www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Jak bedzie wyglądać podium w D8 ??

Jak bedzie wyglądać podium w D8 ??
1.Barteq 2.Cheos 3.Peter
0%
 0%  [ 0 ]
1.Barteq 2.Peter 3.Cheos
0%
 0%  [ 0 ]
1.Cheos 2.Barteq 3.Peter
22%
 22%  [ 2 ]
1.Cheos 2.Peter 3.Barteq
11%
 11%  [ 1 ]
1.Peter 2.Barteq 3.Cheos
55%
 55%  [ 5 ]
1.Peter 2.Cheos 3.Barteq
0%
 0%  [ 0 ]
inna (podaj jaka)
11%
 11%  [ 1 ]
Voted : 9
Total Votes: 9

Author Message
ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/63
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-10-10, 14:34   

o tym liberate nawet wobec państwa z którym ma sie wojne to muszę się pochwalić, że wiedziałem :wstyd: .
Trick ten poznałem podczas 1vs1 z leszkiem, jak przypadkiem mi się źle kilnęło i mialem miasto które gererowało sporo kosztów. Leszek nie chciał go odbić, wieć kombinowałem aż w końcu zauważylem ze można pod F1 dać liberate :D . Więc, dalem mu liberate (w 1vs1 jest always war), i w tej samej turze spaliłem mu puste miasto.

Ale, że było to fajny trick i może sie kiedyś przydać, to nie mówilem nikomu.

Innymi słowy cheos oddaleś pewno wygraną za darmo. Co więcej ten trick można było zrobić ze 50-70 tur, jak podbijaleś Cholerę i przypadkiem by dzia się nawinął.

P.S
Może to nie byłaby idealnie czysta wygrana, ale żaden punkt w regulaminie tego nie zakazuje. Skoro nie jest zabronione to jest dozwolone. Tak dziala mechanika gry, tak samo dzialało kradnięcie techów w D4, wykorzystywanie mechaniku gry do bólu.

P.S

Graty dla Petera, stary miś ale jary, a że nie wszystkie chwyty i możliwości zastosowali ini pretendenci to inna sprawa.
Didi by tego nie wygrał mam instruckje od Didiego jakby co. Wygrana Didiego musialaby oznaczac zjedzenie warzyw.
Postaw piwo autorowi tego posta

Rookie 

Piwa: 8/47
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1  zlot  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2013-10-10, 15:03   

Gratulacje dla Petera i wpolczucie dla Cheosa.
Scooby Peter chyba nie jest misiem :)

Eferalga_500 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 25/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-10-10, 15:07   

Centurion wrote:
Quote:
Ja uważam, że Didi rozegrał początek perfekcyjnie. Był sojusnzikiem wszystkich i nikogo zarazem. Z mikroskopijną armią miał zabezpieczone wszystkie fronty - spokojknie stawiając budyneczki i techując.

Didi akurat uważam grać umie, ale nie zmienia to faktu, że wszystko co piszesz w tym wypadku to nie zasługa didiego tylko durnia robiącego mapę :P Jak się ma 12 miejsc na miasta bez walki (mieli tak: cholernik, maiar, didi) to łatwo grać właśnie tak jak napisałeś...

Didi nie miał miejsca na 12 miast. Miał farta - po prostu postawił swoją stolicę blisko grecji, a Indie poszły w moja stronę - stą miał takie hektary.

Cholernik 

Juliusz CezarImperium Mongolskie

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 51/26
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2013-10-10, 16:01   

U mnie sytuacja była podobna, przytuliłem się do Wnuczka, przez co sporo terenu było do Chin-Lukgina, który był zajęty swoimi sprawami, przez co sporo terenu wolnego mogłem zająć.

Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-10-10, 16:51   

Jak słyszę to pieprzenie to mi się nie dobrze robi.

cheos 

HannibalImperium Kartagińczyków

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2013-10-10, 16:56   

itkovian wrote:
wnuczus wrote:
Zdrajca został ukarany:P

No tak wymazano cię z mapy świata :P .

Chodziło mi o uśmiechy Centa nie post Rudiego z którym się wcisnął :)

haram wrote:
(...)
p.s. Czy ja dobrze rozumiem - Chesowi zabrakło do zwycięstwa 3 kliknięć myszką (niezależnych od innych graczy) :szok: ?

Dokładnie tak. Spierniczyłem konkretnie.
Last edited by cheos on 2013-10-10, 16:57; edited 1 time in total  

Rudi2

BoudikaImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2013-10-10, 17:01   

Centurion wrote:
Jak słyszę to pieprzenie to mi się nie dobrze robi.

Zrobiło by ci się jeszcze gorzej gdyby ktoś z góry moderował twoją wojnę.
Właśnie odświeżyłem sobie wątek z tajnych do pierwszego admina. Tyle żółci co tam wylałem to tylko Huang-ho ma więcej.
Trochę wstyd teraz będzie bo cenzura nie kropkuje z tajnych :wstyd:

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-10-10, 19:07   

Oj Peter, ale dałeś czadu z tym "wyłączaniem AP". Jakbyś coś wspomniał na tajnych, że na coś takiego liczyłeś to szybko byś dostał info zwrotne takie jak Bodek już obadał - że wynalezienie techa wyłącza właściwości budynków (i co tam jeszcze może) TYLKO temu, kto wynalazł. Tak jest z Latarnią, tak jest ze Stonem, tak jest ze wszystkim. Z AP też.

Co do możliwości Liberate w czasie wojny z ekranu F1 to w kolejnym dyplo powinno to być wyłączone jako "dziura" w mechanice. Moja opinia.

p.s. Rudi... nie wyciągaj starego trupa z szafy....

Rudi2 wrote:

...bo widzę tutaj jakieś ponowne próby "wybielania się". :P

Dyplo Hymn

Rudi2

generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2013-10-10, 20:34   

Rihiter wrote:

Rudi2 wrote:

A cóż mnie to obchodzi co ty w tym dostrzegasz. Było brzydko już na początku i tyle.
Ja ci nie nie sugeruję o czym masz pisać czy jakie masz mieć własne zdanie. Moderator osobisty się znalazł z bożej łaski.

Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-10-10, 20:47   

Rihiter wrote:
Co do możliwości Liberate w czasie wojny z ekranu F1 to w kolejnym dyplo powinno to być wyłączone jako "dziura" w mechanice

Całe szczęście że nie miało to miejsca w obecnym dyplo bo miałbym zagwozdke jako Admin czy takie coś puścić

Przecież to otwiera drogę to jawnego obchodzenia mechniki gry
np. Szturmujesz obce miasto i musisz podjąć decyzję: brać czy palić - od razu i decyzja jest nieodwołalna
- NIEPRAWDA
skoro można po kilku turach takie miasto wyzwolić będąc nadal w stanie wojny to można je w zależności od sytuacji frontowej wyzwolić i od razu w tej samej turze spalić.... przecież to bez sensu

przejmuje wrogie miasta i nie spodziewam się że nadejdzie odsiecz od sąsiada to moje ryzyko
jak odsiecz nadejdzie to je odbiją i kultura powróci
skoro można je wyzwolić i spalić w każdej chwili to szanse na odsiecz skuteczną są ZERO

Jak dla mnie totalnie błąd w mechanice gry, ewidentna luka programistów

PS. Na 100% w dwóch poprzednich dyplach sprawdzałem czy da się wyzwolić miasto będąc w stanie wojny z państwem które ma być obdarowane i zawsze taka możliwość NIE ISTNIAŁA

Sprawdzałem w Dyplo4,5 gdy przez chciwość zająłem stolicę Jarka zamiast ją zjarać i po 2 turach na odsiecz jechał Peter, co ja się wtedy nakombinowałem żeby to miasto jakoś zjarać lub wyzwolić po czasie i NAPRAWDĘ wtedy się nie dało.
Wd5 też sprawdzałem tylko w drugą stronę czy na pewno Leszek nie może wyzwolić i spalić miasta Efe po tym razem ja na odsiecz leciałem
I też się nie dało.......

Może coś jest w modzie namieszane że nagle taka możliwość się pojawiła ??

Edit:
Sprowokowałeś mnie Cheos do rozgryzienia jak to jest z tym wyzwalaniem miast i już wiem :D
Last edited by Bodek on 2013-10-10, 21:35; edited 1 time in total  

cheos 

HannibalImperium Kartagińczyków

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2013-10-10, 23:15   

Bodek wrote:

Sprowokowałeś mnie Cheos do rozgryzienia jak to jest z tym wyzwalaniem miast i już wiem :D

To ja poproszę o info. :chytry:

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-10-10, 23:18   

Rudi2 wrote:
Ja ci nie nie sugeruję o czym masz pisać czy jakie masz mieć własne zdanie. Moderator osobisty się znalazł z bożej łaski.

Przecież właśnie zasugerowałeś, że pisząc co napisałem i mając takie a nie inne własne zdanie jestem "moderatorem osobistym z bożej łaski" - czymś ewidentnie negatywnym. Ergo, zasugerowałeś że to co robię jest brzydkie i niedobre. Postawiłeś moje "własne zdanie" w złym świetle. Wystawiłeś "moje własne zdanie" i mnie samego na zasugerowany przez Ciebie szybki osąd publiki i nie omieszkałeś zasugerować od razu kary - tego przykrego prztyczka... "...z bożej łaski". A wszystko to zrobiłeś Twoimi szeroko znanymi sztuczkami manipulacji słownej - która to znana jest tak szeroko, jak lubię myśleć, także dzięki mnie i moim komentarzom do Twojego manipulowania. :D

Obudźcie się! Nie dajcie się manipulować. :]

Dyplo Hymn

Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-10-11, 00:12   

Rihiter akurat to ty manipulujesz, ta akcja między tobą, rudim i dzia puszczona przez scoobiego to był ekstremalny bezsens i tyle :P :P :P Jakaś kufa wizja regulaminu z czapy, z którą jak się okazało 90 % graczy się nie zgadza...

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

Posted: 2013-10-11, 00:25   

To 90% to jakaś konkretna liczba? Głosowanie było albo coś? Czy tak z dupy wyciągnąłeś jak zwykle? :P

Dyplo Hymn

Rudi2

Posted: 2013-10-11, 05:13   

Rihiter wrote:

Rudi2 wrote:

I po co ten spam Rihiter?
Pisałem do Centa nie do ciebie. Cent poruszył sprawę nie najlepszej mapy, ja problem z nie najlepszym adminowaniem.
Jest koniec Dyplo więc czas na podsumowania i ewentualne wnioski z popełnionych błędów.
Za cholerę nie mogę wpaść na to czemu ty pakujesz się między wódkę a zakąskę skoro o tobie nawet nie wspomniałem. Może masz jakieś poczucie winy?
Jeśli temat dla ciebie nie jest wygodny to jeszcze nie oznacza, że problem ze złym wyborem admina mamy pod dywan zamiatać. Szczególnie po info Bodka, że raczej nie pisze się na następne adminowanie to problem jest do omówienia i to należy w pierwszej kolejności ogarnąć.
Nie podoba mi się twój wpis żebym tego tematu nie poruszał więc ci odpisałem, że nie jesteś moim osobistym moderatorem żeby określać mi co mam pisać a czego nie. Z czym się chyba zgodzisz? A że dodałem "z bożej łaski" to chyba w kraju tak znanym z pobożności nie powinno dziwić ;)
Allahu Akbar, szalom alejchem, szczęść boże.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum