www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Zastępstwa
Author Message
ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/63
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-08-12, 10:20   

Quote:

Ale co to za różnica? Gdyby zalogował się, zobaczył jak wygląda sytuacja i olał turę, to mógłbym je zachować? Albo gdyby specjalnie je podłożył Cheosowi to też wszystko by było w porządku?

White juz bez przesady, uważasz że wycofanie 3 worków bezposrednio spod 1 wara to jakieś trudne zagranie? Jak by tak zrobił to ja (jako admin) wziałbym i bym ci je wszystkie skasował.

Worki trzeba zdobyć, a nie brać za darmochę bez żadnego wysiłku.

EDIT

Wszystkiego regulaminem nie da się objać. Prawo w Polsce idzie w tym kierunku i są absurdy.
Jak nie wiesz co można zrobić pytaj się admina. Admin jest od tego aby rozsądzać.
Postaw piwo autorowi tego posta

Whiteye 

De GaulleImperium Malijskie

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 54/6
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2013-08-12, 10:39   

Ja nie twierdzę że to problem, zastanawiam się tylko co by się stało gdyby ktoś je świadomie oddał. Skoro kasowanie worków nie jest obowiązkowe, to można je komuś oddać?

ScoobyDoo 

generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-08-12, 10:49   

Whiteye wrote:
Ja nie twierdzę że to problem, zastanawiam się tylko co by się stało gdyby ktoś je świadomie oddał. Skoro kasowanie worków nie jest obowiązkowe, to można je komuś oddać?

wg mnie dopuszczalne jest oddawanie worków za pokój.

Rudi2

BoudikaImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2013-08-12, 11:39   

Możliwość przejęcia robotników powinna być max ograniczona skoro zakazane jest przekazywanie jednostek.
Nie ma problemu jeśli do złapania robotnika dojdzie z zaskoczenia w pierwszej fazie wojny lub jakimś nieprzewidywalnym manewrem ale już podczas normalnej dłuższej wojenki są warunki by wycofać je na głębsze pozycje lub właściwie zabezpieczyć własnym stackiem a w ostateczności w porę skasować.

Co do ścinania miasta do 1-2 popa gdy ma przejść w ręce wroga to wcześniej były już kwasy z tego powodu. Nieważne jakie ja mam zdanie ale uważam, że dla przejrzystości zasad powinno to być jednak klarownie uregulowane regulaminem bo gdy wrogów trzech atakuje nację zawsze jest ten jeden wróg bardziej wrogi bo wróg wrogowi nie równy a czasami wrogiem musi zostać przyjaciel a to już stwarza nierówność w grze. O ile ruchów wojsk i wyboru którego należy atakować bardziej a którego mniej nie mamy prawa narzucać graczowi to już sam temat ścinania miast można a nawet trzeba uregulować. Tym bardziej, że przestrzeganie tych ewentualnych zapisów jest proste i łatwe do sprawdzenia.

Forever 

Helped: 1
Piwa: 45/41
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-08-12, 11:54   

Rudi2 wrote:
Możliwość przejęcia robotników powinna być max ograniczona skoro zakazane jest przekazywanie jednostek.
Nie ma problemu jeśli do złapania robotnika dojdzie z zaskoczenia w pierwszej fazie wojny lub jakimś nieprzewidywalnym manewrem ale już podczas normalnej dłuższej wojenki są warunki by wycofać je na głębsze pozycje lub właściwie zabezpieczyć własnym stackiem a w ostateczności w porę skasować.

Co do ścinania miasta do 1-2 popa gdy ma przejść w ręce wroga to wcześniej były już kwasy z tego powodu. Nieważne jakie ja mam zdanie ale uważam, że dla przejrzystości zasad powinno to być jednak klarownie uregulowane regulaminem bo gdy wrogów trzech atakuje nację zawsze jest ten jeden wróg bardziej wrogi bo wróg wrogowi nie równy a czasami wrogiem musi zostać przyjaciel a to już stwarza nierówność w grze. O ile ruchów wojsk i wyboru którego należy atakować bardziej a którego mniej nie mamy prawa narzucać graczowi to już sam temat ścinania miast można a nawet trzeba uregulować. Tym bardziej, że przestrzeganie tych ewentualnych zapisów jest proste i łatwe do sprawdzenia.

No właśnie tyle że dochodzi do tego że mówimy graczom jak mają grać
A co jeśli ktoś planuje np. miasta odbić i nie w smak mu ich cięcie
albo dogadał się (a może tylko mu się tak wydawało) że ktoś inny spali to miasto dzięki temu że nie będzie miało kulturki. A może agresor obiecał że jak dostanie dwa nie ścięte miasta to resztę oszczędzi.

Reasumując tak jak nie można zabronić graczowi wymyślania pisma zamiast brązu tak samo nie można mu narzucać co i jak robi ze swoimi miastami/workami.

Last edited by Forever on 2013-08-12, 11:54; edited 1 time in total  

ScoobyDoo 

Posted: 2013-08-12, 12:24   

Forever wrote:
Reasumując tak jak nie można zabronić graczowi wymyślania pisma zamiast brązu tak samo nie można mu narzucać co i jak robi ze swoimi miastami/workami.

co do pierwszych tur to nie masz racji wg, mnie mozna, bo to podchodzi bo granie na szkodliwość wlasnej nacji (no chyba nikt nie uwierzy, ze wary zatrzymają axe).

Rudi2

BoudikaImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2013-08-12, 12:28   

Forever wrote:

A co jeśli ktoś planuje np. miasta odbić i nie w smak mu ich cięcie
albo dogadał się (a może tylko mu się tak wydawało) że ktoś inny spali to miasto dzięki temu że nie będzie miało kulturki. A może agresor obiecał że jak dostanie dwa nie ścięte miasta to resztę oszczędzi.

Można bo jest to już częściowo uregulowane i zaakceptowane przez wszystkich.
W sytuacjach gdy dochodzi do przekazania w jakiejkolwiek umówionej formie miast ostateczną decyzję podejmuje admin po analizie sytuacji za i przeciw.
Reasumując, jeśli jakaś kampania wojenna ma na celu jakiś bardziej wyrafinowany cel niż tylko zajęcie/spalenie miasta to Admin o wszystkim musi być poinformowany odpowiednio wcześniej i dać na to zielone światło ale zazwyczaj zapala czerwone.

Forever 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-08-12, 12:33   

ScoobyDoo wrote:
Forever wrote:

co do pierwszych tur to nie masz racji wg, mnie mozna, bo to podchodzi bo granie na szkodliwość wlasnej nacji (no chyba nikt nie uwierzy, ze wary zatrzymają axe).

To zapisz ścieżkę tchów w regulaminie :rotfl:
Ja gram i jeśli chcę podjąć ryzyko to mam do tego prawo

ScoobyDoo 

Posted: 2013-08-12, 12:53   

Forever wrote:
ScoobyDoo wrote:
Forever wrote:

Widzę Forek, że ty byś chciał aby wszystko było jednoznacznie napisane w regulaminie. Niestety tego się nie da zrobić. Za to są paragrafy mówiące o tym, że nie można grać na szkodę własnej nacji.
I jezęli ktoś idzie po rele lub pottery (a ta są dość drogie techu), za miasto po BW lub animala lub lucznictow, to wg mnie gra na szkodę nacji (lub chce wkurzyć admina lub kolegów- podłożę sie ).
Po prostu na początku jest kilka dróg wyboru (w miarę skończony zbiór), potem ścieżka techów jest zbyt skomplkowana zeby ogarnąć. Dlatego nikt nie pisze ścieżki techów regulaminie.

Tak z innej strony Forek, niektóre twoje teksty podchodzą po zwykły trolling, jakbyś specjalnie głupoty pisał.
Wiadomo, że to głupota, ale nie, mogę przecież nie ma ewidentnego paragrafu. Zabrońcie mi.

Forever 

Posted: 2013-08-12, 13:16   

ScoobyDoo wrote:
Forever wrote:
ScoobyDoo wrote:
Forever wrote:

Widzę Forek, że ty byś chciał aby wszystko było jednoznacznie napisane w regulaminie. Niestety tego się nie da zrobić. Za to są paragrafy mówiące o tym, że nie można grać na szkodę własnej nacji.
I jezęli ktoś idzie po rele lub pottery (a ta są dość drogie techu), za miasto po BW lub animala lub lucznictow, to wg mnie gra na szkodę nacji (lub chce wkurzyć admina lub kolegów- podłożę sie ).
Po prostu na początku jest kilka dróg wyboru (w miarę skończony zbiór), potem ścieżka techów jest zbyt skomplkowana zeby ogarnąć. Dlatego nikt nie pisze ścieżki techów regulaminie.

Tak z innej strony Forek, niektóre twoje teksty podchodzą po zwykły trolling, jakbyś specjalnie głupoty pisał.
Wiadomo, że to głupota, ale nie, mogę przecież nie ma ewidentnego paragrafu. Zabrońcie mi.

Widzisz właśnie ja by NIE chciał żeby wszystko opisywać i właśnie robię szyderę (której jak widzę nie złapałeś) z chęci opisywania wszystkiego (nawet na końcu :rotfl: dodałem)
Bo wybacz ale to że ty uważasz że jest tylko jedna ścieżka na początku to twoje prawo a ja mogę zaryzykować inne podejście.
Oczywiście mogę się nie wypowiadać bo widzę że niektórzy każdą krytykę swoich genialnych przemyśleń uważają za Trolling (swoją drogą fajna łatka do zamykania przeciwnikowi ust w dyskusji), ale jeśli jednak pozwolisz będę wyrażał swoje poglądy nawet jeśli tobie i np. Whiteyowi to pachnie Trolem ;-)

ScoobyDoo 

Posted: 2013-08-12, 13:30   

Quote:
Widzisz właśnie ja by NIE chciał żeby wszystko opisywać i właśnie robię szyderę (której jak widzę nie złapałeś) z chęci opisywania wszystkiego (nawet na końcu :rotfl: dodałem)
Bo wybacz ale to że ty uważasz że jest tylko jedna ścieżka na początku to twoje prawo a ja mogę zaryzykować inne podejście.

Mógłbyś zacytować mi kawałek, w ktorym napisałem istnieje na początku jedna droga techów?
Ja napisałem ze podana przez ciebie scieżka (po writing, czyli potery i wrting) jest grą na szkodę.
CHyba za dużo dopowiadasz sobie.

Forever 

Posted: 2013-08-12, 13:55   

ScoobyDoo wrote:
Quote:

Mógłbyś zacytować mi kawałek, w ktorym napisałem istnieje na początku jedna droga techów?
Ja napisałem ze podana przez ciebie scieżka (po writing, czyli potery i wrting) jest grą na szkodę.
CHyba za dużo dopowiadasz sobie.

No gratuluję uczepiłeś się słowa Jedynej, chodziło mi o to że pisanie ludziom jak mają wymyślać techy i jak palić miasta powoduje że wszyscy będą grali na jedno kopyto, a to trochę mija się z celem.
Skoro pozwalacie ludziom przenosić między poszczególnymi grami urazy więc pozwólcie im też robić błędy olewać tury itd.
Mam wrażenie że niedługo dojdzie do tego że zostanie opisany dokładny sposób jak najszybszego dojścia do techa X bo ktoś stwierdzi że inna ścieżka to granie na szkodę.

Dajcie się ludziom bawić a nie mnóżcie biurokracji nad potrzebę zwłaszcza że życie i tak wymyśli coś czego nie przewidzicie

ponti 

GilgameszImperium Osmańskie

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2013-08-12, 14:01   

Ta dyskusja jest bardzo ciekawa ,ja osobiście uważam ,że nie można narzucać nikomu jak ma grać i co robic zarówno przy sciezkach techów jak i to jak sie rusza wojskiem oraz czy scina czy nie miasta oraz czy kasuje worki czy nie. To zalezy od gracza i nie moze byc uregulowane regulaminem.

Natomiast jestem głeboko za tym ,żeby brać do gry w Dyplo ,które rozumieją ,że tak należy robić i wiedzą dlaczego :)

U nas tak jak w zyciu politycznym kazdy rząd boi się ruszyć KRUS, przywileje emerytalne mundurowych czy gorników tak tutaj kazdy z organizatorow Dyplo bał sie podjąc tą trudną decyzje przed Dyplo ,która nazywa się selekcja graczy

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Maiar

KatarzynaImperium Babilońskie

xfire: Languorous_Maiar
Piwa: 21/332
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-08-12, 14:09   

Peter wrote:
Maiar wrote:
Mnie nie cieszy granie na pol gwizdka, skoro nie mam szans na wygrana, to czemu mam sie mocniej starac niz lzej?

Żebyś nie został zbanowany za podkładanie się, czyli psucie gry innym (jeśli samo w imię zasad to za mało).

Za wcześnie z Misia wyszedłeś.

Tylko ja sie nie podkładam, bo UWAGA, przecież w dyskusji chodzi o to JAK SIE BRONIE, czyli nie moge sie podkladac... jak UWAGA, sie bronie. Boże swięty.

Ale prawda jest taka, że masz problem... bo nie broniłem się tak jak Ty chciałeś. No przykre. :P

ScoobyDoo 

Posted: 2013-08-12, 14:13   

Forever wrote:
No gratuluję uczepiłeś się słowa Jedynej, chodziło mi o to że pisanie ludziom jak mają wymyślać techy i jak palić miasta powoduje że wszyscy będą grali na jedno kopyto, a to trochę mija się z celem.

Ja tylko dokładnie przeczytałem co napisałeś. Wiesz Forek możesz techować tak aby się wybronić czymś innym niż warami. Bo nic tak nie debalansuje gry, jak połknięcie 3 "ryzykantów" (ci którzy poszli po relę,writing)
Jakbyś czytał uważnie ;) , to byś zauważył że wymieniłem ci trzy scieżki obrony (luki, animal, BW), a możliwe ze są inne.
Mając chociaż jedno z nich już jesteś o niebo cieższym przeciwnikiem i możesz odkrywać/robić biblioteczki.
Co do bronienia sie, to każy powinien bronić się najlepiej jak potrafi. No kurde nie uwierzę, że gracz D8 nie wie gdzie jest czerwona strzałeczka.

Forever wrote:
Skoro pozwalacie ludziom przenosić między poszczególnymi grami urazy więc pozwólcie im też robić błędy olewać tury itd.

Ciekawe jakbyś to zabronił, a może ktoś się sam przyzna?
Olewanie tur to co innego, to brak szacunku, więć totalnie mylisz rzeczy.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum