www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Problem z Rihiterem i jego armią, a w zasadzie z jej brakiem
Author Message
Rihiter 

SulejmanImperium Arabskie

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-07-21, 15:03   

Bodek wrote:
Jednakże wstrzmanie całej gry na 5 dni tylko po to aby doprowadzić do bitwy która powinna mieć miejsce ale nie wpłynie w sposób znaczący na rozgrywkę - po prostu nie ma sensu

Sam sobie zaprzeczasz Bodek. Pierniczysz pół strony o tym jak to powinienem "bronić własnego kraju do końca....", a później rzucasz takim tekstem jak powyżej. Czyli jasno dajesz do zrozumienia, że "bronienie kraju do końca..." w tym wypadku jest równoznaczne z "...dać się wyrżnąć jak stado baranów, aby mój wróg mógł dostać expa". Żarty sobie chyba stroisz. :P

To zabroń jeszcze worków rozwiązywać i miasta ścinać do 1 popa. Może work nie jest jednostką walczącą, ale po przejęciu worka unitem już nim w danej turze atakować nie możesz. Work jest więc mięsem armatnim zdolnym ograniczyć ilość nacierających sił wroga. Tak samo jak moje słonie przeciwko riflom Barteq'a. :)

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2013-07-21, 15:04; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Whiteye 

De GaulleImperium Malijskie

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 54/6
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2013-07-21, 15:22   

Jak dla mnie cała ta dyskusja nie ma sensu. Rozwiązanie armii w takiej sytuacji na pewno nie jest grą na szkodę nacji, bo trudno zaszkodzić trupowi. Skoro możemy ściąć miasto, albo skasować worki, to jestem przekonany że możemy też się pozbyć armii. Jeśli jednak większość osób uzna, że takie zachowanie jest nie fair, to w następnym dyplo się tego zakaże w regulaminie, i po kłopocie.

itkovian 

Czyngis ChanImperium Khmeryjskie

Helped: 3 times
Piwa: 22/18
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2013-07-21, 16:07   

Panowie dochodzimy do paranoi ,noz kurde jesli nacje ma przegran bitwe albo jakis wodz oglnie panstwo upada to lepij rozwiazac armie (ludzie przezyja ,nie bedzie masakry ) w grze przeciwnik nie nabije expa .Według mnie zagranie jak najbardziej szkodzace przeciwnikowi i nie powodujace szkod w nacji grajacego ,bo i tak by na 100% ta armie stracil.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-07-21, 18:30   

Rihiiter nie był pierwszym który to wyczyścił. Pamiętam jak w trójkę (didi i geo) szturmowaliśmy stolicę smoczą pana Piotra. Wtedy z didim podeszlem po stolicę, walnąłem chyba za bardzo z katap i potem z didim obliczaliśmy jak tu dostac generała, na szczęscie starczyło na styk dla mnie i dla didiego (był imper).

Stracilem moze katapę jedna lub dwie (max), a wojo dostało exp oraz dostałem generała.

Wtedy haram powiedzial na forum:
"największą szkodę zrobiłby bombel jakby swoją armie rozwiązał".
NIkt wtedy jakoś nie podjął tego tematu a wtedy dla mnie wydawalo się ciekawe.

Wg mnie rozważania o randomie, typu rifle na axe/slonie, około 99,99. (jak oberwały od kolatera z katap to miały moze 99,8), to czy się uda ubić 1 czy max 2 rfile (jakiś cudem) i mówienie ze bitwa nie jest rozstrzygnięta bo MEGA CUD moze się zdarzyć i i ubijemy 4 rifle.

Ogólnie to wogołe nie ma co rozmawiać o randomie w takich przypadkach.
Randomu nie ma juz jak jest 50 lub 100 jednostek.

Wg mnie nie bartek po takiej bitwe jest do przodu, bo wojska dostają exp powiedzmy draftowane rifle z 1 exp na 2 exp czyli promocja siła. DOstaje punkty generala.
To raczej wiecej niż strata 1 rifle.

Na pewno to nie jest gra na szkodę własnej nacji, ani oddawanie miasta sojusznikom.
Po prosto zbiorowe samobójstwo lub rozesłanie armii po lasach. Takiego coś AI nigdy by nie wymyślił ale human tak.

Jest takze drugie dno aby przypadkiem nie było tak ze ktos odpuszcza walki ktore nie są 100% pewne. Ale wg mnie jak ktoś ma ostatnie miasto, zero szans na pomoc, i armia wroga za wchile go wyzeruje (przy minimalnych stratach własnych)to takie coś jest zgodne z duchem gry (pomiedzy ludzi nie AI).

Ale skoro regulamin mowie nie to nie. Darmowy exp i GGP zawsze w cenie. Nie będzie potencjalnych walków.

Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-07-22, 10:58   

ScoobyDoo wrote:
Wg mnie nie bartek po takiej bitwe jest do przodu, bo wojska dostają exp powiedzmy draftowane rifle z 1 exp na 2 exp czyli promocja siła. DOstaje punkty generala.
To raczej wiecej niż strata 1 rifle.

itkovian wrote:
Panowie dochodzimy do paranoi ,noz kurde jesli nacje ma przegran bitwe albo jakis wodz oglnie panstwo upada to lepij rozwiazac armie (ludzie przezyja ,nie bedzie masakry ) w grze przeciwnik nie nabije expa .Według mnie zagranie jak najbardziej szkodzace przeciwnikowi i nie powodujace szkod w nacji grajacego ,bo i tak by na 100% ta armie stracil.

Panowie nie chce mi się dalej ciągnąc tego wątku ale jak widzę Wy ciągniecie to odpowiem

Wam i Rihiterowi się wydaje że strasznie zaszkodziliście Bartkowi rozwiązując armię.
A ja widzę z góry i uważam iż te szkody nie są koniecznie takie duże jak sądzicie a w pewnych okolicznościach zyski z takiego rozwiązania armii są znaaacznie większe niż rzekome straty i odebranie 30 punktów expa

Podam przykład dość hipotetyczny (bo nie mogę podawać faktycznych danych z tej gry)
Załóżmy że z drugiej strony Cheos na czele swojej armii konnej stoi w blokach startowych aby się w Bartka wbić.
Ma policzone:
Tura 1 Bartek atakuje i wybija Rihitera (jego wojsko już się w tej turze nigdzie nie ruszy)
Tura 2 i 3 leczenie
Tura 4 , 5 , 6 powrót pod stolicę.
Znaczy NIE ZDĄŻY :hyhy: wpada Cheos kawalerią i stolicę pali. A jak zdąży to przyjdą rifle ranne z siłą 8 a takich się Cheos nie boi.
Rihiter działając na szkode Bartka i pozbawiając go expa - de facto uratował mu stolicę. Bartek w turze 1 w pełni zdrowy bez uszkodzeń już rozpoczyna powrót.
Armia Kartaginy nie zdąży.
Zdecydowanie jest zadowlony że co prawda nie dostał 30 darmowego expa ale nie nie utracił serca swego państwa.
To jest tylko hipotetyczny przykład ale pokazuje że to co czasami myślicie że zaszkodzi de facto pomoże.

Podsumowując, nie rozwiązujemy własnej armii nawet w sytuacji dramatycznej
Walczymy do końca
Nawet gdy nam się wydaje że zaszkodzimy przeciwnikowi strasznie
Taki punkt dopiszę dziś do regulaminu.

Rudi2

BoudikaImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2013-07-22, 11:57   

W pełni zgadzam się z opinią Bodka.
W grze uczestniczy wiele nacji i każdy bacznie obserwuje przeciwnika. Stara się planować własne działania na podstawie spodziewanych ruchów wojsk rywala walczących nawet w odległych rejonach. Taki prezent w postaci skasowania armii (nawet przestarzałej) daje możliwość wykorzystania rywalowi własnych wojsk w innym rejonie szybciej o jakieś 2-3 tury. Czasami kilka jednostek więcej decyduje o wyniku bitwy. Szybki powrót nieuszkodzonej całej armii w rejon ewentualnego zagrożenia od nacji trzeciej jest nie do przecenienia.
Podczas wojen najbardziej groźne są niespodziewane wjazdy innej nacji właśnie tam gdzie na pewno jest mało wojska bo zajęte jest w zupełnie innym rejonie.
Wojna Bartka z Rihiterem to też info dla jego konkurentów gdzie i na jak długo ma zajęte jednostki. Można to przewidzieć i wykorzystać.
Myślę, że Bartek więcej zyskał niż utracił w tym zdarzeniu bo łatwiej wyliczyć ile mógł zdobyć pkt na generała i promocji jednostek ale nie można przewidzieć jakie negatywne skutki wynikłyby z niesprawności jego wojsk gdyby włączył się ktoś trzeci. Może tak a może nie. Rihiter tego na pewno nie wiedział. Na usprawiedliwieni jego decyzji o skasowaniu jednostek może być wcześniejsze pod_urwienie go "łańcuszkiem" całym tym bałaganem jaki z tego wynikał.

Maiar

KatarzynaImperium Babilońskie

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/332
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-07-22, 13:55   

Quote:
Podam przykład dość hipotetyczny (bo nie mogę podawać faktycznych danych z tej gry)
Załóżmy że z drugiej strony Cheos na czele swojej armii konnej stoi w blokach startowych aby się w Bartka wbić.
Ma policzone:
Tura 1 Bartek atakuje i wybija Rihitera (jego wojsko już się w tej turze nigdzie nie ruszy)
Tura 2 i 3 leczenie
Tura 4 , 5 , 6 powrót pod stolicę.
Znaczy NIE ZDĄŻY :hyhy: wpada Cheos kawalerią i stolicę pali. A jak zdąży to przyjdą rifle ranne z siłą 8 a takich się Cheos nie boi.
Rihiter działając na szkode Bartka i pozbawiając go expa - de facto uratował mu stolicę. Bartek w turze 1 w pełni zdrowy bez uszkodzeń już rozpoczyna powrót.
Armia Kartaginy nie zdąży.
Zdecydowanie jest zadowlony że co prawda nie dostał 30 darmowego expa ale nie nie utracił serca swego państwa.
To jest tylko hipotetyczny przykład ale pokazuje że to co czasami myślicie że zaszkodzi de facto pomoże.

Ten przykład jest tak totalnie bezsensownie idiotyczny, że aż nie wiem jakim cudem taki inteligenty koleś jak Ty, go podaje. :D

Dlaczego? BO TAKIEJ SYTUACJI NIE MA

Rihiter zadziałał totalnie logicznie i aż mnie śmieszy, że admin znowu OGRANICZA grę, coraz bardziej i bardziej.

Quote:
Podsumowując, nie rozwiązujemy własnej armii nawet w sytuacji dramatycznej
Walczymy do końca
Nawet gdy nam się wydaje że zaszkodzimy przeciwnikowi strasznie
Taki punkt dopiszę dziś do regulaminu.

I przez takie durne punkty aż odechciewa się grać w nast. dyplo.

W takim tempie prowadzenia regulaminu jeszcze niedługo będa nakazy "jeżeli jesteś pewien że stracisz miasto, musisz je ściąc do 1, inaczej kara" albo "jeżeli nie masz szans wygrać bitwy staków, nie możesz atakować póki nie zostaniesz z 1 miastem", serio, dyplo do tego zmierza, totalna masakra i 0 gry w grze, tylko zadowalanie admina.

Aż mi się przypomina stanowisko Efy, bardzo podobne, co narzekał że admin nie zakazał Czajmenowi atakować mojego staku, a Laremu staku warzywek, bo nie mogli tych bitew wygrać, a jakby się wycofali to mogliby ździałać więcej. Aż strach pomyśleć co by było, jakby naprawdę taki zakaz na wydawanie bitew poszedł. :przestraszony:
Last edited by Maiar on 2013-07-22, 14:00; edited 3 times in total  

Rihiter 

SulejmanImperium Arabskie

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-07-22, 14:22   

Dokładnie. Maiar ładnie podsumował.

Niedługo każdy w koło będzie lepiej wiedział i mi mówił co jest lepsze dla mojej nacji i jakie działania powinienem podjąć dla dobra losów świata. Więc wyobraźcie sobie wszyscy, że mnie jako Sulejmana, władcy upadającego własnie Państwa Arabskiego, g... obchodzi co właśnie robi Kartagina, Chiny, albo Waleczni Eskimosi. Arabowie wypięli się na wroga, zadarli kilty, pokazali Indianom tyłki i z krzykiem "You can take our freedom, but you'll never take our lives (and exp)!" rozpierzchli się po lasach. I tyle ich widzieli. :P

p.s. A jeżeli swoim działaniem zaszkodziłem też Kartaginie, no to... juppi!!! Kolejny sukces. :rotfl:

Dyplo Hymn

Peter 

PeryklesImperium Koreańskie

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/12
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2013-07-22, 14:31   

Zwracam się z uprzejmą prośbą, aby wszystkie państwa, którym wypowiadam wojnę jak najszybciej rozwiązywały swoje jednostki.

Jeśli ktoś nie może się doczekać wojny, akceptuje rozwiązanie jednostek jeszcze zanim wypowiem wojnę, należy tylko mnie bezzwłocznie poinformować o tym fakcie, to wyśle warriora.

Dziękuję za współpracę!
I pamiętaj, zrobiłeś mi na złość i wielką krzywdę jednocześnie - jesteś WIELKI :P

Edyta
Jak by się ktoś nie poznał to jest ironia i oczywiście jestem za zakazem rozwiązywania jednostek.
Last edited by Peter on 2013-07-22, 18:45; edited 1 time in total  

Maiar

podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-07-22, 19:13   

Z takim tempem zakazywania, trzeba się będzie pytać admina, czy będzie można robić coś innego niż jednostki.

Peter 

generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2013-07-22, 19:18   

Maiar wrote:
Z takim tempem zakazywania, trzeba się będzie pytać admina, czy będzie można robić coś innego niż jednostki.

Pierwsze edycje dyplo były bez regulaminu... i udowodniły że polak potrafi naprawdę dużo :rotfl:

Rudi2

BoudikaImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2013-07-22, 23:52   

To ja nieprzekonanym podam jeszcze cieplutki przykład z sytuacji kiedy zastępowałem Bombla w zeszłym tygodniu gdy 1-2 tury zdecydowały o wypowiedzeniu wojny Peterowi lub nie.
Peter walczył z Bobkiem który podobnie jak Rihi miał zapóźnione jednostki. Wszyscy widzieli w jak błyskawicznym tempie łykał poszczególne miasta. Ja też i zamierzałem z lekka schłodzić zapędy Petera (Bombel by się wciekł ale dał mi wolną rękę przed wyjazdem). Zamierzałem odczekać aż Peter oddali się z wojskiem pod najodleglejsze miasto by mieć "spóźniony" powrót gdy ja spalę mu 1-2 wioski i jeszcze zdążę uskoczyć i zabunkrować się we własnym kraju. Szanse były bardzo poważne pomimo przewagi technologicznej bo wyliczyłem jak długo będzie Peter wracał (Trebuch może to potwierdzić bo na tajnych jego tez namawiałem na wspólną wyprawę). Cały plan diabli wzięli gdy Peter zachował Bobka przy życiu nie podchodząc pod najdalej wysunięte miasto. Zabrakło dosłownie tego wymaganego minimum czyli 1-2 tur zwłoki w powrocie wojsk Petera na pozycje.
Tu akurat zdecydowało porozumienie Peter/Bobek ale reszta uwarunkowań była podobna do sporu Bartek/Rihiter dla tego twierdzę, że być może ktoś inny też tam trzymał już palec na spuście by w plecach Bartka zrobić dziurę odczekując na najbardziej korzystny układ. Rihiter bardziej pomógł Bartkowi niż zaszkodził choć był przekonany, że robi mu krzywdę w ten sposób.

edit: uznałem, że mogę już ujawnić te fakty bo dziś Peter wypowiedział wojnę Trebuchowi i dyplomatycznie pogorszyię już bardziej nie da, no i oczywiście wrócił Bombel więc już inną politykę zapewne wprowadzi jako, że on sojusznikiem jest każdego, podobno mam jednak za niedługo znów zastępstwo mieć na 2-3 tygodnie :wykalaczka:
Last edited by Rudi2 on 2013-07-22, 23:59; edited 1 time in total  

Maiar

Posted: 2013-07-23, 01:33   

Rudi, całkowicie nie rozumiem twojego postu.
To Bobek musi pomagać nacji Bombla w takiej teoretycznej sytuacji, jakby sam sobie kasował armie?
...

Peter 

Posted: 2013-07-23, 09:19   

Quote:
Rudi, całkowicie nie rozumiem twojego postu.
To Bobek musi pomagać nacji Bombla w takiej teoretycznej sytuacji, jakby sam sobie kasował armie?
...

Zielony jak groszek na wiosnę.
Grałeś coś przed dyplo, czy tak wpadłeś zobaczyć co to za gra?

To o czym pisze Rudi to była kwintesencja strategi i dyplo.
Widząc że Rudi wyszedł na pozycje do potencjalnego ataku na mnie (nie będąc pewnym do końca Trebucha - nie chciał nawet OB zerwać z Rzymem), czułem że wejście pod ostatnie miasto Bobka może zakończyć się tragedią.
Chyba z pięć telefonów wykonałem żeby zdobyć numer Bobka.
Negocjacje z Bobkiem który wszedł do gry i jak by wyszedł to po zawodach - spinka czasowa ostra.

Uff - Bobek podpisuje pokój, cudowny teleport moich jednostek z jego terenu w kierunku na Rzym.
W następnej turze melduje się ekipą gotową do obrony.
Rudi przystopowany.
W zamian rewanżuje się pułapką na wojska nad Ostią.
Czujny jak ważka Rudi (po ostatnim dyplo odnoszę wrażenie że mi się baczniej przygląda ;) wycofuje się do Ostii.
W Ostii szpiedzy już czekają na zdjęcie kulturki i wjazd i... tu zabrakło koordynacji z Trebuchem. Tura przypadła na niedzielę po zlocie.
Trebuch jak nigdy zrobił ją skoro świt, gdy ja po zlocie (gdzie do 1 w nocy obalaliśmy browce) jeszcze spałem.

Oczywiście nic mu wcześniej nie pisałem, bo nie byłem pewny co zrobi (poza tym nie zrywaniem OB z Rzymem, tłumaczenie że lepiej jak armia Rzymu wejdzie na teren Grecji to wtedy zerwie się ob i Rzym teleportuje, czy tłumaczenie mi że podwójny wjazd konnicy tuż przed wojną jest nielegalny).
Do tej pory nie wiem czy Trebuch tego nie wiedział, czy tak tylko ściemniał.

Wracając do tematu, tak oto ponownie Rzymska armia uniknęła dość fartownie wybicia, czego zupełnie by nie było gdybym dobijał stadko starych jednostek Bobka.
Ba! Ja nawet przez moment myślałem "Jak wspaniale byłoby gdyby Bobek rozwiązał te starocia, zdążyłbym wrócić na drugi front.", ale brakowało jeszcze jednej kratki podejścia żeby opcja wchodziła w grę.

PS
Przecież teraz to się zrobił wyścig na dobijanie słabszych przez silniejszych.
I będzie czatowanie na złapanie rannej armii na bank - dla postronnych zupełnie niewidoczne, dla grających pełne emocji safari, gdzie nigdy nie wiesz do końca czy jesteś myśliwym czy ofiara ;)
Last edited by Peter on 2013-07-23, 09:24; edited 1 time in total  

Maiar

Posted: 2013-07-23, 10:11   

Nadal, twój post nic nie wnosi, (oprócz pokazania sytuacji rzymsko-koreańskiej co ma się nijak do kasowania armii) bo Bobek nie ma nakazu pomagania Rzymowi.
A tyleś się napisał.
Last edited by Maiar on 2013-07-23, 10:15; edited 2 times in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum