www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

tawerna

Tawerna
Author Message
ScoobyDoo 

Oktawian AugustImperium Indyjskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 88/76
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2016-03-11, 21:45   Tawerna

Stworzyłęm ten watek aby nie zaśmiecać techniczego.
Pamiętajcie że ten wątek także nie może służyć do komunikacji graczy.
Postaw piwo autorowi tego posta

jarek17777

AleksanderImperium Rzymskie

Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2016-03-11, 22:02   

Powiem dodatkowo, że sama mapa prezentuje się fajnie. Również wolę taki skrypt od czystej pangei.
Balans faktycznie powinien być podobny na starcie albo bez worka. Dodatkowo można by zacząć z adv startu i widzieć kilka kratek od startówki.

To tak odnośnie kolejnej gry.
Last edited by jarek17777 on 2016-03-11, 22:02; edited 1 time in total  

Rookie 

Piwa: 11/111
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1  zlot  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2016-03-11, 22:33   

Tak odnosnie kolejnej gry to tylko mirror i wszyscy graj tym samym liderem i ta sama nacja :-P

ScoobyDoo 

generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2016-03-11, 22:57   

kązdy projekt ewoluuje, więc takie mam wnioski na następną grę.

1.Powiem tak, mi bardzo podoba sie kształt mapy. Może jest aż za duzo wody, zobaczymy, ale na pewno jest wiele frontów.

2. Warto jednaka zacząć wolniej, od set i skaut, bez adv startu, tak najprosćiej, bez podmiany techów, civka w czystej postaci . Tutaj dodam że pisałem o tym, miałem wątpliwościale nikt NIC nie napisał. Czyste non resticted leader.
I nie jest tak, że worker jest bezrobotny. Jak nie miałeś kuku/zboże to można było budowac kopalnie od 1 tury, tylko trzeba postwaić tak miasto aby móc budować, kopalnie ma także duża wartość, bywa że większą niż 5 żarcia.

3.Szybkie tury, tzn potrafimy zrobić kilka tur dziennnie, bardzo fajne, gra szybko idzie już jestr 75 tura.

4. Wojny są szybkie, nie ma złośliwośći

5. Nie ma dyplomacji oprócz okienka dyplomacji (BEZ CHATU), i czerwonego guzika i bardzo dobrze. Gra jest szybsza, bez ugadywanie, bez telefonów, bez tajnych, wklejanaia obrazków, umawiania się na godziny. Nie ma sojuszy, gra jest samodzielna. To na pewno się nie zmieni i nie zamierzam tutaj nic modyifkować (bo nic widzę niczego prostego). Każdy widzi wykresy, widzi co jest na mapie niech się domyśla i myśli samodzielnie, w dyplo w sojuszu z bodkiem mu się przyda ;)

6. Na koniec mapa- zadowalacze, Z DEFNICJI miała być NIEROWNO, bo jak nie ma symetrii to zawsze będzie nie równo, kto tego nie rozumie musi grać tylko na mirrorach. Oczywiście trzeba zbilansować, głównie wczesne zadowalacze. Ilość zarcia wydaje sie ok u kazdego, biedy jakoś nie widzę.
Obojętnie kto mapę zrobi będzie nie równo, nie da sie podzielić kurczaka na 3 osoby.
Ale naprawdę nie ma opcji aby bilansować wszsytko, jede moze miec kamien, drugi marble, trzeci nic (ale może mieć extra zadowalacz lub więcej rzeki), to stwarza możliwość, ale inne, taka jest civka. Zagranica gra właśnie na mapa generowanych, a graja tam bardzo dobrze ludzi którzy wgrywali tutaj puchary KACA i oni grają właśnie na takich mapach.
Jak przeglądałem spoilery graczy, to jaka oni dostali startówkę to co to dostał rihi to lux malina i biorę w ciemno (plus 1 zadowalacz)>
(EDIT: dla mających problem z ze zrozumieniem tekstu pisanego:
Jak przeglądałem spoilery zagranicznych graczy...)

7. Kwestia złota, ja bym obnizył ilość :moneta: z złota/gemsy/srebro do 4 :moneta: . Bo taka kopalnia, teraz to +8 :moneta: , 3 :mlotek: wieć jak to zobaczyłęm i kogoś to aż mi cisnienie skoczyło, żę u mnie taka bieda a inny ma złoto co było 100% mojego GNP netto.
Tyle ile teraz jest to duży kop.

8. Oczywiściem zmiana marle/kamien +50% zostaje, PHIL +150% także, char +2hapy także. (moze bez latarni ale do przemyślenia). Będzie z czego wybierać. Podobno IND jest super uber przebięgięty.....

jarek17777

AleksanderImperium Rzymskie

Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2016-03-11, 23:07   

Nie zmieniałbym tych kopalni, trzeba byłoby wszystko nerfić czyli kalendarzowe również itd.

Balans przy pierwszym mieście by się przydał. Nie przesadzaj z tymi kopalniami i ich super opłacalnością bo nawet dla imp jakbym miał pracować na samej kopalni to jest bieda.
Wody jak dla mnie nie jest za dużo, latarnia trochę przekoksana no ale nie wiem jak to bardziej zbalansować poza zmianą wody której ilość mi się podoba.

To już może prędzej zagrajmy bez tajnych ale z komunikacją tylko na chacie. Krótkie wiadomości.

ScoobyDoo 

Posted: 2016-03-11, 23:15   

jarek17777 wrote:
Balans przy pierwszym mieście by się przydał. Nie przesadzaj z tymi kopalniami i ich super opłacalnością bo nawet dla imp jakbym miał pracować na samej kopalni to jest bieda.

Bez zarcia nic nie zrobisz, ale imp, exxpa czy inda, możesz popracowac na kopalni zanim obejmiesz na świnki i odkryjesz techa. Zawsze to lepsze niz nic i nie jesteś tak w plecy.
Tak mi się wydaje.
Zresztą jak zaczniesz bez worka, to masz bardzo wiele dróg do wyboru, kutry, świnki, farmy itd.

jarek17777 wrote:
To już może prędzej zagrajmy bez tajnych ale z komunikacją tylko na chacie. Krótkie wiadomości.
Regulamin jest taki, że gramy bez tego. Z krórkich wiadomości beda konwersacje, potem dialogu na czacie(także krótkie0, a co ma tamtem(też krótko), umawiani się- bez sensu. Zakaz rozmowy rozwiązuje wszystkie takie problemy.
Nie kombinowął bym z tym

yyeah 

BoudikaImperium Perskie

Otrzymał 2 piw(a)
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2016-03-12, 09:46   

Chwila chwila jak przegladales spoilery graczy Scooby?

Bobek1971 

Dariusz IImperium Świętego Cesarstwa Rzymskiego

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/365
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2016-03-12, 10:36   

:P mowilem na tajnych pisac ;) .

ScoobyDoo 

Posted: 2016-03-12, 10:55   

yyeah wrote:
Chwila chwila jak przegladales spoilery graczy Scooby?

nie za bardzo wiem o co ci chodzi?
o to ze persja ma zloto od 10 tury? To wiedziałem nawet jak nie miałem kontaktu z peterem a ani jednej literki nie napisal

yyeah 

BoudikaImperium Perskie

Otrzymał 2 piw(a)
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2016-03-12, 11:10   

Chodzi dokladnie o to co napisales,

Quote:
Jak przeglądałem spoilery graczy, to jaka oni dostali startówkę to co to dostał rihi to lux malina i biorę w ciemno (plus 1 zadowalacz)>

Niezle jaja.

Whiteye 

CyrusImperium Greckie

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 62/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2016-03-12, 11:26   

To jak jest z tymi spojlerami Scooby? Można je przeglądać czy nie?

Martin 

HammurabiImperium Zulusów

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 14/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2016-03-12, 11:30   

No nie można chyba że nie grasz w nodyplo.

HuaynaCapac D11 

Piwa: 4/1
Posted: 2016-03-12, 11:34   

Przecież on pisze o przeglądaniu spoilerów graczy na zagranicznym forum.

Raptorous

NapoleonImperium Sumeryjskie

xfire: raptorous26
Piwa: 25/17
starszy szeregowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMiś3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2016-03-12, 11:36   

Scoobi trochę jaja sobie robisz w podglądanie map na spojlerach.
To jest (o)błędny pomysł z tymi spoilerami.
To teraz każdy powinien wkleić startówkę żeby było sprawiedliwie skoro Rihiter widział startówki i Ty to każdy powinien mieć takie same szanse.
Nie mam żadnej gwarancji że ktoś z graczy oglądał moje screeny.

Właśnie to nas różni od Relamsbeyond.
Tam ludzie opisywali jak grają i nie było żadnego podglądania.

ScoobyDoo 

Posted: 2016-03-12, 11:44   

Quote:
Zagranica gra właśnie na mapa generowanych, a graja tam bardzo dobrze ludzi którzy wgrywali tutaj puchary KACA i oni grają właśnie na takich mapach.
Jak przeglądałem spoilery graczy(tłumaczenia tych zagranicznych), to jaka oni dostali startówkę to co to dostał rihi to lux malina i biorę w ciemno (plus 1 zadowalacz)>

Ludzi czytajcie z kontesktu! pisze wyrażnie że zagraniczni gracze dostaja bardzo różne meijscówki. Czasami są tragicznie bardzo wodne, surowce wode i krowa i nic więcej,.
Nie wiem jakie inni maja miejscówkil, ale przecież rihiter pisałą że najgorszą (wg niego).
Wiec coś sie kupy nie trzyma.

HuaynaCapac D11 wrote:
Przecież on pisze o przeglądaniu spoilerów graczy na zagranicznym forum.

Najwidoczniej jak się gra , trudno sie domyślec.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum