www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pytanka nowego
Author Message
Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/42
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2014-10-22, 14:37   

Co do gry z kompem to dużo zależy na jakim grasz poziomie trudności

Generalnie pamiętaj że zdobycie każdego miasta to kara do stosunków z AI więc jak zaczniesz podbijać to większość AI zacznie się odgrażać.

Tyle że AI jest tak słabe że jeśli nie zlamisz to w zasadzie nie ma cudów żeby zdobyło ci miasto.

Jednostki buduj tylko strzeleckie + JEDNEGO konika

Taktyka ostrzał wszystkiego co się rusza + miasta a następnie jak obrona miasta zbita do zera konik zajmuje.

Postaw piwo autorowi tego posta

szachoboks

Piwa: 21/2
sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2014-10-22, 21:16   

teraz powinno sie grać 4-6 miast . 4 miasta to takie minimum, jesli nie ma miejsca lub zadowolenia na 4 miasto to ma się przerypane. Ogolnie to jest bardziej złożone kiedy jak grac . Np tej grze postawiłem 7 miasto i to na sniegu ,ale bardzo szybko mi się zwróci

W civ5 bez problemu zdobywa sie miasta , Kto ma inicjatywę zależy od terenu . Przed wieloma atakami nie ma obrony !! Jedyne co powsztymuje przed atakiem to koszty poniesone na wojnę oraz później z utrzymaniem zadowoleniem
Last edited by szachoboks on 2014-10-22, 21:18; edited 1 time in total  

muad 

starszy szeregowy 
Posted: 2014-11-12, 16:46   

Skończyłem moją pierwszą rozgrywkę w CIV 5 i drugą zresztą też, która dała mi do myślenia jeśli chodzi o punktację. Pierwszą rozgrywkę potraktowałem całkowicie szkoleniowo, budowałem wszystko jak idzie, czasem gdy zbudowałem jakąś jednostkę wojskową, aby zobaczyć jak wygląda i się porusza, likwidowałem później ją. Z innymi elementami także się bawiłem. Ostatecznie zdobyłem wszystkie stolice. Pierwszą grę grałem na poziomie 2. Gdy już wiedziałem o co chodzi zacząłem drugą rozgrywkę (4 poziom). Tu już zwracałem większą uwagę na wszystko. Także wgrałem przez podbój. I na koniec zdziwienie. W pierwszej rozgrywce miałem 3500 pkt, a w drugiej o 1000 mniej! W drugim przypadku ostatnie miasto zdobywałem jeszcze kusznikami, a w pierwszym rozwój był dużo większy no i czas dużo późniejszy. Wg mnie druga rozgrywka powinna być o wiele lepiej punktowana od pierwszej. Poza tym sam poziom na tych niskich poziomach jest istotnie mniejszy niż to było w civ 4 (w moim odczuciu). Ale z drugiej strony nie ma co marudzić tyko podwyższać poziom i do boju.

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2014-11-12, 16:51   

Punkty sa dodatkiem tylko , na punktacje wpływa wiele czynnikow ,takich jak wielkosc kraju liczba ludnosci kultura ,zbudowane cudy itd. to normalne ze miales mniej punktow przy bardziej agresywnej grze, czyli nastawionej za na podboj a nie rozwoj kraju.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

v1ght3 

Posted: 2016-06-27, 10:30   

Niedawno zacząłem grać w CIV 5 BNW i zastanawiam się jak warto rozpocząć grę.
Czy rekrutowanie wojowników na początku ma sens? Czy czasem nie lepiej poczekać do łuczników?
Czy budowanie pomnika jest dobrym pomysłem, skoro można go dostać za darmo?
Jeśli możecie dajcie jakieś wskazówki, porady.

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/42
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2016-06-27, 14:44   

v1ght3 wrote:
Niedawno zacząłem grać w CIV 5 BNW i zastanawiam się jak warto rozpocząć grę.
Czy rekrutowanie wojowników na początku ma sens? Czy czasem nie lepiej poczekać do łuczników?
Czy budowanie pomnika jest dobrym pomysłem, skoro można go dostać za darmo?
Jeśli możecie dajcie jakieś wskazówki, porady.

Poczytaj sobie ten wątek
http://forum.civilization...forum.php?f=531

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum