www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Mali - Mongolia" (trebuch)
Author Message
Shaka[D14]

Nieznany

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-09-09, 17:35   Pakt "Mali - Mongolia" (trebuch)

Pakt numer 3228, założony 2013-02-03 18:07:51 przez trebuch (Mali - Katrina)

Nazwa paktu: Mali - Mongolia

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: trebuch
Kurumi
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

Nieznany

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-09-09, 17:35   

trebuch 2013-02-03 18:10:05
hej, mam już tajne. Gadałem z Forkiem. Namawia mnie na utrzymywanie wojny z Grecją. Odpowiedziałem mu to co Tobie, że ja nic poza utrzymywaniem wojny nie jestem w stanie zrobić ze względu na jednostki Rookiego na przesmyku. Napisz mi ile tur potrzebujesz żeby rozprawić się z Grekiem na swoim froncie i co byś mi ofiarował za moje zaangażowanie w wojne na wypadek jak wygramy. Na tej podstawie podejmę decyzję

Kurumi 2013-02-03 18:31:51
To co proponował Kacowski - tereny Greka do Koryntu. Twoim zadaniem jest związanie jego armii na przesmyku. Tur - nie wiem. Masz po prostu związać mu jednostki i tyle. Jak u mnie dojdzie do przełomu to pomogę Ci z przesmykiem.

trebuch 2013-02-03 18:34:12
ok

Kurumi 2013-02-04 16:31:26
Zmiana planów, dam radę go wyciąć axami jednak, a moja nauka leży to Writing robię. Ale tak dla ciekawostki: Ruszyłem axem z lasku przy stolicy na górkę... Korynt ma tylko 3 warki w obronie! Rookie ma teraz problem, bo w stolicy ma archera który NIE JEST w stanie dojść do Koryntu w jedną turę. To oznacza, że jeżeli postanowi się ruszyć to albo się cofam, albo zabijam archera - wtedy będzie musiał ruszyć falangę ze swojego stacku... A może z miasta granicznego?
Bóg jest z nami!

trebuch 2013-02-04 16:57:31
o to spoko, tylko nie wysyłaj tam więcej niż 2-3 axy żeby się nie odsłonić na granicy

Kurumi 2013-02-04 17:29:53
Ja po prostu mu będę szachował archera - może zetnie popa.

Kurumi 2013-02-07 18:06:14
Jak dobrze pójdzie to jutro będzie pokój. Rookie uzna miasto i troszkę mi zapłaci. Najwyżej będzie dogrywka.

Kurumi 2013-04-12 13:40:26
Zły wybór Trebciu. Jeżeli cokolwiek się nie uda, siedzisz jak bezbronna kaczuszka pomiędzy oprawcami. Dorobek Nefa i później Kacowskiego pięknie Cię obdarzył fatalnym rozkrokiem. Powodzenia.

trebuch 2013-04-12 13:47:18
o czym mówisz? zły wybór? jest jakikolwiek inny wybór pomiędzy:
- zakończyć grę wobec bezapelacyjnej hiperprzewagi jednego gracza
- ostatkiem sił spróbować go pokonać i przywrócić sens gry? nawet jeśli szansa jest 1%?

Powiedz Kurumciu? zgaduję że w swojej ankiecie głosowałeś za skończeniem gry bo teraz stając po stronie Zulusów robisz dokładnie to samo - kończysz bezsensowną grę zwycięstwem Zulusów. Gratki!

Kurumi 2013-04-12 13:54:53
Nie głosowałem w ankiecie. Po walce jakie zajmiesz miejsce? Notę wyżej? Mogłeś to osiągnąć pomagając Zulusom, czy komukolwiek innemu. Zamieniasz imię lidera i nic więcej.

trebuch 2013-04-12 14:02:41
proponowałem sojusz Forkowi ale mnie zwodził, z resztą Ty też - wiem że chcieliście mnie zaatakować gdybym wtedy pomógł w rozbiorze TT, ściemnialiście i napuszczaliście na mnie Rookiego - to jeden fakt, dla którego mogłem ale nie pomagam Zulusom.

Drugi to taki, że po ewentualnym pokonaniu Zulusów szanse każdego się drastycznie wyrównują - i wcale nie powiedziane czy nie wygrasz tej gry Ty czy ja. Bez tej ostatniej próby pokonania Zulusów gra jest 100% rozstrzygnięta i równie dobrze można ją kończyć zamiast bezcelowo pykać turki. Ta ostatnia wojna to nie tyle wojna przeciw Zulusom ale po to żeby było po co grać.

Kurumi 2013-04-12 14:05:36
Nie chcieliśmy doprowadzić do Twojego sojuszu z itkovianem i rookie, bo Forek wiedział, co się szykuje. Niestety nam się nie udało.

Kurumi 2013-04-12 14:06:32
Rookie ma ogromną armię i nie zawaha się zgłosić po te piękne miasta przy Twojej granicy. Przykro mi.

trebuch 2013-04-12 14:57:03
prosiłem kilkakrotnie forka o pomoc na wojnach z kowalem czy TT - zawsze odmawiał. do tego te 2 kwestie które wspomniałem - chęć zaatakowania mnie gdy mogłem coś podebrać TT i straszenie mnie Rookiem - raczej to nie wyglądało na działania sojusznicze:) jeśli w ten sposób chcieliście mnie ze sobą zjednać to działaliście z odwrotnym skutkiem...

a co do obecnej sytuacji - nie ma znaczenia co będzie później. tak jak mówiłem: albo kończymy grę bo Zulusi mają kosmiczną przewagę albo próbujemy ich pokonać i przywrócić równowagę na świecie. Potem może się wszystko wydarzyć i będzie przynajmniej ciekawie i o co grać

Kurumi 2013-04-12 15:02:09
Nie ma równowagi.
Ale postaram się ją przywrócić.
Jak Rookie padnie, w grze zostanie tylko White.
Pitek to Pitek, trochę nieogarnięty czasami. Ale dobry człowiek.
Powodzenia.

trebuch 2013-04-12 15:12:47
oj tak, przywracasz ją istotnie przeszkadzając w pokonaniu Zulu. Gratuluję dobrego samopoczucia:)

Kurumi 2013-04-12 15:19:12
Rób co chcesz. Jak Rookie zrobi zły ruch to zapraszam, oferta miast do Koryntu jak najbardziej aktualna.

trebuch 2013-04-12 15:26:11
nie rozumiesz mnie. Nie widzę sensu w zdobywaniu miast Grecji czy jakichkolwiek innych miast jeśli przewaga jednego gracza (Zulu) jest taka jak dziś. Ta gra na dziś jest skończona, znamy zwycięzcę a reszta to tylko robaczki do zdeptania dla Zulusa. Więc po co mi miasta Grecji skoro i tak Zulus wygrał, a gra jest skończona? Jak przegramy z Zulusem to i tak nic nie tracimy bo... gra jest skończona. Jak cudem wygramy to wtedy pogadamy co można jeszcze w niej porobić.

Kurumi 2013-04-12 15:40:29
Ty mnie po prostu nie rozumiesz.
Zamieniacie Zulusa (Forek/Toyotom) na Rookiego. Rookie w ekspresowym tempie dogonił w punktach White'a i Pita.
TO JEST zagrożenie.
Mogliście sobie darować walkę o pierwsze miejsce i grać o drugie i tak dalej. Ja właśnie tak gram.

Kurumi 2013-04-12 15:41:23
Zresztą Forek nigdy się na nikogo nie chciał wybierać, bo mógł... Nie było planów ataku, tylko plany obrony przeciwko itkovianowi i reszcie.

trebuch 2013-04-12 15:47:19
skoro tak mówisz to oznacza że się nie znasz:) Rookiego każdy może pokonać, tak jak każdy może wygrać z każdym. Jedynym odstępstwem jest Zulu. Przewaga Rookiego nad innymi jest żadna. Przewaga Zulu nad innymi to kosmos. Spójrz na techy Zulu, jego jednostki, miasta...

Kurumi 2013-04-12 16:20:15
Dlatego lepiej było sobie odpuśić pierwsze miejsce, na które większość z nas nie ma nawet cienia szansy.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum