www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Odatjnione pakty Dyplo 8(Komenty:)
Author Message
wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:34   Odatjnione pakty Dyplo 8(Komenty:)

Męczyłem się godzinę, więc mam nadzieje, że troszkę mnie za to lubicie bardziej, że musiałem co minutę klikać odśwież w przeglądarce przez godzinę.

Już nie tajne!!!

Wasz Wnuczuś

Wyświetl szczegóły
Eferalga_500 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 25/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-10-11, 23:13   

No zacząłem czytać te pakty. Nie sadziłem, ze didi i Deb aż tak dobrze współpracowali...
I ten optymista Deb... Ciekawe, że zawsze brali pod uwagę mój stan armii a nie to co mogło wyskoczyć z miast w ciągu zaledwie 3 tur.

Szkoda, że z Cholernikiem mi nie wyszło - jakoś nie zamiezął mocno paktować jak go badałem - a to mogłaby być naprawdę fajna koalicja :)

Swoja droga to aż dziwne ze tak długo przeżyłem :rotfl:
Last edited by Eferalga_500 on 2013-10-11, 23:14; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

cheos 

HannibalImperium Kartagińczyków

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2013-10-11, 23:36   

No nawet jak za dwa miechy ruszy kolejne to jest co czytać. Ja jestem w trakcie retrospekcji warzywnej :]

Eferalga_500 

starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-10-11, 23:58   

Ze wspomnień mogę powspominać kilka kluczowych dla mnie momentow gry:
- propozycja Larego aby na początku go obronić - dzięki temu zyskałbym stolice Czajmena - niestety mialm układ z Czajmenem i dalem Czajmenowi bezpieczna granice - ten ladnie mi się odplacil
- zdrada czajmena - dziwne ze nie skonczylem już wtedy gry
- przykiszenie ze słoniami i katapkami - moglem mieć ich spore stado przed atakiem Czajmena
- wstrzymanie Maiara z atakiem na Czajmena w turze około 71
- oszczedzenie workow co opoznilo kontratak na Deba w turze 85 - jego stolica by padla a ja wepchanlbym na jej miejsce dwa miasta graniczne i się zabunkrowal
- misklik u Maiara - i niemozliwosc obrony larego oraz swojej stolicy (swiete miasto nie było ważne) w turze 133
- nieprzemyślany kontratak w turze 114 - byłem na urlopie nie przemyslalem ataku na stolice deba - moglem zrobić to na raty przy minimalnych stratach własnych. miałem na terenie Deba kilku szpeigow i wiem ze moglem zniszczyć znaczna czesc armi - w kolejnej turze reszta musiałaby uciec lub zostać zniszczona ze stolica - planowałem zeobic scenariusz z dodatkowymi miastami frontowimy. No i do tego potem ten telefon od Cheosa ;) - w zasadzie największy blad gry. Atak był nieprzemyślany bo zrobiłem za mało katap...
- dezercja Larego - planowelm go obronić nawet kosztem swojej stolicy - dzięki temu mielibysmy obaj nawieksza armie na swiecie moglibyśmy przejść jak walec lub negocjować z pozycji sily.

I najważniejsze :/ dopiero pod koniec gry zorientowałem się ze General może chodzi po drogach wroga :wstyd: przez to opracowałem alfabet w okolicach 90 tury

Dyplomacja:
- Maiar - za pozno się zgadaliśmy
- Cholernk - czemu siedziales tak cicho
- lary - jak zwykle nieprzywidalny - średnio mu ufałem
- didi - długo mnie wkrecal
- Deb - strasznie zlamil początek gry

giggs 

Helped: 2 times
Piwa: 44/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2013-10-12, 08:50   

Fajna lektura. Good job nubki :) . Bobek jak zwykle daje sobą powodować, oj Bobi, Bobi :P .
Last edited by giggs on 2013-10-12, 12:11; edited 1 time in total  

Maiar

KatarzynaImperium Babilońskie

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/332
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-10-12, 13:24   

Quote:
didi: Sprawa wygląda tak: Maiar siedzi wojem w Osti jest tam jeszcze jeden słon Bobka którego nie wycofał, a cała reszta woja naszego jest w...Paryżu odcinając Maiarowi droge odwrotu.

Taki jest rozkład wojsk, ale my nie mozemy dzis zaatakowac Maiara bo jest problem z kolejnoscią.
Weszlismy po Maiarze, a do tego mamy wojne z Efe na której jestesmy drudzy, sa więc trzy opcje:
1) Bomblel kasuje wojo Maiara i czeka ture( i tak sie musi leczyc), wtedy wszyscy atakujemy Maiara jako drudzy( preferowane)
2) Bombel kasuje wojo Maiara, a my sie dogaujemy z Efe, aby ruszac sie jako pierwsi - skomplikowane, bo jeszcze Deb musi sie w to wgrac niepolecane bo trudne do przeprowadfzenia( rozpoczeła sie walka wodna z Efe)
3) Bombel pisze maiarowi, ze chce zmienic kolejnosc na wojnie i dzis sie nie rusza, aby jutro ruszac sie jako drugi, wtedy maiar rusza sie pierwszy i jak wyjdzie z Osti to go dzis jako drudzy stukniem, ale gorzej jak nie wyjdzie, co wtedy? Nie bede mógł mu wypowiedziec wojny bo teleport bedzie.

Więc opcja nr2 wydaje mi sie najlepsza, ewentualnie z nr3 mozna kombinowac.

Odnosnie Paryza.
Czyli wychodzilo na to że Didi od razu chcial mnie zjchac... a potem odszedl.

Czyli ewidetnie stalo sie to co mowilem. Didi robi okropna rzecz (zdrada) a potem by jego nacja nie byla jakos przez to krytykowana czy cos odchodzi (biorac pod uwage ze to zniszczylo potencjalny OGROMNY sojusz), i jego nacja nadal ma czyste konto.

Zabijajace gre zagranie bo wygrywajace gre a nie ma co z tym fantem zrobic. (nie mozna narzekac na nowego wladce ze stary zdradzil i takie tam)

Tak czy siak jestem rad, bo koniec konców wyszło na moje. :cwaniak:
Last edited by Maiar on 2013-10-12, 13:27; edited 2 times in total  

Eferalga_500 

Posted: 2013-10-13, 10:58   

Maiar wrote:
Quote:
didi: Sprawa wygląda tak: Maiar siedzi wojem w Osti jest tam jeszcze jeden słon Bobka którego nie wycofał, a cała reszta woja naszego jest w...Paryżu odcinając Maiarowi droge odwrotu.

Taki jest rozkład wojsk, ale my nie mozemy dzis zaatakowac Maiara bo jest problem z kolejnoscią.
Weszlismy po Maiarze, a do tego mamy wojne z Efe na której jestesmy drudzy, sa więc trzy opcje:
1) Bomblel kasuje wojo Maiara i czeka ture( i tak sie musi leczyc), wtedy wszyscy atakujemy Maiara jako drudzy( preferowane)
2) Bombel kasuje wojo Maiara, a my sie dogaujemy z Efe, aby ruszac sie jako pierwsi - skomplikowane, bo jeszcze Deb musi sie w to wgrac niepolecane bo trudne do przeprowadfzenia( rozpoczeła sie walka wodna z Efe)
3) Bombel pisze maiarowi, ze chce zmienic kolejnosc na wojnie i dzis sie nie rusza, aby jutro ruszac sie jako drugi, wtedy maiar rusza sie pierwszy i jak wyjdzie z Osti to go dzis jako drudzy stukniem, ale gorzej jak nie wyjdzie, co wtedy? Nie bede mógł mu wypowiedziec wojny bo teleport bedzie.

Więc opcja nr2 wydaje mi sie najlepsza, ewentualnie z nr3 mozna kombinowac.

Odnosnie Paryza.
Czyli wychodzilo na to że Didi od razu chcial mnie zjchac... a potem odszedl.

Czyli ewidetnie stalo sie to co mowilem. Didi robi okropna rzecz (zdrada) a potem by jego nacja nie byla jakos przez to krytykowana czy cos odchodzi (biorac pod uwage ze to zniszczylo potencjalny OGROMNY sojusz), i jego nacja nadal ma czyste konto.

Zabijajace gre zagranie bo wygrywajace gre a nie ma co z tym fantem zrobic. (nie mozna narzekac na nowego wladce ze stary zdradzil i takie tam)

Tak czy siak jestem rad, bo koniec konców wyszło na moje. :cwaniak:

Trzeba było się do mnie i do Larego dołączyć pomimo mojej zdrady - taki sojusz byłby naprawdę mocny.

Maiar

KatarzynaImperium Babilońskie

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/332
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-10-13, 11:06   

Przeciez chcialem sie dolaczyc (przynajmniej do Larego), inicjujac wspolny atak na Czajmena (ja i Lary).
Tylko ze wtedy Lary wkrecil Ciebie w ten atak, obiecujac Tobie miasta, ktore mialy przypasc mnie.
Obejrzjy sobie tajne, tak mnie to zirytowalo ze ciagle mu to wypominalem i juz nici byly z sojuszu, bo Lary sobie ubzdurał ze ja z toba wspolpracuje, a niestety tak nie bylo i bez pytania do Ciebie polecial.

cheos 

starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2013-10-15, 22:01   

Przeczytałem kilka paktów od A do Z i podtrzymuję, że o ile będzie kolejna edycja powinien być zakaz komunikacji przez pierwsze X tur.
Na marginesie to jakaś masakra :/

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-10-15, 23:28   

Cheos, o co konkretnie chodzi?
Przecież jest zakaz komunikacji prze 50 tur - bez kontaktu w grze.
Chyba, że Tobie chodzi o zakaz komunikacji w ogóle... ?

Dyplo Hymn

cheos 

Posted: 2013-10-16, 00:00   

Rihiter wrote:
Przecież jest zakaz komunikacji prze 50 tur - bez kontaktu w grze.

Chodzi mi o podtrzymanie tego zakazu ponieważ były głosy, że zbytnio on ogranicza grę.

Rihiter 

CyrusImperium Indyjskie

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2013-10-16, 00:47   

Ten zakaz jest więcej niż uzasadniony. Głosów za zniesieniem go było chyba bardzo mało - mylę się?

Dyplo Hymn

Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-10-16, 08:41   

cheos wrote:
Przeczytałem kilka paktów od A do Z i podtrzymuję, że o ile będzie kolejna edycja powinien być zakaz komunikacji przez pierwsze X tur.
Na marginesie to jakaś masakra

Domyślam się o co Ci Cheos chodzi z tą masakrą :(
ale niestety jak nie złapiesz za rękę to nic nie udowodnisz...

A co do zakazu komunikacji w grze to jest to ciekawy pomysł z punktu widzenia realności gry ale na tej mapie co była zupełnie niegrywalny

Przy mapie takiej przesmykowo neuronowej była spora część graczy zamknięta na swoim podwórku z kontaktem z 3 bezpośrednimi sąsiadami i koniec
Zero dyplomacji, zero frajdy z gry
O czym możesz rozmawiać z bezpośrednim sąsiadem ??
przecież nie o wspólnej wojnie z kimśtam skoro Ty nie wiesz z kim on graniczy a on nie wie z kim Ty
Nikt rozsądny nie pozwoli przejść zwiadowcą przez swój teren bo jedyne o czym mogą porozmawiać Twoi sąsiedzi (jeśli przepuścisz) to o rozbiorze tego w środku.
(czyli Ciebie)
Zatem z idei dyplo robi się malutkie FFA z 3-5 osobami do rozmów.
Chyba nie o to chodzi w grze dyplo.

Co innego na mapie kontynentalnej otwartej, takiej jak w D4, D5 - tam ma to sens
bo nawet jak spotkasz sąsiada to spokojnie możesz go wojem/scautem obejść i poznać dalszych sąsiadów nawet wbrew jego woli.
Tam marsz hen en w dalekie krainy po neutralnym niezaludnionym terenie miał sens.

Eferalga_500 

Posted: 2013-10-16, 12:34   

Dla mnie rozwiązanie jest proste:
scout/explorer powinin mieć właściwości jak łódź podwodna - uwidaczniana przez szpiegów i innych scoutów oraz unity z visibility. Wtedy zwykły unit mógłby go skasować :)

bombel79 

HatszepsutImperium Rzymskie

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 59/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2013-10-16, 12:59   

Ale bez wypowiadania wojny...

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum