruchy, od samego początku. Bo potencjał masz jak najbardziej.

Dyplo Hymn

Last edited by Rihiter on 2012-03-25, 22:42; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Maiar
cule 

xfire: culecivka
Piwa: 49/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2012-01-11, 23:59   

Ja bym dał oba na ciężkie górki, a TwinPeaks tak jak jest, byłby wypas.

Maiar

Wilhelm IImperium Zulusów

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 22/333
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2012-01-12, 00:11   

DarkSide należało postawić 1 pole w prawo i 1 na dole.
Futra, Oaza, 2 poldery, sięganie górnej i dolnej rzeczki. Mniam.
Stolica, racja, piękna byłaby na górce.
Co do spearów, oni weszli do stolicy i nawet zaatakowali. Zdziwiło mnie jednak bardzo że nie robił axe, skoro rydwanami nie szliśmy.

Rihiter 

Nieznany

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2012-01-12, 00:26   

Ten spir to się zrobił z wariora, którego Alexx miał skitranego w kolejce (tak mi się wydaje). Co do DarkSide, to tak postawione jak mówi Maiar, to tym bardziej by was ono sprowokował do ataku. Wikingi potrzebowały ciszy i spokoju, a nie wchodzenia sąsiadom do ogródka. Do ogródka to można wchodzić z toporem w plecaku.

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2012-01-12, 00:27; edited 1 time in total  

Rihiter 

Nieznany

Posted: 2012-01-12, 00:31   

Co do propozycji Cule, to jest bardzo fajna. W dodatku daje połączenie między miastami rzeczką i +2 złota ze szlaków. Ale konie mógłby podłączyć dopiero po popie kultury. Jakby na to patrzeć obiektywnie, to kiedy w końcu doczłapał by do AH to i może i kultura by popneła albo miasto 4 by stanęło tak jak proponowałem 3 (bo miejscówki się nie wykluczają). Jest to więc ciekawa propozycja.

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2012-01-12, 00:32; edited 1 time in total  

Maiar

Wilhelm IImperium Zulusów

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 22/333
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2012-01-12, 00:43   

Rihiter, prowokowało do ataku. A czemu nie miało go prowokować do ataku na mnie? Wszak też miałem te 3 same techy do zrobienia BW, tak samo jak Alexx.
Postawiłem stolicę w 2 turze, nie miałem mining, tylko kasa za questy uratowała.
Last edited by Maiar on 2012-01-12, 00:44; edited 1 time in total  

KasztelanMirmil 

Qin Shi HuangImperium Malijskie

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2012-01-12, 01:01   

Skoro to podsumowanie to nie może zabraknąć jeszcze raz stwierdzenia: zaglądajcie do tajnych.
Ja spotkałem wikingów w bodaj 2 czy 3 turze i do momentu wypowiedzenia wojny nie udało się nawiązać kontaktu. :znudzony:

Rihiter 

Nieznany

Posted: 2012-01-12, 01:40   

Maiar wrote:
Wszak też miałem te 3 same techy do zrobienia BW, tak samo jak Alexx.
Postawiłem stolicę w 2 turze, nie miałem mining, tylko kasa za questy uratowała.

Dlatego on dostał 1/10, a Ty może dostaniesz więcej ;)

Dyplo Hymn

itkovian 

Oktawian AugustImperium Brytyjskie

Helped: 3 times
Piwa: 31/27
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2012-01-12, 08:10   

Widzę że Rihter to ostro oceniający nauczyciel ale z takim jest tak że podobno lepszych graczy wypuszcza ze szkoły :D .

Fajne podsumowanie przynajmniej jak dla zielonego w civ 4.

Ech kiedy piątka doczeka się PittBossa.Tam nie musiłbym się uczyć tyle :hyhy:

Alexx 

De GaulleImperium Wikingów

starszy szeregowy 
Posted: 2012-01-12, 09:36   

hello,
no cóż posypuję głowe popiołem, rzeczywiście zawaliłem strasznie...
Żałuję najbardziej tych 2 straconych tur, gdybym miał BW szybciej, nie poszło by tak łatwo.
Miałem też troche pecha a przeciwnicy szczęścia - w produkcji troche sie popierniczyło i pierwsza jednostka był Spearman zamiast Axa. (warrior zamienil sie w speara po odkryciu BW i w tej samej turze workerzy scieli las. Ku mojej rozpaczy młotki z lasu poszły w spearmana zamiast w Axa i nic sie nie dało zrobić :(
Dodatkowo nie oparłem sie pokusie zaatakowania warriora i z oddsami ok 75% co prawda wygrałem ale spearman zamiast 4 został z 1.7 healtha. Czy de facto jednostka stała sie bezużyteczna. w 2 miastach kończyły mi sie produkcje Axów + miałem juź 2/3 kasy na upgrade, ale jak mówie... zabrakło mi gdzieś 2-3 tur...

No i fuksa miał też Maiar - gdy stanąłem przy jego mieście warriorem, było puste, ale udało mu sie doczłapac tymi cholernymi Impi... Szkoda... zemsta była blisko, ale mój pech znów dał o sobie znać...

PS Workerów rozwiązałem :)
Last edited by Alexx on 2012-01-12, 09:51; edited 1 time in total  

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 51/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-01-12, 09:39   

Już za samo rozwiązanie workow dałbym chociaż 1,5 /10 ;)

Alexx 

De GaulleImperium Wikingów

starszy szeregowy 
Posted: 2012-01-12, 09:53   

Centurion wrote:
Już za samo rozwiązanie workow dałbym chociaż 1,5 /10 ;)

No właśnie! ;)

PS chciałem też zpisać w "testamencie" 50 golda temu kto zaatakuje któregoś z tych dwóch, ale Rihiter sie nie zgodził :(

Rihiter 

Nieznany

Posted: 2012-01-12, 20:27   

Okej, zmieniał na 1,5/10 za świadome rozwiązanie worków ^^

Co do wymienionych przez Ciebie Alexx przyczyn są to wszystko błędy techniczne. Dodatkowo dość proste. Wariory ZAWSZE zamieniają się na Spiry, nigdy na Axy. Co najmniej 1 turę straciłeś przez pomyłkę w wyborze techa. Pod koniec zrobionej tury zawsze warto przerwać robote workerami (jak chce się zrobić to automatycznie to mając zaznaczonego workera dajemy alt+backspace - przerwanie pracy wszystkimi workerami), tak aby w następnej turze móc zmienić im rozkazy na wszelki wypadek. Jak się nic nie dzieje, to kontynuujemy to co robili wcześniej.

W tej grze chodzi o to aby być od kogoś do czegoś/gdzieś/z czymś wcześniej. Na początku gry, gdy trwa ona 10, 20, 30 tury trudno spodziewać się większych rozbieżności czasowych niż 2-3 tury. 10 tur szybciej od kogoś po prostu fizycznie nie można być przy czymś na początku, no chyba że ten ktoś gra w inny kierunku, albo zupełnie fatalnie.

Acha. Co bardzo ważne. Doszedłeś do BW w turze 23, zginałeś w 27. Gdybyś od razu przeszedł na Slajwa, to w stolicy ściął byś Axa już w turze 25, a w 26 stał by już w mieście. Jakbyś ściął umiejętnie to w 27 wyskoczył by kolejny Axe. Do tego ten ścięty źle lasek... jakby został ścięty dobrze, to 27-28 tura w stolicy mogło by być 2-3 axów.

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2012-01-12, 20:31; edited 1 time in total  

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-02-16, 03:16   

Rihiter wrote:
Acha. Co bardzo ważne. Doszedłeś do BW w turze 23, zginałeś w 27.

Ojojoj i jak tu mieć takiego Cule za sąsiada co atakuje axami w 14 turze ?

Btw. Rihiter żebym ja miał tyle weny do pisania :(

Treviss 

StalinImperium Majów

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 9/7
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
Posted: 2012-03-18, 14:21   

a co z podsumowaniem Rzymu?

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum