www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Kronika Dyplo8
Author Message
ScoobyDoo 

Nieznany

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-11-28, 22:43   Kronika Dyplo8

Ta historia zaczęła się dużo wcześniej...

Z otchłani Cheosu powstał świat dyplo 7. Walka była zacięta (chociaż są tacy który twierdzą inaczej, jednakże to zwycięzcy piszą historię)...
Lecz dzięki staraniom ludu pracującego dyplo 7, W roku 1760 czasu dyplo 7, ZSRR wystrzelił statek zmierzający w kierunku nowego, układu planetarnego podobnego do ziemskiego.
Misja zakończona pełnym sukcesem, nowy świat skolonizowany, ufoludki zapędzone do ... rezerwatu (och przepraszam kolonii karnej, kurde znowu źle, do obozu resocjalizacyjnego)

Jednak że Will, Pierwszy Sektetarz ZSRR, pragnął zobaczyć co się dziej na jego ukochanej Ziemi, wiec postanowił wysłać swoje namiastkowego, zwolennika gospodarki wolnorynkowej (takiej jak w ZSRR)
Washingtona na Ziemię. Ciekawe jak bardzo zaawansowana jest ziemska cywilizacja?, w jakiej epoce?, futute?, hyperfuture?

Washington sie przekonał w epoce..... kamienia łupanego :( .

Co się zdarzyło na wystrzeleniu statku kosmicznego?
Tego dokładnie nie wiadomo... ale z dostępnych materiałów archeologicznych materiałów podobno było tak (wiadomo zwycięzcy piszą historię):

Po wystrzeleniu statku kosmicznego, komuniści jak i zachłanni kapitaliści ( Japonia-Peter, Mayowie -Bodek, Indie-Brenus ) odkryli broń termojądrową.
Wiadomo radziecki człowiek był pierwszy, ale Majowie dzięki swoim dwóm złotym wiekom, trzem korporacjom nie byli daleko w tyle.
(ach ci biedni Majowie).

Zaraz po wylocie Williego, szalony Mehmed doczłapał także sie tej broni i jak złamał pakt o nie agresji(co nie jest dziwne ) z ZSRR.

To oni kapitaliście zaczęli pierwsi.... , atakiem termojądrowym na ZSRR, ZSRR musiał odpowiedzieć. Albo ku...a my albo oni, jak za czasów Krwawego Ghnadiego.
I się zaczęło....

Tak wyglądał świat w zaledwie kilka lat późnej.

Na szczęście, nielicznie przetrwali, bardzo nieliczni, ale świat był w epoce kamienia, ale był.
Nie potrafili nawet, pisać, nie znali swoje historii, praktycznie dopiero zeszli z drzewa....

Washington ma swój świat w odległej galaktyce, nie będzie się mieszał, po obserwuje....
Czy któraś cywilizacja będzie mogła współzawodniczyć w podboju kosmosu z ZSRR???
Postaw piwo autorowi tego posta

bombel79 

HatszepsutImperium Rzymskie

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 59/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2012-11-28, 23:05   

:diablica: :diablica: :diablica:

Kronika Pani

I powstala. A imie bylo Jej najwieksza tajemnica. Dawno zapomniane skrywalo mroczny sekret Jej niesmiertelnosci. Zwano Ja tysiacem imion. ale zawsze wymawiane bylo z przestrachem na ustach. Jedni zwali Ja Hatszepsut. Inni Matka Imperium. Ale Jej najbardzej pasowalo po prostu: Pani.

Rihiter 

SulejmanImperium Arabskie

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2012-11-29, 00:00   Początki Państwa Arabskiego

W niedawno odkrytych jaskiniach znajdujących się blisko stolicy Arabii, Mekki, archeolodzy natrafili na fascynujące malunki naskalne, które rzucają światło na nieznaną dotychczas historię początków Państwa Arabskiego. Malunki są bardzo prymitywne ale dają jasny obraz tego, co protoplaści Arabii chcieli uwiecznić tworząc je. Jest to krótka historia wędrówki ludów, pierwszych osad i kontaktów z innymi plemionami. Naukowcy malunki zinterpretowali w następujący sposób.

My jesteśmy Ludem Pustyni. My jesteśmy Ludem Wiatru i Piasku.

Wędrowaliśmy przez Pustynie przez wiele dni i nocy, lat i wieków. Nocami wędrowaliśmy szybciej.

W końcu dotarliśmy do Wielkich Gór. Złożyliśmy im hołd i przeszliśmy je.
Za Wielkimi Górami odnaleźliśmy zieloną krainę pełną wody i życia.

Odnaleźliśmy rośliny i bydlęta, a następnie okiełznaliśmy je. Tam postawiliśmy szałasy.
Tam powstała nasza pierwsza sadyba.

Czujemy, że w koło są inne ludy. Ale to my jesteśmy Wielcy Mużczyźni z Duża Kuśka i twarda pałka.
Wy wszyscy w koło jesteście dziewczynki bez kusiek.

My i nasze Duże Kuśki jesteśmy mądre luda. My myślimy nad nowe ustrojstwa i je wymyślimy.
Wszystkie luda co się nam przeciwstawią zaciukamy ustrojstwami co to je wymyślimy.

Będzie wiele radości.

---------

Naukowcy z entuzjazmem zabrali się do dalszych wykopalisk.

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2012-11-29, 00:03; edited 1 time in total  

Darnock 

Surjawarman IIImperium Perskie

xfire: Darnockus
Helped: 1
starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2012-11-29, 01:21   

Legenda głosi, że starego roku 4000 nastąpił skok a właściwie powstanie cywilizacji. Pierwsi cywilizowani ludzie osiedlili się i założyli osadę zwaną Persepolis - Pierwsze miasto ludzkości. A sami nazwali się Persami.

Stąd dziś słowo pierwszy - prymitywne ludy przeinaczały nazwę plemienia persów i wymawiali je "Pierśi", z czasem wymowa ta nastąpiła naturalnemu udźwięcznieniu i powstało "Pierwsi". Zanim prymitywni nauczyły się poprawnie wymawiać nazwę tego wspaniałego plemienia, słowo "Pierwsi" oznaczało już to co oznacza dziś, naturalnym procesem było później utworzenie liczby pojedynczej "Pierwszy".

Rudi2

BoudikaImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-11-29, 02:30   

Oglądnęłam, się przeszłam, się nie zmartwiłam specjalnie, na cuda wystarczy.
Boudiczka.

Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-11-29, 06:57   

Mumia się obudziła. Mumia się wygrzebała. Mumia powstała i po raz kolejny Egiptem władała.

Są lasy, są góry, jest rzeka i chmury.
Są wojska, są chóry, jest miasto i mury.

ponti 

GilgameszImperium Osmańskie

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2012-11-29, 23:31   

آل بونتي رئيس العثمانيين تسجيل ألأحداث

Kronika Al-Pontiego wodza Osmanów ,oby palił sziszę wiecznie jak jego wielki pradziad Mehmed II.

Al-Ponti wódz małego plemienia Osmanów zaczyna swoją kronikę niezwykle burzliwie krzycząc :

أقتلك الكفار

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

lukgin

Ludwik XIVImperium Chińskie

xfire: lukgin1
Postawił 1 piw(a)
młodszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2012-11-30, 00:32   

- Co to jest Michel u diabła? Gdzie jest żarcie, gdzie złoto? I co tu do diabła robi ten Chińczyk.
- Nie wiem Panie, nie wiem, zlituj się na miłość boską. To wszystko przez niego, przyśnił mi się. Miał cztery łapy i obiecywał żyzną ziemię, złoto i klejnoty. Oszukał nas
- Ciebie oszukał głupcze. Masz czas do jutra. Albo dojdziesz do porozumienia z Twoim czworonożnym Bogiem albo...
-No nie wiem Panie, nie wiem czy dam radę. Oszukał mnie!
-Szkoda Michel, szkoda. Taki brak entuzjazmu. Ci Chińczycy jakoś tacy strasznie chudzi są. Wiesz Michele. Ty się jeszcze chłopie przydasz.

bombel79 

HatszepsutImperium Rzymskie

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 59/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2012-11-30, 18:50   

:diablica: :diablica: :diablica:

Pani przemowila i powstal jej stolica, Rome. Rome bylo spoczatku mala osada, jesdnak przemyslna lokalizacja umozliwila jej gwaltowny rozrost.

Pani byla potezna, jednak nawet ona potrzebuje wiernych slug. I tak powstali Schwytani. pierwszym z nich byl Piotr, Wielka Stopa.[/center]
Last edited by bombel79 on 2012-11-30, 18:51; edited 1 time in total  

Maiar

KatarzynaImperium Babilońskie

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/332
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2012-11-30, 21:28   

Babilonia zasiedlona, lud nie może się doczekać wojsk... :lucznik:

cheos 

HannibalImperium Kartagińczyków

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-11-30, 21:29   

Ludy walczą, armie ścierają się w śmiertelnych potyczkach. Cywilizacje upadają błagalnie prosząc o pomoc. Jestem Bogiem Chaosu, Panem Świata !
- Panie, Panie obudź się
- Kto ośmiela się mnie ... dotykać ?
Otwieram oczy i widzę starszą kobietę z posmutniała, zmartwioną twarzą. Jednak w jej oczach widać radość i podniecenie.
- Panie, dotarliśmy do celu, jak kazałeś szliśmy przez pustynie, góry aż dotarliśmy do wielkiej rzeki. A ty cała drogę spałeś coś majacząc.
- Jak to spałem, jak długo spałem ?
- Rok spałeś, cały długi rok a twój lud myślał, że się nie obudzisz.
- Jaki lud ? - jeszcze mam mętlik w głowie
- Kara Taga Naga Gina
- "A co to za nazwa" - pomyślałem - "przecież nie da się tego nawet wymówić.
Wyszedłem z namiotu, stanąłem na wzgórzu i rozejrzałem się. Jest długa rzeka, są lasy, są pola uprawne.
Tak to dobre miejsce na zakończenie podroży, zakładamy osadę i niech się zwie Kartagina.
Rozkazałem dzielnym wojownikom wyposażonym w najlepsze pałki ruszyć w cztery strony świata a sam zająłem się wieśniakami ucząc ich uprawy pierwszego pola, ładnie nawodnionej pszenicy.
Cholera, to był tylko sen a już miałem świat w garści, wszystko mogłem przez tą szklaną kulę, musi tu gdzieś być ja ją jeszcze znajdę. No ale teraz trzeba szukać miejsca na nowe osady zanim jacyś barbarzyńcy nie zajmą nam należnych ziem.

Ta kraina jest moja !

Last edited by cheos on 2012-11-30, 21:31; edited 1 time in total  

itkovian 

Czyngis ChanImperium Khmeryjskie

Helped: 3 times
Piwa: 22/18
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2012-11-30, 21:36   

Lud Khmerów wobec opowieści o wielkich plemionach żyjących gdzieś za górami i lasami postanowił nie być gorszy i sam założył wielką wioskę którą pracowicie rozbudowywał o dzielnicę myśliwych :smt117 . Na dalekie wyprawy wysłano także tych którzy nie widzieli dla siebie miejsca w 1-wszej wiosce co się z nimi stanie czas pokaże.......

Eferalga_500 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 25/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2012-11-30, 23:29   

Wilhelm rozejrzał sie po ojkolicy - pusto coś na tym świecie - jakieś swiecidełka, rogacizna i inne dobra - to jest dobre miejsce by postawic pierwsze miasto Świata - tego świata....

Rudi2

BoudikaImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-11-30, 23:56   

Dziś więcej już zobaczyła Boudiczka. Duuużo więcej.
Starych dobrych znajomych spotkała nawet.
Tak starych i tak (fuj) dobrych, że aż jej oczko poleciało, tak się nasza Boudczka znerwiła.

Bobek1971 

GandhiImperium Majów

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 80/247
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-12-01, 00:02   

Rewolucja Cyfryzacji dotknęła, jak już powszechnie wiadmomo leciwy kalendarza Majów...nastąpił reset.
W sumie to taki mały koniec świata
Cóż pozostaje?
Zapełnić mapę naszego Ósmego Dysku nowymi danymi...
Odwiedzą nas kolejni gburowie, władcy co im we łbie sie pomieszało na widok cywilizacyjnej dziczy, idealiści w okularach, którym włos z głowy nie spadnie bo ...ich nie posiadają.
Lecz sturla się głowa ...czesząca pod włos - na przekór doktrynerom i malwersantom.

Nowy kalendarz zawisł w Chacie Wodza. Niech nasza historia dopełni sie na jej kartach :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum