www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Komentarze do paktów już nie tajnych
Author Message
ScoobyDoo 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 91/77
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-10-08, 21:10   

cule wrote:
Mogłeś dać po prostu linka do paktu :P

linka mogę dać, ostro w nim jest, szacun.

http://civilization.org.p...forum.php?f=469

(dodam ze domel jest tylko dla tego ze przejąl nacje po cule).

cule wrote:
A że na Rihitera byłem chętny już przed ruską propozycją (którą przyjąć i tak byśmy musieli) to pisałem wiele razy.

To prawda, ale kurde jak mówiłeś o tej radzieckiej dziewczynce która wołałą, "tato, tato"
i ze to cie zmiękczyło, to kurde to jednak pic na wodę sie okazuje. :P .
Po prostu miales ochotę go trzepnąć i tyle. :hyhy:
Z twoich postów(wiele dni przed telefonem) to już widać ze masz dosyć rihitera bardziej niż ruskiego, ze ten się nie połapał to sie dziwie....
Postaw piwo autorowi tego posta

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 48/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2012-10-08, 21:16   

Ja już z litości nie przypominam jak bezwzględnie wykorzystałeś dziecko do zdobycia mojego zaufania to się też sam tym nie chwal :P

Riri był zajęty zagarnianiem pod siebie, nie zawracał sobie głowy nastrojami "sojuszników". Przecież jest lwem i lisem, wie jak pociągać za sznureczki ;)

Rihiter 

Mehmed IIImperium Kartagińczyków

Piwa: 134/19
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2012-10-08, 21:50   

Cule, wiem, że wtedy spieprzyłem. Ale spieprzyłem głównie tym, że Ci zaufałem. No poważnie zaufałem. Wyszło ze mnie mimo wszystko brak ogrania w dyplo. Później już takich gaf nie strzelałem i "ufać" przestałem. ;)

Skończ jednak już z tymi głupimi uwagami typu "wie jak pociągać za sznurki" bo jak widać rzeczywiście wie lepiej niż Ty. Grę skończyłem na 2 pozycji, podczas gdy Tobie pękła żyłka i uciekłeś w trakcie. Więc poważnie, naśmiewanie się z tego jak grałem jest trochę głupie i nie piszę tego jako złośliwość tylko tak patrząc na całość z perspektywy czasu.

Dyplo Hymn

ScoobyDoo 

generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-10-08, 22:06   

cule wrote:
Ja już z litości nie przypominam jak bezwzględnie wykorzystałeś dziecko do zdobycia mojego zaufania to się też sam tym nie chwal :P

jasne, moja prawda jest bardziej mojsza niz twojsza, kurde cule, myślisz ze ci uwierzę że dałeś sie nabrać na ten trik? ;) Chcialeś go walnać, i walnąłeś proste, w ciągu 15 sek sie zgodzileś aby walnac niego. Żaden telefon, zadne dzieci nie były potrzebne.

Dochodzę do wniosku ze ten pakt jest lepszy niz, cule rihiter:

http://civilization.org.p...pic.php?t=36047

bombel79 2012-05-12 11:05:12
no dobra panowie, mam plan ktory noze sue powiesc, a prztnajmniej sprawic ze scoobi bwdzie musual sie mocno napracowac... a podczas pracy robi sie bledy...

jestescie zaunteresowani? pytam bo bedzi on wymagal porzucenia wlasnych ambicji...

cule 2012-05-12 11:07:18
Bombi dawaj plan, jak będzie głupi to napiszemy :P

Moją ambicją jest zajechać komuchów. W walce. Jak plan bedzie zakładał pakowanie wszystkiego w kulturę i modlenie ise o zwycięstwo to nie ;) Jeśli chodzi tylko o to, że przez niego nie wygramy, to chyba żaden z nas na to nie liczy więc spoko.

bombel79 2012-05-12 11:23:27
komuchow nie zjedziesz na ich terenie, szczegolnie scoobe, zapomnij o tym... trzeba ich wyciagnac z ich terenu i dowalic... a zeby ich wyciagnac to musza poczuc sie zagrozeni... tzn scoobi. przejrzalem liste rodzajow zwyciestw i wychodzi mi ze mozemy probowac, jedynie probowac, isc w kulture... nie powinno robic tego duze panstwo, bo ono ma stukac wojo do oslony.... pisac dalej?

cos pontim: :D
bombel79 2012-05-17 21:45:40
dajcie znac panowie jak poszlo... trzymam kciuki... u mnie na frocie tez sie ciekawie robi... nowy zulus to kretacz, obludnik i pozer... i to do kwadratu.... :rotfl2:

tutaj Cule mówi, prawd jak to miała być cieżka wojne z rihiterem
"zostawisz mnie z rozwścieczona osą" :P , jaki kit, kurde nawet w niego nie wierzyłeś, a kit jest dobry jak w niego wierzysz :rotfl:
cule 2012-05-31 23:23:42
Z Rihim spoko. Gość nie ma prawie woja, jak mu Cent nie pomoże to będize zjchany do zera. Ale Cent już przezbraja na rifle także pewnie mu pomoże conieco. Jak nie, a Rihi szybko padnie to będę namawiał chłopaków żeby odbić do Centa za 4-5 tur.

cule 

pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2012-10-08, 22:08   

Ja się nie naśmiewam tylko charakteryzuje. Faktem jest, że nasz "sojusz" traktowałeś jako fajny układ, w którym grabisz pod siebie, a nas kierujesz na ruskiego. Pitolenie o ufaniu to wiesz. Nie ufałeś w nas sojusz tylko w to, że dobrze ciągniesz sznureczkami, a to różnica :D

@ Scooby

Na atak namawiać nie trzeba było, ale zaufanie że nie wykręcisz numeru to już trzeba było zdobyć. I tutajw ruch poszły dzieciaki pytające gdzie mama, przysięganie, telefony itd. :P Takie tamwiesz, zdrowe zagrywki na płaszczyźnie gra komputerowa-forum :rotfl:
Last edited by cule on 2012-10-08, 22:12; edited 1 time in total  

Rihiter 

Mehmed IIImperium Kartagińczyków

Piwa: 134/19
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2012-10-08, 22:48   

Układ, że walczycie z ruskim za wszelką cenę to sam proponowałeś i zarzekałeś się, że innego celu nie masz. Nawet w pakcie, który Scooby teraz tutaj dał pisałeś, że tak jest, a "Rihi niech się rozwija bo tylko on może ze Scoobym wygrać". Nie odwodziłem Cię od tego, bo po co.
Militarnie mogłem nie wspierać Was w ogóle, a jednak wspierałem. Cała sprawa z budowaniem floty głównie, a mniej lądowej armii była wynikiem naszego układu. Cóż. Potoczyło się jak się potoczyło. Nauka zawsze kosztuje.

Dyplo Hymn

ScoobyDoo 

Posted: 2012-10-08, 22:55   

Cule, wiemy jak było (tzn ja wiem, ty udajesz ), ok EOT.

tu jest ciekawy pakt
http://civilization.org.p...pic.php?t=36038
(cule, peter)

na początek ciapek jarek
cule 2012-02-24 20:44:44
Hehe, fajnie by było jakbyś miał rację, jeśli chodzi o to cos na forum nasmarowałes na Jarka :) Niestety jest wręcz przeciwnie. Przylazła men** i nacięła tyle woja, że do poprzedniej tury był drugi po Tobie i dalej robi-wykres mu leci co turę w górę. Jak je spożytkuje to inna sprawa, ale
Deb to liczył na swoją kulawą dyplomację i woja nie robił, taką wersję preferowałem, bo w manewrowaniu też chyba asem nie jest, a teraz to nie ma mowy o jakimś zaskoczeniu. :P

Teraz zawiłość w dyplomacji kule, naprawdę kule szacun, podoba mi sie.

Teraz co do dalszych ruchów. Ja mam swój interes w tym co się dzieje, bo dzięki temu Czajmen nie pomoże Arabowi (a jego woja już tam szły), a za to Inek pomoże mi z Arabem (pomoc może się przydać, bo Rihi chciał na krzywy ryj miasteczka Arab dostać i jak go spławiłem to się zgłosił do Araba żeby mu pomóc). Niegłupio by było przywalić w Inka, tylko że on będzie chciał pakt zaraz podpisać, bez tego pewnie zawróci z Francji i zacznie się kręcić wokół mnie żeby mi te tereny Araba wyrwać. To mi utrudni, a w kwestii Scoobyego wiele nie zmieni, bo Francja nie ma woja praktycznie i Scooby bez inka też go chapnie. Nie oszukujmy się, Ty miałbyś minimum 10 tur żeby tam dojść, a za 10 tur Francji nie będzie.

kolejna analiza cule (oczywiście w 100% zgodna z prawda),
cule 2012-03-07 23:47:32
Spokojnie Peter, o jakim sojuszniku mówimy? Francja to żaden sojusznik, on był cały czas sojusznikiem Inków i nie byłoby opcji żeby zdradził(próbowałem i jak i Skubi). To samo było z Arabem. On jest mega uczciwy i słowny i stałby za Inkiem do końca. Także tym układem rozbieram dwóch sojuszników Jarka, inaczej tego by nie dało zrobić, a z 11 miastami to mógłbym patrzeć tylko jak inni odlatują...no chyba, że miałem próbować na Leszku albo Japonii się wzbogacić...to bym dopiero ugrał miast ;)

plan jak wydymac "sojusznika" - ZSRR, oj brenus, ty żmijo. DObrze ze nie wypalił :P
Potem sie dziwisz ze do ciebie słodkio pierdziałem? Za taki numer? czego oczekiwałeś?

Skubi odpuści. Pisze mi że się obawia HRE. Jak HRE dotnie (a dotnie, bo mi pisał) i nie pozostawi złudzeń ZSRR (a nie pozostawi, bo mi Skubi pisał, że nie chce z nim Barteq gadać) to Skubi nie bedzie miał innej opcji. Cofnie się Francja zostanie niemal nietknięta. Jakieś tam straty, wiadomo, kara za głupotę i niecięcie woja. No i rekompensata dla Brennusa za to że musi Francji błędy naprawiać.

Jeśli tylko Jarek wlezie w pułapkę i White z Czajmenem będą się słuchać (w sensie ruchów wojsk/miast/worków) To będzie Jarek rozebrany, a Skubi zostanie bez zdobyczy.

A teraz pochwała od petera, (prawdziwa bo pisał do cule)

cule 2012-03-16 21:56:21
A u Was jak? Ładnie Scooby pocisnął z tym złotym :D
Peter 2012-03-17 09:50:48
Scubi na złotym z tego artysty za muzę, dobrze to rozgrywa - pierwszy doskoczy do macków a zwłaszcza rycerzy i wszyscy mamy kłopot...

Kurde bo z tym GA, to ryzyko, jak wyjdzie (tzn miliatry traditioj, liberka) to super, jak nie to dupa zbita i warzwko :zalamany:

Peter 2012-03-20 16:19:12
A powazniej to wielka szkoda że nie masz Apostolskiego, chyba trzeba będzie pomyslec o przejęciu albo przynajmniej o zjaraniu, bo nawet nie chcą misjonarzy podsyłać.

Mowilem CUle, buduj palac, a nie rycki :P

Peter 2012-03-28 08:59:29
Chyba że Scubi tak sie spala ta grą, że naprawdę chce mi popalić sieci, czy 3 porty, które ledwo co założyłem.
I co później, zaproponuje mi pokój czy jak?

Hmm, a może on po prostu nie wie jak działa niezadowolenie wojene?

Czas na kolejny pakt....
Cule
"Napisałem do Scoobyego żeby myślał raczej o osłabieniu największego na mapie Bodka niż wzmacnianiu go, zobaczymy co powie. Ale coś czuję, że on ma lekką obsesję na pkt Japonii :D "
Niestety, była obsesja, było się zresetować.

ScoobyDoo 

Posted: 2012-10-08, 23:17   

Panowie teraz sie wkurzylem,
Jak Jarek wylecial, to przyszedł larry, ten WCALE nie zmienił polityki :)

Nazwa paktu: Bić Ruska!

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: cule
Barteq
domel(dodany aby mogl poczytać)
Lary33
Peter

Quote:
cule 2012-05-11 00:59:13
Ok Panowie, tutaj mamy pakt z nowym członkiem antykomuchowego przymierza. Info dla LArego-robi się mniej fajnie, Scooby zebrał na tyle woja, że ciężko będzie się nam przebić. Może jutro popełni jakiś błąd, możemy go też szachować, a w tym czasie robić na innych granicach dym. Szczegóły opiszemy jutro, bo pora spać, ale chciałem żeby już był temat zapoczątkowany.

Mowi samo za siebie,...

dalej Larry podjerzewa ze inkowie to marionetka....
Quote:
Lary33 2012-05-12 11:56:14
o i co zero screenów. Wiem ze oamwiacie to w innym pakcie wszystko ale ja nei wiem co robic

wujek peter ostrzegał....
Quote:
Na pewno nie wchodź do Scubiego, bo Ci całe wojo odparuje w turę.

teraz Cule do krystalicznego larrego:
Quote:
Musisz być maksymalnie przekonywujący w kwestii tego, ze Ty się nie chcesz mieszać i nie puszczasz go, bo Ci zagroziłem. Żeby miał jeszcze cień nadziei, że nie będziesz przeciw niemu. Wtedy nie powinien zaatakować żeby się tej szansy nie pozbawić. A do Korei będzie musiał lecieć naokoło i masa tur dla nas na plus. Też wszystkim nie może lecieć, bo pod jego granicą nadal jest jakieś 80 rycków.

dalej:

Dalej opis jak faustowi rozwalili 30 jednostek, zwyciestwo bez dwóch zdań.
Quote:

Tak się sprawy mają. Lary, proponujemy żebyś zajął to miasto Korei co masz pod granicą. Obejmiesz kuku i kraba więc miasto będzie całkiem klawe. Scooby teraz będzie ostro bronił Seulu więc nie ma opcji na jakąś agresję z jego strony. Wytłumaczysz, że myślałeś że już po fauście i chciałeś sobie to miasto co Ci się wcina kulturą zatrzymać...czy coś. ;)

WIec LArry nie ****** MI wiecej, ze to był przypadek, : :rotfl:
Quote:

cule 2012-05-17 23:43:27
No ale przecież koreaniec już stracił armie :P Zostały mu tylkokatapy-nie ma czym dobijać. Do Ciebie katapami ma kawał drogi, a teraz będzie bronił Seul wiec teraz jest dobry czas na wbitkę. Mogłbyś się ustawić dziś i jutro, a po jutrze wjazd, będziesz akurat miał inżynierię więc możęsz stanąć tak że nie będzie widział. Screeny jutro po spaleniu Pyong yang wrzucimy.

Quote:

Lary33 2012-05-17 23:48:35
no ladnie tak mnie szpiegowac, armia idzie w tamtym kierunku wiec spoko zaatakuje

Quote:
ary33 2012-05-18 10:30:46
bo wygoniłem koreanca i nagle w to iejsce pojawił sie on

Quote:

Lary33 2012-05-19 00:01:34
No i zrąbałem , ne zauważyłem ze mam open borders z koreą i wlazłem mu na OB. no nic jutro atak. dodatkowo jutro wypowiadam wojne ZSRR, dajcie zcreeny co tam sie dzieje u wAs

peter opisal jak było
Quote:
Peter 2012-05-20 16:52:24
Czy ja dobrze rozumiem Lary, że tak szedłeś na pozycje wyjściowe do ataku, że wystawiłeś armię i Ci ja wybili?

Konkretnie chciałeś zaatakować Koreańczyka, ale miałeś OB i wszedłeś do niego na końcówce ruchu, tak że nie dałeś rady po drogach odskoczyć w głąb swego terenu i na ziemi koreańskiej wybił Cie ruski?

WIec jak larry, Pakt inkowie -ZSRR to byl pakt hańby czy nie?
Bo ja się ma pewne wątpliwości

ScoobyDoo 

Posted: 2012-10-08, 23:29   

ostatni na dzis:
Peter Barteq:
Peter sie pyta czy mam kontakt
Quote:

Barteq 2012-01-18 14:23:52
Hej

Niestety nie. Ma jedynie dość blisko 1 miasto, które na sępa (podobnie, jak te worki) ukradł Francji, podczas wojny z Anglią (ale to już jest za granicą Francuzką).

Jedynym naszym wspólnym sąsiadem są Indie.

Quote:

Peter 2012-01-18 19:55:35
O kradziej skubany... a do tego recydywista :)

Peter 2012-02-18 22:20:10

Quote:
Moja polityka skupia się w zasadzie na byciu w opozycji do komuchów - przez te dwa śmieszne worki :)
No ale jak nie pomszczę zniewagi, to wyjdzie że mięknę z wiekiem :D

cule 

Posted: 2012-10-08, 23:52   

ScoobyDoo wrote:
plan jak wydymac "sojusznika" - ZSRR, oj brenus, ty żmijo. DObrze ze nie wypalił
Potem sie dziwisz ze do ciebie słodkio pierdziałem? Za taki numer? czego oczekiwałeś?

Scooby, Ty nigdy nie byłeś moim sojusznikiem. Dobrze wiedziałem, że "słodko pierdzisz" jak to nazywasz, do każdego i nie traktowałem Ciebie jako osoby godnej zaufania. Brałem pod uwagę zaskoczenie wszystkich i dopięcie sojuszu ruski-Japonia-Indie, ale zanim się to udało zacząłeś mi robić koło du*y i temat upadł.

Tak generalnie to mi sie wydaje czy czytasz wszystkie pakty? :D Masz zdrowie...

ScoobyDoo 

Posted: 2012-10-09, 00:13   

cule wrote:
nie cule, tylko te najbardziej ciekawe, te z brenusem w roli głównej, potem może kartagina.
cule wrote:
Brałem pod uwagę zaskoczenie wszystkich i dopięcie sojuszu ruski-Japonia-Indie, ale zanim się to udało zacząłeś mi robić koło du*y i temat upadł.

Wiesz cule, albo jesteś pijany, albo czegoś nie czaje. Moze nie pisałeś na tajnych...

NIGDZIE nie piszesz o czymś takim. Jak szedłeś na Fracnje i Arabie to plan był dymania ruskiego, ju ztgedy
Sorry cule, ja ci ufalem, i byłem fair, ty wydamales mnie, było cieżko, chociaż więcej wydawało mi sie niż to miało poparcia w faktach. bo HRE nawet nie planowalo mnie zaatakować.....
Sorry cule, za tą zdradę( tak swiat dla ruskiego byl biały lub czarny, byłeś czarny ).

To jeszcz mi napisz, ze "grabiłem pod siebie", albo ze coś zrobiłęm nie tak jak uzgodniłem.
Bez mojej pomocy to byś uja zrobił arabowi, NIC ZERO.
Wiedziałęś o tym i ja także.
Wystawiłeś mnie, sie dziwisz ze je ci KITE wbiłem?

cheos 

Nieznany

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-10-09, 01:43   

Po co temat "Pakty już nie (f)tajne » Pakt "Admin France" (cheos)" jest zamknięty ?
Nawet za opis nie mogłem podziękować :/

cule 

Posted: 2012-10-09, 08:41   

ScoobyDoo wrote:
cule wrote:
nie cule, tylko te najbardziej ciekawe, te z brenusem w roli głównej

Czuję się wyróżniony :D .

Co do reszty-nie pisałem nigdzie, bo niby komu? Podpytywałem Was obu i wychodziło, że "jak ten drugi odpuści to ja też" więc plan byłby realny.

Nie wydymałem tylko rozegrałem po swojemu ;) Nic na tym nie traciłeś, a słonie przypominam Ci Ty podsyłałeś Jarkowi więc to był jakby Twój obowiązek żeby je pomóc unieszkodliwić :D

Że wbiłeś nożyk to mnie akurat nie zaskoczyło. Trochę mnie metody hmmm zaciekawiły, ale to już wałkowalismy.

Lary33 

HammurabiImperium Świętego Cesarstwa Rzymskiego

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/29
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2012-10-10, 10:24   

Scoobi sam pisałes ze a paktach się ściemnia to skad wiesz , ze gdziekolwiek pisąłem prawde czy z Toba cz y z kimkolwiek innym . Skad to wiesz? Nie wiesz. Nawet ja teraz nei wiem :D

ScoobyDoo 

Posted: 2012-10-10, 10:34   

Quote:
Scoobi sam pisałes ze a paktach się ściemnia to skad wiesz

ja tak nie pisałem...., jak pisałem to cytowałem

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum