www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Kulisy spalenia Piramid - wyjaśnienie Admina
Author Message
Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 51/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-03-05, 19:00   

Dla niego nie mają, mapa też była ok chociaż 3/4 graczy widzi że jest spieprzona :P

cheos 

HannibalImperium Kartagińczyków

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2013-03-05, 19:10   

Były Piramidki i nie ma piramidek, bywa :rozpacz:
Teraz przynajmniej mam nowy cel a nazywa się zaszkodzić Centowi :P

Centurion 

generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-03-05, 19:11   

Mnie już nic nie zaszkodzi, u kartofelka już nawet bulwy nie rosną, ziemia solą posypana i czeka na spalenie :P

Kurumi 

xfire: pieczka
Piwa: 15/3
starszy szeregowy 
Reprimends:
 2/3/6
Posted: 2013-03-05, 19:20   

cheos wrote:
Były Piramidki i nie ma piramidek, bywa :rozpacz:
Teraz przynajmniej mam nowy cel a nazywa się zaszkodzić Centowi :P

Cent to na szkodzie żył, więc co Ty chcesz zrobić? Do kolejnego kręgu piekielnego się dokopać? :P

itkovian 

Czyngis ChanImperium Khmeryjskie

Helped: 3 times
Piwa: 31/27
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2013-03-05, 20:05   

A ja jestem pod wrażeniem profesjonalizmu Bodka i naprawdę sądzę że osobe kótra poświeca tyle swojego czasu dla naszej zabawy trzeba jakoś wynagrodzić.

Proponuję składkę obowiązkową min 10 pln na admina (nie nie jestem kolegą ani znajomym Bodka ) ale jestem zdania że za dobra robotę należy się wynagordzenie a nie widze osoby która lepij umie:

1.komunikować sie z ludźmi
2.świetnie zna zasady rozgrywki
3.czuje o co chodziw tej grze i przez ot jego reakcej ew połączneiu z 2 pow cechami są tak skuteczne.

Naprawdę ludzie są coraz bardziej kreatywni i sądze że ciężko bedzie dociągnąć jakiekolwiek dyplo bez dobrego admina.

A niech tak składka to bedzie choć min korzyśc dla admina oprocz tego że może sobie poglądać na żywo jak dzieje sie historia świata :) .
Postaw piwo autorowi tego posta

bombel79 

HatszepsutImperium Rzymskie

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 64/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2013-03-05, 20:18   

Ją myślę zw na najbliższym złocie Bodzio ma opcję De Lux :) [/list]

Lary33 

RooseveltImperium Francuskie

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/27
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2013-03-05, 23:50   

haram wrote:
Maiar wrote:
Od takich ocen to chyba admin się mimo wszystko powinien powstrzymywac.

Zdecydowanie masz rację, Maiar.
Chciałbym przypomnieć, że w D6 też Bodek publicznie odtrąbiłeś zwycięstwo Boudicy nie ułatwiając Rudiemu gry (delikatnie rzecz ujmując).

Haram nie a bardzo wiez o czym mówisz chyba. Rudi miałzwycięstwo na wyciągnięcie ręki ale sam to schrzanił . dosżło do tego tez charaktery przeciwników, czyli bez zdrad do samego końca, nawet jak juz było pewne ze Rudi nie wygra to żaden z nas nozyka sobie nie wsadził. Pełna uczciwosc do samego konca. Gdyby grałkto inny to pewnie kolalicja by sie dawno rozpadła.

ponti 

GilgameszImperium Osmańskie

xfire: marchwik
Piwa: 60/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2013-03-05, 23:55   

Panowie oliwa sprawiedliwa ,odbyła sie dzisiaj bitwa moja armia na armie Cheosa.Moja ma wiecej unitow ,atakuje i wtapiam armie a Cheos strat unitow zero :D

Dlatego nie utrzymam sie 10 tur :D

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

dzia 

Dariusz IImperium Sumeryjskie

xfire: nieotochodzi
Helped: 1
Piwa: 41/23
major  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2013-03-05, 23:56   

o,to już wygrałem,będzie medal?

cheos 

HannibalImperium Kartagińczyków

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2013-03-06, 00:06   

ponti wrote:
Panowie oliwa sprawiedliwa ,odbyła sie dzisiaj bitwa moja armia na armie Cheosa.Moja ma wiecej unitow ,atakuje i wtapiam armie a Cheos strat unitow zero :D

Dlatego nie utrzymam sie 10 tur :D

Jestem w szoku :zdziwko:

haram 

xfire: haram77
Piwa: 38/20
starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 10  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon 
Posted: 2013-03-06, 07:02   

Lary33 wrote:
Haram nie a bardzo wiez o czym mówisz chyba. Rudi miałzwycięstwo na wyciągnięcie ręki ale sam to schrzanił .

Misiu mój najsłodszy - co ma piernik do wiatraka? Każdy gracz ma prawo popełniać błędy, zwłaszcza że nie dysponuje kompletem informacji. Rudi zapewne też popełnił kilka kosztownych błędów.

Tylko, że admin nie powinien swoimi komentarzami wpływać na rozgrywkę. A odtrąbienie publiczne, że ktoś już wygrał jest niczym innym jak jasnym sygnałem dla reszty - "teraz albo nigdy". Mobilizuje do działania i pomaga się zjednoczyć. Czasami realnej przewagi nie widać w ilości punktów i bez tak jasnego sygnału trudno jest rzucić wszystko na szalę. A informacja jest pewna - z najlepszego źródła, które zna całą mapę i sytuację na świecie.

Na koniec już, aby nie było tak krytykancko. Ja też uważam, że Bodek super adminuje to dyplo. Zwłaszcza zarządzanie flame'em ma opanowane do perfekcji :padam:

Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-03-06, 08:11   

Oj Haram ponownie czepiacie się jednej linijki a nie odnosisz się do meritum
Tak dla formalności ja napisałem tylko że mam faworyta który (ja tak uważam) wygra to dyplo. Nie napisałem kto nim jest, sami sobie to dopowiadacie.

Rihiter wrote:

Bodzio. Ogólnie to masz w 100% rację - łańcuszki są do bani i komplikują mocno rozgrywkę.
Ale ogólnie to co dziesiąty człowiek na Ziemie jest gejem. Raz, dwa, trzy.... osiem, dziewięć... Cent jesteś gejem. :D

Jestem przeciwnikiem łańcuszków tak samo jak Bodek. Mogę śmiało napisać, że przez nadużycie z łańcuszkami D7 nie wygrałem (a szanse były). :)

Ale to, że łańcuszki są złe to jest uogólnienie. Jak już odejdziemy od krzywdzących uogólnień, to się okazuje, że Cent i Ponti mieli rację. Łańcuszek utworzyli zgodnie z regulaminem, bo w regulaminie jest, że można je tak tworzyć. :P

Bodek mógł łańcuszek zlikwidować, dążyć do tego i wręcz żądać, bo to w regulaminie też jest. Zrobił co mógł zrobić i też jest zgodnie z regulaminem i jest git.

Cieszy mnie nagła zmiana poglądów i otwarcie oczu
Jeszcze niedawno pamiętam Twoje posty na forum o tym że w sumie każdy powinien mieć prawo do tworzenia łańcuszka kiedy mu się podoba pod warunkiem że ma z tego korzyść w grze i szybko się go zlikwiduje.
Te posty były przy awanturze o łańcuszek Rudi v Dzia nie chce mi się ich szukać ale zapewne są do znalezienia

ScoobyDoo wrote:
Bodek wrote:
a gdzie Scoobiego obrona łańcuszków??
na tym konkretnym przykładzie

Ja za bardzo nie rozumiem Ci chodzi.
Zrobiłeś dobrze chociaż ja uważam ze Cent powinien przystąpić do wojny z Pontim z jak pierwszy pomijając ture.
(wtedy byłby prze lukingiem takze).

A z łancuszkami to chodzi bodziu o to aby ktoś nie zyskiwal niepotrzebnie dodatkowych korzyści, z faktu tego ze jak jest drugi to wie ze nie moze być zaatakowany. Oczywiście potrzebny jest mechanizm ktory likwiduje łancuszki , ale to wymaga zruzumienia idei i jej akceptacji. Oczywiscie łancuszków należy unikać.

ScoobyDoo wrote:
Nie rozumiem za bardzo mieszania lansuszków i spalenia piramidy. To są całkowicie dwie odrębne sprawy.
Nie wiem co chcesz udowadniać .

Chodzi mi o to Scooby że zgodnie z Twoją wykładnią to Cent miał prawdziwy i konkretny argument żeby atakować w łańcuszku
W mojej ocenie znaaaacznie mocniejszy niż kiedyś Dzia
Dzia napisał Ci że w wyniku ataku łańcuszkiem może zniszczyć komuś pastwisko
A Cent że w wyniku łańcuszka na 100% zajmie Piramidy

No oceń kto ma mocniejszy argument

Na dodatek ówcześnie oceniałeś jeszcze jaki wariant zada maksymalne straty Rudiemu i napisałeś że właśnie jednym z głównych argumentów za łańcuszkiem było to że dzięki temu nie tylko zniszczy pastwisko ale i jeszcze uniemożliwi Rudiemu zrobienie nawet jednego rydwanu, bo gdyby wszedł bez łańcuszka to by Rudi zmienił pole produkcji i rydwan by wyjechał.

A teraz piszesz że słusznie zrobiłem że nie pozwoliłem Centowi spalić Piramid za pomocą łańcuszka..... no troszkę brak konsekwencji

Przecież skoro bronisz tamtej decyzji że była słuszna to tym bardziej teraz Cent pownien mieć prawo zajechać Cheosa łańcuszkiem i śmiać się mu w twarz. Na dodatek to jest naprawdę konkretna korzyść Piramidy, a nie jakieś tam pastwisko.

Jestem Centem Ty Adminem, argumentuję:
"Adminie proszę o zgodę na atak łańcuszkiem bo dzięki temu na 100% rusze się po Pontim i zajmę Piramidy. A jeśli zgody nie dostanę to być może ten Bydlak Cheos zaloguje się szybciej ode mnie w nowej turce i mnie ubiegnie
Jest on znany z tego że ustawia podle budzik na rano więc nie mam z nim szans
Powołuję się na precedend z Dzia i Rudim i domagam się takich samych praw jak miał wtedy Dzia.
Tym łańcuszkiem chce wykorzystać nadarzającą się okazję a bez niego będą niestety równe szanse a tak nie powinno być.
Oceń proszę Adminie który wariant wyrządzi największe szkody zaatakowanemu jak to uczyniłeś z Rudim.
Czekam na zgode na łańcuch bo okazja jutro już się nie powtórzy.
Cent."
;)

PS nie piszę tego złośliwie, no może troszkę, pokazuję tylko do czego może doprowadzić dawanie łańcuszków na życzenie. A były tu na forum takie projekty.

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 50/47
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-03-06, 08:41   

Bodek wrote:

Cieszy mnie nagła zmiana poglądów i otwarcie oczu
Jeszcze niedawno pamiętam Twoje posty na forum o tym że w sumie każdy powinien mieć prawo do tworzenia łańcuszka kiedy mu się podoba pod warunkiem że ma z tego korzyść w grze i szybko się go zlikwiduje.
Te posty były przy awanturze o łańcuszek Rudi v Dzia nie chce mi się ich szukać ale zapewne są do znalezienia

ScoobyDoo wrote:
Bodek wrote:
a gdzie Scoobiego obrona łańcuszków??
na tym konkretnym przykładzie

Ja za bardzo nie rozumiem Ci chodzi.
Zrobiłeś dobrze chociaż ja uważam ze Cent powinien przystąpić do wojny z Pontim z jak pierwszy pomijając ture.
(wtedy byłby prze lukingiem takze).

A z łancuszkami to chodzi bodziu o to aby ktoś nie zyskiwal niepotrzebnie dodatkowych korzyści, z faktu tego ze jak jest drugi to wie ze nie moze być zaatakowany. Oczywiście potrzebny jest mechanizm ktory likwiduje łancuszki , ale to wymaga zruzumienia idei i jej akceptacji. Oczywiscie łancuszków należy unikać.

ScoobyDoo wrote:
Nie rozumiem za bardzo mieszania lansuszków i spalenia piramidy. To są całkowicie dwie odrębne sprawy.
Nie wiem co chcesz udowadniać .

Chodzi mi o to Scooby że zgodnie z Twoją wykładnią to Cent miał prawdziwy i konkretny argument żeby atakować w łańcuszku
W mojej ocenie znaaaacznie mocniejszy niż kiedyś Dzia
Dzia napisał Ci że w wyniku ataku łańcuszkiem może zniszczyć komuś pastwisko
A Cent że w wyniku łańcuszka na 100% zajmie Piramidy

No oceń kto ma mocniejszy argument

Na dodatek ówcześnie oceniałeś jeszcze jaki wariant zada maksymalne straty Rudiemu i napisałeś że właśnie jednym z głównych argumentów za łańcuszkiem było to że dzięki temu nie tylko zniszczy pastwisko ale i jeszcze uniemożliwi Rudiemu zrobienie nawet jednego rydwanu, bo gdyby wszedł bez łańcuszka to by Rudi zmienił pole produkcji i rydwan by wyjechał.

A teraz piszesz że słusznie zrobiłem że nie pozwoliłem Centowi spalić Piramid za pomocą łańcuszka..... no troszkę brak konsekwencji

Przecież skoro bronisz tamtej decyzji że była słuszna to tym bardziej teraz Cent pownien mieć prawo zajechać Cheosa łańcuszkiem i śmiać się mu w twarz. Na dodatek to jest naprawdę konkretna korzyść Piramidy, a nie jakieś tam pastwisko.

Jestem Centem Ty Adminem, argumentuję:
"Adminie proszę o zgodę na atak łańcuszkiem bo dzięki temu na 100% rusze się po Pontim i zajmę Piramidy. A jeśli zgody nie dostanę to być może ten Bydlak Cheos zaloguje się szybciej ode mnie w nowej turce i mnie ubiegnie
Jest on znany z tego że ustawia podle budzik na rano więc nie mam z nim szans
Powołuję się na precedend z Dzia i Rudim i domagam się takich samych praw jak miał wtedy Dzia.
Tym łańcuszkiem chce wykorzystać nadarzającą się okazję a bez niego będą niestety równe szanse a tak nie powinno być.
Oceń proszę Adminie który wariant wyrządzi największe szkody zaatakowanemu jak to uczyniłeś z Rudim.
Czekam na zgode na łańcuch bo okazja jutro już się nie powtórzy.
Cent."
;)

PS nie piszę tego złośliwie, no może troszkę, pokazuję tylko do czego może doprowadzić dawanie łańcuszków na życzenie. A były tu na forum takie projekty.

Bodek ale przecież Cent tworząc łańcuszek nie wiedział że mu się zdarzy taka okazja to raz dwa Jeśli by Cent zaczynał wojnę dopiero teraz i od razu chciał palić piramidy to zgodnie z regulaminem miał prawo do łańcuszka (bo ma wojnę z Lukiem)i gdybyś mu na niego nie pozwolił to zagrał byś na niekorzyść jego nacji.

No i najważniejsze piszesz że wyprostowałeś łańcuszek po to żeby wszyscy mieli równe szanse a to IMO bzdura bo w tym przypadku Chaos mógł bez problemu zrobić turkę rano a Cent takiej szansy nie miał więc tak naprawdę swoją decyzją na 99% dałeś piramidy Chaosowi. Zresztą IMO Chaos też tak sądził i dlatego nie grał na budzik bo wiedział że Cent z pracy tury nie zrobi.

Rihiter 

SulejmanImperium Arabskie

Piwa: 134/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-03-06, 09:11   

Bodek, bo w odniesieniu do OBECNEGO regulaminu (czy też obecnego na chwilę tamtej dyskusji) tworzenie łańcuszków jest dozwolone. Dlatego nie sprzeczam się z regulaminem i interpretując sytuacje z gry twierdzę, że można było je tworzyć.

Ni jak ma się to do mojego osobistego ogólnego zapatrywania na temat samych łańcuszków.

Dyplo Hymn

Centurion 

Posted: 2013-03-06, 09:26   

Łańcuszki to zło, ale czasem nieuniknione. Ale robienie ich na siłę 'ala scoobi' bo ktoś będzie miał większą korzyść to była bzdura, na szczęście szybko ukrócona i wróciliśmy do normalności :P

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum