www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic


Moved by: LDeska
2010-09-23, 22:45
Zaharien vs HeronPl
Author Message
Zaharien 


xfire: zaharien
Helped: 2 times
Age: 38
Joined: 03 Jan 2006
Posts: 1202
Location: Warszawa
kapitan  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2007-05-22, 18:18   Zaharien vs HeronPl

Heron chciał grać na mapce Leszka, ja zgodziłem się chcąc się wreszcie nauczyć na tym grać.
Zastanawiałem się, co wybrać, chciałem tradycyjnie Rzym, ale przyszło mi do głowy ze Dzżingis Khan to dobry pomysł, ponieważ posiada on agresora no i przede wszystkim ma nastawienie imperialne. Jak zwykle obmyśliłem założenia. Wymyśliłem sobie, że wynajdę szybko bronze working, zobaczę gdzie jest miedz, robotnikiem wytnę las i dzięki zdolnością przywódcy osadnika będę mieć dość szybko. Nowe miasto oczywiście postawie koło bronzu i się nie dam!
Gra wystartowana, widzę pozycje wyjściową… hmmm pomyślałem, że najlepiej będzie zbudować stolice koło ryb, rzeki i sporej ilości gór. Byłem z siebie nawet dumny…
W założeniach moich było ze najpierw wynajduję bronze working, tak też poczynić chciałem, ale okazało się że musze mieć jeszcze mining. Pierwsze przeciwności były za mną, gdy omal nie spadłem z krzesła, kiedy to moi naukowcy skończyli prace nad bronze working… Wiedziałem, że gram już z szaka a tu brąz pojawia się w polu przyległym do miejsca gdzie wystartował mój osadnik… Koszmar!
Nie trzeba było długo czekać aż pojawia się pierwsze Impy. Oczywiście miałem już paru łuczników a osadnik już się budował, lecz wszystko z byt późno…
W końcu przedarłem się przez na razie małe siły impów i postawiłem miasto na miedzi i od razu budowałem tam topornika.
Wrogich armii w moich granicach przybywało, robotnicy nie mieli jak pracować, a mój rywal się rozwijał. Zobaczyłem, że postawił już trzecie miasto, a za chwilę dostałem informacje o tym ze ukończył on wyrocznie.
Następną przeciwnością było to, iż wynalezienie Sailing nie umożliwiło mi w stolicy budowy toporników, zdziwiłem się bardzo, ponieważ rzeka prowadziła od mojego miasta stojącego na brązie do morza…
Niebyło wiec za ciekawie, miasto, które nie ma kopalni wokoło, ma jeden punkt populacji nie produkuje za dobrze, zawsze musiałem czekać z15 tur, aby móc ściąć populacje. Jednakże ilość oddziałów toporników rosła, może powoli, ale rosła. Tak, więc w końcu wyciąłem wszystkich impi (miedzy innymi dzięki przynęcie w postaci robotnika).
W tym momencie zerknąłem w demografie, a tam koszmar… populacji trzy razy mniej, złota dwa razy w punktach ogólnych prawie trzy razy mnie mój rywal przebijał.
Nie od dziś mi wiadomo, iż Impy poruszają się dwa pola ignorując kary za teren (no wiem to od gry z Leszkiem), a więc abym mógł chronić swoje ulepszenia ustawiłem z obu stron mór toporników, w którym to oni stali od siebie oddaleni o jedno pole; gwarantuje, nic nie przeszło :D (Kuniiii stwierdzono brak).
Pociłem się, robotnicy pracowali, rosłem. Zbudowałem nastepne miasto udało mi się złapać jakąś religie ( buddyzm i hinduizm został mi wydarty dosłownie z rąk), w populacji nie było już takiej masakry w GNP pierwszy.
Po którymś razie, a dotychczas się pławiłem swoim pierwszym miejscem w GNP wyprzedzając rywala o dziesięć punktów, spojrzałem w demografie a tu wróg ma -2 w GNP, ekchem…
Heron robił impami, co turę zwiad, tak, więc dostawiałem toporników, ale ukradkiem zbudowałem całkiem pokaźną ilość pikinierów, byłem przekonany ze on ma katapy i przede wszystkim słonie ( ja to mogłem mieć, ale wybrałem monarchie i pracowałem nad kalendarzem, później jednak uznałem ze konstrukcje warto mieć). Jego przewaga w armii nikła wraz z upływającym czasem.
Armia słoni i katapult no i po raz pierwszy z topornikami wdarła się z obu stron w moje tereny, jego armie północną rozbiłem w drobny mak w jedna turę, słonie nie dały rady pikinierom i armii toporników.
Niestety, ponieważ miałem wszystko nastawione na to, aby mi się okna nie pojawiały, moja trirema stała tam gdzie stała od paru już tur ( była na zwiadzie), więc pod stolicą mój rywal dokonał desantu, wreszcie zniszczyłem te jego dwa oddziały, ale ponosząc dotkliwe straty (wymiana 6 za 2).
Natomiast na południu sytuacja nie była taka dobra, przeciwnik z łatwością przedarł się przez moją pierwszą linie oporu, aby w końcu podejść do jednego z moich najlepszych miast.
Obrońcy mieli odczynienia z napastnikami dysponującymi siłą jak i ilością przewyższającą ich znacznie. Słoni cała gromada, 5 katapult i parę impów robiło wrażenie. Siła obrońców to oddział łuczników, toporników paru i z trzy oddziały pikinierów (w następnej turze przysłałem tam drugie tyle pik i z dwa topory.
Przeciwnik nie czekał, od razu zaatakował. Broniący się łucznik (dość doświadczony) zniszczył trzy katapulty, dwa słonie poległy na pikach a impy ginęły od toporów, straty były spore ale posiłki dotarły na czas.
Po zniszczeniu całej armii herona, i upływie parędziesięciu tur zgodziłem się na propozycje rywala, i grę zakończyliśmy remisem.
Pozdrawiam.
_________________
LMAO
xoxoxoxox
Last edited by Zaharien on 2007-05-22, 18:24; edited 3 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Podobne Tematy
Topic Author Forum Replies Last Post
No new posts Sticky: Pakt "maxibaca - Zaharien" (maxibaca)
maxibaca, Zaharien
LDeska Pakty tajne i kroniki 1 2009-10-26, 23:53
LDeska
No new posts Uralis - Zaharien
LDeska First Round / Pierwsza Runda 11 2009-05-11, 11:18
LDeska
No new posts Zaharien vs Fycjusz
Zaharien Gry nie zaliczone do rankingu 18 2007-11-26, 16:45
meca
No new posts Boix - Zaharien
LDeska Second Round / Druga Runda 17 2009-01-04, 12:59
Boix
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Zaharien - Martinpol
LDeska II Runda / Second Round 4 2007-06-27, 17:15
Zaharien

Czas generowania strony : 0.30 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group