www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Bizancjum - Kolektyw" (haram)
Author Message
wnuczus 

GilgameszImperium Chińskie

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 22:07   Pakt "Bizancjum - Kolektyw" (haram)

Pakt numer 2353, założony 2011-12-13 08:17:34 przez haram (Fryderyka / Korea)

Nazwa paktu: Bizancjum - Kolektyw

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: haram
didi
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 22:07   

haram 2011-12-13 08:19:36
שלום השכן
אני מקווה כי מערכת היחסים שלנו תהיה חיובית
אני מציע לאבטח את הגבול, אנחנו יכולים לחפש בעיות במקום אחר

didi 2011-12-13 13:03:30
nic nie rozumiem...

didi 2011-12-13 13:07:34
No ale moze Ty zrozumiesz Wielkiego Chana wiec pisze co następuje: wielki Chan szykuje sie do Wielkiej Wojny na południu, która to okryje go Wielką Chwałą!
...jak widzisz wszystko jest tu wielkie, ot taka gigantomania ;)
W związku z powyzszym Chan nie chce kłopotów na zachodzie, jako dowód ofiarowuje Wan ziemie na wschod od Was obfitujece w ryż, oraz wody obfitujące w kraby.
Kolektywnie możemy więcej!

haram 2011-12-14 08:41:13
למרבה הצער אנחנו לא מבינים את השפה שלך
אבל חיוך בידיעה היא כאל סימן טוב :)

didi 2011-12-14 09:28:24
...aaa, trzeba tak było od razu, niech tak będzie, Chan wyraża swoją zgode :)

didi 2011-12-14 09:39:59
...choc z drugiej strony...musze to jeszcze przanalizowac inwestujac cała nauke w zatrudnienie dodatkowych filologów i szyfrantów :/

didi 2011-12-16 13:52:28
.......jesteście jacyś...dziwni :|

didi 2011-12-16 15:01:14
...hm...Wy na pewno nie chcieć dary jak krab i ryż?
...kraby być mniam, mniam, ryż być mniam, mniam :)
...Wy przestać jeść skała i pisaek :)

... :|

haram 2011-12-16 23:50:25
:zdziwko: אני לא מבין
אבל חיוך בידיעה היא כאל סימן טוב :)

didi 2011-12-20 00:16:48
...:|

didi 2011-12-20 00:18:00
:|

haram 2011-12-22 13:28:17
Powoli uczymy się waszej mowy :) Jak postępy na froncie?

didi 2011-12-22 14:32:10
:D

...masz tam wojownika w okolicach, proponuje sie przyłączyc do nas i monitorowac sytuacje bezposrednio ;)

...zrozumieli? :|

...no nic sprobujemy...

Ghandi prawdopodobnie obroni miedź, ale po za tym ma zniszczone usprawnienia i katastrofalne połozenie strategiczne - chodzi głownie o stolice i miasto na wchodzie. Miasto na wschodzi padnie szybko, a potem spokojnie wyczekamy moment na zakonczenie akcji jednoczesnie blokując go w kluczowych miejscach, aby nie odrzyl. Wszystko wydaje sie byc pod kontrola, nikt z naszej trojki nie chce podejmowac zbędnego ryzyka. Ale zgodnie z obietnica wielka wojna na poludniu wybuchla i trwa ;)

Tymczasem podtrzymujemy nasza wczesnijsza ofertę: propozycja zalozenia przez Was miasta na przy krabach obejmujacego jednoczesnie ryz po skoku kultury. Poludnie gdzie kadzidlo i cukier natomiast niech będzie bizantyjskie. Uważamy, ze tego typu podział to chojośc z naszej strony :)

... :|

didi 2011-12-22 15:28:23
Acha, jesli chcesz możemy podpisac jawny pakt o niagresji, to niwątpliwie zblizy nasza narody.
Tylko musiałbys podpisać takze z Wilhelmem, nie chce wprowadzac fermentu do antybomblowej koalicji :)

...oczywiscie wiem, ze Bombel juz 5 razy sprzedał Ci całe moje panstwo, ale nawet gdybyś mnie zaatakował i tak nie zmieni to jego połozenia, no moze dłużej byłby w agonii, gdybym walczył na dwa fronty. Tamta wojna musi dojśc do końca, do jego kresu, nie ma innej opcji.

:|

haram 2011-12-22 18:04:05
Dzięki za info. Faktycznie Bombel ostro namawia, ostatnio proponował Twoją stolicę ;) Podział terenu mi pasuje. Co prawda nie wspomniałeś nic o słoniach, ale faktycznie są bliżej Ciebie, więc oki.

Co do paktu, to chętnie podpiszę, ale nie chciałbym uzależniać tego od innych osób. Ze Scoobym jestem dosyć daleko, więc nie zamierzam się mieszać w waszą wojnę, ale paktu jeszcze nie podpisuję, bo terenu nie obgadaliśmy. A tak wogóle, to ze Scoobym jakiś większy sojusz planujesz, czy to tylko taktyczna współpraca?

didi 2011-12-22 18:22:23
Słonie sa naprawdę blisko mnie i naprawde daleko od Ciebie :)
Jeżeli masz jakies zastrzezenia co do podziału terenu to słucham, przypominam, zakladasz miasto przy krabach obejmujace dodatkowo ryż, ja lokuje sie dośc daleko od Cibie na poludniu.
Ze Scoobim wszystko zalezy jak sprawy beda wygladac po wojnie Z Bomblem, na razie on nas cementuje razem i przede wszystkim zalezy mi, aby on w tej wojnie uczestniczyl.
Jak podpisze jawny z Toba, a Ty nie będziesz chcial z nim to pomysli, ze mamy sojusz i jescze zacznie knuc z Bomblem, na to sobie nie pozwole, pisalem unicestwienie Bombla to moj priorytet.
Ale stanowczo pakt o nieagresji chcialbym podpisać. Po wojnie czas na stawianie miast i rozwój, a poki co zaczynam scinke ludkow i lasów - wszystko na wojsko i nie bede zachwycony jak cały czas bedę musial u Ciebie przy granicy trzymac polowe kontyngentu ;)

haram 2011-12-22 18:50:25
Jak mówiłem, generalnie podział terenu mi pasuje. Chciałbym tylko minimalną korektę - moje miasto kratkę nad ryżem, wtedy obejmę od razu oba surowce. Proponuję też uzgadniać nakłady na kulturę w miastach granicznych, aby się nie przepychać w przyszłości.

Co do Scoobiego - pogadam z nim i dam znać co i jak.

didi 2011-12-22 18:56:48
Jak postawisz tam gdzie sugerujesz, to będzie to 2 pola od mojego miasta i prawie na jego linii. Z kultura trzeba bedzie wtedy bardzo uwazać, ale to nie moja stolica więc powinnismy to kontrolować. To jednak byłoby juz duże ustępstwo z mojej strony, ktore pragnąłbym powetowac sobie na poludniu, prosze wiec o szybka deklaracje za to ustępstwo w sprawie jawnego o nieagresji :)

haram 2011-12-22 19:06:47
Didi, rozumiem Twoją sytuację. Jak już mówiłem, z Tobą mogę podpisać nawet za chwilę. Ale ze Scoobym muszę się jeszcze dogadać co do terenu. Nie wymagaj ode mnie podpisywania paktu zanim nie uzgodnię z nim podstawowych rzeczy.

didi 2011-12-22 19:12:32
:D Az tak Cie nie ponaglam, nie w tym rzecz ;)
To zwyczajna zacheta do napisania teraz do Scoobiego odnosnie negocjacji terytorialnych, a nie przykladowo odkladania tego powiedzmy na... gwiazdkę ;)

To wszystko :)

haram 2011-12-22 19:15:49
Ale gwiazdka jest dobrym terminem, aby przemówić ludzkim głosem :rotfl:

didi 2011-12-22 19:41:47
Cholera ;)

didi 2011-12-23 09:45:13
Wili mi napisał, że jednak wspólny jezyk znaleźliscie, barbarzyncy ;)
To proszę abys załozyl wątek w paktech jawnym odnosnie nieagresji i sam wpisal liczbe tur jaką uważasz, 30?, 50? do okreslonej tury?
Mi kazda opcja pasuje, po prostu chce pokoju, aby skonczyć wojne i w koncu sie normalnie porozwijać :)

didi 2011-12-23 10:57:12
Prosiłbym takze mimo wszystko, aby twój wojownik wstrzymał na chwile marsz na wschód i nie płoszył mi workerów. Za trzy tury droga wolna i mozesz przejśc przesmykiem miedzy mna a Bomblem poznawac nowe nacje jesli masz ochote.

haram 2011-12-23 10:57:57
Tak, choć łatwo nie było. Dokładnie między nami była ładna miejscóweczka, ale już poszedłem trochę na ustępstwa na rzecz przyszłej współpracy.

Co do paktu, to 50 tur mi pasuje, czyli jakoś do 65.

haram 2011-12-23 10:59:12
Ok.

didi 2011-12-23 11:00:00
Ok, to wstawiam wątek . Na pakt o nieagresji do 65 tury włącznie :)

didi 2011-12-23 11:03:03
Z Wilhelmem rozumiem tez na podobna ilośc podpiszesz jak sie zgodzi?
Jesli tak, to skladaj swoją kontrasygnate w stosownym wątku :)

haram 2011-12-23 11:06:24
Z Willym na razie się umówiliśmy na tajną umowę o nieagresji. Co do długości, to jeszcze dogadamy szczegóły, ale wystarczy abyście zjechali Bombla.

didi 2011-12-23 11:12:13
Ok, to nie podpisuj paktu póki sie z Wilim nie dogadasz, odnosnie jawnego bo sie wkurzy :)

haram 2011-12-23 11:14:34
Hmm... trochę niepokoi mnie to, że tak dokadnie wszystko uzgadniacie.

didi 2011-12-23 11:22:19
A bo mamy wspólny pakt gdzie uzgadniamy kazdy detal nie ma czego ukrywc .Bombel wiesz jak gra. Szczuje kazdego na wszystkich. Musimy wszystko uzgadniac bo jedno nieporozumienie miedzy nami i zaraz bedzie wojna Bizancjum ZSSR. Juz mało co do tego nie doszło.
Do paktu Cie jednak przeciez nie zmuszam.
Podtrzymuje co pisałem. Priorytetem jest dla mnie Bombel a do tego spójnośc antybomblowej koalicji.

haram 2011-12-23 12:04:16
Ok.

haram 2011-12-23 14:53:06
Didi, dałem trochę ciała. Jakoś zupełnie się nie spodziewałem, że już na tej dżungli będziesz miał worki i podszedłem jeszcze 1 kratkę, a potem chciałem czekać. Ale to nie ma znaczenia, bo dziś zrobisz drogę, a jutro poczekam aż się pierwszy zalogujesz i zabierzesz worki (nie zakładam, abyś już umiał dżunglę karczować ;) ).

Pakt podpisany.

didi 2011-12-23 15:34:02
Ok, trzymam za słowo, choć z przyzwyczajenia przykryje wojownikiem ;)
Dogadałem sie z bomblem, ze jutro zrobimy wcześnie tury więc długo nie będziesz musiał czekać.

Kultura nie skoczy więc za pare tur sokojnie zapraszam na drugą strone.

didi 2011-12-26 22:48:38
Twój wojownik ma wolną droge na drugą stronę, na razie ja nie potrzebuje tam drogi, ale ostrzegam, tam lew smiga co zezarł juz niejendnego woja, powodzenia :)

haram 2011-12-27 15:55:33
Ok, dzięki :)

Bombel jest niesamowity w tym mieszaniu. Słyszałem ostatnio historię, że Scooby z geo się zgadali, aby cię zjechać, jak stracisz armię na Bomblu. I pewnie bym temat olał jak wcześniejsze, ale pamiętam taką sytuację z Misia. Jak ci się chce, to pogrzeb trochę w tajnych Misia, albo zapytaj Siewiego, jak to razem ze Scoobym mieli iść na domela.

didi 2011-12-27 20:22:53
Tylko, że mapa jest taka, ze tylko bombel by na ty skorzystał. Ja nie granicze ze scoobim, to juz sam widzisz, a geo to porzadny gośc i jest ode mnie juz baaardzo daleko. Mapa jest taka, ze nam trzem po prostu opłaca sie bombla zjechać, kazdy inny układ jest zwycięzki jedynie dla bombla.

Ale dzieki za info, ukłony :)

didi 2011-12-28 09:30:57
Poczytałem trche...Scoobi to rzeczywiscie niezły herbatnik...a ja mam dostać stolice Bombla...
Nie wiem. W obecnym układzie te pustynie z cukrem co ją przeszedłeś, to Bombel rozgrywał miedzy nami szczując na siebie, ale tereny kiepskie i wojna mało prwdopodobna, jednak jak zjedziemy bombla to bedziemy graniczyc az za bardzo. Teraz robie wszystko, aby Scoobi walczł z Bomblem bo juz kilka razy chciał brac z nim pokój bojąc sie ze utkniemy, stad te scisłe moje ustalenia z nim, a teraz patrze, ze w końcu nie podpisaliscie zdnego jawnego, a on sie nie skarży...
...hm... :)

haram 2011-12-28 10:16:13
To widziałeś? Zwłaszcza 2011-09-08 jest interesujący.
http://civilization.org.p...pic.php?t=32342

Co do paktu ze Scoobym... mialem już okazję kilka razy pograć z nim (nawet trochę współpracowaliśmy w Misiu) i wiem na co go stać. Nawet jakbym podpisał jawny, to wiem, że i tak bym trzymał wojo od tamtej strony, więc naprawdę po co mi to? Wolę więc na razie nie rzucać się w oczy i nie ułatwiać komunikacji moim sąsiadom.

didi 2011-12-28 10:31:05
geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-08 20:23:02
Scooby to szuja nie wiem czy w ogóle warto z nim gadać.
A jeśli już to kłamać.

...ups :)
Na razie na wyjexdzi jestem i mam mało czasu, ale potem doczytam, lektura pouczająca.
Póki co jednak ptrzebuje scoobiego. Stolica bombla to dla mnie byc albo nie byc. Jeżeli dojdzie do szturmu to atakuje ze scoobim naprzemiennie więc armii nie strace, dodatkowo zachowam miasta z rozsądna populacja jakby nagła scinka była potrzebna.
W każdym razie dzieki za przestrogi :)

haram 2012-01-01 17:39:53
Jak tam wojna, będziecie szturmować? Bombel mi pisze o jakichś rozłamach...

Jesteś może zainteresowany jakąś dłuższą współpracą? Dobrze jest mieć jedną granicę bezpieczną w perspektywie dłuższej niż czas obowiązywania paktu.

didi 2012-01-01 18:00:36
Sprawa powinna sie wyjasnic w ciagu najblizysz tur. Bombel ma pierwsza armie świata, ja drugą. Ja jestem za rozwiązaniem siłowym, Wili reprezentuje frakcje gołębią ;) Geo cos posrodku, tyle, że on nie ma " srodków" :)
Słowem, jezeli sprawy nie pójda w najbliższym czasie po mojej mysli to będę wyjatkowo chętny na dłuuugo terminową współpracę rozczarowany południową kampanią :|

I sorry za pky szpiegowskie, ale troche nie miałem w kogo, a na Bombla mialem nadzieje, ze juz nie ma sensu, a teraz zobaczymy :)

didi 2012-01-01 23:46:35
Ustalone. Nie ma rozłamu, a ja odstępuje od nacisku na szturm, weźmiemy go głodem ;)

Jak to sie skonczy bede potrzebował dłuuuugiego spokoju, wiec jestem gotowy na bliższa współprace w celu kultywowania pokoju. I zdejme z Ciebie pkt szpiegowskie. W koncu jak pokój, to pokój, dam na Bombla :)

didi 2012-01-02 21:59:46
Wczoraj bylo ustalone tak i dzis jest siak, Bombel oddal mi miejsce przy cukrze i jakos sie niestety dogadalismy wszyscy...
Cóż mamy pakt o nieagresji także spokoju życzę, ja sie biore za dostawianie miast :)
Acha jeden pkt na ciebie zostawiłem bo nie mam na kogo, zaraz kazdy sie obraża, więc rozkladam po jednym na każdego ;)

haram 2012-01-03 12:36:33
Didi, nie miałem nic przeciwko Twoim punktom dopóki zbierałeś do demo, bo to wręcz zwiększa obustronne bezpieczeństwo. Ale przeznaczania dalej już sobie nie życzę.

Zastanów się - jaką masz granicę z Rudim? Jakbym miał obstawiać, to bym powiedział, że Rudi kategorycznie nie zgadza się na żadne punkty szpiegowskie. Mam rację? Tylko, że posiadanie jego demo jest ABSOLUTNIE kluczowe dla Twojego bezpieczeństwa. Na razie Rudi idzie w cudaki (zapewne część zbuduje na kasę po przeliczniku 2,5 monety za młotek). Potem będzie się zbroił tak, że nie da się tego w demo przegapić. Ale do tego trzeba mieć demo.

didi 2012-01-03 12:58:53
Mamy pakt o nieagresji, a skoro punkt na ture uważasz za działanie agresywne to go zdejme, pozostaje mi dawac na admina :)
Rudi obudził sie jak nazbieralem na niego 30, fakt faktem sie nieźle wkurzył ;)
Ja paktów jawnych nie łamie, prewencyjnie ani Ciebie, ani Rudiego nie zaatakuje to tak swoja drogą.
Porozwijam sie a potem zobaczymy jak sie sprawy będą układać.
Choc w obecnych okolicznosciach bardziej na pewno obawiam sie Rudiego niz Cibie, co do tego co o nim napisałes wszystko niestety prawda :)
Poki co od 50 tury mam nadzieje poznac jego sasiadów i ktos musi miec jego demo, mam nadzieje ;)
Ja tymczasem przelicytowalem na Bomblu i musze swoje odpokutować ;)
A kiedy stawiasz miasto mniej więcej między nami. Będzie tam ciasno, ale ja dłuższy czas nie musze tam pomnika stawiać więc luz myślę.

haram 2012-01-03 13:55:01
To super, że nie musisz momumentu stawiać teraz, bo bardziej mi pasuje obsadzić inne miejsca w pierwszej kolejności.

Wracając do Rudiego - słusznie, że się go obawiasz bardziej ode mnie. Tylko, że wzięcie demo (mimo sprzeciwu) moim zdaniem wcale nie zwiększa szansy na atak z jego strony. Nie chcę się tu bawić w Wujka-Dobra-Rada, ale moim zdaniem KAŻDY z jego obecnych sąsiadów jest do odstrzału. Kwestia tylko na jakim etapie gry. Mając demo jesteś po prostu trudniejszym celem.

Oczywiście to wszystko piszę z zakładając, że Rudi w podobny sposób podejdzie do tej gry co do D6 (chodzi mi o cele, ambicję - nie o taktykę bo już widać, że ta jest inna). Ale raczej nie ma powodu aby sądzić, że D7 ma zamiar sobie odpuścić. Więc zgadzając się na jego warunki co najwyżej odraczasz to, co nieuniknione :|

Może będę miał możliwość Ci pomóc w kwestii Bombla za jakiś czas, ale to jeszcze zobaczymy za kilkanaście turek.

didi 2012-01-03 14:46:27
Masz pełną racje, ale zdecydowalem sie iść na ustępstwa Rudiemu, bo z chłopakami ugadałem dopiero co, że nie bierzemy pokoju z Bomblem, a tu teraz taki klops :)
Dlatego nie wykluczam wzięcia jego demo, ale te 20 pare tur mogę poczekać aż pogadam z jego sąsiadami, na razie tak kalkuluje. Obecnie do Rudiego mam bardzo daleko, nasze granice dzieli 6 pól, a postawie tak miasta, aby mnie konnicą nie pojechał w 1 ture jak coś.
Po za tym widze koło nas chyba wyspe miasto barbów z boberkami, latwo będzie sie o to z Rudim pożreć i tu nie mam zamiaru ustępować ;)
A jakbys miał cos odnośnie Bombla to dawaj.
Moja gra jest prosta jak budowa cepa, kto mi pomaga może liczyć na moją lojalność i pomoc nawet w najcięższych chwilach :)

haram 2012-01-03 18:53:30
Ja nie mam ochoty graniczyć z Bomblem ani Rudim, więc jestem żywo zainteresowany tym, abyś miał się dobrze :)
Napiszę, co mi chodzi po głowie w sprawie Bombla, ale proszę o deklarację, że to co tu piszemy pozostanie między nami.

didi 2012-01-03 19:14:54
Deklaruje z ochotą w końcu to w moim interesie i to bardzo :)
Nie wiem jak na Wiliego, ale na Geo jak cos można spokojnie liczyć.

didi 2012-01-03 19:19:13
Jakby to "coś" wypaliło, to nasza granica będzie jak beton ;)
A mając bombla stolicę i sprzymierzonego Geo na plecach powinienem być dobrą tamą dla Rudiego :)

wnuczus 

Posted: 2012-10-03, 22:07   

haram 2012-01-03 23:25:35
Mi powinno też wpaść trochę kasy za nieskończone cudaki, więc popędzę do hwachy. Bombel zostanie trochę w tyle, więc spokojnie go wyprzedzę do konstrukcji. Wtedy mogę Cię wesprzeć hwachami i da się go zjechać. Jest nawet jeszcze lepsza możliwość - mogę zaaranżować mój wspólny atak z Bomblem na Ciebie. Wtedy wybijemy go w Twojej kulturze - pełne zaskoczenie i dla Ciebie ze 2 generały, bo jesteś IMP. Dlaczego Bombel może się na to złapać? Ponieważ ja w zasadzie nie mam interesu, aby atakować jego. Ale ja patrzę w dłuższej perspektywie i wolę mieć w Tobie sojusznika. Teoretycznie dla mnie atak na Bombla jest bezsensowny i to jest szansa! Co więcej, nasz pakt się kończy mniej więcej w czasie, w którym powinienem mieć hwache, więc jest to idealna wymówka, aby wtedy zorganizować pułapkę. Nie wiem, czy to zadziała, ale wędkę już dyskretnie zarzucam, ,więc nie bądź zdziwiony jak Bombel wyskoczy z jakimiś rewelacjami.

Oczywiście ja też chciałbym coś z tego mieć. Chciałbym abyś mi pomógł, jeśli doszłoby do mojej wojny ze Scoobym, bo tego nie mogę wykluczyć. Scooby jest bardzo mocnym graczem i ma świetnego leadera. Będzie bardzo groźny jak mu się da czas na rozwój.

Didi, na ten moment obiecać jeszcze nic nie mogę, bo mam jeszcze jeden trudny front i wiele się może wydarzyć, ale na coś trzeba stawiać. Co do geo, to możemy pogadać o jakiejś współpracy we 3, bo też miałem z nim dobre relacje Misiu, więc jakoś byśmy się dogadali.

didi 2012-01-04 10:19:16
Jak bralismy z Bomblem pokój to ostrzegalismy i umowiliśmy sie, ze atak na jednego z nas to będzie z miejsca odwet reszty, więc na razie nie sądze, aby Bombel mnie atakował, w każdym razie nie wczesniej niz Geo i Wili uwikłają sie w jakieś wojny. Pomysł dobry, ale moze byc na określonym etapie trudny do przeforsowania.
Druga sprawa to Wili. Jeżeli on sie wykręci z wojny z Bomblem to wszystko co piszesz jest ok. Jeżeli jednak jak dojdzie do katap i wtedy reaktywuje atak na Bombla, przed Tobą i mi sie trafi stolica, a on będzie chciał współpracować, to jakis kredyt zaufania musi za to dostać, więc wtedy mogłbym mieć z Tobą pakt defensywny na wypadek ataku jego na któregoś z nas. Co Ty na to?

To, to o czym pisalem wcześniej. Jak ktos mi pomaga w jakis sposób ciężko jest mi go wykolegować tak po prostu potem. Dla mnie obecnie juz dużo znaczy, że jak będzie ewentualna zadyma znowu z Bomblem to mogę liczyć na spokojne granice z Kolektywem. A jakbyś miał realny udział w podbiciu Bombla to moje uznanie proporcjonalnie rośnie :)

Na razie podpisze prawdopodobnie pakt o nieagresji z Bomblem, bo wszyscy w ramach zawierania pokoju sie na to zgodziliśmy. I...niestety będzie to pierwszy pakt, ktory potencjalnie złamię. Ta gra jest brutalna i widze, ze nie mam jak cos wyboru :|

haram 2012-01-04 11:03:24
To na razie tylko luźna koncepcja, bo do hwachy jeszcze wiele się może wydarzyć. Co do Willego, to Twoja propozycja jest sensowna.

haram 2012-01-05 14:50:08
Didi, będziesz miał jakoś za chwilę pismo? Możnaby drogę pociągnąć, aby szlaki międzynarodowe wskoczyły.

didi 2012-01-05 14:54:22
Masz moje demo, ta chwila potrwa u mnie jeszcze z 1214 tur :)
Ale jak zrobisz do połowy, ja zrobie drugą połówke, pytanie tylko kiedy, bo wczesniej niz pismo u jednego z nas nie ma sensu, workerzy mają sporo roboty wszędzie.

haram 2012-01-05 14:57:38
Ok, u mnie chyba też jakoś podobnie wypadnie. Wrócimy do tematu za 8-10 turek.

haram 2012-01-06 15:44:21
Zrobiłem małą symulację - pismo będę miał w 39 lub 40 turze. Ja dociągnę drogę do ryżu, Ty do tej kratki pomiędzy krową a ryżem, oki? Rozplanuj ruchy workerami tak, abyśmy przed 40 turą mieli już połączenie. Od razu wskoczą dodatkowe monetki po obu stronach.

didi 2012-01-06 15:51:31
Akurat mam tam workera, ok ja zrobię do ryżu w ciągu najblizszych 4 tur i zawijam sie z powrotem robić usprawnienia w państwie, więc Twoje zadanie dociągnąć tam drogę na czas.

Rozumiem, kasa ze stona wpadła ;)

haram 2012-01-06 20:05:27
Na razie nic ni wpadło, ale udało mi się już w miarę dokładnie rozliczyć :P

haram 2012-01-09 09:14:01
Hejka, no niestety jestem zmuszony oddać nację. Przekażę wszystkie nasze ustalenia faustowi, a resztę już sami dogadacie. Myślę, że temat drogi będzie aktualny.

didi 2012-01-09 09:20:17
Właśnie przeczytalem co i jak, ok powodzenia :)

Acha...wciąż uważam, że...jesteście jacyś dziwni :|

;)

haram 2012-01-17 16:40:36
I jak tam relacje z nowym władcą? ;)
Ja już podobnie jak Cheos nic komentować nie mogę, ale tęsknię za dyplo i ciekaw jestem jak tam się układa w tym waszym piekiełku :D

didi 2012-01-17 17:52:43
Oj nuda sie robi, juz chyba wszyscy na katapki czekają ;)

Relacja dobre...bo w koncu zamiast dzielić ziemie między nami to oddałem wszystko Kolektywowi...ale mialem za to bomblową glebę mieć, a tu figa i teraz tęskno patrzę za tymi krabikami :)

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum