www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji Peter/Didi przez Admina D8
Author Message
Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-10-16, 13:42   Podsumowanie nacji Peter/Didi przez Admina D8

Skoro jednak ma być następne dyplo grane to już dokończę pisanie podsumowań, tak aby pozostało dla potomności. Choć moja szczerość tutaj może mi się nie opłacać w perspektywie D9 ale co tam. Szczególnie że będę zmuszony poruszać tutaj drażliwy temat mapy D8 i od razu zrażam do siebie potencjalnych sojuszników ale opiszę mimo wszystko jak to widziałem z góry.

KOREA

Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem mapę D8 to od razu powiedziałem Scoobiemu że kilka nacji to on przepakował masakrycznie i gdyby tylko na którejś z tych przepakowanych nacji zagrał jakiś stary wymiatacz to zrobiłby by tu rozpierduche że aż strach.
Scooby oczywiście wtedy bronił swojej mapy i mówił że to nieprawda że pozycje są wyrównane itp...
Ja swoje , Scooby swoje
Ta dyskusja pozostałaby czysto akademicka i nierozstrzygnięta gdyby nie ślepy los który powiedział SPRAWDZAM
I nagle na jednej z tych dokoksowanych nacji zamiast Didiego pojawił się Peter.
No i niestety Scooby sprawdziły się moje przypuszczenia.
Korea ruszyła po zwycięstwo.

Jakiś polityk kiedyś powiedział że jeśli naszego premiera czy prezydenta ciągle chwalą za granicą to jest to bardzo zły sygnał. Bo to oznacza że prowadzi on politykę zgodną z "ich" racją stanu a nie z naszą.
A Didiego wszyscy jego sąsiedzi chwalili za grę
Chwalił go Majowy Bobek, chwalił Deb, Trebuch bo on grał z korzyścią dla WAS, dla waszych krajów, dla Waszego wspólnego funu a nie z korzyścią dla Korei
Didi bawił się w politykę zagraniczną, interweniował w odległe wojny, pakował się w dalekie egzotyczne wyprawy zamiast po prostu zadbać o swoje zyski i swoje korzyści.
A Peter zagrał pragmatycznie, do bólu pragmatycznie.
Teraz jak przeczytałem kilka tajnych paktów to widać do w kilku fragmentach:

Peter 2013-07-01 20:12:16
Mam trzymać kurs polityczny przynajmniej 10 tur, więc szatkuje na wojnę z Babilonią.
Za bardzo nie widzę jakie miasta bezpośrednio Korea miałaby zatrzymać po Babilonii..???
Czy jest ustalony podział miast?
Bombel twierdzi że ma dostać 5 miast, w tym wszystko po Francji - to prawda?

No i odpowiedź Trebucha zgodna z dotychczasową polityką Didiego
sporo wpisów ....... troszkę ogólników i wreszcie sedno:

trebuch 2013-07-01 21:00:44
co do tego co miała dostać Korea to faktycznie zero i właśnie w tym sęk - sojusz Grecji Korei i Majów polegał na takich kompromisach - na tej wojnie np Korea walczyła o nasze tereny, a za chwilę my mieliśmy pomagać Korei w wojnie z Centem... Teraz pytanie co planujesz po tych 10 turach, czy taki sam sojusz czy faktycznie nowe rozdanie

Mina Petera po takiej odpowiedzi - BEZCENNE :D
tzn On miał iść na wojnę, stanowić trzon armii być głównym mieczem po to aby otrzymać zero a dla Bombla 5 miast.

A Didi tak grał :przestraszony:
We wczesnych etapach walczył z Bomblem, z Larym, z Trebem z Czajmenem z Efe :zdziwko: (Efe to był dla niego wyprawa na koniec świata)
Tak za wolność Naszą i Waszą - tyle tylko że przeważnie to za Waszą bo o sobie Koree nie myślała
Miasta miały być dla Was sojusznicy Korei, a dla Korei chwała .....
Mógł sobie na taką zabawę w dyplomację pozwolić gdyż (zacytuję twórcę mapy Scoobiego - jego pierwszy wpis w jego tajnym pakcie wspomnienia Admina)

ScoobyDoo 2012-11-29 16:37:59 Najlepszy teren, bezapelacyjnie dostał Didi. Masa rzeki, sporo terenu (i tak był przycięty), nacja cre phi, korea (wow).
Sąsiedzi mało agresywni (Bobek-ghandi, i trebuch), i ktoś tam na dole.

Jak dobrze didi pogra, czyli szybko do hwachy :) , to może ich po prostu zmieść.
ScoobyDoo 2012-12-02 21:59:35 Jeszcz DIdi, który ma 4x MEGA.
1. Mega nacja Korea,
2. Mega leadera, cre phi
3. MEGA HIPER teren
4. Dobrych sąsiadów (bobek phi spi, trebuch grecja-ragnar) , deb (inda, cyrus)

Ja bym postawił na silku, 3 food plainys, krowy, obok bobka, starczy.
Terenu juz bym mial sporo oj sporo. Cud, nie start.
ScoobyDoo 2012-12-02 22:02:00
a didi ma masę rzeki, food plainsy, zarcia ok, surowce kalendarzowe.
Z takim czymś to się w ciemno gra o zwycięstwo. Kazdy wynik poza pudlo to jest porażka
ScoobyDoo 2012-12-02 22:03:16
Ale jeszcze nie wszystko stracone, może didi być masakrycznie mocny....
Wporst niesamowicie mocny

Jednakże mieć potencjał a zamienić go na realną wartość to jest sztuka grania w civkę
i tej umiejętności Didi nie miał. Po prostu okopał się za swoim terenie i jechał na tym co dostał od niebios. Nie pomnożył tych swoich "talentów"
W 180 turze miał zaledwie 9 miast - a mimo wszytsko był liderem
Didi - gdybyś jako władca Korei stanął po grze przed koreańskim trybunałem stanu to by Cię roztrzelali za zmarnowanie super miejscówki
Tylko na początku gry próbowałeś zdobyć coś dla siebie, konkretnie podbić Trebucha
(chwała dla Trebucha za super obronę) :padam:
Stolica wroga 3 kratki od swojej, nic tylko go jechać, narobiłeś woja i nie udało się
Następne dokoptowałaś sojusznika Majowego do rozbioru -> też nie udało się
następnie dostałeś kolejne wsparcie z niebios, zdarzenie losowe darmowa promocja +25% mele do wszystkich axów -> nadal nie byłes w stanie podbić jednego nawet sąsiada
(ponowne brawa dla Trebucha za obronę)
Ugadanie się na warzywniak to była oznaka słabości Korei a nie jej siły, to był dowód że z takim potencjałem nawet jednego sąsiada nie udało się podbić. :/
Przez 180 tur Korea podbiła dla siebie zaledwie jedno miasto Korynt i to wszystko.

Po zmianie władcy wszystko się zmieniło. Peter powiększył stan posiadania dwukrotnie w ciągu 20 tur z czego 10 grał w "kagańcu"
A jak się popatrzył na okolice Sparty :szok: (wokół miasta ciężko było znaleźć górkę bez surowca, same bronzy, zelaza a później się okazało że jeszcze dwa węgle)
to nie było opcji dla Treba
To jedno miasto wzmacniało minning corpa dwukrotnie.

Głównym pytaniem było czy starczy czasu.
Cheos i Barteq mieli wtedy olbrzymią przewagę terytorialną i surowcową gdyż oni pomnażali swój potencjał od początku gry.

Czytałem wpisy na forum że co to za sztuka, zamknąć się i odlecieć w techu
No to czemu nikt inny tego nie zrobił ?
Nie jest sztuką zamknąć się i odlecieć gdy posiada się największy potecjał, teren, surowce i najwięcej miast. Ale zrobić to gdy się jest zaledwie cieniem liderów, gdy się posiada zaledwie część ich terenu i miast?
pozycja wyściowa do wyścigu o statek wyglądała następująco:
Cheos - 39 miast
Barteq - 34 miasta
Peter - 25 miast
73% Bartqa i zaledwie 64% Cheosa
z czego siedem to karykatury miast stłamszone obcą kulturą

Peter wszystko co robił to dokładnei przemyślał
Czemu niby wymienił się Bartkiem na korpy ??
Bo chciał go wspomóc? Bo go lubił ?? NIE
Bo potrzebował jego Cre corpa aby się odepchnąć i choć troszkę odżyć, tym bardziej że groziło wstawienie Sushi u Bombla i masakrę kulturową na granicach. I tak z każdą decyzją rozwojową
wszytsko dokładnie przemyślał, nic nie robił na szybko i na spontan (jak no Cheos) na zimno, chłodna kalkulacja, każdego młoteczka, każdej kolbki
Peter nie sterował Bartkiem, on mu po prostu stwarzał okazję do popełnienia błędów. Chcesz Barteq sojuszniku korpa żywnościowego proszę bardzo, marnuj młotki na przedstawicieli, chcesz Hit single z Broadway - proszę bardzo na ale trzeba się na coś wymienić bo już daję darowiznę to niech będzie za ropę :D i tak za chwilkę będę miał a Ty skorzystasz na rozweselaczu
Peter rozgrywał politykę zagraniczną na zimno i precyzyjnie

Zgarnięcie Aluminium było zagraniem matującym.
Prewencyjne zgarnięcie korpa - BRAWO :padam:
Korea nie miała z niego żadnej korzyści bo się gryzł z Minningiem ale najważeniejsze że rywale nie mieli również. Naukowiec choć zmarnowany to super przydatny. Nigdzie nigdy nie rozniesiona korporacja
- Super zagranie, zapewne się Barteq nie spodziewał że ktoś mu go może zabrać bo Cheos nie zdążyłby a Peterowi przecież niepotrzebna :hyhy:
Rozwojowo z mniejszej ilości miast, z mniejszego terenu, ze słabszych korpów (bo mniej surowców), praktycznie bez sojuszników grających pod niego bez Fin i bez Org (a rywale mieli) -- odjechał Wam w techach na całej linii i odleciał statkiem.

Mapa pomogła - bez dwóch zdań ale to trzeba jeszcze umieć potencjał zamienić w efekt
Jak widać inni nie umieli a Stary Miś nie zawiódł

Gratki Peter :padam: :padam:
Postaw piwo autorowi tego posta

Centurion 

FryderykImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-10-16, 14:11   

No niestety, z cheosem i bomblem dojechaliśmy dwóch "kolegów" scoobiego (cholernik, maiar) a didiego nie zdążyliśmy, albo wyczuł co się dzieje i się ewakuował spryciula ;)

A z Peterem na zastępstwie to wiedziałem od razu, że jest pozamiatane, cieszyło mnie tylko, że bombelka trochę dojedzie bo ja nie mogłem :D

Forever 

Helped: 1
Piwa: 45/41
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-10-16, 14:15   Re: Podsumowanie nacji Peter/Didi przez Admina D8

Bodek wrote:

praktycznie bez sojuszników grających pod niego

No z tym stwierdzeniem to nieco pojechałeś sam pisałeś że Zagrywka Bartka otworzyła drogę do wygranej a teraz piszesz że bez sojusznika ??
Sory ale dla mnie patrzącego z boku to wyglądało tak:
Bartek z jakiegoś powodu stracił wiarę w wygraną
Stwierdził że wykona klasyczny "Wybór zwycięzcy"
I wykonał go kreując Petera.

Tak jak pisałem nie wiem dlaczego tak się stało i szkoda że Bartek nie chce nas uświadomić ale pisanie że Peter wygrał bez pomocy sojuszników to IMO lekkie nadużycie.

Bodek 

Nieznany

starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-10-16, 15:52   

Forek

w okolicach 220 tury gdy rozpoczynała się końcówka sytuacja na mapie wyglądała następująco:

- Koalicja Papieska
Cheos oraz grupa jego sojuszników Cent, Whiteye, Itko i Bombel(który właśnie stracił szansę na swoje zwycięstwo) oni grali pro Cheos
- Sojusz Barteq z Dzia, Dzia grał pod zwycięstwo Bartqa
- Peter samotny

oraz Deb a później za Deba Rihiter. W którą stronę grał Deb/Rihiter tego nie wiem ale z góry wyglądało że zdecydowanie anty Cheos. Ja miałem odczucie że bardziej proBarteq niż proPeter
ale tu się mogę mylić
Natomiast Peter na pewno nie ufał Rihiterowi (sam mi to kilkukrotnie mówił)

Stąd moje stwierdzenie że Peter grał bez sojuszników grających pod zwycięstwo Korei.

Natomiast co do Barqa to On miał swój plan, który niestety był błędny w założeniach. Wspólnie z Peterem powstrzymać Cheosa a w końcówce wygrać przez Statek bez wojny bezpośredniej z Koreą.
Peter był dla niego rywalem w wyścigu a Cheos wrogiem

To założenie okazało się być błędne ale miał prawo Barteq zakładać że swobodnie Petera do statku wyprzedzi bo w końcu miał więcej miast, większy teren, więcej surowców i Org.
Zakładając że rozwijają się na podobnym poziomie powinien go dogonić i wyprzedzić....

haram 

xfire: haram77
Piwa: 26/16
starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 10  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  II miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon 
Posted: 2013-10-16, 16:12   

Wiem, że temat mapy jest tematem delikatnie mówiąc drażliwym, ale poruszę go jeszcze, bo mam pewien dysonans po przeczytaniu tego podsumowania. Z jednej strony piszesz Bodek, że Didi miał super startówkę (i pewnie teren był super skoro Scooby sam tak zachwalał), a chwilę dalej piszesz:

Bodek wrote:
Stolica wroga 3 kratki od swojej nic tylko go jechać, narobiłeś woja i nie udało się

:przestraszony: :przestraszony: :przestraszony:

Nie jestem tu adwokatem Didiego, bo go nie znam wogóle, ale pomijasz dosyć istotny fakt, że Trebuch grał Ragnarem/Grecją, więc wizja bycia skazanego na wczesną wojnę z takim sąsiadem (samemu nie będąc AGR) jakoś mi nie brzmi jak sielankowy start.

Nie znam szczegółów, może warto wrzucić jakiś początkowy save, aby wszyscy mogli sobie sami ocenić jak wyglądała mapa i te startówki?

Bodek 

Nieznany

Posted: 2013-10-16, 16:31   

Haram
nie chcę poruszać kwesti mapy bo tylko się bardziej rozpęta awantura
a po co mam się wykłócać

Ogólnie tylko napiszę że Didi powinien Trebucha nosem wciągnąć i dopiero stałby się potęgą.
Na szczęście nie umiałpotrafił i tym większy szacunek dla Trebucha za obronę
Brawo Trebuch :padam: :padam:
dostałeś jedną z najgorszych miejscówek na start a wylądowałeś obok jednej z najlepszych
a nie dałeś się

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-10-16, 19:16   

Co do mapy, to nigdzie nie twierdziłem że mapa jest wyrównana, jedni mieli lepiej inni gorzej i przecież dobrze wiedziałem co pisałem o didim (przecież wiedziałem ze to będzie odtajnione). Wydawal mi się najlepszym terenem bez patrzenia na sąsiadów. Taki random mu dał, w D7 chyba dla niego nie był tak łaskawy.
Ale tak patrząć, to może nawet didi mial najlepszy jakościow teren, ale strategicznie fajny teren dostal Maiar. Trzeba było go troszkę zmienić zwiększyć przesmyki, kosztem terenu na pólnocy maiara (inna sprawa ze akurat maiar miał cre).

Patrząc na uklad to bardzo fajny teren mial Rudi, parktycznie dwóch sąsiadów, w tym jeden martin. Chociaż martin grał przez 150 w miarę solidnie to był jak najbardziej do łyknięcia.
W sumie to jakbym wybierał to wybrałbym miejscówkę Rudiego ( z ułożeniem i sąsiadami).

Po fakcie, mogę powiedzieć, że przez pierwsze 10 tur obawiałem się ze będzie powtóka z D6, czyli Rudi vs reszta świata. Bo martin startował z koło agri, poszedł po mining (ok), ale potem poszedł po POTERY, więc mialem do wyboru:
1. wywalić go za grę na szkodę własnej nacji
2. zasugerować martinowi, że ma wybrać coś militarnego (np archery, animal, BW), więc po namyśle i konsultacji (oraz braku kogoś na nację martina), zasugerował mu aby jednak nie zmienił tech.

Co do super terenu Cholery to hmm, się bardzo obowiałem, czy on przeżyje do tury 25, bo wnuczuś agr-cre był bardzo blisko i mogł go zmieść( a wnuczek agresywnie gra początek).
Ale wnuczek zlamił wiec, cholera wykorzystał nadwyżkę terenu,którą mial jak się sąsiedzi zajęli Lukinem.

Ale to była dygresje, ma koniec Cencik, które zły admin - Scooby specjalne pokarał.
ALe centa trzeba słuchać, toż to wielki strateg, super dyplomata, historia pamięta go przecież.... jako LAMĘ.
D1-D5, to nie wiem co tam cencik robił, ale srogo to raczej nie było (może teren był za trudny), ale w D6, cytuje z pamięc admina:
"najlepsze teren dostał Cent, Egipt super nacje, plus super leader CRE -PHI, dodatkow słąbi sąsiedzi, Marba z techami mistyzcym plus coś tam, newbie faust, każde miejsce poza podium to porażka " (coś w ten deseń).
Wielki strateg zagrał, 1 dzielny rydwan plus wary, niestery marba się obronił, natracił strasznie w końcu ubił. Wielki sukces. Potem się wykrawail bez sensu na fauscie, a potem zly niedobry Lesio przyszedł, random nie pomógł i cent został wymazany.

W D7, tutaj na szczęście cent trafił na kogoś kto mógl nim pokierować -Rihiego.
Podejrzewam ze bardzo dobry plan rozwalenia siewiego i fausta to raczej głównie zasługa Rihiego. Było skuteczne, ale Wielki Strateg pokazał kunszt. Najpierw faust, odbił i spalił miasto, capnał i rozwiązal 2 worki, a potem jeszcze bardby spaliły miasto.
Oczywiście wiem cent, RANDOM, wszystko tłumaczy.

Po takim początku to ja nawet napisałem (w temacie "hisotria zsrr"), że cent daleś STRASZNIE duuuupy, (a przecież to było 2 lata temu).
Potem cent pomysłu na grę za bardzo nie mial, dobrze ze był bodzio to trochę bombla udupili, i dobrze ze był Rihi to moi kozacy trochę zlali bombla (rihi to załatwił w ramach współpracy).
Potem bodek wykombinowal mu sushi i Cent doczałapał się w dobrym stanie.

Ale to historia, teraz D8.
Trzeba przyznać, ze terenu nie dostałeś za dużo (obiektywnie), na dodatek trzech sąsiadów i 3x cre. No patrze jaki random był pechowy. I cent już nie potrafił grać, obraził sie na admina i uj.
Moze było ciezka ale się coś można było zrobic, jak gra trwała to nic nie pisałem o poczynaniach Wielkiego Stratega, by uważam ze admin nie powinie komentować szans zawodników publicznie.
Wiec cent grajac egipte plus phi org, nie objal koni (a przecież widział ze jest ciasno), ok wytłumaczenie aby sie sąsiedzi nie spotkali.... No tak każdy będzie sie pchał na egipt.

Ale i tak była szansa, sąsiadem Centam był Ponti, ktoremu Itko zniszczył miasto w 11 turze, a Wielki Strateg co robił ? NIC, nawet nie w wysłą 3-4 warów, ( a mogly przeważyć i zwarzywić Pontiego lub nawet odciac mu brąz). A przecież sam pisał ze Ponti postawił miasto pod jego miastami, mial więc blisko.... Cent zrobił NIC.
Nie wykorzystał okazji... bo admin był zły i niesrpawiedliwy.

Cent po prostu jest wielką włochatą lamą, która coś tam potrafi (nie przeczę) ale jednak lamą.

EDIT

Cent dyskusja z tobą na temat tego, że specjalnie rozstawialem zawodnikow i komus dawałem konkretna miejscówkę to jak rozmowa z Macierewiczem o mgle. Był zamach i koniec i tego sie zmieni. Wiara w zamach jest kamieniem węgielnym religii w smoleńskie, tak samo jak wiara w to że Skubi poprzestawiał graczy, udupił starych, jest twoją religia. Wiec sorry z fanatykami nie będe więcej dyskutował, bo nie ma sensu.

Mapa nie była super, ale na 3- 4 zasługiwała (kliku było pokrzywdzonych ale coż pech, ofiary glonbalizacji, random, zly admin- sama mialem naprawde fatalne tereny wcześniej), bez przesady, a na pewno nikogo specjalnie nie rozstwialem, pod nikogo gry mapy nie robiłem.
Mialo nie być rozstawienia, więc nie było. Wylosował was 4 obok siebie był zjechać Pontiego z Itko, dogadać się bomblem (po raz kolejny) i atakować Lukina. Ale na ten plan musialeś wpaść sam, i nie było ani Bodka ani Rihitera aby podpowiedzieli.

Centurion 

generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-10-16, 19:33   

Odezwał się admin i zwycięzca z przypadku który ma argumenty żeby krytykować - wygrał bo dostał za free masę terenu, klasyk... Szkoda tylko, że zastępując cholernika pokazałeś jaką jesteś ***ą lamą w porównaniu do mnie tracą całą armię...

Naucz się sam grać a potem się przyp*ierdalaj.

edit:
Odpowiem ci tylko na *** argument z pontim... to samo co już pisałem Bodkowi - zaatakowałbym pontiego wtedy, ***ście 1, masz ci los 1 miasto za darmo w zamian napompowany agresywny itko... super propozycja. Nie jestem takim kre*tynem jak ty i wiem, że jakbym wówczas zaatakował to 5 sekund później bombel z pontim byliby dogadani na mnie.... wolałem dogadać się z pontim i mieć buforek. Ale kumam, za trudne dla mega admina który został *** za ***ą mapę i *** adminowanie :P
Last edited by Centurion on 2013-10-16, 19:36; edited 1 time in total  

ScoobyDoo 

generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-10-16, 19:43   

Centurion wrote:
Odezwał się (...) zwycięzca z przypadku

Sorry cent, załaduj sie chociaż na pudło będziesz dyskyutował. Rozumiem ze twoje rzeczowe argumenty, jak na Wielkiego Stratega przystało.
Sorry ale ty z najlepszymi teranami, w D6 nawet na odnzakę przeżył się nie załapałęś.
Wiec nawet jak jestem cienki to ty jesteś nanometrowy.

Aby wyjaśnić wtopę na zastępstwie, to jak zastępowałem to była straszna padaka, a na dodatek nie widzialem wszyskiego na laptopowym ekranie ile cheos ma swojej armii.
Oczywiście można było zagrać nie przeczę, ale i tak Cholera był zamieciony, nie było nawet slavery i nie było dużo katap aby moc zaatkować sterte rifle kawelerii i rycków, muszkiego itd.

Więc podjąlem atak ( a może random dopisze), aby bić kawalerie cheosowi, NIe udalo się coż, zycie.

EDIT,

Na "wyjaśnienia" wielkiego stratega. Oczywiście ty byłbyś tym złym a Itko byłby dorbym, a Bombel oczywiście od razu by wysłał armie na ciebie. A ponti by wysyałal protekcyjne łuki z jedynego miasta, ( bo brąz odcięty). Fakt, to strategia godna Wielkiego Stratega, za wysokie progi na zwyciezcy z przypadku.

ponti 

GilgameszImperium Osmańskie

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2013-10-16, 19:49   

Quote:
No niestety, z cheosem i bomblem dojechaliśmy dwóch "kolegów"

Trzech :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Centurion 

Posted: 2013-10-16, 19:50   

Czytać umiesz adminie z przypadku to sobie przeczytaj co się działo w owym dyplo w którym odpadłem i przestań pierd*olić. EoT.
Last edited by Centurion on 2013-10-16, 19:51; edited 2 times in total  

ScoobyDoo 

Posted: 2013-10-16, 19:51   

Centurion wrote:
Czytać umiesz to sobie przeczytaj co się działo w owym dyplo w którym odpadłem i przestań ******ć. EoT.

Po prostu daleś duuupy, co ty komentować.

Acha, admin z przymusu, nie z przypadku. Się tam nie pchałem.

ponti 

GilgameszImperium Osmańskie

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2013-10-16, 19:52   

Cent nie rzucaj tak mięsem bo nieładnie :tytyty: Panowie grzeczniej bo dzieci moga czytac.

ScoobyDoo wrote:
Acha, admin z przymusu, nie z przypadku. Się tam nie pchałem.

Cos w tym jest . To trzeba samemu sie zdecydowac a nie byc wpychanym na siłę.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

ScoobyDoo 

Posted: 2013-10-16, 19:58   

Spoko ponti kończe, idę spać. Wczoraj pogralem w astro z Martinem do poźna i przegrałem.
Dalem tak duupy, że nawet Lamę przebiłem. Postawilem durig miasto obejmując rybki 2 pola po skosie (innymi slowe nie obejmując).

Cholernik 

Juliusz CezarImperium Mongolskie

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 51/26
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2013-10-16, 20:08   

Brakowało akcji ostatnio na Kacu :D

gdzie te ikonki....

A są:

:popcorn:

ps. może popcorrn dodać do tych wyświetlanych normalnie, a nie trzeba tego szukać?

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum