www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: wnuczus
2014-01-21, 12:23
Filmy ,seriale ,ksiązki muzyka - czyli godne polecenia
Author Message
Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/275
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2014-01-08, 15:42   

atlas pokaze ci co w przyszlosci beda robic korpce ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/275
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2014-01-09, 09:46   

GRA o TRON - ksiązka, adaptacja serialowa
wiem, wiem...wszyscy fani już znają :) Ja niestety znałem tylko naszego Martina, choć pisują podobnie [jak to ktoś powiedział kosmos :) ] .
Zaczynam od ksiązki. Choć słyszałem, że adaptacja serialu jest na równie wysokim poziomie. Nie widziałem więc nie potwierdzam. Serial zostawiam sobie na po przeczytaniu.
Ale Ksiązka Panowie tak mnie wciągnęła, że nawet w pracy w kibelku czytam ;)
Proszę ni pisać czy kolejne części mniej czy bardziej udane...bo i tak je przeczytam.
Polecam, będziecie zachwyceni jak lubicie klimaty medieval fantasy.
Gościu ma łeb nie od parady, komplikując życie swoim bohaterom, nam czytelnikom dając świetną zabawę przy połykaniu kolejnych stron.
Last edited by Bobek1971 on 2014-01-09, 09:46; edited 1 time in total  

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2014-01-09, 10:42   

Tylko nie przywiązuj sie zbytnio do bohaterów :)

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 184/68
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2014-01-16, 15:50   

Pod Mocnym Aniołem.

Nie oglądałem ale muszę to zobaczyć. Jeśli tam gra Więckiewicz to na pewno wyciśnie z roli 110%
Ten facet gdyby grał sztachetę w płocie to też otrze się o Oskara.

Peter 

xfire: peterek
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2014-01-16, 18:20   

Z ostatnio oglądanych polecam filmy:
Łowcy głów (Niemcy, Norwegia) - 7
Najeźdźca (Hiszpania) - 6

Mniej polecam serial Continuum - 5

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2014-01-16, 18:58   

serial do polecenia: Newsroom - tylko dla inteligetnych ;)

Peter 

xfire: peterek
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2014-01-16, 23:30   

Quote:

Uznałem, że zbyt naciągany i wręcz idealistyczny.

Ale nie przejmuj się, ja jestem urodzonym krytykiem ;)

Lary33 

generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2014-01-16, 23:47   

Peter wrote:
Quote:

Uznałem, że zbyt naciągany i wręcz idealistyczny.

Ale nie przejmuj się, ja jestem urodzonym krytykiem ;)

Nie przejmuje się, dla mnie to naprawde jeden z niewielu godnych polecenia seriali. Poleciłbym jeszcze jeden ale jest to serial obyczajowy zaczynający sie przed pierwszą wojna swiatową . Ciekawe czy ktos zgadnie tytuł. Cos w stylu ksiązki "Upadek Gigantów"

bombel79 

xfire: bombel79
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2014-01-17, 08:21   

Nie polecam serialu Defiance - puszczają go na cannal plus. Masakra.

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2014-01-21, 18:42   

Ja polecam serial Boardwalk Empire ze Steve Buscemi , rzecz sie dzieje w latach 20 ,serial o początkach mafii za czasów prohibcji .Ten jest znacznie lepszy niz pozostałe w tej tematyce, dla mnie 8,5/10

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/66
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-01-25, 23:26   

Peter wrote:

Dobry film, naprawdę :padam:
Do dyplo trochę brakuje ;)

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 14/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2014-01-26, 12:43   

Ja polecam Wilka z Wall Street :) Super film - koleś moja krew :rotfl:

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 184/68
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2014-03-16, 05:16   

Jack Strong.
Wchodziłem do kina tak jak na najgorsze męki. Polski film i na dodatek o bardzo kontrowersyjnej postaci Ryszarda Kuklińskiego. Spodziewałem się jakiś nadętej fabuły "patetyczno patriotycznej" kanciasto poskładanej ale film zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Nie ma fajerwerków ale za to całkiem poprawnie ułożony z dość ciekawym wątkiem. Pokazuje kto tak naprawdę dowodził polskim wojskiem w Układzie Warszawskim.
Myślę, że w socjalistycznej rzeczywistości było jeszcze gorzej.
Każdy kto chce wypowiadać się o czasach PRL-a ale nie było mu dane urodzić się w tym socjalistycznym gównie powinien to obejrzeć. Już nie chodzi o samą postać szpiega w Ludowym Wojsku Polskim ale poczuć chłód sztabowych planów wojennych nad naszymi głowami.

Zaharien 

xfire: zaharien
Helped: 2 times
kapitan  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2014-04-24, 17:31   

Mogę wymienić wiele dobrych seriali ale jednym z najlepszych jest True Detective - http://www.filmweb.pl/serial/Detektyw-2014-654010 - Ten serial jest po prostu dobry ale nie dlatego, że rendery na zielonej płachcie im dobrze wyszły.

Całkiem niezłym serialem jest newsroom już tu zresztą wspomniany.

Dobrym serialem jest również Battlestar Galactica(ten nowy) lecz to bardziej dla ludzi co lubia Sci-Fi.

Lary33 

Posted: 2014-04-24, 18:02   

ScoobyDoo wrote:
Peter wrote:

Dobry film, naprawdę :padam:
Do dyplo trochę brakuje ;)

Ksiązka jeszcze lepsza. Wogóle polecam tego norweskiego autora. ma naprawde wypasione kryminały

Co do gry o Tron to się zakochałem. Nie oglądalem wczesniej bo jakos nei chciałem ogladac od środka. w koncu na HBO OD jsa wszystkei sezony. codziennie z żona zarywaliśmy pół nocy oglądajac po 3-4 odcinki . Teraz IV raz w tygodniu :( i kupiłem ksiązki w końcu. Fajnei sie czyta i jest to neizły dodatek , który rozszerza trochę seruial. np o myśłi bohatrów, czego w oczywistym względzie w serialu nei ma.
Last edited by Lary33 on 2014-04-24, 18:05; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum