www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Zastępstwa
Author Message
jarek17777

Piwa: 13/37
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9 
Posted: 2013-08-12, 14:33   

Maiar wrote:

Tylko ja sie nie podkładam, bo UWAGA, przecież w dyskusji chodzi o to JAK SIE BRONIE, czyli nie moge sie podkladac... jak UWAGA, sie bronie. Boże swięty.

Ale prawda jest taka, że masz problem... bo nie broniłem się tak jak Ty chciałeś. No przykre. :P

Nikt nie pisze, że się nie bronisz ale ...
a) daliśmy wiele argumentów za nie przyjmowaniem walki od razu i pozwalanie agresorowi latanie 5-unitowym stackiem konnych i przejmowanie miast za free.
Nie wiem co Tobą kierowało jednak ten samobójczy atak to tak jakby na starcie pójść od razu po 2 religie i budując stona - podstawowy błąd. Inna sprawa jakbyś wybił kilkadziesiąt unitów i Bombel długo by musiał odrabiać stratę w wojsku.

b) sam ale to Ty sam napisałeś, że po części zlewasz grę bo i tak nie wygrasz - dla mnie nie ma w tym wytłumaczenia błędną interpretacją bo jest ona jedna - następnym razem przemyśl to co napisałeś. Do samego końca powinieneś myśleć jak agresorów wyrolować, a nie być może zaszkodzić jakoś pośrednio swoim wrogom bo to za bardzo naciągane - a frontalny atak skazany na porażkę na starcie bez próby dogadania się z kimś i nawet przedłużenie żywotu nacji jest olewaniem. Taka prawda, end of story.

Więc Maiar nie próbuj tera nikogo zmylić i następnym razem nie odpuszczaj bo już i tak nie wygrasz - tak na serio to większość zdaje sobie sprawę, że nie wygra w połowie gry i co ma odpuścić ? Póki są choćby minimalne szanse trzeba walczyć i dołożyć swoją cegiełkę żeby zmienić bieg dyplo jeśli się da.
Last edited by jarek17777 on 2013-08-12, 14:39; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Wyświetl szczegóły
Forever 

Helped: 1
Piwa: 45/41
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-08-12, 14:42   

ScoobyDoo wrote:
Forever wrote:
No gratuluję uczepiłeś się słowa Jedynej, chodziło mi o to że pisanie ludziom jak mają wymyślać techy i jak palić miasta powoduje że wszyscy będą grali na jedno kopyto, a to trochę mija się z celem.

Ja tylko dokładnie przeczytałem co napisałeś. Wiesz Forek możesz techować tak aby się wybronić czymś innym niż warami. Bo nic tak nie debalansuje gry, jak połknięcie 3 "ryzykantów" (ci którzy poszli po relę,writing)
Jakbyś czytał uważnie ;) , to byś zauważył że wymieniłem ci trzy scieżki obrony (luki, animal, BW), a możliwe ze są inne.
Mając chociaż jedno z nich już jesteś o niebo cieższym przeciwnikiem i możesz odkrywać/robić biblioteczki.
Co do bronienia sie, to każy powinien bronić się najlepiej jak potrafi. No kurde nie uwierzę, że gracz D8 nie wie gdzie jest czerwona strzałeczka.

Forever wrote:
Skoro pozwalacie ludziom przenosić między poszczególnymi grami urazy więc pozwólcie im też robić błędy olewać tury itd.

Ciekawe jakbyś to zabronił, a może ktoś się sam przyzna?
Olewanie tur to co innego, to brak szacunku, więć totalnie mylisz rzeczy.

Ni eto nie jest coś innego tyle że jak słusznie zauważyłeś ciężko udowodnić że ktoś pojechał ...... Centa (sory Centuś ale pasujesz mi do przykładu) bo chciał a nie dla tego że jak by go dziś nie pojechał to on jutro by mu nożyk wsadził. A przecież to takie same psucie gry jak podkładanie się czy olewanie tur.

A co do debalansu to przecież począwszy od wyboru nacji (ci w środku mają lepiej) po przez miejscówki (co nie Cent) aż po sąsiadów ciągle jest jakiś debalans i to taki który sami wprowadzacie. A przecież wystarczy pozwolić grać takimi samymi nacjami zrobić mirro startowy i wyeliminować słabych graczy i już będzie gra idealna.

Zaraz napiszesz że przesadzam ale przecież wasze przepisy właśnie w tą stronę idą.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-08-12, 14:42   

Jarek dobrze ujął, jak ktoś pisze jawnym tekstem ze olewa grę i ma du.... jakie ktoś zdobędzie miasta, to jest jednak nie halo i tłumaczenia potem, że ma pewną strategię to trochę się kupy nie trzymają

Maiar

KatarzynaImperium Babilońskie

xfire: Languorous_Maiar
Piwa: 21/332
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-08-12, 14:44   

Quote:
Nikt nie pisze, że się nie bronisz ale ...
a) daliśmy wiele argumentów za nie przyjmowaniem walki od razu i pozwalanie agresorowi latanie 5-unitowym stackiem konnych i przejmowanie miast za free.
Nie wiem co Tobą kierowało jednak ten samobójczy atak to tak jakby na starcie pójść od razu po 2 religie i budując stona - podstawowy błąd. Inna sprawa jakbyś wybił kilkadziesiąt unitów i Bombel długo by musiał odrabiać stratę w wojsku.

b) sam ale to Ty sam napisałeś, że po części zlewasz grę bo i tak nie wygrasz - dla mnie nie ma w tym wytłumaczenia błędną interpretacją bo jest ona jedna - następnym razem przemyśl to co napisałeś. Do samego końca powinieneś myśleć jak agresorów wyrolować, a nie być może zaszkodzić jakoś pośrednio swoim wrogom bo to za bardzo naciągane - a frontalny atak skazany na porażkę na starcie bez próby dogadania się z kimś i nawet przedłużenie żywotu nacji jest olewaniem. Taka prawda, end of story.

Więc Maiar nie próbuj tera nikogo zmylić i następnym razem nie odpuszczaj bo już i tak nie wygrasz - tak na serio to większość zdaje sobie sprawę, że nie wygra w połowie gry i co ma odpuścić ? Póki są choćby minimalne szanse trzeba walczyć i dołożyć swoją cegiełkę żeby zmienić bieg dyplo jeśli się da.

1)Tak, ten system bronienia sie jest globalni gorszy. Ale czemu musze sie tak bronic? Nadal nie podaliscie zadnego argumentu ktory by sprawial ze MUSZE sie tak bronic.

2)Nigdzie nie napisalem ze olewam gre. Napisalem tylko ze nie staram sie tak super mocno jak wczesniej... ale jak sie mam tak starac, jak nie mam do tego warunkow w postaci takich miast i takiego wojska? Po prostu twoja zla interpretacja.

3)Zle wnioski z powodu zlej interpretacji.

Troche zalosne sa te teksty jak to olewam gre... bo nigdy gry nie olalem i nawet nigdy tak nie napisalem.
Po prostu dana sytuacja wymusila na mnie dana taktyke, jak ciagle mi zarzucacie jak sie zle bronie odsylam do Misia 2, gdzie jakos udalo mi sie ochornic panstwo przed atakiem 2 najwiekszych armi swiata Larego i bodajze nie mam pewnosci ale chyba Kinga + na doczepke Benego. Uratowalem? Uratowalem, wiec nie rozumiem tych gorzkich zali.

POWTARZAM:
Czemu nikt wczesniej nie plakal jak to wszyscy teraz placza, gdy Czajmen zrobil na mnie dokladnie to samo co ja na Bomblu? No naprawde mnie to ciekawi. : D
A odpowiedziec moge ja, bo moja taktyka godzi w interes wiekszej ilosci ludzi, co sprawia ze wieksza ilosc luzdzi jest do mnie negatywnie nastawiona i potepia taka taktyke. Smieszne.

Quote:
jakie ktoś zdobędzie miasta, to jest jednak nie halo

To jest halo.
Nie ma w regulaminie nic o oddawaniu miast 1 i dobrze.
ROwnie dobrze moze zrobimy taki regulamin, w ktorym bedzie sie trzeba pytac admina, czy mozna robic cos innego niz wojsko? Prosze Ciebie.

Przeciez to jest odwieczny problem, odsylam do poprzedniego dyplo gdzie byla awantura jak Rudi sie z 1 strony niby komus podkladal.
Last edited by Maiar on 2013-08-12, 14:57; edited 4 times in total  

Wyświetl szczegóły
Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-08-12, 14:56   

Quote:
A odpowiedziec moge ja, bo moja taktyka godzi w interes wiekszej ilosci ludzi, co sprawia ze wieksza ilosc luzdzi jest do mnie negatywnie nastawiona i potepia taka taktyke. Smieszne.

Ooo Maiar zaczął łapać do czego służy forum - w nagrodę piwo ode mnie.
Niestety od dawna tak jest, inteligentna nagonka, która niby nie jest nagonką tutaj to standard. Pierwszy z brzegu lepszy przykład - akcja 'holandia' w poprzednim dyplo była biedna. ;)

Eferalga_500 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 25/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-08-12, 15:23   

Ja mogę powiedzieć, że mi nie pasowało to co zrobił Czajmen i o tym pisałem.
Ale Czajmen to zły przykład - po prostu źle zagrał :) . Miał tak mały kraj, że to nie miało takiego znaczenia - bitwe wydałbyś kilka tur później - a praga i tak spłonęła.

A co do olwania - nie uważam, że olewasz gre. Piszę tylko o taktyce która jak pokazuje dzień dzisiejszy jest słaba.
Chiałbym by czytający wyciągneli wnioski z tej dyskusji. Do tej pory nie miałem sąsiada który by mi podczas wojny podobną taktykę zastosował - a jest ona bardzo na rękę atakującemu :)
Last edited by Eferalga_500 on 2013-08-12, 15:30; edited 1 time in total  

ponti 

GilgameszImperium Osmańskie

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2013-08-12, 16:37   

Maiar ,bo tu nie chodzi o to ,że ty się źle broniłeś ,ale o to ,że Bombel miał za łatwo :) ,kazdy z nich chciałby być na miejscu Bombla.Porównuja więc ze swoimi sąsiadami a potem z pretensjami do Admina ,że to coś nie halo.

Jak napisałem ,jestem zdecydowanie przeciw dyktowaniu Admina jak gracz ma grać swoją nacją. Czy sie broni źle czy dobrze nie jego sprawa. Natomiast chodzi tu o to ,żeby gracze którzy grają rozumieli w co grają

Pamietam ze po Misiu 1 ,Cheosowi zarekomendowalem tylko 3 graczy z tej gry. Wział około 10 osób dla frekwencji ...

Potem są pretensje ,ze ten miał łatwiej a ci mieli trudniej,kazdy chce miec slabszych sąsiadów na początku do zjechania. tzw biednych żuczków. I z typowa dla Polaków zajadłością gryzie gdy inny ma łatwiej niż on :)

Dlatego potem cyrk się robi ,bo Admin musi sprawdzac czy ten miasta podstawia czy nie. A powinno go to g.. obchodzić .Za to powinno Admina Dyplo obchodzić jakich graczy wział do gry i dlaczego ma , jak ma.

A dlaczego trzeba ścinac miasta ,gryźc ,drapać i walczyć.?Ano dlatego ,że jest cos takiego jak historia gier i w nastepnym Dyplo .... będzie fajnie jak dostane Maiara za sąsiada :ostrzy: ;)

Dla przykładu: w Dyplo 6 bardzo się cieszyłem ,że trafiłem jednego z braci Marba/Maxibaca bo wiedzialem ze zawsze biorą Grecję i nigdy nie mają workami co robic na początku a grali piątą!! odslone Dyplo. Efekt był zawsze ten sam. Nie bylo gracza bardzo szybko. Wiedza jak grał dany gracz w Dyplo , przeciwko komu grał i z kim ,jest bardzo istotnym elementem taktyki w nowych odsłonach.

A jakbym widział ,że taki Maiar nie odpuści nawet kratki ziemi to bym sie dwa razy zastanowił. Mozecie więc grać po swojemu ale nie zdziwcie się jak w kolejnych Dyplo będziecie jechani po 20 turce.

Więc wszelkiej maści rozwiązywacze armii , a także ci wspołczujacy witrualnym ludkom ,ze są scinane i ci którzy zamiast sie cofac i przedłuzac atakujacemu grę podstawiacie mu miasta - możecie tak grać !!! . W regulaminie o tym nie ma ,cała ta dyskusja czy zrobił Maiar źle czy dobrze jest bez sensu,bo to jego brocha i jego gra. Ale .... fajnie jest sobie dłuzej pograć ,co nie ;) ?

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Maiar

podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-08-12, 17:00   

To jest zły przykład, bo teraz zastosowałęm taką taktyke bo wiem ze Bombel i tak by mnie pojechal.
Jakbym Bombla mogl odeprzec, to bym zastosowal taka taktyke, ktora by sprawila ze mi by bylo latwiej, czyli bym gral tak, by go kompletnie zameczyc jak wszyscy sugeruja, bo logicznie myslac byloby mi latwiej odbijac miasta jakby Bombel byl zmeczony wojennie.
W nowej grze podczas rushu nie ma sensu stosowac takiej taktyki, bo szanse sa rowne i mozliwosc wybronienia jest duzo wieksza wiec niestety przyklad nietrafiony, tzn. powtarzam, zastosowalem taka taktyke i tylko taka bo nie ma szans na obrone, wiec mowisz ze zaatakowalbys mnie ale watpie bys w poczatkowym etapie gry mial przewage technologiczna i ilosciowa bym mogl stosowac taka taktyke, ktora by CI pomogla jako atakujacemu. Czyli nawet jezeli ktos by mnie zaatakowal myslac ze bede latwym celem, to kto wie, moze bym mu pojechal latwo wojsko i on by wiecej stracil niz zyskal? ;)
Last edited by Maiar on 2013-08-12, 17:03; edited 2 times in total  

ponti 

GilgameszImperium Osmańskie

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2013-08-12, 17:04   

Maiar , nie chodzi osobiście o mnie , w następnym Dyplo możemy się spotkać po sąsiedzku i dogadać jak będzie to nam pasować,ale poza mną grają tutaj jeszcze inne osoby :D za nich nie mogę ręczyć ,zresztą za siebie też nie.. wiesz... polityka :wstyd:

Tu kazdy gracz ma swoją kartotekę ,ma to większy wpływ na gre niż się każdemu wydaje. Dlatego to jak gracie to każdy widzi i wyciąga wnioski.To tyle co chcialem powiedzieć. To jak zagrałes to nie jest moja sprawa ,nie widziałem sytuacji nie chce głębiej oceniać.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

jarek17777

starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9 
Posted: 2013-08-12, 19:23   

Maiar wrote:

1)Tak, ten system bronienia sie jest globalni gorszy. Ale czemu musze sie tak bronic? Nadal nie podaliscie zadnego argumentu ktory by sprawial ze MUSZE sie tak bronic.

2)Nigdzie nie napisalem ze olewam gre. Napisalem tylko ze nie staram sie tak super mocno jak wczesniej... ale jak sie mam tak starac, jak nie mam do tego warunkow w postaci takich miast i takiego wojska? Po prostu twoja zla interpretacja.

1) Tu jest różnica pomiędzy powinnością a nakazem. Ja nie pisałem dlaczego musisz bo w życiu nic nie musisz( jeść też nie musisz) ale dlaczego powinieneś i dostałeś na to argumenty. Nie grasz najlepiej jak umiesz można nazwać to olewaniem nacji albo przynajmniej nie chcesz podejmować najrozsądniejszych decyzji no bo nie musisz to a przeproszeniem według mnie jest to totalny debilizm zwłaszcza z wymówką no bo przecież nie muszę.
Jednym słowem nie starasz się jak powinieneś i to wiesz, a grając z lepszymi powinieneś dawać 100% z siebie, a nawet więcej - w sumie to każdy powinien grać na 100%. Jeśli ktoś napisałby mi, że nie gra na serio no bo po co to zapytałbym sie po co grasz ? Nad tym sie zastanów.

2) No jednak napisałeś, przeczytaj sobie wcześniejsze posty z tym samym cytatem. Nie wciskaj komuś kitu jeśli sprawa jest jasna, bo to jest najgorsze.
Quote:
Napisalem tylko ze nie staram sie tak super mocno jak wczesniej

Quote:

Troche zalosne sa te teksty jak to olewam gre... bo nigdy gry nie olalem i nawet nigdy tak nie napisalem

Żałosne to jest copiero to teraz co piszesz, nie wiem kogo chcesz oszukać.
Nie lubię kiedy ktoś próbuje ze mnie robić po prostu kretyna.
Quote:
Czemu nikt wczesniej nie plakal jak to wszyscy teraz placza, gdy Czajmen zrobil na mnie dokladnie to samo co ja na Bomblu? No naprawde mnie to ciekawi. : D

Powiedz mi o kim teraz piszemy ? Nie wykręcaj się innymi. Jeśli ktoś zrobił podobnie to jest to ten sam błąd ale ja nie czytałem, że Czajmen olewał grę i później starał się zwalić to na nieodpowiednią interpretację.
Zresztą co ma jedna gra do drugiej ? Jedną dograłeś dobrze do samego końca inną jak widać olewasz i sam oto przyznałeś.

Quote:

Ja nie gram w to dyplo więc jakoś to nietrafione.[/quote]

Bezsensowne jest dalsze tracenie mojego czasu na staranie się wytłumaczyć coś komuś kto nawet nie chce słuchać.
Jak grochem o ścianę.
Mów sobie co chcesz Maiar ale myślę, że każdy ma swój rozum i też nie lubi jak ktoś próbuje mu wciskać kit.
P.S Widzę, ze mamy różne poglądy na definicje olewania.
Olewanie w przypadku dyplo to nie tylko porzucenie nacji i mieć wywalone na wszystko ale bierna postawa kiedy coś jeszcze można ugrać.
Last edited by jarek17777 on 2013-08-12, 19:28; edited 2 times in total  

Maiar

Posted: 2013-08-12, 19:31   

Jarek, ale Ty klamiesz.
Czemu słowa "Napisalem tylko ze nie staram sie tak super mocno jak wczesniej" zmieniasz na olewanie gry i tak dalej? Naprawde, wszystkim tak przekrecasz slowa? : D
No naprawde pozdro, jezeli tak wyglada wedlug Ciebie dyskusja, to prosze, idz tam na polityka czy co.
Last edited by Maiar on 2013-08-12, 19:31; edited 1 time in total  

jarek17777

Posted: 2013-08-12, 19:41   

Widzę, że nie wiesz co to takiego są synonimy.
Kłamię ? Sam te duperele napisałeś.
Dyskusja ? Niee to na pewno nie ma nic wspólnego z dyskusją, w sumie po co komu dyskusja jak wszystko wiadome.

Polityk ? Fajnie by było, chyba nie wiesz jaka to fajna fucha - nawet bez kantowania miałbym super pensyjkę, bonusiki i darmowe przeloty po kraju.
Nie wiedziałem, że jesteś taki życzliwy :oczami:

Maiar

Posted: 2013-08-12, 20:15   

Tak, sam to napisałęm, bo w przeciwienstwie do innych nie bede pisal jakichs glupot byleby pokazac jakim to dominujacym samcem jestem.
Jestem z wami szczery a Ty przekrecasz moje slowa na cos innego. : D
No dla mnie to dosc niski poziom.
Last edited by Maiar on 2013-08-12, 20:16; edited 2 times in total  

Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-08-12, 23:39   

No jaka ładna dyskusja o bronieniu się , podkładaniu, oddawaniu miast i o tym co można zakazać a co nakazać regulaminem

Kilka słów ode mnie

1. Regulamin NIE zabrania nikomu ryzykowania
2. Regulamin nie nakazuje nikomu ścinania miast do jedynek
3. Regulamin nie zabrania nikomu robienia błędów, czy to na wojnie czy rozwojowych

Gracze mogą ryzykować, popełniać błędy, wydawać i przyjmować bitwę wtedy kiedy uważają że im się to opłaca
Proszę nie wprowadzać nikogo w błąd że ja coś takiego zabraniam

Zabrania się CELOWEGO podkładania miast, celowego przegrywania bitew i celowego nie bronienia swojego kraju przed agresją,
Np. ucieczką grupą pikinierów na widok 2 obcych rycerzy.

Od tego jest Admin i ma podgląd z góry aby ocenić daną sytuację

Ja osobiście w działaniach Maiara nie widzę śladów specjalnego podkładania się komukolwiek. I musicie to przyjąć na wiarę lub zmienić Admina na bardziej obiektywnego :P

Aczkolwiek jestem zaskoczony słabymi umiejętnościami taktycznymi Maiara, tym bardziej że jest to podobno jeden z najlepszych zawodników w Civ5
Zatem myśleć i planować umie, ale w dyplo sobie na wojnie z Bomblem nie poradził zupełnie

Maiar napisałeś że nie mogłeś się wybronić muszkietami i kirasami na rifle i kawalerie... a to nieprawda, da się wybronić
Wieeele gier to udowodniło, a ostatnio to zapraszam do Misia gdzie Raptorus i Whiteye pokazli jak się broni słabszym wojskiem przed przewagą techniczną wroga
I fakt że Czajmen kiedyś zagrał podobnie z Tobą nic tu nie zmienia, też zagrał słabo w obronie i zginął. Miał prawo i Ty teraz też miałeś prawo ale to nie znaczy że się nie dało

Nie jest zabronione popełnanie błędów na wojnie

CO się tyczy ścniania miast do jedynek to ja osobiście nie pochwalam tego gdyż jest to nierealne i nierówne. W sumie każde miasto można ściąć w jedną turę do jedynki no max dwójki. I zależnie od humoru obrońcy agresor dostaje wypasioną 20 lub jedynkę...
Natomiast gracze bardziej zawzięci na wroga czyszczą co się da i jest to zakorzenione i przyjęte na Kacu

Rozwiązanie jakie proponuje (do następnego Dyplo - tu już nic nie zmieniam) to zmiana jedna i prosta
Każde miasto można ściąć tylko raz w ciągu jednej tury.
Jak draft, jak już draftniesz to po raz drugi w tej samej turze nie dasz rady bo przycisk przestaje być aktywny. Raz na turę możesz wcisnąć guzik w mieście
Podobnie zrobić ze ścinką.
(znalazłem zmienną IsDrafted dla każdego maista która ma wartości 0 lub 1
dodać podobną IsWhipped i zmieniać jej wartość po każdej ścince i zerować na przeładowaniu - troszkę roboty)

Jak się nie da modem to zabronić regulaminem ścinać jedno miasto częściej niż raz na turę
Wszyscy będą mieli równiej a ginący rywal w jedną turę nie wyczyści miast 19 do jedynek i szybki atak będzie wynagradzany większymi zyskami (mniej wyścinane miasta)

Wyświetl szczegóły
Maiar

Posted: 2013-08-12, 23:57   

Quote:
Maiar napisałeś że nie mogłeś się wybronić muszkietami i kirasami na rifle i kawalerie... a to nieprawda, da się wybronić
Wieeele gier to udowodniło, a ostatnio to zapraszam do Misia gdzie Raptorus i Whiteye pokazli jak się broni słabszym wojskiem przed przewagą techniczną wroga
I fakt że Czajmen kiedyś zagrał podobnie z Tobą nic tu nie zmienia, też zagrał słabo w obronie i zginął. Miał prawo i Ty teraz też miałeś prawo ale to nie znaczy że się nie dało

Eh, i przejmastrowales moje przemylsenia.
Gdy jest przewaga technologiczna I ilosciowa, dla mnie nie da sie wygrac.

Przyklad Czajmena mial tylko pokazac glupote osob, z ktorymi prowadzilem "dyskusje". Jechali po czyms, co bylo dokonywane przez innych i nijak potepiane, i tylko dlatego, ze nie godzilo w ich interesy jak to godzi teraz. Wiem jak skonczyl Czajmen, i ja wiedzialem ze skoncze jak skoncze, dlatego przyjalem ta sama taktyke co on bedac pogodzony juz z losem.

A zmiany pochwalam, bo logiczne jak prawie wszystkie slowa Bodka. ;)
Last edited by Maiar on 2013-08-13, 00:02; edited 3 times in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum