www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Zastępstwo w Misiu
Author Message
Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-08-08, 12:30   

Kurde jak ja robiłem pbema to chyba go nawet skończyliśmy i większych zadym nie było. Jak zawsze najważniejszy jest dobór graczy - pod tym kątem to akurat w misiu zawsze będzie ciężko bo nigdy nie wiadomo co za nowy gagatek (jak swego czasu rihiter, barteq czy whiteye) albo mięczak (jak forek i inne gamonie) przyjdzie zagrać. :D

Po 2 prawda jest taka, że jak na misia to faktycznie się za bardzo napinacie aż wam smrody lecą z tyłu. :P Z drugiej strony nie dziwie się, że ludzie się wkurzają bo najgorsze w grze multi jest zawsze olewactwo, większość z miśków przypuszczam, że nie ma bladego pojęcia jakie duże straty zadaje napastnikowi po prostu grając do końca a nie dając sobie wyrżnąć armię na straconej pozycji - zabijając scoutów czy pojedyncze jakiekolwiek unity, przedłużając grę jak najbardziej (niezadowolenie, koszty armii na wrogim terenie, szansa złapania szpiega, itd), ścinając miasta do minimum (praktycznie 20 tur minie zanim to zdobyte miasto wycięte do 1 czy 2 będzie miało jakikolwiek wpływ na ekonomię agresora).

Generalnie za duży się rozstrzał zrobił między wyexpionymi ludźmi a nowymi. Nowy się wkurza bo nikomu się za bardzo nie chce pisać rzeczy dla niego oczywistych, stary się wkurza bo inny stary zyskuje 5x więcej bo trafił i wyhodował se lame pod bokiem do zjedzenia....

To forum jest po prostu za stare i po wymeldowaniu się LDeski który potrafił to jako tako trzymać za ryj zrobiło się bagno.

Ostatni gasi światło bo ja pomysłu jak uzdrowić sytuację nie mam. :cwaniak:

Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-08-08, 12:37   

ponti wrote:
Quote:
A co się stało że Kurumi porzucił nację ??

ja mniej wiecej wiem dlaczego ale akurat nie za bardzo się z tym zgadzam ,Kurumi jako nowy gracz nie czuje zadnego wsparcia z naszego forum .Mowi ze jako nowy gracz Misia widzi Kaca jako swoisty wyścig szczurów do wygranej i woli grac w gry na tym zagranicznym forum ,bo tam tłumaczą nowym i są ogolnie bardziej przychylni.Graja dla zabawy a nie o wygraną. Tak mniej wiecej w skrócie. Poza tym mial sporo zastrzezen co do zachowania graczy w Misiu a o reszte trzeba zapytać Kurumiego .

Tiaaaaaa

Takie stwierdzenie że nie wspieramy nowych byłoby smutne bardzo gdyby miało miejsce jakieś 6-8 lat temu

Ale teraz ??
Przecież Civ4 to gra 10 letnia. Skąd niby mają się trafiać "nowi"
Naprawdę ktoś wierzy że są gracze którzy wczoraj nabyli Civ4 i nie znają mechaniki gry i wchodzą na takie forum i mówią "poduczcie mnie, chętnie z Wami pogram"
Ja w to nie wierzę

Gra jest stara jak świat, ma już następcę Civ5 który całkiem dobrze się sprzedał i (podobno) po najnowszym dodatku jest już całkiem dobra i grywalna.
Nowi to kupują piątkę
Czwórkę grają już tylko takie dinozaury którym się piątka nie spodobała
Trudno oczekiwać że będzie teraz poradnik dla nowego gracza jak np. optymalnie wykorzystać ścinkę

Raczej uczenie gry dyplo w misiu ma pokazać jak odbywa się dyplomacja, nożyki w plecy, jakie są ogólne zasady regulaminu itp. a nie tłumaczenie jak działają jakieś tam elementy mechaniki gry.
Nie podzielam tez optymizmu Petera i Pontiego pt. "Pograjcie sobie 1v1 na multi to się podszkolicie"
To jest o jakieś 5 lat za późno.
Raczej uważam że kto chciał poznać civkę przez tyyyyle lat od wydania to ją już poznał (przynajmniej podstawy) a kto nie poznał to raczej nie chciał poznać.

Ciężko oczekiwać eksplozji popularności i zalewu nowych graczy
raczej od czasu do czasu się trafi jakaś nowa perełka, która przetrwa test nożowo-plecowy, przetrawi zgryźliwe komentarze i zacznie lać starych misiów.
Np. Barteq ostatnio

Jeśli Kurumi oczekuje porad to musi pisać bezpośrednio do kogoś na pw albo przeczesywać dawne wątki. Np. podsumowania graczy po D6 polecam
Te chyba dwa lata temu to się wtedy mocno przykładałem aby każdego gracza grę opisać i ewentualne błędy znaleźć. Teraz już się niestety nie chce :(
Postaw piwo autorowi tego posta

ponti 

GilgameszImperium Osmańskie

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2013-08-08, 12:49   

Centurion wrote:
Ostatni gasi światło bo ja pomysłu jak uzdrowić sytuację nie mam. :cwaniak:

Zeby to forum odzyło ,musi byc wydana Civilization ktora nadaje sie do gry multi ,wtedy nauczenie doświadczeniem w organizacji i promocjach tego typu rozgrywki mozemy powalczyc by przyciągnąc nowych ,Civ 5 pogrążyła nasze forum ,zawsze bylismy nastawieni na grę multiplayer a piątka sie niestety nie za bardzo nadaje.Dodatkowo COP wyciągnał własciwe wnioski postawil na własciwych ludzi i jest tym dla "piątki" co nasz portal dla "czwórki" wiec przyszlosci za bardzo nie widze ,najwyzej jako upierdliwa konkurencja. :P

Natomiast mamy całkiem pokaźne ciągle grono userów którzy sa tutaj regularnie i jakos sie to wszystko trzyma,co by nie mowic wiekszosc userów także zostaje z nami. Koncepcja DyploMisia zgodnie z moimi oczekiwaniami dała nam sporo nowego narybku jak na taka starą gre wiec aż tak źle z nami nie jest.Trwać ,trwamy ale rozwoju stronki nie widzę.

Bodek wrote:
Nie podzielam tez optymizmu Petera i Pontiego pt. "Pograjcie sobie 1v1 na multi to się podszkolicie"

A co w tym stwierdzeniu złego Bodziu ,taka jest prawda , Misie moga grac miedzy sobą 1 vs 1 ,ustalać nawet własne zasady, jest jeszcze kilku graczy starych od których moga sie uczyc jak beda chcieli i stwierdzą ze wiecej sie sami nie nauczą. Przeciez kazdy z nas dochodzil do swojego skilla ,graniem i niczym więcej . to ze od 5- 6 lat stale ubywa graczy do takiej gry to prawda ale pozostałości jeszcze są. Pamietacie kiedy gralismy ostatnio np piątkowe FFA? Zacznie sie jesien to coś zorganizujemy. Moze rusze z kilkoma Gotmami także bo ostatnio nawet frekwencja dopisala.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

ponti 

GilgameszImperium Osmańskie

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2013-08-08, 14:08   

Jarek1777 zgodzil sie zastapić Kurumiego . Dam mu haslo po powrocie z pracy i mozemy zaczynac gre .

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Rihiter 

SulejmanImperium Arabskie

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-08-08, 16:00   

ponti wrote:
Quote:
A co się stało że Kurumi porzucił nację ??

ja mniej wiecej wiem dlaczego ale akurat nie za bardzo się z tym zgadzam ,Kurumi jako nowy gracz nie czuje zadnego wsparcia z naszego forum .Mowi ze jako nowy gracz Misia widzi Kaca jako swoisty wyścig szczurów do wygranej i woli grac w gry na tym zagranicznym forum ,bo tam tłumaczą nowym i są ogolnie bardziej przychylni.Graja dla zabawy a nie o wygraną. Tak mniej wiecej w skrócie. Poza tym mial sporo zastrzezen co do zachowania graczy w Misiu a o reszte trzeba zapytać Kurumiego .

Czyli mu psycha nie wytrzymała - proste. Nie on pierwszy i nie ostatni.

Forever wrote:
Jak już wielokrotnie starałem się przekazać uważałem i uważam że miś to powinna być gra "po naukę" a nie do zwycięstwa po trupach...

Ale dyplo to gra o zwycięstwo po trupach, a skoro miś to przygotowanie do dyplo... :D

W ogóle to pitolicie farmazony. Najchętniej to zrobilibyście z Misia szkółkę niedzielną. Chwycili się za ręce i śpiewali kumbaja. W Dyplo "Mały Miś", czyli w Misiu 1, od początku grała mieszanina graczy nowych i doświadczonych. Paradoksalnie potrafiły się nowi zebrać i we 3 sklepać starego (tak było z Larym, siedli na niego we 3 bo się go bali :) ). I to była własnie nauka dyplomyślenia!
Do tego trzeba mieć jednak jaja. A nie tak jak obecnie, ktoś pogra, jedno niepowodzenie, albo nożyk no to "Ej no. Odchodzę!". Zaraz jakiś inny "To ja odchodzę, bo on odchodzi". Wejdzie na miejsce dezerterów ktoś na zastępstwo, często ktoś z doświadczeniem bo nikogo innego nie ma, no to po chwili jest "On za dużo umie i misie nie mają szans. To ja też odchodzę.". Obiad mi się cofa jak widzę takie podejście.
To jest pierd**** mięczaków. Nic więcej. Bo jak chcesz się czegoś nauczyć to właśnie dostać łomot od kogoś lepszego to najlepsza i najszybsza ku temu droga. Tylko trzeba mieć oczy otwarte i wnioski wyciągać. Jak po pierwszym hicie schowasz głowę w piasek, to niczego się nie nauczysz.

Więc apeluję: skończcie pierd**** i dograjcie do końca. Kto ma siłę na zwycięstwo, niech zrobi max aby to zwycięstwo uzyskać. Kto na zwycięstwo sił nie ma, niech otworzy szeroko oczy i chłonie jak gąbka to co się dzieje u bardziej doświadczonych (obserwuje, podpytuje itp), a równocześnie postawi jak największy opór wrogom i wykręci jak najlepszy wynik. To jest nauka.

Dyplo Hymn

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-08-08, 16:03   

bym ci postawił piwo ale pewnie to zrobi maiar i się opijesz i dym będzie..... ;)

Rihiter 

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-08-08, 16:40   

Oj tam dym od razu. :P

Dyplo Hymn

Maiar

KatarzynaImperium Babilońskie

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/332
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-08-08, 17:04   

Nie zrobie tego bo głupoty pieprzy.

Wyjaśnienie że mieszanie nowych i starych ma sens bo starzy mogą skopać nowych, którzy się podczas tego czegos naucza jest idiotyzmem.

Bo uwaga, uwaga, jak pokazało to dpylo, TO NIE DZIAŁA.

Tak, naprawdę.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-08-08, 17:36   

Maiar wrote:
Nie zrobie tego bo głupoty pieprzy.

Wyjaśnienie że mieszanie nowych i starych ma sens bo starzy mogą skopać nowych, którzy się podczas tego czegos naucza jest idiotyzmem.

Bo uwaga, uwaga, jak pokazało to dpylo, TO NIE DZIAŁA.

Tak, naprawdę.

Maiar jak grać jest poradników, mnóstwo. A dodatkowo zawsze się można zapytać osób które nie już grają w dyplo, ale się podzielą, pomogą (plewan, haram, pawelt).
Nawet powinna by informacja, żeby nowe osoby się (w misiu( pokonsultowały się z kimś doswiadczonym) jak zagrac, początek, jak miasto postawić, co budować, w co iść.
Na pewno więcej osob by się udało utrzymać przy misiu i może do dyplo.

Bo jest niestety tak, żę jest ogromna różnica pomiędzy nowa osobą (pykająca sobie w singla), a kimś kto gra w civke od 8 lat. Osoby jakoś dużo nie grają w duelę, a na dyplo to jeden bląd i out. Więc niestety nowe osoby powinny być jakoś prowadzone a na pewno przy dyplo (mówie o ich pierwszym dyplo)

No i niestety trzeba pograć trochę w civkę, ale inaczej niż się klepiej vs AI. Właśnie GOTMy, albo testowanie strategii.

Poza tematem:
Kurumi się obraził, ze white nie chce się poddać i bez sensu kliikają, nosz kurde niezrozumiałe. Z takim podejsciem to naprawdę lepiej nie grać, bo psujesz innym grę.
Dyplo gra się do końca, a szczególnie w misiu, gdzie prosto o błędy i white się podniósł wybił masę jednostek.

Maiar

podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-08-08, 17:46   

White sie podniosl, bo dano prosa do misia.
Boże, wy ciagle unikacie spojrzenia w oczy problemowi. : D

Rihiter 

Posted: 2013-08-08, 17:49   

Oj Maiar kurde. Jak ktoś jest baranem to choćbyś mu łopatą do głowy wiedzę ładował to się i tak nic nie nauczy. A ktoś zdolny i z zaparciem właśnie najwięcej nauczy się grając z lepszymi od siebie.

Zaczynałem od Misia1, a obecnie jakoś daję radę w dużych dyplo, chociaż nikt mnie za rękę nie prowadził. Stało się tak, bo poświęciłem trochę czasu na poznanie mechaniki (mnóstwo gier GOTM lata temu, mnóstwo PBM'ów na COP'ie, czytanie artykułów o mechanice jak mnie coś zaciekawiło jak działa, itp.). Do tego grając w Misia1 obserwowałem co się dzieje, jak ludzie postępują, a w kluczowym momencie zadałem Adminowi (Ponti) proste pytanie: "Ponti, patrząc na mój kraj, jaki największy błąd byś wymienił?". I Ponti mi powiedział: "Masz za mało worków. Przy tak rozwiniętym kraju powinieneś mieć....". Nauczyłem się tą grą z lepszymi od siebie więcej niż mógłbym w 100 grach, w których grałbym z jakimiś lamami, które klepał bym dla perfidnej przyjemności bicia słabszych. Bo chciałem i zajawiła mnie rozgrywka dyplo.

Dyplo Hymn

Maiar

Posted: 2013-08-08, 18:09   

tak, tylko z tego co pamietam, a sam gralem w misiu 1, tam nie było tak że prosy biły sobie jak chciały misiów, zobacz jak mis3 a mis1 wyglądały i chyba tak mądry facet jak Ty sobie zobaczy różnicę.

Zastepstwa zabily te gre i to jest fakt.
Last edited by Maiar on 2013-08-08, 18:09; edited 1 time in total  

jarek17777

Piwa: 13/37
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9 
Posted: 2013-08-08, 18:18   

Zastępstwa ? A przez kogo te całe zastępstwa były ? Dla mnie cała ta sytuacja z nie pomaganiem itd to zwykłe szukanie pretekstu. Z jednej strony miś niby ma uczyć ale każdy właśnie nastawia się za bardzo na wygraną albo na klasyfikację zamiast wynieść jakieś doświadczenie czy wiedzę. Jak widać miś spełnił tutaj swoja rolę i widać kto nie powinien nawet zaczynać.
Swoja drogą mechaniki najłatwiej się nauczyć grając, a to, że nikomu nie pali sie do pbemów, 1vs1 czy ffa to niczyja wina. A nauczyć można się sporo z chociażby opisów Pawelta ale lepiej ponarzekać.
Jak pisałem czy ktoś zagra pbema albo jakąkolwiek inną formę multi nikt się nie odezwał, dosłownie nikt to jak chcecie się podszkolić ?

Maiar

Posted: 2013-08-08, 18:22   

Jarek, ale juz nawet jak sa zastepstwa, mozna przeprowadizc je po ludzku, nie jak w misiu 3. Te gre mozna bylo uratowac mimo odejsc, ale za super Forevera dano newbie, a za super ale za to słabego dresika, dano mega Whitaya.

Po co? Tylko bardziej namieszalo, a jakby dac kogos rownego to by ladnie poszlo. Ale zamiast spieszyc sie na wariata, pauza na dyplo kilka dni by kogos ogarnac (to odpowiedz na przyszle argumenty "ALE NIE BYLO CZASU BY ZNALEZC KOGOS DOBREGO")

Rihiter 

Posted: 2013-08-08, 18:45   

Maiar wrote:
tak, tylko z tego co pamietam, a sam gralem w misiu 1, tam nie było tak że prosy biły sobie jak chciały misiów, zobacz jak mis3 a mis1 wyglądały i chyba tak mądry facet jak Ty sobie zobaczy różnicę.

Zastepstwa zabily te gre i to jest fakt.

Maiar.
W Misiu1 prosy grały z misiami od początku.
W Misiu3 prosy dopiero weszły do gry na zastępstwo na nacje miśków.
Gdzie miały więcej możliwości "bić sobie jak chciały" miśków?
Tam gdzie przejmowały po kimś nację (po kimś słabszym od siebie)?
Czy tam gdzie od początku mogły prowadzić po swojemu?
Rozumiesz do czego biję?

Niżej jeszcze piszesz, że w jednym przypadku za gracza mocnego, który dobrze rozwinął państwo, dano kogoś słabego, a za gracza słabego, który słabo państwo rozwinął dano gracza mocnego... i to jest według Ciebie problem. Czyli co? Odwrotnie było by lepiej? Wtedy by pros nie klepał miśków? Już nie kapuję o co Tobie chodzi. Tak źle i tak źle. Na co tak właściwie narzekasz?

Misiek spełnia swoją rolę:
Ludzi ze słabą pshychą odsiewa zanim zje*** duże dyplo swoją słabą psychą.
Ludzi nie umiejących grać odsiewa zanim zje*** duże dyplo swoją nieumiejętnością grania.
Ludzi nie chcących się nauczyć grać odsiewa zanim zje*** duże dyplo swoim lenistwem i brakiem zaparcia.
Misia przechodzą Ci, którzy przeszli Próbę Ognia. :)
Przechodzą = wytrzymają napięcie, nie są totalnie bez skila, są chętni poznać grę lepiej. Wcale nie musza przeżyć, a tym bardziej wygrać Misia. Po prostu spodoba im się i przechodzą.

Tak to już jest, że Próbę Ognia przechodzą nieliczni. :)

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2013-08-08, 18:47; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum