www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji Cheosa przez Admina D8
Author Message
Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-10-17, 15:58   

Panowie, dla celów propagandowych to można sobie wszystko napisać.
Ale na logikę - co to znaczy, że się "wyzwala" miasto, które przed chwilą się zajęło siłą. W dodatku wyzwala się je do pierwotnego właściciela nadal prowadząc z nim czynną wojnę? To jest ewidentny błąd w grze. Jak ktoś tego nie widzi to tylko dlatego, że mu nie pasuje widzieć.

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2013-10-17, 15:58; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Forever 

Helped: 1
Piwa: 45/41
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-10-17, 17:19   

Rihiter wrote:
Panowie, dla celów propagandowych to można sobie wszystko napisać.
Ale na logikę - co to znaczy, że się "wyzwala" miasto, które przed chwilą się zajęło siłą. W dodatku wyzwala się je do pierwotnego właściciela nadal prowadząc z nim czynną wojnę? To jest ewidentny błąd w grze. Jak ktoś tego nie widzi to tylko dlatego, że mu nie pasuje widzieć.

U grubo, to wobec tego zmienisz również kirasjerów bo przecież oczywiste jest to że są to jednostki posługujące się bronią palną i jest to ewidentny błąd że nie mają oni tej promocji.
Myślę że takich "błędów" można znaleźć więcej np. nie sądzę żeby czołg prowadzony nawet przez pięciu generałów mógł korzystać z wrogich pociągów to co to też uznamy za błąd ?

A zwróć uwagę że jeśli np. Niemcy w 44 wyszli by z Warszawy to szybciutko stała by się ona Polskim miastem i co było by to błędem w "grze zwanej życiem"?? ;-)

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-10-17, 18:40   

Pitolisz takie farmazony Forek żeby coś pitolić. Jakbyśmy mieli tak myśleć to wszystko w tej grze jest błędne, bo prawdziwy Świat:
- nie jest podzielony na kwadraty,
- miasta mają różne wielkości,
- mogą leżeć bezpośrednio przy sobie,
- a w 44 Niemcy jak Warszawę okupowali to mogli ją spalić w każdej chwili, nie musieli jej wcześniej "oddawać" Polakom,
- i miliooony innych elementów tej gry odwzorowujących jedynie świat, a nie idealnie imitując.

Ustaliliśmy jednak pewne zasady bazujące na tej grze i jej mechanice, a ta możliwość wyzwolenia (czyli dobrowolnego oddania) miasta komuś z kim mamy wojnę (i komu odebraliśmy miasto siłą) jest bez sensu. Dziura w mechanice. Wszystkie dotychczasowe dziury w mechanice były łatane i o to samo postuluję przed D9 i tym razem.

Dyplo Hymn

Forever 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-10-17, 21:15   

Widzisz to ty pitolisz
Możesz pisać że ten mechanizm ci nie pasuje
Że twoim zdaniem to on psuje zasady jakie ustaliliście ale nie pisz że to dziura albo błąd gry
Bo ani to dziura ani błąd po prostu coś co Ci się nie podoba
A jak napisałem ma więcej sensu niż kirasjer bez promocji z broni palnej.

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

Posted: 2013-10-17, 22:15   

Nie pasuje mi i nie podoba mi się jak ktoś nację porzuca. Kirasjerze.
Idź spamować gdzie indziej Forek. W D9 przecież i tak nie zagrasz więc nie wiem co Cie ta rozmowa o "dziurze" boli.

Dyplo Hymn

Forever 

Posted: 2013-10-18, 09:23   

Rihiter wrote:
Nie pasuje mi i nie podoba mi się jak ktoś nację porzuca. Kirasjerze.
Idź spamować gdzie indziej Forek. W D9 przecież i tak nie zagrasz więc nie wiem co Cie ta rozmowa o "dziurze" boli.

No po prostu iście merytoryczny argument.
Zagram nie zagram jakie to ma znaczenie jak rozumiem zasady mają być raczej ustalane na stałe a nie jedn dyplo tak drugie inaczej. Więc jak wciśniesz jakąś bzdurę do D9 to później grając np. w D10 będę słyszał że przecież nie zmieniajmy bo już tak było.

Dla mnie należało by po prostu podyskutować czy i jakie są za i przeciw tej opcji ale to jak rozumiem nie z tobą bo twój argument o moim "porzuceniu nacji" już usłyszałem. ;)

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

Posted: 2013-10-18, 11:09   

To był argument na poziomie Twoich porównujących Civ 1do1 z realnym Światem.
Jak widzisz dwoje może grać tą melodię.

Dyplo Hymn

Forever 

Posted: 2013-10-18, 11:36   

Rihiter wrote:
To był argument na poziomie Twoich porównujących Civ 1do1 z realnym Światem.
Jak widzisz dwoje może grać tą melodię.

Ty udajesz czy poważnie tak myślisz ??
Ja nie porównuję niczego z realnym światem a nawet jeśli to gdzie tu miejsce na ewentualne porzucenie nacji ??
Nie chcesz / nie umiesz rozmawiać merytorycznie OK ale proszę nie wymyślaj jakiś kwadratowych jaj.

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

Posted: 2013-10-18, 17:28   

Nawiązałem do porzucenia nacji, bo jak ktoś nację porzuca i nie umie wytrzymać do końca, to rozmowa z taką osobą o Dyplo jest trochę jak rozmowa o katastrofach lotniczych z komisją Macierewicza. Wiesz, nie obraź się, bo nie chodzi o personalne docinki - lubię Cię jako osobę, rozumiesz - ale tym porzuceniem nacji pokazałeś cały wachlarz kompetencji... do grania w Dyplo.

Porzucenie nacji to chyba w Dyplo grzech jeden z najcięższych (zaraz za podkładaniem się). Jak się nagrzeszy to wiesz... swoje trzeba odpokutować. ;)
Więc nie obraź się ale w związku z powyższym nie mogę Cię brać na poważnie jako osobę do dyskusji o Dyplo i jej zasadach. W imię zasad właśnie.

Rozumisz? :)

Dyplo Hymn

cheos 

HannibalImperium Kartagińczyków

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2013-10-18, 18:58   

Rudi2 wrote:
Więcej z tą opcją wyzwolenia miasta ewentualnych kłopotów i sporów niż pożytku w grze. Tak czy inaczej jest możliwość przekazania każdego miasta innemu graczowi pod nadzorem i zgodą admina.
Wyłączyć lub w inny sposób wyeliminować to to.
Ktoś używał tego kiedykolwiek w Dyplo?
O ile mi wiadomo to Cheos i jego sojusznicy bojkotowali tą opcję konsekwentnie.

Ja uważam, że ta opcja powinna być bezwzględnie zablokowana regulaminem. Jest tak wałkoskrętna, że szkoda nawet się rozpisywać.

Obecne punkty:
7.9 Wyzwolenie miasta poprzez opcję Liberate nie jest przekazaniem i jest dozwolone w dowolnym momencie, jeśli w wyniku wyzwolenia nie nastąpi teleportacja wojsk.
7.9.1 Zabroniony jest liberate miasta podczas wojny(także podczas pokoju jeśli istnieje duże prawdopodobieństwo wojny) wobec nacji, z którą agresor ma techniczny pokój.

Zastąpiłbym:
7.9 Wyzwolenie miasta poprzez opcję Liberate nie jest przekazaniem i jest dozwolone w dowolnym momencie jeżeli:
7.9.a w wyniku wyzwolenia nie nastąpi teleportacja wojsk,
7.9.b oba kraje są w stanie pokoju,
7.9.c kraj otrzymujący wyzwolone miasto nie ma technicznego 10 tur pokoju z żadną z nacji

Forever 

Posted: 2013-10-19, 09:08   

Rihiter wrote:
Nawiązałem do porzucenia nacji, bo jak ktoś nację porzuca i nie umie wytrzymać do końca, to rozmowa z taką osobą o Dyplo jest trochę jak rozmowa o katastrofach lotniczych z komisją Macierewicza. Wiesz, nie obraź się, bo nie chodzi o personalne docinki - lubię Cię jako osobę, rozumiesz - ale tym porzuceniem nacji pokazałeś cały wachlarz kompetencji... do grania w Dyplo.

Porzucenie nacji to chyba w Dyplo grzech jeden z najcięższych (zaraz za podkładaniem się). Jak się nagrzeszy to wiesz... swoje trzeba odpokutować. ;)
Więc nie obraź się ale w związku z powyższym nie mogę Cię brać na poważnie jako osobę do dyskusji o Dyplo i jej zasadach. W imię zasad właśnie.

Rozumisz? :)

Twoje zdanie i masz do niego prawo
Inna sprawa że ja nacj nie porzuciłem tylko co najwyżej oddałem
I nie piszę tego żeby się tu wybielać
Nie ukrywałem że nie wytrzymałem ciśnienia choć mogłem pewnie jak wielu zasłaniać się tym czy owym, Napisałem że nację chce oddać napisałem i podtrzymywałem to że jeśli nikt się nie znajdzie to będę grał choć nie ukrywałem że będzie to dla mnie trudne.
Rozumiem że wielu ludzi lubi jeździć po słabościach innych akceptuję to choć nie ukrywam że jest to dla mnie smutne. Sam osobiście pewnie w ogniu gry sam bym "siebie" pojechał ale wypominanie komuś tego na każdym kroku wydaje mi się mało ........ fajne

A najważniejsze jest to że nie jestem w stanie pojąć jak to że oddałem/porzuciłem nację ma wpływać na brak możliwości dyskusji. Rozumiem że zaliczasz się do tych ludzi którzy uważają że (przepraszam za piłkarską analogię) trenerem może zostać tylko były zawodnik ??
Ja uważam że czasem ktoś kto siedzi w czymś nie potrafi trzeźwo ocenić pewnych rzeczy.

A co do samej opcji to ja nie jestem ani bardo za ani bardzo przeciw mówię tylko żeby się zastanowić a nie odrzucać w imię bo tak zawsze było.

I do Cheosa a możesz z ciekawości (pisze bez podtekstów) podać o jakich wałkach myślisz ?

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

Posted: 2013-10-19, 10:58   

Forek, spinki, flejmy i jeżdżenie po sobie wzajemnie to właśnie ten nieodzowny element Dyplo, którego wiele osób nie wytrzymuje. Gra jest ostra, zacięta i niezwykle emocjonująca. Więc wywołuje takie zachowania. Oczywiście można chcieć aby obyło się bez spinek... ale im dłużej gram to widzę, że to niemożliwe. Jak jest ogień, to jest dym. W grze jest ogień, to na forum robi się dym. W grze napsociłeś, to tutaj masz dym. :)

To, że wprost się przyznałeś, że nie wytrzymujesz i chcesz oddać nację, jest dobre. Widać, że umiesz się przyznać do błędu otwarcie, bez głupiego ściemniania. To pozytyw.

Dyplo Hymn

Bobek1971 

GandhiImperium Majów

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 80/247
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-10-19, 16:30   

Rihiter wrote:
Widać, że umiesz się przyznać do błędu otwarcie, bez głupiego ściemniania. To pozytyw.

Żeby tak każdy potrafił.

Forever 

Posted: 2013-10-21, 13:21   

Bobek1971 wrote:
Rihiter wrote:
Widać, że umiesz się przyznać do błędu otwarcie, bez głupiego ściemniania. To pozytyw.

Żeby tak każdy potrafił.

Myślę że więcej ludzi by potrafiło tak zrobić gdyby nie obawa przed ostracyzmem i "pojazdem"

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

Posted: 2013-10-21, 16:44   

Ale jak ktoś coś zawinił, to że się przyznał to jedynie niewielkie "odkupienie". Wina pozostaje winą, więc jakby ostracyzm i "pojazd" zniknęły, to uciekający z gry gotowi jeszcze pomyśleć, że to jest ok i wcale nie psuje zabawy pozostałym. Presja społeczeństwa, wstyd i napiętnowanie to najlepsza kara - najbardziej edukująca.

Dyplo Hymn

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum