www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "OGRODY TRANSGENICZNE" (Bobek1971)
Author Message
Shaka[D14]

Kubilaj ChanImperium Celtów

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-10-11, 22:29   Pakt "OGRODY TRANSGENICZNE" (Bobek1971)

Pakt numer 3305, założony 2013-02-23 12:07:02 przez Bobek1971 (Majowie - Gandi)

Nazwa paktu: OGRODY TRANSGENICZNE

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Bobek1971
Deb
didi
trebuch
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-10-11, 22:29   

Bobek1971 2013-02-23 12:08:45
witam wladcow....tu sie komunikujmy...nadeszla jak wiemy rewolucja...ktora moze zagrozic i naszym ideom ....upraw roslin w sposob jaki my wyznajemy :)

Deb 2013-02-23 12:16:17
Witam!
Ja napisze to co napisalem wczsniej do DD:
Lary byc moze bedzie wystawiony, ale musicie cierpliwie czekac, nie tylko po to, zeby go zaatakowac, ale moze on byc mi pomocny w wojnie z Eferalga - trudno mi jest teraz powiedziec, czy rzeczywiscie Lary wyjdzie swoim wojskiem, bo z tego co mi pisal bardzo sie ktoregos z Was obawia.
Zalecam wiec cierpliwosc, ale i szykowanie sie do skoku.

didi 2013-02-23 12:34:44
Ja tutaj zamuję pozycję środka. Mogę iśc zarówno na efe, jak i Larego, czy kogokolwiek z kim graniczycie. A to czego sie spodziewam po tym pakcie, to abysmy wspólnie wybierali najlesze chwile i najlesze cele w danym momencie do ataku. Przede wszystkim, abysmy jakos nie weszli sobie w paradę.

Na ten moment Deb potrzebuje sie rozeznać w sytuacji u siebie na froncie, a my przygotowujemy do inwazji na larego, ale z opcja wyczekania.
W takim układzie ja jeszcze nie morduje populacji, bo jeszcze jednego techa potrzebuje do tego morderstwa - kalendarza, bo mam wszystkie kalendarzowe surowce w państwie. Jak wynajde, będe mógł wówczas uprawiac scinke do woli.
Póki co katapy na młotki ustawiam i tylko lekko podcinam.

Bobek1971 2013-02-23 13:12:03
Hejko ...cieszę się że Cyrus z nami w sojusze wchodzi ...takiego sojusznika, prawego i godnego zaufania nam trzeba.
Terraz mamy zagawostkę...ale jak to w debatach miedzy sojusznikami każdy niech się wypowie, potem przeanalizuje i razem latwiej będzie nam podjąc trafną decyzję.
Ja wrzucę tutaj moje ostatnie przemyslenie odnośnie Al Ponteigo, którego Mój zacny Ogrodnik szanuje i nie chce wystawiać, choć summa summarum nie mamy z nim ani kontaktu ani żadnych układów poza wspomnianym paktem antyhegemona...

cytat
Bobek1971
2013-02-23 13:04:57
Nie chodzi o wystawianie Pontiego...bo Ponti jest wystawiony...to po pierwsze
Po drugie nie pisać, że "zaatakujemy" tylko że nie podoba nam się jego postepowanie w kronice żeby mial zagawostke i czesc sił odciazył od ataku na pontiego. Tak jak to pisze Bombel ..stabilizacyjne siły uidały sie na granice z Rztymem ..pierdu pierdu
Nic nie obiecywać Pontiemu bo tak jak mówisz w bambuko go robić nie bedziemy...ale też interesu tam żadnego na razie nie mamy poza tym że "mamy bic liderów"...jesli obstawiamy że mamy bic liderów to możemy atakować Bombla i już tylko czy to już ten czas, że musimy ja mysle że jeszcze nie i że lepiej zadbac o nasze siły i skoncentrowac się na Larym ale wykorzystac do tego wszelkie soprzyjajace okoliczności.
A wszytsko i tak sie rozbije w tri miga jak ..Bartek wejdzie...
Ale to gra...
Ponti nie jest kolegą z Forum ale władcą więc myslę że możemy okolicznośc jego zaangazowania wykorzystac dla nas..wiem że w grach on gra poczciwie i szanuje go za to...ale co to ma wspolnego z grą ?
Tak mnie wzieło jakby na zwierzanki

koniec cytatu

Ponieważ teraz dojdą nam poludniowe granice Indii jako wsparcie ..oczywiście wszytsko wezme pod uwagę i rozsądek :)
Tak jak zauwazył Ogrodnik Skośnooki, "wybierac najlepsze momenty" -
Oby nasz nowy Sojusz kwitł jak ten Transgeniczny Ogród
:)

Bobek1971 2013-02-23 13:14:13
Cyrus znany jest ze swej cierpliwości i rozwagi na pewno będzie doskonałą przeciwwaga ..dla Majowego czasami nierozwaznego, nadpobudliwego...;)

Bobek1971 2013-02-23 13:20:17
U nas najbardziej poszkodowany Ragnar jak zapewne wiesz od Skośnookiego Ogrodnika, zwanego DiDiTe w niektórych kręgach :)
Ragnar rwie sie do zemsty na Larym...i się mu nie dziwię. Ale cierpliwości nigdy za duzo.
moment jest ciekawy...i dwojaki w sumie w kierunkach ..bo Cyrus ma Efe - i jak słyszę mógłby przekonac Larego do ataku na niego..co byłoby wysmienitą okazją do równoczesnego wejscia po odpowiednim odczekaniu na północnym kierunku...
Bombel z Cheosem na razie bedą z 12-20 tur zaangazowani w granicach Al Pontiego.
No nic...poczekam na głębsze wasze analizy zainstniałej sytuacji

didi 2013-02-23 13:48:45
Ponti twierdzi, że wytrzyma 20, niech wytrzyma 15, to i tak daje nam od tej chwili 25 tur luzu od Bombla, a jest jeszcze i Cent, który pewnie nie będzie czekała bezczynnie.

W każdym razie nie widze powodu mimo wszystko, aby priorytetem ataku był teraz Lary. Trzeba pomysleć globalnie i byc moze uderzyc obecnie gdzie indziej, ale tak, aby zapewnic Larego na następnego w kolejce i bez sojuszników. Trzeba to rozważyc, na to potrzeba odrobine czasu.

didi 2013-02-23 14:25:58
Tak jak ja to widze, to to, co niebawem zrobimy zależy głównie od Deba:
1) Jeśli będzie wola walki z Efe, to nam nie pozostaje nic innego jak zasadzic sie na larego i wyczekac odpowiedniego momentu, ja mogę dodatkowo Deba wspmóc katapami.
2) Deb jakos dogada sie z Efe, a wtedy cóż...zasada eliminowania w pierwszym rzędzie silniejszego przeciwnika obowiazuje. Ja wysyłam armie na południe, do tego troche koników Bobka, łącze armie z armia Deba i Centa i wbijamy sie w Bombla. Dodatkowo spróbujemy namówic Pontiego, aby w miare mozliwosci to w Bombla stack przywalił. Jesli by sie udało rozwalic bombla, to mamy jego ziemi i zachód bezpieczny, pozostaje wtedy Lary. W czasie inwazji na Bombla Rangar z wiekszośc jednostek Majowego zostałaby w domu, aby chronić granice.

Takie moje pomysły, jak ktos ma inne, bądź komentarze do tych to zapraszam :)

Bobek1971 2013-02-23 15:07:33
ja poczekam jak to widzi Cyrus...

didi 2013-02-23 16:51:47
No tak i po moim autorytecie w Warzywniaku, zamykam pakt ;)

Niewątpliwym minusem mojego człapania od południa na Bombla byłby czas - jakies 15 tur.

P.S Efe znowu sie odezwał z prośbą o interwencję na granicy z Indiami :)

Bobek1971 2013-02-23 17:10:57
Nic tu nie ma znaczenie autorytet [b wysoki] tylko nie chce poznac władce Cyrusa ze swoimi zamierzeniami, ocena sytuacji ..twoją Skosnooki Ogrodniku już znam :)

didi 2013-02-23 17:55:42
Przecież żartowałem :|
I tak wiadomo Majowy, że to Ty jestes naszym Muuzgiem ;)

Deb 2013-02-23 18:08:29
Na ten moment wszystko wskazuje na to, ze sie z Eferalga nie dogadam. Trzyma z Maiarem i sa raczej nastawieni na przycisniecie Czajmena - mozliwe, ze zmusza go do pokoju nawet i wtedy bede mial goraco.
Polecam wiec nie atakowac Larego, zwlaszcza, ze nie wiadomo czy pomoze Czajmenowi (nie wypowiedzial wojny ani Maiarowi, ani Eferaldze, wiec moze siedziec u siebie caly czas). Jesli nawet pomoze to prosilbym o wstrzymanie sie do odpowiedniego momentu, bo moze to mi byc bardzo pomocne - sily Larego moga przechylic rownowage.
Z reszta sami zobaczcie:

Taka byla sytuacja - jednego z nas by skasowal i nawet moglby sie schowac i podleczyc - zdecydowalismy o odwrocie, a jesli przyjdzie Lary pomoc Czajmenowi, to dojdzie do przelamania, a i tak go potem dopadniecie, bo bedzie daleko od domu.

Deb 2013-02-23 18:13:10
Obecnie Eferalga odbil swoje miasto na poludniu Czajmenowi, wiec sie tam przerzcil, a ja sie wycofalem do siebie.
Sprawa wyglada tak, ze albo sie dogadam z Eferalga (to juz malo prawdopodobne), albo Lary przyjdzie pomoc Czajmenowi, albo dostane wsparcie w postaci katapult - w obu ostatnich przypadkach dojdzie do przelamania, przy nieduzych stratach. Na obrazku widzicie, ze dwoch na jednego nic nie zrobi, jak nie moga sie polaczyc w jeden stack - w kupie sila ;)

didi 2013-02-23 18:35:20
Jakiej pomocy potrzebujesz. Bo na pouldniu mam wyrośniete dwa miasta i z nich moge jutro zrobi ścinke, co da dwie katapy i kolejne 2 za kolejne 3 tury.
Wystarczy? Wtedy z północnych miast bym robił do Korynt u i przygotowywalibyśmy sie tam swoja drogą na Larego - w odpowiednim moemencie oczywiście.

Bobek1971 2013-02-23 19:08:14
Dla mnie tak czy siak czekamy na odpowiedni moment z Larym...a najodpowiedniejszy byłby jakby ktoś "zmobilizował" Larego do zaangazowania się w tej wojnie na ratunek Czajmenowi. Nie wiem jak twoje stosunki z Larym Cyrusie, ale dobrze byłoby go przycisnąc wobec tego dyplomatycznie. Brak pomocy równa się dla niego dwie przeciwległe granice obstawione niepewnym elementem ;)
Jak Didi ma siły by wspierać dwa fronty katapkami to chyba rozsądna decyzja wspomóc Ciebie katapami z południowych miast ...a szykować katapy na północ z południa...jesli dla misji "przełamania" u Eferalgi pomocna byłaby konnica to grupa HAmajowego ruszy dla szybkiego wsparcia.

Deb 2013-02-23 19:33:54
Wlasnie mi Czajmen napisal, ze sie chyba poddaje i prawdopodobnie podpisze pokoj z Eferalga - to jest najgorszy sceneriusz dla mnie, ale nie jest tragicznie.
Teraz Eferalga jest przy Czajmenie i 2-3 tury mu zejdzie na przerzucenie wojsk do mnie. Ja moge sie wycofac i schowac - moge go wciagnac na swoj teren - jezeli Majowy masz HA, to zdazysz, chociaz masz kawalek i katapulty koreanskie chyba tez dojda na czas - duzo mi nie trzeba, bo urzadzaja mnie pojedyncze sztuki zarowna katapult, jak i HA ha ha
Eferalga zrobil glupiego generala z toporkiem, ale ma rydwana z wizja - jednak zadbalbym o element zaskoczenia i pokierowal Was jak trzeba.

didi 2013-02-23 19:46:15
Dobra, to może tak spróbujmy, bo jak Czajmen weźmie tam pokój to moze jeszcze pomóc Laremu, a jak padnie efe, to mamy ich z dwóch stron gotowych.

Ja w takim razie zetne z południa 3 katapy w dwie tury, majowy podesle paczke HA.
Deb jak potrzebujesz czegos więcej to pisz, bo potem będzie za późno, a ten front musii zosta złamany. Moje topory szły by jednak na fron z efe ponad 10 tur, dużo.

W kazdym razie w takim układzie bezwaględnie Lary kolejny do odstrzału.

A jak wyglada morze od strny efe, musze tam porty obstawia?

Bobek1971 2013-02-23 19:47:55
Dla mnie mogę wysłać wojska ekspedycyjne...charioty i HA...bo tylko one dysponuja mobilną siłą by dotrzec w miarę szybko
Nie będzie tego dużo...ale zawsze coś

Bobek1971 2013-02-23 19:49:16
ja w tej turze zrobiłem już ruch wiec rusze konikami w nastepnej...

didi 2013-02-23 19:51:10
Dostaniesz kase Majowy i dodatkowe "punkty" na zatrzymanie miasta pod Koryntem :)
Najwyżej jak sie Deb za bardzo obłowi to każemy mu wyzwolic jego miasto, które postanowiło przejśc pod opieke Korei, dzis zobaczyłem ;)

Deb 2013-02-23 20:03:44
Jak macie luzy to dawajcie wszystko, co jest na koniach i Ty DiDi swoje katapy - najwazniejsze sa machiny, a jednostki mobilne po prostu zminimalizuja straty bo bedzie starcie i dodatkowe jednostki przyjma obrazenia od wrogich katapult.
Jezeli chodzi o przewage liczebna to jest po mojej stronie i jak tylko wyjdzie do mnie to pojedyncze uderzenie katapult go zalatwi na amen.
Jesli nie wyjdzie (mysle jednak, ze pokoj z Czajmenem i uklad z Maiarem da mu potrzebny wiatr w zagle), to jestem na tyle silny, zeby atakowac przy Waszym wsparciu - Czajmena przekonuje, zeby dal ewentualnie CF, ale zobaczymy.
Didi dobrze zauwazyl, ze przelamanie Eferalgi oznacza, ze moje wojska moga wrecz pozniej pojsc na Larego, bo pod Czajmenem jest Lary i widac, ze to nie jest daleko.
PS
Nie martwcie sie o moje oblowienie - potrafie sie dzielic, oddalem stolice chinska Centurionowi i jak bedzie trzeba oddam kazde inne miasto.
Apeluje jednak, by nie dzielic skory na niedzwiedziu, bo na tym najlatwiej sie przejechac!

didi 2013-02-23 20:11:35
Spokojnie, z tym podziałem to wiadomo, że nic nigdy ostatecznie nie wiadomo :)

To ja daje 3 katapy z południa, na południe idzie jeszcze mój topor i speer, moge dorzucic o ile porty bezpieczne, zapytam po raz kolejny...bezpieczne? :)
Dorzuce dwa rydwany. Czyli 5-7 jednostek.

Rangarze to bie tez radze wysłac rydwany bo kontakty da Ci ta wojna więcej niz kolejne dwa, to Ci sie przyda.

I Majowy HA i rydwany, tylko nie zostaw pustego panstwa.

W sumie z 15 jednostek bysmy wysłali, troche to jest, ok ? :)

Deb 2013-02-23 20:28:50
15 do 20 jednostek - byloby wspaniale - dajcie znac tylko ktoredy idziecie, bo trzeba porobic drogi. Najwazniejsze sa machiny.

didi 2013-02-23 20:35:38
dr

didi 2013-02-23 20:37:54
To stary screen, ale dróg ciagle nie ma.
Droga przez wschodnie miasto jest blizsza, ale trzeba by aż 3 kratki drogi robi, droga przez zachodnie miato dalsza, ale 2 kratki drogi potrzebne.
ja mam 4 workerów na 8 miats, bolesna sprawa :)

Deb 2013-02-23 20:50:03
Ze wzgledu na rzeke dla Bobka Mayowego powinno byc korzystniej przejsc w kierunku miasta poludniowego.
Inna sprawa, ktoredy i skad beda szly katapulty, bo one sa najwazniejsze i pod nie musze robic drogi priorytetowo.
Ja bede budowal droge w tempie 1.5 na ture w dowolnym kierunku i na gorce tez - jedynie na zalesione gorki wchodze i musze poczekac do nowej tury robotnikiem.

Bobek1971 2013-02-23 21:29:38
jakbyscie mogli mi narysowac na mapce [didi] ktoredy mam sie poruszac by dojsc do Cyrusa.
Ja w nowej turce mam GL wiec w stolicy bede dobudowywał wojo [tam w miare szybko to szło]
Co ty mnie powiesz Ogrodniku...że miasto pod koryntem mi przejąłeś :)
No to jaja bo tam religia mi wpadła i nawet przyjąłem ją u siebie jako państwową ..no nie ...monument ci najwyzej wpadnie bo tam zrobiony...i cholewcia łódeczke rybacka pusciłem hihi
dobre

Deb 2013-02-23 21:48:32
Na oko widac, ze Mayowy masz do przejscia konnymi 2-3 tury przez teren DD.
U mnie dochodzi tyle samo, zebys doszedl do frontu - w sumie jest to 5-8 tur drogi w zaleznosci jak sie ulozy i czy trzeba bedzie sie chowac.
Ogolnie calkiem niezle i nasz plan moze byc zrealizowany na dwa sposoby, bo Eferalga mi pisze wlasnie, ze zrobil "missclick" i proponuje mi pokoj, ktorego nie chce - pewnie dogadal sie z Czajmenem i chce pojsc na mnie, ale to i tak misja samobojcza, chociaz nie zdazycie dojsc, to sobie poradze, ale gralbym na zwloke i mysle ze daloby sie go zapedzic w kozi rog.
Teraz zastanawiam sie, czy nie podpisac z nim pokoj, a my sie wszyscy przez te 10 tur przyszykujemy, ale to jest moje pytanie do Was, bo potem musiaelibysmy razem na niego uderzyc ostro.

didi 2013-02-23 22:05:58
Aaaa nie rozumiem Majowy, miasto pod Koryntem to z buddyzmem jest twoje i ja bynajmniej po nie łapek nie wyciągam, nie rozumiem o co chodzi :)

Droga z Koryntu do mojej stolicy jest dla majów mozliwa jako jedyna. Mogę narysowa dokładnie jak juz ustalimy gdzie będzie na południu.

katapy póda z obu południowych miast więc i tak sie wszystkiego nie połączy.
mapka jest niech Deb decyduje jak drogę poprowadzic.

didi 2013-02-23 22:07:23
Co do pokoju z efe analogicznie, jak uważasz. Ale jak widze jego wypasiona kulture to nasz samotny rajd konnica odpada, będzie miał ture na reakcje, nic bysmy nie wskórali.

Bobek1971 2013-02-23 22:08:12
nie skumałem tego zapisu z wczesniejszych wpisów :)
didi
2013-02-23 19:51:10
Dostaniesz kase Majowy i dodatkowe "punkty" na zatrzymanie miasta pod Koryntem
Najwyżej jak sie Deb za bardzo obłowi to każemy mu wyzwolic jego miasto, które postanowiło przejśc pod opieke Korei, dzis zobaczyłem

Bobek1971 2013-02-23 22:08:56
jakby co dajcie wytyczne przed kolejna turką...

didi 2013-02-23 22:10:21
P.S. Do Majowego, patrzyłem dzis ile Deb ma miast i zauważyłem, ze jedno z nich ma opcje liberte, to sobie zażartowałem, że może je wyzwoli jak kampania z efe pójdzie za dobrze, to wszystko :)

didi 2013-02-23 22:12:12
I Majowy i Rangar tak czy inaczej musicie leciec do mojej stolicy, dopiero tam jest rozwidlenie co wida na załączonym obrazku, więc na razie gdzie iśc wiadomo :)

didi 2013-02-23 22:16:18
Także trzeba ustali też, czy czekamy z atakiem czy idziemy na łapu capu jeśli to jest rozważane.
Ja w południowym miescie mam 18 młotków na ture produkcji, te drugie tez tak moge ustawic z praca na miedzi, aż żal ścinc jakby co :)

Deb 2013-02-23 22:28:33
Ja nawalilem miast jak dziki - nie robie ich wylacznie dla siebie, ale mam znizke do produkcji osadnikow i budowa nowego miasta mnie niewiele kosztuje.
Do przekazania miasta potrzebny jest jednak pretekst wspolnej wojny i caly temat sie na tym skupia. Wydaje mi sie, ze Eferalga przekombinowal, ale to nie jest tak, ze jak z nim podpisze pokoj, to go nie podejdziecie - moim zdaniem wtedy bedzie najlepsza okazja, bo on zaatakuje Czajmena po swoim pokoju z nim. Jezeli jednak uderzylby na mnie po pokoju i bylibysmy na to przygotowani, to tez bedzie dobrze.
Plan jest na za 10 tur, ale trzeba sie przygotowywac wlasciwie juz teraz.

didi 2013-02-23 23:00:54
Wysłany: Dzisiaj 20:15
Koniec wojny:
Od: 1280 BC (T68)
Do: 925 BC (T78)
Eferalga_500: Rosja - Wilhelm I Orañski - CZAJMEN: ŒWIÊTE IMPERIUM RZYMSKIE - NAPOLEON

didi 2013-02-23 23:03:19
Czajmen już ma pokój z Efe.
Deb, nie znam rozkładu twojego państwa, więc potrzebujemy wszyscy wskazówek ile nasza wycieczka na pożądane pozycje zajmie :)

Co do ewentualnego przekazywania miast, jeżeli sprawe w ogóle odkurzymy to już po wojnie z efe, póki co, przygotowania :)

didi 2013-02-23 23:05:06
To podpisuj pokój, 10 tur i tak bysmy specjalnie wczesniej nie byli, potrzebne drogi, i północni musza sie doturlac.

didi 2013-02-23 23:10:33
Przypomniałem sobie, że mam starą mape indii od efe.
Zakładając, że sa drogi to moje katapy potrzebuują 6 tur by dotrzec do efe, czylui 3 dla konnicy przez teren Indii.

didi 2013-02-23 23:16:47
I jeszcze jedno sprostowanie: Liczałem miasta Deba nie po to, aby zobaczyc ile mi może oddac :D
Ja moge gre w moich 8 skończy, nie problem. Próbowałem natomiast nasz wspólny potencjał oszacowa i wyszło mi, że to 27 miast jak Rangar swoje dostawi, całkiem przyzwoita ilośc :)

Bobek1971 2013-02-24 00:03:51
mnie ciekawi kogo Bartek zaatakuje w najblizszym czasie...to tez moze byc problemem :)

Deb 2013-02-24 09:06:23
OK, jesli Eferalga wyslal rownoczesnie propozycje pokoju do mnie i do Czajmena, to jasne, ze podpisze, bo obaj nic do mnie nie napisali po tym pokoju. Czajmen skupi sie na Maiarze, a Eferalga bedzie przerzucal do mnie wojsko, wiec musimy zrobic zasadzke - czy to bedzie za 10 tur, czy trzeba sie spieszyc - zaraz zobacze.
Jezeli nie bede mial pokoju z Eferalga, to niemal automatycznie odzyskuje on miasto Rostov, ktore zdobylem, bo musze sie wycofac i szykowac zasadzke - on nie spodziewa sie katapult i moze do mnie wejsc, tylko zebyscie zdazyli, bo on w 3 tury dojdzie do mnie.
Moze bede sie musial zamurowac - kto ma kamien na zbyciu?

Deb 2013-02-24 10:20:11
Czajmen ma pokoj z Eferalga, a ja dalej walcze juz sam. Wyszedlem wszystkim co mialem na swiete miasto, ale raczej zawroce, co go powinno utwierdzic w przekonaniu, ze inicjatywa jest po jego stronie, hehe
Droga powinna byc gotowa w 2 tury:

Jak widzicie mam wiecej wojska niz jestem w stanie utrzymac - Wasze wsparcie oznacza sukces, ale musicie sie spieszyc.

didi 2013-02-24 10:55:28
Majowy, podejrzewam, ze nie ty będziesz najblizszym celem bartka, ale...mozesz byc swobodnie następnych, ech będziemy miec z nim kaszane :)

Wyślij więc kilka HA, jakis rydwan, z 5 jednostek, wystarczy i u siebie lepiej nie kolejkuj wojska, a wypluwaj regularnie, niech twoje demo jakoś groźniej wygląda :)

Debie, konkretne info potrzebuje, np względem Bombaju na kiedy tam maja byc pierwsze katapy, wtedy obie wezme i policze i albo zetne, albo jeszcze na młotkach pociągne produkcje, także czekam na werdykt :)

didi 2013-02-24 10:59:03
Majowy ma kamień, ale chyba sam sie przed Bartkim muruje ;)

Bobek1971 2013-02-24 11:34:49
ja dzisiaj wysle kamien jak uzyjesz go natychmiast...jesli nie - to skoncze mur na granicy z bartkiem. decyzja zalezy od ciebie cyrusie...jesli juz to daj mi znac przed moja tura...
wojsko wysylam niezwlocznie do ciebie 3 lub 4 Ha i charioty.

didi 2013-02-24 20:39:14
ja zrobie droge na górce tam gdzie mam workera
także na północ od marmuru by sie teraz najbardziej oprzydała droga :)

Bobek1971 2013-02-24 20:44:53
wysłałem ci kamien Cyrusie...wysylam 3 HA i 3 charioty do Ciebie

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6

Deb 2013-02-24 21:11:02
Dokoncz sobie mur jak budujesz - narazie sie nie pali, ale jutro, albo pojutrze bym juz potrzebowal. Takze teraz odrzuce przekazanie kamienia, skoro potrzebujesz.
Zastanawiam sie jeszcze czy zrobic pokoj z Eferalga, ale nie wiem czy sie teraz zgodzi, skoro ma pokoj z Czajmenem, bo obawiam sie, ze te katapulty dosc dlugo moga schodzic do mnie na poludnie. Gra na czas bylaby najlepsza, ale nie wiem czy to mozliwe bedzie - jutro sie powinno wszystko wyklarowac i napisze konkretnie.
Droge przez marmur tez moge zrobic, tylko nie wiem, ktora droga teraz wazniejsza jest. Didi koniecznie jak najszybciej przyjdz chociaz jedna katapulta, zeby nie bylo za pozno, reszta moze poczekac - jezeli sie z Eferalga nie dogadam, to po prostu bedzie starcie dwoch duzych stackow i nawet jedna katapulta ustawi wynik.

didi 2013-02-24 21:36:59
dzisiaj i tak nie ścinałem bo bez dróg bym nie przyspieszył jk będą po 1 kratke szły.
jak napisałem dokończe droge na górce sam, tam koło Twojego workera, a Ty zrób na północ od marmuru.
Teraz co dzień będzie wuskakiwac u mnie katapka, 3 jadą prosto do Ciebie.

Deb 2013-02-25 09:41:33
W tej turze co sie zaraz zacznie bedzie gotowa droga po mojej stronie przez owce, do samej gorki, gdzie sciales Didi las.
Zrobilem juz droge nad marmurem i moge zrobic droge albo na polnoc wybrzezem, albo na tej kopalni - co wybierzesz bedzie zrobione w tej samej turze, bo moi workerzy wchodza na gorki i od razu pracuja.

didi 2013-02-25 10:45:26
Na górce na prawo ja zrobie, Ty zrób wybrzeżem i jeszcze jedno pole na górce na wybrzeżu będzie potrzebe.
Z miasta na wybrzeżu dostaniesz dwie katapki, tam zrobie ścinke dziś, albo jutro, zeby jedna po drugiej wyszła. Z miasta na prawo jutro wyskakuje i jedzie do Ciebie.

didi 2013-02-25 10:53:23
Czajmen wziął pokój Maiarem, cos to zmnienia odnosnie efe?

Deb 2013-02-25 18:22:33
Odnosnie Eferalgi chyba nic - w razie podpisania z nim pokoju (bo dzis jeszcze mozemy sie ostatecznie dogadac) katapulty ewentualnie bedziesz mogl potrenowac na chinskim miescie, gdzie sa same luki Lukgina, wiec sie nie zmarnuje.
Pokoj z Maiarem moze oznaczac, ze Lary chyba przynajmniej pokazal sie tam wojskiem i Maiar zwatpil, albo po prostu czeka, az Eferalga bedzie mogl Czajmena znowu zaatakowac.
Eferalga prawdopodobnie skasowal caly ten stack Czajmena, przy niemal zerowych stratach wlasnych - przynajmniej tak mi pisal i ze tylko dzieki Laremu nie zostal pojechany.
Tylko teraz pytanie, czy rzeczywiscie oplaca mi sie ten pokoj z nim robic, czy moze jednak sie wyrobimy od razu?
Dajcie znac co i za ile mogloby na moj teren dojsc, a co za 10 tur na spokojnie?
Za 10 tur Eferalga z Maiarem pewnie znowu przycisna Czajmena i sie nim podziela, zwlaszcza, ze stracil sporo wojska. Lary albo bedzie go bronil, albo sie przylaczy do tego rozbioru, bo na mapie jest pod Czajmenem, a Czajmen jest miedzy Eferalga a Maiarem.

Deb 2013-02-25 18:32:17
Wlasnie widze, ze Choes juz sie bierze za Pontiego.

didi 2013-02-25 21:14:14
Hm...wiesz my chcielibyśmy stuknąc Larego jak najszybciej bo okazja obecnie idealna. Więc 3 katapy dla Ciebie plus 10 jednostek to w opcji ataku na larego póki co wszystko.
Potem wróci Bombel, bartek i o Larym mozemy zapomnie, dlatego teraz wysyłamy i tak dużo jak na mozliwośc uciagnięcia dwóch wojen.
Chyba, ze przedstawisz jakis diaboliczny plan to dostanieszs więcej, ale w tym planie Lary między innymi musi gra role ofiary ;)

didi 2013-02-25 21:24:04
To myslę, ze mamy dwie opcje:
1) damy Ci więcej wojska i ruszymy na efe, a dalej czajmen-lary.
2) pokój z efe, dokończenie luka z moimi i nasz atak na larego, a wtedy Ty cos nam dorzucisz.

Jakies inne propozycje?
Lary ma obecnie wojska na 210000 tys

didi 2013-02-25 21:25:41
Edit: moimi jednostkami

didi 2013-02-25 22:14:31
Debie, a gdybys dostał od nas naprawde sporą pomoc: 4 katapy plus 20 jednostek co jest do zrobienia, to co po efe? Lary z czajmenem? Prosze! Prosze! ;)

Bobek1971 2013-02-25 23:57:48
Potem jak się uda to Didiego pojedziemy...[ups] [nie ten pakt ;) ]

Deb 2013-02-26 09:43:15
Eferalga gra na zwloke i pokoju na 90% nie bedzie, ale pewien diabliczny plan mi sie rysuje ;)
Eferalga nie spodziewa sie, ze go zaatakuje Lary z terenu Czajmena, wiec wojska Larego moglyby wyjsc calkiem daleko od domu - jezeli zobaczy, ze mi pomagacie, ale narazie nic mu nie mowie, to ostatecznie by go to przekonalo, ze dajecie mu spokoj i zaatakuje Eferalge z poludnia przez teren Czajmena?
Niestety Lary nic mi nie mowi o pozycji swoich wojsk, wiec moge tylko zgadywac, czy byl u Czajmena, gdy Czajmen podpisywal pokoj z Maiarem.

didi 2013-02-26 10:19:22
Jak wszyscy ruszymy na efe to jest szansa, że Lary sie przyłączy inaczej nie ma szans, aby poszedł.

To ile jednostek Debie potrzebujesz?, dzisiaj wymarsz zrobie.

Myślę jeszcze o New Neapol. Bombel ma jedna galerke wiec jedna moż mi skasować z wojem, więc 2 moą nie wystarczyć. Hm...ma ktos doswiadczenie w desantach, 4 zrobić ? :)

Bobek1971 2013-02-26 11:02:22
ja mam doświedczenie ..ja...ja mam...jak mnie desantowali to zawsze czterema ;)

Deb 2013-02-26 11:07:00
Dajcie co mozecie, skoro jest szansa, ze Lary wejdzie tez na Eferalga - mi pisze ze ma swoje problemy - po prostu sie boi, ze mu ktos z Was wjedzie.
Gdybym mial chociaz jedna katapulte, to bym sam juz Eferalge rozwalil:

Zobaczcie jak moj lesny topornik pieknie wychwycil katapulte ;)
Lesne promocje wymiataja, do tego stopnia, ze nastepnymi katapultami juz nie walil, bo to nie jedyny moj lesnik, hehe
Ale do rzeczy - robie odwrot i wciagam go na swoj teren, tylko prosze pospieszcie sie, zwlaszcza Didi ze swoimi katapultami, bo drogi juz porobilem, ale widze, ze na tej gorce nie zrobiles, tylko zszedles do lasu, ale tez tam dzisiaj droge dorobie i przez Pyongyang jest juz praktycznie gotowe polaczenie. Troche dzisiaj zwatpilem, bo nie widze zadnej zblizajacej sie katapulty, a Eferalga do Bombayu ma 5 tur. Od koreanskiej granicy do Bombayu piechota ma 3 tury. Didi tam na polnocy w ogole nie masz zadnego polaczenia drogowego, masakra.
Jezeli dacie rade udzielic mocnego wsparcia, to wlasciwie mozemy tez atakowac smialo zamiast czekac na jego ruch, ale mysle, ze po moim odrocie jednak do mnie wyjdzie.

didi 2013-02-26 11:19:16
W Pyongyang dzis wyskoczyła katapa i jak wejde do gry to skieruje ją juz do Ciebie, kolejna od wczoraj jedzie do Ciebie ze stolicy, następna jutro wyskoczy z tego miasta na północy gdzie...nie ma dróg niestety :) ...to tam właśnie drogi sa potrzebne.
Dodatkowo dzis wysle z koryntu na południe 10 toporków. W Pyongyang ustawie kolejna katape, wyskoczy za 3 tury.

Deb 2013-02-26 11:21:30
OK, jesli bedzie leczyl wojsko, zanim wyjdzie, to powinnismy zdazyc. Pisales cos o desancie, tylko nie wiem czy na Bombla, czy na tym duzym morzu masz flote, bo to tez bylaby ciekawa opcja przeskoczyc go morzem, jakby do mnie wyszedl ladem.

didi 2013-02-26 11:22:07
czyli 4 galerki, dzięki Majowy, nie ma to jednak jak doświadczenie ;)

didi 2013-02-26 11:23:19
O Bomblu, na tym dużym mam świerze miasta tylko, żadnej galerki.

Bobek1971 2013-02-26 11:24:41
No za Didiego ja nie odpowiadam ;) moja konnica juz pedzi do Ciebie pierwszy etap do koryntu juz zrobiła :)

Deb 2013-02-26 11:25:15
Mayowy, - te HA i rydwany za ile by doszly do Pyongyang?
Mysle, ze Pyongyang bylby chyba obecnie najlepszym punktem zbiorki, bo sa tam praktycznie juz wszystkie potrzebne drogi - ta brakujaca na gorce dzisiaj dorobie, a na polnoc tez bede dalej ciagnal drogi, tylko daj znac, czy wglab ladu, czy raczej do wybrzeza Didi.
Niestety jednym workerem bede musial zawrocic, zeby skasowac ten las pod Bombayem, zeby mi sie tam nie zabunkrowal w nim.

Bobek1971 2013-02-26 11:27:38
Ogrodniku ja widzę tylko Twój Korynt ...piżdziong nawet nie znam z nazwy a co dopiero z mapy ..jade w dół po twoich drogach...zaraz wejde to wam dam mapkę :) gdzie już jestem...
jaki on bojaźliwy...jego katapki muszą miec obstawę wyobraź sobie cyrusie...wiesz ...taki orszak....Pan jedzie [czy cus takiego ;) ]

Bobek1971 2013-02-26 11:28:48
Sory myslałem że post pod moim to od Ogrodnika a to od Cyrusa...będzie jak najszybciej ..zaraz podam znaczy sie za ile :)

didi 2013-02-26 11:32:18
Drogi przy wybrzeżu.
Zaraz zrobie screena i pokaże drogi i kierunki.

Bobek1971 2013-02-26 11:47:41
Moja Konarmy pędzi co sił przez...bezdroża ...Korei? ...[niby taki światły władca...no ta...]
...no pedzi jak na załączonym obrazku...do pipicngdzonmali nie wiem ile mam i gdzie sie kierować ...ale może Cyrus mi wskaże ..bo ...ten tego ...bo nie znam koreanskiego? [;)]

didi 2013-02-26 11:56:33

didi 2013-02-26 12:01:55
Legenda do mapki :)

Majowy, domniemam, że Pingpong na południu już widzisz, to tam prosto na południe teraz.
Czerwone jedynki to moje katapy
W Pingpongu zmieniłem wynajdywanie na kolejną katape
Żółte krzyzyki to potrzebne drogi.
Wczoraj nie widziałem dróg na południu dlatego zlazłem z górki na las...dzis wróciłem, więc teraz razem możemy tam zrobi droge na jutrzejrzy przejazd katapy na płd.
Z Koryntu ruszyły topory, w agros mogą by za 6 tur, dorzuce jeszcze jeden rydwan

Rangarze, tego generała to możesz wysłac jednak...kontakty, a jak chcesz to możesz wziasc udzial w wojnie, Twoja wola :)

didi 2013-02-26 12:02:39
Acha, niebieskie kółko to stado Majowego przemieżające koreańskie bezdroża ;)

Deb 2013-02-26 16:15:21
To super - wyglada na to, ze powinniscie zdazyc, bo Eferalga powinien byc napalony i wyjsc do mnie widzac, ze nie mam katapult.

Deb 2013-02-27 08:31:32
Teraz juz bede potrzebowal kamien, bo robie odwrot i musialem opuscic Rostov, ktory sobie odbije Eferalga.

Deb 2013-02-27 08:32:58
Droga pod Wonsan gotowa.

Bobek1971 2013-02-27 09:39:24
jak wejde to dam....obym nie zapomnial :)

didi 2013-02-27 12:19:28
Wszystko rozumiem ma iśc w prostej linii na południe, czyli do Agry nie skręcac katapami?

didi 2013-02-27 12:20:17
Majowy, marmur Ci jutro zabieram, bo kalendarz jutro mam.

Bobek1971 2013-02-27 13:09:35
spoko...jak ci nedzie zbedny to znowu mi porzycz

Bobek1971 2013-02-27 13:09:47
bedzie

Bobek1971 2013-02-27 13:09:59
pozycz ;)

didi 2013-02-27 14:06:50
jasne, tylko mauzoleum spróbuje zrobic i do zwrotu

będę robił w południowym mieście, żeby w stolicy z kulturą nie przesadza, jakby sie udało machnąc

didi 2013-02-27 14:08:28
sporo literówk Majowy, uważaj na tych francuskich Larysów ;)

Bobek1971 2013-02-27 19:01:22
kultura przenikla do muuzgu ;)

Deb 2013-02-28 08:42:24
Jak marmur obrobie, to bede mial na zbyciu, bo ja nic cudowal nie bede.
Didi - jak idziesz z polnocy to przez okolice Agry (marmur) mozesz isc spokojnie. Jednostki idace ze wschodu powinny isc przez owce.

Deb 2013-02-28 08:49:46
Ze wzgledu na minimalizacje liczby gapiow jednak trasa przez owce jest najlepsza, a i tak obie sa takie same, jezeli chodzi o dlugosc.

Deb 2013-02-28 09:29:17
Kolo poludnia wkleje mapke w razie czego, ale trasa przez owce na poludnie jest najlepsza.
Dobrze by jednak bylo, zebyscie powoli pilnowali kolejnosci i ruszali sie po Eferaldze.

Bobek1971 2013-02-28 11:50:32
Jakbys Cyrusie po obrobieniu marmurka podrzucił mi go to super..a nuż trzepne poźniej Parthenonka ..po co zostawiac takie ochłapy przeciwnikom...

Deb 2013-02-28 12:37:34
Eferalga prawdopodobnie bedzie probowal podejsc pod Delhi:

Ja sie albo schowam do miasta za mury, albo ustawie swoje sily miedzy Bombayem a Delhi.
Do Delhi raczej nie zdazycie, wiec ostatecznie poscinam tam co sie da i bedziemy robili zasadzke w okolicy Bombayu. Na niebiesko zazanczylem punkt zbiorki.
Bede sie jednak staral zrobic wszystko, zeby jednak swoim wojskiem poszedl pod Bombay, ale nie wiem, czy uda mi sie go przepedzic spod Delhi.
Takze Didi jak masz jakas wolna konnice, to tez wychodz, bo czasu juz malo jest i wtedy bede mogl pomyslec, czy spisac Delhi na straty, czy przyjac tam pierwsze uderzenie.
Mayowy - za ile tur chcesz ten marmur?

Bobek1971 2013-02-28 13:21:17
najpierw kwestie militarne....zalatw...jak najszybciej dasz rade

didi 2013-02-28 13:21:38
Też myślę, że Delhi.
Jutro będę miał ma niebieskim kółku katape, topora i rydwan.
Kolejne 2 katapy jadą i czwarta z Pingponga.
A skad masz takie zadowolenie w Vijaangara? :)
I czy ja tam galerke efe widze? Jedna, czy coś więcej ma?

didi 2013-02-28 13:23:28
Ale tych wysp macie ja nie mam nic u swoich granic.

Deb 2013-03-01 07:57:12
Jest jedna jego galerka - pilnuje sieci rybackich, przynajmniej narazie, ale tak jest juz od 3 tur. Zadowolenie - normalnie 8 to max przy pomniku bez reli.
Zapomnialem - jak macie konstrukcje, to mozecie przez rzeke przechodzic, wiec zbiorka powinna byc obok tego miejsca dokladnie pod miastem - wtedy mozna bedzie rozwazyc wspolna obrone Delhi z zaskoczenia, ale zobaczymy jak szybko wyjdzie i ile zdazy dojsc tego wojska.

Bobek1971 2013-03-01 09:12:19
teraz zanim rozstrzygną kwestie BBB/Wheye to minie z dwa dni ;)

didi 2013-03-01 09:50:28
a fakt, pomyliłem cechy Cyrusa, przecież on charyzmatyczny jest :)

Tylko ja mam konstrukcje, ok pod miastem.

didi 2013-03-01 09:52:20
Ja podejrzewam, że Efe nie wyjdzie w ogóle ani na Bombaj, ani na Delhi i zakisi sie u siebie, teraz jak już odbił swoje miasto, co wtedy?

Deb 2013-03-01 17:49:25
Wie, ze nie mam katapult i powinien na mnie ruszyc.
Rownolegle namawiam Larego, ze moze mu wjechac na poludnie przez tereny Czajmena, ale Lary cos peka, a nie moge mu o Was jeszcze nic powiedziec, chyba.
Gdyby jednak nie ruszyl na mnie, to co mu pozostaje?
Atak na Czajmena jak skonczy sie im pokoj?
Eferalga graniczy tylko z nim i ze mna, wiec, skoro ma z nim pokoj i wie, ze nie mam katapult, to co byscie zrobili na jego miejscu?

Deb 2013-03-01 17:51:18
Eferalga do mnie nie wyjdzie TYLKO, jesli bedzie mial jakies dowody na to, ze idziecie mi z pomoca!

Bobek1971 2013-03-01 19:37:28
dlatego na razie nic nie mow Laremu.
Niech Lary się dowie w momencie wypowiedzenia wojny przez nas...wtedy od razu akcja mobilizacyjna w jego ambasadzie i namawiaj ze wszech sił by ruszył bo my sporymi siłami jestesmy u Ciebie by wspomóc Ciebie ;)
To go powinno zachęcić że jednak z naszej strony mu nic nie grozi.

Bobek1971 2013-03-01 19:38:24
wypowiedzenia wojny Eferaldze..bo przed momentem akcji musimy to zrobic...przypomnij nam ture przed bysmy sie logowali w odpowiednim momencie ...bo musimy dolaczyc do wojny wowczas po ruchach eferalgi?

didi 2013-03-01 19:54:57
efe ma taka przewage w armii, ze nie bedzie sie bal podzielic losu bbb?

Bobek1971 2013-03-01 19:55:57
;)

Deb 2013-03-01 20:43:40
Eferalga jest wysoko, skoro ja jestem 4-ty, a on na wykresie jeszcze ciutke wyzej.
Chociaz 1-szy jest poza nasza liga, ze tak powiem - stawialbym na Cheosa osobiscie, ale moze to byc rowniez Barteq, albo inny Cholernik - nie mam ich wykresow, wiec zgaduje, a sa wysoko na civstats i sporo scinali.
Wracajac do naszej sytuacji - dokladnie tak zamierzam to zrobic z Larym, chyba, ze padnie inna propozycja, ale to wydaje sie byc obecnie najlepszym rozwiazaniem, chyba.
Ciezko jest mi cokolwiek planowac, jesli nie wiem na czym konkretnie stoje - moge oddac Delhi na straty, jesli nie zdazycie - nie ma sprawy - liczy sie wynik ostateczny, ale musze chociaz w przyblizeniu wiedziec jakimi silami sojuszniczymi dysponuje i na kiedy, zeby cos sensownie zaplanowac.
Czajmen bardzo glupio stracil swoj stack, wycofujac sie od Eferalgi, ale ja bez Waszej pomocy strace swoje wojsko tak samo, bo bez wsparcia nie mam szans, a niewiele trzeba, zeby ustawic pulapke, chociaz sami widzicie, ze daleko nie da sie podejsc i potrzebna jest dosc brutalna przewaga sily, ale ujawniona w ostatnim momencie, hehe

didi 2013-03-01 21:02:31
Pierwszy w woju jest bartek, Cheos nie ma za dużo, jakieś 250000, dlatego tak sie u Pontiego męczą.

Ile Ci damy pomocy to gdzies juz padło.
Mój ax, katapa i rydwan sa juz u Ciebie, zaraz wejda kolejne 3 katapy, kolejne 9 toporów moze by na miejscu zbiórki zdaje sie za 6 tur.
Majowy coś koło 6 jednostek chyba wysłał, Rangar nie bierze udziału w wojnie, ale w sumie to daje 20 jednostek dla Ciebie, 10 wchodzacych właśnie do Ciebie i dobiegających tych 9 toporów.
I jak nas u siebie poprowadzisz, tak tam pójdziemy.

Bobek1971 2013-03-01 21:12:55
ja mam 3 HA i 3 charioty ..one są najhprędzej ..mogę dosłać z czasem kolejne konne bo ode mnie to axy by sie wlekły lata swietlne..predzej przez Larego bym doszedł chyba ;)

didi 2013-03-01 21:39:53
patrząc na tekst Maiara, skoro sojusz Larego z Czajmenem jest juz mitem to chyba nie ma o czymkolwiek z Larym gadac.
A takie kombinowanie to w stylu Larego jestem skłonny Rozmiażdżonemu wierzyc.

Deb 2013-03-01 22:18:36
Bobek, Twoi piesi sa za daleko i nie ma sensu, dzieki i tak za konnych. Jedynie Didi moze cos dorzucić w miare szybko i tyle - musimy dzialac z tym co mamy i czekac na ruch Eferalgi, bo od tego sporo zalezy.

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6

didi 2013-03-01 22:34:43
Nom ja daje większoś swojej armii: 4 katapy, rydwan, 10 toporów

Deb 2013-03-01 22:43:04
Od samego poczatku mowilem, ze katapy sa najwazniejsze i od tego wszystko zalezy - reszta jest dla minimalizacji strat tak naprawde, ale tez potrzebna jesli trzeba potem isc dalej - wszystko sie przyda, bo nabije sie expa chociazby.
Eferalga ma wystarczajaca ilosc miast, zeby kazdy zarobil na tej wojnie i by koszty sie zwrocily z nawiazka - gwarantuje - w razie porazki zawsze mozecie mnie rozebrac, bo nie mam juz nic do stracenia wtedy, hehe

Deb 2013-03-02 05:18:42
Narazie jeszcze nie wyszedl, wiec szanse na obronienie Delhi wzrastaja, a za 3 tury - biorac pod uwage same hwachy, ktore ida - mysle, ze bedziemy mogli przejac inicjatywe, ale wojska by sie przydalo, bo dobrze by bylo pomyslec o ataku skrzydlowym.

didi 2013-03-02 10:19:18
Ty dowodzisz, a jak znam efe to jest bardzo ostrozny, stad moje wczesniejsze pytania, wydaje mi sie, że on nie będzie atakował.

Deb 2013-03-02 12:03:37
Ta tura duzo wyjasni - z jednej strony wie, ze ma malo czasu, bo nie mam katapult, a z drugiej strony niedlugo mu sie skonczy pokoj z Czajmenem.
Co on moze zrobic - zaproponowac mi pokoj i uderzyc na Czajmena majac bezpieczne plecy.
To by nawet nie bylo glupie, bo on majac pokoj ze mna nie spodziewalby sie Waszego wjazdu do niego i sami byscie go rozwalili, ale wtedy trzeba by troche wojska przerzucic na powaznie i wyczekac na moment, gdy bedzie u Czajmena.
Co o tym myslicie?

didi 2013-03-02 12:13:09
Nie damy rade szybciej dojśc do niego niz za 10 tur większą siłą, więc Wasz pokój i tak by sie kończył. Dlatego byłby raczej nieco przygotowany.
Do tego ma strasznie spuchniete granice, nie da sie go zaskoczyc...

Bobek1971 2013-03-02 12:16:00
poza tym wezcie pod uwage ze mamy larego i bartka blisko...jak schodzic tak daleko calymi armiami to ryzyko ...chyba :)

didi 2013-03-02 12:16:27
Jakbym był na jego miejscu to bym wyczekał dogodniejszy moment na atak, czyli taki, kiedy ktoś Ciebie w koncu by zaatakował, albo wyrobiłbym znaczna przewage w jakości armii - kupa słoni i katap, przede wszystkim słoni. Ta armia jaka nam pokazywałeś jego, nie przekonuje mnie troche jako armia inwazyjna, szczególnie, że mu sie pokój z czajmenem własnie kończy.
Wolabym sie myli, ale obawiam siem, ze efe sie zbunkruje teraz.

didi 2013-03-02 12:17:29
Majowy, to co wysłalismy na południe - 20 jednostek to max, więcej ze względu bezpieczeństwa północy nie możemy wysłac.

Deb 2013-03-02 12:25:58
To ze pokoj by sie skonczyl, to nawet dobrze, bo moglbym z nim zagrac w ten sposob, ze ide razem z nim na Czajmena ;)
Gdy bede u Czajmena (albo tuz przed) razem z nim - zmieniam front a WY wchodzicie od mojej strony - wiem ze to strasznie pokrecony plan, ale cel zostalby osiagniety - zwlaszcza jesli wchodzilby w gre desant z morza flota Didi na swiete miasto - to mogloby sie udac na luzie.
Musialbym sie juz dzis zdecydowac z nim na pokoj, wiec dajcie znac co o tym myslicie.

Deb 2013-03-02 12:29:21
Jakby Eferalga nie wyszedl jednak do mnie, to bym mu zaproponowal pokoj i ten plan, ze bede z nim atakowal Czajmena - to ma duza szanse powodzenia, bo on pojdzie swoim wojskiem na poludnie, a wy wjedziecie z mojej strony.

didi 2013-03-02 12:31:45
No to może miec sens, ale tylko wtedy jak czajmen Ci pomoze rozbic główny stack efe, bo jak efe zacznie wracac do siebie, to z jeden strony my będziemy musieli ucieka, a Ty nie będziesz mógł go zgonic :)

Deb 2013-03-02 12:41:44
Jakby sie wszystko zgralo, to nie tylko Czajmen (ktory nie ma wyjscia i duzego wyboru), ale moze i Lsary by sie przylaczyl jednak, albo przypilnowal Maiara, co tez by bylo dobre i Czajmen by ocalal.
Maiar troche duzo na forum publicznym pisal - jakby sie z Eferalga nie dogadywal, ale to chyba taka podpucha jest. Czajmen zrobi wszystko, zeby rozwalic Eferalge i dlatego mozemy na nim polegac.

Deb 2013-03-02 12:43:19
Przez Czajmena bym sie dowiedzial co robi Lary.

didi 2013-03-02 12:44:37
Zostaje jedno ale, jak na te akcje przekonasz efe :)

didi 2013-03-02 19:26:07
Majowy, zrobiłes ture, moje jednostki sie ruszyły?
Katape z toporkiem mam na południe od indyjskiego miasta?

Bobek1971 2013-03-02 19:39:56
hmmm ale zadales mi pytanie ..na civstats masz wykonana turke ...widzialem jakies hwacze...moj jeden HA jest juz przy samej granicy z Indiami...reszta skladu o dwa pola z tyłu.

didi 2013-03-03 10:15:51
Jakieś namiary, gdzie dalej człapać po Indiach?

Bobek1971 2013-03-03 10:39:37
tak to wazne bo nie wiemy gdzie maszerowac, galopować ... :)

Deb 2013-03-03 11:08:44
Najlepiej by bylo zebyscie sie dzisiaj wstrzymali z ruchem do wieczora i wszedlbym po Eferaldze zobaczyc co zrobil, bo stoi na owcach calym swoim stackiem i albo ruszy - pisze ze na Bomby, wiec jesli ruszy to raczej na Delhi, a caly czas rozmawiamy o tym pokoju.
Wlasciwie jesli wyjdzie to z pomoca katapult Didiego uda sie go rozwalic, ale jesli nie, to chyba trzeba bedzie uruchomic ten plan pokojowy.
Ja sie wycofalem swoim stackiem jak wczesniej pokazywalem na screenie, i 1 kratke wyzej i stoje gotowy do obrony czy to Delhi, czy Bombyu.
Gdybyscie jednak musieli sie ruszyc wczesniej, to uwazajcie, zeby za blisko nie podchodzic - 2 kratki od jego granic - pokazanie sie waszym wojskiem zmusiloby go do pokoju natychmiast, ale wciaz jest szansa, ze wyjdzie i go jednak ubijemy.

Deb 2013-03-03 11:13:23
Narazie widze to tak:

Deb 2013-03-03 11:15:10
Konnymi na gorke, a hwacha moze zejsc nizej jak zaznaczylem, ale znacznie lepiej bedzie jak poczekacie do wieczore, to sie zobaczy.

Deb 2013-03-03 11:16:58
Pontiego bardzo szybko rozwala:

didi 2013-03-03 11:36:03
ok, ja moge max do 22 z turką poczekać.

Bobek1971 2013-03-03 12:28:47
ja tez

Deb 2013-03-03 17:05:38
OK, to postaram sie wejsc przed 22, ale chyba i tak do 21 musze czekac na jego ruch obowiazkowo.

Deb 2013-03-03 21:24:32
Widze, ze nikt sie nie rusza, a na technicznym nie chce mi sie wnikac, to rusze sie jutro.

didi 2013-03-04 17:22:15
Majowy ture widze zrobił, ja moge tradycyjnie czekać do 22.

Deb 2013-03-04 17:37:55
OK, poczekaj.
Co prawda Eferalga sie nie odzywa, wiec raczej pokoju nie bedzie, ale mu wlasnie napisalem, ze jeszcze jakby co to moge z nim pojsc na wspolprace.

Prawda niestety jest taka, ze przy tym ca mamy i wyslaliscie do mnie mozliwa jest defensywa i kontrofensywa, ale wylacznie pod warunkiem, ze Eferalga do mnie wyjdzie. Jezeli nie wyjdzie i nie bedziecie w stanie przyslac w sumie kolo 20 jednostek, to nie ma co myslec o ataku na niego, bo straty beda spore i mozemy ugrzeznac - prawdopodobnie tak, jak ugrzeznaliscie u Bombla.
Jezeli podpisze z nim pokoj i za 10 tur wystawicie stack na okolo 20 jednostek, ktory ruszy z moich terenow, a ja w odpowiednim momencie zdezerteruje na froncie u Czajmena, to to moim zdaniem jest scenariusz, ktory ma duza szanse powodzenia, przy ogolnie malych stratach.
Mayowy musialby pierwszy zdobywac miasto, ze wzgledu na koszty utrzymywania wojsk poza granicami. Gdybyscie jednak dali rade w przeciagu kilku najblizszych tur sciagnac do mnie wojsko na tyle, zeby wystarczylo do utworzenia 2 stackow po okolo 20 jednostek i po 2-3 katapulty na stack - to wtedy mozemy atakowac skrzydlami wschod - zachod. Jeden stack pojdzie do kasacji, ale drugi sie przebije i zalatwi sprawe - to jednak wymaga sporego zaangazowania z Waszej strony i to szybko.

didi 2013-03-04 21:54:34
idi
2013-03-04 21:46:46
PeryklesImperium Koreańskie Cały czas Deb ma więcej armii ode mnie, ten Wasz pakt z Czajmenem, wjedziecie mu razem? to byłoby ciekawe :)
Eferalga_500
2013-03-04 21:32:24
Wilhelm IImperium Rosyjskie Nadal nie zamierzasz wziasc spraw w swoje rece i bedziesz przygladac sie historii z boku ?

didi 2013-03-04 21:58:41
No, ale cały czas piszemy dośc dokładnie co kiedy, ile i gdzie.
Za 4 tury wszystkie nasze 20 jednostek byłoby u Ciebie.
Co jednak z tym paktem czajmen- efe? :)

Deb 2013-03-05 02:34:37
Nie wyrobilem sie, rano zobacze co i jak.

Deb 2013-03-05 07:46:42
Dzisiaj koniecznie poczekajcie na ruch Eferalgi, sytuacja wyglada tak:

Jesli wyjdzie - dobra nasza, ale jak nie wyjdzie, to obecnie z tym co mamy u mnie - jestesmy za slabi na szturm.

didi 2013-03-05 10:38:44
No 27 jednostek efe to już wyglada konkretnie :)
A jakiś komentarz na temat sojuszu efe, Czajmen, Lary...?

didi 2013-03-05 10:41:31
Ma chariota z dodatkowym polem widzenia.

didi 2013-03-05 10:44:07
Jak porównuje wasze armie i patrze na dochodzące jednostki moje i majowego to Delhi sie raczej nie obroni...

Deb 2013-03-05 11:27:52
Lary raczej jest zainteresowany, ale jest zdziwiony tym paktem Czajmena i Eferalgi.
Czajmen sie nie odzywa - nie wiem, czy juz olewa gre, czy po prostu gra razem z Eferalga - tak, czy siak on wojska nie ma.
Delhi musi byc juz miastem na wabia, zeby cokolwiek nam terez wypalilo.

didi 2013-03-05 12:21:24
Wygląda, że gra z Efe inaczej Efe nie rzuciłby tak radośnie takiego wypasionego stacka pod Twoją granice.
Masz dużo zbrojnych i rydwanów, a efe dla przeciwwagi słonie i topory,dobra przeciwwaga, cięzko go będzie bez moich toporów rozbic czterema katapami.

didi 2013-03-05 12:21:55
Moje toporki za 3 tury dopiero będą w Twoich granicach.

Deb 2013-03-05 15:18:27
Jasne, ze bedzie ciezko bez piechoty, ale katapulty to podstawa i bez nich nic nie zrobie - ja mam wojsko konstruowane na zdobywanie miast - gdybyscie nic nie podeslali to bym sie tylko wycofywal i w koncu na samym koncu przywalil.
Jest jednak szansa, ze sie uda i wyjdzie, Ponti walczy, wiec chyba mamy czas zajac sie Rosja. Ja potem i tak bede wylacznie miesem armatnim, ale bezpieczne granice sa potrzebne, a swojego zacofania juz nie nadrobie.

didi 2013-03-05 15:23:13
Nie, no to, że Ci pomagamy to nie podlega dyskusji, te 20 jednostek do ciebie niezłomnie idzie i nimi rozporzadząsz, tak tylko dywaguje nad obecną sytuacją :)

Jak chodzi o wojne piramidalną to obecnie cała nadzieja dla mnie tam w Itko.

W jak dzisiaj z turą? Dasz rade do 22?
Bo wskazówki by sie przydały gdzie iśc dalej, efe ma dalekowzroczny rydwan więc trzeba stąpć ostrożnie.

Deb 2013-03-05 15:35:01
Tak, dzisiaj sie rusze okolo 22 i poczekajcie, bo co zrobi Eferalga nie wiadomo.
Jak dojdzie wiecej wojska to wiadomo, ze nie trzeba sie ukrywac, ale teraz wciaz jest szansa, ze sie nadzieje, chociaz jedna katapulta wiosny nie czyni, ale chyba bym ryzykowal jakby wyszedl.

didi 2013-03-05 16:26:36
Jutro po za ta katapą byłoby jeszcze 8 naszych jednostek w zasięgu, ale bitwa byłaby cięzka.
Po za tym jak do Ciebie wejdzie, a katape puszcze na południe dwa pola, to ją zobaczy.

Deb 2013-03-05 17:13:12
Dalej juz nie podejdziesz, bo zobaczy.
Dlatego poczekajcie i sciagajcie wojsko, jesli mozecie, bo jakby sie udalo skonstruowac nowy stack na 20 jednostek, to swoim wchodze do niego, zeby przyjac uderzenie, a ten drugi robi juz co trzeba - innego wyjscia nie widze, a bombe trzeba jakos rozbroic.

didi 2013-03-05 19:07:15
Czyli dalej mamy juz nie iśc na południe?
No i myślałem, że przede wszystkim trzeba rozbic stack efe, czyli walnąć wspólnie. Jak mu sie boczkiem wpakujemy i spalimy ze dwa, trzy miasta, a potem nas szczapi i wytnie to srednio to widze :)

didi 2013-03-05 20:25:28
didi
2013-03-05 20:24:15
Żartujesz, nie ma ani HA, ani katap?
Przecież każde państwo średniej wielkosci ma juz dawno przynajmniej jeden z tych techów, cos trudno mi uwierzyć, mógłbym jakis screen jego armii prosić?
Jeśli rzeczywiście atakujesz, a on jest zacofany jak piszesz, to ściągam wojsko na południe, obecnie mam 5 katap.

--------------------------------------------------------------------------------
Eferalga_500
2013-03-05 19:47:27
Nie ma się czego obawiać - jego armia jest przestarzała i stoi zaszachowana przez moja armie. W przyszlej turze planuje atak na jedno z jego miast - prawdopodobnie bedzie to stolica. W turze 88 ją zdobędę.

Masz najlepsze katapulty na swiecie - czas je sciac i do przoedu. Deb nie posiada zarowno katapult jak i HA.

Oferuje ci na tacy pól jego Państwa - ja zadowole sie jedynie dwoma miastami - Bombayem oraz stolicą - reszta dla ciebie

Bobek1971 2013-03-05 21:26:47
;)

Bobek1971 2013-03-05 22:06:10
poniewaz chce mi sie spac...jakies wytyczne odnosnie ruchow mojej armii? czy zostaje na zaznaczonym kółku?

Bobek1971 2013-03-05 22:06:40
poniewaz chce mi sie spac...jakies wytyczne odnosnie ruchow mojej armii? czy zostaje na zaznaczonym kółku?

didi 2013-03-05 22:58:39
Majowy, mysle zostań tam gdzie jesteś na tej górce wszystkim, ja tez robie ture, sorry...

didi 2013-03-06 00:02:12
trochę to czarno widze jak tak będziemy zgrani czasowo :)

chyba czas propozycje efe rozważyć ;)

Deb 2013-03-06 10:35:52
Sorry, ze wczoraj sie nie wyrobilem, ale jest dobrze:

Eferalga chyba jednak pojdzie na Bombay, co mnie cieszy. Dzisiaj juz musicue ruszyc sie po nim i ja tez dzisiaj juz przypilnuje sprawe.
Panowie, bardzo dobrze staneliscie, jeszcze raz przepraszam, ze wczoraj nawalilem.

didi 2013-03-06 10:42:10
ja nie mam pretensji, to Ty najbardziej ryzykujesz tymi spóźnieniami :)
efe załozył św miasto buddyzmu, jakbys to zdobył, to będziesz bogaty ;)

Deb 2013-03-06 10:43:54
Tak, to jest to jego miasto pod Bombayem - bylem kiedys pod nim, ale bez katapult to mi rura zmiekla ;)

didi 2013-03-06 10:44:11
jak idzie na Bombaj górki to jak go z tej górki zdejmiemy?...

didi 2013-03-06 10:45:28
wojskiem stanąć na tej górce gdzie Majowy, za Bombajem?

didi 2013-03-06 10:48:20
tak patrze i gdzie nie zejdzie pod Bombaj to u tak zauważy rydwanem nasze wojsko i będzie mógł spokojnie na górke do siebie zwiewać...

Deb 2013-03-06 10:51:54
Tak - nalezy zakladac, ze pojdzie gorkami na Bombay - wtedy jedyna pozycja dla katapult to ta na gorkach za Bombayem.

Deb 2013-03-06 10:53:19
Chociaz chyba i tak bedzie widzial, ale nie da rady inaczej stanac, ale moze wejsc calym stackiem i wtedy juz nie bedzie mial odwrotu.

didi 2013-03-06 10:54:19
I chcesz go na tej górce pod Bombajem atakować?
ma 15 toporów, będzie bolało...

didi 2013-03-06 10:56:37
Ma tylko jednego speera, a my sporo rydwanów. Mysle, że przywalic w słonie katapami, do tego jakims toporkiem, a jak będą wszystkie ranne, toa potem trzeba czesać teren rydwanami.

didi 2013-03-06 11:00:53
Ja myśle, że inaczej trzeba będzie stanąć:
Jak on wejdzie na górke pod Bombajem, to my wszystkim do Bombaja i wtedy nie będzie miał szans sie wycofać, inaczej jak zrobi zwiad rydwanem, a kazdy by zrobił...to jak skalkuluje, to spokojnie moze wtedy zwiac do siebie.

Deb 2013-03-06 11:00:57
Zrobie symulacje, ale moge sie ostatecznie cofac i liczyc, ze doslecie wiecej wojska. Ile tam jest tych katapult - 3?

trebuch 2013-03-06 11:01:41
jak wejdzie na górkę pod Bombaj to pewnie od razu nie zaatakuje tylko najpierw turę poświęci na zbicie obrony do 0%. Dlatego może lepiej zostać w kolejnej turze poza jego zasięgiem wzroku, a wejść na górkę dopiero jak zbierze tam cały stack. Inaczej pierwszą jednostką wysłaną pod Bombaj zobaczy zasadzkę i nie wejdzie resztą stacku tylko spierniczy (chyba że to Wasz plan żeby nie atakował a się wycofał, bo z tego co widzę ma niecherlawą armię)

Deb 2013-03-06 11:02:49
Tak, ten pomysl z Bombayem jest tez bardzo dobry.

didi 2013-03-06 11:03:25
chodzi mi o to, aby teraz zrobić zbiórke 2 pole na płn od Bombaju i w turze podejścia efe pod bombaj wszystko wrzucamy do miasta.
Wtedy nie ma szans, ze będzie po za naszym zasięgiem, inaczej sterczac na tej górce co teraz majowy, ryzyko ogromne.

Deb 2013-03-06 11:05:53
Z murem czekam w Bombayu na ostatnia chwile i bedzie zrobiony w turze, w ktorej podejdzie.

didi 2013-03-06 11:06:31
4 katapy, za 2 tury w twoich granicach jeszcze 8 toporów i rydwan mój dojedzie.

Ja cały czas pisze jedynie o ukrywaniu mojej armii i majowego w wariancie, gdzie chcemy go stuknąć. W Bombaju by sie zrobiło mury.

trebuch 2013-03-06 11:07:00
tak, Didi mądrze prawi

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6

didi 2013-03-06 11:15:54
Zdaje sie te moje 8 toporów moze byc w bombaju juz za 4 tury.
A będziemy mieć 15, 16 rydwanów, więc osłabić słonie i wjazd rydwanami to i górka mu nie pomoże.

Deb 2013-03-06 12:25:38
4 tury to juz nie jest tak duzo i moglbym pomyslec o rozbiciu swojego stacku i poswieceniu czesci wojsk na wabia, zeby poszedl tam gdzie chcemy.
Plan jaki mi sie rysuje, to dac mu zdobyc Bombay, ale bronilbym go sam, a wy schowani - bronilbym go tylko pewna czescia swoich wojsk, a reszte zostawil na gorce gdzie teraz siedza konni Mayowego. To rozwiazanie ma jednak spora wade, ze jak cos wypatrzy, to wybije mi obrone w miescie i nie wejdzie do Bombayu, dlatego trzeba by to dobrze przemyslec.
Ja niestety toporow mam bardzo malo i swordy sa wylapywani przez jego topornikow, ale za to spearow narobilem na jego slonie. Najwazniejsze sa jednak katapulty, bo one o wszystkim decyduja, a tych pod dostatkiem nie mamy.
Najlepiej jednak jakby wszedl calym stackiem na gorke pod Bambayem - wtedy katapulty Didiego walcza ze sloniami, ktore i tak nie dostaja bonusu, ze sa na gorce i zadaja obrazenia - ja bym porozstawial rydwany, zeby nie mogl nic podgladnac i jakas szansa jest, ze wyjdzie calym stackiem, bo dla niego kazda jednostka sie liczy.

didi 2013-03-06 13:21:40
A jaką wadę widzisz w planie, który opisałem?

Daje on pełne zaskoczenie, obrone Bombaju, zablokowanie stacku efe tak, że nie może uciec i mozliwość przywalenia w niego wspólnie wszystkimi siami.

Przecież on ma rydwan z dodatkowym polem widoczności, jak podpatrzy wojsko moje i majowego to sie wycofa i będziemy mieli pat...prawde mówiąc nie chce mi sie zostawać w Indiach 15 jednostkami na kolejne kilkadziesiąt tur dosyłajac kolejne :)

didi 2013-03-06 13:32:34
A w bitwie mielibyśmy z 50 jednostek najego 30.
Przy normalnym randomie nasze straty szacuje na 20, a efe wybicie do zera.
Najpierw katapy, potem jeden ax na piątego słonia.
Dalej 16 rydwanów - połowa powinna wejść w topory efe.
Następnie nasze axe.
Na koniec zbrojni do dobijania.
Sam koniec speery na to co jeszcze przeżyje.

didi 2013-03-06 13:51:47
Policzyłem, 8 moich toporów będzie w Bombaju za 4 tury.

Bobek1971 2013-03-06 13:59:32
ponysl didiego z cofnieciem za gorke naszych armii jest optymalny chyba...on wchodzi na gorke pod bombay...ty konczysz mur...my dopiero wskakujemy do miasta i wypowiadamy wojne ...
a od tej tury ruszamy sie po efe

Bobek1971 2013-03-06 14:02:18
tez nie usmiecha mi sie ugzeznac w Indiach jak bartek skonczyl wojne :(

Deb 2013-03-06 15:00:27
Wszystko co planujemy rozbija sie o to, zeby wlasnie nie doszlo do sytuacji patowej!
Jednoczesnie musimy wygrac, co jest zrozumiale, ale do tego potrzeba wojska - pokazuje przeciez jak wyglada sytuacja - latwo nie jest, ale mozna to rozgrywac na rozne sposoby, bo sporo zalezy od tego jak sie ruszy Eferalga.
Do rozstrzygniecia i tak nie jest juz daleko, bo Eferalga moim zdaniem jednak wyjdzie - jesli go rozwalimy, to macie zyski z przejmowania miast - za Rostov zgarnalem 100 sztuk zlota, to sobie pomyslicie ile bedzie za stolice i swiete miasto - to sie oplaci nie tylko finansowo, ale i w sensie strategicznym, co powinno byc nawet wazniejsze, ale moze macie lepsze kalkulacje.
Zobaczcie jak fajnie zagral Centurion z Pontim - mozemy rozegrac Eferalge rownie dobrze - ja nie dbam juz o swoje koszty, tylko o sytuacje ogolna - chcecie, zeby Efe mnie rozwalil i stal sie sojusznikiem Bomblo-Cheosa?

didi 2013-03-06 15:58:30
znowu zły kierunek dyskusji :)

przecież dyskutujemy taktyke, nie sens tej wojny.
wszyscy się chyba zgodzili, że dążymy do konfrontacji, a tu warunkiem jest to, aby nas efe nie zauważył, obecnie jego najprawdopodobniejszy ruch to kierunek na górke bombaj.
Przedstawiłem swój plaz na ten wariant ruchu efe, kazdy może przedstawic własny i go obgadamy, przeciez taki cel ma ta dyskusja, wybranie optymalnego ustawienia, a nie dyskutowanie sensu samej wojny

Deb 2013-03-06 16:15:32
Zgadza sie - z reszta dopiero dzisiaj zauwazylem ten spor o spalenie piramid, bo widzialem to juz 3 dni wczesniej, hehe
Ja nie bede chcial stracic swojego wojska bezmyslnie, ale bez pomocy nic sensownego nie zrobie.
Od tygodnia widzicie co jest grane i chociaz troche nawalam, to jednak o wszystkim informuje w pore i nic zlego sie nie stalo.
Nie chcialbym, zebyscie mysleli, ze w sytuacji krytycznej nie mozna na mnie liczyc, bo do tego jeszcze nie doszlo, a jesli dojdzie, to zrobie co trzeba.

Deb 2013-03-06 16:19:51
Osobiscie sklaniam sie do rozwiazania zaproponowanego przez Trebucha - trzeba wejsc do Bombayu w ostatniej chwili, albo po prostu sie wycofac i grac dalej na zwloke. Trace jednak konie i miedz i bede potrzebowal tych surowcow, zeby dalej wojsko drukowac.

didi 2013-03-06 17:06:53
Ale czemu rozwazasz poswięcenie bombaju?
Przecież do momentu ataku na efe możemy tam wrzucić ponad 50 jednostek na jego 30.
Może ja czegoś nie widzę, ale dla mnie są tu dwie proste drogi:
- zasadzka i atakujemy go ponoszą pewne straty ( na tej górce Bombaj)
- pokazujemy co mamy, on sie przestraszy i ucieknie sie bunkrować...

Przeciez jak sie wycofamy z Bombaju oddając go to padnie kultura Indii i to nic nie da, jak będzie widział dośc terenu swoim rydwanem na północy zawsze zdązy nas namierzyć i sie wycofać. Nie widze sensu oddawania tego miasta.
Nie mówie, ze go nie ma, mówie, ze nie widze, proszę wiec mi pokzać ;)

Deb 2013-03-06 17:16:50
Oczywiscie - najprossza droga to pokazac i wystraszyc, ale i najglupsza, bo prowadzi do sytuacji patowej.
Zasadzka jest najlepsza, ale nie jest latwa, bo jego kultura i samym nawet generalem wejdzie gdzie trzeba - daltego mysle o blokadzie rydwanami.
Rozwazalem poswiecenie Bombayju wylacznie po to, zeby zyskac na czasie, ale chyba nie warto, bo wojska powinno nam starczyc i bedzie dobrze.

didi 2013-03-06 17:20:29
No dokładnie nie wiem o co kruszymy kopie :)
Oczywiscie jestem za zasadzką, a stając dwa pola za Bombajem jestesmy nie do wykrycia, a jednoczesnie chronimy Bombaj.
Efe bedzie zbijał obrone przynajmniej dwie tury, a to wystarczy, aby w Bombaju zgromadzić wszystko co mamy czyli z 50 jednostek, dodatkowo teren tam jest taki, ze nie będzie mgł sie juz skutecznie wycofać.
Oczywiscie jakby zrobi ruch gdzie indziej to trzeba kalkulować od nowa, ale w przypadku Bombajowej górki sprawa mi sie dośc klarowna wydaje.

Bobek1971 2013-03-06 19:15:35
zatem cofamy sie kratke do tylu...czy dzisiaj zrobic to przed efe ? czy juz po nim ...chyba przed ...by zdazyc przed wykryciem

didi 2013-03-06 19:35:08
Dziś chyba jeszcze nie ma mozliwości wykrycia nas.

Bobek1971 2013-03-06 22:38:56
mimo wszytsko cofnałem moj zagon o kratkę .

Deb 2013-03-06 22:56:14
OK, jestem.

Deb 2013-03-06 23:05:52
Eferalga sie schowal do lasu:

Deb 2013-03-06 23:07:10
Nic nie mogl widziec, bo moje rudwany stoja jak staly - dziwna sprwa.

didi 2013-03-06 23:58:09
didi
2013-03-06 23:56:11
Miałeś mieć szpiegów
Ja teraz robie póżne turki, z reguły mam czas przed południem, albo przed północą, a że nie mam wojny z nikim to nawet nie patrze kto jest w grze, ale gwarancji Ci nie mam jak dać.
Geberalnie demo mojego wojska widzisz, nie jest tego bardzo wiele, akurat postawiłem na rozwój, cent tez mi pisze od dawna - zaatakuj Bombla, ale ja mu na to "tak oczywiście, ale najpierw załatw mu choc połowe armii" i tu jest podobna sytuacja, to dla mnie kiepski moment, aby wziąśc na siebie ciężar tej wojny.

--------------------------------------------------------------------------------
Eferalga_500
2013-03-06 23:37:27
Jezeli macie tajny uklad - no coz ja tez mialem...

Eferalga_500
2013-03-06 23:37:01
Zapewne wasze wejscie we dwoch bylo przypadkowe
Byl to jeden z powodow dla ktorych nie atakowalem - mam pewne obawy.
Jezeli jestes tam wojskiem to dla ciebie bardzie korzystny bylby atak na Deba zamiast jego obrona. Tak jak wspomnialem - oddaje ci praktycznie cale jego Państwo - po tym staniesz się potęgo w Dyplo.
Nic ci praktycznie nie grozi - jego miasta na tylach stoja otworem. Jak pojdzie do ciebie z kontratakiem - to ja bede parl z drugiej strony

didi 2013-03-06 23:59:54
No i nie wiem jak to rozegrać. Bo sytuacja powtórzy sie zapewne jutro i pojutrze.
No nic, to jutro może wejde przed południem? :|

Bobek1971 2013-03-07 06:54:28
ze tylko zapytam....
efe ma alfabet?

Deb 2013-03-07 09:43:01
Nie ma alfabetu - od dawna widze co wynajduje.
Cofnal sie i mamy klops, bo z tego co wkleil Didi raczej nie wyjdzie, albo trzeba zrobic jakas prowokacje.
Moze Didi napisze Eferaldze, ze mi jednak chyba pomoze, jesli nie zobaczy wynikow po stronie Eferalgi?
Taki szantaz?
Eferalga bedzie stal pod murem i albo wyjdzie, albo nie.

Bobek1971 2013-03-07 09:51:05
to jak się dowiedział o naszych jednostkach?

Deb 2013-03-07 09:58:53
Nic sie nie dowiedzial, tylko cos podejrzewa chyba.

trebuch 2013-03-07 09:59:58
jeżeli tylko stąd to jest bardzo ostrożny i podejrzliwy:)
"Eferalga_500
2013-03-06 23:37:01
Zapewne wasze wejscie we dwoch bylo przypadkowe
Byl to jeden z powodow dla ktorych nie atakowalem - mam pewne obawy."

Deb 2013-03-07 10:02:31
Widzicie, ze byly zablokowane wszystkie pola i nie mogl wlezc i podejrzec rydwanem, nie ma szans - jednak czegos sie wystraszyl, albo czeka na jakies posilki - dzisiaj moze wejsc na gorke, gdzie stoi moj lucznik, bo droge w lesie zrobic moze.

didi 2013-03-07 10:46:38
Efe nie widział jednostek, ale taki ma styl grnia - zero ryzyka. Mi napisał, ze spali stolice Deba w 88 turze, a było to 3 tury temu, dalej nawet tam nie poszedł, prosiłem o screen z armią Deba, to mi wkleił stary w wyciętym numerem tury. Zdecydowanie sobie ze mna pogrywa licząc na mój atak jako pierwszego, na to postawił, a tego nie dostanie, więc nie widze możliwości wciągnięcia w jakąs pułapkę niestety.

Bobek1971 2013-03-07 11:12:04
no trudno...głównkujcie dalej jakby co...

Deb 2013-03-07 11:50:47
Tak, dokladnie musisz mu napisac, ze nie przyjmiesz pierwszego uderzenia i jak chce z Toba wspolpracowac, to niech atakuje pierwszy.

Deb 2013-03-07 11:52:49
No i jakby co to sytuacja jest Ci na reke, ze sie tluczemy, bo masz bezpieczne granice tak czy siak ;)

Bobek1971 2013-03-07 12:02:16
didi to stary dyplomatyczny Lis....tylko w tym nadzieją ;)

Deb 2013-03-07 12:10:31
Mozesz jeszcze mu zasugerowac, ze wklejam Ci bardzo przekonywujace screeny i sie powaznie zastanawiasz ;)

didi 2013-03-07 12:33:40
ja mam mocne argumenty, aby nie atakowac jako pierwszy, to nie jest problem
problem to nadostrożnośc efe, jego nie interesują argumenty, tylko to, abym pierwszy zaatakował i tu klops powstał :)

najbliższe dwie tury zdecydują, jak w ciągu nich nie zaatakuje, to w kolejnych juz nie ma sie co go spodziwac, tak to widze na teraz.

Deb 2013-03-07 12:50:27
Jak nie wyjdzie to bez wiekszych posilkow nie ma co atakowac.
Moze Lary wyjdzie z poludnia, ale Czajmen bez wojska jest - moze mu sie bardziej kalkulowac rozbior Czajmena z Maiarem i moze byc tak, ze Eferalga sie w tym pokapowal, a przeciez ma pakt z Czajmenem, hehe

didi 2013-03-07 15:44:18
didi
2013-03-07 15:42:45
PeryklesImperium Koreańskie Nie potwierdze, nie zaprzecze ;)
Pisałem Ci, ze dogadałem sie z Debem, że dajemy sobie spokój za spokój.
Ale on mnie prosi o przysługi, które mogą mi sie akurat opłacic, najpierw to było podrzucenie katapy zeby zbic obrone miasta luka, potem chciał, zebym Ci pokazał moją katape, ale zmienił zdanie. Za pomoc mam dostac od niego za darmo jedno miasto na granicy.
Pewnie, że bardziej opłaci mi sie zdobyc jego 5 miast, ale wymiernie wzrasta ryzyko. Ja wszedłbym mniejsza armia niz twoja i najprawdopodobniej to na moja armie by sie wycofał.
Dlatego ja pierwszy nie zaatakuje, walczcie tam sobie, ja moge powrócic do tematu jak sam zrobie silna armie. Teraz jedynie na sępa, a i to mam troche opory.
Eferalga_500
2013-03-07 14:32:37
Wilhelm IImperium Rosyjskie Powiem tak - wiem ze byles gdzies tam co najmniej jednym hwacza i axem :) .
Masz dosyć daleko od swoich granic w tej częsci.
Na chronieniu deba nic nie zyskujesz tylko tracisz...

didi 2013-03-07 15:45:09
Skąd, skad on to wie, bo trafił, hawacha i topór :)

didi 2013-03-07 15:53:33
Ok, to chyba wina Deba ;)
Jak dwie tury temu w granice Indii wjechał rydwan efe z dodatkowym polem widocznosci to zauwazył moje jednostki, które staneły na kółku zaznaczonym przez Deba. Ja w kolejnej turze stwierdziłem, że stoje za blisko i cofnąłem sie pole, to sam,o zaleciłem majowemu.

W kazdym razie jedno juz wiemy...efe nie zaatakuje.

didi 2013-03-07 15:54:53
Wystarczy, że miał ten rydwan dwa pola na prawo od delhi i widział co trza...

didi 2013-03-07 22:36:06

2013-03-07 22:34:26
A, chodzi Ci o to, zebym jedynie wojne wypowiedział, bo wtedy nie bałbys sie, że mam cos u niego na Ciebie, to jest do rozwazenia

didi
2013-03-07 22:31:29
Dzięki Twojemu screenowi wiem, że nie miał konnicy, nie wiem co jest teraz.
Niestety po czasie sprawdziłem i zobaczyłem, że na twoim screenie nie ma numeru tury...dlatego ja nie mam powodu, aby za bardzo ufać czy tobie, czy debowi z którym juz miałem spięcia. Nie mam ochoty ryzykować, kiedyś miałem większa armie od Deba teraz mam mniejszą. Ściagnałem połowe wojska na południe i czekam na rozwój wypadków, jak będzie dla mnie korzystny to mogę coś dla siebie ugrać, na razie na czołówke sie nie wybieram, nie przekonasz mnie, abym zaatakował pierwszy, to nie jest dla mnie moment na ryzyko, akurat cudaki sobie strugam . Ja rozumiem Twoje stonowisko, dltego nie próbuje Cie cisnąc z atakiem na Deba, chcesz to atakuj, nie to nie, ale póki Deba nie zaatakowałes i Wasza woja wygląda teraz dośc dziwnie i Deb ma kupe woja, ja nie zamierzam sie sam wychylać.

Eferalga_500
2013-03-07 22:25:49
Wg mnie jest to dla ciebie najlepszy moment - jak dojdzie do katap, zetnie je oraz ustawi w stacku - będzie ciężko się przebić - a teraz masz wolną rękę. Gdybyś wypowiedział mu wojne - ja wtedy śmiało bym wkraczał na jego teren i mocno gonił.

didi 2013-03-07 22:37:56
Efe dobrze kombinuje, nie ma tego jak obejść...
Proponuje zostawić katapy u Deba i ruszyć na Bombla, chyba, ze ktos ma jakiś super pomysł jak to sensownie rozegrać, ja kompletnie nie mam :)

Bobek1971 2013-03-07 22:51:21
takie info dostałem przed chwilką...więc decydujcie co robimy :)

dzia
2013-03-07 22:07:29
To już może lepiej żeby WB spłonęła
dzia
2013-03-07 22:06:38
O,widze konkretna ścina.Czy to oznacza że Bartek się jednak wprasza?

Gadałem z nim wczoraj,chciałem namówić na kolejną wspólną wojne,ale odparł że ma inny plan.Ten inny plan to zapewne napaść na któreś z dwóch państw-jednym z kandydatów są majowie:/

WB to był Wielki Błąd,jeśli Bartek zdecyduje się Ci przyłożyć to właśnie z tego powodu.Mam nadzieje że Didi jest w stanie jakoś pomóc..ech,majowy...

didi 2013-03-07 22:52:23
Masakra, efe mi wkleił screen, gdzie widac zarówno moja katape jak i koniki Bobka, nic dziwnego, ze sie wycofał... jutro go tutaj wkleje :)

Bobek1971 2013-03-07 22:53:22
a jak mozliwe ze on to widzi?

didi 2013-03-07 22:57:04
ok zaraz wkleje :)

didi 2013-03-07 22:59:47

didi 2013-03-07 23:00:32
a czemu tak? tak samo miałem ze screenem bombla...
cos musze ustawić?

Bobek1971 2013-03-08 06:54:50
wez przerob w jakims programie screna infra czy paintcie...otworz i zapisz jako jpg raz jeszcze ...jak cos tajiego mialem pomagalo

Deb 2013-03-08 10:31:24
No trudno - skoro widzi i sie przyznal, to wiemy co jest i dlaczego nie wychodzi.
Podejrzewam, ze wszedl do mnie rydwanem i na koncu go skasowal.

Deb 2013-03-08 10:36:27
Siedzi w lesie i nie wyjdzie:

Nawet slonie odlaczyl od stada, bo moze sie spodziewac wjazdu konnych. Jedyna nadzieja, to zeby wlasnie z Lary z Czajmenem go zaatakowali, bo jakas dywersja by sie przydala, a jak nie to atak na dwa stacki.

Bobek1971 2013-03-08 10:39:39
skoro tutaj jest pat...efe mysli ze my stacjonujemy u ciebie to ja wracam do siebie na ewentualnosc bartka. chyba ze cos super wymyslicie...

didi 2013-03-08 11:59:21

didi 2013-03-08 12:03:46

didi 2013-03-08 12:04:27
Poddaje sie, nie wiem jak wkleić obrazek efe.

Bobek1971 2013-03-08 12:05:17
zmien w paitcie np na png a nie jpg ...moze ci wejdzie

trebuch 2013-03-08 12:12:36
Di-di, Di-di, Di-di! <zagrzewa do podjęcia kolejnych prób>

didi 2013-03-08 12:19:34

didi 2013-03-08 12:20:44
Zmieniłem, nic nie dało :|
Ja swoje normalnie wklejam jako jpg...

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6

didi 2013-03-08 13:38:25
didi
2013-03-08 13:36:57
Wczoraj Bobek dostał cynk, że ma 50 % szans, że Bartek na niego idzie. Jego GL jest tuz przy jego granicy. Bartek nie chce podpisać paktu o nieagresji z Bobkiem.Po wchłonięciu Rudiego myślałem, że Bartek przystopuje, ale on ciągle dorabia mase woja, więc w to, że na kogoś znowu idzie wygląda dość wiarygodnie. Musze poczekać na krok Bartka i wiedzieć, że nie będę zmuszony do walki na dwa fronty.

Eferalga_500
2013-03-07 22:52:11
Do tego jest on słaby kulturowo - co oznacza, że jego kultura po zajeciu stolicy umozliwi manewry na jego polach.

didi
2013-03-07 22:50:39
Jutro dam Ci odpowiedź

Eferalga_500
2013-03-07 22:49:38
Co do twoje wojska - ze swoich miast mozesz wyciac 10 katapek w kilka tur . Ja swoim stackiem jestem w stanie przegonic Deba i zajć mu stolice Bombay i będę parł dalej. Do czasu katapek on nie zaatakuje. Do tego jego ekonomia nie jest w stanie utrzymac armii poza granicami kulturowymi - to oznacza STRIKE.

Eferalga_500
2013-03-07 22:45:38
Do dzisiaj żaluje ze w 85 i 86 nie wkroczylem i nie zajalem stolicy

Eferalga_500
2013-03-07 22:44:44
Wystarczy, że wypowiesz OB

A tutaj masz numer tury. Warto też spojrzeć na pkt techow - koniki jak katapki to 12 pkt:

Jego głowny stack powinieneś więc doskonale widzieć

didi
2013-03-07 22:34:26
A, chodzi Ci o to, zebym jedynie wojne wypowiedział, bo wtedy nie bałbys sie, że mam cos u niego na Ciebie, to jest do rozwazenia

didi 2013-03-08 16:44:53
didi
2013-03-08 16:43:22
No ale napisałeś 2 miasta dla ciebie, 5 dla mnie. To oczywiscie za dużo. 4 dla mnie to i tak dużo, ale jak będziesz pewien, że nic u niego nie mam, a jeszcze Bartek wjedzie w Bobka, to sie skończy na 7 - 0 dla Ciebie. Dla mnie zły interes

Eferalga_500
2013-03-08 15:08:51
Nie musisz robic wrogich kroków w stosunku do Deba - jedyne co mnie interesueje to to żebyś się wycofał od niego oraz dał screeny

didi 2013-03-08 16:45:38
Efe gada ze mną jakbym był nieco upośledzony, to nawet zabawne :)

didi 2013-03-08 18:10:21

didi 2013-03-08 18:10:50
Będę walczył do końca ;)

Bobek1971 2013-03-08 18:54:12
juz wiem....didi zrob tak...otworz ten obrazek na kompie i zrob print scren klawiszem...wklej to do painta i daj save jpg itd zadziala na 100 %

didi 2013-03-08 19:03:54

didi 2013-03-08 19:05:05
Dzięki Majowy, a teraz patrzcie i płaczcie :)

Deb 2013-03-09 09:57:54
Wojska sobie porozstawial i scial las:

Ja mam przewage liczebna:

Nieduzo i wojsko tez slabsze, ale jestem sklonny zaliczyc maksymalne obrzenia, zeby tylko sie przebic, ale potrzeba tez wsparcia katapult i troche Waszego wojska.

Deb 2013-03-09 10:08:39
To na wypadek, jakbyscie chcieli bronic Centuriona:

Deb 2013-03-10 10:08:13
Bobek - nie strasz tak Eferalge, bo sie przejal, ze moze stracic ten stack i mi zawracal glowe, zebym nie wykorzystywal sytuacji ;)
Marmur kto w koncu potrzebuje, bo juz jest?
Didi - uwazaj na flote - raczej nie ma tam wojska, ale jedna jednostke mogl zabrac:

Ja ucieklem swoja galerka - wlasciwie, to nawet niech sobie wplynie - moze Mayowy zrobi odlewnictwo i sie go rozwali?

didi 2013-03-10 12:37:16
ma tam galerke z tą tiremką?
Majowy, jak tak, to cofnij plisss jeden rydwan w moje granice dla asekuracji na dwie tury.
ja tam mam miasto dwójke tylko i dopiero za 3 tury tam dam rade ściąc topora.

Bobek1971 2013-03-10 13:47:02
ok

Bobek1971 2013-03-10 13:47:37
a marble wrzuc mi ...co prawda nie bede teraz korzystal ale jakby swiat sie uspokoił ;)

Deb 2013-03-11 10:37:40
Flota zawrocila - jak pisalem - raczej byl pusty.

didi 2013-03-11 10:51:02
Ok, a ja przyznaje, że ostatnie kilkanascie tur kładac nacisk na rozwój a nie armie sprawe rozegrałem po prostu kompromitująco, bo nie pomogę ani powstrzymać Bombla, ani efe nie przełamalismy, Lary też jest szczęśliwy...

U Centa idą na solice, która ma 60% kultury i jest tam kluczowa, ale zarówno Itko, jak i Warzywniak spóźnimy sie o ture, więc nasza przewaga 80 jednostek do 50 nic nam nie daje, bo zaatakuja Centa w stolicy z 30 w srodku, a potem mogą sie na luzie wycofać. Jak patrze na mape którą mam od Centa to mi wychodzi, że Cheos i bombel będą mieć teren na 14/15 miast.

Jedyne co mi przychodzi do gowy to skoro cent jest juz stracony, to zanim go zjedzą do konca, za wszelka cene trzeba przełamać efe.

Wojska od centa jednak ruszyc nie moge, bo dzieki niemu Itko mam nadzieje będzie tam działał i Cent dłuzej pożyje, ale w takim razie chyba trzeba zaryzykować i ruszyc prawie wszystkim na efe i dorobic woja, pisze tu o swoim, i zaatakowac efe. Gdzies musimy coś ugrać, bo zaczynamy byc strasznie w defensywie.

didi 2013-03-11 10:52:50
Te koreańskie katapy maja bonus do walki wręcz takze w obronie?

didi 2013-03-11 11:10:43
...no tylko jedno na co bym poczekał to mimo wszystko ruch barka, dorabia mase woja więc na kogos ciagnie widać i gdyby to był Majowy to wszystkie plany i tak biorą w łeb więc to jednos ie musi jeszcze wyjasnić.

didi 2013-03-11 15:24:24
Podumałem sobie i doszedłem do wniosku, że najlepiej, aby Bartek zaatakował Majowego, wtedy nie trzeba będzie przynajmniej kombinować co robić i komu ;)

Bo atak na efe ma swoje duże wady. Efe ma daleko granice rozwinięte, wiec zanim sie dojdzie do jego miasta to prawie tydzień minie...masa czasu na reakcje do tego nie tylko reakcje efe, ale tez Czajmena i Larego, bo w takiej wojnie wszystko wskazuje, ze poparli by efe, te ich pakty...więc spokojnie w okolicach stolicy efe jakby chcieli to by nam wtłukli...

Prosciej iść na larego...

Ale z drugiej strony mamy miec zaraz wojne z Bomblem...moze wiec choc jedna wojne przeprowadzic porządnie? Cent z itko tam sie uparli, ze ma byc krwawo pod Memphis, sumie bardzo dobrze, jakby tam Szkodniki zostały dobrze obite, to mamy uratowanego Centa, Cheosa w defensywie i mozliwość wjazdu na Bombla dodatkowo z zachodu w sile jakichs 20 jednostek...

O burze mózgów prosze :)

Bobek1971 2013-03-11 20:42:55
dzisiaj zapracowany byłem..wiec dopiero czytam...
Hmmm no poczatek nam sie udal ...teraz narazie jest jak jest ..niestety to juz wynik roznych interakcji..z innymi...najprosciej byloby Larego zjechac...no niestety za dużo ludziom chcialo sie pomoc to i mamy :)

Bobek1971 2013-03-11 20:45:15
A Cyrusie powiedz czy kamien jeszcze ci potrzebny? bo trzeba mury pobudowac i u nas na pograniczach

didi 2013-03-11 20:47:25
Majowy, ale jestes pewien, że zjechanie Larego za cene zjechanie Pontiego, Centa, Luka i Deba przez Efe, Cheosa i Bombla to dobry układ? Bo ja mam wątpliwosci.

Bobek1971 2013-03-11 20:48:47
nie ja tylko mówię, że tak sie sytuacja układała że nic się innego zrobić nie dało a wynika to z tych licznych interakcji i powiązań

didi 2013-03-11 20:59:54
no teraz trzeba sie dobrze zastanowic jak co zrobic, bo Itko nas wyrolował, albo gra jak noga. Spóźni sie do Memphis masakrycznie więc cent to juz legenda, a Bombel z Cheosem dostaja gigantyczny teren i to jest nasza prawdziwa klęska :)

trebuch 2013-03-11 21:40:32
kurde, wygląda na to że to dobry moment na Larego ale jesteśmy (a bardziej Wy) za daleko, zanim wrócicie to będzie za późno. Chyba ciągle złe decyzje podejmujemy:/

Bobek1971 2013-03-11 21:45:57
ja od tej tury moge robic slonie...

didi 2013-03-11 21:51:35
Musimy na Bartka poczekać kogo zaatakuje.
Majowy rób słonie, sie przydadzą.
Efe i tak nie damy rady.
Lary...no róbcie wojsko to zaatakujemy Larego, Bombel do ostatniego miasta Centa ma jeszcze 10 tur, potem musi poleczyc wojsko i dopiero wracać jakby chciał pomóc Laremu.
Niech cała konnica wraca na północ, moje wolne topory zostana na pomoc Debowi jakby co na południu.

didi 2013-03-11 21:53:12
Itko jest w zmowie z Bomblem i Cheosem, dałem sie podejść :)

didi 2013-03-11 21:54:32
jakies demo larego mozna prosić?

Bobek1971 2013-03-11 22:22:04
to wracac konnicą moją do domu?

Bobek1971 2013-03-11 22:23:16
Larego demo ma Treb chyba ..wrzuc Ragnarze demo powerka ...

Bobek1971 2013-03-11 22:24:32
Nie martw się Ogrodniku..nieraz się człowiek wroluje w jakieś konszachta innych :) Itko teraz wyrolował Ciebie potem wyroluje kogoś innego lub sam zostanie wyrolowany :) ...zaproponowali mu widocznie spokojny rozwój :)

trebuch 2013-03-11 22:37:18
wrzuce jutro, generalnie jest na podobnym poziomie co ostatnio

Deb 2013-03-12 09:13:43
A pisalem, ze Ikovian moze tylko wypytywac - przeciez ja tam zadnej armii Itkoviana nie widzialem nigdzie, a screeny robilem co ture.
Tyle terenu do podzialu po Pontim i Centurionie spokojnie im na trzech wystarczy, zwlaszcza, ze tam jeszcze Lukgin dogorywa z dwoma miastami.
Ja musze trzymac garde u Eferalgi - nic wiecej zrobic nie moge.

Deb 2013-03-12 09:14:06
Kamienia nie potrzebuje, dzieki :)

Deb 2013-03-12 09:46:36
Sorry, ze nie jestem ostatnio na biezaco - dzisiaj postaram sie nadrobic zaleglosci i zaczac grac na poziomie dyplomacji.
Po pierwsze nie wiem w koncu jak jest z tym Itkovianem - armie jego wreszcie widze:

Czy on idzie na Cheosa? - Chyba nie.
Po drugie Didi - ruszasz sie przed Eferalga - zeby mi moc pomoc powinienes przynajmniej blizej podejsc katapultami, bo on w kazdej chwili moze byc pod moja stolica:

Ogolnie to z kim jeszcze Barteq graniczy - przeciez nie tylko z Mayowym chyba, a dla niego jednak najwiekszym zagrozeniem (przynajmniej w walce o zwyciestwo) jest rowniez nasze zagrozenie: Bombel+Cheos.
Jezeli jestescie pewni, ze Ikovian zdradzil, to wcisne Bomblowi kit, ze Itkovian planowal wjechac w Cheosa, ale sie rozmyslil - moze sie uda sklocic Bombla z Cheosem, ale narazie chyba jeszcze obaj sa raczej zbyt slabi, by uwazac sie za wzajemne zagrozenie, ale kto wie ;)

didi 2013-03-12 10:40:44
No więc Itko sie zarzeka, że idzie pomóc Centowi, a ja jestem juz konkretnie skołowaciały, po prostu nie wiem co grane jest :)

To poprosze miejsce gdzie te katapki mają być, zeby nie było nieporozumienia.

Bobek1971 2013-03-12 10:50:37
Itko może grać pod siebie i stad te jego zawirowania w wypowiedzi...po prostu zapewne dyplom atycznie podchodza go z tej i z naszej strony i ciagle ma watpliwosci komu dac armie by na tym wyjsc najlepiej :)
Trzeba mu było wyliczenia sprzedac żę ..wszytsko się uda to by podszedł ;) i armie ich wszytskich by sie wytrzebiły ...a to jakby nie patrzec ze tamte regiony juz stracone dla nas...to plus..zawsze ...jakis malutki :)

didi 2013-03-12 11:08:42
Pewnie masz racje...no, ale z ostatniego mojego wpisu powiało troche juz optymizmem ;)

...chyba Mauzoleum zrobiłem. Ale to koniec z cudakami, fajny byłby partenon do kolekcji, ale cóż...ustawi w produkcji hawachy :)

Bobek1971 2013-03-12 11:10:24
zrob ten patrthenon bo ja go nie strzele bo nie moge juz ryzykowac na flankach,,,,jedno miasto mozesz poswiecic

Bobek1971 2013-03-12 11:11:00
potem zabiore ci marmur do nationala wiec masz sporo czasu

didi 2013-03-12 11:12:45
pewnie i tak go ktos sprzątnie wczesniej, tego techa ma juz dawno sporo ludzików, a wojska mi sie mało zrobiło.

Bobek1971 2013-03-12 11:13:50
to jajk chcesz jak nie chcesz to oddawaj marmur ;)

didi 2013-03-12 11:23:29

Deb 2013-03-12 13:05:48
Cheos ma na dole czujke i bedzie widzial Itkoviana, ale nie wiem jaki mial byc plan - moze mial z nimi podejsc, a potem razem z wami ich rozwalic?
Zgaduje, ze taki byl plan, ale troche pozno chyba wyszedl, ale ja nie widze, gdzie oni sa u Centuriona, wiec nie wiem.
U Bombla zasiewam ziarenko niepewnosci i nieufnosci wobec Cheosa ;)
Jak widzicie sprzatam u Pontiego w razie czego - poniszczylem kopalnie diamentow, wszystkie chatki i kamieniolom ;)

didi 2013-03-12 13:11:06
To Ci kasa wpadła :)
ja mam chariota u Centa, Szkodniki są pole od memphis.
a nie napisałes gdzie mam katapy postawic? bo jak bliżej to tak, aby były po za zasięgiem koników, albo w twoim stacku, napisz mi to, na razie pole do przodu nimi ruszyłem

Bobek1971 2013-03-12 15:01:59
Cyrus ...wielki Sprzatacz Swiata...dobry sposob na dochod...hmm jak memphis padnie tez chyba zaczne sprzatac :)

didi 2013-03-12 22:01:29
Cheos z bomblem sie wystraszyli i uciekli, jestem pod wrazeniem, w koncu jakis sukcesik ;)

didi 2013-03-12 22:17:01
didi
2013-03-12 22:15:56
a jakim chciałbys byc warzywem?

bombel79
2013-03-12 22:13:09
no i zajumanie centa mi nie wyszlo, czas szukac lepszych sojuszy... moze dolacze do warzyw?

didi 2013-03-12 22:17:49
Tak jeszcze mysle, a może Luka zamordować teraz ?
Kto ma dostać jego ziemie?

Bobek1971 2013-03-12 22:19:20
mozemy popalic i podzielic sie kasa :)

didi 2013-03-12 22:20:52
didi
2013-03-12 22:19:37
doskonały wybór!
...nawet chyba wiem, gdzie jest dla takiego dobra gleba...Kartagina ?

bombel79
2013-03-12 22:18:02
duzym moge byc dynia

didi
2013-03-12 22:15:56
a jakim chciałbys byc warzywem?

bombel79
2013-03-12 22:13:09
no i zajumanie centa mi nie wyszlo, czas szukac lepszych sojuszy... moze dolacze do warzyw?

didi 2013-03-12 22:21:52
Hehe to nie tak siup Majowy, katapy trzeba sciagnąć no moja ulubiona mantra... poczekać na Bartka , błe ;)

Deb 2013-03-13 09:23:33
Jakbym spalil ze dwa miasta, to bym uzbieral na konstrukcje - narobilbym katapult ile wlezie, takze z tym dobiciem Chinczyka to nie taki zly pomysl, ale on tam pewnie narobil cale stado lucznikow.

Deb 2013-03-13 09:44:52
Cheos cale wojsko wycofal na Iktoviana - bedzie mial przewalone - kolo poludnia dam screena.

didi 2013-03-13 10:32:47
Itko? Czemu, moze robić kmerskie słoniki, a Cheos ma prawie same koniki.

Deb 2013-03-13 12:44:33

didi 2013-03-13 16:36:45
napisałem Itko, aby sie wycofał, a Cheos atakuja samymi konikami za ture, przy normalnym randomie polowe mógłby stracic, ale druga połowa by weszła więc w sumie lipa :)

Deb 2013-03-14 08:36:53
Jezeli potrzebujecie gdzies dalekowzrocznych rydwanow to piszcie, bo ja ich moge tasmowo robic, a jak widac przydaja sie ;)

Bobek1971 2013-03-14 08:39:05
podeslij do mnie na granice z bartkiem ...jak zdazysz ;)

Deb 2013-03-14 09:24:54
No troche pozno na to wpadlem, ale myslalem, ze moze nie potrzebujecie, bo moglem nawet podplynac tam do niego galerka i poobserwowac.
Bombel przerzucil sporo wojska na pomoc Cheosowi (pewnie to co szlo na Memphis) - Ikovian oczywiscie sie schowal.
Eferalga ma juz alfabet, takze Didi z tymi katapultami nie musisz sie chowac, a nawet dobrze Bobek jesli zobaczy i Twoje wojsko o ile mozesz je przesunac od Centuriona.
Ja dopiero za kilkanascie tur doczlapie sie do katapult, tylko boje sie, zeby do tego czasu nie przepchnal mi sie kultura pod stolice - ostatecznie bede musial zrobic techa do klasztorow i go sciac na obrone kulturowa.

didi 2013-03-14 11:12:54
Jak chcesz żebym gdzieś katapy przesunął to tylko napisz gdzie :)

No my niestety czekamy na ten nieszczęsny ruch Bartka, Dzia pieje, ze idzie on własnie na Bobka, nie da sie ukryć, że tak moze być. Do czasu wyjaśnienia sprawy będziemy mieć na wieksze akcje związane ręce.

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6

Deb 2013-03-14 12:13:19
To moze sie uda skrecic na Chinczyka chociaz to Nanjing - niestety nie wiem co tam jest i ile, ale dzisiaj zobacze - musze dostac kase za miasto - wtedy w pare tur odojde do katapult.
Centurion dzieki paleniu miast ma juz katapki, jak ja do nich dojde, to juz bedzie sie latwo nam wybronic nawet na paru frontach jednoczesnie odpowiednio manewrujac mobilne jednostki - jakby kazdy porobil po 10 konnych, ktorzy mogliby isc gdzie trzeba, to nic nam nie zrobia, a nawet bedzie mozna myslec o jakiejs sensownej ofensywie, ale to co pisze, to jest jedynie jak ja to widze, bo moje zacofanie moze byc dosc znaczne.

didi 2013-03-14 13:01:41
Skręcic tymi katapkami? Ale to Ci efe przeciez wjedzie :)

Deb 2013-03-15 09:37:05
Rzeczywiscie, za duze ryzyko ruszac katapulty, bo za daleko troche, ale konni Mayowego by sie tam przydali, kolo poludnia wkleje screeny - przydalby sie chyba jakis wiekszy pakt, bo od jakiegos czasu wklejam ten sam screen osobno Itkovianowi, Centowi, no i tu.
Nie wiem jak atakujecie, ale wyglada mi troche na to, ze sie dosc mocno przerzucili na Itkoviana i beda go chcieli chyba szybko zmusic do pokoju - jeszcze miasto na plainsie postawil, ech.

didi 2013-03-15 10:33:37
W obecnej chwili to wyglada tak, że będziemy padac jeden po drugim.
Zaraz wjezdża w nas Bartek z Larym, do tego Cent z wdziecznosci podpisze z Bomblem pokój i jeszcze Bombel do nas przylezie. A pomocy z nikad nie będzie więc wyrok jednoznaczny :)

Wszystko co moge to zostawic Ci te katapki, aby dac Ci szanse z Efe.

Bobek1971 2013-03-15 11:42:05
niestety Cyrusie...Bartolomeo Milczacy vel czarna wodza jest o 5 tur od mojej stolicy - 50 unitami...jak nic nie wydobedziemy z warzywniaka to po nas...a na pewno po mnie ....:)

Deb 2013-03-15 11:50:32
Jest szansa, ze wspolnym silami dalibysmy rade spalic Nanjing - mialbym bardzo potrzebna kase na konstrukcje, a Centurion odblokowalby sobie pola przy Beijing:

Jak widac na screenie, dopiero w tej turze zobacze co tam jest w tym Nanjing, ale nie jest zle - sa konni Mayowego i general Trebucha - jezeli dzisiaj poczekacie na moj ruch (kolo 22), to zobacze co tam jest i dorobie droge w lesie dla generala Trebucha.
Na froncie u Itkoviana widze to:

Nie wiem dlaczego Centurion chce pokoj, zamiast razem z Wami cisnac Bombla, bo Itkovian sam sobie nie da rady, chyba, ze Wy tez robicie odwrot bo macie Bartka na glowie - smutne wiesci. Powiedzcie jeszcze, czy Berteq idzie sam, czy jest z nim tez Lary, bo on mnie mamil, ze zaatakuje Eferalge z Czajmenem z poludnia.

didi 2013-03-15 13:24:58
Majowy mysle niech wraca do siebie, on za 10 tur moze juz nie istnieć.
Ja 10 jednostkami wracam od Centa, one teoretycznie mogą Ci pomóc, w praktyce to zależy od tego co zrobi Lary. Lary dał do zrozumienia Trebuchowi, ze idzie na wojne, ale nie naspisł oczywiscie na jaką. Wszystko wskazuje na to, ze jednak zaatakuje Majowego, w ciagu tury, dwóch sie wyjaśni.

didi 2013-03-15 14:08:22
Mam jeszcze taki głupi pomysł, abysmy jednak zdobyli te miasto Luka.
Kasa dla Deba, a Majowy w nim zamieszka i .... w ten sposób przeżyje :)

Bobek1971 2013-03-15 14:28:07
podoba mi sie pomysl ;)

Bobek1971 2013-03-15 14:28:54
tylko musicie powiedziec na bank ze tak bo dalem konnej powrot na fishgate

trebuch 2013-03-15 14:32:38
szalone, w naszym stylu:) ja nie mam tam wojska (prócz Eugeniusza) i nie ja mam się tam przeprowadzać więc nie będę głosował ale to raczej dobry pomysł. Damy radę zobaczyć co w Chinach stacjonuje zanim ruszymy tam wojem?

didi 2013-03-15 15:10:09
Zróbmy jak Deb napisał, poczekaj Majowy na niego z turką, albo razem wejdziecie, on podejrzy i sie zdecyduje, ja moge swoje topory zaoferowac :)

Bobek1971 2013-03-15 15:14:08
tylko czy admin sie zgodzi?

didi 2013-03-15 15:16:13
nie rozumiem, na co?

didi 2013-03-15 15:16:46
Ty zdobywasz miasto, a kase przekazujesz Debowi za pomoc, proste i legalne :)

Bobek1971 2013-03-15 15:17:29
nie wiem jak jest przy przeladowaniu i moim wejsciu jak dalem konikom automat na fishgate....czy same rusza czy na koniec moich ruchow gdy daje ET...zebym zdolal je powstrzymac

Bobek1971 2013-03-15 15:18:52
one sa szalone ;) jak zauwazyl treb

trebuch 2013-03-15 15:22:17
jak wejdziesz do gry to od razu zanim wykonasz jakikolwiek ruch to odwołaj automat konikom. Powinno się wtedy udać zanim ruszą

Bobek1971 2013-03-15 15:24:58
ok thx

didi 2013-03-15 16:01:12
Złe wiesci. Cent dogadał sie z Bomblem i Cheosem, biora pokój, a Cent juz idzie na miasta Luka, więc opcja nieaktualna.
Do tego Cnt jak ubije Luka to może iśc na Deba :)

W kazdym razie Cent nie da ci tam majowy raczej zamieszkac, akcja niestety odwołana.

Bobek1971 2013-03-15 16:14:46
ok ;) ta dynamika wydarzen...i po co bylo zycie poswiecac dla takiego drania...no coz wazne ze gine w milym gronie ;)

Bobek1971 2013-03-15 16:15:47
no w sumie przesadzilem....zycia ...ni kapki krwi za cents nie stracilem ...hihi

trebuch 2013-03-15 16:24:36
ciekawe czy bombi na nas polezie czy odpocząć zechce

didi 2013-03-15 16:28:29
moze byc tak, ale Sparta jest tylko jedna, myslisz, że zdobędzie ją dla larego?
Zobaczymy, ale jakby nie patrzec mamy przewalone ;)

didi 2013-03-15 16:31:33
Debie, dla Ciebie teraz jedyna szansa to jakos sensownie z Centem sie ułoży, a to taka mała gnida ;) Powodzenia :)

didi 2013-03-15 16:32:21
ułożyc

Deb 2013-03-15 21:38:51
No nie wiedzialem, ze z Mayowym tak zle jest. Moze ta przeprowadzka nie jest taka zla w sumie, a z Centurionem jakos sie musze ulozyc, bo jak na mnie pojdzie, to co na tym zyska - watpliwa wdziecznosc Eferalgi, ktory go potem wspolnie z Bomblem zjedzie?
Zaraz zobacze co tam jest w tym Nanjing chinskim.

Deb 2013-03-15 21:56:40
W Nanjing jest 6 archerow bez promocji, ale miasto daje +40% - bez katapult raczej ciezka sprawa.

didi 2013-03-15 21:59:59
Troche cięzko, ale najbardziej byłoby bez sensu je dla Centa zdobywac.

Deb 2013-03-15 22:00:10
Ja moge tam miec w razie czego 3 axe, 2 swordy i 2 rydwany.

didi 2013-03-15 22:00:16
A tego sie obawiam :)

didi 2013-03-15 22:01:23
Zdobyc bysmy dali rade, ale własnie, co z utrzymaniem - Centurion.

didi 2013-03-15 22:02:29
jakby majowy chciał ryzykowac jego sprawa, to zostawiam miedzy wami, ja w kazdym razie do centa zaufania juz nie mam :)

Bobek1971 2013-03-15 22:14:33
Nie wolę zginąc niż tej plugawej mummi dawać kolejne miasto za free :)

Deb 2013-03-15 22:18:27
Zawsze mozesz mu spalic Beijing ;)

Deb 2013-03-15 22:22:47
W sumie latwiejsze to niz, Nanjing w sensie technicznym.
Mi nic innego nie pozostaje jak mu slodko pierdziec i czekac, az mu Bombel wbije nozyk, o ile sam w ogole do tego dozyje.
Mam jeszcze niewielka nadzieje w Cholerniku, ktory jest za Chinczykiem i on jakby chcial, to moglby tam sporo namieszac.

Deb 2013-03-15 22:35:14
Wlasciwie, to nawet Mayowy moglbys niezle na koniec zaszalec i pokazac Centurionowi wbijajac mu nozyk - nawet moze i stolice byscie mu rozwalili, bo zobaczcie:

Te jego rydwany wyjda na Itkoviana, a Centurion sie jeszcze nie ruszal, wiec w domu ma pusto. Ja sie niestety militarnie do tego nie moge mieszac, bo bede musial z nim zyc, ale jego oslabienie byloby lepsze niz te kombinacje chinskie - decyzja nalezy do WAS - ja moge jedynie sluzyc skromnym zwiadem - W Beijing jest tylko rydwan i warrior - Trebuch powinien widziec wiecej.

Bobek1971 2013-03-15 23:06:04
To jak palimy mu to Memphis? :)

didi 2013-03-16 09:59:55
Hehe, nie da sie spalić Memphis, jest za dalejo na północ, ogólnie jedno miasto to najbardziej na południu by padło, dalej byłoby juz bardzo ciężko.
Troche kosztowna zemsta, a jak lary sie wmiesza u nas na północy to kazda jednostka sie przyda :)

Bobek1971 2013-03-16 10:01:39
zatem spokojnie wracam

didi 2013-03-16 10:04:03
inaczej Cent wróci rydwanami i wytnie nam wszystko, ja tam mam 9 toporów bez speera, byłaba urocza masakra :)

Deb 2013-03-16 10:04:53
No ja niestety nie wiem co planuje Lary, ale raczej trace nadzieje, ze ktos z poludnia wjedzie Eferaldze.

didi 2013-03-16 12:35:54
Tez nie sądzę, aby Lary wjechał w Efe, a Czajmen chyba gra juz tylko z musu.

didi 2013-03-17 18:24:32
Lary sie pochwalił, ze jutro atakuje Warzywniak, więc wyglada na to Debie, ze także zostajesz osamotniony, kurczę, otoczyli nas :)

Bobek1971 2013-03-17 18:49:25
wyflancują nas :)

didi 2013-03-18 11:16:48
Jako, że Czajmen, Efe i Lary mają sojusz to dla Ciebie Debie, nie wiem, chyba tylko znowu Maiar pozostaje do współpracy jakby czajmena zjechał i graniczył z Efe. Obecnie jak Lary ma z Warzywniakiem wojne to konkretna okazja. Ja mu dzis też wypowiadam wojne.

Deb 2013-03-18 19:12:49
No tak - zostaje Maiar.
Didi -rzesun swoje katapulty do mojej stolicy, bo chyba juz na mnie idzie Eferalga.

didi 2013-03-18 19:26:58
Wypowiedziec wojne efe?

didi 2013-03-18 19:32:11
tylko jak my sie zgramy dalej...to jak jutro wejde do gry in zobacze np efe pod Twoja stolicą to co mam zrobic? Atakowac, zostac, wucofac sie gdzies?

didi 2013-03-19 13:07:41
Próbowałem namówic maiara na Czajmena, ale to jakas porazka jest :)
Pisze, że sie leka potężnej czajmeńskiej armii, a tym czasem słodko mu sie rozwija ;)

didi 2013-03-19 13:20:34
Ok, z Maiarem gadu, gadu, ale mi ostatecznie napisał, abym sie odczepił, że nie ma takiej opcji, aby Czajmena zaatakował, tadaaa :)

Bobek1971 2013-03-19 13:45:41
super
Cyrusie pozycz mi jak najszybciej zelaza lub brazu ...zaraz bartolomeo mi odetnie a by sie zdalo do scinek

didi 2013-03-20 23:36:07
Efe dzis czatował, aby ture po mnie zrobic wiec pewnie cos sie szykuje, potrzebuje jak pisałem, dokładnych wsazówek na różne warianty, ja jutro robie ture około 22.

Bobek1971 2013-03-20 23:37:59
wysłałem Cyrusie prosbe o zelazko ..masz podwojne widze

didi 2013-03-20 23:39:07
gajerek dla gienka chcesz uprasowac Majowy ? ;)

Bobek1971 2013-03-20 23:41:05
Zukov musi miec ładny gajerek ..bo medali mu bedzie mam nadzieje przybywało ;)

didi 2013-03-20 23:43:42
fakt, czas przypakowac troche, aby te zelaztwo na klacie udźwignąc ;)

Deb 2013-03-21 12:20:22
OK!
Po pierwsze - zelazo Mayowy - nie ma sprawy.
Po drugie Didi - Eferalga raczej wchodzi - powinienes widzec jak sie wczoraj ruszyl przed cofka i wejsc do mojej stolicy jak pisalem - ZOSTALO MI 3 TURY DO KATAPULT - potem bedzie miazga.
Nie bede sie rozpisywal, ze Bobek mogl mi pomoc, a potem ja jemu, bo poruszal sie dosc bezladnie, ale to niestety fakt - od poczatku bylem sceptycznie nastawiony co do pomocy Centurionowi, ale to byla WASZA decyzja. Potem Bobek mogl popalic Centowi miasto, albo dwa - tez zrezygnowal, jak rowniez z obrony mojego panstwa i poszedl chyba do siebie.
Nie wiem, dlaczego nigdzie nie dokonalismy wspolnego przelamania na linii wroga, tylko takie hocki-klocki - wiedzieliscie, ze mam mnostwo wojska i potrzeba sie tylko troche dolozyc, zeby doszlo do przelomu - wtedy sytuacja wygladalaby inaczej.
Nie pisze tego po to, bo mam jakies pretensje, ale pisze to jak widze sytuacje - brak konkretnych, wspolnych dzialan w zadanym kierunku - to jest to, czego nam zabraklo, ale bylo blisko.

didi 2013-03-21 13:57:56
Moje katapy od dwóch tur są w Twojej stolicy, pytanie co dalej w zaleznosci od tego, co zrobi teraz efe. Jak dzis wejde do gry, a on bedzie miał wojsko pod twoja stolicą to co mam robić???, pytam po raz kolejny, to tak odnosnie konsekwencji ;)

didi 2013-03-21 13:59:44
Moim zdanie może nie tyle konsekwencji zabrakło, co chęci podjecia ryzyka. Tym co mielismy u Ciebie ciężko byłoby sie przez efe przebić, a wiecej sie dygalismy wysłac z obawy przed Bartkiem, ale fakt, faktem ogólnie kiepawo to wyszło...

Deb 2013-03-21 15:01:58
Co ja moge powiedziec - jak podejdzie wszystkim, to trzeba badzie zrobic odwrot i grac na czas, bo sam zaraz bede mial katapulty. Te 4 katapulty na jego cale wojsko to za malo raczej, ale jak podejdzie slabszym stackiem, albo jakos inaczej glupio sie ruszy, to trzeba go ubic.
Dzisiaj o 22 wchodzimy, czy jaka godzine macie wyznaczona?

didi 2013-03-21 16:46:02
22 o ile gra jakos ruszy...ewentualnie troche póxniej, w kazdym razie niech efe sie ruszy do 21.30. ja najwyzej w grze posiedze do 23.

didi 2013-03-21 16:47:40
A jak masz mury, to mozna chyba z ture, albo 2 zostac w miescie zanim zbije obrone, zależy ile katap ma.

Bobek1971 2013-03-21 17:37:15
no ja robilem wdzystko co chcieliscie....nie bylo konkretow.
czekalem - odwleklo sie
potem akcja cent - dupa
a potem Bartek...no stary on ma 50 unitow i dzisiaj mnie orze :)

didi 2013-03-21 20:30:34
no własnie byc może orze jutro, w kazdym razie nawet jak będzie dzis nowa tura to nie wiadomo czy zdążymy ja zrobić, raczej nie. Ja 22.30 jescze zerkne jak civstats wyglada. Jak mało obiecująco to na analogiczne godziny jak pisałem ponizej zapraszam jutro.

didi 2013-03-21 20:31:55
50 unitów, ale skład masakrujący: 17 słoni na 2 promo, 10 HA, 14 katap, reszta to dopiero speery, dogi.

Deb 2013-03-22 09:11:36
No to ostro. Ja dygam przed Eferalga i bez Was juz by mnie dawno pojechal, ale on az tak mocnego wojska nie ma i jak dozyje do katapult, to w ogole mam szanse na opanowanie sytuacji.
Co ciekawe Eferalga tez troche sie dyga caly czas i nie atakuje i jakby mu pokazac sile, to moze by podpisal pokoj i poszedl na Czajmena - wtedy moje wojsko poszloby pomagac na wschodzie - wtedy mogloby sie nam jeszcze wszystko udac.

didi 2013-03-22 10:37:07
To znaczy, że nie stanął pod Twoją stolicą ? :)
Miłe zaskoczenie...mam nadzieje, że na Centa nie czeka. On jest dwa pola od Twojej granicy, oby to na Luka było...

Deb 2013-03-22 12:30:02
No pisal, ze na Luka, ale kto go tam wie.

didi 2013-03-22 14:32:34
Ogólnie to dyplomatyczny beton sie troche zrobił. Ja np od dłuższego czasu nie mam z poza naszego sojuszu z kim o czym gadać, a jak zagadam to każdy jęczy, abym juz skończył ;)
Ni widzę specjalnie mozliwosci zjechania efe, jakbys sie jakoś z nim dogadał to byłoby raczej chyba na plus...
Wiesz, jedna z mozliwosci jest taka, że za bardzo sie uwikłamy w wojne z larym i Baretk i Koree zjedzie, to wcale nie jest wykluczone, szczególnie jak woja sie przeciągnie, a na to sie zapowiada.

Bobek1971 2013-03-22 15:01:13
jak Bartus Koree zjedzie no to wtedy juz po zawodach rzeczywiscie

Deb 2013-03-23 12:27:14
Eferalga chyba chce ze mna pokoj - nie do wiary, ale uwierze, jak zobacze ;)
W ogole to on dosc ciekawie pisze, ze nawet wyslalby wojsko pod moja komende, wzamian za podarki.
Jak oceniacie - poszedlby tak daleko walczyc, zeby uwalic Bartka?
Dosc watpliwe, bo ma w sumie same slonie, katapulty i piechote, wiec malo mobilne wojsko.
Obawiam sie tylko tego, ze mi chyba zaproponuje atak na Centuriona, bo sie z Bomblem umowili, ale narazie kompletnie nie wiem o co mu chodzi.
PS
Dobrze by bylo, zebym dzisiaj wszedl do gry razem z Didi przynajmniej, bo Eferalga narazie pisze bardzo enigmatycznie. Na ktora godzine sie ustawiliscie?

didi 2013-03-23 12:59:33
To poczekajmy na konkrety moze o ile jakies sie w ogóle pojawią :)

Dzis umówilismy sie na 21.30. Ja w grze tak max bym siedziec do 22.30.

didi 2013-03-23 13:00:39
mógł, mógł siedzieć :)

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6

Deb 2013-03-23 13:14:14
OK - postaram sie byc okolo 22.
Pokoj z Eferalga moze miec duze znaczenie, bo calkiem spora czesc mojego wojska moze jeszcze dzis ruszyc na wschodni front.

Deb 2013-03-23 13:15:43
Troche po omacku poruszam sie tym swoim rydwanem zwiadowczym - jak cos to tez dajcie znac, gdzie nim isc.

didi 2013-03-23 13:42:33
Jesteś mniej więcej na wysokosci byłej stolicy Majowego, wiec teraz na wschód i zaraz powinienes byc na ziemi niczyjej bo kulturka mayowa padła po upadku stolicy.

Deb 2013-03-23 14:10:36
Dzwonil do mnie Bodek - nie ma pauzy i ktos musi wejsc i wcisnac, bo inaczej nie zdazycie.
Prawdopodobnie o 16 wejde i zrobie swoja ture, zeby zrobic pauze dla Was, chyba, ze dacie rade na 16 sie zebrac wszyscy?

Deb 2013-03-23 14:13:23
Tak powiedzmy 16-17 max najpozniej, ale jak wszyscy sie nie zglosza, to robie ture okolo 16 i pauzuje gre.

didi 2013-03-23 14:50:41
Nie damy rady wszyscy takze machnij pliss turkę i spauzuj gre.

Deb 2013-03-23 15:38:50
Widze, ze Mayar zatrzymal, wiec bez obaw.

Bobek1971 2013-03-23 22:47:07
Cyrusie jak masz charioty do czyszczenia [operacja grzybobranie] to wla smialo 4 tury ma stolica moja bunt wiec kulturka nie wejdzie ci na teren grzybobrania

Deb 2013-03-24 07:35:57
No ciekawe jak to bedzie, bo ostatnie grzybobranie skonczylo mi sie wojna z Cheosem ;)

Bobek1971 2013-03-24 08:16:40
tobie wojna nie zaszkodzi dopoki warzywniak zyje ;)

Deb 2013-03-24 09:30:07
Troche skopalem, bo moglem podpisac z Wami pakt defensywny i bym caly czas kontynuowal grzybobranie, albo Cheos by musial wszystkim wojne wypowiedziec.
Ma to jednak swoje plusy przy grzybobraniu Mayowym, bo jak widze Barteq nie zabaral ze soba workerow i moge go opozniac niszczac drogi, jesli zajdzie taka potrzeba.

Deb 2013-03-24 09:42:07
Albo sie przyczaje i jak zostawia puste miasta, to je spale?
Tam wyzej na wschodzie moze jest gdzies jego miasto i ciasne granice?

Deb 2013-03-24 13:02:35
Panowie - mam pokoj z Eferalga i moge isc - szkoda, ze Mayowy tyle miast juz potracil, ale dajcie znac, jak wykorzystac 30 sztuk indyjskiego mieska, bo jestem Wam to winien!

didi 2013-03-24 13:09:47
Fiu fiu, jak chcesz to idź, dogę znasz ;)
Jakbyśmy cos ugrali wiekszego to chetnie oddałbym Ci graniczne miasto, tylko jest ono kompletnie przywalone moją kultura z północnego miasta...

didi 2013-03-24 13:10:36
...swoja drogą taka paczka rydwanów za pare tur na froncie mogłaby sporo namieszać :)

Bobek1971 2013-03-24 13:31:31
jak przybedziesz toi miasta odzyskam i odbuduje :)

Bobek1971 2013-03-24 13:32:19
kase ze zdobycia poszlaby do ciebie :)

Bobek1971 2013-03-24 13:32:31
odbicia

didi 2013-03-24 13:37:19
za odbicie miast to grosze będą....ale za to za stolice Bartka wpadnie całkiem okrągła sumka ;)

Deb 2013-03-25 12:58:53
Napisalem Laremu, ze bede mu przekazywal informacje o stanie Waszych wojsk i jestem tam pod pozorem niszczenia usprawnien, wiec jest szansa, ze mnie szybko nie ubija, a jednoczesnie moze sie uda wprowadzic jakas dezinformacje, ze ktores z miast jest solidnie, albo slabo bronione, tylko musicie dac mi znac, co mu sciemniac, zeby bylo w miare wiarygodnie ;)

didi 2013-03-25 13:22:17
Jak mu screenów nie wkleisz to nie będziesz raczej wiarygodny...a lepiej żebys nie wklejał ;)

Deb 2013-03-25 13:29:28
No zobaczymy - narazie Lary jest w lekkim szoku i mi pisal, zebym mu usprawnien nie niszczyl, tylko Bartkowi, bo on stracil 2 workerow ;)

Deb 2013-03-25 13:32:59
Postawcie sie tez troche na ich miejscu - wlasnie podpisalem pokoj z Eferalga i juz wyskakuje moj rydwan-zwiadowca - maja teraz zagwozdke i beda ostroznie, co sprawia, ze zyskujemy na czasie.

didi 2013-03-25 13:35:55
No tak...to wyslij jeszcze z 10 rydwanów, to dopiero da im do myslenia ;)

didi 2013-03-25 13:45:33
A tak poważnie to rzeczywiscie, juz samo to, że pusciłem Cie przez swój teren to daje sporo do myslenia, a jak sie do tego dorzuci pokój z efe, to całkiem niezły straszak :)

Deb 2013-03-25 14:30:29
No wlasnie, a przeciez jeszcze Cheos jak sie rzeczywiscie z Bomblem dolozy, to jest jeszcze chyba jakas szansa na to, ze Bobek odbije swoje miasta.
W koncu Bombel z podobnej opresji sie wykaraskal. Bardzo sie tez zdziwilem, ze Lary jest tak blisku juz - myslalem, ze to bardziej Bartek napiera.
Inna sprawa, ze Lary raczej z Eferalga wspolpracuje i moze predzej Eferalga pojdzie do Larego jakos go bronic?
Napisalem Eferaldze, ze poponuje, zeby zarowno on u mnie, jak i ja u niego mial po jednym rydwanie, zebysmy widzieli, gdzie i co robia nasze armie nawzajem - jesli on gdzies pojdzie, to i ja moge pojsc - taki uklad dwustronny, ale jak sie zgodzi to moge isc do Was smialo, bo bede mial go pod kontrola.

didi 2013-03-25 15:17:30
Aby reanimowac Majowego, to Bombel musi najpóźniej pojutrze zaatakować i naczej bedzie problem bo sie moze Korynt zjarac...

didi 2013-03-25 15:18:30
Ja zobaczyłem teraz jak efe ma mało miast...on rozpaczliwie terenu potrzebuje, a nie bronić innych, no ale zobaczymy...

trebuch 2013-03-25 15:22:35
myślę że nawet jak Bombel nas wystawi to ledwo ledwo ale jednak wygramy pod Koryntem

Deb 2013-03-25 15:25:00
Tak, Eferalgdze dawno temu zlozylem oferte pokoju - za swiete miasto buddyjskie oferowalem mu pomoc w zjechaniu Czajmena, ale odmowil. Teraz widzi, ze zrobil zle, bo Czajmen sie odbudowal, ale Lary poszedl na Bobka, wiec wizja zjechania Czajmena jest teraz dla niego bardzo kuszaca. Czy to zrobi? - nie wiem.
Gdyby sie wtedy zgodzil zarowno on, jak i ja bylibysmy silniejsi, ale widac nie zaufal mi i odmowil. Co zrobi teraz, ciezko powiedziec, ale moze do niego przemowi sytuacja geopolityczna w ogolnym sensie i zacznie sie ruszac racjonalnie.
Dla sciemy zgrywam w kronice wroga cheosa, bo to moze uspic ich czujnosc i wparuja z zaskoczenia.

didi 2013-03-25 15:42:28
Rangarze: Raczej tak, ale...opisze sytuacje, wypowiedzcie sie:
Ich armia to mniej więcej 17 katap 17 słoni, 6 HA, 20 toporów: 6065 jednostek
Nasza: 11 katap, 11 słoni, 5 speerów, 30 toporów ; około 60 jednostek
Korynt jest za rzeką.
Więc jakby podeszli pod korynt z murami to 12 katap by zużyli na zdjęcie obrony, 5 by nas pacneli i atakowali przez rzeke...kto by wygrał?
My z koryntu oczywiscie mozemy wyjśc za rzeke i ich zaatakowac pierwsi, przywalic 11 katapami i jechać...a kto by wygrał?
Przyznam, że siy mi sie wydaja dośc wyrównane, a która opcja lepsza? :)

didi 2013-03-25 15:45:36
Dodam, ze w Koryncie byłoby 10 hawach wiec atakujac jeszcze przez rzeke ich topory by sie pieknie wysypały, oflankowanie ponoc w miescie nie działa, jak Itko twierdzi :)

trebuch 2013-03-25 15:49:02
koniecznie mury i ja bym się bronił w tym układzie (tylko więcej słoni/spearów by się przydało)

didi 2013-03-25 15:58:27
Niestety oni mają wszystkie słonie i HA na daóch promocjach...
A połowa naszych słoni nie ma żadnych promocji, podobnie jak połowa speerów, stani nie mam zadnej...i to sa te bolączki, naprawde moglibysmy sie nawzajem zmasakrować :)

didi 2013-03-25 15:59:15
Dlatefo robie co moge, aby uniknąć tej bitwy...

trebuch 2013-03-25 16:04:53
a tą armią od Deba zdążycie wrócić? ile tur do powrotu trzeba?

didi 2013-03-25 16:08:43
Majowego już wrócił, a moje topory sztuk 10 chyba jeszcze majaz 7 tur marszu...za daleko.

Deb 2013-03-25 16:31:58
Moja armia ma ze 2 tury drogi do Korei, a potem przez jego panstwo tez troche, wiec to nie za szybko i trzeba by grac na czas.

Bobek1971 2013-03-25 16:41:29
moja konna cala jest w fish gate tam mam 4 ha i 5 chariotow

didi 2013-03-25 17:26:28
Majowy, twoja konnica musi tam zostać i by nie brała udziału w bitwie pod Koryntem, lepiej juz Korynt stracic niz Fish Gate.

Naciskam Cheosa z Bomblem, aby jak najszybciej atakowali, dzis maja dac odpowiedź kiedy.

Deb 2013-03-25 18:15:30
Centurion rowniez sprzedal Cheosowi screeny co dawalem i dlatego mi skasowal rydwana.

didi 2013-03-25 23:09:16

Dobra: Wziąłem do ręki kalkulator ;) i policzyłem dokładnie jakie siły zgromadzimy za dwie tury w koryncie:
13 słoni
14 katap
7 speerów
35 toporów
2 HA
3 rydwany
Mamy 75 jednostek, fiu fiu, dużo :)

Bobek1971 2013-03-25 23:12:56
na upartego i moja konna to 8 plus

didi 2013-03-25 23:21:21
Żadnego upartego Majowy, ja juz mysle czy nie odesłac częsci wojska do Fish Gate. Zrób tam mury klep holkany ja podrzuce słonia i jawache na razie.

didi 2013-03-25 23:21:59
A jak oni zobaczą nasze wojsko to mam spore watpliwosci czy pod Korynt podejdą...

Bobek1971 2013-03-26 06:42:55
no tez nie jestem pewien koryntu ;)

Deb 2013-03-26 09:57:59
OK, mam z Bartkiem pokoj - teraz moge bezkarnie mu niszczyc usprawnienia nastepnymi rydwanami i juz sie odgrazal, ze wysle na mnie Larego, bo podobno sie machnal z tym pokojem ;)
Przyszla mi do glowy jeszcze jedna mysl, zeby pojsc swoimi rydwanami wspomoc Was na froncie z Larym - ja bede walczyl tylko z jego jednostkami we wspolnym stacku z Bartkiem, bo Bartq ma ze mna przymusowy pokoj. Jednoczesnie patrzylem, ze piechota dojde pod Fishgate w okolo 9 tur jakby co, ale ciagle nie wiem czy mi nie wjedzie Eferalga.
Didi - jesli mozesz chociaz 2 hwachy dac na Nanjing - zostaly 4 tury do dojscia na to miasto, to bysmy je szybko zdobyli bezstratnie, a wyskoczyly jeszcze luki barbowe kolo Calcutty i mozna troche jednostki przeszkolic.

Bobek1971 2013-03-26 10:27:30
mogl z toba case fire zawrzec jak sie obawial podstepu...:)

Deb 2013-03-26 10:40:42
Teraz za to moge mu wjechac paczka rydwanow i wszystko poniszczyc - chyba, ze Lary ma HA, ale i takstackow nie beda rozdzielac na moja akcje dywersyjna raczej ;)

Bobek1971 2013-03-26 10:42:54

Bobek1971 2013-03-26 10:43:27
taki masz układ militarny na obecną ture u naszych wrogów

Deb 2013-03-26 10:44:59
Tylko mam pytanie, czy ta miasta sa do odzyskania, bo jesli tak, to troche szkoda.

Bobek1971 2013-03-26 10:48:41
są do odzyskania ...ale wiadomo czy się uda?...jak wolisz to choc na wojenke a nie na sępa tymi chariotami to bedzie niezła młocka pociagniemy do Bartka może :)

Bobek1971 2013-03-26 10:49:14
Kopalnie mozesz niszczyc sa do odbudowania w miare szybko gorzej z chatkami :)

didi 2013-03-26 10:51:55
Są do odzyskania, ale jak przyjdziesz czyms więcej ;)
Moge te 4 hawachy dac na miasta Luka tylko mapke prosze.
Wszystko byłoby pod kontrolagdyby nie "wabik" Majowego :)
...no nic mam nadzieje, ze nie podejda dzis pod korynt do nie mamy workerów, aby obejśc rzeke i atakować ich z boku.
Majowy, te dwa workery z południa prosto PROSTO :) na północ prosze ;)

Bobek1971 2013-03-26 10:53:44
Panie ..wybacz...Majowy w szoku co chwila jakaś gafa...Pan dobry..pan nie żlić sie na majowego ;)

Bobek1971 2013-03-26 10:54:09
Bez gaf wojna byłaby wygrana a tak masz ciagle nocne zagawostki :)

didi 2013-03-26 10:58:35
Ale jea sie nie gniewam oczywiście ;)
Tylko ten wabik no...Bartek go zdejmie tym rydwanem o podwójnej widocznosci, pod twoim workerem nie ma drogi i co jutro usłysze? "szkoda holkana " :D
Chyba, ze zwabiłeś Bartka, aby dokładnie widział nasze wojsko to ok, pomysli, ze wlczy z banda kretynów, przynajmniej turki będzie szybciej machał ;)

Deb 2013-03-26 11:03:21
Rzeczywscie chyba nie ma sensu sie zajmowac niszczeniem tych usprawnien, zwlaszcza, ze za duzo juz nie ma co, bo sie bunty koncza - moglem szybciej galerke wyslac, to bym siec rybacka zniszczyl, ale tez juz za pozno.
Najszybciej ode mnie dojdzie kolo 10 rydwanow, ale jeszcze nawet do Korei nie wszedlem, oprocz dwoch specjalistow z luneta - mysle, ze lepiej ich wykorzystac juz do konkretnych zwiadow, ale w sumie wszystko narazie widzicie co od Bartka idzie.

Deb 2013-03-26 11:04:38
A moze by sie Wam przydala para moich workerow?

didi 2013-03-26 11:09:11
Majowy ma nadwyżke jeszcze, jak nie będzie juz wiecej wabików to damy rade :)
No musisz na efe uwazać wiec moze tak zróbmy, ze te rydwany wyslesz tylko do nas, a ja zostawie 4 hawachy u ciebie na Twoje usługi.
Ja musiałem szybko dźungle pod Koryntem scinac i dlatego 2 workery dzis strace, to mi 3 zostają, na szczęście miasta pocięte wiec to teraz nie problem...
O ... chetnie bym poprosił dwóch workerów z Indii, aby robiły w moim państwie siatke drogową, bo u mnie jest z tym tragedia w państwie :)

didi 2013-03-26 11:11:31
A twoje rydwany zapraszam jak najszybciej do Koryntu, bo moga sie i na Larego przedać, teraz, a potem, póki co z koryntu wszędzie blisko :)

Deb 2013-03-26 11:12:01
OK, to podesle, bo u mnie wlasciwie niebawem by im bezrobocie grozilo.

didi 2013-03-27 19:40:46
Na razie front sie pod Sparte przenosi, Bombel tam przylazł i teraz zobaczymy co zrobi :)

Deb 2013-03-28 08:43:22
Ok, nie wiem, gdzie ta sparta i nie wiem gdzie isc tym rydwanem troche wyzej co mam u Ciebie - do Trebucha?
Na tej skorupce, co plynie mam 3 rydwany - moze uda sie jakis desant z zaskoczenia, ale dobrze by bylo, zeby Bobek tez cos w tym temacie pomyslal, to mozemy ostro namieszac i niezle mu sie wedrzec przez morze.
Sprawa Nanjing - jest banalna, pod warunkiem, ze Centurion zabierze sie za Shanghai i nic nie wywinie:

Ogolnie, to wlasnie wpadlem na dosc ciekawy pomysl: Eferalga "chce" mi pomoc na polnocy - troche jakby sugerowal Ciebie, ale mysle, ze skieruje go na Centuriona i zniszczymy go byc moze jeszcze na moim terenie, bo sknerus za duzym wojskiem mnie zapewne nie wspomoze, ale co wyjdzie, to straci ;)
Nie wiem jesszcze czy wtajemniczac w to Centuriona (prawdopodobnie Eferalga go urabia przeciw mnie). Musze dac chyba znac Cheosowi, albo Bomblowi o tym planie - moze tez pare jednostek dosla i sie go w ten sposob ubije.
PS
Jesli masz jakis uszczesliwiacz z kalendarza, to bylbym wdzieczny, bo mam spory problem zadowoleniem.

Bobek1971 2013-03-28 10:20:09
sparta jest nad atenami ...tam gdzie byles rydwanem i zniszczyles miedz pod moja byla stolica to z 7 kratek na polnocny zachod

Bobek1971 2013-03-28 10:22:11
na moim scrennie ostatnim to miasto ktore sie nie zalapalo a jest w lini prostej na zachod o 3 kratki

Deb 2013-03-28 10:49:36
Plyne do Fishgate galerka zaladowana 3 rydwanami - moze Mayowy dalbys rade cos wystrugac tez i zaladowac?

didi 2013-03-28 11:31:34
Ajc, on w portowym miescie Majowego HA trzyma, speer byłby idealny :)

...a co do mapy...to czemu Luk jeszcze żyje??? przeciez takm jest Cholernik, mógł go juz zdjąc 10 razy...co oin sojusz mają? eeee oco tam chodzi? :|

Jedyny nadmiarowy zadowalacz dałem Trebuchowi, a on ostatnio sporo scinał więc chyba nie da rady, ja niedługo monarchie odpale to wtedy dam, za jakieś 5,6 tur zapewne.

didi 2013-03-28 11:32:43
A jak masz z Bartkiem przymusowy pokój to rydwany na Larego raczej...

Bobek1971 2013-03-28 11:36:23
ja moge sciac galerke i mam holkana ...to poplyniemy razem

didi 2013-03-28 12:07:18
Majowy, spokojnie...póki nie dojda moje topory z południa to Fish Gate jest naprawde zagrożone, w sumie masz tam prawie same smieci, trzeba sie skoncentrować, aby to miasto utrzymać, a jakby obecnie zaryzykował Baretk i ruszył jakims chłamem równocześnie na Korynt i Fish Gate to naprawde zrobiłoby sie gorąco...

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6

Deb 2013-03-28 13:13:29
Tak, Mayowy - plynmy razem i jak nie wyskoczy Bartek zadna triremka, to sporo zdzialamy, cos czuje ;)
Co do Cholernika - on ma to gdzies i jest mu bardzo na reke taki chinczyk-chuderlak na granicy - Cholernik ma juz kolo 15 miast i Cheos zaczyna sie go bac, ale rownowaga w przyrodzie musi byc ;)
Barteq moim zdaniem do Fishgate sie nie wychyli za szybko, po tym moim niespodziewanym rydwanie, a juz drugi na posterunku tam jest, hehe

didi 2013-03-28 13:19:15
Ale masz z Bartkiem 10 tur pokoju zgadza sie?
Fish Gate jest bardo kuszące bo jego zdobycie oznacza wyparowanie armii Majwego w Sparcie, a drugiej strony ryzyko utraty GL...no kociołek sie tam zrobił na maxa ;)

Deb 2013-03-28 13:34:56
W Fishgate jest GL?
Normalnie niezle wszyscy ostatnio fiksuja - Eferalga rozwaza atak na Larego, ale to raczej sciema, chociaz kto wie, hehe

didi 2013-03-28 13:46:45
Nie Gl jest w Dyplokac które bartek zdobył, a le miedzy Bobka Fish Gate, a Bartka Dyplokac sa 3 kratki po skosie, wiec nieudany atak na Fish Gate to ryzyko kontry i utrata GL.

didi 2013-03-29 18:16:02

didi 2013-03-29 18:22:05
jeżeli Bartek sie nie ruszy to roponuje schowac wojsko na czerwonym krzyżyku
jak zacznie wracac, to na żółtym
rydwan Deba dobrze, abys penetrował okolice niebieskiego krzyzyka, choc info będziemy miec od Ciebie z tura opóźnienia jak tury robisz rano ;)

Co do murów w sparcie to lepiej zrobic i dac tam sporo speerow, wlasnie z tej pozycji mogłby ladnie sparte najechac HA, podobne info dla Majowego. trzeba miec dośc holkanów i mury bo te ha to moze byc problem, jest 10, to moze sie 15 pojawic. Wiec w kazdej turze musimy je koniecznie namierzac, ja postaram sie zawsze troche słoni w odwodzie zostawic i dla osłony Sparty i Fish Gate.

didi 2013-03-29 18:28:02
Majowy i za kazdym razem prosze podawaj co aktualnie Bartek wymysla, muze juz ma?

Bobek1971 2013-03-29 18:47:34
nie muzyke ma na celowniku...ale wstrzymal bo ma 47 tur

Deb 2013-03-30 09:28:49
Barteq trzyma za Cakolpyd 2 generalow, a tam na tym polu tylko katapulta - jakby ktos mial konnego generala, to mozna by mu ich skasowac - 2 generalow za jednego - dobra wymiana :)

Deb 2013-03-30 10:59:45
A i jeszcze na koniec pomyslowy Lary - dopiero zajrzalem, co on mi tam w tajnych napisal:
----------------------------
Lary33
2013-03-28 10:23:10
a ty nie chciałbys zaatakwoac didiego?
----------------------------
Odpisze mu zapytaniem, czy da mi gwarancje, ze nie wjedzie do mnie Eferalga - wtedy bedziemy wiedziec, czy sie spodziewac obrony Larego przez Eferalge ;)

Bobek1971 2013-03-30 13:15:53
no szuka szansy na przezycie...
ja nie mam konnego gienka ..slonia mam ;)

didi 2013-04-02 23:00:46
Prośba do Deba o zniszczenie drogi na dżungli koło Sparty rydwanem.
( na wsch od Sparty są dwie zadżunglone górki, jedna jest w granicach kulturowych, druga na prawo od niej, chodzi o tą na prawo)

P.S. zdjąłem obrone do 8% u Chińczyka, dobrze abys jutro był w grze około 22 :)

Deb 2013-04-03 09:21:05
Juz po swietach :)
Zniszczona droga zgodnie z zyczeniem. Eferalga na 99% pomaga Laremu.

Deb 2013-04-03 10:05:45
Nie wiecie, czy Barteq ma zrobione odlewnictwo?

Bobek1971 2013-04-03 10:15:20
ja odkad go widze - nie widzialem.
teraz robi muzyke w 2 tury

didi 2013-04-03 11:09:38
Raczej chyba nie, bo ma kodeks, a teraz po muze ruszył.
Cheos ma biurko za 3 tury, ja pewnie gdzies za 10.

didi 2013-04-03 11:10:12
A Cheos zdaje sie dodatkowo kompas juz ma.

Deb 2013-04-03 11:11:48
To mysle, ze warto sie zwodowac i zgrac w czasie 2 galerki - moja i Mayowego zaladowane razem moglyby poplynac - za 4 tury mam koniec pokoju z Bartkiem. Ostatecznie moge wyplynac pusta galerka sam, dla postrachu.

Bobek1971 2013-04-03 11:22:24
no ogrodnik kaze mi holkany trzepac to odpuscilem galerke...ja juz na jego pasku najemnikiem jestem :)

didi 2013-04-03 11:56:16
Majowy...po cichu negocjujesz, aby ci Bartek miasto z GL oddał.
Chcesz, żeby Deb spalił Kucyka?
To pomoże? :)

Bobek1971 2013-04-03 12:34:38
nie niech nie pali .pls:) poplyn dalej cyrusie do rdzennych portow bartka tym badziej ze od kucyka chyba blisko ma? masz screnna wybrzeza debie ?

Deb 2013-04-03 22:07:34
Narazie i tak musze czekac, az mi sie przymusowy pokoj skonczy, bo przeciez OB mi Barteq nie da.

Deb 2013-04-03 22:39:28
Moge zdobyc/spalic muuzg - tylko nie wiem, czy Lary ma jakies wojsko w Cakolpyd.

Deb 2013-04-04 10:19:10
Czy w MUU jest jakis cudak?
To miasto wyglada na zostawione przez Larego na porzucenie i moglbym je zdobyc, ale to w sumie nic nie da, bo go nie wybronie.
Sytuacja wyglada tak:

Bobek1971 2013-04-04 11:00:45
wiesz co Deb spal je zawsze to bedzie mniej kulturki...szkoda mi go ale wole zebys je spalil w dobie wojny z larym i Bartkiem
Jak historia pozowli odbuduje je :)
cudakow brak

didi 2013-04-04 11:13:41
Myślę też żebys spalił jak możesz, ciekawe ile tydwanów by poszło na słonia ? :)

Deb 2013-04-04 11:17:20
Ja to miasto MUU moge bezstratnie spalic, bo tam stoi Bartqa slon, a ja mam z nim pokoj - miasto przeciez jest Larego - wczoraj juz to moglem zrobic, ale nie chcialem skwasic czegos bez porozumienia z Wami ;)

Deb 2013-04-04 11:20:02
Czy Bobek masz w Fishgate jakiegos konnego z luneta?
Musze widziec co jest w Cakolpyd - czy nie ma tam jakichs jednostek Larego.

didi 2013-04-04 11:24:09
Mamy screeny z Cakolpyd, Larego tam nie ma tylko Bartka jednostki.

Bobek1971 2013-04-04 11:26:03
nie nie mam lunetki bralem do wycofania w HA..tak ze Cyrusie do dział pal Muuzg ;)

didi 2013-04-04 11:26:24
Racja masz pokój z Bartkiem :)
Ja jestem za spaleniem, to miasto Larego, Larego trzeba palić...

Deb 2013-04-04 11:32:22
Jakby sie jeszcze udala zalatwic Orlean, to beda juz mieli dwie osobne armie, chociaz Lary teraz i tak jest w glebokim odwrocie. Eferalga jednak siedzi swoim wojskiem u siebie.

didi 2013-04-04 11:36:06
Efe jest u siebie wojskiem? ooooo...no nic, przekaze to dalej bo to istotna informacja...

didi 2013-04-04 11:37:44
Orleanu be z strat sie nie weźmie, tam HA Bartka na zapleczu siedzą.
Ale pole na prawo od marmuru jest Paryż, dzis pod nim stanie cała armia.

trebuch 2013-04-04 11:52:25
kurde, faktycznie Deb może zjarać Muuzga samym wjazdem:) a Orlean może za chwilę też być pusty jak staniemy pod Paryżem - możliwe że wtedy Lary wycofa wojo do obrony stolicy

Deb 2013-04-04 11:56:50

trebuch 2013-04-04 12:11:58
wygląda na to że jednak podąża do Larego, ale może zdążymy zdobyć Paryż zanim dojdzie

didi 2013-04-04 13:36:50
Fajnie, że to wszystko widzisz, i już kurczę kawał świata zwiedziłeś :)

didi 2013-04-04 13:37:34
N razie jest daleko od Paryża więc luz ;)

didi 2013-04-04 22:05:14
Debie, u Czajmena Larego jest 30 jednostek czajmena takze uciekamy, radze to samo, ale jak da rade to Muuzg spal :)

didi 2013-04-04 22:05:42
Edit: u Larego Czajmena ;)

Deb 2013-04-04 22:09:31
z Muu wyskoczyl spear Larego i mi rydwana skasowal, wiec nic z tego.
Wlasnie widze, ze wszyscy pouciekali, hehe

didi 2013-04-04 22:12:19
;)

Bobek1971 2013-04-09 08:56:07
cyrusie...bartek przyspieszyl...w tej turze ma metal casting wiec chyba zmykaj galeykami

jak przewidujesz wojne z efe ?

Deb 2013-04-11 13:17:08
Wojna z Eferalga uklada sie pomyslnie - posterczal ture pod moja stolica, zbil obrone i uciekl, a ja tymczasem wpłynąłem na suchego przestwór oceanu:

Deb 2013-04-14 10:28:56
Spalilem Laremu Chartres. Obecnie sytuacja wyglada nastepujaco:

didi 2013-04-14 10:31:51
Dobra robota, to i kasy Ci wpadło :)

Deb 2013-04-14 10:39:59
Mniej niz 100, ale dla mnie to majatek, ktory musze odkladac prawie 3 tury.

didi 2013-04-14 10:41:47
Chyba moge dac jakis zadowalacz na 10 tur, dzis sprawdze w grze, ale wrzuciłem monarchie i dawno nie scinaem więc chyba dam rade.

Deb 2013-04-14 10:49:05
Dla mnie to ma bardzo duze znaczenie - to mi da 7 nowych katapult!

Deb 2013-04-14 10:50:25
Przyprawy mam od Itkoviana - najlepsze byloby cos do marketu, bo go mam w stolicy, ale futer chyba nikt nie ma.

didi 2013-04-14 10:50:59
Ok, cos wyłuskam. Obym tylko zapamiętał.

didi 2013-04-14 10:51:37
Jakbys był dzis przede mna w grze to wyslij prośbe o podarowanie wina.

trebuch 2013-04-14 13:25:57
dobra robota z chartres. gdzie to leżało?

trebuch 2013-04-14 13:33:32
ciekawe co Lary planuje zrobić z tym całym stackiem w avignon. niemało tego zebrał

didi 2013-04-14 16:31:17
nic z tym nie moze specjalnego zrobic...

Własnie Cheosowi zaproponował, że porzuci Bartka i przejdzie na jego strone, zdesperowany jest :)

Deb 2013-04-15 09:42:10
Ruiny Chartres widac nad moja galerka:

Tak wyglada tej eksluzywnej wycieczki do Chartres:

Deb 2013-04-15 09:43:04
Tak wyglada trasa tej eksluzywnej wycieczki do Chartres:

Bobek1971 2013-04-15 09:59:05
a co miales na lodzi wojownika? :) czy chariota?

Deb 2013-04-15 10:25:36
Rydwana, ale u Bombla dosiadly sie kolejne dwa rydwany - w sumie to pierwszy rydwan mi padl, chociaz mial ponad 70% - moglo sie udac bez strat, ale Sid mnie nie lubi - oplynalem Ziemie poludnikowo co prawda i mi nie dodalo dodatkowego ruchu na morzu ;)

Deb 2013-04-15 23:03:51
W Korei dzisiaj jakies wielkie urodziny, chyba ;)

didi 2013-04-15 23:17:39
ino biureczko...

Deb 2013-04-21 13:13:49
No dzisiaj o maly wlos nie doszloby do nieszczescia:

Cala sytuacje uratowal Centurion poswiecajac swoje rydwany.
Nad Fishgate sytuacja dosc dlugo wyglada bez zmian. Co prawda zbyt wiele nie widze i przydalby sie lepszy zwiad, ale biorac pod uwage triumfalne screeny Cheosa, ktory maszeruje na stolice Bartka - wydaje mi sie, ze nie ma na co czekac, tylko formowac tam stack inwazyjny, bo cos mi sie wydaje, ze on tanim kosztem trzyma te miasta:

Porobilem screeny z calej szerokosci wgladu, zebys mogl to Didi sensownie skoordynowac.

didi 2013-04-21 13:16:19
Głupio z paktami wyszło, bo mamy oddzielny załozony przez Cheosa, gdzie Ciebie nie ma i tam rugamy Trebucha ;)

didi 2013-04-21 13:16:48
Ten oddzielny jest na omawianie wojny z przeciw laremu.

didi 2013-04-21 13:17:46
...kazał sie, ze armia Trebucha była pijana ;)

Bobek1971 2013-04-21 13:27:45
;)

Deb 2013-04-21 13:33:55
No to sobie go tam rugajcie - ten jest nasz warzywny, gdzie sie podtrzymujemy we wspolnej biedzie na duchu i niech do konca bedzie sympatycznie.

didi 2013-04-21 14:02:00
...no ja jestem póki co bogaty :|
...zrobiłem n awet tego cudaka od zmian religijnych...
Mam papier, takze chce dzis z Wami wszystkimi wymiane map zrobic.

Deb 2013-04-22 11:02:57
Zawsze mnie zastanawialo po co ludzie buduja tego cudaka.
To znaczy rozumiem, ze warto go budowac, ale po to zeby go nie zbudowac i zgarnac kase, gdy sie w koncu znajdzie taki, co go zbuduje. Najlepiej miec niedokonczona budowe tego cudaka w tylu miastach ile to tylko mozliwe, bo mozna sie kasa oblowic masakrycznie wtedy.
Bedziesz mial z tego na serio jakis uzytek i wprowadzisz teokracje?
Bo chyba nie pacyfizm? ;)

didi 2013-04-22 11:23:56
Pkt do wielkiego :)
Tylko tyle, ale zrobiłem go w miecie, gdzie juz mam Mauzoleum i mase zarcia, a jestem filozoficzny, wiec to ma byc inwestycja w kolejny złoty wiek ;)

didi 2013-04-23 22:00:16

didi 2013-04-23 22:01:04
Na GL!!!

A jak Maiar zapatruje sie na zamordowanie Eferalgi ?

Deb 2013-04-24 08:59:50
Mi pisal, ze sie zastanowi czy zamiast na Larego po Czajmenie skrecic na Eferalge.

Deb 2013-04-24 09:05:02
To kiedy ten atak?

didi 2013-04-24 10:56:18
Na kogo?
Na Bartka dziś, na Larego planuje za 78 tur.
Z Maiarem możesz mysle grac w otwarte katry...wie, że współpracujemy, ja mu napisałem, że ziemia czajmena jest dla niego, ale Larego moze jedynie palić bo to ma być dla Bombla teren.

Deb 2013-04-24 14:58:12
OK, ale do konca nie mozna wykluczyc, ze Maiar nie zacznie bronic Eferalgi. Do tego jeszcze dochodzi Cholernik, ktory zaczyna zwiedzac moje wybrzeze trierami. Mysle Didi, ze powinienes zaczac powaznie myslec o zbrojeniu, chyba, ze masz juz bardzo blisko do rycerzy i dlatego nic nie scinasz.

didi 2013-04-24 15:21:35
Do uniwerków ? ;)

Ale zetne kilkanascie jednostek w tej chwili i co z nimi zrobie, gdzie one sa teraz potrzebne?
Ja jestem w armii trzeci, minimalnie mnie lary wyprzedził, a mam tylko 8 miast, jak zainwestuje w armie, a nie rozwój, to dla mnie lipa. Teraz chce odbic ziemie dla Bobka, potem podbic dla Trebucha, a nastepnie pomóc Ci z Efe.
Ale to, że maiar Cie zaatakuje jest raczej badzo mało prawdopodobne, toz on by wysłał armie hektary od swoich rdzennych terenów. Cholernik natomiat nachapał sie terenu i ma etap rozwoju i obrony wielkiego terytorium, nie sadze, aby kogos atakował, by powiekrzyc potencjał do 25 miast bo wtedy przeciw niemu by sie wszyscy zwrócili...

didi 2013-04-24 15:26:31
Zobaczyłem screen który wkleiłes w CCCP, Efe wycofał sporo woja w kieunku Maiara...

didi 2013-04-24 15:33:43
...i prosze o wyrozumiałość, jako, że nie mam perspektyw na rozwój terytorialnych to stawim na technologiczny...ale cała technologia jaką opracuje ostatecznie trafia na Wasze fronty, w tej chwili mam 6 jednostek u Deba, 15 u Trebucha, 35 u Bobka, a w tej turze 5 wkracza do Larego...nie powiem, troche to kosztuje...

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6

Deb 2013-04-24 16:10:15
No widzisz Didi - dlatego nigdzie sie nie mozemy przebic, a czas gra na korzysc tych, ktorzy maja znacznie wiecej miest.
Gdybys dal na front z Eferalga te kilkanascie jednostek, to bysmy sie przebili i wszystko by poszlo jak po sznurku, a tak wszyscy siedzimy i nigdzie nie ma przelomu. Koniec koncow wjedzie Cholernik we mnie, albo do Centuriona, bo nie wierze, zeby Eferalga z nim nie wspolpracowal.
Maiar to najmniejsze zmartwienie, bo jak sam piszesz - bedzie zajety samym soba.
Mysle Didi, ze popelniasz blad stawiajac na rozwoj, przy tak malej ilosci miast powinienes walczyc i stawiac na armie - przeciez, jakbysmy sie przebili - niewazne, czy u Eferalgi, czy u Larego - to bezposrednio moze duzo nie zyskasz, ale moja armia juz wtedy by maszerowala pod Twoim sztandarem, a tak wszyscy stoimy, a czas gra na nasza niekorzysc.
Gdybysmy sie przebili od strony Eferalgi, to Bombel nie moglby za bardzo stawiac zadnych warunkow terytorialnych i pojawilyby sie zupelnie nowe perspektywy. Do tego dochodzi Centurion - choragiewka, ktory pewnie bylby zainteresowany odzyskaniem swoich terenow.
Nie chce, zebys to odbieral jako pretensje, bo mi przeciez bardzo pomogles, ale dbaniem o swoj wlasny rozwoj, byc moze - paradoksalnie, szkodzisz samemu sobie - skad wiesz kto i ile zarobil na tym, ze zbudowales cudaka, ktorego sie buduje wylacznie dla kasy?

didi 2013-04-24 16:34:18
...nie tak, że nigdzie sie nie możemy przebić. Błędem moim zdaniem było to, ze próbowalismy sie przebić jednoczesnie na wszystkich frontach...

Jutro odbijam GL, pojutrze pewnie Kucyka i zarz potem Muuzg, czyli Bobek uratowany, następnie przerzucam w ciągu pieciu tur 30 jednostek na Larego i zdobywamy Paryz lejąc dalej Larego. Po tem mam juz inzynierie i dopiero wtedy jest sens wysłać wojsko na front z Efe bo to jest dośc daleko.

Problem jest w tym, że kilkanascie jednostek nie wystarczy na Efe, jak zobaczy wcześniej kilkanascie człapiacych po dwie kratki słoni, zacznie po prostu na maxa scinac i utkniemy jak u larego. Nie chce przysyłać Ci kilkunastu jednostek, bo moim zdaniem da to niewiele, chce przysłać kilkadziesiąt...

Jak zrobie sobie tanie uniwerki to nauka mi skoczy prawie o połowe, bo mam tanie i dorzuce szybko oxford, wtedy moge zawiesic nauke na kołku bo i tak bedzie sie jako tako toczyc i zainwestuje w armie, mix słoni, hwach i pik dla osłony.

Tak planuje.

didi 2013-04-24 16:38:12
Jescze raz podkresle, mało wojska to ja nie mam, tylko rozproszone za bardzo, dlatego teraz kłade nacisk na to, aby wybierac pojedyńcze cele. Tak sie ułozyło, że wychodzi mi kolejność pomoc dla Bobka, potem Trebucha, a następnie Deba. Przy czym do Deba wybrałbym sie juz z inżynierią.

didi 2013-04-24 16:39:57
A ten zły cudak da mi o 10 tur zapewne szybszy kolejny złoty wiek, wiec tak bym go nie przeklinał...

Deb 2013-04-24 17:46:23
OK, wszystko wyglada sensownie.
Nie pisalem, ze budowa zlotej swiatyni to blad, ale sam wiesz, ze za to mozna miec pare sloni, albo bardzo mocnych hwach. Nie wiadomo komu kasa wpadla - byc moze wcale niemala, gdy ukonczyles jej budowe. Tobie oczywiscie tez w jakis sposob bedzie przydatna, ale moim zdaniem wojska to absolutny priorytet, a do inzynierii i tak w miedzyczasie dojdziesz.
Front u Eferalgi moze byc bardzo chwiejny, jesli Cholernik wjedzie do Centuriona, to on moze sie wycofac swoim wojskiem i co wtedy?
Wtedy Eferalga i Cholernik zaczna rozdawac karty, a Tobie zacznie sie dopiero wojna na dwoch frontach, bardzo ciezka wojna, a byla okazja wczesniej przycisnac srobke u siebie, gdy widziales, ze caly czas scinam ile sie da.

Bobek1971 2013-04-24 18:38:06
No niestety Didi super gosc jest i zbyt miekki by promowac sie na wodza zabijake-podbijake...a moze trafil w takie srodowisko :) czytaj fajnych sasiadow ze nie chcial byc kreatura :)
ale tu przyznam...ze mi odpowiada taki bohater jak w tym dyplo jest Didi :)
sam bym tez tak gral panstwo male a technologicznie doskonale...i pomagal slabszym.
pocieszajace Debie ze didi ma plan ktory ci opisal i jak sie uda ....bedzie nowa historia

didi 2013-04-24 20:13:40
Ścinać na złotym wieku, a jednostki by szły 10 tur. A tu Bombel woła o wojo, bo z larym pokój weźmie, a tu Cheos, że Bartka bic trzeba i Gl odzyskać...

Kazdy z Was chciał, abym zrobił tyle wojska, abym ruszył na trzech frontach i dokonał przełamania. Oceniłem, że koszt jest zbyt duży - potrzebowałbym do tego milion wojska, halo, ja mam 8 miast...dlatego postanowiłem zrobic to po koleji.

Deb 2013-04-25 08:02:43
OK, wazne ze masz plan, ktory wyglada przyzwoicie - ja tylko pisze o mozliwych zagrozeniach.

Deb 2013-04-25 22:12:06
Cakolpyd i Muu stoja puste:

Dobrze by bylo, zeby ktos wszedl i je zajal, to pojde rydwanem zobaczyc, co jest w Kucyku.

didi 2013-04-25 22:21:05
Miło, ze nie spaliłes ;)

Majowy, oba zdobadz i zrób fotki, połowa działki z łupów moja!!!

Bobek1971 2013-04-25 22:21:50
za zaangazowanie twojej armii proponuje 75 % bo to bez sensu jak ja polowe i ty polowe

Bobek1971 2013-04-25 22:22:06
2/3 dla ciebie oczywiscie :)

didi 2013-04-25 23:14:01
a gdzie Twoja armia ? ;)

wysłałem ja na drugi koniec swiata. fiftyfifty jest ok.

didi 2013-04-25 23:27:58
Swoją drogą w życiu nie widziałem bardziej chaotycznego ataku...pomieszanie z poplątaniem, kazda jednostka lezie gdzie chce, a główny stack bierze w tył odwrót :) to była padaka na całej linii :)

Bobek1971 2013-04-25 23:31:08
ja myslalem ze ty idziesz na umowione miejsce moze z Deba armią i idziecie jak najszybciej na EFE :)

Bobek1971 2013-04-25 23:31:34
ze jakas szybka zmiana planów ...z tobą to czort jeden wie ;)

didi 2013-04-25 23:35:07
fajnie by było, ale najpierw Lary...za 10 tur powinnismy zdobyc Paryż.

Deb 2013-04-26 09:14:30
Uwazajcie na chatowanie w grze - niedawno moj general podczas rozmowy z Didim "uciekl" mi do mojej stolicy, gdy bylismy w czelusciach Rosji - skonczylo sie na tym, ze nie poniszczylem Eferaldze usprawnien, ale moglo byc znacznie gorzej.

didi 2013-04-26 10:28:10
Ja miałem ubaw, bo jak skonczyłem pisac tekst do Bobka, to chce sie ruszyc głównym stackiem, a go nie ma, to pomyslałem...ze go skasowałem jakims klawiszem i 35 jednostek wyparowało ;)

trebuch 2013-04-26 10:28:12
tez tak mi sie kiedys zdarzylo...

didi 2013-04-27 22:31:18

didi 2013-04-27 22:33:11
Tutaj obrazek dla deba, aby zobaczył co zamierzamy zrobic w ciagu kolejnych trzech tur.

I uwaga dla Trebucha. orlean i rheims maja mase ciekawych surowców i to nawet na handel, tylko koniecznie najpierw pomniki trzeba w nich robic.

didi 2013-04-27 22:34:17
A widzicie te linie 7 surowców ułozonych wzdłuz nad Paryzem ? :)

Bobek1971 2013-04-27 23:22:33
granica wytrzymałości surowcowej...:)

Deb 2013-04-28 18:57:25
A propos surowcow - cze macie cos podwojnego z rozweselaczy?
Moze Mayowy wytrzymalbys bez barwnikow przez 10 tur i mi je przekazal?
Niestetety szykuja mi sie kolejne dozynki.

didi 2013-04-28 19:42:31
A czemu kalendarza nie zrobisz?
Widziałem, że już 800 monet odłożyłeś.
Nie dosc, że kase daje to i zadowolenie konkretne, ja bardzo lubie ten tech :)

Deb 2013-04-29 07:31:35
Kase mam odlozona na odlewnictwo i jakbym musial komus rentegena strzelic ;)

didi 2013-04-29 09:13:25
Ok...a Cholernik widze, nie zaatakował :)

Deb 2013-04-29 09:45:37
No bo zobaczyl nasze wojsko cofajace sie spod granic Eferalgi. Dzisiaj jednak musimy stanac za moja stolica, bo jeszcze mu przyjsc do glowy atak wyprzedzajacy.

Deb 2013-04-29 09:47:51
A kto bierze Orleans, bo tam widze jest zajedwabiscie, a w sumie to jedwab by mi sie najbardziej przydal do marketow.

didi 2013-04-29 09:52:04
Za, czyli gdzie dokładnie?

Jedwa masz ode mnie za srebro, a Orlean I Rheims ma przypaść Trebuchowi, więc zarówno parka jedwabiu jak i barwników, a do tego wino, pełen luksus ;)

Deb 2013-04-29 10:19:36
OK, to mam jedwab, przyprawy i wino. Potrzebuje wiec barwnikow albo futra.

Bobek1971 2013-04-29 11:02:15
pamietajcie ze mozemy po 1 surowcu sobie przekazywac :)

Deb 2013-04-29 11:17:28
Jeden mozna przekazywac, ale wymieniac sie mozna bez limitow.

didi 2013-04-29 11:23:14
Mi sie dubluje jedynie jedwab.

didi 2013-04-30 22:56:57
Ściąłem na sankorskiego, ale dostał go Cheos....

Za to teraz jestem bogaty jak...Deb ;)

W 4 tury robie edukacje, w 3 pacyfizm i zostaje zbierac na liberke, a jak sie uda to będe miał z Tadżmahalem 24 tury złotego wieku :)

didi 2013-04-30 22:58:11
I chce ominac feudalizm, oraz glidie i pojsc po proch i tradycje militarne co da mi kirasjerów bez rycerzy, zgadza się? :)

Bobek1971 2013-04-30 23:07:59
szkoda tego sankoru ale kasa jak sam mowisz pomoze ci cos zrobic

didi 2013-04-30 23:10:34
Na 8 miastach Sankorski rzeczywiscie nie wymiata :)

Bobek1971 2013-04-30 23:48:57
no ale zabranie sankoru cheosowi to byloby cos...trudno...cos wymyslisz :)

Deb 2013-05-01 09:28:44
Uwaga Mayowy:

Slonie Bartka czekaja na zaladunek.

didi 2013-05-01 10:06:42
Grrr, prosiłem, abys z odbudową troche poczekał, troche to prowokacyjne :|

Bobek1971 2013-05-01 10:11:29
mowiles do czasu spalenia orleanu

didi 2013-05-01 10:24:25
didi
2013-04-26 23:19:17
Z kulturka jakies czary

Tamto miejsce jest optymalne na odbudowe, ale bym sie wstrzymal do czasu az bartek odejdzie wojem zeby to ładnie wygladało i larego zniszczymy, wtedy nie musimy sie juz dygac

Bobek1971
2013-04-26 22:57:05
t5am gdzie slon bartka

Bobek1971
2013-04-26 22:56:47
moge czysciec postawic inaczej na srodkowej gorce zamiast przy morzu?

didi 2013-05-01 10:24:39

trebuch 2013-05-14 11:33:57
panowie, potrzebuje pilnie marmur do budowy heroic epic (na 10 tur). przeslijcie prosze mojemu nastepcy (gryz).

didi, poprosilem pontiego zeby dodal gryza do tajnych, pisz mu prosze wskazowki militarne

Deb 2013-05-15 08:28:04
Ja moge dac.

Deb 2013-05-15 09:30:19
Nie wiem Trebuch, czy ktos juz Ci ten marmur przekazal, czy ja go sam komus juz daje i nie pamietam, ale jakby co to w przyszlej turze dokladnie moge sprawdzic - w kazdym razie dzisiaj na screenie wymiany nie bylo takiej opcji, zebym mogl przekazac marmur.

didi 2013-05-15 09:33:32
to musisz juz komus dawac, w umowach łatwo sprawdzic

Deb 2013-05-16 09:05:31
Tak, daje marmur Mayowemu, ale nie wiem czy mu jest jeszcze potrzebny.

didi 2013-05-16 10:02:38
Dajesz mu prawie od 100 tur ;)
Trebucha nie ma zastepuje go Gryz, Majow ma kryzys egzystencjalny, wiec jak sie nie odezwie to zerwij prosze z nim umowe i daj mamrmur Grecji...

Deb 2013-05-16 12:06:21
OK, dzisiaj zrobie porzadek z tym marmurem.

didi 2013-05-16 12:29:53
Jakas odpowiedź od Cheosa? bo był na forum.

Deb 2013-05-16 18:00:47
Tak - wraca, bo Cholernik zbiera wojsko na Itkoviana, a Itkovian na Bartqa i on pewnie szykuje z Centurionem jakis wjazd na Cholernika.

didi 2013-05-16 19:40:48
To swietny moment wybrał...
A Bartek zaczął draft knechtów :)

Bobek1971 2013-05-16 21:32:34
Debie jak mozesz jeszcze z dwie trzy tury ten marmur zostawic

Deb 2013-05-17 09:02:02
OK, ja moge, tylko Trebuch sklada tez zapotrzebowanie, wiec jak nie bedziesz juz potrzebowal to skasuj dostawe marmuru ode mnie.

didi 2013-05-17 12:20:29
dzia
2013-05-16 23:15:13
Dariusz IImperium Sumeryjskie Cieszy mnie to zbliżenie i wspólnota interesów.

Po prawdzie Efe mi-w przeciwieństwie do Larego-trochę szkoda,no ale cóż,ja namawiałem jego i Deba do pokojowej egzystencji,ale widać złe ambicje zwyciężyły.

Nas z Bartkiem tu Cheos ciśnie i wysyła coraz to dziwniejsze propozycje układu-np.mamy mu oddać miasta to on nam pomoże walnąć Maiara i odeprzeć atak warzyw na rosje:P
Na szybki pokój z kartaginą się nie zanosi więc korzystajcie póki Cheos jest uwiązany i ja już mówiłem to Maiarowi-połączcie siły to możecie trzepnąć razem któregoś z wasali kartaginy a papciu będzie mógł tylko się popatrzeć-ew.pogrozić spaleniem waszych miast,tak jak moich :D

ps.mam nadzieje że Bobiemu już przeszły złe humory;)

didi 2013-05-17 12:23:04
Stawiam, że Cheos ostro sie dogaduje z Efe i chce nas przehandlowac, stąd Efe ciągle czeka na jakas zmiane układu sił...

Bobek1971 2013-05-17 14:38:18
juz mozesz zabrac marmur...

didi 2013-05-17 14:53:20
jakby ktoś chciał, to użyczyc mogę marmur za 6 tur.

hehe, a Cheos zaatakował Bartka...telefonami! ;)

jestesmy jego wielkim warzywnym rozczarowaniem i próbuje Efe dokoptowac do swojego ojuszu, musimy mega uważac na Bombla, no i Indie maja kłopot...bo ta armia Cheosa wcale nie idzie zapewne na zabezpieczenie Cholernika, a do Centa i stamta moze atakowac...
co jednak ciekawe, to Bombel od dawna nie robi wojska, więc jak nie zacznie, to moze nie byc tak źle :)

didi 2013-05-17 20:45:06
didi
2013-05-17 18:38:50
PeryklesImperium Koreańskie Cent jak najbardziej jest pro-cheosowy, więc ofensywa jego z Cheosem na Deba jest teoretycznie możliwa. Własciwie to coraz bardziej mozliwa, bo własnie zabiera swoje wojsko od Deba do Centa...

Ale nie bardzo rozumiem tego odnosnie większosci armii Cheosa...
Przecież Ty z Bartkiem macie ponad półtora bańki, a Cheos nie ma nawet 700 000tys, nie wiem ile ma Whiteye. Tak czy inaczej macie więcej wojska niz on i byłem przekonany, że to tam całe wojsko Cheos trzyma, w Mali, a trzyma bo musi ponieważ juz jest w defensywie...
Cos mi umknęło ? :)
dzia
2013-05-17 18:02:05
Dariusz IImperium Sumeryjskie i inna kwestia,czy Cent może wam tam jakoś zagrozić?
dzia
2013-05-17 17:58:53
Dariusz IImperium Sumeryjskie Wystarczy że teraz utrzymamy między sobą pozytywny kurs i Cheos powoli z ofensywy będzie musiał przejść do defa ;)
Może i z Cheosem wzielibysmy pokój żeby Martina dziabnąć i trochę się porozwijać,ale on stawia warunki raczej zaporowe,więc będzie ta wojna wisieć jakiś czas.
Zastnanawia mnie gdzie jest większość armii Cheosa,z demo wynikałoby że jaet już drugi w woju.W Mali tak dużo tego nie ma,w kraju stoją warriory,więc u Efe może coś być

didi 2013-05-17 20:46:44
Debie, lepiej poslij na przesmyk jakis rydwan, bo moze byc tak, że tam jakies jednostki Cheosa lecą...

Deb 2013-05-18 09:23:44
Jaki przesmyk?
Marmur poszedl do Trebucha.

didi 2013-05-18 09:46:34
ten bomblowy, gdzie był Tours kiedys

didi 2013-05-18 09:55:01
didi
2013-05-18 09:54:03
PeryklesImperium Koreańskie Od Deba odciagnął raptem 8 jenostek, tyle tam miał, wiec wciąz brakuje nam ...30...
Widac dlatego tak zabiega o pokój z Wami bo chce nam wjechac i wierzac w swój geniusz dyplomatyczny juz wojsko wycofał ;)
W takich okolicznościach nie ma litości, macie go...zmiarzdzyc :)
dzia
2013-05-17 21:51:56
Dariusz IImperium Sumeryjskie Nie chce zapeszać,ale jeśli Bartek się zgodzi i wyjdziemy w pole to może nastąpić przełom i sprawa Mali zostanie zakończona,a dalej puste miasta kartagińskie...

ech..zamarzyłem sobie trochę :D
dzia
2013-05-17 21:49:40
Dariusz IImperium Sumeryjskie White ma chyba największą armie w przeliczeniu na mieszkańca i to jego siły stanowią trzon
dzia
2013-05-17 21:48:03
Dariusz IImperium Sumeryjskie

to są aktualnie siły Cheosa na naszym froncie ,do tego jeszcze 9numidianów i jakieś pojedyńcze unity które dociąga z kraju-powiedzmy że razem ok.40unitów

No jesli liczyć mu te 700k woja to jest może połowa,w kartaginie stoją wary,więc jeszcze powinien miec pewien zapas,do tego co ture robi po kilka scinek

didi 2013-05-18 09:56:03
Zgubiło się 30 jednostek Cheosa, ciekawe gdzie...

didi 2013-05-18 09:57:04
Bombel zaczął w koncu armie robic, jego demo wyraźnie w góre, ma teraz tyle co ja czyli 550 tys.

didi 2013-05-18 10:06:37
Majowy, a jak tam, odbudowałes sie trochę?
Bo przydało by sie jekies słoniki zaczac wysyłac na granice z byłą Pyzą, al;bo paczke szpiegów przygotowac jak masz alfabet :)
( ja wole muszkiety niż szpiegów robic)

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6

Bobek1971 2013-05-18 21:54:28
po alfabet pojde po biurku za 2 tury

didi 2013-05-18 21:56:21
olej alfabet, idź po...muśmiech ;)

Deb 2013-05-18 22:44:00
cheos
2013-05-18 22:09:38
Ja moge za kilka tur zaczac tracic miasta. Ponad 120 jednostek dzia i bartqa weszlo wlasnie do Whiteye. Nie mam jak tego zatrzymac. Robie wszysptko aby dac rade ale kuzwa trxa bylo Bartka jechac nie Efe. Jak random nie pomoze to bartek bedzie graniczyl z bomblem. Warzywa mnie wystawily i dupa zbita.

didi 2013-05-18 23:19:42
To straszne ;)

didi 2013-05-18 23:20:10
Zalecam więcej...owoców ... :)

Deb 2013-06-05 19:00:56
Nie wiem, czy Eferalga skonczyl dzisiaj ture, czy go wywalilo, albo zapomnial dac EOT.

didi 2013-06-05 19:07:39
wyglada, że zapomniał, bo nic nie napisał w technicznym, a w grze był dosc długo, no ale z braku info do 21 z wejściami wypadało by poczekac...

Deb 2013-06-05 20:04:51
OK, ja zrobie rano, ale jakby co to dzwoncie.

didi 2013-06-23 14:41:57
Nawiazując do mojej rozmowy z Maiarem z Nowego Ładu.

Sorry, ale nie chce brac udziału w takim cyrku, każda pazernosc musi miec swoje granice...

Chciałbym abysmy sie wycofali z wojny z Centem i Bomblem :)

didi 2013-06-23 15:35:14
Druga sprawa to ta gra mnie kosztuje za dużo...wszystkiego ;)

Dlatego szukam kogos na stałe zastepstwo, ale postram się, aby tych sojuszy jakie sa w tym pakcie dochował...

Bobek1971 2013-06-23 22:11:52
nie swiruj didi....graj do konca po swojemu a nie majaczysz...kazdy ma slane dni....odpusc trochu i graj jak w ffa ....skup sie na najwazniejszym..

didi 2013-06-23 22:25:42
No ale w sumie gra powinna sprawiac przyemnosc, a dla mnie to jest przeklenstwo ;)

Bobek1971 2013-06-23 22:29:35
bo za bardzo sie przejmujesz za bardzo osobiscie odbierasz to co w grze,...ja sie wkurzylem na zachowania ludzi poza gra odnosnie stosunku do Larego...ale to historia ...nie wdaje sie w dyskusje na forum juz...odpuscilem bo szkoda czasu i nerw...ale w grze to inna sprawa. Daj se na luz i pukaj o zwyciestwo nie daj sobie wmowic zes didi...ty w tej grze grasz jako Ogrodnik i zaden maiar czy ijnny gracz nie bedzie ci psuł zabawy...beda ostre jazdy na ciebie proby wkurzenia ciebie to zwykle w dyplomacji tym bardziej ze masz spore szanse i psujesz gre to jedenmu to drugiemu [ w sensie szanse na zwyciestwo]...a mi sie to podoba..na koniec dyplo jak wytrzymasz cisnienie to ty sie bedziesz smial..olej te osobiste wycieczki i graj jako Ogrodnik ..jestes the best dla mnie i nie pirdol ;)

didi 2013-06-23 22:47:14
Tez miałem takie podejscie jako warzywo np w d7 - luz, blues, ale bedac w czubie ciagle ktos czegos od Ciebie chce i ciagle cie wyzywa, bo nie mozesz dac wszystkiego wszystkim :)

to tego musze sie jeszcze o was troszczyc, makabra ;)

trebuch 2013-06-23 23:35:23
Didi, ale co Cię do gry zniechęca? przecież zachowanie a'la Maiar jest solą dyplo. Gdyby każdy grał jak my w warzywniaku to byłoby nudno jak cholera. Gość się okazał niewdzięcznym fiutkiem więc spróbujemy go jakoś pokarać, jak się nie uda to trudno, jak się uda to popykamy jeszcze kilka tygodni i tak na końcu nas załatwią, ale gra sama w sobie przecież jest interesująca nadal. Graj nie pitol

didi 2013-06-23 23:40:34
No...dobra...poooostaram sie ;)

...tylko pomózcie zmyc te kolejne kubły pomyj, które sie na mnie poleja jak zaatakujemy Maiara ;)

To jest taki dysonans, normalnie jestem taki fajny, ze wszyscy mnie kochaja, a w dyplo musze robic takie trzeczy, ze połowa graczy mnie nienawidzi ;)

Bobek1971 2013-06-24 00:29:23
jak ci sie nie podoba obecna sytuacja ...to znaczy ze cos z toba nie tak ..przez 7 dyplo dojrzewales do takiej sytuacji ze cos znaczysz w grze dyplo wiec sie skup a nie rozmiekczasz sie jak lala...;)
Pomyje i tak spadną...okaże się że w koncu przestaniesz sie o nas troszczyc i co ..wyzwe ciebie ...ale z przyjemnoscia zagram z takim gosciem jak ty w kolejnym dyplo. Bo taka juz ta pieprzona gra jest :)
Jeśli bedziesz frajer i bedziesz dalej nas chronił...no cóż..ale zobacz jak fajnie sie grało...powiem ci że po akcji z larym zostałem w dyplo głównie dla Ciebie ......bo naprawde fajnie sie gra w tym dyplo nawet jako warzywo.
Może Trebowi jest nudno ...nie powiem nie męcze sie intelektualnie w tej grze od czasu straty GL...ale oglądam i czytam tajne i inne ****** w kronice....po prostu chłopie żal byłoby byś nie wykorzystałTwojej sytuacji...jak nie do wygranej to do namieszania jak nie do obskubania kogos z nadzieji wygrania to do sciecia mu małego wacka ktorym wymachuje bo myśli że ma najwiekszego...jak nie do sukcesu to chociaz do wspaiałej zabawy z kilkoma kumplami ...duch gry dla niektórych jest też ważny :)
trzymam kciuki za twoje nerwy :)

didi 2013-06-24 00:32:34
No dobra, to teraz ty decydujesz Mayowy :)

Maiar wrzeszczy jak rozwydrzony bachor, a wlazł do Osti jak naiwne dzieco gdzie mozna go odstrzelic kasujac mu pół roku zabawy i co zrobic ? :)

Bobek1971 2013-06-24 00:37:39
no ty decydujesz ..ja bym nazwał to błedem Maiara ..zakręcił się chlopak i straci armię pod Ostią ..zobaczymy jego charakter czy podda gre i rzuci nacje czy jednak dyplomaniak pelna geba i dociagnie do konca....tescik trudno.

didi 2013-06-24 00:39:10
haha - BoBek - najwiekszy rzeźnik dyplo, a co na to Rangar :)

trebuch 2013-06-24 00:39:37
ja myślałem że najlepszą nauczką dla niego byłoby wycofać wojska i dać Bomblowi go zajechać nie biorąc udziału w wojnie wcale. Oczywiście wadą tego rozwiązania jest to że nic nie dostaniemy, zaletą że pozostajemy moralnie kryształowi:)

Bobek1971 2013-06-24 00:41:33
mozna też tak jak mówi Ragnar...w sumie ...bardzo mądrze prawi. Masz ode mnie dużego plusa!

didi 2013-06-24 00:49:47
Zmartwie was, to najgorsze rozwiazanie bo jego wynikiem bedzie sojusz Bombla z Maiarem...

didi 2013-06-24 00:50:50
to znaczy jeżeli chcemy moralnie w kryształach zginac to jest to najlepsze rozwiazanie ;)
...ide po kolejne piwo...

Bobek1971 2013-06-24 01:27:53
Czy tak czy siak - i tak bedzie dobrze..najgorsza jest niepewnosc :)

Deb 2013-06-24 13:03:22
Mozna tez Bombla probowac przeciagnac do rozbioru Maiara, i ja moge sie podjac zadania urabiania Bombla, ale musze wiedziec, czy Wam to pasuje?

didi 2013-06-24 13:08:05
Bombel juz urobiony :)

trebuch 2013-07-01 21:33:31
Deb, jaki masz plan? ja czuję że Peter weźmie się w pierwszej kolejności za mnie a w drugiej za Was. Zastanawiam się czy nie rzucić swoich samobójców na miasta koreańskie żeby mu spalić co się da - przynajmniej odejdę w dobrym stylu:)

Deb 2013-07-02 11:09:09
Musimy odbudowac sojusz - przeciez Didi nie chcial Cie zjesc, a wojne z Maiarem wywolal niemal dla Ciebie.
Sorry, ze sie wczesniej nie odzywalem, ale akurat odejscie Didi'ego zbieglo sie z moim urlopem i tydzien mnie nie bylo.
Masz jakies sygnaly, ze cos sie dzieje?
Ja opisalem wlasnie Peterowi cala nasza sytuacje - on mni wprost zapytal, czy powinnismy odbudowac nasz wspolny pakt, wiec mysle ze wszystko powinno sie ulozyc.
Zaproponowalem tez Maiarowi, zeby dogadywac sie z nastepca Didiego, zeby wystawic Bombla i go ubic, ale nie dostalem jeszcze odpowiedzi.
Co o tym myslisz?

Deb 2013-07-02 11:13:38
Jak popalisz miasta koreanskie, to przysluzysz sie wylacznie Bomblowi, ktory potem litosci miec nie bedzie. Dlatego najlepszym rozwiazaniem jest odbudowa naszego sojuszu - Mayowego zastepuje chyba Ponti - tez bardzo dobry gracz - moze jednak razem cos sklecimy?

trebuch 2013-07-02 11:14:22
ja wczoraj wymieniałem posty z Peterem i odniosłem wrażenie że on jest niechętny do kontynuowania polityki Didiego. Pisał mi wprost że wojna z Maiarem mu sie nie widzi bo będzie długo trwać, on żadnych miast z tego nie zdobędzie a sam nie chce walczyć żeby inni zyskiwali. Dlatego wczoraj wycofałem wojska do siebie od Maiara. Dodatkowo Peter odniósł się do planów ataku na Centa czy Cheosa i stwierdził że to dla niego też bez sensu bo od Centa jest oddzielony Tobą a Cheosowi pomoże Bombel i Cent. Podsumowując nic z tego co planował Didi nie podoba się Peterowi

Natomiast co do tego że Didi wywołał wojnę z Maiarem dla mnie to nie było tak. Ja chciałem walczyć z Bomblem u boku Maiara, to Didi się uparł żeby atakować Maiara za to że ten kręcił z podziałem ziem Bombla. W końcu Didi mnie przekonał do swojej wizji a teraz jego następca się z tego chce wycofać.

trebuch 2013-07-02 11:16:33
ja chce żeby ten sojusz trwał ale nie przekonuje mnie to co pisał wczoraj Peter. Wynikało z tego że on nie chce kontynuować wojny z Maiarem ani nowej wojny z Centem czy Cheosem. A jeśli nie chce tych wojen to pewnie będzie chciał się powiększyć kosztem najbliższych sąsiadów czyli nas

Deb 2013-07-02 11:22:20
No to mamy galimatias. Poczekajmy jednak na odpowiedz Petera, bo on wczesniej nie znal mojego stanowiska, a przeciez widzial ile Didi zostawil u mnie wojska.
Ja jestem za odbudowa sojuszu - bez tego Peter i tak nie wygra, a z nami jakies szanse jeszcze ma.
On Ci wczoraj odpisywal na podstawie tego, co zobaczyl na mapie, bo z tego co wiem Didi nie zostawil zadnych wskazowek. Dlatego nie ma co robic pochopnych ruchow.
Uwalenie Bombla na terenie Maiara wydaje mi sie byc niezla opcja dla nas obu - niezaleznie od tego, co planuje Peter - troche miast nam wpadnie i bedziemy scementowani z Maiarem, jesli Peter sie na nas wypnie.

trebuch 2013-07-02 11:28:56
podobno Didi zostawił wskazówki Scoobiemu ale admin podjął decyzję żeby ich nie dawać Peterowi żeby ten po 10 turach mógł robić co chce i się niczym nie sugerować. Stąd dzisiejsza sytuacja i zagrożenie że Peter zrobi co dla jego kraju najlepsze czyli nas połknie

Deb 2013-07-02 12:02:03
Peter napisal, ze jest zainteresowany odnowieniem sojuszu, wiec odpisalem mu, zeby to zrobil i zalozyl nowy pakt tajny, bo widze, ze rowniez Bobek zrezygnowal i jest zastepca - razem jeszcze cos znaczymymy i mozemy dzialac - nie mozemy sie dac tylko rozegrac i mysle, ze wokol Petera tez jest szansa na stworzenie silnego bloku.

Deb 2013-07-02 12:17:14
Z reszta sam zobacz, ze sie na siebie troche sami napedzaliscie:
Peter
2013-07-02 11:25:16
Państwa mamy tak położone, że sojusz to jedyna rozsądna droga.

Z Trebuchem jest kłopot, bo wczoraj wycofał całe wojsko z Babilonu i pomyka do siebie/ czyli tez do mnie.
On ma konnice, ja piechotę,więc będzie szybciej - draftuje i dotnę co moge żeby mi czegoś głupio nie spalił.
Także sojusz z Trebuche stoi pod wielkim znakiem zapytania.
Widząc że zmierza wojem do mnie, całym swoim wojem naginam się bronić (tym które było u Ciebie też).

trebuch 2013-07-02 13:16:08
wcześniej mi napisał że nie widzi sensu wojny z Maiarem oraz nie odpisał co zamierza po 10 turach więc nie powinien się dziwić że się cofam od Maiara

trebuch 2013-07-22 08:18:02
Deb, będziesz następny więc jak możesz to wjedź mu czym masz i spal co możesz. On nie pójdzie teraz na Ciebie bo Bombel go szachuje na północy

Bobek1971 2013-07-23 23:00:00
ja czekam do konca pokoju i jak bedzie nieostrozny to atakuje wszytskim czym mam moja stara stolice Caklopyd i pale ją ...

trebuch 2013-07-24 00:10:24
raczej nie da Ci tej szansy. miło się grało, szkoda odejścia didiego bo ostatecznie cały trud w piach

Bobek1971 2013-07-24 07:05:50
tak to niestety było jak "cios w plecy" - szkoda ...chciałbym się kiedys dowiedziec dlaczego Didi zwiał.
Swoją drogą bardzo chiałbym się dowiedzieć jaki byłby nasz koniec w wersji warzywnej. Znawcy-agresorzy twierdzą że bez naszej konsumpcji nie miałby szans....a ja chciałbym zobaczyc to na wlasnej skórze. Z didim za plecami wcale nie tak strzasznie z techami jak na satelity
Po prostu szkoda...
No nic poszła cała robota na marne.
Z Peterem zwyciezcą we krwi nie było szans na politykę Didiego.
No nic ..dzieki Treb za grę

Bobek1971 2013-07-24 07:06:30
jeszcze moze jakies słowo wyjasnienia od Didiego czekaja na nas w jego tajej kronice?

trebuch 2013-07-24 07:35:40
fajnie by było się dowiedzieć jeszcze czegoś z jego kroniki... zobaczymy. Szkoda że akurat wyjechałeś na wakacje jak Peter przejmował Koreę. Może zdecydowalibyśmy się na samobójczy atak tak jak proponowałem i odeszlibyśmy z większym hukiem:)

Bobek1971 2013-07-24 22:44:10
no trochę to Dyplo trwa ponad 200 tur...i wakacje zachaczyło...dyplo powinno sie zaczynac około wrzesnia by do wakacji skonczyc :)

Deb 2013-07-25 09:44:12
Ja akurat wtedy tez bylem na urlopie jak bylo przejecie. Wydaje mi sie, ze Didi, zeby myslec o zwyciestwie musial nas po koloi zjadac. Najwiekszy blad byl z Maiarem, ktory sie postawil - gdyby nie to, to wspolnymi silami przekopalibysmy sie przez Rzym do samej Kartaginy i wtedy jako satelity zwyciezcy mielibysmy szanse zyc. Teraz nasze zacofanie jest juz nie tylko wobec Korei, ale i wszystkich. Moze najpierw zjada Maiara, a dopiero pozniej mnie ;)
A moze Peter z Bomblem sie dogadali i beda cos knuc przeciwko Kartaginie?

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum