www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

tawerna

Tawerna
Author Message
ScoobyDoo 

Oktawian AugustImperium Indyjskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 92/77
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2016-03-11, 21:45   Tawerna

Stworzym ten watek aby nie zamieca techniczego.
Pamitajcie e ten wtek take nie moe suy do komunikacji graczy.
Postaw piwo autorowi tego posta

jarek17777

AleksanderImperium Rzymskie

Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2016-03-11, 22:02   

Powiem dodatkowo, e sama mapa prezentuje si fajnie. Rwnie wol taki skrypt od czystej pangei.
Balans faktycznie powinien by podobny na starcie albo bez worka. Dodatkowo mona by zacz z adv startu i widzie kilka kratek od startwki.

To tak odnonie kolejnej gry.
Last edited by jarek17777 on 2016-03-11, 22:02; edited 1 time in total  

Rookie 

Piwa: 11/117
starszy szeregowy  Brzowy zlotowicz - 1  zlot  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi 2 
Posted: 2016-03-11, 22:33   

Tak odnosnie kolejnej gry to tylko mirror i wszyscy graj tym samym liderem i ta sama nacja :-P

ScoobyDoo 

genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2016-03-11, 22:57   

kzdy projekt ewoluuje, wic takie mam wnioski na nastpn gr.

1.Powiem tak, mi bardzo podoba sie ksztat mapy. Moe jest a za duzo wody, zobaczymy, ale na pewno jest wiele frontw.

2. Warto jednaka zacz wolniej, od set i skaut, bez adv startu, tak najprosiej, bez podmiany techw, civka w czystej postaci . Tutaj dodam e pisaem o tym, miaem wtpliwociale nikt NIC nie napisa. Czyste non resticted leader.
I nie jest tak, e worker jest bezrobotny. Jak nie miae kuku/zboe to mona byo budowac kopalnie od 1 tury, tylko trzeba postwai tak miasto aby mc budowa, kopalnie ma take dua warto, bywa e wiksz ni 5 arcia.

3.Szybkie tury, tzn potrafimy zrobi kilka tur dziennnie, bardzo fajne, gra szybko idzie ju jestr 75 tura.

4. Wojny s szybkie, nie ma zoliwoi

5. Nie ma dyplomacji oprcz okienka dyplomacji (BEZ CHATU), i czerwonego guzika i bardzo dobrze. Gra jest szybsza, bez ugadywanie, bez telefonw, bez tajnych, wklejanaia obrazkw, umawiania si na godziny. Nie ma sojuszy, gra jest samodzielna. To na pewno si nie zmieni i nie zamierzam tutaj nic modyifkowa (bo nic widz niczego prostego). Kady widzi wykresy, widzi co jest na mapie niech si domyla i myli samodzielnie, w dyplo w sojuszu z bodkiem mu si przyda ;)

6. Na koniec mapa- zadowalacze, Z DEFNICJI miaa by NIEROWNO, bo jak nie ma symetrii to zawsze bdzie nie rwno, kto tego nie rozumie musi gra tylko na mirrorach. Oczywicie trzeba zbilansowa, gwnie wczesne zadowalacze. Ilo zarcia wydaje sie ok u kazdego, biedy jako nie widz.
Obojtnie kto map zrobi bdzie nie rwno, nie da sie podzieli kurczaka na 3 osoby.
Ale naprawd nie ma opcji aby bilansowa wszsytko, jede moze miec kamien, drugi marble, trzeci nic (ale moe mie extra zadowalacz lub wicej rzeki), to stwarza moliwo, ale inne, taka jest civka. Zagranica gra wanie na mapa generowanych, a graja tam bardzo dobrze ludzi ktrzy wgrywali tutaj puchary KACA i oni graj wanie na takich mapach.
Jak przegldaem spoilery graczy, to jaka oni dostali startwk to co to dosta rihi to lux malina i bior w ciemno (plus 1 zadowalacz)>
(EDIT: dla majcych problem z ze zrozumieniem tekstu pisanego:
Jak przegldaem spoilery zagranicznych graczy...)

7. Kwestia zota, ja bym obnizy ilo :moneta: z zota/gemsy/srebro do 4 :moneta: . Bo taka kopalnia, teraz to +8 :moneta: , 3 :mlotek: wie jak to zobaczym i kogo to a mi cisnienie skoczyo, u mnie taka bieda a inny ma zoto co byo 100% mojego GNP netto.
Tyle ile teraz jest to duy kop.

8. Oczywiciem zmiana marle/kamien +50% zostaje, PHIL +150% take, char +2hapy take. (moze bez latarni ale do przemylenia). Bdzie z czego wybiera. Podobno IND jest super uber przebigity.....

jarek17777

AleksanderImperium Rzymskie

Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2016-03-11, 23:07   

Nie zmieniabym tych kopalni, trzeba byoby wszystko nerfi czyli kalendarzowe rwnie itd.

Balans przy pierwszym miecie by si przyda. Nie przesadzaj z tymi kopalniami i ich super opacalnoci bo nawet dla imp jakbym mia pracowa na samej kopalni to jest bieda.
Wody jak dla mnie nie jest za duo, latarnia troch przekoksana no ale nie wiem jak to bardziej zbalansowa poza zmian wody ktrej ilo mi si podoba.

To ju moe prdzej zagrajmy bez tajnych ale z komunikacj tylko na chacie. Krtkie wiadomoci.

ScoobyDoo 

Posted: 2016-03-11, 23:15   

jarek17777 wrote:
Balans przy pierwszym miecie by si przyda. Nie przesadzaj z tymi kopalniami i ich super opacalnoci bo nawet dla imp jakbym mia pracowa na samej kopalni to jest bieda.

Bez zarcia nic nie zrobisz, ale imp, exxpa czy inda, moesz popracowac na kopalni zanim obejmiesz na winki i odkryjesz techa. Zawsze to lepsze niz nic i nie jeste tak w plecy.
Tak mi si wydaje.
Zreszt jak zaczniesz bez worka, to masz bardzo wiele drg do wyboru, kutry, winki, farmy itd.

jarek17777 wrote:
To ju moe prdzej zagrajmy bez tajnych ale z komunikacj tylko na chacie. Krtkie wiadomoci.
Regulamin jest taki, e gramy bez tego. Z krrkich wiadomoci beda konwersacje, potem dialogu na czacie(take krtkie0, a co ma tamtem(te krtko), umawiani si- bez sensu. Zakaz rozmowy rozwizuje wszystkie takie problemy.
Nie kombinow bym z tym

yyeah 

BoudikaImperium Perskie

Otrzyma 2 piw(a)
starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier 
Posted: 2016-03-12, 09:46   

Chwila chwila jak przegladales spoilery graczy Scooby?

Bobek1971 

Dariusz IImperium witego Cesarstwa Rzymskiego

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/373
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2016-03-12, 10:36   

:P mowilem na tajnych pisac ;) .

ScoobyDoo 

Posted: 2016-03-12, 10:55   

yyeah wrote:
Chwila chwila jak przegladales spoilery graczy Scooby?

nie za bardzo wiem o co ci chodzi?
o to ze persja ma zloto od 10 tury? To wiedziaem nawet jak nie miaem kontaktu z peterem a ani jednej literki nie napisal

yyeah 

BoudikaImperium Perskie

Otrzyma 2 piw(a)
starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier 
Posted: 2016-03-12, 11:10   

Chodzi dokladnie o to co napisales,

Quote:
Jak przegldaem spoilery graczy, to jaka oni dostali startwk to co to dosta rihi to lux malina i bior w ciemno (plus 1 zadowalacz)>

Niezle jaja.

Whiteye 

CyrusImperium Greckie

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 62/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMi3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2016-03-12, 11:26   

To jak jest z tymi spojlerami Scooby? Mona je przeglda czy nie?

Martin 

HammurabiImperium Zulusw

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 16/2
genera brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Zoty civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2016-03-12, 11:30   

No nie mona chyba e nie grasz w nodyplo.

HuaynaCapac D11 

Piwa: 4/1
Posted: 2016-03-12, 11:34   

Przecie on pisze o przegldaniu spoilerw graczy na zagranicznym forum.

Raptorous

NapoleonImperium Sumeryjskie

xfire: raptorous26
Piwa: 25/17
starszy szeregowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMi3  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2016-03-12, 11:36   

Scoobi troch jaja sobie robisz w podgldanie map na spojlerach.
To jest (o)bdny pomys z tymi spoilerami.
To teraz kady powinien wklei startwk eby byo sprawiedliwie skoro Rihiter widzia startwki i Ty to kady powinien mie takie same szanse.
Nie mam adnej gwarancji e kto z graczy oglda moje screeny.

Wanie to nas rni od Relamsbeyond.
Tam ludzie opisywali jak graj i nie byo adnego podgldania.

ScoobyDoo 

Posted: 2016-03-12, 11:44   

Quote:
Zagranica gra wanie na mapa generowanych, a graja tam bardzo dobrze ludzi ktrzy wgrywali tutaj puchary KACA i oni graj wanie na takich mapach.
Jak przegldaem spoilery graczy(tumaczenia tych zagranicznych), to jaka oni dostali startwk to co to dosta rihi to lux malina i bior w ciemno (plus 1 zadowalacz)>

Ludzi czytajcie z kontesktu! pisze wyranie e zagraniczni gracze dostaja bardzo rne meijscwki. Czasami s tragicznie bardzo wodne, surowce wode i krowa i nic wicej,.
Nie wiem jakie inni maja miejscwkil, ale przecie rihiter pisa e najgorsz (wg niego).
Wiec co sie kupy nie trzyma.

HuaynaCapac D11 wrote:
Przecie on pisze o przegldaniu spoilerw graczy na zagranicznym forum.

Najwidoczniej jak si gra , trudno sie domylec.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: