www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Zastępstwo w Misiu
Author Message
Raptorous

xfire: raptorous26
Piwa: 19/12
starszy szeregowy  III miejsce w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2013-07-16, 12:48   Zastępstwo w Misiu

Poszukuje zastępstwa w Misiu na 1- 2 dni. Chętnych proszę o info na PW.
Turki szybkie...mała wojenka..to tyle w dużym skrócie.

Kurumi 

xfire: pieczka
Piwa: 15/3
starszy szeregowy 
Reprimends:
 2/3/6
Posted: 2013-08-06, 21:16   

Ja potrzebuję na stałe. Gra jest dla mnie przymusem, nie przyjemnością i chętnie oddam nację w ręcę osoby, która dumnie poprowadzi dziedzictwo Rookiego... gdzieś.
Uwaga, gra to burdel jak nic i nie przypomina w ogóle dyplo.

Whiteye 

De GaulleImperium Malijskie

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 54/6
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2013-08-06, 21:44   

Dlaczego niby ta gra to burdel? Największym problemem tego misia jest to, że większości misiów grać się nie chce.
Postaw piwo autorowi tego posta

Kurumi 

starszy szeregowy 
Reprimends:
 2/3/6
Posted: 2013-08-06, 21:48   

Whiteye wrote:
Dlaczego niby ta gra to burdel? Największym problemem tego misia jest to, że większości misiów grać się nie chce.

I nadal tę farsę trzeba pchać, zamiast zorganizować nową grę. :suchy:

Rihiter 

SulejmanImperium Arabskie

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-08-06, 21:52   

A co z grą jest nie tak? Co się podziało?

Dyplo Hymn

Whiteye 

starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2013-08-06, 21:55   

Kurumi:

Po co organizować nową grę? Jeśli komuś znudziła się ta, znudzi się też następna.

Raptorous

xfire: raptorous26
Piwa: 19/12
starszy szeregowy  III miejsce w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2013-08-06, 22:00   

Misiom chce się grać tylko czekają i czekają i czekają ..chyba na Assembly Line :-)

Rihiter 

SulejmanImperium Arabskie

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-08-06, 22:07   

Czyli co się dzieje? Bo trzeba namierzyć problem żeby uniknąć go w przyszłości.

Dyplo Hymn

Kurumi 

starszy szeregowy 
Reprimends:
 2/3/6
Posted: 2013-08-06, 22:23   

Whiteye wrote:
Kurumi:

Po co organizować nową grę? Jeśli komuś znudziła się ta, znudzi się też następna.

Bo to nie był Miś. Nowi gracze ani się nie uczyli jak grać w civ, ani nie uczyli się jak grać dyplo. Niestety mieliśmy chyba za małą świadomość i za mało butności, żeby ogłosić protest gdy doszło do początkowych czterech roszad z graczami. W tym momencie powinien być reset, pal licho, że z mniejszą liczbą ludzi.
Ja mam kilku kolegów, których chciałbym zachęcić do dyplo misia, ale nie mogę. Nikt by im nie pomógł ani zrozumieć gry, ani dyplo. Gdyby dostali na zastępstwo kogoś ze środowiska normalnego dyplo to pewnie ich morale by mocno ucierpiało.
Mało osób, które słabo grały w dyplo wróciło do następnych odsłon dyplo. Jest problem po prostu, za dużo oczekujemy od graczy. Atmosfera nie jest ta, każdy kombinuje jak tu podłożyć drugą osobę adminowi, nagiąć regulamin i tak dalej. Zaczepki jakie miał dzia z rudim może by wyszły inaczej, gdyby atmosfera była bardziej na zasadzie przyjacielskich kuksańców, a nie propagandowych walk o wygraną bez względu na koszta. Wygrana z wałkiem? Smakuje tak samo co taka bez. Gram na zagranicznym forum i tam nikt nie ma problemu z jawnym ukazywaniem gry, normalnie sobie rzeczy tłumaczą, a gra to dla nich frajda oraz możliwość pokazania swoich możliwości krok po kroku.

Maiar

KatarzynaImperium Babilońskie

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/332
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-08-06, 22:38   

Tutaj warto należy poruszyc jedną kwestię, dużo o tym pisałem już Scoobiemu kiedyś na privie, teraz tak w skrócie.
Ale dyplo niestety pochwala taki styl gry, w którym się nikt nic nie uczy.
Ale ktoś powie że to nieprawda!
A figa z makiem, taki PIteroter już sam mówił że chce grać 4tego dyplo misia, większość misiów z 1 nadal jest na takim samym poziomie, ja sam osobiście się nic nie uczyłem, póki ktoś nie powiedział jak powinienem coś robić, ba, nawet jak 1 raz grałem nie wiedziałem że tak masowo się używa niewolnictwa.

Obecny system tak totalnie promuje osoby, które coś wiedza... że idea misia jest totalnie bezsensowna. Teoretycznie stąd gracze mieli iść do normalnego, ale jak mają iść do normalnego, jak bedą służyć za warzywka do zjedzenia przez lepszych? I potem będzie narzekanie w zwykłych że ten miał tego i ten miał tego, no ale przecież nie można kogoś trzymac ciągle w misiu bo to tylko słuzy do pokazania jak się gra w dyplo.

Naprawdę, trzeba coś zrobić żeby miś uczył, a nie po prostu sobie gdzieś tam był a ludzie go mieli gdzieś.

Przeciez ta gra to parodia odkąd do MISIA weszli prosy... np. za Forevera dano totalnego nooba, a za kogoś tam, chyba dresika, dano naprawdę super Whita. W efekcie wszystko sie totalnie pozmieniło i tak jak panstwo Zulusów już nie rosło tak szybko jak rosło a poszło w calkowita stagnacje, tak słabe wtedy państwo dresika stało się w tym czasie super potega.... i to wszystko całkowicie nielogicznie, bo tylko za sprawą zastępstw. A wspomniałem tylko 2 zastępstwach, które całkowicie zniszczyły gre, a było ich więcej. Jak już się daje kogoś na zastepstwo, to trzeba kogos zpodobnym poziomiem, inaczej to jest totalny bezsens i natychamistowe niszczenie gry

I nawet wiecej mi sie nie chce pisac, bo o misiu i zlych jego aspektach (obecnego misia) mozna wymieniac i wymieniac bez konca. Wszystko, totalnie wszystko nie poszlo tak, jak powinno...
Last edited by Maiar on 2013-08-06, 22:39; edited 1 time in total  

Whiteye 

Posted: 2013-08-06, 22:44   

Kurumi:

A czy któryś z misi prosił o pomoc? Na forum można wszystko znaleźć, a nawet jak ktoś ma z tym problemy, to wystarczy zagadać.

Wydaje mi się że największym problemem w Misiu jest słomiany zapał graczy. Ty np dostałeś miejscówkę, która według Ciebie była zła, i zacząłeś do gry podchodzić z mniejszym zaangażowaniem. Teraz też przejąłeś Grecję, ale wygląda to tak, jakby to było dla Ciebie jakieś wielkie poświęcenie.

Trzeba pogodzić się z tym że nowi gracze będą z misia odchodzić, i że trzeba będzie znaleźć na ich miejsce zastępcę. W takim przypadku jednak zastępcy, jeśli są to doświadczeni gracze, nie powinni przejmować inicjatywy, bo to wypacza rozgrywkę.
Last edited by Whiteye on 2013-08-06, 22:45; edited 1 time in total  

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-08-06, 22:49   

Kurumi wrote:
Bo to nie był Miś. Nowi gracze ani się nie uczyli jak grać w civ, ani nie uczyli się jak grać dyplo. Niestety mieliśmy chyba za małą świadomość i za mało butności, żeby ogłosić protest gdy doszło do początkowych czterech roszad z graczami. W tym momencie powinien być reset, pal licho, że z mniejszą liczbą ludzi.
Ja mam kilku kolegów, których chciałbym zachęcić do dyplo misia, ale nie mogę. Nikt by im nie pomógł ani zrozumieć gry, ani dyplo. Gdyby dostali na zastępstwo kogoś ze środowiska normalnego dyplo to pewnie ich morale by mocno ucierpiało.
Mało osób, które słabo grały w dyplo wróciło do następnych odsłon dyplo. Jest problem po prostu, za dużo oczekujemy od graczy. Atmosfera nie jest ta, każdy kombinuje jak tu podłożyć drugą osobę adminowi, nagiąć regulamin i tak dalej. Zaczepki jakie miał dzia z rudim może by wyszły inaczej, gdyby atmosfera była bardziej na zasadzie przyjacielskich kuksańców, a nie propagandowych walk o wygraną bez względu na koszta. Wygrana z wałkiem? Smakuje tak samo co taka bez. Gram na zagranicznym forum i tam nikt nie ma problemu z jawnym ukazywaniem gry, normalnie sobie rzeczy tłumaczą, a gra to dla nich frajda oraz możliwość pokazania swoich możliwości krok po kroku.

wiesz rozmawialem z maiarem, i rzeczywiscie dyplo mis nie uczy mechaniki civki. Ma uczyć dyplo, czyli co wolno co nie wolno, ze jawny można zerwać w najgorszym przypadki (to nie mechanika gry), ze nie wolno robić podwójnych, oddawać miast itp.

ALe nie jest tak że dyplo mis ma uczyć jak grać, od tego są inne sprawy.
Np takie spoilery jak w pbemie (nasze forum), jak na innych serwerach, czy u nas w dziale mechanika gry strategie. Trzeba jednak poszukać.
Najwięcej się uczy patrząc na innych grę szczegolnie jak ktoś inny jeszcze tłumaczy.

A po twoim stylu gry widac, ze grałeś cos więcej niz single i myślałem ze naprawdę grecją trochę powalczysz. A naprawdę w misiu mogłeś. ja przynajmniej ma inne zdanie na ten temat.

Faktycznie dyplo obciąża psychicznie, i wiele ludzi wymięka (didi deb teraz, czy forek), ale wcześniej peter, bodek porzucił za podwójny.

Co do edukacji, to część osób naprawdę może pouczyć jak grać

Whiteye 

Posted: 2013-08-06, 22:53   

Maiar:

Ja tylko wykorzystałem potencjał nacji i lidera, a są one na prawdę duże, co najlepiej pokazał Bartek w "dużym" dyplo. Doświadczenie mam mizerne, Forek ma je jeszcze mniejsze, ale jak widać przy odrobinie samozaparcia można wszystko nadrobić. Sam muszę się jeszcze wiele nauczyć, ale jak znam jakieś sztuczki, to staram się je przekazywać innym misiom, o ile wykażą oni jakąkolwiek inicjatywę.

cheos 

HannibalImperium Kartagińczyków

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2013-08-07, 00:44   

@Kurumi, Maiar:
Jak wspomniał w poście powyżej Scooby MIŚ głównie nie uczy grać w C4 ale uczy zasad Dyplo.
Forek wymiękł bo był mega zaangażowany, pisał do mnie PW, zrobił sobie odzwierciedlenie mapy w WB z każdym ruchem i rozwojem miasta. Wysyłał mi save i prosił o rady. Dawałem oczywiście ogólne wg mojego uznania (czytaj nie najlepsze) ale nigdy nic podczas działań wojennych.
Inne "misie" nie widziałem i nie słyszałem aby jakoś specjalnie się dopominały porad. Wybaczcie ale Peter, Bodek, Ponti czy kto tam inne (nie wymienię wszystkich bo niechcący pominę i będzie obraza) nie będzie zagadywał miśki w czym pomóc. Byłoby to potraktowane jak "nie radzisz sobie, podpowiedzieć?"
Chyba nie tędy droga.
A jak uważacie, że Dyplo Miś jest poroniony bo powinni wszyscy grać od razu w "dużym" Dyplo aby się czegoś nauczyć to jak dla mnie to poroniony pomysł.
Ja tam zęby zaciskam jak widzę Maiara tracącego cała armię i miasta 14 oddającego, Cholernik niby nie miś a muszkiety budował draftu nie wprowadzając.
Nie będę się wywodził ale mi taka gra słabo odpowiada. Wolę z np. Peterem minimalnie przegrać niz wygrać z De.. xxx
Uszanujcie, że część graczy chce również mieć jakieś wyzwanie a nie pitolenie kto kogo za sąsiada trafił i stąd fart.

PS
Bodek przypomnij jutro o save z poprzedniego. Net mam z tel. po przeprowadzce ale jakoś poradzę je przesłać.

Kurumi 

starszy szeregowy 
Reprimends:
 2/3/6
Posted: 2013-08-07, 00:48   

Whiteye wrote:
Kurumi:

A czy któryś z misi prosił o pomoc? Na forum można wszystko znaleźć, a nawet jak ktoś ma z tym problemy, to wystarczy zagadać.

Wydaje mi się że największym problemem w Misiu jest słomiany zapał graczy. Ty np dostałeś miejscówkę, która według Ciebie była zła, i zacząłeś do gry podchodzić z mniejszym zaangażowaniem. Teraz też przejąłeś Grecję, ale wygląda to tak, jakby to było dla Ciebie jakieś wielkie poświęcenie.

Trzeba pogodzić się z tym że nowi gracze będą z misia odchodzić, i że trzeba będzie znaleźć na ich miejsce zastępcę. W takim przypadku jednak zastępcy, jeśli są to doświadczeni gracze, nie powinni przejmować inicjatywy, bo to wypacza rozgrywkę.

Może Tobie odpowiada polityka wybrańców, ale mi nie. Ludzie ochodzą z Misia, bo nie uczą się ani gry w dyplo, ani gry w civ. Nie każdy lubi czytać artykuły na temat grania. Ja lubię wszelkiej maści poradniki, filmiki, niektórzy wolą ROBIĆ.
Nie dziwię się, że komuś odechciewa się grać, jak nic się nie dzieje. Dyplomacja? W Misiu? Nie przesadzajmy. Nauka reguł? Wy nawet w zwykłym dyplo głupa palicie z wymianą surowców i podawaniem nazw miast w kalendarium. Przestańce pieprzyć głodne kawałki.
Albo chcemy, żeby ta strona się rozwijała, albo siedzieć w przyjemnym słoiku, aż każdy wysiądzie psychicznie i nie będzie miał kto grać w to dyplo.

A co do mojego zastępstwa na Grecji to moja sprawa, chciałem zakończyć to, co rozpoczął Rookie, ale niestety jest no non-stop wetowane przez Ciebie, zamiast pójśc na ugodę:
"Okej chłopaki, to wasza gra, ustalcie sobie kolejność i jest fajnie, mam nadzieję, że wam się podobało!"
Zamiast tego siejesz ferment, straszysz toyotoma jakąś zdradą, kombinujesz jak tu wygrać. Sorry, nie widzę tutaj żadnego fair play ani nawet źdźbła kultury wobec osób, które dopiero się przyuczają do gry. Jak chcecie mieć Dyplo All-Stars proszę bardzo, obiecuję, że do następnego się nie zapiszę. W dupie mam grę, gdzie każdy ma być wspaniały i och jaki super, gdzie ludzie nie dostają szansy, aby swoje zdolności poprawić.

Wyświetl szczegóły
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum