www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Odpowiedz na post cheos "mapa dyplo 8"
Author Message
ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 92/77
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-05-06, 21:36   Odpowiedz na post cheos "mapa dyplo 8"

Miaem odpowiedzie w chyba 2 tygodnie temu, ale czasu nie miaem, potem mi si nie chciao. Ale niestety musz wyjani kilka spraw.
Posdzony zostaem o kolesiostwo, o to e kilku osobom ( a gownie "nowym") daem lepsze miejscwki. Haram mi wiadkiem ze tak nie byo. Na szczcie podejrzaem od pawaT jak mona podmienia nacje i nie miam w gowie adnego gracza, tylko cyferki, ktre byy losowo ustawiane, tzn jak znalazem gdzie nacje to przypisywaem numerek 1, 2, 3....

Nikt oprcz harama, nie chcia mi pomc w tworzeniu mapy. Wysza jak wysza, nie twierdze, ze jest super, hiper mega wspaniaa, ale jest do sprawiedliwa. Oczywicie nie kazdy ma rwno jedni maj lepiej inni gorzej, ale kady mial arcie surowce las, rzek i przestrze na minium 5 ( a jak ciniesz 6 miast). Oczywicie kilku si trafio wicej, teremu, c random - map generator tak chcia, ale i tak im wiele terenu wyciem.

O tym ze "starzy" wykombinowali sobie, e preferuje modych dowiedziaem sie do wczenie, ale zlaem, nikt nie pisa, wic co mialem komentowa.
Skoro teraz napisano, wiele pomyj (chyba tak sie pisze pomyje w tym przypadku), na mj temat to odpowiem. Napisano, e spieprzyem totalnie map, preferowaem innych, a np taki cent, rudi, bombel, ponti, grali super ale ich skrzywdziem, wiec nie maj szans.

Zaczynamy od oceny gry gownie starych, ale take kilku mikw

1.Rudi
Po grze rudi napisae w stylu "miaem sab miejscwk, nie miaem surowcw przy rzece, rush warami to bya jedna opcja", jedyne co moge napisa to :facepalm: .

Cytuj cie z samego startu, dyplo, sam powiedziae (cytat z pamici) "jak ma by restart dyplo to ja chce tak sam miejcwk. Kurde rudi ja te bym tak miejscwk chcia.

Miejsca miales chyba 7 miast conajmniej, ale to nie wane. Surowce miae (sporo jak kady), moe nie byy wszystki koo rzeki, ale zaleta miejscwki, mega puszcza, za 20 pl lasu.

Co wicej trafi ci si ssiad, rihiter (imperialistic, phi) wiec nie grony (mowie o leaderze), miasto postawi blisko niego na grce, jednym sowem super pocztek, miasto praktycznie niezdobycia dla rihitera. (fortyfikacja grka, agresywne axe, tego sie nie da przebi, twoj war powstrzymuje w miecie charioty rihitera- no prawie).

Ale to wszystko nic, miae za ssiada martina, ktry dosta si do dyplo na kredycie zaufania.
Martin mial polecenia, zeby przypadkiem nie szedl w rele tylko w techy wojskowe.
Poszedl ale to nie znaczy, ze robi armie. I zamiast, przygotowa sie kurde na mega rush (axe, charioty, wycinka lasu, zostawiajc, kilka jednostek w miecie granicznym obok rihitera), to ty poszede na randomowa walk z rihiterem.
A martin robi simicty, sety, worki, granary. Kurde jakby zrobi to samo co Rudi w D6 to martina by nie byo, a rihitera take, tylko poniej (wiem to z autopsji jako cel nr 1 z rudiego z D6).

Co do pastwiska, to zezwolenia na acuszek byo niedzwiedzi przysug dla rihitera, bo gdybycie si spieli i nie byoby moliwoci ciebie zjechania to BBB i barteq ni kiwnliby palcem w twojej sprawie. Byby pat na froncie. Ale to naprawd szczeg.

Co do wykonalnoci tego rusha, to pokaza to chocia dzia, jak w 2 tury spali martinowi 3 miasta ( a mia do niego troch drogi).

Jak zobaczyem ze Martin wyldowa blisko ciebie, to kurde pomyslam " narobio si ".
Wszyscy pomyl, Rudi dosta teren w miar ok, ale Martina to na pewno dostal specjalne za zasugi w D7. Dodatkowo sporo wodnego terenu, wyspek, wszystko pod wodnego corpa Holandii.
Po prostu, rudi nie wykorzystae potencjau ktry dostae.
Zacze kopaninie z koniem - rihiterem, a owieczka - martin czekaa z napisem "bierz mnie, nie mam woja".

2.Rihiter
Te sie czuje pokrzywdzony, dosta miejscwk mocno energetyczn, miejsca na min 6 moe 7 miast.
Dobrze zagrae, ba bardzo dobrze ale przegrae, niewiele moge zrobic. Dlaczego?
Dobrze opisa to cule, marka Rihitera zmobylizowaa ssiadw aby ci dokopa. Bo kurde pody wujek R, po podbicu rihitere, phi arabia to bdzie po nas jecha.
Niestety ani BBB ani Barteq (za DM2 i D7) ciebie nie lubili, co wiecej jeden mial psy, drugi agr axe. Musiale przegra.

3.Przerwynik na promowanych miskw
Trebuch, tem terenu mia mao, sam chyba wie, jako promowany misiek to poczu si chyba pokrzywdzony. Pewnie swoj szanse mial, gdby nie wali si od razu z Didi.
ALe nie wiem dokldnie.
3b) Itko, o kolejnym miku admin zapomnia (a kas przecie przela) mao terenu, ogolnie chyba by saby. Na dodatek random nie pomg.
3c) Czajmnem, nie wiem czy misiek czy nie w nomenklaturze strarych ale po mogl sie poczu pokrzydzony za szpiegowanie ZSRR w D7.
Terenu mao, mia swoj wielk szans aby sta sie leaderem( o czym pisze nawet z pakcie tylko admin), ale zeps i stagnacja.
Oczywiscie kilka inny ( "nie starych") dostao lepsze miejscwki, (duo lepsze) ale nie bd pisa, kto.
Biedakom, dooylem zelaza, jako bonus , jak przeuj i zagraj dobrze, bd sie cieszy, jak nie kto inny.

4. Bombel
Bombel, mega pokrzywdzony przez admina.
Prawda jest taka, bombel dostal dobr miejscwk, duo terenu (sam wielki bodzio napisa, "bombel zagarnl mas terenu, a elaza nie ma").
Bombel mial terenu sporo (tzn gracz nr x jak robiem map mial troch terenu tam, nie jako mega duo ale sporo), i tak temu graczowi XX wyciame bo mial mega duo.
Zelaza mu nie zabierale, ale te nie dodawaem, bo kurde gracz X mial sporo terenu wiec po co mu jeszcze dodawa zelazo. ( od razu dodam, e nie przygldaem sie czy
gracz X lub Y ma zelazo).
ALe bombi sam spieprzy, czego si nie chwali, bo lepiej pisa "zy admin, pogrzeba moje szanse na zwycistwo nie dajc mi elaza".
Co zrobi bombi? Jak stawia miasto, ( a jest cre) to przez przypadek nie objac kuku (tylko 6 arcia). Nie no, problemu nie ma, may wpyw na gr.
DObra,ale zawodnik pod nim o nicku XXX (poniej bedzie) nie obj konie a gdyby bombi pomyla to mogby obj i kuku i zajuma konie graczowi XXX.
I gracz XXX nie mia by war chariotw (o kufa, chyba si wygaem).
Wiec bombi w mojej krtkiej, jednorazowej karierze admina, 2 duze bedy, proste jak na kogo kto chce wygra dyplo po raz drugi.

Przerywnik na elazo
Jak bysto zauway cheos, zelazo dodawaem na etapie jak gracze miali nicki 1, 2 ..23.
Jak kto mial malo terenu dawaem mu zelazo, tebuch czajmen (moe cent i cheos, efe) nie pamietam ju.
Dawa tak po to aby miningowe 2 korpy daway troch produkcji, bo terenu wciaem troch i chciaem to zbilansowa.
Dodatkow dla sushi corpa wrzuciem duzo surowcw, wie nie chciaem debalansowa corpw. Taki chytry plan.

5. Cent
Cent trafi na ciasn miejscwke, na dodatek 3 cre. Bywa random, nie zawsze jest taki dobry jak w D6 dla ciebie.
No ale cencik troch chyba wg mnie pograe, bo ju nawet cosik cule pisa w ten dese.
Rozstawienie miast, takie e zablokowae sobie jedn miejscwke, i co najwzniejsze NIE obje koni.
W sumie konie dla egiptu nie potrzebne, miae przeciez waleczn nacje org-phi.
(rozumiem chciae aby ssiedzi nie zapali kontaktu, ale za cen koni??? ).
Ale cent miale take swoja szans, jak itko spali miasto pontiemu byo wjacha na drugie od tyu nawet warami, itko potrafi , to wielki wojownik cent ktry na pocztku jedzie 3-4 w kazdym dyplo a potem jeszcze ze dwch nie potrafi??
Cent miae szanse, nie wykorzystae, ale wiadomo admin ci skrzywdzi.
Od razu dodam, ze cent prostej gry nie miales, ale kurde gdym da twoja miejscwk bartkowi, to kurde byby dla niego prezent, bo kurde ten mia bezsurowcowe dogi i by sie nie ba zrobic wjazd pontiemu.
A za D7 barteq takiej miejscwki nie mog dostac, zrobi bym wyjtek i bym go przenisl (oczywicie ironia, zart)

6.Ponti
Tu krtko, ponti dosta dobr miejscwk, sam skaszani,
BTW, czterech starych dostao miejscwk od randoma obok siebie w czworakcie (haram wiadkiem), miao nie by rozstawiania, wiec jak wylosowao tak byo.
Na pewno nie postawi bym bombla obok cheosa, ani rudiego obok rihitera.

7.Last but not Least -Cheos, (nie wiem jak to jest po naszemu)

Cheos dostal niezbyt bogat miejscwk, nie za duzo terenu, ale powiem wam jedna z najlepszych miejscwka w grze. Tak wiem, popier.... mnie konkretnie, ale to wiem co mwie.
Otz o miejscwce, nie mowi tylko to co sie ma, iloc terenu, ale take to co bdzie w pocztkowych turach.
A ja wiedzialem ze bedzie rush maliego (white) na darnoca, to byo 100% pewne, bo white mial mail)(minig, koo).
I wiedzialem ze darnoc ma malo rzeki i miast tak zaou aby nie mic handlu na rzekach. A mali byo bardzo blisko. Wic, kurde cheos nie wiedzia jakim jest on szczliwcem.
Wystarczyo nic nie odwali na pocztku i czeka z setami, co cheos zrobi wykorzysta i wg mnie jest bezapelacyjnym leaderem, gra super dyplomatycznie.
(tyle nacji na leadera to chyba jeszcze nie grao, wiem, to moja zasuga).
Wiec kurde Cheos, moe byo tak, ze tak dobra miejscwk dostae dlatego ze dae mi dobr miejscwk w D7?
A e wjazd maliego na darnocka by oczywisty to prosze sobie poczyta moj pakt (sam admin), i tam jest co takiego jak PRZEPOWIEDNIA HARAMA .
Nie bde mwi, jak haram chce niech powiem....
Co wicej cheos, ty wysepki 1x1, to chyba pod twoj nacje byy robione?.
BTW od razu dodam, ze narzekania cheosa, e wysepki s do kitu , to :D :D :D .
Ot wyjanie podstawy mechaniki, 3 zarcia to wicej ni 4 produkcji, 5 zarcia (tyle chyba daje crab, rybka 6), to wiecej ni 7 produkcji.
Tako mowie mechanika gry. Wysepki, jak widzicie, chyba jako biedn nie s, a z cottonem to kada wysepka daje 3x4 dochodu ze szlakw.
Acha, chodz na miecie sluchy e wysepki 1x1 nie produkuj. Oczywiscie, org rela, i za 110 motkw, ma si komplete temple, monastery i 4 produkcji i 4 nauki, tura w tur.
Dodam ze, 110 motkw to bdzie jakies 3,75 ludzika. Warto, nie warto robi budynki religijne, wg mnie absolutnie jest to bezcelowe :D .

Na koniec, dodam o mega kombie, ktre jak to powiedziae cheos, byoby nieprzebicia, kawaleria numidyjska i (nieagresyne) prety.
Cheos, ja no, moe si nie znam, wystawiam- nie sonie, bo to jest pono, wystawiam tak jednostke jak, HA, baraki + stajnia, promocja sia +mele.
Hmm cheos, na goe klaty na otwartym polu, 20 twojego mega kombo vs 20 HA.

Ale, cheos, ty jako jednen ze starych zagrae przyzwoicie, super dyplomatycznie, wykorzystae wszystko co dostae, grasz super, bez dwch zda.
Kitujesz na forum ze a gowa boli, wiec kurde miasiaem odpowiedzie, skoro mnie wezwae do tablicy.
Cheos z 10 wyspami (bo takie chodza suchy, plus paac, plus sangkorski, plus cottony ) to juz jeste w domu. Majc takich sojusznikw - pokrzywdzonych oburzonych, jak bombi cent, plus caa brydaga innych walczcych to kurde to jak nie wygrasz to mnie zaskoczysz.

Z MOJEJ STRONY EOT, wol sobie pogra 1 na 1, ni udowadnia ze zamachu nie byo.
Fanatykw, nie przekonam, reszta jak chce niech wczy mylenie.

Postaw piwo autorowi tego posta

Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Maiar
Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 51/22
genera broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2013-05-06, 21:54   

Dawno takich bzdur i gupot nie czytaem, cay scoobi, poowa graczy mu powie, e spi* ale ten si nie przyzna i dalej bdzie brn w swoje. WE SI PUKNIJ W EB tak na pocztek.

Skomentuje tylko jedno bo takiej gupoty nie mog przemilcze - jakbym nie oddzieli miastem pontiego i bombla od siebie to bym znikn zanim zobaczyem, e mam miejsca na 4 miasta. Nie wierzysz to sobie pogadaj z pontim i z bomblem co by byo jakby zobaczyli e jestem wcinity midzy nich dwch :P Ah straszne konie ktrych nie objem pierwszymi 3 miastami, dramat... szkoda e nie napiszesz, e zanim doszedem do rydwanw ju tam miasto miaem, pfff. aosny jeste tak samo jak twoje argumenty.

trebuch

RagnarImperium Greckie

Piwa: 5/1
starszy szeregowy  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi 2  Przeycie w Dyplo - DyploMi3 
Posted: 2013-05-06, 22:15   

ja z iloci terenu jeszcze jako bym sobie da rad, problem tylko w tym e odlego midzy moj miejscwk na stolic (przy srebrze) a miejscwk pod stolic ssiada (na zocie) to dokadnie 3 pola. a e ssiad by dodatkowo kreatywny to mi mocno gr skomplikowao

Bobek1971 

GandhiImperium Majw

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 90/375
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2013-05-06, 22:22   

Nie narzekaj Trebciu...zobacz jak si fajnie gra :)
A co do opisu e Cheos zagra super...hmm...okrelibym to raczej e gra si super ukada dla niego a nie e on akurat dyplomatycznie super zagra :)
Ale o tym po Dyplo...

Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Maiar
Lary33 

RooseveltImperium Francuskie

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/29
genera dywizji  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2013-05-06, 22:23   

u mnie sytuacja podobna co do centa tylko ze nei miaem kreatywnych ssiadw i 2 miastem zablokowem czajmena kty szedsetem , gdyby czajmen w nastepnej turze postawi to by mnei zblokow i miabym tylko miejsce na 4 miasta a tak maie na 6 i neimaibym elaza a tak miam daleko przy bartku . Wiec nei do konca jest tak jak piszesz scoobi.

Maiar

KatarzynaImperium Babiloskie

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 22/333
podpukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju druynowym Civ 5 
Posted: 2013-05-06, 22:28   

Bobek1971 wrote:
Nie narzekaj Trebciu...zobacz jak si fajnie gra :)
A co do opisu e Cheos zagra super...hmm...okrelibym to raczej e gra si super ukada dla niego a nie e on akurat dyplomatycznie super zagra :)
Ale o tym po Dyplo...

To cakowita prawda, wszyscy obok Cheossa sie masakrycznie powykrwawiali, wiec Cheoss grajac dobrze nie mial problemow z poukladaniem wszystkich tak jak chcial.

Rihiter 

SulejmanImperium Arabskie

Piwa: 134/19
starszy szeregowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi 
Posted: 2013-05-06, 22:53   Re: Odpowiedz na post cheos "mapa dyplo 8"

ScoobyDoo wrote:
2.Rihiter
Te sie czuje pokrzywdzony, dosta miejscwk mocno energetyczn, miejsca na min 6 moe 7 miast.
Dobrze zagrae, ba bardzo dobrze ale przegrae, niewiele moge zrobic. Dlaczego?
Dobrze opisa to cule, marka Rihitera zmobylizowaa ssiadw aby ci dokopa. Bo kurde pody wujek R, po podbicu rihitere, phi arabia to bdzie po nas jecha.
Niestety ani BBB ani Barteq (za DM2 i D7) ciebie nie lubili, co wiecej jeden mial psy, drugi agr axe. Musiale przegra.

Kurde, no wanie o to mi chodzi, e musiaem przegra. :P
Sam to przyznajesz Scooby.

Reputacja pindolacja. Nic by si takiego nie podziao gdyby nie byo tej subtelnej rnicy, e Rudi mia 2 ssiadw i stumilowy las, a ja 4 ssiadw i 3 lasy na krzy. To, e Rudi spapra strasznie to nawet nie podlega dyskusji - mia wykoxan miejscwk i kykoxan sytuacj startow (ukad okolicy). Jakby zagra dobrze, to by przejecha po Martinie, a pniej po mnie tak jak napisae. I nie mielibymy nic do gadania - tak jak napisae. Tylko kurde, Scooby, co to za balans jest, e niektrzy "nie maj nic do gadania".

Tymczasem fakt, e jest totalnie bezpieczny (bo co to jest 2 ssiadw mie, w dodatku po dwch stronach bez komunikacji ze sob) spowodowa, e Rudi zagra va banque. Zamiast klepa Martina to rzuci si na mnie (jego pech, e myl i wpad w puapk), a Martina chcia na deser, pniej na totalnym luzaku, ju sobie pastwo po podboju rozwijajc.

Taka moja "dobra miejscwka" - jak si nie obrcisz dupa z tyu.
Albo dasz si Rudiemu pojecha, bo ten ma lajcik.
A jak si nie dasz mu pojecha, no to Ci dojad, bo za silny... grejt. :cool:

Podsumowujc:

ScoobyDoo wrote:
Dobrze zagrae, ba bardzo dobrze ale przegrae, niewiele moge zrobic.

ScoobyDoo wrote:
Musiale przegra.

Czyli bomba. :D

p.s. Jeszcze nie przegraem. Popsuem Twj szataski plan. :P

Dyplo Hymn

Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 51/22
genera broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2013-05-06, 23:26   

Rihiter wrote:
Jeszcze nie przegraem. Popsuem Twj szataski plan.

Dokadnie, ja chyba tak samo.

A bardzo bawi mnie te to:
Quote:
Miaem odpowiedzie w chyba 2 tygodnie temu, ale czasu nie miaem, potem mi si nie chciao. Ale niestety musz wyjani kilka spraw.

To ja ci powiem dlaczego tak dugo czekae - dlatego, eby ludzie zapomnieli co Bodek napisa o twojej cudownej "sprawiedliwej" mapie i ykali twoje bzdury.

Rihiter 

starszy szeregowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi 
Posted: 2013-05-06, 23:54   

Z tym szataskim planem to artowaem oczywicie. Wiem, e Scooby nic nikomu specjalnie nie robi eby le byo. Bynajmniej nie uwaam, e specjalnie mnie upupi czy co takiego. Po prostu takie niedopatrzenie z t rn iloci ssiadw - zdarza si. Nauka na przyszo aby na to zwraca uwag jak si mapy tworzy, bo balansujemy wiele drobnostek, a tak wany czynnik jak ilo ssiadw niekoniecznie.

Dyplo Hymn

Bobek1971 

GandhiImperium Majw

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 90/375
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2013-05-07, 00:28   

Teraz caa ta dyskusja jest po prostu miaka ...tylko woda na myn dla anty scobidowcw i proscobidoobbowcw.
Dla mnie nic to nie wnosi - poza zwykym flame.
Bardziej bym sie cieszy by dyskusja posza w kierunku -
Po dowiadczeniach w grze jako Gracza i jako Admin tworzcy Map pod Dyplo oraz dyskusji przewijajacej si w wielu wtkach o dyplo - wiem ju co monaby poprawi w procesie tworzenia tak istotnej rzeczy jak jest Mapa.
Mianowicie...

a takie probowanie wyjcia z twarz koczy si u nas tylko popdstawienie kozioka i pack z otwartej. Nic tylko chichota kto lepsz wymyli antytez do tezy Wirtuoza.
I tak w kko Macieju... :P

Rihiter 

Posted: 2013-05-07, 00:59   

To chyba przecie zrobiem Bobek o czym piszesz. Prbuj wniosek jaki konstruktywny wycign.

Quote:
Nauka na przyszo aby na to zwraca uwag jak si mapy tworzy, bo balansujemy wiele drobnostek, a tak wany czynnik jak ilo ssiadw niekoniecznie.

Czy nie tak?

Dyplo Hymn

Rudi2

BoudikaImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Piwa: 223/73
genera dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2013-05-07, 02:29   

Ja prosz panw prosz si odwali ode mnie w kwestii narzekania na swoj miejscwk. Co prawda nie bardzo wierz w umiejtno liczenia Soobiego do iloci 20 skoro a takiej puszczy si u mnie doliczy ale graem na mapie jak dostaem i nie narzekaem.
To, e pokazaem screen swj gdzie aden zasb nie ley nad rzek byo uzasadnieniem bardzo wczesnego startu do wojny z Rihiterem. Najzwyczajniej kolo Rihiter mia zdecydowanie lepsze wyniki w pocztkowych techach co wida ju byo przy kopalniach. Ryzyk-fizyk i Rihiego bc. Nie wyszo.
Bzdury jakie Scoobi natomiast wypisujesz odnonie wskazania na pierwszy atak w stron Matina. Ty widziae jak nie kompatybilnie postawi miasta. To wikszo byo do spalenia bo nijak nie pasowaa do moich ustawie. Po co komu pierwsza wojna wiedzc, e trzeba pali wiec bez specjalnego zysku. Rihi to co innego - samochwa zdrajca uwielbiajcy jeszcze si tym chepi. Miaem czeka a mnie wyprzedzi o 2-3 techy w 40 turze? Na 100% wjechaby mi w najmniej dogodnym momencie. Zaryzykowaem ju na etapie wojw. Uda si to sukces, nie uda si to oszczdzi mi 2 miesice klikania ze skutkiem i tak znanym. Nie udao si ale si potem prawie udao gdyby nie jeden taki Bartek pierdka co to przyszego sojusznika z potencjaem motkowym zadga pod sugesti nieudacznika ;) z jednym miastem. Zamiast zostawi sobie cakiem ju odrodzon sojusznicz nacj z przyszociowymi motkami na morzu to zostawi zacofaca co to adnej korzyci mu nie przyniesie zajmujc tylko teren jako wykopaliska staroytne :P
Jak ma Cheos nie wygra skoro Bartek takich zabiedzonych zacofacw ma w szeregach i to jeszcze z naszywk zdrajcy :P

Eferalga_500 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chory sztabowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-05-07, 08:11   

Co do nastpnej mapy to mam syugestie by stolice obowizkowo stawiac w
1 turze.

Lary33 

RooseveltImperium Francuskie

xfire: lary33
Piwa: 35/29
genera dywizji  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2013-05-07, 08:26   

sorry ale troche sie nie zgadzam, gdybym postawi w 1 turze , to bym nie przetrwa do tej tury co ja mam.

Rihiter 

Posted: 2013-05-07, 09:01   

Rudi2 wrote:
Spoiler:

Ja prosz panw prosz si odwali ode mnie w kwestii narzekania na swoj miejscwk. Co prawda nie bardzo wierz w umiejtno liczenia Soobiego do iloci 20 skoro a takiej puszczy si u mnie doliczy ale graem na mapie jak dostaem i nie narzekaem.
To, e pokazaem screen swj gdzie aden zasb nie ley nad rzek byo uzasadnieniem bardzo wczesnego startu do wojny z Rihiterem. Najzwyczajniej kolo Rihiter mia zdecydowanie lepsze wyniki w pocztkowych techach co wida ju byo przy kopalniach. Ryzyk-fizyk i Rihiego bc. Nie wyszo.
Bzdury jakie Scoobi natomiast wypisujesz odnonie wskazania na pierwszy atak w stron Matina. Ty widziae jak nie kompatybilnie postawi miasta. To wikszo byo do spalenia bo nijak nie pasowaa do moich ustawie. Po co komu pierwsza wojna wiedzc, e trzeba pali wiec bez specjalnego zysku. Rihi to co innego - samochwa zdrajca uwielbiajcy jeszcze si tym chepi. Miaem czeka a mnie wyprzedzi o 2-3 techy w 40 turze? Na 100% wjechaby mi w najmniej dogodnym momencie. Zaryzykowaem ju na etapie wojw. Uda si to sukces, nie uda si to oszczdzi mi 2 miesice klikania ze skutkiem i tak znanym. Nie udao si ale si potem prawie udao gdyby nie jeden taki Bartek pierdka co to przyszego sojusznika z potencjaem motkowym zadga pod sugesti nieudacznika ;) z jednym miastem. Zamiast zostawi sobie cakiem ju odrodzon sojusznicz nacj z przyszociowymi motkami na morzu to zostawi zacofaca co to adnej korzyci mu nie przyniesie zajmujc tylko teren jako wykopaliska staroytne :P
Jak ma Cheos nie wygra skoro Bartek takich zabiedzonych zacofacw ma w szeregach i to jeszcze z naszywk zdrajcy :P

Co prawda to prawda. Do konfliktu musiao doj, bo bylimy za blisko jak na nasze pokady "agresji". ;)
Dlatego jestem mocno za opcj "rozstawiania" graczy. I nie chodzi o ustawianie gry pod "starych" (sam zreszt jestem raczej modym graczem, bo to moje 2-gie dyplo), ale o uwzgldnianie pozycji zajtej w poprzednich dyplo (np 1, 2 lub 3 wstecz). To byo by dodatkowo motywacj do grania do koca o jak najlepszy wynik, a nie tak jak teraz, e jak kto jest w drugiej poowie tabeli to od pewnego momentu gra ju o marchewk z podejciem "there could be only one".

Dyplo Hymn

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version