www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Czarni i Kozodymcy2" (cheos)
Author Message
ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babilońskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/74
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 18:00   Pakt "Czarni i Kozodymcy2" (cheos)

Pakt numer 3725, założony 2014-04-14 16:04:44 przez cheos (Ethiopian - Zara Yaqob)

Nazwa paktu: Czarni i Kozodymcy2

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: cheos
Barteq
Forever
Rihiter
ScoobyDoo
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 18:00   

cheos 2014-04-14 16:05:55
Dołączyłem do paktu Indie na prośbę Babilonu.

cheos 2014-04-15 11:16:27
Trebuch za 4 dni optyka.
Bodek wsadził szpiegostwo we mnie i teraz jego muszę kontrować.

cheos 2014-04-15 14:48:17
A co u was taka cisza?
Nie wiecie kto co tam inny wynajduje?
Nie widziałem też aby armia Celtów spadła to chyba jeszcze żadnej poważnej bitwy nie było.
Khmer wam pomoże w wojnie, od dawna ma koniki.
Z Niemcem rozmawiałem ale boi się armii HRE. Staram się przekonać Rzym i Anglię aby na niego nie szli.
Inaczej za chwilę może ruszyć cały blok: Anglia+Rzym, HRE+Dutch, Celtowie i Wikingowie.
Będzie gorąco i trzeba by przeciągnąć Japonię i Niemcy.
Znacie tech HRE? Podzielili się nimi i prawdopodobnie galerki Wikingów (3 ruchu) będą obstawione przez caravele HRE (też 3 ruchu).

ScoobyDoo 2014-04-15 16:13:37
ja prosiłem aby zrobić ten pakt bo tutaj są chyba kraje którą można nazwać
ANTY- wiking. Lub anty europa.
Reszta to nie wiem, nie mam zielonego pojecia.

Nic nie piszemy bo ogolnie trochę dupa, brak jakielkowiek coordynacji.

U froncie z CEltami, stoi mi stackami i jest wyczekawine. Taka syyuacja 50 na 50%. Czas gra na naszaa korzyść zobaczymy. Póki co to liczenie procentów i przewidywalnego wyniku walki w WB. EFe stoi pod miastem na gorce my zbieramy wojo on także. Dam screeny.

(to pozostałem to pojedyuncze jednostki), Mymamy dzis 25 jednostek (2 slone 15 axe, 3 speary 5, swordow), wszystko zafotyfikowane i 7 katap. Posiłki cały czas idą... Czekamy na ruch efe
Dupy nie damy co najwyzej sie cofniemy, coż mniejsze zło.

Co to koalicji to mamy dobre stosunki z USA - larry, ale co z nim to nie wiem. Wiadomo jak to z larrym, mozliwe ze bedie simcitował i nie pomoze bo blisko bodek i inni. Ale w deklaracji to on anty wiking.

INNA SPRAWA możemy sie mapami wymienić, jak chcecie.

3) Potencjalni sojusznic to własnie larry, bardzo mozliwe ze KMER (domel), zgadza sie?,
Mamy kontakt z Holandia (trebuch on też podono anty bodek, tylko ze cicho, co zrobi? nie wiem na 100%)

Mam widoczonośc miast Celta i łąduje w niego 20 SP na ture
Trzeba sie dzielic i mowic kto co szpieguje itd.

Czy Japonia jest z NAmi, co Pontim? co Rzymem?,

ScoobyDoo 2014-04-15 16:37:46
Co do techow to zbieram kasę na monarchii.
Triremy mogę miec od zaraz, ale dla mnie ważniejsze sa rycki niz karawele.
Na pewno będę będziem potrzebowć wsparcia na morzu.Kto chętny?

ScoobyDoo 2014-04-16 09:25:22
prosba będę potrzebował słoni aby dociać.
Da rade załatwić na 6 tur? Ktoś chetny?

Wczoraj efe spalił miasto rihiterowi i ja stracilem słonie.

cheos 2014-04-16 11:46:53
Moje jeszcze są u Centa. Zresztą jak widać w civstat korzysta ile może :)
Mógłbym dopiero jak się handel skończy.

Forever 2014-04-16 14:38:41
moje są u Bartka jeśli on się zgodzi możemy się dogadać

cheos 2014-04-16 16:56:08

cheos 2014-04-16 16:57:03
Uważajcie na tego barbarzyńskiego walijczyka. Zdjął mi chariota po drodze i wrócił do fortu ale jak miasto będzie puste to może się do niego wybrać.

ScoobyDoo 2014-04-16 20:22:52
sytuacja z frontu
Pod dzisiejszej turze widzimy ze efe ma Inzyniere.
Wiec nawet nie ma jak uciekac dzisaj. Walnęlismy katapmi uderzyliśmy 4 slonie vs slonie nic nie wszło 4x 70% i wtopa.

Larry podesła 20 HA ja strugam ale mogę tylko słonie HA i katapy.
BARTQ możesz podesłać HA?, Forek mozesz rzucic impy? Wszystko co ma 2 ruchu jest bardzo cenne.

cheos 2014-04-16 21:09:11
Powinniście jeszcze uderzyć HA na wycofaniu aby osłabić im katapy.
Mają generała-lekarza?

ScoobyDoo 2014-04-16 21:14:57
HA trzeba miec...

NIe ma gienka, ale ma trzy ruchu.

Barteq 2014-04-17 06:05:15
Krótko na temat wszystkich poruszonych kwestii:

Co do słoni, to chętnie bym jeszcze parę turek potrzymał i kilka dodatkowych sztuk dorobił, ale rozumiem nagłą potrzebę i oczywiście wyrażam zgodę na przeniesienie ich w trybie pilnym do Babilonii.

Niestety nie mam jeszcze zbyt wielu HA, bo robiłem najpierw głównie katapy, a teraz słonie :( .
To co mam, to natychmiast wysyłam i od następnej tury postaram się sukcesywnie podorabiać.

W kwestii produkcji wojska - samemu skłaniam się jednak bardziej do wojsk lądowych, bo po pierwsze, mam jednak zdecydowanie bardziej państwo lądowe niż morskie, a po drugie, chyba jednak będę w stanie szybciej poruszać się ryckami po drogach z inżynierią niż po wodzie. Natomiast jeszcze na ten moment nie podjąłem ostatecznej decyzji. Ech, mam chyba najbardziej możliwie oddalone od wikingowego obozu państwo na świecie.

Temat Khmera - myślę, że jest po naszej stronie, można mu zaufać i pomoże nam w razie potrzeby.

I ostatnia sprawa - SP - na ten moment jeszcze nie skupiłem się na nikim, bo chcę jeszcze mieć demo paru krajów, natomiast wkrótce przerzucę wszystko na jakąś konkretną osobę. W sumie to mi wszystko jedno i jeśli będziecie chcieli, to mogę się za parę turek przerzucić na Bodka.

PS do Forevera - Jak coś, to możesz spokojnie zerwać jutro OB (i oczywiście wysłać zaraz ofertę na nowo :P ).

Forever 2014-04-17 07:00:29
OK to dzisiaj zerwę i wyślę słonie do Scubka

ScoobyDoo 2014-04-17 09:48:02
NIe wiem czy możesz zerwać porzec zerwanie czy tylko przez wypowiedzenie wojny.

EFE ma inżynierie. Jest dalekow w techachh

Forever 2014-04-17 09:49:07
zobaczymy

Barteq 2014-04-17 14:52:48
Powinno być można, bo OB mamy dłużej niż 10 tur.

ScoobyDoo 2014-04-17 15:18:12
oks zulu to wejdz do gry dziś przed 21, jak rihi odda slonie to ja oddam i przekaze wam

Forever 2014-04-17 15:20:16
będę robił turę około 17 i postaram się pamiętać

cheos 2014-04-18 17:19:47
No to Panowie chyba kończymy Dyplo.

ScoobyDoo 2014-04-18 19:27:34
potrzebuje słonie pilne.
Cheos jak chcesz to przekonaj larrego zeby mi nic nie palił.

cheos 2014-04-18 19:39:32
Nie mam z nim kontaktu :/

Forever 2014-04-18 20:25:44
Jutro skończą się słonie u Bartka to ci wyślę

ScoobyDoo 2014-04-18 21:40:12
zrob turę rano ze mna po przeładowaniu.

Forever 2014-04-18 23:31:09
Ok ale pamiętaj że mogę dopiero po godzinie od przeładowania

Barteq 2014-04-19 03:58:14
Ech. Przypuszczam, że ta akcja to chyba cena za oszczędzenie Larego przez Efe.
Natomiast powiem szczerze, że również widzę coraz bliższy koniec tego dyplo :( .

ScoobyDoo 2014-04-19 11:09:13
Dostałęm słonie, będzie ciut lepie. W armii mam 440k, barteq jak możesz trzymaj na granicy ze mna ileś tam HA, tyle ile możesz, ta granica na rzec, jak efe będziesz szedl to uciekam wejdziesz.
Ideą po długie luki i wrzucę vasslim. Bedzie ostrzej.

ScoobyDoo 2014-04-26 15:02:03
Wczoraj rozmawiale z cheosem przez telefon:
Tak streszczę
Zgadzamy sie ze sytuacja jest słaba deliktanie mówiać.

Larry dostaje po pape równo, dziś mu spalił kolejne miasto i miasto i rihtera tez zjarane.
Ani rihiter nie ma techów do floty ani ja nie planuje szybko optyki.
Bedziemy potrzebowac wsparcia na morzu, może bartek nas wspomoże.
Dzis z nim pogadam z nim.
Z efe nie ma dysksji, nie chce sie wogóle dogadać. Caly ten atak jest skoordynowany :P . Moze barteq podesle coś na morze.

Acha larry nie ma szans, miast nie stawiał na górkach:D, na gołym grasie

ScoobyDoo 2014-04-26 15:05:57
ogołnie wygląda na to ze efe i bodek najpierw dokopą rihiterowi i mi. A jak juz będziemy zwarzywieni to dopiero przyjda do czarnych :) .
No i GNP bodka łądnie eksplodwoal 900 na ture.

cheos 2014-04-26 15:14:21
Bodek zbierał kasę i był mocno ponad moim GNP (a jestem kre), teraz zaczął techować i odlatuuuujjjeeeeeeee....

cheos 2014-04-26 15:15:23
Co do naszej wczorajszej rozmowy to nie wysyłajmy już kozodymskich misjonarzy do Pontoego, szkoda młotków.

ScoobyDoo 2014-04-26 20:13:51
Z ustaleń z Bartkiem:
1. pomoze nam z efe wysle co moze na środek.
2. za chwile ma machinery potem raczej pójdzie w optyke
3. Ja szpieguje bodka i bartek za kilka tur takze łąduje w bodka punkty

ScoobyDoo 2014-04-26 20:48:46
Aha jedno ważne ustalenie (ktore zaproponował sam Zara)
Rozprzestrzaniamy kozodymsko do każdego kraju. Do każdego bez wyjątku.
Po co?
Po to zeby Turcy wygrali religijnie - nie bardzo.
Po to aby wywrzeć presje na wikingu aby przeszedł po pałac i dostał **pier*** (palac trzeba bronic oczywiscie).

Ja na razie klepei ostoro armie, Rihiter także, wiec Shaka rzuć rele do Azteka (jarek) i do Sitting bulla (bobek).
Cheos wrzuca do CHolera i do enklawy franuskiej.
Zobaczymy co zrobi bodek :P

ScoobyDoo 2014-04-26 20:50:24
jak juz bedzie wszedzie rele to oczywiscie trzeba robić propagandę że wygrawa rihiter itd. Po to aby bodka zmusić do bardzo ryzykownej gry itd :D .

To moze być ciekawe zagranie :)

ScoobyDoo 2014-04-26 21:15:13
ahA.

Mam jeszcze prośbe do zulu aby jeśli może przysłą mi swoje impy.
Bo mam mało spearów a one mi sie przydadzą. Bo efe będzie mial za 10 tur pewnie rycki. Ja po prostu nei wyrobie, państwo mam wycięte i nie dam rady bydować wszystkoeig
Impy będą mogły bronic twierdz na górkach razem z moim longami na 2 promo

cheos 2014-04-28 22:50:26
Rudi mnie olał. Najpierw chciał pokoju a jak zabrałem wojsko spod jego miasta to napisał, że pokoju nie podpisze.
Jedyna opcja to taka, że Zulus wyśle "z zaskoczenia" misjonarza islamskiego na karavelce i wpakuje go Rudiemu.
Inaczej tego nie widzę.
Co do pomocy wojskowej to musimy z Zulusami zbierać wojsko na wspólnej granicy. Przez tereny Pontiego idzie ponad 100 zjednoczonych jednostek i nie sądzę aby ich ubywało a raczej będzie przybywać.
Musimy to jakoś we trzech zatrzymać.
Przynajmniej na was nie pójdą. Na razie macie Efe i Bodka na karku ale Lary ma trochę woja to z nim gadajcie.

cheos 2014-04-30 09:40:20
Bodek Nationalizm za 2 tury. Wybuduje cudaka i ma kolejne 12 tur złotego wieku.
Nic nie jestem w stanie zrobić nawet gdybym sam złoty odpalił.

Rihiter 2014-04-30 09:53:14
Tja... a akcje z kolejnościami jakie odwalają z Peterem? Co to w ogóle ma być?

Forever 2014-04-30 10:01:57
A jakie to ma znaczenie
Jak odpali sobie drugi złoty to w techach będzie miał kawalerię nim większość z nas zobaczy rycki
Jest po grze i nie umniejszając świetnej grze bodzie odpowiada za to mapa.

ScoobyDoo 2014-04-30 10:42:49
I co tam GNP robi wrażenie?

Macie jakieś plany?
Jak hite i efe będą sie przyglądać nic nie zrobia to koniec gry.

cheos 2014-04-30 10:55:11
Efe pewnie ma obiecane 2 miejsce przez Bodka.
Wstawmy relę do Rudiego to może się Efe zmobilizuje i Bodek będzie musiał wojo ścinać zamiast odlatywać na dwóch złotych.
Inaczej to Bodek odleci a później pojadą nas wszystkich tak aby kolejność zachować:
1. Bodek
2. Efe
3. Whiteye
Jedynie PA możemy namieszać.

ScoobyDoo 2014-04-30 11:12:49
ok róbmy plan ze relą.
Ja zrobie dwóch misjonarzy i zobaczymy jak co zrobi bodek jak zobaczy ze moze nie wygrać

Forek, choes pogadajcie z whitem i efe. macie jakiś lepszy kontakt moze.
Albo niech coś zrobią po inaczej koniec gry. TYlko nie mowcie im o palacu.
Może jakas koalicja na leadera?

cheos 2014-04-30 11:16:13
Kiedy kolejne głosowanie?

ScoobyDoo 2014-04-30 11:24:25
z 7 tur?
nastepne za 17?
Moze na to za 17 sie wyrobimy?
Moze zapytać sie wnuczka zeby wrzucil rele jarkowi?

Forever 2014-04-30 11:25:01
ok

cheos 2014-04-30 12:31:36
Dacie rade Bobkowi relę podrzucić?

ScoobyDoo 2014-04-30 12:33:11
tak damy rade :) , pokoi co drukej ostro armie :P

Barteq 2014-04-30 20:25:31
Nie wierzę, żeby z Efe lub Whitem coś udało się ugrać, bo to raczej nie ten typ ludzi, ale mogę się mylić (z Efe nie miałem jeszcze za bardzo do czynienia, a w przypadku Whiteye, to chyba tylko Cheos ma jakiekolwiek szansę na próbę negocjacji).

Chyba rzeczywiście pałac jest jedyną możliwą opcją, żeby chociaż spróbować Bodka postraszyć. Jeżeli teraz nie zmusi się go jakoś do przyhamowania rozwoju, to po drugim złotym będzie po grze i nie ma co się w tej kwestii oszukiwać.

Pomogę, ile będę w stanie na froncie z Efe. Wiecie jak sytuacja u Pontiego - akurat jak wczoraj byłem w grze, to podczas jego ruchów wyskoczył generał, więc chyba coś tam wczoraj walczył (bo zakładam, że nie był on Rihitera, bo zapewne by samemu tury nie robił walcząc z Efe).

PS Moje prywatne zdanie co do mapy i gry Bodka:
Co do Bodka, to naprawdę należą mu się spore gratulację za to, jak rozegrał tę grę. Naprawdę wyciągnął prawie 100% z tego, co się dało.
Natomiast śmieszą mnie wpisy w stylu - każdy mógł również opanować wyspę. Po pierwsze, mając AGRa pokonywanie barbów (choćby na odbiciach) i późniejsze utrzymywanie tych terenów jest znacznie mniej kosztowne, niż kiedy go się nie ma i właśnie to pozwalało na szybkie wystruganie łódek.
Po drugie, po walce o odbicia trzeba było podjąć trudną decyzję - środek czy wyspa - nie mając kiedy strugać wspomnianych łodzi, podjęcie tak dużego ryzyka, jak wyprawa w ciemno za morze, kiedy wszystkie logiczne przesłanki wskazywały na to, że wyspa jest od astro (prawie każde pole poza własnym prostokątem zdatne do kolonizacji było pokryte kulturą barbów) - skoro tu jest tak ciężko, to niemożliwością jest, żeby tam było aż tak łatwo...
Do tego bonus +1 na morzu, jaki posiada dodatkowo ułatwia i przyśpiesza sprawę.
Mapa naprawdę jest bardzo dziwna - za duże odległości od środka, bunkrujący pas gór i do tego wielkie morze z olbrzymimi kontynentami, mające mało wspólnego z założeniami mapy.
Podsumowując - grę Bodka można jedynie chwalić, ale akurat tak się zdarzyło, że nacja, którą wybrał jest zdecydowanie najlepsza pod mapę i akurat wybitnie zachęca do chyba zdecydowanie najlepszej ścieżki gry prowadzącej do zwycięstwa.

PS2 Mała uwaga - nie uważam, żebym stracił szanse na zwycięstwo przez mapę. Zrobiłem w pierwszej fazie duży błąd strategiczny - nie wysłałem wyprawy łupieżczej na środkowe towny i to mnie potwornie zapóźniło w stosunku do innych. Natomiast odpuszczenie wyspy nie traktuje w kategoriach błędu, bo jak wspomniałem - żadne logiczne przesłanki nie wskazywały na możliwość dostępu przed astro (może na upartego obecność na niej szpiega).

Barteq 2014-04-30 20:27:07
Korekta - To zdanie o Pontim miało być ze znakiem '?' na końcu.

Forever 2014-04-30 22:32:47
Ponti coś tam będzie chciał powalczyć ale to raczej będzie pieśń pogrzebowa
Co do mapy to Viking i latarnia powinna mieć bana.
Dodam jeszcze że Bodek miał mea farta trafiając między takich graczy co jak podkreślam nie umniejsza jego świetnej gry

Rihiter 2014-04-30 23:30:48
Mylące informacje o stylu w jakim będzie mapa (inland sea, biedna mapa, trzeba walczyć o teren...) = błędne wybory nacji, błędnie obrane strategie... bo mapa jest potężnie morska, bieda jest tylko na startówkach, a generalnie to mapa jest w ***** bogata, a walczyć o teren nic nie trzeba było (właśnie ten najbogatszy).

Uważam, że Bodziowi po prostu się lapło... wszystko mu podeszło. Wszystko. Zagrał dobrze, trzyma swój poziom, wysoki poziom. Ale sorry... Wikingami w tym dyplo to by chyba nawet Bobek wygrał.

Barteq 2014-04-30 23:41:24
Tutaj się nie zgodzę, bo słabszy gracz nie potrafiłby sobie takiego sojuszu z sąsiadami zbudować (zjechaliby go zanim by zaczął potencjał nacji wykorzystywać), a tu wystarczyło tylko, żeby Bodek tupnął nóżką i machnął 2 razy szabelką i od razu sąsiedzi wiernie za nim kroczyli. Natomiast dla mnie informacje startowe również były mylące. Do tego właśnie najbardziej mnie z tą wyspą zmylił właśnie ten fakt, że twórcą mapy była tak doświadczona osoba, jak Peter. Nie mogłem wprost uwierzyć, że wyspa jest dostępna bez astro, skoro tak ciężko było z barbami na lądzie. Gdyby ktoś niezbyt doświadczony tworzył, to jeszcze byłbym w to wstanie uwierzyć.
Natomiast Bodek miał nację, która wybitnie wprost zachęcała do spróbowania sił na wodzie, a ten AGR i opinia świetnego gracza zrobiła swoje na lądzie, że miał możliwość spróbować.
Powiem jeszcze tak - gdyby Bodek dostał na starcie Persję, bo byłbym gotów założyć się o flaszkę, że poszedłby na środek i nie myślał nawet o wyspie.

PS Ciekawy jestem, kto z Was zawetował zwycięstwo Bodka, bo jak przeczytałem o ankiecie, to już było obok info od Petera, że ktoś chce grać dalej :P .

ScoobyDoo 2014-04-30 23:54:20
Całkowicie zgadzam sie z Bartkiem nie z rihim.
Bodek trafił idealnie, ma sąsiadów którzy nawet nie spróbują.
Ciekawe czy wiedzą co o takich nim myśli bodek....

P.S.

Wiecie kto napisal te słowa w poscie
http://civilization.org.p...ghlight=#264061

?

Rihiter 2014-04-30 23:54:27
Pewnie Cheos chce spróbować.
Ale to Cheos trzeba coś zacząć robić w końcu. :)

cheos 2014-05-01 01:04:32
Nie ja wetowałem. Dzwoniłem nawet do Petera co z ta ankietą i czy na poważnie.
Jak na mój gust zawetował Efe.
Pogadajcie z nim.
Gdybyście teraz połączyli siły to po Bodziu.
Jak nie mam szans na wygraną. Co najwyżej mogę zagrać pod PA Scoobyego.
Myślę, że przyjdą po mnie niebawem aby Efe zapewnić 2 miejsce jeżeli się z nim nie dogadamy na Bodka.

Forever 2014-05-01 07:51:55
Z tego co Efe twierdzi to on powiedział Bodkowi o wyspie ratując tym samym swoją skórę. Sam Bodzio tak jak my chciał na początku zlać sąsiada a potem leźć na środek.
Swoją drogą gdyby wyspy były od astro to też mogło być nie fajnie bo ktoś kto by wypalił astro z liberki odleciał by niemożebnie

Rihiter 2014-05-01 11:08:28
A tak odleciał od samego początku... :)
Oczywiście, że wyspy powinny być od Astro. Chociażby dla samego balansu. A tak jest *** na lądzie i sielanka na wodzie. I wszystko to na mapie, która miała być nie morska. ;)

Forever 2014-05-01 11:11:17
Tak naprawdę najbardziej go dopakowała latarnia + sąsiedzi
Resztę w zasadzie sam sobie wypracował
Ale jak można nie zjechać Fina z latarnia to ja nie pojmuję

ScoobyDoo 

ScoobyDoo 2014-05-01 12:28:08
Ja zawetowem bo peter zadzwonil do mnie pierwszego.
Sprobujemy chociazby cos przez palac niech przysle armie berserkerow muszkietow i pali.

Niech sie wysili. Jesli sie nie uda trudno. Na pewno nie bede gral pod zwyciestwo przydupasow .
Nie bedzie tak ze ktos bedzie walczyl z leaderem a oni nic i zgarnal puchar.

Trudno nie uda sie,efe nie zaryzkuje walki z bodkiem to game over.
Ten inzynir to chyba bodkowy,? Co sie urodzil?

cheos 2014-05-01 14:34:50
Inżynier Efe z tego co się orientuję.

ScoobyDoo 2014-05-01 15:11:08
To ms juz dwoch?

cheos 2014-05-05 16:35:47
Scooby powinniśmy minimum we dwóch wysłać po 10 szpiegów do Bodka i uprzykrzyć mu trochę GA.
Możemy ukraść mu zapasy złota w odpowiednim momencie, zablokować budowę cudaka i ewentualnie zbuntować stolicę.

ScoobyDoo 2014-05-05 18:48:26
Plan dobry z wykonaniem gorzej ;)
Poważnie nie mam alfabetu nie mam inzynierii i mam strasznie daleko do bodka.
Ale on ma do już blisko przez morze :P

Forever 2014-05-05 18:52:12
No dziś patrzyłem ile bym szedł kawalerią spod stolicy do Bodka
Wyszło 14 tur :szok:

cheos 2014-05-05 18:56:43
To ruszaj, na drugi złoty zdążysz :)

ScoobyDoo 2014-05-05 20:11:11
glosowanie bedzie za 5 tur więc watpie by się dało wyrobić.
Do native (bobek) ma blisko 4 tur do jarka 5.
Ogolnie nąstępne głosowanie powinno być za 5 tur, wiec umowmy sie za na za 15 będziemy głoswać..
Forek, najważnejsze przygotuj karawelz dwoma misjoarzami i na podwojnym władujsze rudiemu relę.

Patrzyłęm głosy,white ma sporo, 42 a nie przeszedł na kozodymstow...
CIekawe. Ale spróbujmy, co nam wadzi :P

cheos 2014-05-05 20:20:53
Jakby przeszedł miałby 82 głosy. Chyba relę wszędzie rozprzestrzenia tylko na nią nie przechodzi co by Wikinga nie drażnić :]
To ustawmy wszystko pod następne głosowanie i może się uda.

ScoobyDoo 2014-05-05 20:37:20
w sumie to sie dziwie ze bodek nie przechodzi na kozodymstwo i org rele.
Mogłby majać tak wielkie państow spokojnie blokować rezolucje :P .
No zobaczymy

ScoobyDoo 2014-05-06 11:17:55
jak sie nie uda to ja dzwonie do petera i mówie aby kóńczyć.
Nie ma sensu ciągnac tego burdelu gdzie w koalicji pro leader jest 7 państw.

cheos 2014-05-06 11:21:18
Tylko jeżeli Bodek ma ustalać kolejność na pudle to ja mam to w dupie. Nie będę dzwonił do Bodka i go przekonywał, że jestem sojusznik.
Efe jak chce mieć 2 miejsce to niech je wypracuje.

Forever 2014-05-06 11:33:18
Daj spokój nie ma sensu się w tym babrać
Wiesz że cię zjadą jak będą chcieli więc co sztuka dla sztuki ??

cheos 2014-05-06 11:38:06
Ale nie bez strat to może będziesz drugi :D
Jedźmy z opcją PA.
Za ile tur Scooby zarazisz Bobka?

Forever 2014-05-06 11:56:27
Rozumiem że wstępnie umawiamy się na za 15 tur bo za 5 nie ma szans

ScoobyDoo 2014-05-06 12:23:52
tak ja mowi forek.

Podrzucamy kozy przed tur X.
Badzcie gotowi to bedzie za jakies 15 tur.
Dam znac co i jak, jak będe mógl dać pod głoswanie 3 rezolucje

Forever 2014-05-06 12:27:01
Ja biorę na siebie Rudiego mam tylko nadzieję że reszta też się spisze

Rihiter 2014-05-06 17:45:54
Dobrze by też było jakby jakaś ochrona dla PA się zaczęła pojawiać. Przecież Blok Zła nie będzie stał z boku i patrzył jak ich Mrocznemu Panu się zwycięstwo przez palce wymyka...
Obecnie sam Efe wiąże praktycznie całość moich sił.

ScoobyDoo 2014-05-06 20:29:52
rozmawialem z peterem, zgadza się na taki plan w turze X-1, zaloguje sie jako ostatni i wrzuci sobie relę na moją/naszą prośbę.

Ach, jako i rihiter będziemy drudzy na wojnie więc będzie nam trudniej wrzuic relę , wam natomiast będzie to łatwo chyba ze wplątecie się w jakaś wojne na ktorej będziecie pierwsz. Więc postarajcie sie być drugi na wojnie.

Co do nas, to możemy zrobić tak ze nawet jak będę pierwszy na wojnie to będę mógł wrzucic graczom relę, poprzez automatyzowanie ruchów.

Zastanawiam sie czy uzgadniac to jarkie i bobkiem itd.
Z jarkiem chyab uzgodnie bobkowi mogę wrzuic na samym końcu

ScoobyDoo 2014-05-06 20:36:11
acha, podjerzam ze bodek jest przygotowany na taki motyw
Ale nie zaszkodzi nam spróbować, niech przynajmniej się postresuje.

Ach no i musimy współnie wybrac "zwyciezce" i głosować. Tak samo musi zaglosować np domel i inni którzy chcą utrzeć (chociaż spróbwać wikinskiego nosa )

Wiem, zę proszenie sie(przez kogolowiek) o takie zwycięstwo to lamerstwo i takie zwycięstwo to nie jest prawdziwe zwycięstwo ale nie ma innego sposobu aby powstrzymac Wikinga. Skoro inni gracze nie chcą to co można zrobic?

cheos 2014-05-07 01:17:26
Działajmy.

Barteq 2014-05-07 02:46:25
Ech, jakoś mam poczucie, że wszystko się poza mną odbywa. Wszyscy wrogowie są tak daleko, że szkoda gadać...

Co do głównego tematu, to raczej zagłosuje za. Tak przynajmniej będę miał poczucie, że skończyłem w zwycięskim obozie, jakby się jakimś cudem udało (i do tego ta mina Wikinga o poranku - to by było coś :) ).

ScoobyDoo 2014-05-07 20:59:24
Wiec tak:
1.efe odpalił GA i pewnie przejdzie na kozy pod koniec zlotego
2. White juz przeszedl ma sporo głosów

3.Wiec trzeba zaczą liczyć głosy... aby się zmiesci, na pewno trzeba będzie pogadac z domelem i innymi państwami i sami musicie dorzucić sobie kóz i przejsc na samym końcu na kozy.

Można pogadać z wnuczkiem, może z jarkiem???, larrymm???, i centem.
Reszty raczej nie wtajemniczać.
Nie wiem czy przypadkie jarek z larry nie sypna wikingowi... ale cóż glosy trzeba liczyć. Bo tych głosów trochę trzeba

4.Co zdania bartka:
"Ech, jakoś mam poczucie, że wszystko się poza mną odbywa. Wszyscy wrogowie są tak daleko, że szkoda gadać..."
Tak to jest, nie masz nawet jak zaszkodzić bodkowi :( po prsotu się nie da.
Ogrodzony przez white efe, piekielnie daleko od nas.
A dodatkowo mało kto chce coś zrobic.
Chyba większosć woli doklikac
Może i mapa jest fajna ale bardzo mało kontaktowa. bardzo mało.
A miało byc dyplo walki....

ScoobyDoo 2014-05-07 20:59:51
oczywiscie glosy domela beda konieczne.

Rihiter 2014-05-07 22:13:27
Larego nie informujcie. Jest za śliski.

cheos 2014-05-08 00:31:07
To może puścić Laremu info o :zarażeniu" Rudiego w odpowiednim momencie?
A odpowiedni to taki, jak ustawię 20 statków do kontry w rezerwacie Bis.
Teraz mam tylko 10 przy jego mieście i to nie w jednym stacku :/

Barteq 2014-05-08 00:55:11
Można by puścić, ale trzeba by strasznie uważać, żeby OB z Foreverem nie zerwał.
Nie wiem. Może mu napisać, że kto inny ma wrzucić (trzeba zerknąć kto ma OB, bo nie pamiętam - jeżeli mam, to może być, że niby ja).

Mapa jest wybitnie pod walkę :D . Mamy 136 turę i na 24 nacje AŻ 5 zjechanych nacji, gdzie może poza Plewanem, wszyscy zrobili straszne błędy, 2 zwarzywione i 4 kandydatury na szybkie warzywa. Reszta w kondycji solidnej.
Nie wiem, czy takie pokojowe dyplo się kiedyś w historii zdarzyło, ale raczej wątpię.
Do tego te cudne odległości - sam to odczuwam wysyłając oddział do pomocy, bo idzie, idzie i końca drogi nie widać. Zresztą najlepiej to widać po tym, co osiągnął Efe po wygraniu dość znaczącej bitwy - praktycznie nic, co akurat cieszy :) .

Barteq 2014-05-08 01:04:45
Do tego przerażają mnie same ilości miast. Nie przypominam sobie gry, w której 14 nacja miałaby ich 14 :) . Chyba trochę za bardzo epicko podszedł do tworzenia tej gry :D .

Barteq 2014-05-08 01:05:39
A wolnego terenu na wyspach jest jeszcze masa...

PS Ja już raczej za bardzo nie jestem w stanie zwiększyć swojej puli głosów.

Forever 2014-05-08 12:49:06
Scubi możesz mi oddać słonie ??
Bo Domel się upomina o swoją kolej.
A najśmieszniejsze jest to że ja jeszcze nawet tury ich u siebie nie miałem ;-)

Forever 2014-05-08 12:49:48
Jutro 2 misjonarzy wsiada na karawelkę i w drogę ;-)
jakieś 7 tur i będą na miejscu

ScoobyDoo 2014-05-08 13:21:02
Spoko oddaje

Rihiter 2014-05-08 14:16:40
A powiedzcie mi; na jaki uj Domelowi słonie? Atakuje go ktoś? Zagrożony jest skądkolwiek? Słonie powinny być u tych co front jakiś mają. Takie jest moje zdanie.

Forever 2014-05-08 15:42:28
Z jednej strony masz rację ale z drugiej ja coś komuś obiecałem dawno temu jak się o te słonie toczyła rozgrywka i chciałbym słowa dotrzymać

Ale żeby być w porządku nie zrywałem wymiany tylko pytam i jeśli po 10 turach słonie wam będą potrzebne to znów mogę wam je dać.

ScoobyDoo 2014-05-08 16:28:41
spoko i tam mam juz dosyc sloni robie dlugie luki i zaraz corssy a potem rycki uff

ScoobyDoo 2014-05-08 21:00:24
Apropo reli, to jeszcze PONTI nie ma reli, wiec dobrze aby go pojechali :P
Jak tam sytuacja ? ile przeżyje?

Rihiter 2014-05-08 21:08:16
5 miast jeszcze ma wiec nie tak szybko. A nawet pewnie go z premedytacją zostawią.

ScoobyDoo 2014-05-08 21:15:57
cheos to trzeba jakos to wykombinować! bo inaczje dupa blada....

cheos 2014-05-09 00:32:03
To najwyżej Forek mu wrzuci albo ja pokój podpiszę i ob.

Rihiter 2014-05-09 00:42:42
Pontiego wypadało by wprowadzić w krąg zaufanych. Raczej miłością do Wikingów i przydupasów nie pała, a jego współpraca może okazać się konieczna.

cheos 2014-05-09 07:09:31
Ale nie wiadomo jak długo będzie żył.

ScoobyDoo 2014-05-09 07:49:08
To cheos albo forek miejcie to na uwadze i trzymajcie jednego awaryjnego misjknarza dla pontiego

ScoobyDoo 2014-05-09 18:27:02
Dzis byla rezolucja odrzucilem. Wiec za 10 tur bedzie nastepna 800 AD
Badzcie przygotowani.
Pamietajcie o pontim

Cheos ponti podpisze pokoj z toba i da ci ob?bo jak nie to niech forek jescze mu rzuci

ScoobyDoo 2014-05-09 18:27:22
Bo raczej go nie dobija i nici z planu.

ScoobyDoo 2014-05-10 18:14:06
U Bobka jest rela :) . Skoczyła właśnie, raczej sama.

White ma sporo glosowów :/
Barteq , pobujuj misjonarzy i powysyłaj do zulusa aby mu wrzucić relę aby miał więcej głosów bo możemy nie dać rady.

ScoobyDoo 2014-05-10 18:30:55
aha drugiej proby nie będzie z palacem.
Bodek rozniesie u siebie tyle pewnie koz ze będzie blokował wszystko.
Bo za 9 tur gloswanie za 19 wyboru papieza wiec następne gloswanie za 29 tur dopiero

ScoobyDoo 2014-05-10 18:41:35
No i jeszcze trzeba pogac z domelem.
Cheos, barteq może ktoś z was?

ScoobyDoo 2014-05-10 21:10:46
A propo Rudiego to można mu zaproponować aby się przeniół gdzieś w miejsce koło pustyni na stalym lądzie poza zasięgiem statków wikinga.
A co wiking odkrywa?

cheos 2014-05-10 23:00:20
Rudiemu będę proponował. A wiking robi standardowy manewr na który mu pozwoli liście czyli odkrywa techy w 1 turę a skoro jest drugi to nie wiem jakie. Zrąbaliście z tą kolejnością.

Rihiter 2014-05-11 00:45:23
Trzeba było mówić wcześniej, a nie teraz pitolić.
Nic nie mówiąc zrąbałeś tak samo jak i my.

cheos 2014-05-11 01:23:20
"Trzeba było mówić wcześniej, a nie teraz pitolić."

Trzeba umić grać :P
To mam mówić, że trzeba wcześnie odkryć pieniądz i chatki budować?
Gramy jak umiemy a jak umiemy to widać :/

zmieniając temat to niech jeden z was się wreszcie weźmie i odkryje alfabet oraz wyśle kilku szpiegów. Wiem (raczej dochodzą mnie słuchy), że Wiking będzie z Efe naparzał na Ottomanów. Jak nie będziecie mile kontroli nad ruchami przeciwnika to dupa zbita.
I mówię wcześniej co by nie słuchać, trzeba było ... :[

ScoobyDoo 2014-05-11 01:35:04
Ja o tym doskonale widzialem, ze to jest zaleta drugieogo,
ale tutaj nie to było celowe działanie aby być 1.
Co ci da wiedza co wiking odkrywa?

Mieliśmy widok na miasta efe ale efe przyblokował.Mam jednego szpiegai coś moge zobaczyć. Alfabetu nie mam. Machinery robie.

ScoobyDoo 2014-05-11 01:38:49
ja uważam ze bycie pierwszym na wojnie do momentu pojawienie się samolotów ma dużo większą zaletę. Chociaż faktycznie trik odkrywaniem jest niezky.

Ale tutaj i tak nic się nie poradzi z taką przewagą.

cheos 2014-05-11 09:35:32
Bodek jutro ma inżynierię.

Rihiter 2014-05-11 11:15:03
I widzicie, takie są z Wami sojusze. Zero konkretów i samo ******.
Dawno już mówiłem żeby wojsko słać do obrony AP, bo zanim to dojdzie to minie mnóstwo czasu to nikt masz ci los nic nie wysłał. A teraz mi będziesz tutaj Cheos ******ć żebym sobie szpiegów nastawiał.

Mogę mieć nawet i 100 szpiegów ale jak przyjdą znacznie przeważającą siłą to tych szpiegów mogę sobie co najwyżej z hukiem rozwiązać.

Szkoda gadać...
- wsparcie militarne -> ZERO
- złote rady -> pełen komplet

ScoobyDoo 2014-05-11 11:58:00
rihi, ale jak ktoś ma wysłąć coś poza mna?
Są takie odleglości ze nie da rady..

Rozprzestaniajcie rele bo kolejne miato z kozą poszło z dymem
Efe mam juz 24 glosy i zaraz przejdzie pewnie na kozy.

Z 8 tur glosowanie i mam zróbcie wszystko co się daj. Bo nie damy rady się obronic. Wrzucajcie kozy do dużych miast i zobaczmym

ScoobyDoo 2014-05-11 12:05:15
forek tą trireme to trymaj kolo mojego miast bo bodzi tam gdzie pływa I spalił jendo miasto wnuczkowi.

ScoobyDoo 2014-05-11 12:21:27
Jak tam sprawa ponti, bo zostało 8 tur.

cheos 2014-05-11 12:38:51
Pontiemu zostały 3 miasta na koncie. Stolica powinna mu paść za dwa dni jak napastnicy stacki połączą. Dziś to zrobią.
Rihi do twojej granicy mam jakieś 50 kratek czyli 25 czymkolwiek. Tym axem to szedłem prawie pół gry.
Za 5 tur będę miał rycki i je dopiero zacznę ciąć i zbierać a później idę prosto po inżynierię to 9 tur marszu będzie nie 25.

cheos 2014-05-11 12:39:52
A na marginesie Rihi jak nie chcesz rad to mogę nic nie pisać, nikogo nie podpytywać i obraź się :P

Forever 2014-05-11 13:54:02
Ponti na dziś ma 2 miasta

Rihiter 2014-05-11 17:52:40
Rady radami. Czasem są bardzo cenne. A czasem jak za nimi nie idą żadne czyny, tylko puste słowa - to wkurzają.
Nie ukrywam, że ta o szpiegach to mnie wkurzyła. Bo wsparcia po za Scoobim nie podesłał totalnie nikt i na chwilę obecną jeżeli przyjdzie co do czego, to PA będziemy bronić TYLKO we dwoje. Więc od 40 już chyba tur trzaskam praktycznie tylko i wyłącznie wojsko lądowe, a teraz także i flotę - na cokolwiek innego nie ma czasu, a tu proszę oto dostaję złotą radę. Remedium na wszystko; "Rihi szpiegów sobie koniecznie pobuduj...".

No sorry chłopcy, ale można się wkurwić. :)

ScoobyDoo 2014-05-11 18:55:27
roznoście relę równo bo może być cięzko z glosami.
OBojętnie co się stanie czy uda się czy nie uda to ja już głosuję za 8 tur za końcem.

Chyba ze macie jakiś plan działąnia ale ja takiego nie widzę, gdyż wiking zajmuje sobie na luzaku wyspe po larry i będzie juz nie do ruszenia ze względu na ogromny skok technologiczny.

Rihiter 2014-05-11 19:43:43
O właśnie...

Pitolicie coś o szpiegach itp., a Wiking pali mi kolejne miasto z morza.

Nie zdziwię się jak tam miasto założy aby mi szachować wybrzeże. Na jego miejscu tak bym zrobił. To jest jakieś 10 kratek od AP. Z drugiej strony Efe, też nie dalej niż 10 kratek od AP. A sojuszniczej pomocy jak nie było tak nie ma.
Oni tak samo daleko mają jak każdy inny. Po prostu w obozie przeciwnym jest dyscyplina. Wiedzą, że AP to dla ich planów zagrożenie (wygląda na to, że jedyne) i tam walą. A u nas masz ci los nic. Simcity sobie robicie.

cheos 2014-05-12 00:31:20
Rihi ale pisałem, że mam do ciebie HEKTARY. Idę jak najszybciej mogę po rycki a później inżynierię i wysyłam posiłki.
Słonie oddałem Laremu aby się jakoś bronił bo nimi to i tak szedłbym lata.
Mam nadzieję, że 20 tur dacie radę się bronić.
Co do szpiegów to nie pisałem, że ty masz ich robić ale Barteq ma znacznie bliżej ode mnie to mógłby 2-3 wysłać.
Ja daję 55 szpiegostwa na turę na Wikingów i też robię szpiegów ale muszę wysłać stack z 10 aby doszli. Wysyłałem pojedynczo i żaden nie przeszedł Rzymu, wszyscy w nim padli :/
Dodatkowo muszę bronić miasta Rudiego bo jak padnie to klapa po całości bo do El Dorado raczej się nie przebiję aby je spalić.

Rihiter 2014-05-12 00:44:12
Nie czytacie uważnie; głosowanie jest za 8 tur. I to raczej ostatnie, w którym możemy pozbawić Wikingów zwycięstwa. Bo następne jest dopiero za 28... do tego czasu będzie pozamiatane.

ScoobyDoo 

Barteq 2014-05-12 02:33:16
1) Nie mam alfabetu i nie widzę najmniejszego sensu wysyłania szpiegów. Aktualnie potrzebuję 12 tur na dojście od swoich granic przez ziemię Mezopotamii do granic Efe (nie wspominając o tym, że szpiedzy do tej granicy jeszcze dojść muszą, a także o tym, że przez te 12 tur również mogą zginąć...). Wolę robić inżynierię, optykę i gildie, bo to zdecydowanie bardziej praktyczne w mojej sytuacji.

2) Cytuję: " Bo wsparcia po za Scoobim nie podesłał totalnie nikt i na chwilę obecną jeżeli przyjdzie co do czego, to PA będziemy bronić TYLKO we dwoje."

Może nie wysłałem jakiejś olbrzymiej armii, ale coś tam w stacku jest i właśnie dociera stopniowo na front, po tym jak szło już te 10 tur, więc trochę irytujący dla mnie jest ten komentarz.

3) Chwilowo widzę naukę Bodka - zbiera na liberkę.

4) Wie ktoś może dokładnie, w którym miejscu miasto Wnuczka spłonęło?

5) Pałac:

Rzeczywiście głos Domela może być kluczowy. Mogę napisać do niego w tej sprawie (tylko kiedy - teraz, czy w ostatnim momencie???).
Z obozu Bodka, to tylko Whiteye rozpowszechnia, więc na dzisiaj wydaje się, że jakaś tam szansa na utarcie Bodkowi nosa jest.

cheos 2014-05-12 09:52:23
Bodek wymyśla liberkę.

Rihiter 2014-05-12 18:01:33
" 2) Cytuję: " Bo wsparcia po za Scoobim nie podesłał totalnie nikt i na chwilę obecną jeżeli przyjdzie co do czego, to PA będziemy bronić TYLKO we dwoje."

Może nie wysłałem jakiejś olbrzymiej armii, ale coś tam w stacku jest i właśnie dociera stopniowo na front, po tym jak szło już te 10 tur, więc trochę irytujący dla mnie jest ten komentarz."

Sorry Barteq za takie uogólnienie. Odniosłem się do tego co już u mnie jest, a nie wziąłem rzeczywiście pod uwagę tego, że Twoje wojska są tuż tuż.

ScoobyDoo 2014-05-12 20:57:49
Ach bodek planuje wziac z liberki, ASTRO tak wychodzi.
TO będzie calkiem fajne jakby jezdził galleonami, jak my max karawelami przez dlugi czas.

ScoobyDoo 2014-05-12 20:58:36
trzeba przyznać fajne, i dobre, a astro na piechotę to masakrecznie drogie jest.

Rihiter 2014-05-12 21:33:11
Akurat co do tego to nigdy wątpliwości nie miałem, że astro weźmie. Zwłaszcza, że nacjonalizm już ma.

Panowie - mobilizacja. Za 7 tur głosowanie!
Jak wygląda sprawa z zaniesieniem jedynej słusznej wiary do: Rudiego, Cholery, Jarka i Pontiego?
Cheos, Forek... działacie coś z relą u siebie? Może być krucho z głosami, bo wierny przydupas White na rozkaz Bodzia u siebie szerzy relę jak szalony. A na każde jego 1 popa, my potrzebujemy 3!!!

ScoobyDoo 2014-05-12 21:47:43
I jeszcze jedna sprawa nad kim głosujemy.
Bo do wyboru jest albo obecny papiez albo właściciel palacu, świetego miasta.

Takie zwyciestwo to do dupy. Najważniejsze aby bodek dostal pstyczka w nos i cała banda jego wiernych jak psy sojuszników.

cheos 2014-05-13 01:56:15
Ja do Cholery postaram się wrzucić.

Forever 2014-05-13 07:04:45
Do Bodka płynie ale do Pontiego nie zdążę więc albo go zjadą albo Cent musi mu wrzucić

cheos 2014-05-13 10:01:10
Chyba do Rudiego. Bodek i Bobek mają.

Forever 2014-05-13 10:02:47
Jasne do Rudiego (ja już wszędzie Bodka widzę ;-) )

ScoobyDoo 2014-05-13 13:50:04
glosowanie 800 AD. zostało 6 tur.

Ja poniedziałek wylatuje z Polski (lot o 9.35)
Wiec załatwiłem zastępstow - dzia. Dostał szczegółowe instrukcje, loguje sie o 9.01

Pytanie zasadnicze nad kim głosujemy. Bedą 2 opcjei i trzecia abstain - Bodek.

Niech czarni i india wybierają mi nie zalezy, bo nie zasłużyłem.

Forever 2014-05-13 13:58:48
Rozumiem że będzie Richiter i Scubek ?

ScoobyDoo 2014-05-13 17:50:25
Niestety/stety forek tak wychodzi.
^
Nawet się pytałem czy dałoby radę sie np zrzecz. Nie bardzo.

Jeśli chodzi o mnie to ja już tylko pasę miasta.

@FOREk
przesun sie tą trirema, bo bodek szalej i pali co wlezie

ScoobyDoo 2014-05-13 17:50:36
na polnoc sie przesun do mojej lajby

Forever 2014-05-13 18:22:02
Widzę i płynę tam

Rihiter 2014-05-13 20:28:23
Tak jak sugerowałem Scooby, zawsze można się spotkać w weekend, napić wódeczki i rzucić monetą. ;)

Ale t

Rihiter 2014-05-13 20:28:41
Ale to musimy doprowadzić do stanu, w którym dochodzi do głosowania. :P

Rihiter 2014-05-13 20:46:16
Acha... i oczywiście jako strona, która włożyła dużo zaangażowania i wysiłku w umożliwienie walki z liderem (religia, AP, stawianie czoła brutalnym najazdom... :) ) - wnioskuję aby głosować na mnie. :D

cheos 2014-05-13 22:33:49
:P

ScoobyDoo 2014-05-13 22:57:38
Ja też sie przysłużylem.
Jako przykładny sojusznik, zbudowałem minaret i sangkorski :D .

Ja uwazam ze niech ci którzy glosują niech wybierają.
czyli domel, choes, forek i barteq. Jak wybiorą tak będzie.

Rihiter 2014-05-13 23:49:41
Ej Scooby, ale z tym Minaretem i Sankorskim to już mi nie działaj na narwy... :P

Rihiter 2014-05-14 00:10:40
Wiking - liberka za 2 tury...

Forever 2014-05-14 08:25:07
Widzę że nikt się nie pali z podaniem swojego typu
Więc ja pozwolę sobie oświadczyć że uważam że powinniśmy głosować na Rihitera
jako założyciela religii (po za tym Scubek już raz wygrał więc niech teraz Rihiter się nacieszy) ;-)

cheos 2014-05-14 09:10:48
Dla mnie ok Forek.

ScoobyDoo 2014-05-14 10:59:54
Czekamy na opinie barttkam,
NO I KURDE TRZEBA POGADAC Z domelem.

Efe przeszedl na kozy

ScoobyDoo 2014-05-14 11:00:40
przypominiam 5 tur zostało. Wiec wykombinujcie jak możecie z tymi kozami aby glosow bylo duzo.

cheos 2014-05-14 11:02:24
Ja za 3 dni zarażę Cholernika i jeszcze dwa moje miasta 7. To wszystko co uda mi się zrobić.

ScoobyDoo 2014-05-14 11:05:08
i przejść na relę w ostatniej turze ;)

cheos 2014-05-14 11:09:51

cheos 2014-05-14 11:10:54

cheos 2014-05-14 11:11:13
Obecnie potrzeba 660 głosów na zwycięstwo.

cheos 2014-05-14 11:13:05
Mamy 657 z Larym i Centem co jest nadal mało. Z Domelem to gadajcie bo bez niego nie ma najmniejszej szansy.

cheos 2014-05-14 11:16:29
No i co z Jarkiem bo nadal nie jest nawrócony.
Pontiemu zostało ostatnie miasto i powinien je stracić za 2 dni.
Nawrócenie Rudiego wychodzi na styk.

ScoobyDoo 2014-05-14 11:16:38
dpbra kto ma pogadać z Domelem?
Choes ty masz z nim w miarę kontakt?
Barteq to jego sojusznik.

ScoobyDoo 2014-05-14 11:17:08
Jarek praca w toku, 3 dni do podrzucenia świni... tzn kozy

cheos 2014-05-14 11:18:10
Ja z Domelem nie utrzymuję żadnych stosunków dyplomatycznych także to raczej po Bartqa stronie.

Forever 2014-05-14 11:28:01
czy trzeba przejść na Islam ??

cheos 2014-05-14 11:41:43
To daje punkty x2

Forever 2014-05-14 11:42:17
no to nie będzie wyjścia

cheos 2014-05-14 12:04:37
Zrobiłem test, zmienić religię można w turze głosowania. Głosy są naliczane w następnej turze z uwzględnieniem przejścia na relę PA.
Czyli jak dojdzie do głosowania na zwycięstwem to z Forkiem przejdziemy i podwoimy głosy.

ScoobyDoo 2014-05-14 12:50:20
w kwesti formalnych:

To ja nie planuje NIC pisać na forum, aby było zaskoczenie itd.
Dzia wchodzi klika rezolucje i robi turę.

Podejrzewam ze bodek moze być przygotowany, ma jendo miasto i kurde może być tak ze np white/efe może mu zjarać.
ALe jak np white/efe wykonają turę przed bodkiem to się nic juz ten plan nie uda.

Rihiter 2014-05-14 14:34:38
Na granicy Bodek ma to miasto z relą?

ScoobyDoo 2014-05-14 14:42:48
zapytaj się go :P .
Ja nie nie widze jego miast, mapami też nie chce się wymienić :zdegustowany:

cheos 2014-05-14 14:53:02
Bodek nie chce się mapami wymienić :przestraszony:

Rihiter 2014-05-14 19:40:42
Sztywniak. :P

Barteq 2014-05-15 02:59:12
Zatem zaraz napiszę do Domela i przy okazji zapytam o preferencje wyborcze.

Ja osobiście zagłosowałbym bym bardziej na Scoobiego, bo jednak trochę lepiej od Rihitera zagrał, ale na wygraną Rihiego również chętnie zagłosuję (choć rzeczywiście, nikt z nas za bardzo nie zasłużył - najchętniej to bym z naszego obozu na Forevera zagłosował, bo przynajmniej 2 posłał w tej grze do piachu, ale niestety się nie da).

PS Spróbujemy na koniec zająć trochę Efe, żeby misjonarzy przestał strugać, ale dobrze jakbyście jeszcze również na koniec w swoich większych miastach po kozie powrzucali (do Cheosa i Forevera).

cheos 2014-05-15 03:06:51
Powrzucamy, wycinam i roznoszę. Pewnie więcej niz obiecałem :)

Barteq 2014-05-15 03:16:22
To super. Wiadomość do Domela poszła. Czekam na odpowiedź i jego typ :) .

Barteq 2014-05-15 03:22:19
I jeszcze jedno - jak widzieliście pewnie, Bodek już odkrył liberkę i aktualnie zbiera na alfabet.

cheos 2014-05-15 03:30:31
Z liberki wziął astro a miał 2 tury do inżynierii. Czyli skacze po techach abym nie wiedział co odkrył.
Skoro alfabet to jutro pewnie odkryje i alfabet i inzynierię i na coś tam przerzuci.
Będę pisał codzienni jakiego techa ma na widelcu i wy piszcie po jego ruchu to przynajmniej jkaiś obraz będziemy mieli.

Barteq 2014-05-15 04:15:10
Raczej będzie ciężko, bo jeśli wypowiem wojnę Efe, to będę musiał również robić turę przed nim.

ScoobyDoo 2014-05-15 09:23:49
wczoraj efe ubilismy 7 katap ,4 jednostki i 3 worki.

Pewnie zaczenie strugac po planujemy pojesc jednostakami z bartkiem.

Rihiter 2014-05-15 10:23:57
"Ja osobiście zagłosowałbym bym bardziej na Scoobiego, bo jednak trochę lepiej od Rihitera zagrał, ale na wygraną Rihiego również chętnie zagłosuję..."

Prawda, obecnie Scooby może pochwalić się lepszym wynikiem punktowym.
Ale czy ja wiem czy lepiej zagrał... Turcja po prostu od 100 tur minimum prawie non stop ma jakieś wojny. Jestem Naszą zachodnią flanką. A Scubiś siedzi sobie cichutko w swoim ***łku i puchnie. :)

Ale ciśnienia nie ma ani u Scoobiego ani u mnie. Pewnie rzucimy monetą i już. Ważne jest aby było zgodne stanowisko i aby w odpowiednim momencie poszedł do wszystkich zainteresowanych jasny sygnał na kogo.

ScoobyDoo 2014-05-15 11:00:09
5 tur do końca.
Aby zwiekszyć liczbę glosów, możecie scianą od razu misjonarza za 2popa i od razu do miasta nowego i nowe sciecie

cheos 2014-05-15 11:51:31
Za dwa dni zarażę Cholerę chyba, że mi ob zerwie to jesteśmy uziemieni.
Dziś spaliłem ostatnie miasto Pontiego :)

Forever 2014-05-15 12:10:22
Czyli został na dziś Cholera Rudi i Jarek
Cholerę zarazi Cheos
Ja zajmuje się Rudim (Cheos struga drogę)
A kto zajmie się Jarkiem ?

cheos 2014-05-15 12:23:52
Kiedy wejdzie religia do Jarka?
Obawiam się, że jak Cholernikowi podrzucę to Jarek dostanie odgórny przykaz zamknięcia z każdym z nas granic.

ScoobyDoo 2014-05-15 12:31:23
Ja podrzucam albo jutro albo w sobote albo w niedziel.
Sugeruje cheos abysmy razem weszli ktoregos dnia podrzucili kozy.

cheos 2014-05-15 12:43:07
Za bardzo ryzykowne. A co jak dzień wcześnie popnie się budda i koza nie wejdzie? A dwom misjonarzami nie będę stał bo skoro już ich wyciąłem to mogę zarażać a tak blokada w ich produkcji.
Strasznie wolni jesteście z tym Jarkiem :(

ScoobyDoo 2014-05-15 13:27:56
to kiedy wrzucic rele jarkowi?
Ja mogę jutro, bo własnie wole się ubezpieczyć na wypadek jak wskoczy rele do jarka to wtedy wrzucę od innego miasta.

ScoobyDoo 2014-05-15 13:28:52
Ja podrzucam albo jutro albo w sobote albo w niedziel.
Sugeruje cheos abysmy razem weszli ktoregos dnia podrzucili kozy.

Forever 2014-05-15 13:34:08
zarażaj jak będziesz mógł
I tak głównym problemem będzie Rudi, a głupio by było jak byś nie dał rady zarazić przez jakiegoś zonka.

ScoobyDoo 2014-05-15 13:42:57
Ok to jutro rela u jarka

Rihiter 2014-05-15 14:16:21
Pisałeś Scooby, że to może wyglądać jakby sama wskoczyła (Jarek nawet nie będzie wiedział, że z misjonarza jest rela), więc wrzucaj gdy tylko będziesz mógł. A później rżniemy głupa - że o niczym nie wiemy. Najlepiej jak w ogóle to przemilczymy, czyli zero komentarzy, że rela jest w kolejnym kraju.

cheos 2014-05-15 14:16:46
Pojutrze u Cholery.

Barteq 2014-05-15 15:06:34
Info od Domela:
"Rozumiem, w takim razie myślę że warto na Rihitera, Scooba już raz wygrał w dyplo :) Jak za 5 tur to porozprzestrzeniam rele tam gdzie się da. "

Może go dołączymy zatem na koniec do paktu, skoro jest z nami?

cheos 2014-05-15 15:07:09
OK

Forever 2014-05-15 15:09:23
popieram

cheos 2014-05-15 15:09:53
załozyłem

Rihiter 2014-05-15 16:12:14
Skoro popiera kandydaturę Wujka Rihitera to nawet TRZEBA. :D

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum