www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji Barteq przez Admina D8
Author Message
Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-10-10, 23:10   Podsumowanie nacji Barteq przez Admina D8

No już coś tam o was skrobnę, tyle się napatrzyłem z góry a z nikim słowa w tych sprawach przez pół roku nie mogłem zamienić.
Ale raczej tylko o pierwszej trójce

Zatem na początek na warsztat idzie Barteq

Barteq - byłeś moim cichym faworytem do zwycięstwa od początku.
Grałeś NAPRAWDĘ SUPER :padam:
Przez dobre 75% czasu gry byłeś najlepszym graczem na mapie - nie żartuje
Grałeś rozsądnie, z wyczuciem, przyszłościowo, potrafiłeś przewidzieć jak zachowają się sąsiedzi i odpowiednio to wykorzystać na swoją korzyść.
Dobrze rozwijałeś państwo, powiększałeś terytorium- normalnie aż głupio pisać ale same plusy.
No jedną poważniejszą wtopkę zanotowałeś :]
Ale generalnie naprawdę gra bardzo dobra, czujna i mądra
Aż planowałem nadać po tym Dyplo specjalną odznakę MVP
czyli Most Valuable Player
dla gracza który naprawdę rozegrał dobre dyplo ale z przyczyn małozależnych od niego nie wygrał gry. I chciałem Ciebie do takiego odzanczenia za D8 nominować
Chciałem....
ale to co pokazałeś w końcówce gry to jakiś koszmar
25% końcowej gry to dosłownie jakby się za Ciebie ktoś inny zaczął logować :przestraszony:
Dramat, dramat i jeszcze raz porażka
aż było głupio patrzeć jak wypuszczasz wszelkie szanse z rąk
Barteq co się stało ???
Może się ktoś włamał na twoje konto i za Ciebie robił turki ???

Ale od początku
Przywódce sieknąłeś sobie wypasionego(Cre, Org), nacja jak na koniec draftu niezła (Native)
Start miałeś niełatwy
Wylądowałeś w pobliżu Rudiego, Rihitera i Zulusa(BBB)
A mimo wszystko SAM ZLAŁEŚ ICH WSZYSTKICH :szok: :szok: BRAWO
Po prostu majstersztyk, rozegrałeś ich jak chciałeś, wykorzystałeś animozje między nimi i dostosowałeś się do sytuacji
Była okazja sieknąć Rihiemu stolicę - wziąłeś
trzeba było go później pogłaskać na pocieszenie - pogłaskałeś
potrzebny był Rudi w walce z Rihiterem - dogadałeś się z nim i szedłeś z Rudim na Rihitera
robił się później Rudi groźny - bez wahania zmieniłeś front i szedłeś z Rihim na Rudiego
znudziło się hodowanie warzywka arabskiego - zmieniłeś front i wjechałeś w Arabie
BAJKA
Jedli Ci z ręki i w sumie wszystkie ich miasta i tereny sam przejąłeś w zarządzanie
jeszcze gdzieś tam po drodze jakieś miasta po zulusie wpadły...
Gdyby nie to że Cheos się na Ciebie uwziął w okolicach setnej tury to odjechałbyś wszystkim aż miło
Ale był czujny i Cię mocno podstopował

Tak czy inaczej miałeś potencjał i potrafiłeś go wykorzystać
we właściwym momencie wszedłeś w Martina i następne miasta wpadły a potem przerzut woja i zajęcie najlepszych terenów na mapie D8 - czyli terenów Maiara - Majstersztyk :padam:
To był szczyt Twojej potęgi w tym Dyplo
Moment w którym sieknąłeś Bombla - idealnie
akurat z dwóch stron podchodziliście po obcej kulturze i gdy ostatnie miasto Babilonu padło kultura zniknęła.... kto pierwszy uderza ten wygrywa
(swoją drogą że też Bombel tej stolicy nie zjarał i własnego seta na miasto nie przyprowadził, ale ciężko się jara miasto z dołączonymi 4 gienkami w środku co nie Bombel?)

Nie zawahałeś się i uderzyłeś, armia Bombla odparowała
To był naprawdę szczyt Twojej potęgi Barteq w ciągu kilkunastu tur podbiłeś MAAASSSĘ miast terenu nie tracąc prawie nic armii
Rihiter rozwiązał swoje wojsko na sam Twój widok, Martin siedział jak #@#%% w stolicy i czekał na ścięcie a Bombel dał się podejść jak dziecko....
Gdybyś troszkę mniej hojnie się dzielił z Dzia tymi miastami ;)
bo naprawdę Ty robiłeś trzon roboty a takie piękne i tłuste kąski wpadły do Sumerii.....

ale nieważne
Po tych akcjach miałeś (i co najśmieszniejsze) cały czas masz NAJWIĘKSZE PAŃSTWO NA ŚWIECIE
Z największym potencjałem do zwycięstwa, korpy dają u Ciebie najwięcej młotków, żarcia czy kolbek, masz największy teren, najwięcej chatek, wielki Kupiec Naukowiec i Inżynier czekają, jesteś ORG - no nic tylko brać to zwycięstwo

I tu się rozpoczął ten końcowy etap gry w którym wszystko to spieprzyłeś :(
No takie są fakty - trzecie miejsce z tej trójki to porażka jak diabli
Tym bardziej że nadal masz największy potencjał, ale ciągle nie zamieniony na realną siłę

Barteq wszystko co tylko mogło zawieźć u Ciebie w końcówce zawiodło
rozwój państwa - położyłeś
kolejność odkrywania techów - położyłeś
politykę zagraniczną - położyłeś
ocenę sytuacji (kto jest dla Ciebie najgroźniejszym rywalem) - położyłeś
Korporacje - odpuściłeś
........
normalnie nie ten człowiek zagrał ta końcówkę
Może za bardzo zacząłeś słuchać pomocników, doradców i sojuszników ?

Nawydawałaś kase na przezbrojenie wojska aby podobno uderzać na Bombla ??Po co ??
Tobie już żaden teren nie był potrzebny, zamiast przezbrajać do durnej piechoty czy dział trzeba było cisnąć w techach po czołgi.
Miałeś swojego korpa produkcyjnego to go roznosiłeś tak delikatnie, tak niechcący, powoli..
wsadzałeś przedstawiciela do miasta , ah tu się kończy budowac bank, no to niech się skończy, przedstawiciel będzie next, nie docinałeś ich popem nie dopłacałeś
Peter się śmiał że on szybciej wymyśli drugiego korpa i rozniesie u siebie wszędzie niż ty rozniesiesz pierwszego - i miał racje
Nie wyfarmiłeś proroka na własne święte miasto przez całą grę
Siedzibę Korpa też sam sobie wybrałeś, daleko od Petera bezpiecznie OK, ale czemu od razu zanim jeszcze wymyśliłęś Techa nie zbudowałeś w przyszłym mieście z korpem WallStreet ??
Zbudowałeś ja taaaak strasznie późno że szok... korp działał bez Wall stret a miasto budowało jakieś pierdółki.. ehh
Miasto na siedzibę Huty też wybrałeś słabiutkie, zamiast wybrać największego produkcyjnego smoka, nad rzeką, tak aby w nim szybko postawić Tamę to ty teraz dopiero dosłownie w ostatniej turze zbudowałeś Hutę i w tej samej turze rozpocząłeś budowaę Tamy ale w inny mieście bo to z Hutą nie nad rzeką :zdegustowany:
Roznosiłeś Peterowi minning u siebie :zdziwko: a po jaką .......
Nie poszedłeś po Aluminium Corpa - no koszmarna decyzja
za to rozniosłeś u siebie we wszystkich miastach Petera drugiego korpa tego od żywności
Co dało Peterowi 100% gwarancji że ni pójdziesz teraz po Etanol
bo to by była bzdura zainwestować tyl młotków i kasy w rozniesienie korpa po to żeby go za chwilę wygryzać drugim własnym.. ehh Barteq
a mogłeś te młotki przeznaczyć na własnych przedstawicieli alu, osrać peterowe młyny, roznieść porządnie Crecorpa na deser doprawić Etanolem i Śmiać się z ich chlebków jak u Ciebie by płynęły czyste kolbki z korpów.
Nie wspomagałbyś kasą obcej siedziby korporacji tylko własną
No i jeszcze ta ropa :facepalm:
Gorzej się nie dało
podarowałeś Peterowi (swojemu najgroźniejszemu rywalowi w wyścigu po statek) ponad 12 tysięcy kolbek !!!
On musiałby wymyślić kolej i combustion aby mieć ropę do czołgów
w zamian za to dostał ją od Ciebie za jakiś frajerski rozweselacz i kolbki przeznaczył na pójście po drugiego korpa.
A Ty w tym czasie zamiast po Aluminium to po Biologię
ehhhhhh

Polityka zagraniczna też leżała bo na zlocie słyszałem od pijanego Cheosa że się skarżył że Barteq nic nie odpisuje na tajne do niego
Jak jest układ 3 to trzeba rozmawiać z każdym, 3 to bardzo niestabilna liczba
Dałeś się omamić że najgroźniejszym rywalem do zwycięstwa jest Cheos a to były pozory
Hipotetcznie nawet jakby Cheos doszedł szybciej do statku w techach to czym by go zbudował ??
Dla Ciebie rywalem w wyścigu w kosmos był Peter i tylko Peter
Nie musiałeś z nim walczyć ale mogłeś go chociaż nie wspomagać, nie pompować jego korpów, nie tankować jego czołgów itp... każdy zyskany u ciebie chlebek to kolejna tura nauki w Korei na 100%.
Sam popatrz, jak On się rozwijał w porównaniu z Tobą
Miał mniejszy teren, mniej miast (znacznie mniej) mniej surowców nie był Finem ani Orgiem a mimo wszystko odsadził Cię w techu okrutnie
Późniejsza bitwa z Cheosem nie miała już żadnego znaczenia, już było za późno

Tak czy inaczej Barteq dzięki za grę
Schrzaniłeś końcówkę strasznie, ale reszta gry naprawdę SUPER
Ale sam przyznasz że trzecie miejsce wyciśnięte z ta gigantycznego potencjału to nie jest powód od dumy...
Postaw piwo autorowi tego posta

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-10-10, 23:42   Re: Podsumowanie nacji Barteq przez Admina D8

Bodek wrote:

Start miałeś niełatwy
Wylądowałeś w pobliżu Rudiego, Rihitera i Zulusa(BBB)
A mimo wszystko SAM ZLAŁEŚ ICH WSZYSTKICH :szok: :szok: BRAWO
Po prostu majstersztyk, rozegrałeś ich jak chciałeś, wykorzystałeś animozje między nimi i dostosowałeś się do sytuacji
Była okazja sieknąć Rihiemu stolicę - wziąłeś
trzeba było go później pogłaskać na pocieszenie - pogłaskałeś
potrzebny był Rudi w walce z Rihiterem - dogadałeś się z nim i szedłeś z Rudim na Rihitera
robił się później Rudi groźny - bez wahania zmieniłeś front i szedłeś z Rihim na Rudiego

Fajnie, że robisz podsumowania, ale sorry, ten fragment pokazuje, że o tym jak toczył się początek rozgrywki to nie masz pojęcia. Hmmm... nawet zasugerowałeś w tym fragmencie Bartkowi łamanie regulaminu. :P

Dyplo Hymn

cheos 

HannibalImperium Kartagińczyków

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2013-10-10, 23:59   

Bodek wrote:
No i jeszcze ta ropa
Gorzej się nie dało
podarowałeś Peterowi (swojemu najgroźniejszemu rywalowi w wyścigu po statek) ponad 12 tysięcy kolbek !!!

Ano :
Bodek wrote:
ję na grę, nawet mi do głowy nie przyszło aby to sprawdzać. Niepojęta decyzja.

[quote="Bodek"]Polityka zagraniczna też leżała bo na zlocie słyszałem od pijanego Cheosa że się skarżył że Barteq nic nie odpisuje na tajne do niego

Zupełnie bez sensu. Gdybym miał zadecydować o zwycięstwie Korei czy Czarnego to poszedłbym w stronę czarnego.
Nie po to walczyliśmy przez 90 tur aby jakiś Simowy kraj miał wygrać. Nawet wszystkim poszedłbym na Petera gdyby Barteq się na to zdecydował.

Ropa i korp psychicznie mnie dobiły.

PS
Jak mniemam jutro Bodek pojedzie po mnie :/

Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-10-11, 08:15   

Rihiter wrote:
Fajnie, że robisz podsumowania, ale sorry, ten fragment pokazuje, że o tym jak toczył się początek rozgrywki to nie masz pojęcia. Hmmm... nawet zasugerowałeś w tym fragmencie Bartkowi łamanie regulaminu

Rihi masz troszkę racji
nie wiem dokładnie w jaki sposób Barteq rozegrał początek gdyż nie byłem wtedy ani Adminem ani graczem ale patrzę się na efekt a ten jest porażający:
- tereny startowe i stolica Bartqa należą do kogo ?? do Bartqa
- tereny startowe i stolica Rihiego należą do kogo ?? do Bartqa a Arabia wyeliminowana
- tereny startowe i stolica Rudiego należą do kogo ?? do Bartqa a Holandia wyeliminowana
- część terenów startowych BBB należy do Bartqa a Zulusi wyeliminowani
- tereny startowe i stolica Martina należy do Bartqa do spółki z Dzia (no - stolica się na koniec wzięła i spaliła) a Inkowie wyeliminowani
- tereny startowe i stolica Maiara należą do Bartqa do spółki z Dzia a Babilon wyeliminowany
Takie są fakty

a tu wczoraj czytam na forum że to podobno Didi rozegrał początek perfekcyjnie :rotfl:

Patrzac tylko na fakty to Barteq rozegrał Fenomnenalne dyplo :padam:
oprócz końcówki :/

Eferalga_500 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 25/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-10-11, 11:05   

Ja patrzyłem ze swojej perspektywy - gdzie Didi był moim głownym blokerem i problemem - a ze tamte tereny zwiedzilem dosc wczesnie bo do 20 tury mialem cala mape pomiedzy Lukgin, Didim i Debem to sie troche wpienilem na te hektary lezace odlogiem i expiacego na barbach Deba.

Forever 

Helped: 1
Piwa: 45/41
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-10-11, 11:26   

A czy to przekazanie ropy to nie podpada pod granie na niekorzyść własnej nacji ??

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-10-11, 12:32   

Bodzio, Barteq grał świetnie - to prawda. To co miał do rozegrania w pierwszej fazie gry poprowadził bardzo dobrze. Ale pierwotnym czynnikiem decydującym o tym sukcesie było to, że mógł tak zagrać. Barteq miał na początku masę szczęścia. Wszystko układało się po jego myśli - co on skrzętnie wykorzystywał. Za to należą się gratulacje, bo umieć wykorzystać co daje los to ważna umiejętność.

Jeżeli chodzi o szczegóły:
1) "pobliże", które wymieniłeś ("Wylądowałeś w pobliżu Rudiego, Rihitera i Zulusa(BBB)") to nie coś co można określić jako "pobliże". Pobliże to bezpośrednie zagrożenie na początku gry, nacje z którymi graniczysz, blisko graniczysz. Strony, z których możesz spodziewać się wjazdu albo są potencjalnym terenem do podboju na początku. To jest pobliże.

Barteq wylądował między:
Whitey (Mali), Rihiter (Arabia), Lary (Francja) i Maiar (Babilon). To byli bezpośredni sąsiedzi Indian (chyba nic nie pomyliłem). Przy czym z Maiarem i Larym granica była chyba przez wąskie przesmyki, bardzo szybko przez kreatywnego Barteq zablokowane. Dwaj bliscy sąsiedzi przez otwarty teren to White i Rihiter (ja). Na Whita rzuciły się hieny gdzieś z przeciwnej strony i na mnie również rzuciły się hieny (hiena ;) ) z przeciwnej strony. Barteq miał święty spokój, mógł zrobić co miał niezbędnego do zrobienia na początku, przygotować się i na totalnym luzie sobie wybrać cel - komu wskoczyć na plecy na trzeciego. Wybrał mnie (Arabię - zaatakowaną wcześniej przez Rudiego), dogadał się jeszcze dodatkowo z Zulusami (BBB), którzy z Arabią również graniczyli. Sama egzekucja ataku... no tutaj można mieć wiele zastrzeżeń. Arabia przeżyła tą wojnę z 3 przeciwnikami - to są fakty Bodek.

2) Twierdzenie, że to co się rozegrało było jakimś planem, rozegraniem sąsiadów przez Barteq jest nieprawdziwe. Barteq nie miał kontaktu z Rudim, nic wspólnie nie zaplanowali. Tak wyszło, a Barteq to wykorzystał (co było oczywiście słusznym posunięciem).

3) Późniejsze wydarzenia były jak to w dyplo pokomplikowane. Ważny moment to było wykończenie Rudiego (Holandii). Dokonało się to z pomocą Arabii - z pełną premedytacją. Arabia za cel miała likwidację śmiertelnego wroga, nawet za cenę własnego istnienia. Ale po tym to co powinien był zrobić Barteq to od razu Arabię zlikwidować. Niepotrzebnie czekał z tym aż do tury ponad 200.

Dyplo Hymn

Rudi2

BoudikaImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2013-10-11, 12:41   

Z mojego punku widzenia Bartek swój początek rozegrał w bardzo wytrawny sposób.
Gdy złapaliśmy się z Arabem za łby Bartek wyczekał do niezbędnego minium i spokojnie zajął stolicę Rihitera.
Nie wiem co ma Rihiter na myśli pisząc do Bodka
"nawet zasugerowałeś w tym fragmencie Bartkowi łamanie regulaminu "
ale pewnie chodzi o zajęcie pustej lub symbolicznie bronionej stolicy Araba gdy ten stawał się już warzywem po ataku Zulusa.

Bartek wziął to co leżało obok niego i samo się prosiło o zajęcie. Normalka. Gdzie dwóch się bije tam trzeci im zabiera.

Później gdy moja Holandia jako tako zaczynała podnosić się z zapaści i wracać do rozgrywki liczyłem na współpracę z Bartkiem ale ten dał się omamić Rihiteraowi i zamiast warzywa arabskiego podbił Holandię a szkoda. Niby wszystko poprawnie bo wpierw wyeliminował (jak on pewnie mniemał) większe zagrożenie a potem dopiero warzywniak w Arabii lecz wydaje mi się, że to nie było optymalne już w jego działaniach.
Przez bardzo dłuuugi czas w środku swojego państwa utrzymywał skansen Arabski czyli 2-3 fajne miasta które nie pracowały dla niego i nie miał z nich korzyści a wręcz kłopot. Co prawda przejął część miast Holandii ale czy nie lepiej by było właśnie z Holandią na tym dość już zaawansowanym etapie gry wejść we współpracę?
Holandia była lekko zapóźniona bo uwaliły ją wcześniejsze wojny lecz stawała już na nogi i chyba należało perspektywicznie wykorzystać jej przyszłą wielką produkcję morską dla własnych celów. Dla Indian Holandia nie stanowiła już zagrożenia lecz była o wiele bardziej korzystnym sojusznikiem niż zabiedzona Arabia. Jak się potem okazało kierunków ekspansji Bartek miał wiele a zyskanie sprzymierzeńca w kraju którego budynki narodowe są bardziej produkcyjne (na tej mapie) niż najlepsza korporacja to prosta droga (już na tym etapie) by walczyć wspólnie o zwycięstwo. Wówczas jeszcze ani Cheos/sojusznicy ani Didi/sojusznicy nie mieli tak wielkich potencjałów a tandem Indianie/Holandia to byłaby jakość sama w sobie biorąc pod uwagę wielkie państwo Bartka z jego armią i średnie państwo holenderskie ale z mega produkcją (szczególnie morską). Nie wiem jak Rihi zdołał przekonać Bartka i jakie demony mu w Holandii pokazał ale ja nigdy nie zdradziłem sojusznika a jeśli sam nie mam szans na wygraną (a tu już nie miałem) potrafię z pełną determinacją grać dla zespołu co chyba Scoobi potwierdzi.
Takie moje gdybanie bo sprawy Indian poszły w innym kierunku i związał się w efekcie z liderem bardziej od niego charyzmatycznym co z automatu skazało go na max drugą pozycję.
Tak czy inaczej ja tez bardzo kibicowałem Bartkowi bo jak na pierwsze jego Dyplo to zagrał wręcz rewelacyjnie :padam:

edit: no, no pierwszy raz pisaliśmy razem z Rihiterem i w dużej części mieliśmy podobne zdanie
Last edited by Rudi2 on 2013-10-11, 12:51; edited 1 time in total  

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

Posted: 2013-10-11, 13:12   

Oj tam Rudi, nie pierwszy, nie pierwszy. W wielu kwestiach się zgadzamy, ale jak się zgadzamy to siedzimy cicho. Jak się nie zgadzamy to prztykamy się w nos. Stąd ten efekt. ;)

Co do "zasugerowania Bartkowi łamania regulaminu", to chodziło oczywiście o tę kwestię:

Bodek wrote:

To co chcę zaznaczyć, to że nie było to dziełem polityki Bartka. Rudi i Bartek nie mieli kontaktu - byli przedzieleni Arabią. Więc aby mogło dojść do jakiegoś dogadania w turach 10-20 musiał by być złamany regulamin. Co wiem, że się nie stało, bo dogadani nie byli, zresztą obydwu mam za uczciwych graczy (technicznie). Bo politycznie to szachraje straszne. :P

Dyplo Hymn

Rudi2

BoudikaImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2013-10-11, 13:30   

Rihiter wrote:

Co do "zasugerowania Bartkowi łamania regulaminu", to chodziło oczywiście o tę kwestię:

Bodek wrote:

To co chcę zaznaczyć, to że nie było to dziełem polityki Bartka. Rudi i Bartek nie mieli kontaktu - byli przedzieleni Arabią. Więc aby mogło dojść do jakiegoś dogadania w turach 10-20 musiał by być złamany regulamin.

:rotfl2:
Bartek wcale nie musiał mieć kontaktu ze mną na tym wczesnym etapie gry.
Sam opublikowałeś mapę mojego terenu w kronice, żeby Dzia mógł zgrać swoje ruchy pd ciebie ale ta podła broń zadziałała obusiecznie. O ile pamiętam to nawet dorysowałeś chyba wektory jak będą szły twoje jednostki na moim pograniczu :hyhy:
Last edited by Rudi2 on 2013-10-11, 13:32; edited 1 time in total  

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

Posted: 2013-10-11, 18:37   

Owszem. Ale to nic nie zmieniło. Bo to było już po tym jak na mnie wskoczyłeś. Więc Bartek i tak wiedział, że gdzieś tam mam wojnę z Holandią. Cóż mogło zmienić to, że zobaczył trochę holenderskiej ziemi? Wektory wyznaczały marszrutę dzielnego oddziału 1 wariora, aż. I przyniosły oczekiwany skutek - skusiły Pana Darka. :P

Dyplo Hymn

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum