www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Korea -Przekazanie nacji Scoobiemu
Author Message
Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-06-28, 12:10   

didi wrote:
Napisałem Domelowi, że ten wątek nie ma sensu, miałem rację.

Rudi odmówił, nie mam więcej kandydatów.

A zakładnikiem dyplo nie zostane.

Poprosze więc bana na kolejne zgodnie z regulaminem i życzę owocnego szukania zastępcy.

Maiar, to moja prywatna decyzja z prywatnych powodów, nie będe sie spowiadał na forum.

A o co w ogóle poszło Didi ??
Bo to już drugie dyplo pod rząd w którym porzucasz nację w środku gry bez podawania powodów...

didi wrote:
Proponuje spauzowac gre, ja dyplo juz nie wejde, żegnam.

No takim ostrym tonem to jednak coś się musiało w dyplo wydarzyć o czym nie wiem
olśnijcie mnie :zdziwko:

Bobek1971 wrote:
Jeśli Didi nie będzie kontynuował gry na nacji - to niestety to co odroczylem w pewnym momencie dopełniam i również zrezygnuję z gry.
Nie ma tutaj nic mądrego do tłumaczenia ...
Jeśli Didi odchodzisz szukajcie również zastepcy na warzywko majowe. I oczywiscie przyjmuje bana na kolejne Dypla.

:szok:
aż się boję dalej czytać
co się tu działo przez ten miesiąc ?
Postaw piwo autorowi tego posta

Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-06-28, 12:13   

Quote:
co się tu działo przez ten miesiąc ?

nuda panie nuda ;)

Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-06-28, 13:08   

Wczytuje się powoli w tą powódź nieprzeczytanych postów i coś poodpisuje póki mam na świeżo..

Cheos, Dzia, Rihiter, Maiar piszą że nacja Didiego czyli Korea to lider z bardzo dużym potencjałem na zwycięstwo w całym dyplo
A nie zastanowiło was nigdy jak to jest możliwe że w okoliach 184 tury liderem dyplo jest państwo które nigdy nikogo nie podbiło ??
Jak to jest możliwe :szok:
Nigdy w żadnym dyplo nie było takiej sytuacji... ktoś kto jedzie prawie tylko na swoim terenie startowym nie miałby żadnych szans na nawiązanie wyścigu w techach, produkcji do liderów którzy walczyli i podbijali teren
a tutaj Didi całą grę podbił dosłownie 1 (jedno) miasto dla siebie a mimo to posiada potencjał na wygranie gry........ skąd ta Korea ma ten teren ??
no skąd ??

Pomyślcie co by było gdyby na tej nacji zagrał od poczatku ktoś kto by umiał podbić choć jednego swojego sąsiada. Ile Korea by miała terenu i jaki potencjał do tej 184 tury....
Rookie wrote:

a niech sie meczy a wszyscy niech mu udowodnia ze mapa jest kiepska :P

Rudi2 wrote:
Jednego zrozumieć nie potrafię.

Czemu Scoobi nie może być następcą w nacji Didiego?
....

Jeśli mapa Scoobiego jest do kitu to niech teraz i on się męczy na niej

Ja bym bardzo chętnie obsadził Scoobiego ale na nacji jakiegoś Czajmena albo Trebucha to wtedy by odczuł jak się fajnie gra na tak zbilansowanej mapie :P
ale nie na nacji która została przez niego tak szczodrze obdarowana

Były aż cztery nacje które ilością terenu odstawały mocno od reszty i 3 ciągle żyją
na dodatek jedna z nich była obdarowana jeszcze hojniej niż Korea.....

Poza tym Didi jak widzę po prostu porzucił nację i poprosił o Bana na kolejne dyplo
(naprawdę nie wiem czemu)
napisał
nie będę zakładnikiem dyplo
od dziś nie robię turek
róbcie co chcecie :zdegustowany:

i to jest już drugie dyplo pod rząd

Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-06-28, 13:11   

Bodek wrote:
Ja bym bardzo chętnie obsadził Scoobiego ale na nacji jakiegoś Czajmena albo Trebucha to wtedy by odczuł jak się fajnie gra na tak zbilansowanej mapie :P
ale nie na nacji która została przez niego tak szczodrze obdarowana

Normalnie umieram z radości, że Bodek wrócił ;)
Jak ja bym napisał dokładnie to samo (na co miałem ochotę, nie powiem, że nie) to by było... no właśnie by było obrzucanie mnie błotem :kwasny:

Eferalga_500 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 25/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-06-28, 13:40   

Bez przesady z tym terenem. Mial go duzo a to ze ma go bardzo duzo to po prostu zbieg okolicznosci. Deb ruszyl w moja strone - a pozostali jego sasiedzi pozwolili na to by tak sie Didi rozstawił. No i korynt to chyba nie jest Kroeanskie miasto :P

cheos 

HannibalImperium Kartagińczyków

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2013-06-28, 13:50   

to juz minal miesiac :przestraszony:

Rihiter 

SulejmanImperium Arabskie

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-06-28, 17:24   

Padło już w czyjejś wypowiedzi, że teren jaki otrzymał na start Didi jest mega mocny. Niestety nie widzę tego terenu w całości więc nie powiem swojego zdania. Ale Bodek masz rację - to dziwi. Prawie zero podbojów i tak ogromna siła.

Dyplo Hymn

cheos 

HannibalImperium Kartagińczyków

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2013-06-28, 17:37   

No jest jeszcze jeden drobny niuansik. Kartagina z Czarnym walczą "o nic" od wieków wykrwawiając się i tracąc setki (tysiące) :mlotek:
Gdyby ta produkcja poszła na innych sąsiadów tudzież budynki sytuacja nie byłaby taka dobra dla Korei.

Bobek1971 

GandhiImperium Majów

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 80/247
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-06-28, 17:55   

Nie znając faktów dziwicie się...może zanim utoczycie kulę oszczerstw albo głupich domniemań poczekajcie do końca Dyplo.
Didi miał po prostu wiele szczęścia i wielkie umiejętności zarówno dyplomatyczne jak i o samej grze [widać szkołę z poprzednich Dyplo pieknie odrobił],. Dodatkowo wszystko sie po prostu nieraz świetnie układa...sąsiedzi [Efe dobrze napisał - Deb poszedł w jego kierunku, więc naturlanym stało się, że na drugim krancu musieli się dogadać, by choc na plecach mieć spokój]
Didi ruszył na Treba lub odwrotnie [mieli stolice obok siebie z nachodzącą kulturką]....tłukli się, woja coraz wiecej i ciągle pat.
Z Trebem początkowo majowie słabo sie porozumiewali, Bartek poszedl na wojny w inne strony, a Lary z Czajmenem się szturchał. Majowie zatem dogadali się z Koreą, że wspomogą ją w walce z Ragnarem.
Okazało się, żę Lary podpisał pokój z Czajmenem i chciał dołączyć się do rozbioru Treba.
Zgoda, tajne...sukces coraz bliżej Didi dostaje bonusa [druga promocja do wojaków] - przełamanie na wyciągniecie ręki i...w ostatnim momencie Lary zmienia front dogadany z Trebem i rozbija wojska majowe pod słynną już Spartą.
Na horyzoncie pojawia się Bombel ze swoją propozycją [...]
Lary jednak za dużo kręci i - tak powstaje słynny Warzywniak :)
Doszliśmy do porozumienia, że walcząc miedzy sobą osłabiamy się coraz bardziej aż w końcu na zjadą...

Warzywniak okazuje się strzałem w dziesiątkę. Złoty wiek trwa - rozbicie Larego, osłabienie Bombla poszukującego żelaznego eliksiru.
Wszystko układa się dobrze do czasu zbudowania Wielkiej Biblioteki u Majowego.
Czarna Wodza i Lary układają się.
Didi za plecami buforów może spokojnie rozwijac się ale i dba warzywniak....
Mimo zrównania z ziemią Majowego - Ogrodnik dzieki swoim talentom militarnym i dyplomatycznym odbudowuje warzywniak i rusza do kontry....
dalej to zbyt świeże materiały

Wydaje mi się że Didi nie wytrzymał presji i za bardzo odpuscił real kosztem życia w grze. Nie znam przyczyn ...nic nam nie napisał, ale ostatnie tury z wypowiedzi czuć było ciężar i słabniecie motywacji.
Dodatkowo dochodziły kuksańce w tajnej dyplomacji od innych władców, niestety zbyt personalne i...może to wszytsko się zlało w coś ...
Miał opory przed pewnymi zagraniami wobec młodszych graczy, czy aby ich to nie uderzy zbyt mocno...czort wie.
Dla mnie wysiadł psychicznie na stołku lidera, ale przyznam szczerze, że takich graczy jak Didi chciałbym w Dyplo najwięcej - inteligentnych, grzecznych, dowcipnych i czujących ducha zabawy.
Z pewnymi sprawami sobie jednak nie poradził...
szkoda.

Rihiter 

SulejmanImperium Arabskie

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-06-28, 22:44   

Bobek1971 wrote:
Doszliśmy do porozumienia, że walcząc miedzy sobą osłabiamy się coraz bardziej aż w końcu na zjadą...

Ach! Gdyby Władczyni Holandii miała taką jasność w widzeniu... :(
Dogadaliśmy się przecież, w tym samym duchu. Okazało się jednak, że prawdziwym celem Holendrów była zdrada i sztylet w nadobnym momencie - na szczęście tylko pozornie nadobnym.
Patrz i płacz. To mogłaś być Ty. Lider dzięki mądrości, kompromisowi i współpracy.
Wybrałaś przemoc i wrogość wobec Wujka i teraz jesteś martwa. :D

Dyplo Hymn

Deb 

CyrusImperium Indyjskie

xfire: Tabaczarz
Helped: 1
Postawił 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2013-07-02, 11:48   

Eferalga_500 wrote:
Bez przesady z tym terenem. Mial go duzo a to ze ma go bardzo duzo to po prostu zbieg okolicznosci. Deb ruszyl w moja strone - a pozostali jego sasiedzi pozwolili na to by tak sie Didi rozstawił. No i korynt to chyba nie jest Kroeanskie miasto :P

Tak jest, jak piszesz Eferalga - Lukgin poszedl w moim kierunku, ja pocisnalem w Twoim a sasiedzi z boku mieli raj. Rozwoj Didi'ego - mysle, ze trafnie opisal Bobek, jak rowniez ewentualna przyczyne jego rezygnacji z dalszej gry.
Bodek - jestes w wielkim bledzie, jesli twierdzisz, ze Didi zostal jakos wyjatkowo szczodrze obarzony przy Tworce mapy - raczej przypadek, ktory wyzej opisalem zarowno ja jak i Bobek - przypadek i szczescie, ale rowniez umiejetna gra. Taki Cholernik przykladowo skorzystal na naaszej sytuacji z Eferalga do tego stopnia, ze podbijal miasta barbow - ktory z Was jest sie w stanie pochwalic podbojem miasta barbow w grze dyplo?

Eferalga_500 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 25/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-07-02, 11:52   

Ja widze juz praktycznie cala mape - wiec moge powiedziec ze ladu w mojej czesci mi nie nakapalo...
Nie moge narzekac jak np Czajmen ;) lub Cent - ale patrzac na innych to lezka sie kreci w oku ze nia mialem tych latyfundiow...

Cholernik 

Juliusz CezarImperium Mongolskie

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 51/26
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2013-07-02, 12:05   

Skoro takie nudy ostatnio w dyplo, i skoro większość widzi mapę, to może jakaś ankieta lub rozmowy na najlepsze/najgorsze miejsce startowe?

Maiar

KatarzynaImperium Babilońskie

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/332
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-07-02, 12:08   

Btw. Rudi, zatrzymaj te pw od Didiego bo chce zobaczyc jakie mial plany na przyszlosc Korei, jak juz sie dyplo zakonczy. ;p
Last edited by Maiar on 2013-07-02, 13:26; edited 2 times in total  

Peter 

PeryklesImperium Koreańskie

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/12
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2013-07-02, 13:32   

Panowie, do 21.00 jestem zajęty i nie dam rady odpowiadać na tajnych - za dużo tego jest.
Żeby nie było nieporozumień, że coś wolno reaguje, i to oznacza zaraz coś podstepnego.
To oznacza tylko i wyłącznie, że się musze prostytuować w pracy, co jest niewątpliwe upodlającym zajęciem ;)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum