www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

kulturalneutopiazwyciestwo

Wpływ na inne cywilizacje i zwycięstwo kulturalne
Author Message
malykrzys

Posted: 2015-09-21, 17:10   Wpływ na inne cywilizacje i zwycięstwo kulturalne

Wczoraj grając Polską wygrałem przez kulturę. Z 8 wcześniej istniejących państw pozostało 6 na które przekroczyłem wpływ 100 procent. Zastanawia mnie jednak inna rzecz. Wiedziałem, że można wygrać grę poprzez wpływ na inna kulturę ale czytałem wcześniej o zbieraniu ustrojów i gdy mamy pełnych 6 drzewek ustrojów możemy zacząć projekt "utopia" do zwycięstwa kulturalnego. Akurat ukończyłem grę przekraczając na Indie wpływ 100% tuż przed przyjęciem ostatniego ustroju 6 drzewka. Więc pytanie brzmi ile jest sposobów zwycięstwa kulturalnego i o co chodzi z tą utopią?
Inne podobne do w/w tematu to w jaki sposób można zwiększyć kulturę i turystykę dla wybranego Państwa? Przykładowo u innych mój wpływ wzrasta szybko u innych wolniej. Wiem o otwartych granicach, jednostkach handlowych łączących obie cywilizacje, podobnych ideologiach, ale nawet gdyby wszędzie było tak samo to w 1 kraju np moja turystyka ma więcej punktów aniżeli w innym. Np dla Egiptu mój wpływ wynosił już 500% zanim doszło w Indiach do 100. Wiem, że oczywiście punkty kultury danej cywilizacji są również wyznacznikiem procentowym ale same moje punkty turystyki dla 2 różnych cywilizacji o podobnych ideologiach i tym samym współczynniku procentowym plus minus są dość różne. Jak mieć na to większy wpływ?
Trzecia sprawa to ręczna wymiana (zamiana miejscami) dzieł. Gdy mamy te same epoki w 1 mieście dostajemy dodatkowe punkty ale nie zawsze. Czasem z innymi epokami też są extra punkty. W Luwrze te same epoki się nie sprawdzają trzeba czegoś jeszcze (tylko nie mówcie że muszę na np wikipedii sprawdzić co się naprawdę w Luwrze i innych miejscach znajduje). Jak dobrać wszystko optymalnie? Czy za np wielkie dzieło muzyczne w operze też się da coś dostać extra i jak to wpływa na inne cywilizację?
Gdy archeolog coś wydobędzie. Powiedzmy Austriacki artefakt albo Polski artefakt (często mamy wybór). Czy to oznacza że gdy wybiorę austriacki artefakt moja turystyka dla Austrii mocniej wzrośnie a gdy Polski będzie po równo dla wszystkich? ma to jakiś wpływ czy po prostu brać jak uważamy?
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum