www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

arabiad10nacjipodsumowanie

Podsumowanie nacji Arabia D10
Author Message
Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chory sztabowy  Brzowy order za specjalne zasugi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Zoty zlotowicz - 7 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2015-02-25, 23:00   Podsumowanie nacji Arabia D10

Musze ponadrabia zalegoci bo mnie molestuj co niektrzy
zatem jedziemy, co prawda nie w kolejnoci odpadania ale to co mam bardziej wieo
zatem Arabia i Raptorus

No c obiektywnie musz przyzna e mi Raptor zaimponowa walecznoci i stanowczoci
Twardo i hardo trzyma si i trwa na przekr wszystkim, zaatakowany jako jeden z pierwszych bo ju w 10 turze i co ??
Wtedy zaatakowa Shaka Arabie i Cule Domela

Kto by wtedy postawi e Cule odpadnie szybciej ni Arabia ?? Myl e NIKT :P
Naprawd napsue krwii Zulusowi i zapewne bolao go strasznie e akurat jemu si trafi taki zawodnik ktry nie da si zjecha prawie bezbronny jak np Korea, czy HRE i e akurat jemu poszed w uki (biedny Shaka, bieeedny ;)
Udowodnie e spokojnie kady zrushowany mg do ukw doj gdyby od razu po ataku zmieni nauk na t ciek - BRAWO :padam:
Te mi si tak kiedy Didi zafortyfikowa w jakim Dyplo :[

Podkurzae swego oprawc cay czas, wyszpiegowae go do poziomu widocznoci techw (wiedziae e nie zmarnuje szpiegostwa na Ciebie bo przepadnie) i zapewne sprzedawae te informacj na zewntrz. Jeden gracz na 100% wiem e by informowany (nie powiem kto) bo widziaem e dostosowywa swoj ciek techw do tego co wymyla Zulus i dokadnie zmienia na to samo gdy tylko Zulus zmienia. Inna sprawa e pierdoa mia t wiedz i nie skorzysta porzdnie - a mg
Zatem Arabia naprawd ciya Zulusowi, jeszcze bronz sobie skombinowae w kocwce i cay czas drukowae unity nawet wary aby przezbroi po bronzie do axa i speara.
Na minus twj zaliczam e dae sobie zapa worki - ale tu akurat Zulus fajne puapeczki zastawia na nie, kilka razy stwarza wraenie e moe si zagapi i da si podpi bronz albo e da rad jeszcze doci ten las bezpiecznie itp... i raz si dae zapa

W techach poszede prawidowo - tak jak tu na forum "mdrzy" radzili - "prosto w bronz i na bank jeste bezpieczny"
Na swoje nieszczcie trafie na dobrego zawodnika ktry umie zrushowa nawet takiego co nie poszed w rolnictwo.
Gdyby np rushowa Ci niejaki Inka i robi to tak wietnie jak w Egipcie to spokojnie by si wybroni :P
Taki fajny paradoks e aktualny Lider by w takiej sytuacji jak Raptorus - wszystko w rkach agresora
Jeden przey i teraz prowadzi (a by moe wygra ca gr) a drugiemu podsumowanie si pisz :cwaniak: jaka ta civka jest zoliwa
Tak czy inaczej stolic ocalie na styk, trzeci worior doszed akurat i Shaka nie zaryzykowa 6 v 3 w stolicy. Bo mogo by zamiecione jak u Domela w 11 turce.
Pierwszy uk wyprue te na styk, gdyby Shaka nie zdj jednego woja z bronzu (z nadziej e wyjdziesz go zaj) to zabrakoby motka :D
Random sprzyja, moe nie wygrywae przypadkowych walk ale za kadym razem ranie potwornie, axe szturmujcy woja w miecie przeywa z si 1,2 i to agresywny :szok:
Wytrwae do katapek - szacun

Skoro wszystko byo tak dobrze to czemu skoczyo si tak le ??
Przyczyna bya banalna - brak zwiadu w turach 5-9
Dokadnie wtedy powiniene trzyma woja albo dwa na kluczowych grkach i obserwowa i reagowa. Mao tego Ty tam woja miae ale zachciao Ci si atakowa miasto Admina (szansa na uka za murami chyba 0,1% )
Shaka zapewne ze szczcia spad z krzesa jak to zobaczy
Zwiad i fortyfikacja wojw 2 na kluczowej grce daoby ci lekko 2-3 tury
I tak miaby ciko ale nie byo by cakowitego zaskoczenia
Potem ju prawidowa ocena - nie ma szans na obron bronzu wic id w uki - tej decyzji nie podjeli inni zaatakowani a Ty udowodnie e mona byo.
Potem ju zdecydowaa geopolityka, dla Zulusa szturm na 3 protektywne uki w miecie to byy wiksze straty ni szturm na babry 2 uki w miescie. A zyski na barbach lepsze bo teren lepszy
Zatem najpierw poszed po zotko i gemsy a Arabie pozostawi w kwarantannie do katapek
Wycisne tyle ile si dao - dalej ju musiaaby odsiecz z zewntrz nadej ...
... nie nadesza

Ale odchodzisz z twarz, cho na tarczy

Postaw piwo autorowi tego posta

Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Bobek1971
Lary33 

Zera JaykobImperium Etiopskie

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/29
genera dywizji  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2015-02-25, 23:58   

Brawo. Wyglda na to ze ty Rapto zagraes lepiej niz ja , pomimo ,ze odpade. Obecnie sasiedzi rzadko pomagaj, bardziej siepodpinaj na wykoczenia niz na pomoc. Ale takie czasy mamy...

cheos 

Huayna CapacImperium Inkw

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 54/122
starszy chory sztabowy  Zoty zlotowicz - 6 zlotw  Zoty sponsor KAC - Gwny sponsor KAC  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2015-02-26, 00:47   

Szacun Raptorus i jeszcze raz dziki za gr :padam:

Hannibal [D10] 

HannibalImperium Kartagiczykw

Postawi 1 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2015-02-26, 08:45   

Dziki za gre - szkoda e nie grae pacalem :]

Forever 

RagnarImperium Wikingw

Helped: 2 times
Piwa: 51/49
starszy chory sztabowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2015-02-26, 09:09   

Z tym atakiem na ucznika to moe by troch moja wina
Bo jak si widzielimy z Raptorusem wspomniaem e jedna walka jest wygrywana z automatu.
Ale wydaje mi si e zaznaczyem e trzeba to sprawdzi bo tu admin gra nacj wic moe to nie dziaa.

Ale generalnie Brawo za dobr obron cho nadal nie potrafi poj jak wojem mona zapa worka w kulturze i bez gienka

cheos 

Huayna CapacImperium Inkw

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 54/122
starszy chory sztabowy  Zoty zlotowicz - 6 zlotw  Zoty sponsor KAC - Gwny sponsor KAC  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2015-02-26, 10:23   

Bodek wrote:
Gdyby np rushowa Ci niejaki Inka i robi to tak wietnie jak w Egipcie to spokojnie by si wybroni
Taki fajny paradoks e aktualny Lider by w takiej sytuacji jak Raptorus - wszystko w rkach agresora
Jeden przey i teraz prowadzi (a by moe wygra ca gr) a drugiemu podsumowanie si pisz jaka ta civka jest zoliwa

To ju Bodek chyba bdzie mnie do koca tego Dyplo podszczypywa :zawstydzony:

E:
Forever wrote:
Ale generalnie Brawo za dobr obron cho nadal nie potrafi poj jak wojem mona zapa worka w kulturze i bez gienka

Peter pewnie wie lepiej i mgby co skrobn dla podniesienia skila innych :)
Np. jak mia dwa worki to podcign drog i ruszy si 2 kratki zamiast jednej.
Zreszt Forek ty chyba miae bardziej ciepo w swojej kulturze a bye agresorem. :P
Last edited by cheos on 2015-02-26, 10:26; edited 1 time in total  

Centurion 

Juliusz CezarImperium Rzymskie

Helped: 9 times
Piwa: 51/22
genera broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2015-02-26, 10:54   

Bodek wrote:
Gdyby np rushowa Ci niejaki Inka i robi to tak wietnie jak w Egipcie to spokojnie by si wybroni

Tokugaw te mona poleci, cho fakt, e miszcza rushu - cheosa nic nie przebije :P

Raptorous

SaladynImperium Arabskie

xfire: raptorous26
Piwa: 25/17
starszy szeregowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMi3  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2015-02-26, 11:17   

Ja bybym bardziej krytyczny wobec siebie.
Pocztek saby..le postawione 1 i 2 miasto...trzecie o 2 tury za pno w stosunku do powtrki. Zachciao mi si setem

ruszy i zamiast zaoy w 4 turze zaoyem w 6. Przez to miaem 1 wara mniej
Bd zrobiem te w myleniu..Najpierw poszedem po fisha - conajmniej 2 tury straciem...bo zakadaem oczywicie bdnie

e z z Zulusem si dogadamy. Co powiecie na kombo axy agresive i uki protektywne Drill 2...na pocztku chyba nie do

ruszenia.
Potem ju bez zmian jechaem po Min/ troch BW, kiedy zauwayem e bez szans na odzysk miedzi poszedem po Hunt/Archery

(22t)

Wracajc do mojej analizy .
Utrata Wara to by duy bd...to by moment kluczowy wydaje mi si, poniewa zszedem z grki mylc oczywicie bdnie e

Shaka si nie zorientowa e straciem wara na archerze admina. W singlu jednak war kasowa archera barbw..ale nie wziem

pod uwag e Archer Admina to nie Archer barbw.

W pierwszych turach Shaka zobaczy moj stolic ..a ja jego nie..znowu kania si dowiadczenie.
Potem akcja Shaki z podwjnym na legalu...Tutaj si wyczekiwalimy kto pierwszy tur zrobi. Niestety nie mogem duej

czeka i zrobiem tur i zszedem warem z grki..i wtedy Shaka wszed po mnie i przygotowa sprytny plan. Wykorzysta

scouta..bo wszed nim na grk z miedzi nie obrobion. Czyli wiedzia e jak skasuje scouta..on mi skasuje wara..chyba e

Random nie dopisze.

Czyli nie do e by 2 wary do przodu to i jego wary miay wicej siy ni moje.

W 13 turze skasowa MEdin. Potem szachowa mi mied i stolic. 2 staki po 3 wary.
W kocu zdoby stolic w 27 turze ale mia ju axy wic si wycofaem. Wczeniej toch expa nabiem na warach.
Wycofujc si zrobiem manewr/ wyskoczy uk i miasto spado o 1 popa z 3 pop na 2. Miaem te ju BW.Archer co wyskoczy

skasowa 3 wary i prawie axa. Wtedy Random mi dopisa.
Co utraty workw.. to by bd ..ale je obstawiem 3 warami na grce..niestety si przeliczyem i straciem 2.
3 worka straciem w gupi sposb..te mu daem oson..ciem las koo Damszku daem mu obstaw wara ale te zgin.

Mogem go skasowa.
W 32 turze podszed pod Damaszek..Ja miaem archera i 2 wary...Shaka 2 ranne wary 2 axy ranne 1.1 i 2.8 oraz 2 zdrowe.
Zrobiem baraki zamiast archera wypuci a Shaka nie zaryykowa..ataku przez rzek.
ZAczem negocjacje. TYlko wiedziaem e te negocjacje tylko przeduaj mj ywot. Podobna sytuacja bya w D9...tylko e tam zrobiem seta a i tak dostaem bcki od Rihitera. Wic postanowiem nie robi 2 raz tego samego bdu.
W 40 turze dostaem generaa. Skasowaem Zulusowi wara i powiciem wara i uka...bo uk potem zgin.
Walnem murek i cinaem archerw. Genera osadzony troch wiata pozwiedzaem i udao mi si zaatwi mied i wtedy przyszed Shaka z katapami / soniami i axami.
JAkie straty zaday moje uki nie wiem..pewnie ze 2-3 katapy poszy do piachu. moe 1-2 axy.

Porwnujc moj gr do D9...par bdw porobiem szczeglnie na pocztku. Potem chyba wycisnem tyle co mona z jednego miasta bez workw i obrobionego terenu. Poyem te duej. Toch si podszkoliem i tyle do nastpnego razu.

Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Bobek1971
cule 

AsokaImperium Indyjskie

xfire: culecivka
Piwa: 49/11
pukownik  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2015-02-26, 12:00   

No nie wiem, moe jestem jaki inny, ale mnie nie zachwyca postawa Rapka tak jak Bodka :P Oddanie trzech workw najedcy (jaki boost na tym etapie!), walenie warem w admina, badanie fishingu... to wszystko niewane, wane e poszed w archery jak ju nie mia innego wyjcia? Dobre sobie.

Panowie wyej, worki pewnie zgarn imp. Chyba nie by a tak niegramotny Arab eby warom je odda...

Bez urazy Rap :)

Centurion 

Juliusz CezarImperium Rzymskie

Helped: 9 times
Piwa: 51/22
genera broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2015-02-26, 12:06   

Te mi si bardzo 'podoba' chwalenie nieudacznictwa u Bodka - takie, panowie zagralicie ***cie oby tak dalej! :ok: a w gowie dopowiedzenie "moe w nastpnym dyplo te frajery bd obok mnie" :P

Forever 

RagnarImperium Wikingw

starszy chory sztabowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2015-02-26, 12:10   

cule wrote:
No nie wiem, moe jestem jaki inny, ale mnie nie zachwyca postawa Rapka tak jak Bodka :P Oddanie trzech workw najedcy (jaki boost na tym etapie!), walenie warem w admina, badanie fishingu... to wszystko niewane, wane e poszed w archery jak ju nie mia innego wyjcia? Dobre sobie.

Panowie wyej, worki pewnie zgarn imp. Chyba nie by a tak niegramotny Arab eby warom je odda...

Bez urazy Rap :)

Z tego co czytam to zabray je wary
Po prostu Raptorus nie pomyla/wiedzia e mona rozwiza worka po tym jak wykona akcj

Swoj drog ciekawe czy skoro nie mona rozwizywa unitw to mona robotnikw ;-)

Lary33 

genera dywizji  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2015-02-26, 12:21   

mozna rozwizywac. ja rozwizaem wasnei po wykonaniu akcji aby nie wpad w py stalina

cule 

AsokaImperium Indyjskie

xfire: culecivka
Piwa: 49/11
pukownik  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2015-02-26, 12:32   

Forek, ale gdzie to czytasz? Ja widz tylko, e Shaka zastawia na nie puapki, wycofywa si itp. Nie chce mi si wierzy eby kisi tam swoje worki przez kilka tur liczc na co co nie powinno si wydarzy. Jednak stawiam na impy.

Lary33 

Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2015-02-26, 12:33   

ja tez mysle ze impami

Forever 

RagnarImperium Wikingw

Posted: 2015-02-26, 13:15   

cule wrote:
Forek, ale gdzie to czytasz? Ja widz tylko, e Shaka zastawia na nie puapki, wycofywa si itp. Nie chce mi si wierzy eby kisi tam swoje worki przez kilka tur liczc na co co nie powinno si wydarzy. Jednak stawiam na impy.

skasowa 3 wary i prawie axa. Wtedy Random mi dopisa.
Co utraty workw.. to by bd ..ale je obstawiem 3 warami na grce..niestety si przeliczyem i straciem 2.
3 worka straciem w gupi sposb..te mu daem oson..ciem las koo Damszku daem mu obstaw wara ale te zgin.

Chyba gdzie tu by Raptorus napisa e to byy Impy
A wyglda na to e obstawi je wojami ale za ma iloci

Ale myl e zainteresowany wyprowadzi ktr ze stron z bdu

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum