www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Odatjnione pakty Dyplo 8(Komenty:)
Author Message
VGT 

Helped: 4 times
Piwa: 17/8
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2013-10-16, 16:40   

Bodek wrote:
[..]ale na tej mapie co była zupełnie niegrywalny
Przy mapie takiej przesmykowo neuronowej[..]

Przepraszam za wtrącenie, ale skoro dyplo zakończone, moglibyście gdzieś tę mapę pokazać, albo rozdać save'a? Do tej pory widziałem jedynie parę screenów, gdzie na minimapie kultura zbyt mocno wszystko zasłania, aby to było przejrzyste, a chciałbym w końcu móc zobaczyć tę mapę, gdyż przez całą rozgrywkę ciekawiło mnie na co tak co niektórzy narzekają. :)
Last edited by VGT on 2013-10-16, 16:40; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Bobek1971 

GandhiImperium Majów

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 80/247
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-10-16, 20:19   

wzrcucie całą mape

Eferalga_500 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 25/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-10-17, 11:56   

bombel79 wrote:
Ale bez wypowiadania wojny...

CZyli dodaktowo opcja jak ma privater :)

Eferalga_500 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 25/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-10-17, 14:07   

Przgladałem właśnie pakt Scoobie ze wszystko widzi i takie tam :)

ScoobyDoo 2013-01-14 12:27:00 wrote:
Efe wział HBR z oracka :faceplam: . Sorry efe ele nie czaje WHY??
Konie fajne OK, ale kolos to 4 MONETY z większośći pol wodny przez BARDZO DLUGO.
Dodatkowo masz triremy, które zatapiał wszystkie łajby, NIKT ci nie wjedze gallerami. Nie wiem po co ?, boisz się ze odlecisz?, ze przyjdą po leadera?
NIKT nawet dupy nie ruszy, ba nawet nie pomyśli.
Mając kolosa, święte miasto, marble, zgarnął bys wszystkie marble cudaki
MM, GL, Partheon, TAJA muzykę. Draft muszkietów, katapy, i nikt nie podejdzie.
Jak inni będą mieli w końcu macki, (może rycki) ty byś kurde mial rifle i kozakow.
JAK stracisz kolosa to porażka na maksa. KOLOS TO MEGA POTĘGA W REKACH FINA.
na tej mapie. Widzisz wysepki, z każdej takiej wysepki mialbyś dochód x2.

Załamany jestem.

Pisałem to w swoim pakcie i wyjaśnie to tutaj. To była ciężka decyzja ale poparta wyliczeniami oraz moją propagandą :P Zresztą finalnie mimo ciężkich wojen kolosa zbudowałem.

Na tym etapie gry tury 37 gdzie miałem 5 miast z czego wszystkie małe - ile dałby mi kolos 6 :moneta: ? Budowa wyłaczyłaby miasto na 20-30 tur w momencie kiedy potrzebowalem wojska do obrony i ataku. Kolos zarabia dopiero od tury 80 kiedy miasta nabrzeżne są duże i rozwinięte. O wiele lepsza tak jak Cheos napisał na początku jest Latarnia - bo daje zyski od razu i to wieksze.
Wiedzialem ze bede pomimo to liderem w techowaniu oraz inni wiedzac ze niby mam MT nie pojda po niego. Liczylem tez ze nikt nie podplynie lajba do kogos kto ma MT - nikt oprocz mnie tego nie wiedzial :) .
Dzieki temu mialem i slonie i katapki jako pierwszy na swicie i leniwie przygotowywalem sie do podboju wysp a nastepnie powolnego Deba kiedy moj "sojusznik" Czajmen zadał mi cios w plecy.

Troche zaluje moich skrupulow ze nie dogadalem sie z Debem na poczatku i nie pojechalem Czajmena na poczatku reazem z Larym. Tez z kolei nie mial zadnych skrupulow by zrobic to ze mna :/
Last edited by Eferalga_500 on 2013-10-17, 14:09; edited 3 times in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum