www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Rosja hisotria upadku
Author Message
Eferalga_500 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-05-22, 19:09   Rosja hisotria upadku

Ponieważ koniec Rosji jest już od dawna nakreślony pozwalam sobie tutaj na otwarcie loży szyderców :)
Prowadzę oddzielnie kronike z którą będzie można sie zapoznać po zakończeniu dyplo. Tutaj Będzie krótkie podsumowanie.

Prosze o komentarze co byście zrobili lepiej.

Tura 0 i pozycja startowa:

Czerwone koloko to miejsce stolicy
Na kolejne miasta typuje juz w tej turze kierunek wschodni (zolte kulka) - preferowana gorka na dole ktora da produkcje, dostep do jelonkow i malz - do tego dojdzie od razu szlak handlowy.

Lasek lub teren na lasku by wspoldzielic zloto ze stolica - tak by wykorzystac zasob w 100%
Postaw piwo autorowi tego posta

Eferalga_500 

starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-05-22, 19:10   

Tura nr 1

Poznalem pierwszego sasiada - jest dobrze, nie jest agr ani cre. Do tego to indie - tak wiec UU i UB nie są ofensywne. Niestety odleglosc jest mala.

Miasto postawilem tak by wykorzystac rybe ktorej tutaj nie widac a oznaczylem na zolto.

Eferalga_500 

Posted: 2013-05-22, 19:13   

Tura nr 2:

Poznałem nowego sąsiada - Czajmen (HRE). Dlaszy UU i UB do tego przywodca nie agr i cre (Napoleon) - jest dobrze.

Tą idylle przerwal pierwszy bardzo powazny blad przy stawianiu miast:

Wojownika ruszyłem na południowy wschód i zobaczyłem trzeci surowiec wodny. Wojownika HRE jeszcze nie widziałem bo set stał w miejscu gdzie powstalo miasto. Sid podpowiadał by miasto postawić w polu niebieskim - ja idac w ciemno z poprzednii ustaleniami postawilem miasto tam gdzie stoi (potrzebowalem miasta produkcyjnego. Miasto w czerwonym polu mialo byc miastem nr 5 (wczesniej bede chcial wcisnac miasto w kierunku Deba).

Po krotkiej analizie zdalem sobie sprawe z bledu. Powinienem zaryzykowac i postawic miasto w miejscu proponowanym przez Sida. Oraz miasto nr 5 w zoltym polu. dzieki temu mialbym super miasto produkcyjne (w polu czerwonym)

Niestety ten blad bedzie mnie drogo kosztowac i kluc mnie w oczy - a wystarczylo dluzej popatrzec na mapke.

Eferalga_500 

Posted: 2013-05-22, 19:16   

Najwazniejsze tzy pierwsze tury zrobione.
Z kierunkow rozwoju to kolo, Fhishing i Bronze working. Dalszy rozwoj po analizie terenu i sasiadow.

Dostępny marmur, oraz lasy powoduje że zastanawiam się jeszcze nad:
- spróbowaniem złapanai religii, oracla i kolosa
- szybkim atakiem na jednego z sąsiadów

Na ture 2 widzę miejsce na 6 miast:

Miasto nr 4 muszę szybko postawić - niestety Cyrrus to Imperlista i może mi tam coś wcisnąć. Będzie to super miasto produkcyjne. 5 górek w tym 2 twarde i 4 zarcia +1 za miasto na zarciu. Jezeli stolicy Deba nie bedzie przy tym kuku to relatywnie szybko przejme ja bez wojny

Zobaczymy jaki jest 3 sąsiad - oby nie Egipt...

Eferalga_500 

Posted: 2013-05-22, 19:19   

Tura nr 4

Do tej pory poznałem już 2 cywilizacje. Oraz wiem o trzeciej którą też poznam w tejże.

Współpraca z HRE (Czajmen) będzie prawdopdoobnie układać się dobrze. Była tak łaskaw, ze przekazał mi nawet mapy:

Te tereny są poza moim priorytetem więc z miłą chęcią bym dogadał się z HRE by miec bezpieczną granicą i zająć się bliższym i bardziej agresywnym (bynajmniej z dyplomacji sąsiadem z północy (tereny są lepsze do tego).

Mój teren od Deba jest moim słabym podbrzuszem. Dobrze, że jego granica od mojej strony tak samo dla niego (miedź).

Poniżej optymalna trasa (wlacznie z budowa drog w locie) inwazji ze strony Deba oraz mojej. Wynika z tego ze mamy ta sama odlegosc. Czyli 5 tur po wyprodukowaniu unita w miastach prodkcyjnych (zakladame te z miedzia) piechota moze sie skoncentrowac i dojsc do wroga. To daje sporo czasu.

Okregami zaznaczylem pozycje zwiadowcow - jak widac Deb za pomoca jednego wariora moze obserwowac wszsytkie ruchy moich wojsk (w tym patrzec na moja stolie przez wode. Ja by porownywalna czesc widziec musze umiescic dwoch zwiadowcow.

Eferalga_500 

Posted: 2013-05-22, 19:21   

Tura nr 4 CD
Porównanie gospodarek na tym etapie jest już możliwe Mojm zwiadowcom udalo sie przedrzec przez blokade i dostrzec wszystkie trzy pola na ktorych pracuja Indie:

Nie wiem co fastworki robily wczesniej bo to co zobaczylem wyglada dziwnie. Zapewne Fastworki zbudowały kopalnie na złocie a potem farme - dziwna kolejnosc skoro i tak pracuje na farmie ??

Miasto przy rzece jest liche i przynosi mu tylko straty. Nie ma polaczenia kultura wiec nie ma tez szlakow handlowych. Widać, że miał strategie maksymalnego rozepchania się w terenie - tylko czy sie mu to opłaci...

Z tego wszystkiego można łatwo wyliczć GNP Deba.
Liche miasto: 2 :moneta: 2 :mlotek:
Bombay: 1 :moneta: 2 :mlotek:
Stolica obecnie oraz w pierwszej turze: 10 :moneta: 3 :mlotek: (mlotki jezeli na gorce i z surowce)
Stolica na złocie (moze 1 ture pracowało): 15 :moneta: 4 :mlotek: (mlotki jezeli na gorce)

Latwo policzyc ze do Bronze Working dojdzie przy takim ukladzie i budowie drog jak tylko opracuje najwczesniej w turze 14. W tej samej turze bede ja miec BW oraz Fishing

Zobaczymy ja sie sytuacja dalej potoczy...

Eferalga_500 

Posted: 2013-05-22, 19:23   

Tutaj taki mały komentarz do opisu "Lichego miasta" - jak się później okazało była to stolica :P

Tura 6
Opracowałem koło i zmieniłem na Fishing. Poznałem Chińczyków (Lukgin) - są chyba dalszym sąsiadem Deba- widać, że się rozepchał.

Mapa:
To co dzisiaj zobaczyłem lekko mnie zszokowało:

Deb chyba wygra konkurs na "najlepiej" postawiona stolice. Zapewne chciał się rozepchać i imperialem wybuowac duzo miast - ale stolica w takim miejscu ??
Odzywa się do mnie butnie - oraz długo odpisuje na moje odezwy. Widać, że wojna między nami jest nieunikniona - pytanie tylko w której turze.

Analiza mojej sytuacji politycznej:
Mam dwóch sąsiadów:
Deba (Indie) Cyrus (Charyzmatyczny, Imperialistyczny)
czajmen (HRE) Napoleon (Charyzmatyczny, Zorganizowany)

Produkcja i GNP teraz nie ma wiekszego znaczenia. Obaj sąsiedzi są blisko. Jeżeli z HRE się ułożę - Indie będą jak na widelcu w momencie opracowania rydwanów. To będzie dobry moment na atak. Najlepiej by było oczywiście gdyby to Deb przyszedł do mnie a ja wpadł z rewizytą .

Niestety przez ten plan ma minusy - strace oracle a następnie kolosa - a widać, po mapie że to będzie super strategiczny budynek. Religie prawdopodobnie też strace.

A teraz analiza sytuacji i możliwości Deba ze stolicy.
Wg moich szacunków jeżeli się zpręży to w 15 turze będzie miał stolice wielkości 4 i zacznie, ścinać + tura na anarchie. Nie sądze by do tego czasu opracował brąz (będzie gdzieś w tej okolicy). Załóżmy, że jednak jakimś cudem w 14 turze będzie mieć brąż i połączone miasta drogami.
15 ma 4 młotki na axe. W tej samej turze robi anarchie.
16 tura kończy sie anarchia - ścina 60 :mlotek: + max 3 :mlotek: produkcji
17 tura wychodzi pierwszy axe 28 :mlotek: + 3 :mlotek: produkcji = 31 :mlotek:
18 tura 31 + 3 :mlotek: produkcja = 34 :mlotek:
19 tura wychodzi drugi axe.

W miedzyczasie zapewne scial by dwa pozostale miasta. Czyli w sumie 5 x axe. Doszly by do mnie one (bo na chwilę obecną jestem najbliżej) przy zalozeniu wykorzystania fastworkow w turze 21 - wtedy to będą czekać tam na niego moje rydwany (jeżeli zauważe, że realizuje ten niecny plan).
Gdyby miał górke - mógły w 2 tury wypóścić 2 axe z jednej ścinki a tak potrzebuje więcej.
Oczywiście może też wykorzystać budować seta - ale to mu zajmie 5 tur (pod warunkiem wyciecia lasków) - co byłoby nawet lepszym rozwiązaniem - ale to mógły osiągnąc z miast przy brązie z lepszym efektem.

Komentarz z perspektywy czasu: Tutaj muszę przyznać się do błędu - pomyliłem się o dwie tury z opracowaniem przez Deba BW.

Tura 10
Tak jak przewidziałem Deb zaatakował - jednak mnie zaskoczyl poniewaz rozdzielił swoje wojska i obchodzi lasami moja stolice (pokaze to na nastepnych screenach)

Od około tury 7 byłem przekonany że Deb mnie zaatakuje w turze 10. Było dla mnie ważne aby ture wykonywac jako pierwszy (moja ulubiona kolejnosc ) Tak za kazdym razem ruszalem sie jako pierwszy. Przygotowałem się do mini sabotazu deba i bylem na niego przeygotowany.
Niestety z planow wykorzystania fishingu nici - zmarnowane kolbki Trzeba bylo isc w Animala - tak bedzie niestety 3 tury pozniej.

Tura 12
De opracowal BW. Nie ma drog. Miasto z miedzia ma 4 lasy w zasiegu (z czego 3 na plaskim terenie) co oznacza ze fastworkami bedzie jest wstanie szybko wyciac. Miasto ma produkuji 5 :mlotek: (polozone jest na miedzi i pracuje na zlocie). Nigdy sie jescze nie rozmnozylo (to tak na przyszlosc )
To oznacza, ze scial pierwszy lasek:
- 20 :mlotek: + 5 :mlotek: produkcji
tura 13 = 25 :mlotek: poprzednia tura + 20 :mlotek: nowy lasek + 5 :mlotek:
tura 14 = Axe (50 :mlotek: - 35 :mlotek: = 15 :mlotek: - no nie ma czego gdzie sciac bliskiego lasku .
Wg wiliczen drogi bedzie miec okolo 16 - 17 tury (jezeli nie bedzie miec anarchii po drodze)

W demo jestem ze wszystkim maksymalnie do przodu. To onzacza ze ma jedneg wariora mniej. Idzie do mnie wszystkim co moze sciagac - zostawiajac minimum u siebie

Ponizej screen sytuacyjny i przewidywania ruchow (przepraszam za wielkosc).:

Na cwhile obecna poludniowy sasiad jeszcze nie wykazuje aktywnosci militarnej - gdyby zaatakowal moja sytuacja bylaby nieciekawa.

W tej samej turze podlaczylem bobry i popelnilem bldy logistyczne workami (stracilem 2 ruchy workow )

Animala bede miec w turze 14 w turze 15 bede miec podlaczone konie, a w turze 17 pierwszego chariota. Deb bedzie mogl do mnie przyczlapac axem najwczesniej w 18 turze

Pomylilem screeny - nie ma na nim zaznaczonych przewidywanych ruchow - ale te sa chyba oczywiste...

Tura 13

Tak jak przewidziałem - Deb ściał laski. Jutro będzie tam Axe (po ścięciu drugiego lasku)

Moj warioro jest już stracony. To gdzie nim jutro uciekne zalezy od ruchu wariorow Indii. Chcialbym stanac 1 vs 1 - a nie 1 vs 2

Tura 14
tak jak przewidywałem - zbudował się axe:

Wczesniej o tym nie wspominałem - jednak widać to po screenach - Deb ruszył wojownika by ten starał zapewne skontaktowac sie z kimś za mną Bedzie miał daleką drogę - a po drodze wystawiłem mu kordon powitalny (3 wariorow):

Tura 15
Tak jak przewidzialem Deb ruszył się na krówki = random mi sprzyja - zniszczyłem go jednym warem.

Koszty wojska zaczynaja mnie obciazac - mam nadzieje ze Deb zniszczy mi wariora tego ktory ucieka od nie niego.

W miedzyczasie przygotowuje pulapke oparta o rydwany. Chce by podszedl axem/axami jak najblizej i wtedy robie kontratak. Niszcze mu axa i przepedzam wariorow. Nastepnie bede staral sie zrobic rajd na stolice - powinienem miec 3 rydwany z czego daw popedza w tamta strone. Nawet jak jej nie zdabeda to zniscza axy budujace sie w niej

Zapomniałem dodać, żę mój południowy sąsiad będzie mieć wojne z Larym - co daje mi wolną reke od jego granicy

Analiza sytuacji gospodarczej Deba:
Wysłane wojska poza kulture obciazaja go juz kosztami . Wg mnie Deb kolo bedzei posiadac najwczesniej w turze 16. To oznacza z kolei ze stolica bedzie miec podlaczenie dopiero w turze 17. W turze w ktorej opracuje kolo zapewne bedzie anarchia (tak by nie marnowac w stolicy). Co oznacza, że:
tura 17 ma już slavery i podlaczona droge.
tura 18 ma juz kilka mlotków i ścina axa
tura 19 ma axa juz w stolicy - byc moze zbuduje droge w moim kirunku by przyspieszyc chodzenie i zminimalizowac koszty przebywania poza kultura.

Moze też oczywiście zrobić inny scenariusz i wybudować seta - co nie byloby glupim podejsciem - powinien juz widziec ze wojna jest przegrana i dalsze brniecie w nia jest przeciwko niemu.
Ciekawie sie zapowiada...

Zapomnialem ze stolica Deba wzrosnie do 4 dopiero w turze 18. Tak wiec przelozy scinke .

Tura 17

Deb opracował koło. Deb nie był jednak w stanie opracować koła w turze 16. Pomyliłem sie co do rozrostu jego miast - ma obecnie dwa miasta z pop 4 i jedno z pop 1. To oznacza ze moze miec 6 axow. Wg mnie zetnie z jednego miasta seta anizeli axy.

Cały czas staram się go utrzymać w przeknaniu, że jestem słaby militarnie. Zależy mi na zniszczeniu jego axa i kilku piechurów. Następnie niewielki rajd na jego stoice - jezeli sie uda to ja zdobede. Jezeli nei to dam mu stresa i bedzie musial panicznie scinac miasta Obie opcje sa dobre dla mnie.

W międzyczase HRE (Czajmen) wypowiedział pakt i wojne Francji (Lary). Jest to zła i dobra wiadomość. Dobra jest taka, żę mam wolne plecy. Zła: Lary prawdopodobnie zostanie szybko podbity a ja zostane z silnym sąsiadem na południu. Jeżeli zdobędę religię będę na celowniku.
Deb to twardy przeciwnik i będzie ciężko go podpić.

Po wejściu do gry okazało się, że Deb ma miasta: 4, 3 i 2 POPa.
Coś mój kalkulator kiepsko działa - wg moich wyliczeń przy braku pracy na złocie tyle tur (miasto ze złtoem skoczyło do 2) nie powinien móc opracować koła Ciekawe co pominąłem :O

Komentarz Teraz już wiem, że Deb zmienił ustawienie pól na bardziej optymalmne - bynajmniej tak niedawno twierdzil - moje wyliczenia byly oparte o dziwna strategie rozwoja zobaczona przez scouta (rozmonozenie miasta przed produkcja zlota itd).

Tura 18
Wszystko idzie zgodnie z planem. Deb podejdzie axami pod moje miasto. Wg mnie nie bedzie go atakowal i bedzie staral sie pojsc na moja miedz - lub co jest malo prawdopodobne - wycofac sie. W kolejnej ture bede mial pierwszego chariota ktorego ustawie na nowo wybudowanej drodze obok miedzi. W 19 turze bede mial BW co pzowoli mi wyciac lasek pod St Petersburg i zbudowac drugiego chariota. Bardzo zalezy mi aby Deb przeszedl rzeke i staral sie zajac miedz Dzieki nabije sobie generala i bede mogl pobiec axem oraz doswiadczonymi chariotami do niego.

Tura 19
Deb podeszdl pod miasto i zaproponowal pokuj Daje tez zasłonę dymną, że niby ma już spiry Póki co nie wprowadził slavery.

Niestety zrobiłem misclick (chcialem sprawdzić ods) i zniszczyłem axa. Musiałem zmodyfikować moje plany. Chce aby wariory Deba zostały na moim terenie jak najdłużej - dlatego opuściłem lasek Idę również 4 wariorami w kierunku lasku przy stolicy - gdzie spodziewam sie spotkać axa Deba idącego z Bombayu:

Jak widać w Petersburgu będzie w kolejnej turze Chariot.

Komentarz To był duży błąd na wojnie. W turze 20 miłem już dwa charioty ktorymi miałem dobijać unity bedace w moim obszarze kulturowy. W kilku kolejnych turach mialbym kolejne i axa idacego w kierunku Deba. Ten plan pozwalaby mi na bezkarne pladrowanie Deba. Misclick spowodował, że Deba miał 4 wariory za duzo ;)
Do tego gdy podjechalem tym co mialm zobaczylem do Deba zobaczylem juz spiry

Tura 22
Niespodzianka - HRE opracowało religię. Ciekawe jak mu pójdzie wojna z Larym bez AH

Niestety święte miasto to Vienna - wg mnie to celowa taktyka. Niestety przez tą sytuacje będą musiał mocno doinwestować Novogrod kulturą. Na chwile obecną na 99% HRE przejmie kluczową kratkę w turze 39-40 i będzie mieć wgląd w moje miasto - nie muszę dodawać co ze strategicznego punktu widzenia to oznacza:

Ja idę po oracla przez medytacje - może się uda zgarnąć religię ? Miło by było.

Tura 23
HRE podipisało pokuj z Francją - oddająć wcześniej zdobyte miasto. Po wykresie Power Czajmena wynika, że więcej stracił niż zyskał na wojnie - praktycznie jest pusty:

Komentarz na temat Wojny pomiedzy larym a Czajmenem:
Lary w momencie gdy wybuchla wojna z Czajmenem prosi mnie o pomoc obiecujac oddanie Stolicy Czajmena i terenw do niej w moje władanie. Z perspektywy czasu powinienem się na to zgodzić dogadując się z Debem - co powinno sie udać.
Miałem jednak niejawny układ z Czajmenem i byłem skupiony na wojnie z Debem z którym miałem granice jaka miałem.

CDN...[/b]

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
giggs, Deb, Maiar
Rihiter 

SulejmanImperium Arabskie

Piwa: 134/19
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-05-22, 23:03   

Eh... możliwość zablokowania przejścia 2 miastami... marzenie.

Dyplo Hymn

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 48/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2013-05-22, 23:32   

W pierwszym odruchy po zobaczeniu obrazka nr 1 postawiłbym stolicę jak Ty i miasta 3 kratki nad i 4 kratki w prawo. I w sumie byłoby to ok. Dwie ciężkie górki, sukowce do obrabiania od razu, blokada przejścia obu sąsiadów. Ja pewnie bym nei grał cre wiec bym nei zablokował, ale miejscówka i tak fajoska.

giggs 

Helped: 2 times
Piwa: 43/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2013-05-23, 07:57   

Efe nie karz długo czekać na kontynuację <plask>. Good job jak mawiają nasi pracodawcy :hyhy: .

Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 51/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-05-23, 07:59   

Ja bym na pewno nie wymyślał fishing jako 2 techa, nie ważne ile jedzonka wodnego dookoła :facepalm:

Eferalga_500 

Posted: 2013-05-23, 10:03   

A po co mi inny tech skoro nie moglem z niego skorzystac ?
Najpierw obozowiska na jelonkach, kopalnia zlota, drogi i drugi jelonek, a dopiero potem miedz i wycinka lasow :)
No i nie zakladalem ze sasiad jest lama ktory da sie zjechac w rushu

Centurion 

generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-05-23, 10:12   

Masz Indie obok siebie z fast workami i zamiast jechać prosto do ścinki (Indie mogą cię zrushować szybciej niż cokolwiek innego) jedziesz po rybki? :) No jak tam uważasz, cule by cię zjechał axami jak jareczka ;)

Eferalga_500 

Posted: 2013-05-23, 10:29   

Spójrz dokładnie na ture nr 4 :P

Tam mniej wiecej wiedziałem kiedy Indie dojdą do brązu i kiedy będą i czym mogły dojść do mnie. Gdyby inaczej pracował i inaczej pkt by sie ukladaly na civstats a sledzilem je co ture to bym opracowal co innego :P . Do tego miasta mialem postawione w trojkacie pozwalajacym na szybkie dojscie. miasta usawialem pod obrone prezd rushem (np za rzeka).
Zreszta w kolejnych odslonach przedstawie ze plan Rusha Deba nie mogl sie powiesc.

Centurion 

Posted: 2013-05-23, 10:33   

Nie ma w civ czegoś takie, że plan rusha nie mógł się powieść. Wejdzie jedna albo dwie walki na z dupy % i przegrywasz bo wolałeś rybki od brązu :P

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum