www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Dyskusja o szansach Rihitera na zwycięstwo w D7
Author Message
Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-09-16, 23:36   

Bodek wrote:
W Rihitera się zabawiasz ??
Zadowalasz się drugim miejscem nawet nie próbując o pierwsze powalczyć ??

Hola hola kolego. Przypomnę, że byłem jedynym graczem, który chciał grać dalej.
Wydygany i chętny do kończenia to akurat kto inny był. Przez grzeczność nie wymienię. :)

Dyplo Hymn
Postaw piwo autorowi tego posta

Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-09-16, 23:48   

Rihiter wrote:
Przypomnę, że byłem jedynym graczem, który chciał grać dalej

ta chciałeś grać ale nie chciałeś walczyć o pierwsze miejsce
a to jest zasadnicza różnica i esencja gry

przypomnę że Ciebie nawet ówczesny lider nie uważał za jakiekolwiek zagrożenie w odróżnieniu od innego gracza którego przez grzeczność nie wymienię :P

E:

Qrde co mnie tu Rihiter prowokujesz na poboczne temtyi sam robię OfTop

Panowie Cheos, Peter, Barteq - macie grać o zwycięstwo
jest wiele dróg, macie głowy to kombinujcie
Last edited by Bodek on 2013-09-16, 23:53; edited 1 time in total  

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-09-16, 23:59   

Bodek wrote:

A skąd Ty kurde wiesz co ja chciałem?
Nie chciałem walczyć o Twoje pierwsze miejsce. :)
To jest pewne.

Dyplo Hymn

Bodek 

Nieznany

starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-09-17, 09:09   

COś Rihiter jesteś strasznie przewrażliwiony w temacie D7
Odpiszę jeszcze a jak będzie dalsza dyskusja to wydzielę do odrębnego watku i tam sobie możemy pospamować...
Rihiter wrote:
Bodek wrote:

A skąd Ty kurde wiesz co ja chciałem?
Nie chciałem walczyć o Twoje pierwsze miejsce. :)
To jest pewne.

a stąd:
Rihiter wrote:

Rihiter 2012-10-01 19:12:08
Sprawa jest dla mnie prosta. Moją intencją jest aby nasza trójka była jak najwyżej. Sam jestem na satysfakcjonującej pozycji, bo wbrew temu co niektórzy piszą (czyli albo wygrywasz albo jeden kij czy jesteś 2 czy 10...) uważam, że pozycja poniżej 1 również ma znaczenie. Walczymy od początku o jak najlepszy wynik, a nie o 1 albo śmierć. To jest Dyplo, a nie Nieśmiertelny. Więc moją 2 pozycję uważam za spory sukces

Rihi
Dla jasności
Miałeś prawo zagrać wtedy o drugie miejsce - spoko, Twoja decyzja
Oceniłeś że nie masz szans na pierwsze i zagrałeś na "bezpiecznie"
Nie jest to zabronione i mogłeś swobodnie tak zagrać

Co nie zmienia faktu że nie chciałbym jako Admin aby w obecnym Dyplo ktoś z pierwszej trójki zagrał w ten sam sposób
Mają walczyć o zwycięstwo

Ale oczywiście jeśli sytuacji będzie jednoznaczna i Lider będzie miał dużą przewagę a reszta dojdzie do wniosku że nie widzi szans na zmianę zwycięzcy to jak najbardziej będę za skończeniem.
Gra się tak długa jak przynajmniej dwie osoby grają o pierwsze miejsce

Na tą chwilę sytuacja jest fatycznie nietypowa bo Lider coś nie chce grać o zwycięstwo
więc go motywuję i podnoszę na duchu :hyhy:

Cheos ty łajzo pijacka - rusz głową
Last edited by Bodek on 2013-09-17, 10:51; edited 1 time in total  

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

Posted: 2013-09-17, 10:52   

Bodek. Cytowany przez Ciebie tekst to wypowiedź już z czasów po skończeniu D7 albo z okresu kiedy było przesądzone, że kończymy (ze względu na zewnętrzną presję). Trudno abym "po zakończeniu" dalej mówił, że gram o zwycięstwo, skoro gra już zakończona.
Do kiedy było to zasadne grałem o zwycięstwo. Nieważne co i komu deklarowałem - to chyba doskonale rozumiesz, bo sam mąciłeś jak mogłeś i kombinowałeś jak mogłeś.

Przeczulony na punkcie D7 nie jestem i głupio takie słowa w Twoim wykonaniu wyglądają, bo sam do D7 wracasz i nawiązujesz, a skończyłeś niżej niż ja. Więc jeżeli ja się zadowoliłem drugim nie walcząc nawet o 1, to Ty w takim razie nie podjąłeś nawet walki o 2. Chciałeś zakończyć "na bezpiecznie" wybierając 3, aby nie ryzykować spadku na 5 (albo niżej).

Wątku osobnego nie wydzielaj - nie ma to sensu, bo nie mam ochoty prowadzić po raz enty głupiej dyskusji. Chcesz zakończyć tą rozmowę to po prostu nie odpowiadaj i nie prowokuj repliki. Bo sam temat D7 swoją zaczepką wywołałeś.

Dyplo Hymn

Bodek 

Nieznany

Posted: 2013-09-17, 11:07   

Rihiter wrote:
Chcesz zakończyć tą rozmowę to po prostu nie odpowiadaj i nie prowokuj repliki. Bo sam temat D7 swoją zaczepką wywołałeś

No ale sam odpowiadasz i prowokujesz replikę :)

Rihi
Ja napisałem tylko że nie chciałbym aby w tym dyplo Cheos albo Peter albo Barteq zagrali na pewne i bezpieczne drugie miejsce
Jako przykład podałem akurat Ciebie z D7 bo było to ostatnie grane dyplo

Były już wcześniej podobne przypadki w dyplo gdy ktoś miał szansę na zwycięstwo ale w imię czegoś tam nie grał o nie.
Np. wolał się zemścić na kimśtam, albo wspomagał i pompował innego sojusznika, albo błędnie ocenił kto jest jego największym zagrożeniem...

Wolna wola
można tak grać
Ja tylko jako Admin motywuję aby Ci którzy widzą szansę na zwycięstwo jej zbyt łatwo nie porzucali, albo żeby popatrzyli wnikliwiej

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

Posted: 2013-09-17, 11:21   

Strasznie musiało Ci zajść za skórę i obniżyć ego, że skończyłeś D7 za takimi miśkami jak Scooby i ja. Strasznie. Bo kiedy tylko nadarzy się okazja, to próbujesz dyskredytować wynik D7 i tych, którzy skończyli wyżej niż Ty. Weź się ogarnij.

Wnioskuję do Administratorów forum o skasowanie tego tematu. A Bodziowi to by się ostrzeżenie przydało za głupie i bezsensowne robienie flejmów.

Dyplo Hymn

Peter 

PeryklesImperium Koreańskie

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/12
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2013-09-17, 11:22   

Bodek wrote:
Na tą chwilę sytuacja jest fatycznie nietypowa bo Lider coś nie chce grać o zwycięstwo
więc go motywuję i podnoszę na duchu

Bodek wrote:
Ja tylko jako Admin motywuję aby Ci którzy widzą szansę na zwycięstwo jej zbyt łatwo nie porzucali, albo żeby popatrzyli wnikliwiej

Złośliwi mogą stwierdzić że to wpierniczanie sie w rozgrywkę i ingerowanie w grę przez Admina poniekąd...

Bodek 

Nieznany

Posted: 2013-09-17, 11:32   

Rihiter wrote:
Strasznie musiało Ci zajść za skórę i obniżyć ego, że skończyłeś D7 za takimi miśkami jak Scooby i ja. Strasznie. Bo kiedy tylko nadarzy się okazja, to próbujesz dyskredytować wynik D7 i tych, którzy skończyli wyżej niż Ty. Weź się ogarnij.

Wnioskuję do Administratorów forum o skasowanie tego tematu. A Bodziowi to by się ostrzeżenie przydało za głupie i bezsensowne robienie flejmów.

Kiedy tylko nadarza się okazja albo ktoś mi przypomni w jakimś wątku na forum to dowalam też Cheosowi za budzik w D5 :D

Peter wrote:
Złośliwi mogą stwierdzić że to wpierniczanie sie w rozgrywkę i ingerowanie w grę przez Admina poniekąd...

No można pozostawić całkowitą ciszę w eterze na temat D8
taka niestety ostatnio panowała :(
Jeśli taka wola graczy to grajcie w ciszy
(ehh gdzie te dyskusje i kłótnie na forum z końcówek D4, D5, D6)

bombel79 

HatszepsutImperium Rzymskie

xfire: bombel79
Piwa: 59/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2013-09-17, 11:37   

Peter, na forum nie ma ludzi złośliwych... Sami sojusznicy :)

Peter 

PeryklesImperium Koreańskie

xfire: peterek
Piwa: 42/12
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2013-09-17, 12:07   

Bodek wrote:
No można pozostawić całkowitą ciszę w eterze na temat D8
taka niestety ostatnio panowała
Jeśli taka wola graczy to grajcie w ciszy
(ehh gdzie te dyskusje i kłótnie na forum z końcówek D4, D5, D6)

No a sytuacja w której Admin chce bardziej walczyć o zwycięstwo (dla lidera?) od lidera, też szczególnie normalną nie jest.

bombel79 

HatszepsutImperium Rzymskie

xfire: bombel79
Piwa: 59/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2013-09-17, 12:11   

No, masz racje peterku... troche to dziwne...

Kontynuujac polityke Rzymu musze przyznac ze Cheos i Peter maja racje.

Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-09-17, 13:42   

bombel79 wrote:

Kontynuujac polityke Rzymu musze przyznac ze Cheos i Peter maja racje.

:facepalm:

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Piwa: 80/63
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-09-19, 12:15   

Odnośnie szans Rihitera w D7, to twierdzenie ze Rihiter miał szansę na wygraną w takim ukladzie jaki byl to totalne nieporozumienie.

Rihiter nie miał szans bo Majowie simcitowali non stop. Majowie mieli dwa własne korpy które się napędzały a Rihiter nie mial żadnego. Dodatkowo miali 2 GA na sam koniec.
Z tego co pamiętam to w techa Majowie mieli kilka techów do przodu wobec Kartaginy, a przeciez majowie dopiero się rozkręcali (wszędzie korpa nie było, GA przed nimi).
Szanse na zwcięstwo Rihitera w takim ukladzie oceniam na 0.1%. (mocno w górę zaokrąglając)

Więć jeśi rihiter miał taki procent szansy to właśnie tyle powinien wystawić armii a resztę Majowie.
Ale majowei zamiast ładować w armie to ładowali w eko, aby mieć sporą przewage nas Kartagina.

Jednym słowem, szanse zwycięstwa Kartaginy bez bardzo krwawej wojny pomiędzy ZSRR i Majami były zerowe, takie same jak szanse Japonii i Egitu.

Więc jesli Majowie tak bardzo pragnęli zwycięstwa to powinni iśc na ostrą sieczkę z ruskim, na obustronną marnowanie produkcji kasy, ale wtedy rozwijająca sie Kartagina (na krzysia) dogoniłaby(albo przeginiła) Majów lub ZSRR więc pożniejsze zwycięstwo na Kartginą obniżyłoby sie z 99,9% do 50.

Maiar

KatarzynaImperium Babilońskie

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/332
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-09-19, 13:49   

Wow, nie wierze ze znowu Bodek mówi komuś jak ktos ma grac.
Serio, niedlugo dojdzie do sytuacji gdzie nei mozna bedzie walczyc stakami bez zgody admina. :rotfl:

Juz w dodatku nie wspominajac, jak ktos chce grac o 2 bezpieczne miejsce... to jakim cudem mialby nie miec tego robic? Bo admin chce jakies fajne show na koniec? Boze swiety. ; p
Last edited by Maiar on 2013-09-19, 13:50; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum