www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Zlikwidowanie niepotrzebnego łańcuszka na wojnie
Author Message
ponti 

Juliusz CezarImperium Zulusów

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 60/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2012-07-05, 21:14   

Martin wrote:

Co do CIV 4 Ponti to pojechałeś z tymi dinozaurami i cieniacką grą :zalamany: ale cóż Twój wybór.

Każdy z Nas jest wolnym człowiekiem i robi to co chce. Nasze Kacowe forum jest dla mnie czymś bardzo ważnym. Zaglądam tutaj zaraz po odpaleniu kompa w biurze rano.
Spędziłem tutaj kupę swoich lat, zaraz po wprowadzeniu się do swojego domu. Nie zapomnę tych czasów nigdy kiedy grało tylu fajnych ludzi.
Pamiętasz Peter jak graliśmy teama do 5 rano? A ja jechałem na 9tą na chrzciny jako chrzestny :rotfl:

Albo Ponti pamiętasz jak gralismy teamy razem? Fajnie było.

Nie kłóćcie się bo nie warto.

Marti brachu wyluzuj.Z Peterem wyjasnilismy sobie różnice przez telefon i pewnie jeszcze browarka ise razem napijemy. :kumple: podyskutowalismy takze ze wiele naszych problemów rozwiaze ingerencja mechaniczna w kod gry tak aby takie kłótnie jak powyzsza omijac a z czasem dopracowac tak moda aby nie grac z Adminem .

@Marti moj przyjacielu Nigdy w zyciu nie nazwałem Civ4 cieniacka gra i tak jej nie nazwe napisałem ze jest 8 letnią :) przeczytaj uważnie. :) Wbrew pozorom to jest atut czwórki bo nie wyobrazam sobie grania w Dyplo np na Civ5 w 32 osoby :)

Co do tego ze jestesmy dinozaurami to jest prawda.Zostalismy niedobitkami dlatego tym bardziej powinnismy zyc w zgodzie.

A Teamy zawsze beda dla mnie najlepsze ;)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2012-07-05, 21:18; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 14/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2012-07-05, 21:19   

No widzisz ? :) Da się. Ja się dinozaurem nie czuję :rotfl: gram bo lubię i już :)

Koko spoko Ponti :cwaniak:

ponti 

Juliusz CezarImperium Zulusów

xfire: marchwik
Piwa: 60/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2012-07-05, 21:21   

No i teraz ten dobry nastrój trzeba przeszczepic do wszystkich forumowiczów a zycie stanie sie odrobine piekniejsze :) Dyplo to jest tylko gra szanujmy sie wzajemnie bo mamy wspolna pasje.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2012-07-05, 21:22; edited 1 time in total  

Martin 

xfire: martinpol
Piwa: 14/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2012-07-05, 21:26   

no właśnie :)

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

Piwa: 51/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-07-06, 09:59   

Co do sytuacji - trzeba coś wymyślić bo jak tak dalej pójdzie to kolejni co najmniej 2 gracze zrezygnują z powodu fizycznej niemożliwości robienia tury w godzinach 2-10.

Zamiana kolejności w drugą stronę nie wchodzi w grę - nie po to wypowiadałem wojnę tracąc na zadowoleniu, żeby teraz jak 'scooba' (czytaj - frajer) robić tury na wojnie jako pierwszy. Tym samym doskonale rozumiem dlaczego cule nie chce się zgodzić na zamianę ze scoobim - też bym się nie zgodził na jego miejscu. Za chwilę, pewnie dłuższą ze względu na notoryczne problemy z turami, pierwsze samoloty a każdy choć ćwierć inteligentny wie, że bycie pierwszym na wojnie w erze samolotów = byciu retardem.

Nie wiem, może cule i scoobi zgodzilibyście się na to, że zmieniamy kolejność do czasu samolotów a powiedzmy na techa przed zaczynacie dogadywać cofnięcie do starej kolejności? Wiem, trochę zamieszania będzie ale chyba lepsze by było coś takiego niż męczenie się teraz i obrzucanie się błotem.

Chyba, że powód jest jakiś inny niż przygotowania do wojny samolocikowej to wtedy nie wiem co wymyślić. Nie widzę możliwości ustawienia przedziałów 8h na turę żeby ktoś nie miał czasu na robienie w jakichś absurdalnych godzinach.

Przy okazji - ale mógłbyś cule tak czy inaczej robić tury wcześniej niż o 1 w nocy, jakoś uprzednio nie miałeś z tym problemu a teraz mam wrażenie, że złośliwie to robisz :P

Peter 

Kubilaj ChanImperium Japońskie

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 44/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2012-07-06, 10:15   

Centurion wrote:
Zamiana kolejności w drugą stronę nie wchodzi w grę - nie po to wypowiadałem wojnę tracąc na zadowoleniu,

Wywołując wojne nie tracisz zadowolenia.
Za walki poza swoimi granicami łapiesz niezadowolenie (jak atakujesz wygrana 1 pkt, przegrana 3 pkt, jak się bronisz to niezależnie od wyniku 2 pkt.) z tego co pamiętam.

Co do obecnej sytuacji to wystarczy tylko zmienić godziny zniesień - to że teraz jest podzielone po 8 godzin na każdą grupę graczy nie oznacza że tylko tak może byc :)

Co do samolotów to już przy dyplo 5 pisałem jak to rozwiązać - wystarczy że ruszający jako pierwszy pod koniec tury będzie mógł wejść jeszcze raz i ruszyć tylko workerami.

Bodek 

KatarzynaImperium Majów

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-07-06, 10:17   

Tak dla jasności Cent
Bycie pierwszym na wojnie generalnie jest gorsze niż bycie drugim

Przy wojnie lotniczej masz przewage przy niszczeniu usprawnień ale masz strate przy wystawianiu swoich do misji przechwytującej
Jako pierwszy od razu włączasz świeżo wyprodukowane do przechwytu i ten po tobie już zastaje w powietrzu obronę
Podczas gdy jako pierwszy atakujesz to przeciwnik swoich świeżo wyprodukowanych (albo świeżo podleczonych) jeszcze w powietrze nie wysłał (bo nie miał ruchu) i atakujesz niebronione

Tak jak jest w regulaminie są plusy i minusy bycia pierwszym lub drugim na wojnie. Nie tylko przy samolocikach.
Ja też mogę zrozumieć Cule że nie chce żeby Scooby był drugi bo cośtam... jego prawo

Ale to oznacza że wszyscy w łańcuzku muszą swoje turki robić maxymalnie szybko jak się da.
Scooby jako pierwszy jak widzę robi w dzień i z nim nie było problemów, gorzej z Faustem ale ten będzie zastąpiony przez White jak rozumiem. I tu zależy od tego czy White ma czas i możliwość robić turki jakoś wcześniej

cheos 

Nieznany

xfire: cheos01
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-07-06, 10:23   

Ja widzę tylko trzy opcje:
1. Dogadujecie się.
2. 48h czas tury
3. Ustalam następujące czasy wykonywania tur:
Przeliczenie 10:00-11:00
Czas na turę dla łańcuszków:
pierwsi (10-11) - 19:00 (Scooby, Faust, Barteq)
drudzy 19:00 - 22:30 (Cule, Bombel, Czajmen)
trzeci 22:30 - (10-11) (wszyscy ostatni)

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-07-06, 10:30   

Z tym czasem na turę ciężko zrobić, ja rozumiem, że Peter czy cule mogą się nie wyrabiać do 22.30 (Peter też tam jest, nie ma co prawda wojny w tej chwili ale łazi wojem razem z culem i bartkiem więc jak dojdzie do jakiejś bitwy to wiadomo, że wskoczy w to samo miejsce co sojuszniki ;) ), sam tak czasami wracam do domu dopiero po robocie.

Jak dla mnie może być ich czas do 23, jak będzie trzeba to poczekam i do 23.30 czy północy ale litości nie codziennie do 1...

Whiteye 

FryderykImperium Koreańskie

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 62/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2012-07-06, 10:35   

Ja w tygodniu powinienem bez problemu zdążyć ze zrobieniem tury do 19.

cule 

BrennusImperium Indyjskie

xfire: culecivka
Piwa: 47/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2012-07-06, 12:13   

Jajcownie to cheos ułozyłeś. Pierwsi 9h, my 3h, ostatni kilkanaście :D Myślę, że jak dasz nam po 20 minut to starczy.

Wczoraj mogłem po robocie (ale faust) lub w nocy, bo mam wymianę okien. W przyszłym tygodniu powinienem już spokojnie koło 22-23 robić.

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

Posted: 2012-07-06, 12:26   

cule wrote:
W przyszłym tygodniu powinienem już spokojnie koło 22-23 robić.

no to będzie gites :ok: , a weekend to się przeżyje :)
Polecam wszystkim meliske i grajmy dalej - nadal uważam, że gra jest mega ciekawa i jest jeszcze sporo opcji na to kto wygra.

Może ściemniaczo-opiniotwórczy ranking waszym zdaniem? :hyhy:

Bo moim to tak:
1. Scooba - na razie jest najbliżej, najwięcej wszystkiego, fin i w ogóle. Ale zlamił i jest na wojnie pierwszy więc od japońsko-hinduskich samolocików dostanie w kakao aż miło.

2. Cule - nadal duży choć ponosi straty, jak mu się uda kogoś przekabacić na scoobę to kto wie (na pw podaję nr konta do wpłacania łapówek ;) )

3. Taratatatatam - Bodek - z jego wielkością i latarni powinien niedługo dogonić w techach - ok zawsze bdzie ten jeden, dwa techy z tyłu ale "kiedy wrogów kupa i herkules dupa"

4. Rihiter - 3 miasta w plecy ale nadal z nauką nieźle, z wojem też. Może coś tam jeszcze wymodzi.

5. Ponti/zulusi - podobna historia jak z Bodkiem - zamiast latarynki dostał święte miasto. Również masa, w techach lekkie zapóźnienie.

6.Peter/ja - Peter pewnie ma jakiś szczwany niedźwiedzi plan, jak ja miałbym to wyczarować to nie wiem.

no dobra wiem jak - nożyk kartagińczykowi, 2 święte miasto i jedziemy z koksem :D

8. Didi/barteq - za dużo wielkich braci dookoła, na więcej niż 2 miejsce bym nie liczył ale kto wie, kto wie :hyhy:

9. Papiżok znaczy faust - wygranie przez pałac apostolski jak w misiu? I don't think so ;)

potem to już tylko karma dla zwierząt została :D
Last edited by Centurion on 2012-07-06, 12:28; edited 1 time in total  

Rudi2

RooseveltImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 216/71
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-07-06, 12:56   

Miałem zamiar już nic nie pisać w dziale obecnego Dyplo ale jak to z każdym maniakiem bywa na zamiarach się kończy w takim postanowieniu.

Tak tylko dodam ciut (bez dalszego rozwijania już tego tematu tu proszę), podobnie jak Ponti ja tez czuję się źle oceniony przez część graczy w tej niby aferze holenderskiej i mam poczucie, że interesy grupowe zdecydowały o ostatecznych decyzjach i ocenach. Gdybyś my faktycznie z Pontim jakiś wałek zamierzali robić to zaręczam was, że poszłyby za tym działania skutecznie maskujące oszustwo. Nie było ich bo zarówno Ponti jak i ja staramy się nie przekraczać pewnej granicy (wy)grania za wszelką cenę. Ten nieszczęsny jeden Imp który zaplątał się gdzieś w całym tym galimatiasie to jedyne przewinienie i Ponti uczciwie to przyjął na klatę. Dlatego obaj mamy poczucie niesmaku i chyba to zrozumiałe jest dla każdego.

Nie o tym jednak zamierzałem pisać, łańcuszek na dłuższą grę spowoduje załamanie się gry a stracą na tym wszyscy obecnie grający bez wyjątku i być może kolejne Dyplo stanie pod znakiem zapytania. Skoro nie jest możliwe porozumienie pomiędzy graczami do przejścia na jedynie sensowny podział robienia tur po 50% dla każdej ze stron to wręcz obowiązkiem Cheosa jest administracyjne podporządkowanie graczy do jedynie sensownej kolejności wchodzenia czyli bez łańcuszków. Ma takie możliwości choć zapewne nie wszyscy będą z tego zadowoleni ale uratuje to Dyplo przed rozpadem. Ludzie, przecież zaczynają się urlopy co jak zwykle komplikuje ciągłość gry a tym bardziej teraz gdy jak widzę jest nawet problemem znalezienie zastępstwa lub następstwa dla kilku nacji.
Cheos powinien sam usiąść i przeanalizować tzw. mniejsze zło i dać alternatywę, że albo sami się dogadacie albo za np. 5 tur wprowadza administracyjnie taką a nie inną kolejność bez dyskusji.

ps. Bodek :P gdyby był administratorem zapewne długo by takiej sytuacji nie zaakceptował bo dostrzegłby możliwość upadku jego dzieła choć jako gracz może teraz inne stanowisko prezentować.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
ScoobyDoo
cule 

BrennusImperium Indyjskie

xfire: culecivka
Piwa: 47/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2012-07-06, 13:47   

lol Cent jaki wrzucił ranking ściemniaczo-ściemniaczy :rotfl: ja na drugim? Hehe. Demo pomijając (wszystkiego połowę mniej niż liderzy) mam pod granicą pierwszą armię świata i to w całości niemal (armię, nie takie pierdy jak tam ma egipcjanin)+pod drugą granicą wcale niemałą bandę Kartagińczyka+kawałek od koelejnej granicy zbieranine 5 nacji czekających żeby się przez Bombla przetoczyć i zatrzymać pod Japonią+niewiadomo ile i czego na galeonach wzdłuż całego wybrzeża. Woja owszem mam, Jarek też miał :D .

Wiem, jestem fajny i mam dużego, ale odrobinę mnie przeceniłeś. Samoloty moje zobaczysz najwcześniej w d8, a d7 wygra ruski i niech robi to czym prędzej, bo takim tempem można się jeszcze pół roku spokojnie z tym pierd** co wcale mnie nie jara.

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

Posted: 2012-07-06, 14:42   

Przetoczyć przez bombelka no co ty ;)
Jak zostanie na 1 mieście gdzieś tam przed twoją granicą to sobie może wegetować wtedy jak efe, będą sobie szpiegować nawzajem, może nawet zaczną sprzedawać info... a nie stój, efe już to robi.

cule ale ściemniasz, zapomniałeś jeszcze dopisać paru szczegółów ale spoko rozumiem, nie będę zdradzał ocb sojuszniku! ;)
Last edited by Centurion on 2012-07-06, 14:44; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum