www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

bezdyplomacji.grapitbosie

Gra pitbosie bez dyplomacji.
Author Message
Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 45/13
genera dywizji  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 13 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Zoty gracz w demokracj - GwD2-kapitan 
Posted: 2016-01-22, 16:54   

Ok wchodz.
Postaw piwo autorowi tego posta

yyeah 

Otrzyma 2 piw(a)
starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier 
Posted: 2016-01-22, 16:54   

ScoobyDoo wrote:
yyeah wrote:
+1

jakie masz doswiadczenie w graniu w civke?

Gram na wysokim poziomie.
Niedawno zaczlem robi Deity EQM jezeli wiesz co to jest to nie musz chyba Ci wicej tumaczy.
Last edited by yyeah on 2016-01-22, 16:57; edited 3 times in total  

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 92/77
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2016-01-22, 17:08   

yyeah wrote:
Gram na wysokim poziomie.

czy czowiek ktry ma 10mln $ jest biedny czy pogaty
yyeah wrote:
Niedawno zaczlem robi Deity EQM jezeli wiesz co to jest to nie musz chyba Ci wicej tumaczy.

Nie wiem co to wiem Deity EQM.
Nie wiem czy gras kiedykolwiek mult. Tutaj jest troch inaczej ni z kompem.

Zagrak moe jedn gre z martinem na mirrorze.(mirro z jeziorkiem po rodku) bdziesz mgl si oceni jak si rozwijasz.

Ogolnie jestem za przyjmowaniem nowych osb, ale dobrze zagra sobie chociaz co multi zanim si gra PBEM. Pbem to gra na miesice.
Mam dylemat, bo bardzo duo osb po prostu nie albo porzucaj nacj albo bardzo sobo graj.

EDIT
Peter dodany

ScoobyDoo 

genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2016-01-22, 17:24   

Haram, tak mi sie wydaje ze lepiej ( a na pewno inaczej) zacza ze jednym setem.
Jak proposnujesz zaczac, set plus skaut work?,
czy set plus skaut?

Co do gry, to jest absolutny zakaz komunikowania si i dystkutowania publicznego na temat gry (piwko, zloty, telefoniki, tajne), albo mapy. Po prostu mapa bedzie zbilansowana i jest cakowity zakaz dyskutowania na ni. Bodeku lub haram jako t map zbalansuja i to powinno wystarczy.

NIe mona uprawia zadnej propogandy vs inni gracze. Inni gracze maj swoje szare komrki i z tego co widz w grze podejmuj decyzje, a nie z tego co pisz ludzie na form

jesli chcesz pogada, moe gada z kim kto nie gra w gr.
Mozesz stworzy sobie watek na forum, w spoilerach, a inni gracze maja obowizek dodania tego watku do ignorowanych nie czytanie innych graczy wtku (przepraszam ze tumacze oczywiste sprawy...)

Byy takie gry u nas na forum, s na realm i to raczej zdaje egzaminim. Wiadomo jest ze ci ktrzy graja i czytaj watki rne nie mog podpowiada, sugerowa itd, ale mog np sie zapyta dlaczego postawie miasto na tej pustyni.

ScoobyDoo 

Posted: 2016-01-22, 17:40   

jarek17777 wrote:
Imo mona by byo przetestowa co nowego pod ktem przyszego dyplo.
Skoro gra si z nakazem palenia miast to fajnie by byo aby za kad now epok od pocztku w miecie by podstawowy budynek. Mona zwikszy wtedy koszt seta.

Przykadowo:
set 1 - dostpny od pocztku koszt 100
set 2, od staroytnoci koszt 160 - na start pomnik, spichlerz
set 3, od redniowiecza kunia

Jako, e wykorzystuje przy set 2 dostaje si spichlerz to cecha exp moe dosta bonus 15% przy robieniu seta 2. Ind przy robieniu seta 3.
Ulepszone sety dostpne od wejcia w now epok.

Ale wracajc do tematu, wstpnie in.

Jarku nie wiem jak to zrobi. Ma to sens tylko podczas nakazu palenia miast.
Jesli s jakies gotowe mody, to mona przemysec. ALe ogolnie raczej nie.
Z przejmowanie miast bdzie zabawa na wojnie.

MOD D11 +ewentualne poprawki:
Odnonie zmian w modzie do zastanwiam si nad (zmiany musz by proste w implenetacji, moe by tak e adnych nie bdzie)
Zwikszenie PHI bonusu do 150% (bonus 25% jestbardzo niewielki bo civka zaokrgla w d)

Zwikszenie redukcji WAR wearinessu w wizieniach do 50% ( z 25%).
Taka jest moja idea, gdy plan jest taki ze w tej grze sieczka bdzie rwna.
Na realm maj takie rozwizanie.

Zastanawiam si na tym czy nie ograniczy bonus z kamiena, marble do budowy cudw do 50% (ze 100%). To take jest pomys wziety z realm moda.

Zmiana bonus w przypadku char z 1 do 2 happy faces (bez konieczonoci budowy monumentu).

yyeah 

Otrzyma 2 piw(a)
starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier 
Posted: 2016-01-22, 18:05   

ScoobyDoo wrote:

czy czowiek ktry ma 10mln $ jest biedny czy pogaty

Zaley do kogo go porwnasz.
Ja mam si z kim porwna bo gram na civfanatics, i jeeli rywalizuje z najlepszymi graczami na wiecie to mog uwaa e gram na wysokim poziomie.

ScoobyDoo wrote:

Nie wiem co to Deity EQM.

http://hof.civfanatics.ne...sters_elite.php
Jeeli jeste dobrym graczem to potrafisz oceni poziom trudnoci tego achiv.

ScoobyDoo wrote:

Nie wiem czy gras kiedykolwiek mult. Tutaj jest troch inaczej ni z kompem.

Prociej ? ;)

ScoobyDoo wrote:

Zagrak moe jedn gre z martinem na mirrorze.(mirro z jeziorkiem po rodku) bdziesz mgl si oceni jak si rozwijasz.

Raczej nie mam parcia eby umawia si z Martinem bo szanuje swj czas ;) .
Ale zagram z Quinem z Dyplo nie wiem moe dzisiaj jak si nic nie zmieni.
Btw dobrze napisae troch si rzni, s dodane zasady, mod, strategia si troch rni i ale mechanika gry jest taka sama nieznacznie zmieniona przez MoD ja nie widz tu wielkiej filizofii.

ScoobyDoo wrote:

Ogolnie jestem za przyjmowaniem nowych osb, ale dobrze zagra sobie chociaz co multi zanim si gra PBEM. Pbem to gra na miesice.
Mam dylemat, bo bardzo duo osb po prostu nie albo porzucaj nacj albo bardzo sobo graj.

Oglnie zastanawiam si co CI na to odpowiedzi ... powiem tak.
Rozumiem Ci bo rzni ludzie si loguj jaedni graj drudzy nie, ale ja sie czuj jakbym mia si tutaj prosi o gr z wami :szok: .
Wpadem przypadkowo na t stron bo regularnie gram na civfanatics wic nie jestem z nikd i pomylaem e ciekawie by byo si zmierzy z kim w multi dodatkow sami Polacy git. Ale wiesz nie chc si prosi bd wprasza tutaj do was, a to troch tak wyglda. Wglda jakbycie mieli tutaj wiesz rodowisko hermetycznie zamknite co jest z jednej strony dziwne z drugiej nie bo niewiele osb na wiecie gra w civ 4 a co dopiero mwi w Polsce.

A tak poza tym to chciaem potraktowa t gr jak przetarcie, i pocisnc kilku koksw w D12 no ale co wasz wybr.

Rihiter 

Piwa: 134/19
starszy szeregowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi 
Posted: 2016-01-22, 18:06   

In

Dyplo Hymn

ScoobyDoo 

Posted: 2016-01-22, 18:19   

Z innych spraw ktre planuje zmieni. Skoro jest przejmowanie miast jak leci, to wydaje mi si ze spokojnie mona, podpisywac pokj nawet jak mamy mniej kultury w nowo zdobytych miastach
(takie co jes w dyplo). Pamitajcie, e jest zakaz komunikowania si, wic to jest po prostu deal.

Z innych spraw to mysl ze mona podpisywac 10 turowy pokj. Moe by tak, e mozna wypowiedziec wojn i daj oferte 10 tur pokoju. Po prostu przeciwnik moe przyja lub odrzuci, albo da cease fire.

Da to pewne moliwoci.

Oczywicie regulamin napisz, bdzie max prosty
Najwzniejsza zasada gramy bez walenia w czona i bez komunikowania si (tylko okienko dyplomacji, surowce, zawieszenie wojny, 10 tur pokoju, OB). To jedeny rodzaj komunikacji dostpny.

ScoobyDoo 

Posted: 2016-01-22, 20:15   

Dopisaem lam.
Czekam jak ponti zrobi podforum lub odda admina (wtedy sam zrobie)

jest juz 9 osb. Wic minumum jest. Poczekamy jeszcze kilka dni i zobaczymy, czy ktos si jeszcze zapisze. Nad yeah sie zastanawiam.
Maks to 10 osb aby tury smigay szybko.

Przypominam, tury bd symulatniczna. Moe si zdarzy ze zrobimy kilka tur w ciagu jednego dnia, ale minium 1 na dwa dni

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/29
genera dywizji  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2016-01-22, 20:37   

dopisz tego nowego scoobi, gdzie ma sie uczyc , pbem bedzie ok, neich pogra to do nastpnego dyplo bedzie jak znalaz.

ScoobyDoo 

Posted: 2016-01-22, 21:17   

TT dopisany.

LISTA ZAMKNITA

Yyeah, wg mnie jak nie grae w multi tylko w single, to pograj sobie 1na1, albo moemy si e umwic na
FFA(5+ osb). PBEM wlecze si wolno, lepiej uczy si na bdach w szybszych grach.

toyotom 

xfire: toyotom1
Otrzyma 9 piw(a)
starszy chory sztabowy  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2016-01-22, 21:19   

IN

jarek17777

Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2016-01-22, 21:24   

Ja ostatnio graem z Cholernikiem i Raptorousem take 3 jest, tyle, ze gramy przez steama.

haram 

xfire: haram77
Piwa: 39/21
starszy chory sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 10  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w sezonie GOTM - 3 miesiczny sezon 
Posted: 2016-01-22, 21:28   

ScoobyDoo wrote:
planuje zrobic normalna bilansowana mape, jak bylo do D8.
mape bedzie bilansowana aby bylo inaczej, moze i fajniej ( mape moze zbilansowac bodek lub haram).

Przy takich zaoeniach mog wam zrobi map. Mam nawet skrypt, ktry generuje mapy o podobnym charakterze co FR_Dyplo, ale lepiej zbalansowane.

ScoobyDoo wrote:
Zastanawiam si na tym czy nie ograniczy bonus z kamiena, marble do budowy cudw do 50% (ze 100%). To take jest pomys wziety z realm moda.

Gorco polecam t zmian, graem na takim modzie i super si sprawdza :super:
Po pierwsze wzmacnia to INDa, po drugie budowa cudw jest mniej zalena od dostpnoci surowca na mapie, a wicej od odpowiedniej cieki techw i wykonania.

toyotom 

xfire: toyotom1
Otrzyma 9 piw(a)
starszy chory sztabowy  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2016-01-22, 21:35   

Gramy anonima ja jestem za.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum