www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

nacjiottomanspodsumowanieprzezycierihiter

Podsumowanie nacji - Ottomans - Rihiter - przeżycie
Author Message
Rihiter 

SulejmanImperium Osmańskie

Piwa: 134/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2014-07-12, 16:25   

Kilka takich głosów było. Nie twierdzę, że od Ciebie.

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2014-07-12, 16:26; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

cheos 

Zera JaykobImperium Etiopskie

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2014-07-12, 16:33   

W D9???
A czym tam Scooby zasłynął bo mi jakoś pamięć szwankuje?

Rihiter 

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2014-07-12, 16:35   

cheos wrote:
W D9???
A czym tam Scooby zasłynął bo mi jakoś pamięć szwankuje?

Cheos, to było ogólnie o wynikach. Nie o Scoobym.

Dyplo Hymn

Maiar

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 22/333
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2014-07-12, 17:13   

Whiteye wrote:
Znowu coś bredzisz na temat sąsiadów. To nie wina sąsiadów, tylko reputacji. Bodek ma reputację gracza, z którym lepiej dogadać się niż walczyć, Ty masz reputację krętacza, z którym dogadywać się nie warto.

Ahahahah.
"Zwasalizuję się mu, a potem będę mówił że to przez jego supęr reputacje".
No cóż, tak też można. :hyhy:

Whiteye 

WiktoriaImperium Brytyjskie

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 62/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2014-07-12, 17:29   

Zadałem Ci te pytanie 2 razy, zadam trzeci, może w końcu będziesz w stanie coś odpowiedzieć: co takiego w mojej grze świadczy o zwasalizowaniu się? Robiłem to co najlepsze dla mojej nacji i wydaje mi się że całkiem dobrze mi to wyszło.

Jesteś w stanie udzielić mi konkretnej odpowiedzi czy po prostu sobie trolujesz dla sportu?

Rihiter 

Posted: 2014-07-12, 17:48   

Maiar lubi sobie trochę przytrolować - to prawda. :)

Ale ziarnko prawdy nawet i w takim trolowaniu się znajdzie. Grałeś pod interes własnej nacji, temu nie zaprzeczam, ale max interes jaki dla niej widziałeś to 2-3 miejsce. I temu chyba z kolei Ty nie zaprzeczysz.

Co do reputacji...
Szybko zapominacie kiedy tak Wam pasuje. :)
Ale czy to nie Bodek jest graczem, który skombinował i zastosował 75% "przekrętów" jakie historycznie w dyplo były? Przez "przekręt" chcę tu określić zagranie na krawędzi regulaminu/obyczajów, które później bardzo często owocowało zmianą regulaminu przed kolejną rozgrywką.
Czy Bodek nie wbijał dawniej sojusznikom/sąsiadom sztylecika? Oj, chyba wbijał. Niektórym do tej pory gul skacze na wspomnienie.
To gracz, który gra bez skrupułów. U niego nie ma "czy można", "czy wypada", "czy honorowo" - jest interes, plan i wykonanie. Dlatego jest tak dobry i niebezpieczny.
W tej rozgrywce w sztyleciku czy innej moralnie bulwersującej akcji żadnego interesu nie miał (zasługa tej wspaniałej, kontaktowej mapy).
Co innego Wy; Efe, White. Mieliście taki interes, ale nie podjęliście próby jego realizacji.

Jeżeli zaplanujesz max 2-3 miejsce - pierwszego nie uzyskasz.
Jeżeli zaplanujesz porażkę - na bank przegrasz.

Dyplo Hymn

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Maiar
Whiteye 

WiktoriaImperium Brytyjskie

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 62/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2014-07-12, 18:18   

Ja zawsze kieruję się swoją własną opinią na czyjś temat, każdy ma u mnie czystą kartę zanim zaczniemy współpracować. Gram głównie dla przyjemności. Gdybym jednym ruchem mógł sprawić że wygram (np przez głosowanie) to bym to zrobił, ale na walkę o zwycięstwo, do początku do końca gry, nie mam czasu - i tak za dużo poświęcam go na Civkę.

Rudi2

Ludwik XIVImperium Francuskie

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 216/71
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2014-07-12, 19:24   

Może dacie sobie już spokój?
Przez całe dyplo tylu morałów i mądrości nie poleciało co w tym wątku dzisiaj. Po co zaraz się łapać za słówka skoro temat jest zamknięty.
Robicie zadymę w dyplo które już jest zamknięte. Oszczędzajcie Panowie siły na D10

ps. 1
@Rihi, gdy cię Peter admin trzymał ostro pod butem to całkiem fajny i układny chłopak byłeś a wystarczyło, że jest chwilowy wakat to już zadzior ci wyłazi :P

ps.2
@Whiteye, co ci szkodzi przyznać mu rację skoro wiemy, że ma rację :P
Last edited by Rudi2 on 2014-07-12, 19:27; edited 1 time in total  

Maiar

podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2014-07-12, 20:01   

Rich jak zawsze ma rację. :padam:
W następnym dyplo mu się zwasalizuję. ;)

Quote:
Jesteś w stanie udzielić mi konkretnej odpowiedzi czy po prostu sobie trolujesz dla sportu?

:(

Po prostu, śmieszy mnie jak to Ponti mówił że są niegodni grania w dyplo, wszyscy bardziej godni niby grają o zwycięstwo każdym kosztem, a prawda jest taka jaka jest, czyli każdy gra jak chce, robiąc nawet różne kosmosy jak wspieranie najlepszego gracza od samego początku. ; p

Last edited by Maiar on 2014-07-12, 20:07; edited 3 times in total  

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Rudi2
ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babilońskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 88/76
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-12, 20:44   

:zawstydzony:
cheos wrote:
Właśnie Scooby może czasem warto zaryzykować. Taktycznie grasz fatalnie, po prostu Fatalnie!!! W D8 jak zastąpiłeś Cholernika to się zmartwiłem, że będzie ciężko a tu same prezenty i Cholernik lepiej to taktycznie rozgrywał. Teraz też taktyką "nie zabłysnąłeś". I nie pisze tego by siebie wybielać bo zagrałem pod wieloma względami jak pipa i jest temat gdzie można po mnie pojechać. Poćwicz Scooby taktykę a będziesz normalnie walczył o pierwsze a nie tylko przez uwarunkowania jakie przez brak doświadczenia wprowadziłem w D7.

Scooby niczym w czym grze nie błysnął. Owszem było parę ciekawych momentów, ale wynik całościwy mizerny.
D9 to był spektakl jednego aktora , reszta statyści.

Owszem takczynie pograłem slabo, jednak to nie miało to większego wpływu na grę i tak wpierdy i tak wpierdy. Wcześniej czy poźniej.
Maiłem jednen błąd taktyczny przy efe, reszta to nie były błedy taktyczne.

Tutaj zagrałem słabo pod względem strategicznym, pod względem dyplomatycznym, źle przeczytałem mapę na początku.
Ukiernukowałem sie od razu anty wiking - anty leader. Pewnie był się zacząć dogadywać z leaderem, i robić sobie ładnie eko i mieć w dupie jak wiele osób, może nawet trzecie miejsce bym wyhaczył. Np paląc pałac :) .

Zresztą naprawdę wątpie, zeby dyplo wygrawalo się taktycznie.
Dyplo wygrywa się na poziome strategicznym, politycznym (dyplomatycznym).

Zresztą cheos sam nie doceniałeś wikinga a przeceniałeś mnie. Mialęś z nim całkiem dobry kontakt, widzialeś we mnie największe zagrożenie.

Co do gry. Twierdzisz ze ja waliłem w eko nie robiłęm armii itd, nigdy więcej współracy/sojuszy ze mna.
ZObacz sobie wykres power mój i innych a także twój. Ja zawsze praktycznie cały czas oprócz krótkiego momentu byłem 2-3 w armii. Praktycznie cały czas.
Miałęm zbudowane bardzo mało budynków.
MIałęm 0 marketow, 0 grocery, 0 banków, 0 uniwerków 0 murów 0 zamków. 0 stajni.
Killka forgy, i niezbyt duzo (moze 10 bibliotek).
Duzo mmiałem sądów (org), monastery, temple, granary baraki,
Twój wykres zaczął rosnać jak miałeś draft.

Sorry cheos jeśli twierdisz, że waliłem w eko i czekałęm z boku to pie_przysz jak potłuczony.
Ile ty miałeś? budyneczków, ile mieli ini? Niech powiedzą.
Tak sobie popatrzyłem i komplet budyneczków w wielu miastach stał u różnych osób, a potem piane jakie to eko mieli.
Zresztą cheos, bedą savy i sobie poogląm.

Ja moze mialęm średnio 5 budynków per miasto. Koszty armii to miałęm ponad 100 golda (plus inflacja pod koniec gry). Sam peter pisze ze mialem mocno wydraftowane, powycinane miasta.
Wiec sorry cheos farmazonisz. Pooglądaj sobie save albo przyjrzyj się moim miastom.

Nie chcesz sojuszu, twoja sprawa. Rozpaczać nie będę.

EDIT:

Spokojnie cheos, ja wnioski wyciagnę. Wiem gdzie mam błedy, weim co dobrze robię. Wiem co muszę poprawić i to nie są tylko błedy o których mówi peter.

ScoobyDoo 

generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-12, 21:27   

Quote:
a będziesz normalnie walczył o pierwsze a nie tylko przez uwarunkowania jakie przez brak doświadczenia wprowadziłem w D7.

A to sobie zostawiłem na oddzielny post.
do D7 wygrali dyplo
Peter 2, bodek 2, rudi cheos bombel po 1.
Bodek twierdzi ze w d5 mu zabrano nieuczciwie zwysięstwo (nie zgadzam sie, ale bodzio tak twierdzi).

Scooby, gracz który grał zaledwie 20 tury w D6, i trochę powalczył w DM1 wygral dyplo.
Sam peter szydził z mojego doświadczenia.
motyla noga jak to możliwe?
Ano, to wszystko wina mapy. Scooby dostal jako jedyny w całej histori dyplo super teren więc wygrał, nie ma innej opcji.
Owszem teren dostałem dobry, lecz podejrzewam ze w historii dyplo kilka osób dostało dobry teren. ( d7 chociazby, plewan (tam grał bodek), geo.)W kilku poprzednich dyplach też kilka osób dostało dobry teren, jestem przekonany.

Cytat z pamieci (nie mój)
Quote:
Jednakże dostać teren to jendo, a umieć go wykorzystanć terenu drugie.

Miałem pewną koncepcje przed D7 (sporo rozmawialem z bodkiem).
1.Od samego początku agresywnie. Przyblokowałem bombla i zamknąłęm na malutkim tereni.
2. Trafiała się okazja (ze hetcher został pojechany przez czajmena) wiec cyk jedno miasto dla mnie. A gdyby nie pojechili hetcha trzeba byłoby sie z nim dzielić terem :/
Ale łatwiej napisać scooby dostał teren.
3. Scooby sieknał samemu peterowi 2 worki, peter powiedzial oddaj, scooby nie.
Więce scooby musiał zginac, peter będzie się mścił i chłop żywemu nie odpuści.
Bombi dostal 3 razy wpierdy, wiece scooby dostanie. :hyhy:
4. ALe dalej scooby mial podobną ilośc miast, terenu co inni. Cule, Peter, cent, plewan/bodek, barteq, geo/ponti. No nie uwierze ze 12 do 14 miast robiii taaaaaką wielką rożnice.
5. Potem przecież zebrał sie koalcja, chyab 6 pańśtw: lleader, 3 miejsce, 5,6,7 (tak mniej wiecej). Jakoś się udało obronić, potem skłócic sojusz mnie atakujący,i stworzyć nowy tymczasowy sojusz i szybciutko wbić kite.
6. Na samym końcu, pomimo tego ze zebrło sie wiele osób (nie tak jak w D9) dalem rade wygrać poprzez spaceship victory.

Pomimo, że peter mnie ganiał, bodek zebrał wielką kolacji scooby wygrał :orany:

Wiec aby usprawiedliwić, wyjąśnic jak to się stało ze nikomu nieznany scooby wygral dyplo
wymysłono historię o dobrym terenie. I tego się wiele osób trzyma.
Tak samo jak bitwa warszawska jest cudem (aby umniejszczyć zaslugi Piłsudskiego a chyba przedewszystkim jego głownego generała), tak samo w D7 jest dobry teren.
Tylko to się liczyło i nic więcej. Scooby nic nie potrafi.

Wszyscy ktorzy tak uważają mogą mnie cmoknać w dupę :smt097 .

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Maiar
Maiar

Posted: 2014-07-12, 21:56   

Scooby, teksty starych powinieneś tak olewać jak większość moich, bo czy to nie oni wprowadzali takie akcje jak zakaz wymieniania bodajże nazwy nicku na forum lidera? Zawsze gdy sobie to przypominam banan mi się na twarzy robi. :D
Pontiusy i inne takie zawsze będą podchodzić "chełpliwie" do każdego innego, choćby nie wiadomo co. ;d
Last edited by Maiar on 2014-07-12, 21:57; edited 3 times in total  

bombel79 

Mansa MusaImperium Malijskie

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 64/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2014-07-12, 22:02   

Scoobi, to nie tak ze nic nie potrafisz... cos tam potrafisz :D ale wiesz, w d7 byles typowym czarnym koniem, wiec nie dziw sie ze traktowany byles podejrzliwie... zreszta d7 jesli dobrze pamietam to ja wygralem, prawda chlopaki? :) a juz na pewno bylem moralanym zwyciezca :)

i w d10 tez ci sie uda zajsc daleko, o ile bedziesz dobrym sojusnikiem bombla... bo cos mi sie widzi, ze sporo ludzi wkurzylo se na pjawienie sie kolejnego dobrego gracza...:)

PS
w moim osobistym rankingu jest 2 terminatorow: peter i bodzio, reszta, lacznie z bomblem to osoby ktore moga wygrac, ale tylko gdy wykorzystaja sytuacje...

dzia 

xfire: nieotochodzi
Piwa: 41/23
major  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2014-07-12, 22:29   

a czy ja dobrze gdzieś przeczytałem że tylko rudi,bodek i scooby poszli odrazu do BW??
musi być bardziej fajterska mapa na D10,bo serio bez sensnu taka 'strategiczna gra:P

ScoobyDoo 

Posted: 2014-07-12, 22:31   

bombel79 wrote:
PS
w moim osobistym rankingu jest 2 terminatorow: peter i bodzio, reszta, lacznie z bomblem to osoby ktore moga wygrac, ale tylko gdy wykorzystaja sytuacje...

i tu się z toba zgodzę.

Dodam tylko bombi, że ja niestety nie grałem od początku w civke początku i dołączyłem do jakże uroczej społeczności dopiero w 2009.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum