www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pytania od publiczności
Author Message
pawelt 

Dariusz IImperium Rosyjskie

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2013-01-12, 19:30   

Whiteye wrote:
ScoobyDoo wrote:
Whiteye wrote:
Jesteś pewny?

100%
dlatego WB w mieście daje, 8 punktów do wielkiego naukowca, oprocz 2x3 nauki (civ BTS)
(2+ 3 +3)

Ale czy aby na pewno jesteś pewny? ;]

WB daje Ci wielkich takich jakich masz z popa, wyhodowani wielcy dołączani do miasta to zupełnie inna bajka.

też zawsze myślałem, że tylko ci naukowcy od WB dają punkty do wielkich, ale dają wszyscy dołączani wielcy.

VGT 

Helped: 4 times
Piwa: 17/8
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2013-01-12, 19:40   

Wielcy dołączani do miasta są oznaczani dodatkowo gwiazdką i z tego co sprawdziłem teraz, po puszczeniu tury nic mi nie przybyło punktów do kolejnego wielkiego (nawet się pasek nie pojawił)

Sprawdzałem w nowej grze stawiając na polu z osadnikiem kilku wielkich i następnie po postawieniu miasta dołączyłem ich, zakończyłem turę i nic mi punktów do wielkich nie przybyło.

EDIT***

Aj, może z tym oznaczeniem gwiazdką to dlatego, że mam BUGmoda?

EDIT2***

Tutaj stan po dodaniu do miasta Wielkiej Biblioteki:

Last edited by VGT on 2013-01-12, 19:44; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Maiar
Maiar

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 22/333
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-01-12, 19:43   

Tak, są oznaczani gwiązdką.

Nie wiem jakim cudem takie prosy jak pawel, już drugi raz poruszając ten temat (pamiętam że kiedyś było w innym wątku) takie dziwoty piszą.

Jest dokładnie tak jak mówi VGT, wielcy dołączeni nie dają bonusu do wielkich.

A specjaliści dołączani z GL'a nie powinni być pod żadnym pozorem nazywani "wielkimi" bo to są zwykli, ale darmowi naukowcy.
Last edited by Maiar on 2013-01-12, 19:44; edited 2 times in total  

pawelt 

generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2013-01-12, 20:19   

Też sprawdziłem na singlu i rzeczywiście dodawani wielcy są z gwiazdką i wtedy nie dają punktów do wielkich.

To teraz 2 pytania. Dlaczego VTG ma +13, a u mnie było +8 (2 za cudaka i po 3 za specjalistów). Oraz skąd w takim razie plewan ma inżyniera bez gwiazdki? Z jakiegoś questa?

8 lat po premierze, a tu takie kwiatki :D

plewan_79 

FryderykImperium Portugalskie

Helped: 7 times
Piwa: 21/22
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2013-01-12, 20:29   

w koncu mam kompa z netem i civką więc nadrobię Kronikę

Odpowiadając na pytania - nie dołączyłem żadnego Wielkiego - 2 z Biblioteki, inżynier z questu

National i Heroic w 1 miescie bo to miasto produkcyjne. Ma tylko 3 chatki. Inne cuda narodowe - Oxford i Wallstreet - są późne i mam lepszą miejscówkę chatkową, Teatr i Maoi - też mam lepsze miejscówki.

PS

W stolicy mam wiecej nauki od Pawła :P - nie wiem czemu tu jest specjalista szpieg zamiast naukowca
Last edited by plewan_79 on 2013-01-12, 20:32; edited 1 time in total  

VGT 

Helped: 4 times
Piwa: 17/8
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2013-01-12, 20:40   

pawelt wrote:
Dlaczego VTG ma +13, a u mnie było +8 (2 za cudaka i po 3 za specjalistów)

Drobna poprawka: :)
też mam +8. 13 to jest tur do pojawienia się wielkiego

pawelt 

Posted: 2013-01-12, 20:48   

Z porównania stolic wynika, że plewan ma najlepszą stolicę, głównie dzięki generowanym punktom wielkich, ale niewiele gorszą ma deb i później nieznacznie też ja. Tylko scoobi odstaje, ale jak to pisał, to nie jest najwiekszy jego problem ;)

Czyli z tymi wielkimi sprawa wyjaśniona raz na zawsze? :D
Fajnie, ciekawe czym jeszcze civ4 zaskoczy. Im więcej w nią gram, tym bardziej ją doceniam, za dopracowanie i przemyślenie.

Maiar

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 22/333
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-01-12, 21:28   

Paweł, Ty nie kituj że nie widziałeś, po prostu Ci się mieszało.
Ale to chyba wina tego że prosy nigdy nie dołączają do stolicy i na złotą erę czy coś pozostawiają, to są braki.
Ja grałem setki godzin na singlu zawsze dołączając do stolicy to zawsze śmieszyło mnie te wasze skonfudowanie na ten temat. : d
Last edited by Maiar on 2013-01-12, 21:29; edited 1 time in total  

pawelt 

Posted: 2013-01-12, 21:49   

Maiar, ja nie wiem wszystkiego, część rzeczy też mi się miesza, nie gram w civkę non stop, mam czasem przerwy wielomiesięczne. Civ4 jest skomplikowana i nie da się tak wszystkiego wiedzieć i ogarnąć :)

Ja zawsze myślałem, że dodawani wielcy nie dają punktów, ale nigdy nie zwracałem na to uwagi, bo rzadko ich dodaję. Dopiero teraz w stolicy plewana zobaczyłem tego inżyniera i jeszcze scoobi zaczął z tymi % szaleć :D (jak ja lubię słuchać podczas meczów "zmarnował 100% sytuację" :D ). Poza tym ci specjaliści z WB są na pasku od wielkich, a różnią sie tylko tą gwiazdką, więc można się pomylić.

A teraz forever ma ciekawy problem ze szlakami, na którym też moja wiedza się skończyła :D Więc jest jeszcze co odkrywać. Nie pisząc już, że nie pamiętam kiedy ostatnio grałem w erze samolotów stealth. Cała zima jeszcze przed nami :)
Last edited by pawelt on 2013-01-12, 21:49; edited 1 time in total  

giggs 

Helped: 2 times
Piwa: 43/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2013-01-16, 19:05   

Pawel raport sytuacyjny w kronice poproszę :cool: .

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Maiar
pawelt 

Posted: 2013-01-16, 19:20   

wieczorem, jak dzieciaki uśpię...

pawelt 

Posted: 2013-01-16, 22:04   

Już coś napisałem.
Maiar nie rozpijaj forum :D

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum