www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2012-07-30 giggs - Bobek1971
Author Message
Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 87/362
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-07-30, 00:29   2012-07-30 giggs - Bobek1971

1. giggs (ANGLIA: Elizabeth I)
2. Bobek1971 (CELTOWIE: Boudicca)
Mapa: MirrorArena
angielskie cytadele są najlepsze. Poszlo jak z płatka. potem nastąpił zalew taniej brytyjskiej siły roboczej na celtyckiej ziemi...
Postaw piwo autorowi tego posta

giggs 

Helped: 2 times
Piwa: 43/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2012-07-30, 01:16   

Pierwszy duel od... chyba od roku :) .

Bobi dostał Ryżykudłę a ja Angoli zatem zapowiadał się historyczny rewanż :P . Widząc granice mapy niemalże przy samej pozycji startowej nastawiłem się na rozwój a znając bobka odpuściłem bibliotekę i maksowałem popa. Celt zgodnie z tradycją strzelił sobie czytelnię a ja dla równowagi ogródek, który co prawda nie ma już takiego kopa ale z uwagi, że pofarciło mi się niezmiernie z religijnym CSem oraz obfitością dżungli, był potrzebny do zrównoważenia niedostatków w żarciu. Kulturę przykoksiłem grubaśnie, tradycja migiem ukończona, w tym czasie pop do 11 nabity w expresowym tempie. Gdzieś na marginesie postawiłem stona, by mi mój drogi sąsiad nie odjechał, a że przypadkiem był to obiekt westchnień dwóch CSów (religijnego i kulturalnego) to dostałem kolejnego pokaźnego kopa w zad od losu. Za miedzą ukulały się piramidy i petra co nieszczególnie mnie zmartwiło. Lepiej położona stolica dawała mi tony złota, więc już byłem obkupiony w worki i nawet seta :D .
Bobek sprytnie zajął środek a ja nauczony zwyczajem starych ekonomów postawiłem drugie miasto możliwie jak najbliżej stolicy. Pod Dublinem było aż 6 żarełek więc oczywiście mowy być nie mogło żeby to eldorado nie znalazło się wśród włości jej królewskiej mości. Z uwagi, że kultura wylewała się z angielskich domostw drzwiami i oknami szybko dosztukowałem gienka, kupiłem nowe blachy wojownikom ganiającym do tej pory z gołą dupą, strzeliłem seta, załączyłem murek i hejże pod Dublin.
W państwie celtyckim bieda tymczasem zaglądała do garnków, żarcia i sianka było jak na lekarstwo (za to produkcja obnażała lenistwo poddanych królowej) toteż gdy u granic stanął kontyngent angielski nie było mowy o czym innym jak tylko o opóźnianiu marszu nieprzyjaciela.
W godzinie "0" kiedy miano dać znak do rozpoczęcia wykonywania misternego planu ataku nastąpiło małe zamieszanie związane z niespodziewanym zasileniem celtyckiego skarbca w wyniku sprzedaży materiałów budowlanych po konkurencyjnym wielkim murze. Na szczęście dzielny Celt nie widział seta i nie wiedział co się święci, szczęśliwy tym obrotem sprawy apgrejdował jakieś tam unity, zakupił nie to pole co trzeba i dał end turn :) . A tu niedobry Angol postawił miasto podkupił trochę terenu a gienek, który już stał sobie na celtyckim terytorium zmienił się nagle przedmieścia Dublina we wroga twierdzę. Wielka była panika i zamieszanie w zielonej armii, która w nieładzie, ponosząc dotkliwe straty pierzchnęła w kierunku Edynburga.
Anglicy jakoś specjalnie nie kwapili się do pościgu za niedobitkami, spokojnie uzupełnili straty, poczekali na kontyngent łuczników oraz konnicę i dopiero wtedy wielką ławą ruszyli pod stolicę Boudiki...

Dalej już nie ma co opowiadać, historia zatoczyła koło i Anglicy tracąc jednego scouta podbili Celtów.

P.S. Do końca gry Bobi miał w jednym mieście więcej produkcji niż ja w 4 :D .

Last edited by giggs on 2012-07-30, 01:22; edited 1 time in total  

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Maiar, delpietro
giggs 

podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2012-07-30, 21:15   

Post pod postem ale tak będzie łatwiejsze do wyłapania w dyskusji. Podczas gry z bobim zauważyłem, że nie wyskakiwały nowe obozy barbarzyńców, też tak mieliście? Jeśli to norma to fatalnie, bo potencjał niektórych nacji oraz samego honoru zostaje okrojony. Same promo rabarbarów oraz boost CSów jest dobry.

Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 59/34
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2012-07-30, 21:27   

Tak Nef zrobił to że obozy się nie pojawiają

giggs 

Posted: 2012-07-30, 21:39   

To kiepsko a jaka wiadoma jest tego stanu rzeczy przyczyna?

Bobek1971 

generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-07-30, 21:55   

a powiedzcie mi odnosnie pkt religii...bo zauważyłem taką rzecz w grze.
Po pierwszym proroku który zakłada religię, mam uzbierane już wystarczające pkty na misjonarza i w miescie nie moge kupić go..macie cos takiego? mam np. 250 na 300 pkt wiary i w miescie moge niby w wykazie kupic misjonarza za 130 lub 150 pkt i nie mogę. wchodzę za radą Colernika w zakładke religii i tam mozna samemu wyznaczyc z automatu zakup miosjonarza lub prorka lub czekac...ale tez nic to nie dało...

giggs 

Posted: 2012-07-30, 21:57   

Bobek1971 wrote:
a powiedzcie mi odnosnie pkt religii...bo zauważyłem taką rzecz w grze.
Po pierwszym proroku który zakłada religię, mam uzbierane już wystarczające pkty na misjonarza i w miescie nie moge kupić go..macie cos takiego? mam np. 250 na 300 pkt wiary i w miescie moge niby w wykazie kupic misjonarza za 130 lub 150 pkt i nie mogę. wchodzę za radą Colernika w zakładke religii i tam mozna samemu wyznaczyc z automatu zakup miosjonarza lub prorka lub czekac...ale tez nic to nie dało...

Są dwie opcje albo stacjonuje w tym mieście unit cywilny albo nie masz religii w tym mieście.

Bobek1971 

Posted: 2012-07-31, 21:40   

z reguły gram na jedno miasto wiec rela musi byc w tym jednym :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum