www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

iiirealpolitiksprawytechniczne

REALPOLITIK III - Sprawy techniczne
Author Message
Rihiter 

StalinImperium Rosyjskie

Piwa: 126/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2016-05-10, 16:27   

Możemy grać dalej. Możemy kończyć. Możemy zagrać jeszcze raz. Możemy nie grać w ogóle. Jak chcecie.

Obecna sytuacja jest taka, że Francja rzeczywiście dostała łomot i będzie topniała. USA ma potencjał ogromny - w GNP niezmiennie jest przed ZSRR. Od wielu wielu tur. Ba, od samego początku. W produkcji, żarciu, wojsku... tu już pierwsze jest ZSRR. W armii bezapelacyjnie.

Decyzja przede wszystkim leży po stronie Romanka. Ale również pozostali gracze mogą chcieć grać by załatwić to czy owo, lub wyrównać rachunki. Więc potrzebna nam jest decyzja kolektywna. Dyskusja otwarta.

Dyplo Hymn
Postaw piwo autorowi tego posta

jarek17777

De GaulleImperium Francuskie

Piwa: 13/39
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2016-05-10, 16:34   

Jak ustawisz produkcję na złoto i naukę to raz dwa prześcigniesz USA.

jarek17777

Piwa: 13/39
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2016-05-10, 16:37   

ScoobyDoo wrote:

Jak dostałem UK to miałem dwóch inżynierów ( i nie zdążyłem zrobić tamy hoovera).
poprzedni władca nie wrzuci niewolnictwa to duży błąd bo masa żarcia się marnuje.
nie zbudował żadnej korporacji tylko kliknął złoty wiek.
Nie ma żadnego cudaka.masa terenu bez usprawnień.
Standardowa gra na rozrost chatek a to mase czasu zabiera.

Dzia wybitnie pomógł Rihiterowi atakując Japonie, skutek wiadomy.
USA całkowicie pasywne nawet ani razu nie napisali na tajnych.

Revo w jego ostatniej turze gry nadal nie miał ropy a Ty o cudach.

Dzia ... no to też chociaż to mogło się udać dla jednej albo drugiej strony tyle, że nie zajmę jedno miasto stracę/zabiję 10 jednostek tylko trzeba było mocną ofensywę przeprowadzić.

Bierność Rzeszy, brak kontaktu z AW.

Rihiter 

StalinImperium Rosyjskie

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2016-05-10, 18:51   

Dzia prowadził politykę oderwaną od realiów. I ta polityka go zgubiła. ZSRR i Japonia wyczekały jedynie na sprzyjający moment i pozbyły się niestabilnego czynnika z regionu.

Dyplo Hymn

Bobek1971 

NapoleonImperium Rzymskie

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/271
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2016-05-10, 19:07   

Ja już mogę konczyć.

Raptorous

TokugawaImperium Japońskie

xfire: raptorous26
Piwa: 25/12
starszy szeregowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMiś3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2016-05-10, 22:15   

ja mogę grać. MAm coś jeszcze do zrobienia

Rihiter 

StalinImperium Rosyjskie

Posted: 2016-05-11, 07:56   

Skoro Raptorus chce kontynuować to proponuję tak zrobic. Romanek i Trebuch milcza.... Może w międzyczasie też się odezwą.

Jeżeli idea grania w nowoczesnych czasach się spodobała to można równocześnie popracować nad nową, lepszą edycją. Jest co robić, bo nasza obecna gra ma wady które warto poprawić. Największa to brak symultanicznych tur, których wprowadzenie wymaga sporych zmian w scenariuszu w mojej opinii.

Dyplo Hymn

ScoobyDoo 

ChurchillImperium Brytyjskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/66
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2016-05-11, 10:15   

Niech się Romanem i trebuch wypowiedzą czy widzą szanse (nawet minimalne) czegoś spróbowania (np poprzez atom).

Raptorus, zawsze coś ie znajdzie do zrobienia, ale czy j
nie szkoda czasu jak gra jest rozstrzygnięta?

Bodek 

xfire: bodek01
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2016-05-11, 12:23   

Zgodnie z rozmową z Rihiterem wczytałem wam sava
Niestety Scooby swój save nadpisał także poprzedni był z przed ruchu Romanka
musi on powtórzyć swoją turę

Gra działa

yyeah 

Otrzymał 2 piw(a)
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2016-05-11, 18:10   

Wg. mnie gra jest roztrzygnięta, ja bym konczył.
Tak jak Jarek napisał nawet bez korporacji tylko SP jeżeli ustawisz wszystko na wealth/reserch odlecisz mocno, masz poprostu za dużo ziemi żeby mógłby Ci ktoś tutaj zagroźić.
A generalnie korporacje też będziesz miał więc... to już w ogóle miazga.

Tak czy inaczej pomysł mi się podoba i chętnie zagram jeżeli będziecie chcieli coś nowego zakładać.

Rihiter 

StalinImperium Rosyjskie

Posted: 2016-05-11, 20:40   

Rozmawiałem z Romankiem. Zrobi turę pewnie jutro. Nadal ma ograniczony dostęp do kompa i dopiero jutro będzie w biurze, gdzie ma kompa z Civką. Jutro też się opowie jak on to dalej widzi.

Dyplo Hymn

romanek 

RooseveltImperium Amerykańskie

xfire: romanek44
Otrzymał 1 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2016-05-12, 13:33   

hej

sorry za opoznienia, ale mialem przejsciowe klopoty z kompem
turke dzisiaj zrobilem

co do samej rozgrywki
jak wchodzilem do gry to myslalem ze bede mial wiecej czasu i bede mogl sie bardziej zaangazowac
coz... wyszlo inaczej

w efekcie przyjolem postawe panstwa ktore w razie czego bedzie sie bronic :) jakos nikt nie chcial mnie zmusic do tego

puki co, poniewaz sie zgodzilem gram, tego wymaga ode mnie uczciwosc w stosunku do Was, ale Atom to brzmi dobrze... mozna troche pozamiatac

ale podsumowujac, jesli jest ekipa ktora dalej chce grac, ja bede robil swoje, nigdy nie wiadomo co mi przyjdzie do glowy, taki tam niestabilny dyktator :) jesli zamykacie, podziekuje za gre

choc chyba musze sobie jakas rozgrywke znalezc zeby dotrwac do pazdziernika :)

Rihiter 

StalinImperium Rosyjskie

Posted: 2016-05-12, 22:29   

Scooby proponuje aby nową grę w Erze Modern zrobić. Więc możemy tutaj grać dalej, a do kolejnej gry akurat przeprowadzić przygotowania, dyskusję, etc..

Dyplo Hymn

ScoobyDoo 

ChurchillImperium Brytyjskie

xfire: scoobydoopl
Piwa: 83/66
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2016-05-14, 13:40   

tura poszła do treb.

Jak nikt nie widzie szansy, chenci na rywalizacje z leaderem to sugeruje kończyć.

Rihiter 

StalinImperium Rosyjskie

Posted: 2016-05-26, 18:23   

Muszę wyjść z domu, a wszystkiego nie porobiłem. Więc jeszcze będę się logował, nie dawałem EoT. Proszę następnego gracza o nie logowanie się.

Sorry za zamieszanie ale muszę wyjść.

Dyplo Hymn

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum